Tolnai Népújság, 1998. január (9. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-16 / 39. szám

1998. február 16., hétfő Sport 9. oldal Kosárlabda Diadalittas búcsú az alapszakasztól BSC Szarvas-KSC Szekszárd 48-68 (24-31) Női NB I. Szarvas, 100 néző. V: Kothay, Adám. Szarvas: Pasek (5/3), Huszárik (4), Francia (5), Papp (4), SÁN­DOR (22/3). Csere: Frankó A. (-), Keresztény (4), Kit- linszkaja (-), Frankó K. (4), Bobvos (-). Edző: Novák Gábor. Szekszárd: Klucsik (12), KRANYECZ (4), MA­DARAS (13/3), VERES (17), Russai (3/3). Csere: Bihari (3), Császár (2), Kiefer (3/3), Krasznai (11/3), Orbán (-). Edző: Újvári Miklós. Kipontozódott: Kranyecz a 35., Sándor a 39. percben. Az eredmény alakulása: 10. perc: 11-12,15. p.: 22-22, 24. p.: 28-31, 30. p.: 31-45, 35. p.: 37-59. Az első félidő 17. percéig kiegyenlített játék folyt válta­kozó vezetéssel. A KSC-s lá­nyok a következő percekben megrázták magukat, s így szü­netben már megnyugtató előnnyel vonulhattak az öltö­zőbe. A második félidő két hazai kosárral indult, a folytatásban azonban hosszú időn keresztül csak a szekszárdiak találtak a gyűrűbe. Fél óra elteltével el­dőlt a mérkőzés, a KSC ag­resszív védekezését képtele­nek voltak feltörni a hazaiak. A Szarvas a találkozó végére teljesen elfáradt a vendégek diktálta tempótól, s így a Szekszárd teljesen megérde­melt, 20 pont különbségű győ­zelemmel tette fel a koronát az alapszakaszban nyújtott párat­lan teljesítményére. Novák Gábor: — Hiába küzdöttünk harminc percig el­fogadhatóan, gólképtelensé­günk döntőnek bizonyult. Újvári Miklós: — Ezúttal is második félidei jó védeke­zésünknek köszönhetjük sike­rünket. Földesi József További eredmények: OSC-Közgáz-FTC-Diego 50-68, PVSK-Dália-Kecs- kemét 66-45, BSE-ESMA- Zala Volán 81-95. Soproni Postás-Diósgyőr 97-75, Bajai TK-GYSEV-Ringa 79-86. Férfi Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés Dombóvári VMSE-Alba- comp-SZÜV 80-95 (35-53). Dombóvár, 1000 néző. V: Missura, Bodnár. Dombó­vár: Panta (4), MILIVOJSA (23/6), Tamás (7/3), CRISC- TESCU (22/18), Laczházi (2). Csere: SZŐKE B. (10/3), Trupp (6), Jani (-), Bosznai (6/6). Edző: Molnár István. Albacomp: SHANNON (35/9), HALM (22/9), DÁ­VID (22), Blanks (7), Gémes (2). Csere: Csaplár-Nagy (2), Bodrogi (1), Matus (2), Sajni (-), Góbi (2). Edző: Farkas, Sándor, Tóth Attila. Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-6, 6. p.: 11-21, 10. p.: 16-34, 17. p.: 28-18. 26. p.: 42-67, 32. p.: 59-71, 38. p.: 78-86. Megilletődötten kezdtek a hazaiak, s bár a folytatásban megközelítették ellenfelüket, továbbra is a listavezető volt eredményesebb, így az első félidő közepére sem változott a két csapat közötti különbség. Amíg a vasutasok rendre elhi­bázták lehetőségeiket, addig a vendégek Shannon és Dávid ponterős játékával az első húsz perc végére jelentős előnyre tettek szert. Szünet után sokáig úgy fes­tett, nagy különbségű vere­ségbe szalad bele a hazai együttes. A vendégek tovább növelték előnyüket (a 26. percben már huszonöttel