Tolnai Népújság, 1997. december (8. évfolyam, 280-304. szám)

1997-12-01 / 280. szám

1997. december 1., hétfő Sport 9. oldal Labdarúgó Mk Siófoki bravúr A hétvégén öt labdarúgó Samsung Magyar-kupa nyolcaddöntő mérkőzést rendeztek. Meglepetésre nem jutott a nyolc közé az őszi bajnok Győr. Arra is kevesen számítottak, hogy az MTK és a Vasas együt­tese is csak hosszabbításban harcolja ki a továbbjutást gyengébbnek vélt ellenfelé­vel szemben. Siófoki Bányász-Győri ETO 2-1 (0-0). G: Győri az 52., Sallai a 90., illetve Fe­hér a 89. percben. Vác FC-Videoton FCF 2- 0 (0-0). G: Vojtekovszki a 80., Füle a 90. percben. Haladás VFC-Újpesti TE 2-3 (0-1). G: Fehér Cs. a 60. és a 89.), illetve Ko­vács Z. a 13. és a 67., Fehér Cs. a 73. percben. MTK FC-Diósgyőri FC 1-0 (0-0, 0-0). G: Preisin- gera 104. percben. Vasas DH-Kispest Honvéd 4-3 (2-1, 2-2, 3- 3). G: Pál a 14., Szilvesz­ter a 40., Hámori a 92., Si­mon A. a 116., illetve Bárá­nyos a 1., Némethy a 80., Plókai (11-esből) a 105. percben. Kézilabda Elmaradt bravúr Stockholmban Svédország-Magyaror- szág 31-23 (16-10). A ma­gyarok góldobói: Éles, Gu­lyás 5-5, Kertész 4% Zsig- mond 3, Rosta, Kis Á. 2-2, Tóth E., Czakó 1-1. Vasárnap a magyar férfi kézilabda-válogatott befe­jezte selejtező mérkőzései­nek sorozatát az 1998-as olaszországi Európa-baj- nokságra. Vass Sándor szö­vetségi kapitány játékosai a svéd fővárosban léptek pá­lyára, ám ezúttal nem tudták megismételni szenzációs teljesítményüket, amellyel Nyíregyházán két vállra fek­tették a világhírű svéd válo­gatottat. A hazai együttes nyolcgólos győzelemmel zárta a selejtezőket. Totó A totó 48. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­menyei: 1. Haladás-Újpest 2-3 2 2. MTK-Diósgyőr 0-0 x 3. Bielefeld-Schalke 1-1 X 4. Bremen-Stuttgart 2-2 x 5. K.lautern-Hamburg 2-1 1 6. M.gladbach-Wolfsburg 0-2 2 7. Atalanta-Lecce 0-0 x 8. Bari-Brescia 2-1 1 9. Bologna-Sampdoria 2-2 x 10. Empoli-Piacenza 2-3 2 11. Lazio-Udinese 2-3 2 12. Napoli-Fiorentina 1-1 X 13. Vicenza-Inter 1-3 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Parma-Roma 0-2 2 Labdarúgó NB I/B Pontos paksi búcsú az ősztől A tavaszi folytatást a Nyíregyháza várhatja az élről Az első paksi gólt megelőzően Csehó öklözi ki a labdát, melyet a következő pillanatban Tóth Lajos a 16-os vonaláról elemi erővel a bal felső sarokba zúdított fotó: gottvald károly Paksi ASE-Szeged- Dorozsma 2-2 (1-1) Paks, 500 néző. V: Ábrahám. Paks: Kovácsevics- Jenei- Eger (Majsai a 70. percben), Orosz, Barna- Bábik, Tóth, Mersich- Szabó Zs., Fejes (Kislőrincz a 27. percben), Csernijenko (Szabadi a 85. percben). Edző: Bőzsöny Já­nos. Szeged: Csehó- Tóth- Kovács- Magyar (Ferenczi a 63. percben), Szabó B.- Mik­lós, Farkas, Udvari, Szabó T.- Stefanov, Vukadinovics (Süli a 76. percben), Molnár. Edző: Vágó Attila. Sárga lapok: Tóth-Kovács (felrúgta Fejest) a 24., Molnár (buktatta Mersichét) a 44., Kis­lőrincz (talpalásért) az 58., Far­kas (belerúgott Égerbe) a 67. percben. Kiállítva: Ferenczi (lerán­totta Oroszt) a 80. percben. Szögletarány: 9:2 (1:1). A 8. percben Mersich meg­húzta a bal oldalt, lefutott az alapvonalig, de beadása elcsú­szott az ötösön üresen álló Csernijenko előtt. A 14. perc­ben Magyar elviharzott a jobb szélen, beadása átszállt a fel­ugró Tóth feje fölött, Miklós maga elé tette a labdát, és a te­hetetlen Kovácsevics mellett 10 méterről a bal sarokba lőtt. 0-1. A gól után leült a mérkőzés, hosszú ideig a két 16-os között folyt a játék. A 45. percben egy szegedi kapu előtti kavarodás után a labdát Csehó kiütötte a mezőnybe, Tóth rácsapott, s 16 méterről a bal felső sarokba bombázott. 