Tolnai Népújság, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-27 / 250. szám

1997. október 27., hétfő Sport 11. oldal Labdarúgó NB I/B Döntetlen a listavezető otthonában III. Kér. TVE- Paksi ASE 0-0 Hévízi út, 1100 néző. V: Szarka. III. Kér: Tóth- Földvári, Korolovszki, Varga, Pálfí (Gyura, 60.)- Perger, Szabó A., Tordai- Lendvai, Bencze (Kovács, 75.), Wukovics (Novák, 60.). Edző: Gergely Károly. Paks: Kovácsevics- Jenei, Eger, Orosz, Barna- Bábik, Kiss, Kislőrincz (Majsai B., 80.), Mersich- Csernyijenko (Szabadi, 80.), Fejes (Rácz, 78.) Edző: Bőzsöny János. A 10. percben Lendvai vitte el jobb oldalon a labdát, beadását Wukovics élesen a bal sarok mellé fejelte. Egy szöglet után Lendvai ívelt be a jobb oldalról, Varga öt mé­teres fejese a bal kapufáról Kovácsevics kezébe pattant. A 24. percben a felfutó Bá­bik futtában leadott lövését védte biztosan Tóth. A 34. percben Barna-Csernyi- jenko-Bábik összjáték után a középpályás az alapvonal közelében a 16-oson belülre verekedte magát, ám Tóth nagy helyzetben szögletre mentett. A sarokrúgásból beí­velt labdát Bábik alig fejelte a bal kapufa mellé. A 38. perc­ben Varga bal oldali, váratlan lövése suhant el a kapu előtt. Szünet után, a 48. percben Szabó lövésébe Éger önfelál- dozóan vetődött bele, s testé­ről a labda szögletre pattant. Az 56. percben Éger szöktette a jobb oldalon Csemyijenkót, a csatár visszagurítását az ér­kező Kislőrincz magasan a kapu fölé vágta. A 62. percben a hazaiak bal oldali támadását követően Novák ballal a hosz­szú sarok mellé lőtt. A 69. percben Perger lövését először Kiss blokkolta, majd a duplá­zásnál Égerről vágódott a me­zőnybe a labda. A 70. percben Novák keresztlabdáját Gyura lekezelte, majd magasan a kapu fölé lőtte. A 72. percben Kiss Miklós 25 méterről lea­dott szabadrúgása suhant el a jobb kapufa mellett. A 75. percben Novák beadását Per­ger szelídítette meg, de a lövés pillanatában Éger mentett. A 76. percben a vendégcsapat eddigi legnagyobb helyzetét hagyta ki. Kiss szöktette Égert a jobb oldalon, a védő lefu­totta a hazai védelmet, de a 16-oson belülről, nagy hely­zetben a kapu fölé lőtt. A 85. percben Varga indításából Kovács emelt a keresztléc fölé. Jól előkészített pályán a lisatvezető fővárosi együttes támadásaival kezdődött a mérkőzés. Látszott a játé­kon, hogy mindkét csapat a védekezést, a biztonsági já­tékot helyezte előtérbe. A kerületiek - egy helyzettől eltekintve - nem veszélyez­tették a paksi kaput, kie­gyenlített játék folyt az első félidőben. A hazaiak ugyan sorozatban vezették táma­dásaikat, de a vendég ato­mosok okosan lassították a játékot. A Duna-partiak kontrákra építettek, ezek azonban nem jelentettek veszélyt a fővárosi kapura. A fordulás után a csapa­tok ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagy­ták. A különbség talán csak annyi volt, hogy a hazaiak igazi gólhelyzetet nem tud­tak kialakítani, a Paks vi­szont Éger révén akár a győ­zelmet is megszerezhette volna. Az utolsó percekben a hazai csapat elkeseredetten rohamozta Kovácsevics ka­puját, de a vendégvédelem - Jenei vezérletével - maga­biztosan hárította a főváro­siak próbálkozásait. A dön­tetlen igazságos eredmény. Jók: Lendvai, Novák, Gyura, illetve Jenei, Barna, Kiss, Mersich. Gergely Károly: — A mérkőzés elején kihagyott helyzetek és a vendégcsapat játékmodora akadályozott meg bennünket a győzelem­ben. Bőzsöny János: — Fe­gyelmezett, és szervezett játé­kunk meghozta gyümölcsét, a megérdemelt egy pontot. Kővári István További eredmények: Dunaferr-Csepel 1-0, Nyír- egyháza-PMFC 2-0, Tiszaúj- város-Soproni FAC 4-0, Ma­táv Sopron-Nagykanizsa 0-0, Rákóczi Kaposcukor-Tisza- vasvári 1-1, Salgótarján-Érd 1-1, Komló-Kecskemét 3-2, Szeged-Dorog 4-0, Kábái Cukor-Szolnok 2-0. 