Tolnai Népújság, 1997. november (8. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-18 / 269. szám

1997. november 18., kedd Sport 11. oldal Női asztalitenisz NB I Elmaradt fővárosi döntetlen Érdért SE-ToLnai SE 10:8 A két kiesés ellen küzdő, egyenrangú csapat találkozó­ján a vendégek közel álltak a döntetlenhez. A tolnaiak mindkét párost megnyerték, ám a folytatás már nem az el­képzeléseik szerint alakult. Majzik jól játszott, a fiatalok is kitették magukért, Herczig viszont ezúttal gyengébb na­pot fogott ki. A fővárosiak 9:8-as vezetésénél sajnos, 19- re elveszítette a döntő szettet. Győztesek: Kacsándi 4, Lippai 3, Muhi 3, illetve Maj­zik 3, Herczig, Wittinger, Bali, a Bali-Wittinger és a Herczig-Majzik pár. Tolnai SE-Kaposplast 4:14 Az egységesebb kaposváriak magabiztosan győzték le a vendéglátó tolnaiakat, akiknél ezúttal csak Majzik Zsuzsa nyújtott jó teljesítményt. A hazaiaknál először állt asztal­hoz az NB I-ben a még ifjú­sági korú, saját nevelésű Link Marianna. Bár biztatóan ját­szott, első élvonalbeli győ­zelmét nem sikerült megsze­reznie. Győztesek: Majzik 2, Herczig, a Herczig-Majzik pár, illetve Siry 4, Limbek 3, Davidovics 3, Alkonyi 3, a Limbek-Alkonyi pár. Férfi kosárlabda NB I/B Edző nélkül maradt autósok Autó Techno Szekszárd- Szedeák Akuterm 81-131 (48-64) (Vasárnap délutáni mérkő­zés.) Szekszárd, 200 néző. V: Parádi, dr. Páli. Szek­szárd: Heimann (2), Réti (8/6), Miilei (14), Dorogi (16/3), VÖRÖS (35/18). Csere: Mandulás (2), Ke­resztes (2), Kaveczki (2), Varga (-), Verli (-). Edző: Mészáros András. Szedeák: Jáhni (12/3), NYILAS (20/9), PAVLICZ (12), Ha­vasi (8/6), Vitaszek (15). Csere: KISS (23/9), BÚZÁS (20/18), Drahos (8), Zöldi (9), Klein (4). Edző: Molnár Csaba. Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-9, 5. p.: 12-11, ll.p.: 27-31, 14. p.: 32-42, 25. p.: 55-81, 30. p.: 64-93, 33. p.: 74-100. Kipontozódott: Pávlicz a 33. percben. Eseménydúsan indult a ta­lálkozó. A hazaiaknál a lecse­rélt Dorogi és Mészáros edző szólalkozott össze, míg a má­sik oldalon a vendégek meste­rét kellett figyelmeztetnie dr. Páli játékvezetőnek állandó szövegeléséért. A tetemes magassági fölénnyel rendel­kező szegediek hamar meg­nyugtatónak tűnő előnyt sze­reztek, ám a Techno két perc alatt fordított. A szekszárdiak azonban az 5. percben vezet­tek utoljára, később csak fu­tottak az eredmény után. Az első félidő közepén Vörös és Réti tripláival egyszer sikerült még felzárkózniuk (11. perc: 27-31), ám pár perc múlva végleg lemaradtak. A szege­diek nyugodtan kosárlabdáz­tak, jól törtek be az autósok palánkja alá, a hazaiak rosszul helyezkedtek, dobóteljesít­ményük erősen visszaesett, a lepattanókért pedig kilátásta­lan küzdelmet folytattak. A második félidőre edző­jük nélkül jöttek ki a szek­szárdiak. Információink sze­rint a szünetben vita alakult ki a csapattagok és Mészáros András között az öltözőben, mire a tréner összepakolt és elhagyta a csarnokot. A házi­gazdák a fordulás után sem tudtak javítani