1-1. Szünet után az 51. percben Bábik remek labdát adott a jobb szélen felfutó Égernek, akinek beadásáról a belsők lekéstek. Egy perccel később egy kipat­tanó labdát Mersich lőtt kapura 15 méterről, de Csehó spár­gázva tisztázott. A 75. percben a csereként beállt Süli baloldali szöglete nyomán Miklós 11 méterről ismét vezetést szerzett a vendégeknek. 1-2. A 80. percben Ferenczi egy összecsa­pás után a földről felkelő Oroszt lerántotta, ezért a játék­vezető kiállította a szegediek cserejátékosát. A 82. percben Tóth ívelt be szögletet a bal ol­dalról, s a jól helyezkedő Barna 6 méterről a hálóba fejelt. 2-2. A hazai csapat nekirohant ellenfelének, de negyedórán át tartó támadások után alábbhagyott a Duna-partiak lendülete, s a szegediek vették át a kezdeményezést. Szünet után - elsősorban a hazaiak jóvoltából - megélénkült a já­ték, de a paksiak a legna­gyobb helyzeteiket is elpus­kázták, ugyanakkor a do­rozsmaiak gyors kontrái rendre veszélyt jelentettek. A téves játékvezetői ítélet után született második Tisza-parti találat nem törte le a hazaia­kat, s sorozatos akcióik végül is gólt, s egyben döntetlent eredményeztek. A két ellenté­tes félidő után az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Jenei, Éger, Barna, Tóth, Orosz, Bábik, illetve Tóth- Kovács, Csehó, Miklós, Far­kas. Bőzsöny János: — Nagy küzdelemben igazságos döntet­len született. Vágó István: — Most nem sikerült robbantanunk, ennek ellenére elégedett vagyok a döntetlennel, ez még nagyobb munkára ösztönöz, hogy elér­jük céljainkat. Zerza József További eredmények: Sal- gótarján-Matáv Sopron 2-1, Tisza vasvári-Nyíregyháza 0-3, Érd-Tiszaújváros 6-1, Soproni FAC-Dorog 2-1, Kecskemét- PMFC 1-0, Csepel-Kaposvár 0-1, Kaba-III. kér. TVE 0-2, Szolnok-Komló 2-1, Nagyka- nizsa-Dunaferr 1-2. A bajnokság őszi végeredménye 1. Nyíregyháza 19 11 7 1 31-10 40 2. III. Kér. 19 11 6 2 43-15 39 3. Dunaferr 19 10 4 5 29-17 34 4. Matáv 19 9 6 4 32-17 33 5. Szeged-D. 19 8 7 4 38-27 31 6. Pécsi MFC 19 8 6 5 22-16 30 7. Nagykanizsa 19 9 3 7 28-24 30 8. Kaposvár 19 8 5 6 23-24 29 9. Kecskemét 19 8 3 8 20-27 27 10. Salgótarján 11. Szolnok 19 7 5 7 22-26 26 19 7 5 7 27-32 26 12. Soproni FAC 13. Érd 19 19 6 6 7 6 6 7 17-23 32-27 25 24 14. Kaba 19 7 3 9 18-22 24 15. Paks* 19 5 8 6 15-19 21 16. Komló 19 5 2 12 18-33 17 17. Tiszaújváros 19 5 2 12 21-41 17 18. Tiszavasvári 19 2 9 8 11-22 15 19. Dorog 19 3 5 11 18-29 14 20. Csepel 19 3 5 11 13-27 14 * = 2 büntetőpont levonva * A Paksi SE-ASE közös labda­rúgó szakosztály december 5- én, pénteken 18 órai kezdettel szurkolói ankétot rendez a Ha­lászcsárda különtermében. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak. A paksiak ukrán idegenlégiósa, Ruszlan Csernijenko látvá­nyos mozdulattal lő kapura az őt szorongató Szabó Tibor mellett. A háttérben Mersich figyeli a párharcot Női kézilabda NB I/B A második félidő döntött EGO Sport Thelena SK- Cece 18-13 (10-9) Tolna, 400 néző. V: Balaskó, Somogyvári. Tolna: Flick- Takács 2, Sipos K. 2 (2), Tóth, Fazekas, Smetec 2, Izsákné. Csere: Hodroga, Szabó (kapusok), Szilágyi 5, Hercz 7, Konkoly J., Sipos A., Balázs. Edző: Jürgen Böcking. A 2. percben a ven­dégek jutottak vezetéshez, ezután felváltva estek a talála­tok, majd all. percben Sme­tec átlövésével egyenlített a Tolna (4-4). A félidő máso­dik harmadában a ceceiek voltak eredményesek, s a 17. percben három góllal elhúz­tak (4-7). A hazaiak a csere­ként beállt Hercz találataival a 25. percben egyenlítettek (8-8), majd a szünetig mini­mális előnyhöz jutottak. A fordulás után gyors egymásutánban Tóth és Hercz is hétméterest hibázott. A to­vábbiakban Sipos Krisztina vállalta el a büntetők végre­hajtását. A fiatal átlövő egy­más után kétszer is betalált az ellenfél