Tolnai Népújság, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-22 / 247. szám

1997. október 22., szerda Sport 7. oldal Sípszó előtt Rendet kell tenni a fejekben! NB II, Nyugati csoport: Györköny-Hévíz: csütör­tök, 14.30. Gracza Tibor: — Az elmúlt hétvégén né­hány játékosom nem tartotta be a taktikai utasításokat, ezért törvényszerű vereséget szenvedtünk a megyei ranga­dón. A szentgyörgyiek ponto­san ráéreztek gyenge pontja­inkra, mindig akkor rúgtak gólt, amikor mi kezdtünk já­tékba lendülni, s végül is megérdemelten nyerték a mérkőzést. Úgy érzem, a leg­nagyobb gond nem is a játé­kosaim tudásával van, inkább a fejekben kell rendet tenni. Morális változásokra van szükség ahhoz, hogy a hátra lévő fordulókban eredménye­sebben szerepeljünk, s elke­rüljünk a kieső zónából. A felzárkózást már csütörtökön, a Hévíz ellen meg kell kezde­nünk. A kezdőcsapat összeál­lítása egyelőre még több he­lyen kérdéses. A palánk mellől A csapategység nyerő lehet Férfi NB I: Atomerőmű SE- Matáv-Pécsi SE: szerda, 18 óra. Rezák László: — A A Falco elleni összecsapás volt az első olyan mérkőzésünk, ahol a fiúk igazi csapatjáték­kal örvendeztettek meg en­gem és a szurkolókat. A talál­kozó egészében mi irányítot­tunk, s bár a szombathelyiek többször is vezettek, erőfeszí­téseinket végül siker koro­názta. Szerdai ellenfelünk, Pécs gárdája a hétvégén szo­ros csatában meglepetésre le­győzte az addig veretlen Al- bacompot. A baranyaiak ed­dig ugyan csak két győzelmet jegyeznek, ám lebecsülni nem szabad őket, hiszen újoncként még meg kell tanulniuk nyerni. Jó szerkezetű, egyéni­leg képzett játékosokból álló csapat a Matáv, különösen a két amerikai idegenlégiós nyújt hétről-hétre kiugró tel­jesítményt. A hazai pálya és a csapategység azonban mellet­tünk szól, s remélem a ja­vunkra is billenti majd a mér­leg nyelvét. A Falco ellen ki­tűnően játszó Mihály sérülése sajnos, kiújult, ezért a szerdai játéka még kérdéses. Kelet-Nyugat December 22-én Sopronban rendezik meg a III. Nike Ke­let-Nyugat férfi kosárlabdagá­lát. A hagyományoknak meg­felelően a közönség jelöli ki a pályára lépő kezdőcsapatokat a szakemberek által megne­vezett 13 fős keretekből. A napilapokban közétett szava­zócédulákon az ASE gárdájá­ból Gulyás Róbertét, Mérész Tamást, Rajkó Zsoltot és Marvin Rickset lehet majd „kezdetni” a Kelet legjobbjai között. A kitöltött szelvénye­ket december 7-ig a Time Out (1461. Budapest, Pf:55) ma­gazinhoz kell eljuttatni. Pakson maradt a serleg Nemrégiben bonyolították le Pakson a 10. Bottyán-kupa tájfutó versenyt. A jubileumi viadalon kilenc szakosztály versenyzője rajtolt, többek között a válogatott Pavlovics, Sziebert és Lovasi. A Ruhaipari Szövetkezet, a Renimpex DC és a Páll-Vil- lany-Páll támogatásával ren­dezett versenyen az indulók­nak nem csak a nehéz pályá­val, hanem a zuhogó esővel is meg kellett küzdeniük. Eredmények: F-40: 1. Kürti István (BSE), 2. Lajtai (Pécsi Vörös Meteor), 3. Fluck (PVM). F-21: 1. Pavlovics Gábor (PVSK), 2. Csekő J. (Paksi SE), 3. Sziebert (PVM). F-18: 1. Stein Krisztián, 2. Kiss G., 3. Gyökös L. (mind­három PSE). F-16: 1. Tóth János (PSE), 2. Trivanics, 3. Kroprivonch (mindkettő Ka­locsa). F-14: 1. Endrődi Ba­lázs, 2. Molnár D., 3. Bikádi A. (mindhárom