Tolnai Népújság, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-16 / 242. szám

1997. október 16., csütörtök Sport 7. oldal Kosárlabda NB I Postást haraptak a szekszárdiak Segít a sporthivatal Egymilliós megtakarítás A napokban megtartott elnökségi ülésén több je­li lentó's kérdést tárgyalt meg a Tolna Megyei ! Sportszövetségek Szö­vetségének elnöksége. § Elsőként az alapszabály ! egységes szerkezetbe ágyazása, és a decemberi közgyűlésre előterjesz­tendő módosítások meg­fogalmazása okozott problémát az elnökségi tagoknak. Csak hosszas vita után, melyben részt ! vett Takács László sport- igazgató és Becze Ist­vánná, a sporthivatal I gazdasági vezetője tisz­tázódtak a vitás kérdé- 1 sek. A továbbiakban tájé­koztató hangzott el a hű­li szonhárom megyei szö­vetség első féléves gaz­dálkodásáról. Mint azt az ülés levezető elnök hangsúlyozta, a kezdeti finanszírozási problé­mák rendezését köve- I tőén a gazdálkodás kié­li gyensúlyozott, és zavar­talan volt. Az év elején ! bekövetkezett személy- cserék nem okoztak fennakadást a munká­ban. A jelenlevő gazda- I sági vezető ígéretet tett :: arra vonatkozóan, hogy a ;| szövetségek minden ne­gyedévet követően rész­letes kimutatást kapnak I félhasználásaikról. Az elnökség ezután I megtárgyalta a sporthi­vatal és a sportszövetsé­gek szövetsége által kö­tött együttműködési megállapodásban foglal­tak eddigi teljesítését. A tapasztalatok pozitívak, mindkét szervezet kor­rekt módon teljesítette a I dokumentumban vállalt kötelezettségeit. A szövetségek elnöke, Link Ferenc jelentős eredménynek tartotta, hogy az idén nem a szö­vetségek költségvetését terheli a terembérletre, telefonra, postára, iroda- I szerekre fordított mint- I egy egymillió forint, mert ennek finanszírozá­sát a sporthivatal magára vállalta. Népújság Totó Tippjeink a totó 42. heti mérkőzéseire: 1. Ferencváros-Győr 1 2. Stadler-Gázszer x 3. Duisburg-Dortmund 2 4. Karslruhe-B. München 1 5. Leverkusen-Kaiserslautern x 6. Rostock-Schalke 04 x 7.1860 München-Wolfsburg 1 8. Stuttgart-Hertha BSC 1 9. Bari-Juventus 2 10. Brescia-Vicenza x 11. Fiorentina-Roma 2 12. Lazio-Atalanta 1 13. Napoli-Internazionale 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Debrecen-Újpest x KSC Szekszárd-Soproni Postás 78-72 (43-36) Szekszárd, 500 néző. V: Sza­mos, Kovács. KSC Szek­szárd: Kranyecz (8), RUSSAI (14/3), KIEFER (14/6), MA­DARAS (16/9), VERES J. (15/3). Csere: Krasznai (5), Klucsik (6). Edző: Újvári Miklós. Soproni Postás: Eör- dögh (10/3), AMBRUS (16), Bellovai (9), Szenes (10), Ve­res M. (2). Csere: ÖRDÖG (18), Szőke (7). Edző: Mesz- lényi Róbert. Az eredmény alakulása: 3. p: 7-6, 6. p.: 9-12, 12. p.: 27-20, 15. p.: 37-24, 26. p.: 55-44, 27. p.: 55-52, 36. p.: 73-65, 38. p.: 73-70. Kipontozódott: Eördögh a 35., Ambrus a 40. percben. A mérkőzés elején Russai és Eördög vívott kosárpárbajt, az első percekben a szekszárdiak 14-ese egy hetes, míg a vendé­gek 12-ese számához hűen egy tizenkettes sorozattal kezdett. A házigazdák „láberős” védeke­zést produkáltak, s kezdeti bi­zonytalankodásuk után rendre átdobták a soproniak zónáját - jó pár esetben triplát érően. A KSC pontatlansága miatt nem tudott komolyabb előnyre szert tenni. A vendégek ugyan össz- játékban gyengélkedtek, ám az