kapujába, miközben Szabó hétméterest hárított, s így a második játékrész köze­pére a hazaiak 13-10-re el­húztak. A folytatásban Szilá­gyi percei következtek, gólja­ival tovább nőtt a két csapat közötti különbség (52. perc: 16-11). A találkozó utolsó öt percében mindkét együttes kapkodva, sok hibával ját­szott, így a különbség már nem módosult. A hazai csapat második fél­idei teljesítményének kö­szönheti a győzelmet. Jók: Hodroga, Hercz, Szilágyi. Stróbl Teréz Labdarúgó világbajnoki selejtező Irán repül Franciaországba Szombaton teljessé vált a jövő nyári franciaországi lab­darúgó vb-döntő mezőnye. Melboume-ben interkontinen­tális visszavágón az ázsiai zónából a play offig eljutott Irán szenzációs döntetlent ért el az óceániai régió győztesé­vel, Ausztráliával szemben. A múlt szombati teheráni 1-1 után az arab gárda 2-2-es döntetlent harcolt ki, és ide­genben lőtt több góllal kiju­tott Franciaországba. A magyar Puhl Sándor által kiválóan dirigált 90 perc első félidejében az „auszik” ha­talmas mezőnyfölényben ját­szottak. Félóra elteltével Harry Kewell szerzett veze­tést, a második félidő elején Aurelio Vidmar is betalált (2-0). A hazaiak azonban ki­csit korán kezdték el óvni előnyüket, és ez megbosszulta magát. Háromnegyed órányi játékot követően csúnya ausztrál védelmi hiba után a német Bielefeld csapatánál légióskodó Karim Bagheri szépített, majd öt perc múlva Ali Daei zseniális labdájával Khodadad Azizi (ők is mind­ketten a Bundesligában pro- fiskodnak) lépett ki, és reme­kül helyezett a kapu bal olda­lába (2-2). Puhl nyolc percet hosszabbított. Ausztráliának akadt még egy-két esélye, de Venables szövetségi kapitány együttese képtelen volt dön­tést kicsikarni, így kiesett! Ausztrália-Irán 2-2 (1-0). G: Kewell a 32., Vid­mar a 48., illetve Bagheri a 75., Azizi a 80. percben. Az 1998. június 10. és július 12. közötti vb-döntő indulói: Franciaország (a rendező jogán), Brazília (címvédő). Afrika: Kamerun, Marokkó, Nigéria, Dél-afrikai Köztár­saság, Tunézia. Ázsia: Japán, Szaúd-Arábia, Koreai Köz­társaság, Irán. CONCACAF- zóna: Jamaica, Mexikó, Egyesült Államok. Dél-Ame- rika: Argentína, Chile, Ko­lumbia, Paraguay. Európa: Ausztria, Belgium, Bulgária, Horvátország, Dánia, Anglia, Németország, Olaszország, Hollandia, Norvégia, Romá­nia, Skócia, Spanyolország, Jugoszlávia. Kick-box világbajnokság, Gdansk Pesuth és Szalma aranya Pesuth Rita és Szalma Zsuzsa aranyérmet szerzett a len­gyelországi kick-box világ- bajnokságon, ahol a „kesz­tyűben rúgó” karatésok semi- és full-kontakt rendszerű ver­senyszámokban harcolnak. Pesuth (55 kg) negyedik vi­lágbajnoki címét szerezte, miután a döntőben 6:5-re győzött a német Gonza Baci ellen, míg Szalma (50 kg) a döntőben a török Cecintas el­len nyert 8:5-re. Nem sikerült viszont dia­dalmaskodnia a férfiaknál a legnagyobb magyar klasszis­nak számító, ötszörös világ­bajnok Hugyetz Lajosnak. A 74 kg-os sportolónak ezúttal be kellett érnie a vb-bronz- medállal. Az Eb-második klubtárs, a 79 kilós Csikós Pé­ter is az elődöntőben vesztett, szintén pontozással. Egy ame­rikaitól kapott ki, így neki is bronzérem jutott. Full-kontaktban döntőbe jutott Aburkó Gábor (51 kg) és Bugyik György (63.5 kg). Ugyancsak ebben a szakág­ban már bronzérmes a 48 kg- os Krempf Réka és az 57 kg- os Vecsei László. Az 54 kg-osok mezőnyé­ben kötelek közé lépett szek­szárdi Dékány Roland a ne­gyeddöntőig jutott, ott azon­ban nem bírt a lengyel Cies- linsky-vel, és kiesett. Számunkra az ön kényelme és biztonsága a legfontosabb. Ezért a november 15. és december 31. között megrendelt Ford Mondeohoz most 4 db Michelin téli gumit adunk ajándékba. Jövőbe vezet. Autómód 7100 Szekszárd, Wesselényi u. 16.