men­tek a fehérváriak), a dombóvá­riak viszont idegesen és rossz dobószázalékkal játszottak. A csereként pályára lépő Bosz­nai két egymást követő triplája után felélénkült a vendéglátó együttes, és az idegenlégiós Cristescu vezérletével a 38. percben nyolc pontra csökken­tette hátrányát. A meglepetést azonban elmaradt, a listave­zető a végjátékban tovább nö­velte előnyét. Molnár István: — Az első félidő megilletődött játéka mi­att csak a második húsz perc­ben tudtuk felvenni a versenyt a jelenlegi legjobb magyar csapattal. Farkas Sándor: — A má­sodik félidőben gyengén vé­dekeztünk. Gaál István Falco-Lépték KC-Atom- erőmű SE 94-76 (41-30). Szombathely, 1000 néző. V: Váradi, Várhalmi. Szom­bathely: KÁLMÁN (28), WALKE (13/3), MUJANO- VICS (21/6), .Krivacsevics (9), POINDEXTER (12/3). Csere: Trepák (9), Korcsok (2), Hortobágyi (-). Edző: Földi Sándor, Váradi Attila. Atomerőmű SE: Ricks (10/6), Munteán (2), Mérész (14/6), VISOCKAS (14), Mihály (-). Csere: GULYÁS (33/3), Monok (3/3), Rutkai (-). Edző: Rezák László. Kipontozódott: Ricks a 37, Krivacsevics a 38. Munteán a 39. percben. Az eredmény alakulása: 4. perc: 8-2, 10. p.: 15—11, 13. p.: 23-14, 15. p.: 23-22, 18. p.: 30-24, 24. p.: 47-35, 28. p.: 59—15, 30. p.: 67-51, 34. p.: 76-65, 38. p.: 86-71. A jól védekező és magabiz­tosan támadó Falco ellen az egész héten betegeskedő Gu­lyást is be kellett vetnie Rezák Lászlónak. Az önbizalom nél­kül, bátortalanul játszó paksi csapat a válogatott center 33 pontja ellenére is tetemes hát­rányban várhatja a hétfői visz- szavágót. Földi Sándor: — Az első lépést megtettük a továbbjutá­sért, de nagyon kell hétfőn, hogy a hazai pályán erős Paks ellen a 18 pontos előny elég legyen. Rezák László: — Nagyon gyenge volt a védekezésünk; egészségügyi problémáink ezen a meccsen csúcsosodtak ki. Ennek ellenére megpróbál­juk behozni a hátrányt. Horváth Erika További eredmények: Da- none-Honvéd-ZTE KK 65-66, Marc-Körmend-Ma- táv Pécs 77-64. A Magyar Kupa negyeddön­tőinek visszavágóit ma este, 18 órakor rendezik Pakson, il­letve Székesfehérvárott. Autó Techno Szekszárd- Salgótarjáni FSKK 96-87 (45-38) Férfi NB I/B. Szekszárd, 200 néző. V: dr. Páli, Parádi II. Szekszárd: Heimann (6), Bovánovics (14/3), SZŰCS (13), RUTKAI (22/6), VÖ­RÖS (25/9). Csere: Szili (2), MILLEI (14). Edző: Mészá­ros András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8^1, 9. p.: 20-10, 12. p.: 26-15, 16. p.: 38-24, 24. p.: 56-52, 31. p.: 71-67, 33. p.: 79-69, 38. p.: 86-81. Kipontozódott: Radenko- vics a 14., Tóth (mindkettő Salgótarján) a 38. percben. A jó kezdés magabiztossá tette a szekszárdiakat. A haza­iak bátran vállalkoztak, biztos kézzel dobtak. Az Autó Techno lepattanószerzésben és gyorsaság terén is egyér­telműen ellenfele fölé nőtt. Az első félidő hajrájában azonban elég volt pár percnyi kihagyás, és a vendégek azonnal csök­kentették hátrányukat. Szünet után védekezésben visszaesett a Szekszárd, a vendégek viszont gyorsítottak játékukon. Pár perc elteltével Miilei