1. III. Kér. 14 7 6 1 30-11 27 2. Nyíregyháza 14 7 6 1 23-10 27 3. Dunaferr 14 7 3 4 20-13 24 4. Kaba 14 7 3 4 17-13 24 5. Matáv 14 6 5 3 21-10 23 6. Szeged-D. 14 6 5 3 29-19 23 7. Nagykanizsa 13 6 2 5 21-17 20 8. Szolnok 14 5 5 4 19-16 20 9. Kecskemét 14 6 2 6 15-21 20 10. Kaposvár 13 5 4 4 16-19 19 11. Érd 14 4 6 4 21-18 18 12. Pécsi MFC 14 4 6 4 13-13 18 13. Paks* 14 5 5 4 10-11 18 14. Soproni FAC 14 4 6 4 11-17 18 15. Salgótarján 14 4 4 6 13-21 16 16. Komló 14 4 2 8 13-25 14 17. Tiszaújváros 14 4 1 9 15-27 13 18. Dorog 14 2 5 7 13-18 11 19. Tiszavasvári 14­9 5 6-15 9 20. Csepel 14 1 5 8 8-20 8 * = 2 büntetőpont levonva Labdarúgó NB III, Dráva-csoport Völgységi bravúr Pécsett Pécsi Postás-Konyhád 0-2 (0-2) Pécs, 100 néző. V: Pecsét. Pé­csi Postás: Horváth (Szabó)- Berta, Soós, Éles- Kiszely, Jordanov (Vessző), Takács L., Papes, Sági- Rózsahegyi, Bäcker. Edző: Csordás Ist­ván. Bonyhád: Szőcs- Illés (Szászi), Stölkler, Brunner, László- Biliczki, Stumpf, Végvári, Darabos- György, Kecskeméti. Edző: Schlapp János. A 22. percben egy elő­revágott labdát elvétett a Pos­tás-védelem, György rácsapott, elfektette Horváthot, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 0-1. A 31. percben Illés ütközött Ta­káccsal, a szerencsétlen talál­kozás során súlyos térdsérülést szenvedett bonyhádi védőt a mentők kórházba szállították. A 36. percben Biliczki laposan belőtt labdája elsuhant a lábak között, s a hosszú oldalon ér­kező Darabos 14 méterről a jobb alsóba lőtt. 0-2. A 47. percben a kitörő Rózsahegyi elől Stölkler az ötösön elpisz­kálta a labdát, a csatár átesett a védő lábán, Pecsét pedig a 11- es pontra mutatott. Takács L. jobb alsó sarokra tartó lövését Szőcs bravúrral hárította. Vaskos meglepetés született a szombat délelőtti matinén. A tabella utolsó helyén álló völgységi együttes azonnal be­állt védekezni, és két kontratá­madásából szerzett két góljával eldöntötte a találkozó sorsát. Jók: Rózsahegyi, illetve Szőcs, Stölkler, Biliczki, György. Paksi SE-ITC Szekszárd 1-0 (0-0) Paks, 400 néző. V: Béni. Paks: Németh- Prantner, Be- nedeczki, Kródi- Majsai, Lacza, Kovács Z. (Huszti), Taba, Nagy Zs.- Radies (Pu- merschein), Takács (Feer). Edző: Blatt Pál. UFC: Kovács J.- Kvanduk- Kadosa, Kiss Cs.- Mészáros, Horváth G., Tóth (Takács N.), Horváth J.- Vesztergombi, Kasza (Fe­hér), Kiss (Köllő). Edző: Teszler Vendel. A 13. percben Radies lövése suhant el a bal kapufa tövénél, majd egy perc múlva Kiss T. lövését ütötte ki bravúrral Németh a bal felső sarok elől. A 27. percben Ra­dies húzott el a jobb szélen, 14 méteres lövését Kovács J. re­mek érzékkel öklözte a me­zőnybe. A 75. percben Horváth G. elhúzta Majsai lábát a 16- oson belül. A büntetőt Radies a balra mozduló szekszárdi kapus mellett a jobb felső sarokba lőtte. 1-0. A 88. percben az elő­retörő Kródi bebiztosíthatta volna a hazaiak győzelmét, de 5 méterről a védőkbe lőtte a lab­dát. Az állófutballt játszó hazaiak szerencsésen nyertek a lelkes vendégek ellen. Jók: Kródi, Benedeczki, Majsai, illetve Mészáros, Kvanduk, Horváth G., Kasza. Zerza József Dombóvári FC-Ariel Műszaki Áruháziánc­Kaposfüred 0-1 (0-1) Dombóvár, 400 néző. V: Ta­más. Dombóvár: Bontovics- Bódis, Farkas Sz., Péter- Ste­iger (Koch), Lieber, Savanyu, Kiss (Ötvös), Vámosi- Hor­váth Á., Jakab. Edző: Lanczki Gusztáv. Kaposfü- red: Tánczos- Fazekas, Mé­száros, Dergecz, Kontra (Farkas B.)