Tolnai Népújság, 1997. december (8. évfolyam, 280-304. szám)

1997-12-15 / 292. szám

10. oldal Sport 1997. december 15., hétfő Kosárlabda NB I A KSC Szekszárd első idegenbeli sikere OSC-Közgáz-KSC Szekszárd 59-76 (16-45) Női NB I. Budapest, 100 néző. V: Valovics, dr. Smied. OSC: Bujdosó (8), HERC- ZEG (14), Szélesy (6), Vi- szota (7), Márton (6). Csere: Bíró (4), Závodszky (-), SÁRKÁNY (12), Padányi (-), Suhajda (2). Edző: Új­vári Miklósné. KSC: Bihari (4), MADARAS (17/3), Krasznai (18), Veres (13/3), RUSSAI (16). Csere: Klucsik (6), Kranyecz (2), Kiefer (3), Hambrik (1). Edző: Újvári Miklós. Az eredmény alakulása: 1. p.: 4-0, 2. p.: 4-6, 6. p.: 9-14, 14. p.: 9-31, 25. p.: 28-49, 30. p.: 35-54, 35. p.: 43-64. Kipontozódott: Klucsik a 27., Márton a 29., Bujdosó a 37. percben. A hazaiak első két kosarára Madaras hat ponttal válaszolt, megnyugtatva ezzel társait, akik a továbbiakban ragyogó védekezés mellett rendre ko­sárral fejezték be támadásai­kat. Az egyetemisták nyolc (!) percen keresztül képtelenek voltak a gyűrűbe találni, a má­sik oldalon Krasznai és Russai viszont szórta a kosarakat. Eb­ben az időszakban minden le­pattanó a szekszárdiak birto­kába került. A 12-13. perc cseréi kiegyenlítetté tették a küzdelmet, de a különbség egy pillanatra sem csökkent húsz pont alá. A szünetben „leült” a KSC, a második félidő elején a haza­iak tizenkét pontjára csak néggyel tudtak válaszolni a vendégek. A szekszárdiak idő­kérése után ismét kiegyenlítet­tebbé vált a mérkőzés, de a Madarasék védekezése bőven hagyott kívánni valót maga után, a végjátékban már csak az eredmény tartására kon­centráltak. Az utolsó percben Sárkány komoly sérülést szen­vedett, mentőket kellett hívni a hazaiak játékosához. Újvári Miklósné: — A ka­tasztrofális első félidő megpe­csételte sorsunkat. Újvári Miklós: — Ke­mény védekezésünk eredmé­nyeként szereztünk biztos ve­zetést az első félidőben. A má­sodik játékrészben már gyen­gébben játszottunk, ennek el­lenére első idegenbeli győzel­müket nem tudták a hazaiak megakadályozni. Földesi József További eredmények: BSE-Soproni Postás 83-79, Zala Volán-Diósgyőr 70-73, GYSEV Sopron-Kecskemét 86-72, FTC-Szarvas 86-40, Baja-PVSK-Dália 51-97. Klíma-Vili Kaposvári §E- Dombóvárl VMSE 81-62 (44-36) Férfi NB I. Kaposvár, 1400 néző. V: dr. Páli, Parádi. Kaposvár: Farkas (10/6), TURCSÁN (17), VARGA (17/3), Filipovics (10), Szli- vancsanin (11). Csere: Voj- voda (-), Ágfalvi (8), Jusztin (8/3), Karsai (-), Bogdán (-). Edző: Geller Sándor. Dom­bóvár: Panta (5), Milivojsa (11), Laczházi (7), Tamás (12/6), Miklóssy (12/3). Csere: Szőke B. (7/3), Cris- tescu (8/6), Trupp (-), Bosz- nai (-). Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-5, 6. p.: 13-8, 8. p.: 13-15, 18. p.: 32-32, 23. p.: 44-39, 27. p.: 50-47, 33. p.: 67-18, 36. p.: 73-50. Kipontozódott: Szlivan­csanin a 27. percben. Az első félidőben mindkét együttes csapat idegesen, kap­kodva játszott, meglehetősen kevés kosár esett. A 18. perc­ben még egyenlően álltak a csapatok, ám sajnos, a vendé­gek több labdát eladtak a já­tékrész hajrájában. A dombó­vári hibákat ügyesen kihasz­nálták a hazaiak, s nyolc pon­tos vezetésre tettek szert a szünetig. A fordulás után hosszú per­cekig nem esett kosár, a vasu­tasoknak például akadt egy nyolc perces egy pontos idő­szaka. Fokozatosan elhúzott a Klíma Vili, s összességében biztosan nyerte a szomszéd­vári rangadót. Gellér Sándor: — A dom­bóváriak taktikája kissé szét­tördelte a játékunkat, ezért csak időszakonként játszot­tunk jól. Ennek ellenére kö­szönöm a győzelmet a fiúknak, és gratulálok nekik. Molnár István: — Nagyon sok labdát eladtunk, ettől füg­getlenül a jobbik csapat nyert. Gaál István További eredmények: Al- bacomp-Danone-Honvéd 70-66, Debrecen-Körmend 63-60, Matáv Pécs-Falco- Lépték 96-83, ZTE-Százha- lombatta 93-86. A Szolnok- Atomerőmű SE mérkőzést ma 19 órakor (MTV 2) játsszák. Férfi NB I/B: megvétózott engedély Veszprémi Egyetem-Autó Techno Szekszárd 92-67 (40-25). Veszprém, 300 néző. V: Gidófalvi, Kovács. Szek­szárd: Miilei (12), Réti (7/6), Dorogi (6), Farkas (3), Vörös (17/3). Csere: Rutkai (12/6), Heimann (10). Prancz (-), Kaveczky (-). Edző: Mészá­ros András. Az eredmény alakulása: 1. p.: 0-3, 10. p.: 19-13, 15. p.: 26-17, 25. p.: 51-35, 30. p.: 69-46, 35. p.: 80-56. Kipontozódott: Rutkai a 34. percben. A paksi Szabó Sportruházat új szerelésében fellépő szek­szárdiak már a mérkőzés előtt csatát vesztettek, mivel a já­tékvezetők nem fogadták el Szűcs Szabolcs sportorvosi igazolását, s így a visszatérni készülő center nem léphetett pályára. A Veszprém szekszárdi fi­askója után az A-csoportból igazolt centerével ezúttal lé­nyegesen nagyobb eséllyel lé­pett pályára a Techno ellen. Mindkét csapat emberfogással kezdett, s centerposzton igye­kezett ellenfele fölé nőni. A Godena-Millei párharcból rendre az újonnan igazolt veszprémi került ki győztesen. A támadásban és védekezés­ben is gyengét nyújtó vendé­gek szünet után letámadták a hazaiakat. A taktika öt percig az eredmény tartására volt ele­gendő. A következő öt perc so­rán már hiába próbálkoztak az autósok, lépéshiba címén hat­szor vették el tőlük a labdát. Az utolsó tíz perc adok-kapok játékkal telt. A támadásaikat felgyorsítani, ritmusosabbá tenni képtelen szekszárdiak fontos mérkőzést veszítettek. Kitűnt: Heimann. Női kézilabda NB I/B Győzelemmel záró tolnaiak EGO Sport Thelena SK­LRI-Malév 29-21 (12-7) Tolna, 400 néző. V: Hornyik, Pusztai. Tolna: Flick- Takács 5, Sipos K. 5 (1), Fazekas 6, Konkoly 2, Hercz 5, Tóth Cs. 5 (5). Csere: Szabó (kapus), Izsákné, Sipos Á. 1. Edző: Jürgen Böcking. Böcking edző Smetec és Szi­lágyi játékára sem számíthatott, ám sérült átlövőik nélkül is re­mekül kezdtek a tolnaiak. A hazaiak eredményes támadójá­tékához jó védekezés