a teljesítmé­nyükön, rengeteg labdát el­szórtak, s rendkívül pontatla­nul céloztak. A minden téren jobb szegediek bemelegedtek, nem kevesebb mint tíz triplát hintettek a második húsz percben, s végül kiütéses ve­reséget mértek a fiataljaikat is bevető autósok ellen. ijj. Teszler Vendel Egy híján teljes a létszám. A labdarúgó világbaj­noki selejtezők befejeztével Japán, Chile és a Mexikó ellen 0-0-ás döntetlent elért Jamaica (képünkön) együttese is kijutott Franciaországba. A 32-ből fennmaradt egyetlen he­lyért Ausztrália és Irán mérkőzik. reuters fotó Felnőtt és junior triatlon világbajnokság, Perth Szabó János hajszálra az éremtől Héczey András és a junior férfi csapat ezüstje A hétvégén az ausztráliai Perthben bonyolították le a fel­nőttek és juniorok triatlon vi­lágbajnokságát. A magyar szí­nek képviselői közül a junior férfiak mezőnyében versengő Héczey András szerepelt a leg­jobban, ezüstérmet nyert a ju­nior férfi csapathoz hasonlóan. A szekszárdi Szabó János 1:58:23-as idővel - negyedik magyarként - a 27. helyen vég­zett. A Dynamic TC verseny­zője mindössze tizenöt másod­perccel maradt el a 25. Radies Pétertől, s egyben a világbaj­noki csapat-ezüsttől. A junior lányok mezőnyében rajthoz állt bonyhádi Gergelics Natália viszonylag gyengébb úszás után a kerékpáros szaka­szon megkezdte a felzárkózást, Gergelics Natália ám az élboly a depó előtt mint­egy 100 méterrel utolérte és le­körözte a magyar versenyzőt, akinek így - a szabályok értel­mében - ki kellett állnia. Ger­gelics Natália élete első világ- bajnokságán, a mezőny máso­dik legfiatalabb indulójaként szeretett volna mindenképpen célba érni. Ez ugyan ezúttal nem sikerült neki, ám mivel a triatlon az „idősek sportja”, még bőven lesz bizonyítási le­hetősége. A fiatalok és felnőttek is az olimpiai távokon vetélkedtek, azaz 1500 métert úsztak, 40 ki­lométert kerékpároztak és 10 kilométert futottak. Eredmények, juniorok: Nők: világbajnok: Nicole Hackett (ausztrál) 2:05:31,... 11. Varga Erika 2:14:03,... 27. Turbék Ildikó 2:19:59,... 32. Harangi Petra 2:24:08, Gergelics Natália nem ért célba. .Csapat: világbajnok: Ausztrália 6:21:55, 2. Francia- ország 6:38:48 ..., 3. Nagy- Britannia 6:47:03, 5. Magyar- ország (Varga, Turbék, Ha­rangi) 6:58:10. Férfiak, világbajnok: And­rej Glusenko (ukrán) 1:53:25, 2. Héczey András 1:53:38,... 11. Ágoston Szabolcs 1:56:16, ... 25. Radies Péter 1:58:09,.. 27. Szabó János 1:58.23, . . . 71. Szilágyi Egon 2:08:50. Szabó János Csapat, világbajnok: Spa­nyolország 5:45:34, 2. Ma­gyarország (Héczey, Ágoston, Radies) 5:48:03, 3. Új-Zéland 5:49:27. Felnőttek: Nők: világbajnok: Emma Camey 1:59:22 óra, 2. Jackie Gallagher 1:59:36, 3. Michelle Jones (mindhárom ausztrál) 2:00:48,... 11. Molnár Erika 2:02:34,... 26. Edöcsény Nóra 2:04:33. Férfiak, világbajnok: Chris McCormack (ausztrál) 1:48:29, 2. Hamish Carter (új-zélandi) 1:48:42, 3. Simon Lessing (brit) 1:49:07,... 