ajándéklabdákat természetesen pontokra váltották. Szünet után feljavultak a soproniak, a holtpontról a nagyszerűen játszó Madaras triplája mozdította ki a hazai együttest. A 25. percben előbb Kranyecz, majd egy perccel ké­sőbb a rendkívül precíz Kiefer gyűjtötte be negyedik személyi hibáját, kényszerű pihentetésük Paksi ASE-Szeged- Dorozsma 0-2 (0-0) Paks, 500 néző. V: Kiss B. Paks: Mausz- Jenei, Eger, Orosz (Barna L. a 46. perc­ben), Mersich- Bábik, Kiss, Tóth L., Kislőrincz (Szabó Zs. a 46. percben)- Rácz (Cser- nyijenko a 46. percben), Sza­badi. Edző: Bőzsöny János. Szeged-Dorozsma: Csehó­Szentmiklósi, Tóth T., Szabó B.- Barna G., Ferenczy, Ke­nései (Bezzeg a 85. percben), Farkas, Udvari- Stefanov (Miklós az 53. percben), Vu- kovinovics (Molnár a 60. percben). Edző: Vágó Attila. Tapogatódzó játék után a 18. percben Barna G. jobb oldali beadását Farkas lekezelte, 14 méterről leadott lövését Mausz bravúrral hárította. A 22. perc­ben ismét Barna Gábor húzta meg a jobb szélt, átívelt a másik oldalra Vukodinovicsnak, a csatár beadását Stefanov 10 méterről kapu mellé fejelte. A 34. percben Barna G. jobb ol­dali beadásánál Stefanov le­vette a labdát a 11 -es ponton, de kivárt, így a védők felszaba­dítottak. A 39. percben Kiss szabadrúgása szögletre pattant a védőkről, Tóth L. beívelését Szabadi 10 méterről alig lőtte kapu fölé. nem kedvezett a KSC-nek. Míg a Postás védekezése egyre ha­tékonyabbá vált, addig a szek­szárdiaké időnként szétesett. A vendégek egyre közelebb ke­rülik ellenfelükhöz, ám hallat­lan lelkesedésüknek köszönhe­tően a szekszárdiak átvészelték a nehezebb időszakokat. Ördö­gék hiába siettették támadásai­kat, Madarasék - elsősorban egy-egy jó egyéni megmozdu­lás révén - a találkozó végéig megtartották előnyüket. Újvári Miklós: — Ha nem csak hazai pályán tudunk ilyen lelkesen játszani, akkor idegen­ben méltóbb ellenfelei lehetünk a sztárcsapatoknak. Meszlényi Róbert: — A csapat sajnos úgy esett be a mérkőzésre, ami érződött első félidei játékunkon. A második játékrészben már nem tudtuk megfogni a jól játszó szekszár­diakat. ifj. Teszler Vendel Danone-IIonvéd- Dombóvári VMSE 86-48 (39-24) Budapest, 400 néző. V: Mis- sura, Simó. Danone-Honvéd: McMahan (10), Boros (5/3), MÉSZÁROS (16/12), SITKU (16), DUNKIN (12). Csere: Ecseri (4), Orosz (12), Kis (7), Kocsis (2), Nagy (-). Edző: Zsoldos András, Mészáros István. Dombóvári VMSE: Laczházi (2), Milivojsa (11), Krasznai (2), CRISTESCU (12/12), Miklóssy (9). Csere: Rétháti (-), Tamás (-), Pan ta (8), Szőke B. (5/3), Trupp (-). Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-6, 8. p.: 15-11, 12. p.: 23-13, 16. p.: 29-19, 24. p.: A 73. percben egy lepattanó labdát Miklós lőtt kapura 16 méterről, de a léc alá tartó já­tékszert Mausz bravúrral a kapu fölé tolta. A 82. percben Udvari 25 méterről szabadrú­gást gurított le Farkas elé, s a középpályás két lépés után 20 méterről kilőtte a bal alsó sar­kot. 0-1. A 88. percben Szent- miklósi átadását Molnár 10 mé­terről vágta a léc alá. 0-2. Az első félidőben a vendé­gek, a másodikban a hazaiak voltak aktívabbak, de a mér­kőzés hajrájában a jól kont­rázó Tisza-partiak kiharcol­ták a továbbjutást. Jók: Ma­usz, Jenei, Szabadi, ill. Tóth T., Ferenczy, Molnár, Farkas. 