társult, a Malév csak a 6. percben talált be először. A tolnaiak Flick nagyszerű védéseinek köszön­hetően az első félidő közepéig tartották kétgólos előnyüket. A következő percek kapkodó já­téka után a Thelena SK nyugo­dott meg előbb, és ötgólos ve­zetést szerzett (10-5), melyet a szünetig megtartott. Fordulás után ugyan a ven­dégek nyitották a gólok sorát, ám a 36. percben már hattal „mentek” a hazaiak. A papíron esélyesebb vendégek csak egy- egy akció erejéig igazolták jó hírüket, a tempót végig a Tolna diktálta (41. perc: 17-10). A fővárosiak mestere időkéréssel igyekezett megtörni a házigaz­dák lendületét, s felrázni szen- dergéséből saját csapatát. A „repülősök” fel is zárkóztak négy gólra, s így éppen jókor jöttek Takács és Fazekas talála­tai (57. perc: 28-21). Az idei szezonban rapszodi­kusan szereplő tolnaiak utolsó őszi mérkőzésükre alaposan összeszedték magukat. Esélyt sem adva az élmezőnyhöz tar­tozó budapestieknek, biztos győzelmet arattak. A hazaiak sikerének a nézőtéren örülhetett Meksz Anikó, a németországi női világbajnokságról nemrég hazatért magyar válogatott Tolnáról elszármazott kapusa. Jók: Takács, Flick, Fazekas, Sipos K. -fék­Stark Tibor negyedik helye Vasárnap véget ért Thaiföldön a 68. férfi és 11. női súlyemelő vb - csaknem magyar dobogós helyezéssel. Nem sokon múlott ugyanis Stark Tibor bronzérme a szakításban. Egészen ponto­san azon, hogy a tatabányaiak kitűnősége nem heverte ki tel­jesen combizomhúzódását. Stark a szakításban 180 kg- on biztosított, majd a 185-tel szintén elbánt, a 190-es orszá­gos csúcskísérlete azonban si­kertelen maradt, így negyedik­ként végzett. Lökésben a 215 kilóval simán megbirkózott, a 220-al már nehezebben, de ki-' lökte, a tökéletes felkészültség híján azonban a 225 kg kifogott rajta. A magyar súlyemelő így a második fogásnemben hatodik­ként, az összetettben pedig ne­gyedikként zárt. Plusz 108 kg, összetett: 1. Andrej Csemerkin (orosz) 462.5 kg - új világcsúcs (200, 262.5), 2. Weller (német) 450 (200, 250), 3. Scerbathis (lett) 412.5 (187.5, 225), 4. Stark 405 (185, 220), 5. Bergström (svéd) 400 (175, 225), 6. Bergmanis (lett) 400(175,225). Szakítás: 1. Weller 200 kg, 2. Csemerkin 200, 3. Scerbathis 187.5, 4. Stark 185. Lökés: 1. Csemerkin 262.5 kg - új világ­csúcs, 2. Weller 250, 3. Scer­bathis 225,.. .6. Stark 220. Minden esetben További információ: 06-80-450-450 • Internet cím: www.westel . hu Társ a társalgásban I msm oiaiAritooN nrr Arra az esetre, ha valakinek mindent hatszor kell megismételnie. I LEGKEDVEZŐBB MCüiűé] A Westel 0660-as mobiltelefonnal mondanivalóját nem kell rövidre fognia. Optimálisan kialakított díjcsomagjaink mindig lehetővé teszik, hogy bárhonnan, bármikor a legkedvezőbb percdíjakkal telefonálhasson. Nálunk Ön már nettó 12 Ft-ért is beszélhet, internet felhasználóként pedig havidíj­mentesen akár nettó 3 Ft-ért elérheti a világhálót.