kosarai lendítették át a holtponton a hazaiakat, így a Sasok csak „közelíteni” tud­tak. A kialakuló triplacsatában a vendégek bizonyultak ered­ményesebbnek, így a hajrában felzárkóztak. A jól játszó há­zigazdák azonban az utolsó percekben is újítani tudtak, s így rendkívül fontos győzel­met szereztek. (teszler) Labdarúgó előkészületi mérkőzések A DFC első VDN-kupa győzelme UFC Szekszárd-Paksi ASE 0-1 (0-1). Szekszárd, 100 néző. V: Anczló. Szekszárd: Horváth B. (Blazsó)- Kiss (Ta­kács N.), Kvanduk (Farkas), Fehér, Horváth J - Mészáros, Tóth, Dienes, Vesztergombi- Köllő, Máté (Berényi). Edző: Teszler Vendel. Paks: Mausz- Kósa, Jávorka, Éger (Osztermá- jer), Barna- Nikolov (Juhász), Nagy E., Kislőrincz (Kiss), Orosz- Szabó, Fejes (Csemi- jenko). Edző: Bőzsöny János. A határozottan, zártan véde­kező házigazdák meddővé tet­ték a paksiak mezőnyfölényét. G: Fejes (11-esből). Paksi SE-Dunaszent- györgy Limex SE 2-3 (2-3). Paks, 150 néző. V: Molnár. Paks: Pokomi- Prantner, Bene- deczki, Kródi- Wolf (Pum- merschein), Lacza (Huszti), Kovács (Ledneczki), Taba, Nagy Zs- Feer, Radics (Ta­kács). Edző: Blatt Pál. Duna- szentgyörgy: Viszt- Wiesner, Pánczél, Debreczeni- Aradi (Magyar), Horváth J. (Hos- nyánszki), Herczeg (Horváth G.), Csizmadia (Izsák), Papp- Szabó S., Horváth L. (Pintér). Edző: Pál József. Első félidei játéka alapján a Dunaszent- györgy rászolgált győzelemére a tizenegyest is hibázó hazaiak ellen. G: Kovács, Radics, il­letve Szabó S. 2, Horváth L. Szombat este negyedik mérkő­zését vívta a hivatásos bokszo­lok között Kovács István. „Kokó”, az Universum Box Promotion 27 éves ökölvívója a stuttgarti Alte Reithalléban pontozásos győzelmet aratott a kolumbiai Wilson Acúna fölött. A hatszor háromperces ösz- szecsapáson az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kovács Ist­ván az első menetben ballal többször is tisztán eltalálta a 31 éves dél-amerikait. A harmadik Kalocsa-Györköny 1-0 (0-0). Kalocsa, 200 néző. V: Mihalovics. Györköny: Szla- nyinka- Hahn, Erdélyi, Somo­gyi, Nagyfalusi (Csende)- Kindl (Fritz), Tálas, Kvanduk, Krausz (Kollár)- Sánta, Far­sang (Bóka). Kiegyenlített első félidő után a hazaiak rászolgál­tak győzelmükre. G: Mácsai. Szálka-Őcsény 5-1 (2-0). Szekszárd, 200 néző. V: Petro- vics. Szálka: Keszthelyi (Ko­vács Z.)- Sztehló, Varga, Gaál, Szilágyi- Kocsis, Kiss T., Kár­páti, Bíró (Hesz M.)- Földesi (Hesz B.), Takács. Edző: Kni- esz Mátyás. Őcsény: Hazafi (Konyecsnyi)- Szalka, Vecsei, Domokos- Sörös (Varga), Gil- lich (Keresztes), Márkus, Szu- nyogh- Somorjai (Steiner), Ig- nácz (Kasza), Horváth (Ju­hász). Edző: Juhász Béla. A lá­tottak alapján a hazaiak ilyen arányú sikere is megérdemelt. G: Kiss T. 2, Gaál, Takács, Bíró, illetve Juhász. Új VDN-kupa: Dombóvári FC-Ariel Műszaki Áruház­lánc-Pécsi Postás 3-1 (2-0). Dombóvár, 100 néző. V: Kiss. Dombóvár: Szabados- Péter, Both, Vincze- Ötvös (Babul- ják), Horváth Á. (Szabotin), Savanyu, Kovács R., Kiss- Ja­kab (Varga), Kovács P. Edző: Lanczki Gusztáv. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai menetben ütemet váltott Ko­vács, megrendítő ütéseket mért ellenfelére. Acúna földre is ke­rült, de nem adta föl, a hat me­netet végigbokszolta, ám a ma­gyar versenyző sikeréhez nem fért kétség. Kovács István profi pályafu­tásának mind a négy mérkőzé­sét megnyerte. Az első találko­zóján kiütéssel diadalmasko­dott, a következő hármat egy­hangú pedig pontozással nverte. FOTÓ: GOTTVALD csapat jobb helyzetkihasználá­sával nyert. G: Kovács P., Ba- bulják, Horváth Á., illetve Élő. Komló-Szakály Agraco 6-1 (2-0). Komló, 200 néző. V: Tóth Cs. Szakály: Szőcs (Száka)- Hopp K., Zsolnai, Hopp R., Gulyás- Tóth A., Ár­vái M., Simon, Molnár (Szie- bert)- Magócs, Árvái K. Edző: Sziebert József. A hazaiak sok helyzetükből féltucatot értéke­sítettek. G: Wojtech 2, Makai, Priol (11-esből), Halász, Béres, illetve Simon. Bátaszék-Siklós 0-1 (0-0). Bátaszék, 150 néző. V: Scháf- fer. Bátaszék: Grill (Tenczlin- ger)- Rácz (Acsádi), Scheppi, Tóth, Hauwasser (Fehér)- Sza­bados, Rupa, Kemer, Koro- secz- Kiss (Kovács Cs.), Pan- kovics. Edző: Fiath Tamás. A lelkesebb, a győzelmet jobban akaró vendégek megérdemelten nyertek. G: Kisabonyi. Losonczi István-kupa '98: Aparhant-Bonyhád 2—2 (1—1). Aparhant, 100 néző. V: Bonyai. Aparhant: Bagoly­Lovász, Köröndi, Fülöp, Palkó- Kőszegi (Németh), La­katos (Wildanger), Minker, Dobos- Farkas, Illés (Ferenc). Edző: Incze Zoltán. Bonyhád: Kovács (Götz)- Fodor, Szászi (Végvári), Brunner, Torma- Stumpf, Baumann, György, Ba­logh (Biliczki)- Dani, Sándor. Edző: Lőrincz Antal. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen igazsá­gos döntetlen. G: Farkas, Do­bos (11-esből), illetve Dani (11-esből), Biliczki. Tevel-Kakasd 4-1 (1-1). Tevel, 150 néző. V: Tóth K. Tevel: Bogos- Nagyfalusi, Ko­csi, Incze, Ambrus- Gábor, An­tal (Dézsi), Gergely J.- Till (Bátyi), Ferencz, Gergely Cs. Edző: Szentes Ambrus. Ra­kasd: Honti- Fábián Z., Bogos, Szabó F., Kvanduk- Fábián S., Paróczai, Sebestyén- Szabó G., Simcsik, Takács. Edző: László József. A hazai csapat megér­demelten nyert a tartalékos vendégek ellen. G: Ferencz, Incze, Gábor, Gergely Cs., il­letve Simcsik. A Fejes buktatásáért (képünkön) megítélt büntetőt a sértett értékesítette (UFC Szekszárd-Paksi ASE 0-1) fotó bakó jenó „Egyhangú” Kovács-siker XVIII. Téli olimpiai játékok, Nagano Olasz-kanadai bobos-holtverseny A vasárnapi két futamban remek hajrá­val ledolgozta négy század­másodperces hátrányát a kanadaiak Pi­erre Lueders és David MacEachem alkotta első számú kettőse, így az olasz Günther Huber, Antonio Tar- taglia duóval közösen nyerte a kettesbobosok viadalát. A sportág olimpiai történetében először hozott holtversenyt az élen ez a szám. — Ez hihetetlen. A vasár­napi rajt előtt nem gondoltam, hogy aranyérmet szerezhetünk. Az ilyesmi ritkán történik meg ebben a sportban, éppen ezért fantasztikus, hogy sikerült be­hoznunk a hátrányt - mondta az olimpiák történetének egyik legdrámaibb bobversenyét kö­vetően Lueders. A kanadaiak 1996-ban