46-31, 28. p.: 59-31, 32. p.: 66-34, 36. p.: 74-41. Eleinte a vendégek türelme­sen szövögették támadásaikat, és kezdetben pontosan is fejez­ték be azokat, így a bajnok nem tudott elhúzni. A palánk alatt Sitku és Milivojsa vívott élve­zetes külön párharcot. A vasu­tasok öt perces rövidzárlatát ki­használva a Sólymok első fél­idő közepén két perc alatt tíz ponttal megugrottak. A folyta­tásban mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni, ám a csa­patok továbbra is sok hibával játszottak. Szünet után feljavult a Hon­véd védekezése. A dombóvá­riak a palánk alatt nem jutottak dobóhelyzethez, így a második félidő 4. percéig Cristescu két tripláján és egy büntetőből szerzett ponton kívül nem akadt más feljegyezni való - leg­alábbis a DVMSE neve mellé. A hazaiak viszont szárnyaltak, két amerikai idegenlégiósuk és Sitku vezérletével folyamato­san elhúztak, a második félidő közepén már 30 ponttal vezetett a Danone. A vendégek a 24. és a 31. perc között képtelenek voltak a gyűrűbe találni. Zsol­dos edző az utolsó 5 percre csa­patot cserélt, ám a „fakó” is to­vább tudta növelni a már amú- gyis tekintélyes Honvéd előnyt. A dombóváriak az első fél­idő derekán bekövetkezett öt perces rövidzárlatig egyen­rangú ellenfelei voltak a baj­nokcsapatnak, attól kezdve azonban csak a hazai győzelem különbsége lehetett kérdéses. Molnár István: — Erőben és fejben ideig-óráig bírjuk, so­kan, de mégis kevesen va­gyunk. -fekete­Bőzsöny János: — Jobb csapat a Dorozsma, és jobban is akarta a továbbjutást. Vágó Attila: — Továbbju­tás volt a cél, ezt teljesítette a csapat. Bízom benne, hogy a bajnokin is sikeres lesz a paksi kirándulásunk. Zerza József A 16 közé jutásért játszott mérkőzések lapzártáig beér­kezett eredményei: Csenger- Haladás 0-2, Gázszer-Békés- csaba 4-2, ZTE-Matáv Sopron 4-1, Tiszakécske-Vác 0-3, Dorog-MTK 0-2, Szabadegy- háza-Újpest 0-4, III. kér. TVE-B VSC-Zugló 3-1, Diós- győr-Ferencváros 2-1, Salgó- tarján-Csepel 3-1, Kispest- Honvéd-Tiszavasvári 2-1, Százhalombatta-Vasas 1-1 (11-esekkel: 3—4), Jánosso­moija-Siófok 1-6, Video- ton-Nyíregyháza 4-0. Tóth Lajos (jobbról) próbálja szerelni ellenfelét fotó: gk Labdarúgó Magyar-kupa, a 16 közé jutásért Továbbkontrázták magukat I. Légi Világjátékok, Törökország Sárkányian gyorsak voltak Az elmúlt hónapban - népes magyar küldöttség részvéte­lével - bonyolították le Tö­rökországban az I. Légi Vi­lágjátékokat. Nyolc város re­pülőterén tíz szakágban foly­tak a versenyek, a több mint ezer induló egyike a duna- földvári sárkányrepülő Dull Béla volt. A Dunaferr sporto­lója örömmel számolt be él­ményeiről. — A legnagyobb sikert egyik dunaújvárosi klubtár­sam érte el, Thuróczy Endre győzött az együléses tömeg- középpont áthelyezésű kate­góriában. Ugyanitt a szegedi dr. Bajusz Huba negyedik­ként, míg világbajnok klub­társam, Rabnecz Gábor ezút­tal nyolcadikként végzett - meséli Dull Béla. — Jómagam a kétüléses kategóriában tizenhat nemzet versenyzőivel indultam együtt, egy ország több párost is indíthatott. Varga Somogyi Vincével a mezőny első har­madában, a huszadik helyen fejeztük be a viadalt, de többi honfitársunknak sem kellett szégyenkeznie a 23., illetve a 25. helyezése miatt. — Hogyan alakultak a versenyszámok ? — Nyolc feladatot kellett