- Nógrádi, Püs­pök, Brunczvig, Jéger- Szi­geti (Segesdi), Pammer. Edző: Baksa Jenő. A 23. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a hazai térfél jobb ol­dalánál. A beívelt labdát Jéger 8 méterről csúsztatta a hosszú sarokba. 0-1. A 79. percben Koch kapufája után Jakabot buktatták a 16-oson belül. A büntetőt Horváth A. laposan a jobb sarok felé lőtte, de Tánczos bravúrral hárított. A helyzetek tömkelegét hagyta ki a hazai csapat, rúgott gól nélkül három pontot sze­rezni nem lehet. Jók: Farkas Sz., illetve Jéger, Pammer, Brunczvig, Tánczos. Dunaföldvár-Bátaszék 0-1 (0-0) Dunaföldvár, 200 néző. V: Král. Dunaföldvár: Sági- Si­mon, Cséza, Huber, Tőkési- Gáspár, Boncz, Tárnái, Ma­gyar- Bóka, Varga (Vörös). Edző: Vörös József. Báta- szék: Kocsis- Bojás, Hauwas- ser, Tóth, Rácz- Szabados (Acsádi), Rupa, Göller, Pusz­tai (Péter)- Pankovics, Szíjas. Edző: Fiath Tamás. A 81. percben Göller 20 mé­teres lövése a jobb alsó sarok­ban kötött ki. 0-1. A nagyobb lelkesedés dön­tött a vendégcsapat javára. Jók: Gáspár, Cséza, illetve Kocsis, Göller, Rupa, Pankovics. További eredmények: Bala- tonföldvár-Mohács 2-0, Barcs-PVSK 2-3, Marcali-Ba- latonlelle 3-1, Baja-MÁV NTE 1-1. Ifjúsági eredmények: Du­naföldvár-Bátaszék 1-6, Pécsi Postás-Bonyhád 2-3, Paksi SE-UFC Szekszárd 2-1, Dom­bóvári FC-Kaposfüred 6-0. 1. PVSK 12 11 1­34- 8 34 2. Paksi SE 12 9 1 2 30-12 28 3. B.földvár 12 7 1 4 22-20 22 4. Marcali 12 6 3 3 27-18 21 5. Balatonlelle 12 5 3 4 15-11 18 6. Mohács 12 5 3 4 16-14 18 7. Dombóvár 12 5 2 5 22-15 17 8. Pécsi Postás 12 5 2 5 12-13 17 9. Bátaszék 12 5­7 13-18 15 10. MÁV NTE 12 4 2 6 13-19 14 11. Baja 12 3 4 5 18-23 13 12. Szekszárd 12 3 3 6 14-21 12 13. Kaposfüred 12 3 3 6 10-22 12 14. Dunaföldvár 12 3 2 7 19-23 11 15. Barcs 12 3 2 7 12-20 11 16. Bonyhád 12 2 2 8 8-28 8 AZ ATI KLUB MAGYARORSZÁGI ADÓHÁLÓZATA HOGY M • Ha őn földi vevőan­tennával rendelkezik a készülékét a legközeleb­bi szomszédos körzet csa­tornájára Ha igy sem sike­rül, akkor hívja a következő ingyenes telefonszámot: (06-80) 44 55 66, vagy kérje a helyi szakemberek segítségét. ját, vagy ha fölhívja a ká- bel-tv operátorát. • Ha Ön az AM-micro rendszer tagja Az RTL Klub ezen a rendszeren is könnyen fogható. Ez azt jelenti, hogy mint minden más csatorna esetén, ezúttal is csak be kell hangolnia az RTL Ktub-ot az Ön TV- készülékén. Számos területen az RTL Klub az MTV2 helyén látható. Abban az eset­ben, ha ott nem találja, először keresse meg a térképen, hogy Ön melyik vételi körz_etben lakik, mert akkor Önnek kell be­állítania az új csatornát a saját készülékén. A csa­torna száma a térképen található, arra a körzetre írva, ahol Ön lakik. Ha az RTL Klub adása ezután sem fogható, vagy ha a kép rossz minőségű, ak­kor kérjük, hogy állítsa át • Ha Ön egy kábel- televíziós hálózat tagja Az RTL Klubnak mind a két kábel-tv szövetséggel érvényes szerződése van. Ezért az_ RTL Klub elér­hető az Ön készülékén is. Az RTL Klub pontos helyét megtalálhatja, ha ellenőrzi a fogható csatornák listá­A BEHANGOLASROL INGYENES INFORMÁCIÓ: (06-80) 44 55 66 Női kézilabda NB I Csak a két Ferropatent-Lazúr Szekszárd SE-Magyar Kábel 24-17(14-7) A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület hivatalos támogatója Szekszárd, 900 néző. V: Belső, Marosi. Szekszárd: VAVRIK- Köbli 2, Pádár 4, Sklar, ORAVECZ 5, Jancsa- rova 5 (3), Károlyi 5. Csere: MÁTYÁS (kapus), Csáki, Bá- lintné, Suga 3. Edző: Tabajdi Ferenc. Magyar Kábel: BARTUS- Füsi 1, Mináro- vicsné 5 (3), Papp 1, Varga 2, Ráczné 1, Garai 1. Csere: CSUK 5, Nagy K. 1. Edző: Giczi Miklós. Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-1, 12. p.: 4-2, 18. p.: 8-2, 24. p.: 10-5, 36. p.: 16-10, 42. p.: 18-13,48. p.: 21-15, 54. p.: 23-15. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/3. Kiállítások: 2, illetve 12 perc. A találkozó elején mindkét oldalon több technikai hibát és jó kapusteljesítményt jegyez­hettünk fel. A hazaiak védőfala jól zárt, bár a fővárosiak meg­lehetősen lassan, és átlátszóan kombináltak. A Lazúr az első negyedórában négy abszolút ziccert hibázott, Tabajdi edző időt is kért. A folytatásban Pá­dár átlövésgóljával háromra nőtt a szekszárdi előny, ám a vendéglátók továbbra is rend­kívül idegesen játszottak, Skla­pontnak örülhettünk rék naggyá tették az egyébként kitűnően védő Bartust. A hibák ellenére a Szekszárd fokozato­san elhúzott, sa 18. percben már hat góllal vezetett. A kö­vetkező két percben a vendégek egyetlen emberelőnyükből há­romszor is betaláltak, a Ferro- patent viszont sem „ajtó-ablak” helyzetből, sem hetesből nem tudott gólt lőni. A szekszárdiak a lefújásig Pádár és Suga átlö- véseivel növelték hét gólra elő­nyüket. Fordulás után a hazaiak já­téka továbbra is döcögött. Át­lövőik a kaput sem, a többiek is leginkább Bartust találták el. Mindkét oldalon bosszantó hi­bák jellemezték a játékot, a vendégek a második félidőben az új erőre kapó Minárovicsné góljaival faragtak hátrányukból (44. perc: 19-14). A mérkőzés utolsó szakaszában feljavult a hazaiak védekezése, s bár tá­madásban továbbra is sokat hi­báztak, előnyüket kilenc gólra növelték, amelyből hetet meg is őriztek. A hárompontos szekszárdiak és a még pont nélkül álló fővá­rosiak alsóházi rangadóján a hazaiak kezdtek jobban, s az első félidő közepéig megnyug­tató előnyre tettek szert. A ven­déglátók csak önmaguknak és számolatlanul kihagyott zicce­reiknek köszönhetően nem dön­tötték el a mérkőzést már az első harminc percben. Fordulás után - sajnos - semmi sem vál­tozott, mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Az egyébként komótosan és átlátszóan kom­bináló vendégek lelkesedésben felülmúlták a mélyen tudása alatt teljesítő Ferro-Lazúrt, s a második félidőt ikszre hozták. Tabajdi Ferenc: — A két pont a fontos, a többit felejtsük el. Giczi Miklós: — Ezúttal a szokottnál is jobban lejtett a hazai pálya. Fekete László További eredmények: Bp. Spartacus-Békéscsaba 26-22, Miskolc-Debrecen 23-25, PEAC-Kisvárda 22-24, Duna- ferr SE-Herz-FTC 27-23, Cer- I bona-Vasas-Dreher 22-18. Postabank és Takarékpénztár Rt. A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület fő támogatója NB I/B EGO Sport Thelena KC- Solymási SC 21-11 (7-4). Tolna, 400 néző. V: Balaskó, Somogyvári. Tolna: Hod­roga- Takács 5, Hercz 6 (1), Tóth 3 (2), Fazekas, Smetec 7, Izsákné. Csere: Flick, Szabó (kapusok), Szilágyi, Sipos K., Sipos Á., Konkoly E., Balázs. Edző: Jürgen Böcking. Jól kezdett a hazai csapat, a 10. percben már 4-0-ra vezetett. A folytatásban sorozatban eladták a labdát a tolnaiak, s így a 20. percben egyenlített a vendég­együttes (4—4). Az első játék­rész utolsó perceiben sikerült ismét előnyhöz jutniuk a ven­déglátóknak. Fordulás után ne­hezen lendült játékba a hazai gárda, az 50. perctől azonban gyors indulásokból szerzett ta­lálataival fokozatosan elhúzott, s az alacsony színvonalú mér­kőzésen végül nagy különbségű győzelmet aratott. Jók: Hod- roga, Smetec.