vi­lágbajnoki ezüstérmesek vol­tak, s ugyanezt a medált harcol­ták ki Huberék a tavalyi vb-n. Günther Hubemek egyébként volt már olimpiai érme is a múltból: egy másik olasszal, Stefano Ticcivel 1994-ben áll­hatott a dobogó harmadik fo­kára. A naganói bobos viadal bronzérme a két évvel ezelőtti világbajnok német Christoph Langennek és Markus Zim- mermann-nak jutott. Vidrai Szabolcs szombat esti nagyszerű futása és értékesnek mondható 13. helyezése után vasárnap sikertelen napjuk volt a magyaroknak. A női biatlo­nisták 7.5 km-es futamában sok örömét nem lelte a magyar tá­bor. Bekecs Zsuzsanna és Dira Bernadett a lövéseknél érthetet­lenül sokat (hatot, illetve ötöt) hibázott, s végül Dira az utolsó előtti, Bekecs pedig a 64., utolsó helyen ért célba. A gyorskorcsolyázók 1000 méteres futamában Baló Zsolt­nak a magyar csúcsjavítás nem sikerült, 1:15.87 perces ideje az utolsó, azaz a 42. helyhez volt elegendő. Baló esetleges ma­gyar rekorddal is csak két-há- rom hellyel tudott volna előbbre kerülni. Az első edzésen megsérült, bokaficamot szenvedett Czakó Krisztina állapota rohamosan javul. Csökkent bokájának ér­zékenysége. Vasárnap már sé­tált és terhelés nélkül kerékpá­rozott. Ezzel együtt továbbra is kétséges, indulhat-e. Rajtra kész viszont, már ha sikerül megrendezni a versenyt, a lesiklásban érdekelt Kovács Mónika, akire hétfőn vár fel­adat. Ugyancsak a hétfői prog­ramban szerepel Egyed Krisz­tina, aki a gyorskorcsolyázók 1500 méteres futamában indul. Eredménylajstrom Kettesbob, olimpiai bajnok: Olaszország I (Huber, Tartag- lia) és Kanada I (Lueders, Ma­cEachem) 3:37.24, 3. Németor­szág I (Langen, Zimmermann) 3:37.89. Síugrás, nagysánc egyéni, olimpiai bajnok: Funaki Kazu- josi (japán) 272.30, 2. Jani Soi- ninen (finn) 260.8, 3. Harada Maszahiko (japán) 258.3 pont- tál. Gyorskorcsolya, férfiak, 1000 m olimpiai bajnok: Ids Postma 1:10.64, 2. Jan Bős (hollandok) 1:10.71, 3. Simizu Hirojaszu (japán) 1:11.00... 42. Baló Zsolt 1:15.87. Biatlon, női 7.5 km, olim­piai bajnok: Galina Kukleva (orosz) 23:08.0 (1 lövőhiba), 2. Ursula Disl 23:08.7 (1), 3. Kat­rin Apel (mindkettő német) 23:32.4 (1)... 63. Dira Berna­dett 28:48.9 (5), 64. Bekecs Zsuzsanna 29:50.3 (6). Curling (csúszókorong), nők: olimpiai bajnok: Kanada (Schmirler, Betker, McCusker, Gudereit), 2. Dánia, 3. Svédor­szág. Férfiak, olimpiai bajnok: Svájc (Hürlimann, Lörtscher, Müller, Perren), 2. Kanada, 3. Norvégia. Jégkorong: Csehország­Kazahsztán 8-2 (1-0, 3-2, 4—0), Oroszország-Finnország 4-3 (1-2, 2-1, 1-0). Totó A totó 7. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Hertha-B. München 2-1 1 2. Bochum-M.gladbach 3-1 1 3. Schalke-Wolfsburg 1-1 X 4.1860 München-Leverk. 3-4 2 5. Stuttgart-K.lautern 0-1 2 6. Atalanta-Napoli 1-0 1 7. Bari-Lazio 0-2 2 8. Empoli-Fiorentina 1-1 X 9. Internazionale-Lecce 5-0 1 10. Piacenza-Brescia 0-0 x 11. Roma-Bologna 2-1 1 12. Udinese-Parma 1-1 X 13. Vicenza-Milan 1-4 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Foggia-Torino 0-3 2