teljesíteni, a legnehezebbet az utolsó, úgynevezett navigá­ciósjelentette. Mélyen be kel­lett repülnünk a hegyek közé, helyismeret hiányában a tér­kép nyújtotta az egyetlen se­gítséget, ám így is roppant nehéz volt tájékozódni. A se­besség számban viszont jól mentünk, Varga Somogyi Vince pilótatársammal meg­nyertük a gyorsaságit. — Miként emlékszik majd vissza az első'világjátékokra? — Már a részvétel is fan­tasztikus élménnyel gazdagí­tott. A törökországi feladatok komoly mégpróbál tatást je­lentettek valamennyiünknek. A tenger közelsége, a nagy hegyek, az erős szél, az ebből adódó szokatlan aerodinami­kai körülmények igazi kihí­vást jelentettek a sportolók számára. Eredményeink el­érésében így nem kis szerepet vállalt Hangyási Sándor, paksi klubtársunk földi segí­tőként működött közre Aydin városában. — Milyen feladatok vár­nak a közeljövőben a magyar sárkányrepülőkre ? — Jövőre Olaszországban rendezik az Európa-bajnok- ságot, egy évvel később pedig hazánk ad otthont a világbaj­nokságnak. Sumicz Árpád OLDALHÁLÓ ’97 Egy kerékkel kevesebb, hat kerékkel több Eme tréfás megállapítás talán a legjellemzőbb a képen lát­ható három fiatalemberre. Hogy kik is ők? Kántor Gábor, Fáyt Ferenc és Pénzes Tibor szakályi la­kosok, nemrég még a helyi csapat meghatározó játékosai voltak. Megváltozott életkö­rülményeik a rendszeres edzéslátogatást nem teszik le­hetővé számukra, így abba­hagyták a labdarúgást. A testmozgásról azonban nem mondtak le, gondolva egy na­gyot minden idegenbeli mér­kőzésükre kerékpárral kísérik el kedvenceiket. Megérkez­vén a soros bajnoki helyszí­nére maguk köré gyűjtik az Agraco SE-t gépkocsival kö­vető szurkolókat és remek hangulatot varázsolnak a né­zőtéren. Teljesítményük megérdemli az elismerést, nyugodtan dicsérhetjük hár­mójukat úgy, ahogy ők kö­szöntik kedvenceiket a bajno­kik után: Szép volt fiúk, szép volt fiúk! Nagy Gyula Emberségesen A megyei első osztályban - bárhol álljanak pillanatnyilag a tabellán - Simontomya és Decs között mindig ádáz, kié­lezett harc dúlt a bajnoki pon­tokért. Nem történt ez más­képp vasárnap Simontomyán sem. A hazaiak egyik legjobbja, Pajor Ferenc a keménykötésű Lubastyik Zoltán személyé­ben külön őrzőt kapott. Kette­jük kemény, férfias, ám még szabályos keretek között fo­lyó csatájának felügyeletét Albert játékvezető látta el. Egy-egynél - váratlanul - megvillant a piros lap a fiúk orra előtt, kettős kiállítás! A simontornyai csatár szikrázó szemekkel, az öklét rázva hozta Lubastyik tudomására, hogy a pályán kívül folytatása lesz az ügynek. Zúgolódtak a felhergelt hazai drukkerek, amikor az öltözőbe menet, már a korláton kívül a Pajor a decsiek bekkje elé lépett és a kezét nyújtotta ... A szurko­lók arcán mosollyá szelídül­tek a gonosz indulatok. Pajor Ferencről régóta köz­tudott, hogy kiváló labdarúgó, vasárnap sportemberként is kiérdemelte az előbbi minő­sítő jelzőt. A legnehezebbet tettet vitte véghez, legyőzte önmagát. Méltó tehát arra, hogy becsületes küzdelemben legyőzzön másokat. Az ösz- szecsapás 1-1-es döntetlennel zárult... Birkás Gyula (Decs) FORD EXTRA GARANCIA Magyarországi / Ford márkakereskedők m. 1 + 2 Év EXTRA ^rANCIa ÚJ SZOLGÁLTATÁS A FORDNÁL. MINDEN, OKTÓBERBEN MEGRENDELT FORD MODELL EXTRA GARANCIÁVAL JÁR.