Tolnai Népújság, 1998. január (9. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-23 / 45. szám

1998. február 23., hétfő Sport 9. oldal Női kézilabda NB I Vereség az első félórában Ferropatent-Lazúr Szekszárd SE-DVSC- Symphonia 20-24 (8-14) A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület hivatalos támogatója Szekszárd, 1200 néző. V: Keszi, Lövész. Szekszárd: MÁTYÁS- Bálintné, Suga 4, Károlyi 2, Oravecz 1, Pá­dár 1, Köbli 2. Csere: Sklar 1, Jancsarova 8 (8), Ancil 1, Csáki. Edző: Tabajdi Fe­renc. Szaktanácsadó: Lau- rencz László. Debrecen: Hang- Kereki 1, Virincsik 3, Nyilas, CSERNUS 4, BODENCSUK 4, Buglyó. Csere: SZAMOZVANOVA, Barkasziné (kapusok), Hal- csik 4, Gábor 6 (5), Békési 1, László 1. Edző: Komáromi Ákos. Hétméteresek: 8/8, ill. 5/5. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-5, 15. p.: 6-5, 25. p.: 8-12, 38. p.: 10-18,49. p.: 15-21, 57. p.: 19-23. A vendégek lövői már a mérkőzés elején megtalálták a réseket a szekszárdi falon. A hazaiak azonban javítani tud­tak védekezésükön, s az első félidő közepén pár percnyi gyors, kombinatív játékkal fordítottak. Vezetésük kérész életűnek bizonyult. A 23. percben Károlyi kiállítását követően Gábor értékesítette a megítélt büntetőt, s két per­ces emberelőnyét maximáli­san kihasználva további két gólt dobott még a Löki. A Ferropatent a szünet előtt ki­lenc percig nem talált a DVSC kapujába, úgy tűnt, mintha Szamozvanova meg­babonázta volna a szekszárdi­akat. A debreceniek leindítá- saikból, lendületes akcióikból alaposan elhúztak. Ä mérkőzés már az első já­tékrészben eldőlt. A fordulást követően Suga két gyors gólja halványan ugyan, de még táp­lálta a hazai szurkolók felzár­kózási reményeit, ám a DVSC gyorsan tisztázta az erőviszo­nyokat (10-18). A cserék sem hoztak jelentős változást a hazaiak játékában, a szek­szárdiak saját maguk ellen dolgoztak azzal, hogy a kiala­kított tiszta helyzeteikből sem tudtak gólt lőni. A gyengén kézilabdázó, számtalan lehe­tőséget elpuskázó vendéglá­tók a második játékrészben így csak szépíteni tudtak a biztonsági játékot felvonul­tató hajdúságiak ellen. Tabajdi Ferenc: — Ennyi helyzetet nem lehet büntetle­nül kihagyni. Komáromi Ákos: — Úgy érzem, hogy taktikailag éret­tebben játszottunk, s ezért megérdemelten nyertünk. Ifj. Teszler Vendel A forduló további ered­ményei: Győr-Dunaferr 19- 26, Békéscsaba-Cerbona 25-23, Magyar Kábel-FTC 20- 35, PEAC-Miskolci Honvéd 27-28, Kiskunha­las-Vasas 19-19, Békés- csaba-Kisvárda 26-25. Postabank és Takarékpénztár Rt A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület fő támogatója Nosztalgia-kupa Szombat este a szekszárdi vá­rosi sportcsarnokban a mözsi hölgyek és a dunaújvárosi fér­fiak örülhettek, hiszen a ha­gyományos Nosztalgia-kupa kézilabdatornán övék lett a győztesnek járó serleg. A címvédő mözsi együttes kiemelkedett a nők ötcsapatos mezőnyéből, pontveszteség nélkül nyerték a kupát a Szekszárdi Spartacus és a Bőrdíszmű-Samsonite csapa­tai előtt. A férfiak két négyes csoportban vetélkedtek, s a reggel héttől este hétig tartó monstre viadal zárásaként a fináléba egyaránt veretlenül bejutott simontomyai és du­naújvárosi öregfiúk csatájából a Duna-partiak kerültek ki győztesen, letaszítva trónjáról a Tolna megyei gárdát. Végeredmény, nők: 1. Mözs 8, 2. Szekszárdi Sparta­cus 6, 3. Bőrdíszmű-Samso­nite 4, 4. Dunaújváros 2, 