38. Hóbor Péter 1:53:30. A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük Németkéri levonulás Némediben Szekszárd Mőcsény-Bonyhádbörzsöny 0- 1 (0-0). Mőcsény, 100 néző. V: Somogyi. A kevés helyzet­ből a szerencsésebb vendégek egyet értékesítettek, s ez elég volt a három ponthoz. G: Cso- both G. Jók: Czékmány, Sánta R., Sánta G., illetve Papp. Báta-Mórágy 1-0 (0-0). Báta, 250 néző. V: Tóth. Az iz­galmas csatában egy góllal job­bak voltak a hazaiak. G: Braun J. Jók: Csáki, Braun J., Braun Cs., illetve Botos, Kindl. Bonyhádvarasd-Alsónána 1- 1 (0—1). Bonyhádvarasd, 80 néző. V: Anczló. Egyenlő erők küzdelme, sok kihagyott hely­zet, igazságos döntetlen. G: Csiki G., illetve Horváth N. Jók: Jakab J., Berta, Csaba, il­letve Ömböli, Farkas, Joó Gy., Mohr. Kéty-Harc 4-1 (1-1). Kéty, 50 néző. V: Hegyi. A második félidőben nyújtott játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Bogos R., Márton 2- 2, illetve Lakatos. Jók: Mozba- uer, Bogos R., Pákozdi, Pál, il­letve Szűcs, Takács, Renczes. Sióagárd-Cikó 1-2 (0-1). Sióagárd, 80 néző. V: Petro- vics. Izgalmakban bővelkedő közönségcsalogató mérkőzésen egy szerencsés öngóllal győz­tek a vendégek. G: Lovász, il­letve Szököcs, Pápai (öngól). Jók: Dombi, Lovász, Simon, Acsádi, Paulovics, illetve Csibi, Márton, Szököcs, Farkas, Csa­bai. Az október 19-én lejátszott Báta-Mó'csény (2-2) mérkőzést a bátaiak - játékvezetői műhiba miatt - megóvták. A Szekszárdi Városi Labdarúgó Szövetség döntése alapján a találkozó eredményét törölték, a mérkő­zést 1998. április 5-én, 14 óra­kor újra játsszák. 1. Cikó 14 11­3 42-22 33 2. Báta 13 7 2 4 31-28 23 3. Kéty 14 7 2 5 34-30 23 4. Sióagárd 14 7 1 6 39-30 22 5. B.börzsöny 14 7 1 6 30-23 22 6. 7. Mórágy Alsónana 14 14 5 5 5 3 4 6 25-23 37-36 20 18 8. B.varasd 14 4 3 7 23-30 15 9. Mőcsény 13 4 2 7 27-36 14 10. Harc 14 2 1 11 14-44 7 Paks Tolnanémedi-Németkér 3-1 (1-1). Tolnanémedi, 50 néző. V: Horváth. Közepes színvo­nalú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. A 83. percben két játékos összeverekedett, majd a vendégek edzője lehívta csapatát a pályáról. G: Szabó, Kökény, Ferenc, illetve Barta. Jók: Szabó, Kökény, illetve Barta. Pusztahencse-Gerjen 0-2 (0-2). Pusztahencse, 50 néző. V: Kiss F. Küzdelmes mérkő­zést vívtak a csapatok, a hazai gárda mezőnyben egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek. G: Búzás, Pesti. Jók: Ku- perczkó, Laták, Wascher, il­letve Taba, Asztalos. Kölesd-Magyarkeszi 1-2 (0-1). Kölesd, 150 néző. V: Besenczi. Nagy iramú, izgal­mas mérkőzésen a helyzeteiket jobban kihasználó vendégek fontos három pontot szereztek. G: Pilisi, illetve Macher, Franke. Jók: Seregély Gy., Bredák F., Benke, illetve Tóthi kapus vezérletével az egész vendégcsapat. Iregszemcse Jeans-Tex- Bogyiszló 4-3 (2-2). Ireg­szemcse, 100 néző. V: Albert. A lelkes vendégek kétszer is vezetést szereztek, de a hazaiak Gyánó vezérletével végül fordí­tani tudtak, s megérdemelten nyertek. G: Boda 2, Németh, Karsai, illetve Lépő 2, Rusz- nák. Jók: Gyánó, Balogh, Né­meth, illetve