PSE). N-35: 1. Mező Éva, 2. Laj- tainé, 3. Müller (mindhárom PVM). N-21: 1. Lovasi Katalin (PVSK), 2. Péter, 3. Lovasi A. (mindkettő PVM). N-18: 1. Lajtai Gabriella, 2. Fluck E. (mindkettő PVM), 3. Stein Erzsébet (PSE). N-16: 1. Szőcs Teodóra (PSE), 2. Jakab (Kalocsa), 3. Sima G. (PSE). N-14: 1. Lu- dányi Anett, 2. Papp M., 3. Heidinger A. (mindhárom PSE). A pontversenyt, s így a Bottyán-kupát a Paksi SE nyerte a Pécsi Vörös Meteor és a Kalocsa előtt. (zerza) Kézilabda NB II Megvámolt pénzügyőrök, tamási öröm Férfiak Simontornyai TC-Pénzügyőr SE 28-26 (13-12). Simontor- nya, 150 néző. V: Kovács, dr. Vaskó. Simon tornya: Bokor- Bosnyák, Lampert 6, Tenke 3, Vinczellér A. 7., Simon 1, Vinczellér I. 5. Csere: Bodoki 5, Fekti 1, Halasi, Sztojka, Pákozdi. Edző: Zámbó Tibor. Hazai rohamokkal indult a ta­lálkozó, all. percben már 7-2- re vezetett az STC. A vendégek időkérésük után lassan ara­szolva egy gólra felzárkóztak a szünetig. Az 50. percig fel­váltva estek a találatok (21-21). A következő három percben a fővárosiaknak szinte minden sikerült, s négy góllal elhúztak. A hajrában azonban a hazaiak ezúttal nem adták fel, Bodoki zsinórban lőtt négy góljával előbb egyenlítettek, majd Vin­czellér I. két szélső találatával kiharcolták a győzelmet. Nagy iramú, változatos mér­kőzésen a Simontomya szívben és akaraterőben felülmúlta ed­digi önmagát. Jók: Bokor, Lampert, Vinczellér A., Vinc­zellér I., Bodoki. (varga) Mecseknádasd-T olnatej SE 22-26 (8-14). Mecsekná- dasd, 100 néző. V: Fodor, Jüngling. Tolnatej SE: Spol- jár- Baranyi, Teimel J. 6, Te- imel L. 6, Rákász 4, Orosz 1, Kovács J. 4. Csere: Füzék (kapus), Cziráki 4, Tischler 1, Buri, Angyal, Nyárai, Tau­ber. Edző: Teimel Lajos. A ha­talmas elszántsággal küzdő szekszárdiak a 9. perc végére állva hagyták ellenfelüket, a harmadik helyen álló hazaiak csak hetesekből tudtak lépést tartani. A 14. percre a vendégek lendülete alábbhagyott, s a me- cseknádasdi együttes egyenlí­tett. A fiatalokkal felálló Tolna­tej azonban ellenállhatatlanul játszott a folytatásban, s a fél­idő végére komoly előnyt szer­zett. Szünet után is hengereltek a tejesek, a 48. percben már hét­tel mentek a szekszárdiak. A Mecseknádasd akciógólt alig- alig dobott, a büntetőket pedig Spoljár jó érzékkel hárította. A Tolnatej mindvégig nagy elszántsággal, fegyelmezetten küzdött, egységes csapat be­nyomását keltette. A Teimel Lajos és Spoljár vezette ven­dégcsapat minden tagja dicsére­tet érdemel. Bach Ferenc Iregszemcse TKI SE-Solt- vadkert 21-29 (13-13). Sió­fok, 80 néző. V: Andorka S., Andorka M. Iregszemcse: Sülé- Lapos 5, Varga 4, Ku- limár 2, Fodor, Pintér 4, Csóka 4. csere: Pech (kapus), Szappanos 2, Haáz. Edző: Dravecz Károly. Jól kezdett az Iregszemcse, fegyelmezett já­tékkal a 15. percben 8-5-re ve­zetett. A félidő hajrában két he­test is hibáztak a hazaiak, így megnyugtató előny helyett dön­tetlennel térhettek pihenőre. Fordulás után kapkodni kezdett a hazai gárda, sorra elhibázta ziccereit. A vendégek tetemes előnyre tettek szert, amit a mérkőzés lefújásáig meg is őriztek. A „négypontos” mér­kőzésen ellentétes félidők után váratlan az iregiek kudarca. Jók: Sülé, Pech. (dravecz) Nők Tamási-Csurgó 22-19 (11-10). Tamási, 100 néző. V: Hornyik, Pusztai. Tamási: Tóth- Kondor B. 6, Gruber 1, Szabó 1, Lanczki 3, Szabó Bakos 2, Csík 1. Csere: Mül­ler 3, Béres 5. Edző: Varga László. A hazaiak a 4. percben már 4-1-re vezettek, ám elő­nyük nem bizonyult tartósnak, a 25. percben fordítottak a ven­dégek. Az első félidő vége szo­ros küzdelmet hozott, a Tamá­sinak sikerült a szünetig visz- szavennie a vezetést. A máso­dik játékrészben egy ideig fej­fej mellett haladtak a csapatok, a 42. perctől azonban a hazaiak erősítettek, s 18-14-re elhúz­tak. A vendégek megpróbáltak, ám már nem tudtak felzárkózni, a lelkes hazai csapat megérde­melten nyert. Jók: Béres, Kon­dor, Tóth, Lanczki. Javító célzattal Női kézilabda NB I. Vasas-Dreher-Ferro- patent-Lazúr Szek­szárd SE: szerda, 17 óra. Tabajdi Ferenc: — Az elmúlt hetek fe­szültségeit nem tudtuk levetkőzni a Békéscsaba elleni hazai mérkőzé­sünkön. Sok elkerülhető hiba miatt, ha nagy csa­tában is, de vereséget szenvedtünk. Hétfőn megpróbáltuk fejben is rendezni a sorokat, ami­nek eredményét már a fővárosban is láthatjuk. Ez igaz akkor is, ha hiú ábrándokat nem kerget­hetünk, a tisztességes helytállás és a javuló já­ték azonban mindenféle­képpen cél. Sérülése mi­att Suga valószínűleg nem játszhat, a követ­kező két bajnokinkon nagyobb esélyünk lesz a pontszerzésre, így nem kockáztatunk. Balatonboglár-Simontor- nyai TC 27-22 (14-10). Bala- tonbogiár, 100 néző. V: Hof- bauer, Tidl. Simontornya: Ádám- Pataki 1, Varga, Molnár 5, Mérei, Gerussi O. 11, Gerussi N. 3. Csere: Ke­néz (kapus), Mészáros 2, Győré, Takács. Edző: Balassa Zoltán. Eleinte kiegyenlített já­ték folyt, a hazaiak csak az első félidő utolsó perceiben tudtak négy góllal elhúzni. Fordulás után egyre jobban belelendül­tek Gerussiék és a 39. percben egyenlítettek (16-16). Tíz percnyi adok-kapok után a vendégek kapkodni kezdtek, helyzeteik sorra kimaradtak, a Balaton-partiak pedig élve a le­hetőséggel végül biztosan nyer­tek. Újabb győzelmi esélyt sza­lasztott el a Simontornya. Jók: Adám, Kenéz, Gerussi O., Molnár. Varga László Megyei bajnokságok Tolna megye, nők: II. for­duló, Hőgyész: Hőgyész-Né- metkér 22-7 (13-4). Ld: Kere­kes 6, György 5, Várdané, Bús 4-4. Ferropatent-Lazúr Szek- szárd SE-Németkér 32-8 (20-3). Ld: Samu 9, Szuprics 6, Savanyú, Kőfalvi 5-5, ill. Kun 5. EGO Sport Thelena KC (Tolna)-Németkér 21-16 (10-7). Ld: Sipos Á. 11, Schmidt 5, ill. Pâmer 5, Kun 4. Szekszárd-Hőgyész 16-7 (8-3). Ld: Samu 5, Horváth 4. Szekszárd-Tolna 19-6 (9-3). Ld: Szuprics 6, Mizsák 5, Hor­váth 4, ill. Sipos A. 4. Tolna-Hőgyész 14-7 (9-2). Ld: Sipos A. 5, Schmidt, Ko­vács 3-3, ill. György 3. Serdülők: Kocsola-Gyönk 15- 10, Kocsola-UKSE II 12-9, Kocsola-UKSE III 16- 10, Tamási-Iregszemcse 10-21. Ifjúságiak: Kocsola- Gyönk 11-10, Kocsola-UKSE 23-26, Tamási-Iregszemcse 17- 13, Kocsola-FPL Szek- szárd 10-22. Somogy megye, nők: Ko- csola-Nemesvid 16-15 (9-6). Ld: Tamás 6, Szauervein, Schmidt A. 3-3. Kocsola-Ku- tas 22-19 (10-12). Ld: Tamás 6, Sponga 5, Szauervein 4, Stier 3. Uzsák-Kocsola 14-26 (7-15). Ld: Stier 7, Berényi 6, Schmidt 4, Tamás 3. \B I-es utánpótlás Ifjúságiak: FPL Szekszárd- Békéscsaba 16-24 (8-11). Szekszárd: Schell- Bordán, Horváth 2, Szuprics, Samu 2, Ruffing 1, Tamás 7. Csere: Szabó (kapus), Kovács, Mizsák 