5. Szekszárdi Vasas 0 ponttal. A legjobb kapusnak Ko­vács Andrásnét (Szd. Vasas), míg a legjobb mezőnyjáté­kosnak Török Máriát (Bőr­díszmű) választották. A gólki­rálynői címet Varga Zsuzsa (Dunaújváros) érdemelte ki. Férfiak: A döntőben: Du- naújváros-Simontomya 11-7. A 3. helyért: Szed- res-Hőgyész 9-8. A legjobb kapusnak Ranga György (Fadd), a legjobb me­zőnyjátékosnak pedig Armin Beute (Bad Windscheim, Né­metország) bizonyult. A gólki­rályi címet Zsolnai István (Si- montomya) érdemelte ki. XVIII. Téli olimpiai játékok, Nagano Emlékezetes búcsú Japántól Szenzációs zárónap a naganói játékokon! Minden idők legsi­keresebb téli olimpikonja, a norvég Björn Dählie begyűj­tötte nyolcadik ötkarikás aranyérmét, míg a cseh férfi vá­logatott először győzött olim­piai jégkorong tornán. A csehek a döntőben Orosz­országot győzték le 1-0-ra. Ez volt Csehország - az egykori Csehszlovákia múltbéli ered­ményeit is ideértve - jégko­rongban kiérdemelt első ötkari­kás aranyérme. A nyitóharmadban többet kezdeményeztek az oroszok. Miként az elsőben, úgy a má­sodik húsz percben is főként a védekezésre összpontosítottak a csapatok, bár ekkor már több­ször forogtak veszélyben a ka­puk. A harmadik játékrészben jobban kezdett Csehország. A 49. percben egy buli után Pa- tera Prochazka elé játszott, aki a kék vonalnál álló Svobodához továbbított. A Philadelphia Flyers hátvédje kapura lőtt, s a korong egy korcsolyán irányt változtatva a bal felső sarokba csapódott. A folytatásban is a csehek irányítottak, az oroszok nem tudtak újítani. A csehek teljesen megérde­melten szerezték meg az arany­érmet, hiszen a negyeddöntő­ben az Egyesült Államok, az elődöntőben Kanada csupa NHL-profi alkotta együttesét győzték le, a fináléban pedig az addig veretlen oroszok ellen diadalmaskodtak, akik pedig a csoportmérkőzésen éppenség­gel őket is legyűrték. A naganói téli olimpia záró­napján rendezték a férfi sífutók 50 km-es szabadstílusú verse­nyét. A számot a norvég Bjöm Dählie nyerte, akinek ez volt Naganóban a harmadik, pálya­futása során pedig a nyolcadik ötkarikás aranyérme. — Ez volt életem legnehe­zebb viadala. Az utolsó két-há- rom kilométeren teljesen kihaj­tottam magam. Most úgy ér­zem, befejezem a pályafutáso­mat. Nem motivál már semmi - mondta Dählie. Eredménylajstrom Férfi jégkorong, olimpiai bajnok: Csehország, 2. Orosz­ország, 3. Finnország, 4. Ka­nada. Sífutás, férfi 50 kilométeres szabadstílus, olimpiai baj­nok: Björn Dählie (Norvégia) 2:05:08.2 óra, 2. Jonsson (Svédország) 2:05:16.3, 3. Hoffmann (Ausztria) 2:06:01.8. Férfi kosárlabda NB I, rájátszás a 21-28. helyért Csapattá formálódott a Techno Vörös (19) dob, Miilei (4) indul fotó: gottvald Autó Techno Szekszárd­Tiszaújvárosi Phoenix 74-69 (35-36) Szekszárd, 150 néző. V: Bagi, Feczku. Szekszárd: Bováno- vics (5/3), SZŰCS (14), MIL- LEI (18), Rutkai (9/3), VÖ­RÖS (18/3). Csere: DOROGI (10), Szili (-), Heimann (-). Edző: Mészáros András. Ti- szaűjváros: BRUNÁNSZKY (12), Nagy Zs. (7), SAF- TESCU (21), SISKA (22/12), Filótás (2). Csere: Tóth (-), Fazekas (-), Lukács (-), Nagy N. (5). Edző: Szendrey Tibor. Az eredmény alakulása: 6. p.: 10-10, 11. p.: 15-22, 15. p.: 29-26, 23. p.: 45-38, 26. p.: 51—40, 30. p.: 57—45, 35. p.: 65-50, 39. p.: 68-64. Kipontozódott: Miilei a 38. percben. Határozott védekezés, kie­gyenlített játék jellemezte a be­vezető időszakot, a vendégek