Lépő, Berka, Gáncs. Pálfa-Gyönk 1-1 (1-0). Pálfa, 100 néző. V: Balogh. Küzdelmes mérkőzésen a lel­kes vendégegyüttes rászolgált az egyik pontra. G: Bóka, il­letve Kovács. Jók: Bóka, Ma- ráczi, Zsolnai, illetve Lerch, Kiss. 1. Gerjen 13 8 4 1 38-15 28 2. Magyarkeszi 13 8 3 2 35-19 27 3. Gyönk 13 8 2 3 32-16 26 4. Iregszemcse 13 8­5 42-23 24 5. Pálfa 13 6 5 2 23-13 23 6. Kölesd 13 7­6 32-30 21 7. Tolnanémedi 12 5 3 4 29-30 18 8. Németkér 12 2 2 8 13-41 8 9. Bogyiszló 13 1 2 10 11-30 5 10. P.hencse 13­1 12 15-53 1 Dombóvár 1. Kurd 12 8 2 2 32-16 26 2. Mucsfa 12 6 4 2 25-10 22 3. Kocsola 12 5 4 3 20-16 19 4. Váralja 11 6­5 25-30 18 5. Lengyel 12 5­7 21-22 15 6. Závod 11 4 3 4 17-19 15 7. Győré 11 3 3 5 13-22 12 8. Szakcs 12 3 1 8 19-32 10 9. Nak 11 2 3 6 9-14 9 Női röplabda NB II Kispest, nagy Paks Kispest RSE-Paksi RK- Dunacenter 0:3 (-3, -10, -3). Paks: Farkas, Máté, Farkasfalvy, Balczó, Zu- bor, Hudák. Csere: Feil, Szilágyi. Edző: Poór Jó­zsef. A két „zsenge” átlagélet- korú együttes összecsapásán a fiatalabb paksi lányok ját­szották - különösen a háló­nál - a felnőttebb röplabdát. A Duna-parti tinik közepes teljesítménnyel is magabiz­tosan győzték le a lelkes XIX. kerületieket. Jók: Zu- bor, Máté. Junior mérkőzés Kispest RSE-Paksi RK- Dunacenter 0:3 (-7, -8, -4). Paks: Dömötör, Der- cze, Balczó, Bráz, Zubor, Hudák. Csere: Burai, Ker­tész. Edző: Poór József. A Kispestnek nem volt el­lenszere a paksiak hálónál nyújtott játékára. Jók: Zu­bor, Balczó -s­Szakály-Kömlőd: szombat 13 óra A megyei I. osztályú labda­rúgó bajnokság 14. forduló­jában elmaradt Szakály Ag- raco-Dunakömlőd találko­zóra november 22-én, szom­baton 13 órától Hőgyészen kerül sor. Csoportosított nők Elkészítették a jövő évi női kosárlabda világ- és a ’99-es Európa-bajnokság csoport- beosztásait. A magyarok a vb-n Brazília, Szlovákia és a Koreai Köztársaság társasá­gában a D-csoportba, míg az Eb-n Izraellel, Jugoszláviá­val, Oroszországgal, Fran­ciaországgal és Romániával együtt a B-ágra kerültek. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. köz­lése szerint a 46. heti totó­nyeremények a jövedelem- adó levonása után a követ­kezők: 13 plusz egy találatos szelvény 47 darab, nyere­ményük egyenként 126 782 forint, 13 találatos szelvény 98 darab, nyereményük egyen­ként 26 106 forint. 12 találatos szelvény 3231 darab, nyereményük egyenként 879 forint. 11 találatos szelvény 28 776 darab, nyereményük egyenként 263 forint. A10 találatos szelvények nyereményösszege a nettó 60 forintot nem érte el, ezért nyereményalapjuk a 11 talá­latos szelvények között ke­rült felosztásra. Góltotó: 4 találatos 37 darab, nyereményük egyen­ként 14 998 forint, 3 találatos 527 darab, nyereményük egyenként 294 forint. Kárpótlási jegyért ELMŰ részvényt! Jegyzés: 1997. november 20-tól december 4-ig (Túljegyzés esetén előbb lezárható) Minden 10 ezer Ft összcímletértékű kárpótlási jegyért 1 db 10 ezer Ft névértékű, névre szóló törzsrészvény jegyezhető. ÁLLAMI PRIVATIZÁCIÓS ÉS VAGYONKEZELŐ RT