első 11 pontját Saftescu egy­maga szállította. A szekszár­diak az első félidő közepén el­hibáztak néhány ziccert, s a vendégek máris megpattanni látszottak. Mészáros edző idő­kérése után azonban hamar for­dított, majd Miilei erőszakos­sága és Dorogi duplái révén tar­totta is előnyét a Techno. A ti- szaújvárosiak ellépni mégsem engedték vetélytársukat, sőt szemfülességüknek köszönhe­tően a szünetben ők vezettek. A fordulás után lendületes já­tékával a hazai csapat meglepte a vendégeket. Nyolc-tíz pontos előnyük birtokában nyugodtan kijátszhatták támadásaikat az autósok. A vendéglátók reme­kül védekeztek, Miilei pedig továbbra is nagyszerűen lepat­tanózott, emellett társai beját­szásait rendre gyűrűbe gyömö­szölte. Úgy tűnt, „zsebben” a meccs, a hajrá aztán mégis iz­galmassá vált: 65-50-ről 65-59-re módosult az állás. A szekszárdiak fáradni látszottak, kosaraikat ekkor szinte kizáró­lag büntetőből érték el, a ven­dégek pedig vérszemet kaptak, a 39. percben 68-64-nél ők tá­madhattak ... Szerencsére, a döntő pillanatokban mindig a harcias hazaiak szerezték meg a lecsorgó labdákat, s így nem engedték ki kezükből megszol­gált győzelmüket. -teszi­Mai sportműsor Labdarúgás: Előkészületi mérkőzés: Bátaszék-Bony- hád 15.30. Asztalitenisz Újabb kiütéses szekszárdi siker Női NB I: Statisztika-Me- talloglobus II-Szekszárd SK 0:18. A találkozó vég­eredménye önmagáért be­szél. Az erősen tartalékos fővárosi együttes ellen a szekszárdiak mindössze egyetlen szettet veszítettek. Győztesek: Simon 4, Wirth 4, Lovas 4, Pata 4, valamint a Simon-Wirth és a Lo­vas-Pata pár. Egri Afész-Tolnai SE 15:3. A vendégek nem tud­ták megnehezíteni a házi­gazdák győzelmét. Győzte­sek: Ackermann 4, Be­niczky 4, Szabó 3, Ágota 3, a Szabó, Beniczky pár, il­letve Herczig 2, a Her- czig-Majzik pár. Kovács Attila az MLSZ elnöke Szombat délután a Magyar Labdarúgó Szövetség fővá­rosi közgyűlésén Kovács Attila vállalkozót, a Sorok­sári TE elnökét választották a testület elnökévé. Kovács Attila ötvennyolc szavazatot kapott, rajta kívül további két jelölt jutott még voks- hoz, Genzwein Ferencre harmincnyolcán szavaztak, Török Ferencre pedig tizen­egyen. Totó A totó 8. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Tenerife-Real Madrid 4-3 1 2. Bari-Lecce 2-2 x 3. Bologna-Piacenza 34) 1 4. Brescia-Atalanta 2-2 x 5. Fiorentina-Juventus 3-0 1 6. Lazio-Internazionale 3-0 1 7. Milan-Empoli 3-1 1 8. Napoli-Roma 0-2 2 9. Sampdoria-Udinese 0-3 2 10. Cagliari-Verona 2-1 1 11. Perugia-Venezia 2-0 1 12. Reggina-Foggia 0-0 x 13. Reggiana-Salernitana 0-1 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Newcastle-Leeds 1-1 x Labdarúgó előkészületi mérkőzések Már a Bátaszék sem nyeretlen Gázszer FC-Györköny 1-1 (1-0). Székesfehérvár, 300 néző. V: Horváth. Györköny: Szlanyinka (Almási)- Hahn, Erdélyi (Fritz), Somogyi, Nagyfalusi- Kindl (Sánta), Tá­las, Kvanduk, Krausz- Bóka (Kollár), Farsang (Csende). Edző: Gracza Tibor. Bajnoki főpróbáján a remekül játszó Györköny rászolgált a döntet­lenre. G: Árki, illetve Kindl. Videoton II-Paksi SE 4-0 (1-0). Székesfehérvár, 50 néző. V: Tóth. Paksi SE: Pokomi- Prantner (Kari), Benedeczki, Kródi- Nagy Zs. (Pummer- schein), Lacza, Huszti (Radics), Taba, Wolf- Takács, Feer. Edző: Blatt Pál. A felkészülés­ben előrébb járó fehérvári „tar- csi” megérdemelten nyert. Őcsény-Paksi ASE 0-2 (0-0). Ocsény, 200 néző. V: Ódor. Őcsény: Bartal- Vecsei J- Mózes, Calka (Szünder), Domokos (Kilián)- Somorjai, Sörös (Gillich), Márkus, Vecsei V. (Horváth)- Juhász B. (Stei­ner), Ignácz (Kasza). Edző: Ju­hász Béla. Paksi ASE: Ková- csevics- Kosa (Bábik), Éger (Kislőrincz), Jávorka, Barna (Mersich)- Nikolov (Osztermá- jer), Nagy (Csemijenko), Kiss, Orosz- Fejes (Juhász F.), Szabó. Edző: Bőzsöny János. A második félidőben gólokra vál­tották mezőnyfölényüket a pak­siak. G: Szabó, Jávorka. Kajdacs-UFC Szekszárd 2-1 (1-0). Kajdacs, 150 néző. V: Horváth F. Kajdacs: Gróf- Lengyel J., Horváth P., Régi (Kasza I.)- Kapás A., Kapás Cs., Gerezsdi, Kovács L. (Pató), Kasza Zs.- Hencz, Márkus. Edző: Horváth Péter. Szekszárd: Horváth B.- Vesz- tergombi (Takács), Kasza P. (Boros), Fehér, Horváth J- Kiss (Mészáros I.), Máté (Ka­dosa), Tóth, Berényi- Pusztai, Köllő (Hegedűs). Edző: Teszler Vendel. A rendkívül lelkes ha­zai együttes helyzetei alapján váratlan, de megérdemelt győ­zelmet aratott az NB III-as vendégek ellen. G: Márkus, Kasza Zs., illetve Horváth J. Szálka-Alsónána 8-1 (4-1). Szekszárd, 50 néző. V: Anczló. Szálka: Kovács (Ép­pel)- Sztehló (Györgye), Varga, Kárpáti (Nagy G.), Gaál- Földesi J., Szilágyi, Kiss T., Kocsis- Szűcs (Kiss J.), Ta­kács G. Edző: Kniesz Mátyás. Alsónána: Sztankovics- Nagy, Balázs, Orbán Z - Joó Gy. (Tö­rök), Orbán M., Horváth N., Joó A. (Szentmártoni)- Csi- zolszki (Kovács), Dér, Horváth P. Edző: Hadnagy Attila. G: Kiss J. 2, Takács G., Kocsis, Gaál, Földesi J., Szilágyi, Kár­páti, illetve Dér. Decs-Alsónána 11-0 (2-0). Decs, 50 néző. V: Ódor. Decs: Komiáti- Végh, ősz, Szabácsi, Mikóczi- Bajusz, Demkó, Szá­raz, Lubastyik- Nyúl, Sztojka. Edző: Laki Zoltán. Szünet után nagy fölénybe kerültek a haza­iak. G: Sztojka 3, Demkó, Nyúl 2-2, Mikóczi, Szabácsi, Száraz, Végh (11-esből). VDN-kupa Bátaszék-Pécsi Postás 1-0 (0-0). Bátaszék, 100 néző. V: Schäfer. Bátaszék: Grill- Rácz, Scheppi, Acsádi, Hauwasser­Korosecz, Rupa, Kemer (Pé­ter), Szabados- Kiss, Panko- vics. Edző: Fiath Tamás. A ta­lálkozó összképe és helyzetei alapján megérdemelten sze­rezte meg első győzelmét a Bá­taszék. G: Pankovics. Komló-Dombóvári FC- Ariel Műszaki Áruházlánc 4-0 (3-0). Komló, 300 néző. V: Vavika. Dombóvár: Szabados (Szabotin)- Bódis (Vincze), Both, Vámosi, Somogyi- Hor­váth Á., Kovács R„ Kiss (Szűcs), Kovács P- Jakab, Varga. Edző: Lanczki Gusztáv. A hazaiak szellemes játékukkal a szünetig eldöntötték a mérkő­zést. G: Seemayer, Stem 2-2. Losonczi-kupa Bonyhád-Kakasd 3-1 (1-1). Bonyhád, 50 néző. V: Dárdai. Bonyhád: Kovács (Götz)- Fo­dor, Brunner, Végvári (Bi- liczki), László- Baumann, Stumpf, Torma (Balogh), György- Dani, Sándor (Papp). Edző: Lőrincz Antal. Kakasd: Honfi- Fábián Z., Hucker, Szabó F., Bogos (Sipos)- Fá­bián S., Zalavári, Paróczai, Szabó G.- Simcsik (Sebes­tyén), Takács. Edző: László Jó­zsef. A helyzeteit jobban ki­használó Bonyhád megérde­melten nyert. G: Sándor, Bau­mann, Fodor, illetve Szabó G. Tevel-Aparhant 1-1 (1-0). Tevel, 250 néző. V: Klein. Té­véi: Bogos- Kovács, Borbandi, Kocsi, Antal (Dézsi)- Nagyfa­lusi, Gábor (Bátyi), Ambrus- Gergely J. (Nagy), Ferencz (Till), Gergely Cs. Edző: Szen­tes Ambrus. Áparhant: Bagoly- Lovász, Köröndi, Fülöp, Fe­rencz- Kőszegi, Németh (Palkó), Minker- Dobos (Illés), Farkas, Wildanger (Lakatosi Edző: Incze Zoltán. El­érők küzdelme, iga" tetlen. G: Amb Palkó.