1, Savanyu 3, Kőfalvi. Edző: Taksonyi István, Schell Fe- rencné. A sok kihagyott gól­helyzet megbosszulta magát. Serdülők: UKSE-FPL SzekszáFd-Cerbona 17-17 (9-10). Szekszárd: Varga R- Szabó P. 2, Varga V. 2, Sajó 9, Szabó Zs. 2, Molnár 2. Csere: Újvári (kapus), Somorácz, Bo- zsár, Lehőcz, Tuzson. Edző: Varga Jenő. Sokat javult a ha­zaiak lelkesedése. Jók: Sajó, Molnár. Ünnepi sportműsor Szerda Kézilabda: Női NB I: Va­sas-Dreher-Ferropatent-La- zúr Szekszárd SE 17. Kosárlabda: Férfi NB I: Atomerőmű SE-Matáv-Pé- csi SE 18. Labdarúgás: Barátságos mérkőzések: Bátaszék-Vác FC 13.30, Iregszemcsei KSE-Jeans Tex-Siófok 15. Csütörtök Kosárlabda: NB II, nők: Bonyhád-Győr 13, férfiak: Bonyhád-Pápa 15. Labdarúgás: NB II: Györköny-Hévíz 14.30. Megyei I. osztály: őcsény- Simontomya 13.30, Nagy- dorog-Kajdacs 14.30. Me­gyei II. osztály: Csikóstőt- tős-Kaposszekcső-Bátaapá- ti 13.30. Megyei női kispá­lyás bajnokság, 11-12. for­duló Tolnán 11-től. Korán elbúcsúzott A hétvégi dubrovniki kick­box vb-n Dékány Roland low-kicban indult. Az 57 kg-os szekszárdi sportoló sajnos, már az első forduló­ban búcsúzni kényszerült, miután felszakadt szemöl­döke miatt leléptették. ITV Reprint-kupa Az ITV Irodagéptechnikai Kft. a szekszárdi sportcsar­nokkal közösen idén is meg­rendezi a megyeszékhelyen és környékén igen népszerű teremlabdarúgó bajnoksá­gát. A kiírással kapcsolat­ban Fehér Józsefnél lehet érdeklődni a 74/316-733-as telefonszámon. Népújság Totó Tippjeink a totó 43. heti mérkőzéseire: 1. Bayern München-Bremen 1 2. Dortmund-Rostock 1 3. Hamburg-1860 München X 4. Hertha BSC-Karslruhe 2 5. Mgladbach-Leverkusen 1 6. Wolfsburg-Bielefeld X 7. Andria-Torino X 8. Cagliari-Salernitana 1 9. Lucchese-Reggiana X 10. Monza-C. di Sangro 1 11. Padova-Chievo 1 12. Peruggia-Ancona X 13. Reggina-Ravenna 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Verona-Foggia X Megyei női kispályás labdarúgó-bajnokság Egyre sűrűsödő élmezőny A megyei női kispályás labda­rúgó bajnokság dombóvári (5- 6.) és a szedresi (7-8.) forduló­ját követően már nem akadt ve­retlen, vagy pont nélküli csapat. Eredmények, 5-6. forduló: Kórház SE Dombóvár-UFC Amazonok Szekszárd 1-1 (0-0). G: Bereczki, ill. Kocsis. Izmény-Bátaszék 2-0 (0-0). G: Nyisztomé, Sebestyénné. Margaréta Tolna-Mediform Madocsa 3-1 (2-0). G: Simon 2, Hodován, ill. Novákné. Szedres-Báta 2-0 (1-0). G: Rácz 2. Tolna-Izmény 3-1 (1-0). G: Bagdiné, Hodován, Simon, ill. Nyisztor N. Báta-Bátaszék 0-0. Dombó­vár-Szedres 4-0 (2-0). G: Be­reczki, Pető 2-2. Mado- csa-Szekszárd 3-1 (2-1). G: Cserepes 2, Reich, ill. Kocsis. • 7-8. forduló: Szekszárd- Izmény 2-0 (1-0). G: Kocsis, Jaszenovicsné. Dombóvár- Tolna 2—2 (1-1). G: Kajdacsi, Pető, ill. Hodován, Simon. Bá- taszék-Szedres 1-0 (0-0). G: Tóth T. Madocsa-Báta 3-1 (3-1). G: Reich 2, Szintai, ill. Tóth-Simon. Szekszárd-Tolna 1-1 (1-1). G: Horváth, ill. Bagdiné. Szedres-Izmény 0-0. Dombóvár-Báta 7-1 (4-0). G: Bereczki, Pető, Kaj­dacsi 2-2, Gergely, ill. Tóth- Simon. Madocsa-Bátaszék 3-0 (0-0). G: Szintai 2, Aracz- kiné. A bajnokság bátai, 9-10. for­dulójában a dombóváriak nagy küzdelemben legyőzték a lista­vezető Madocsa gárdáját, s ez­zel rendkívül szorossá vált az élmezőny. Eredmények: Dombóvár- Madocsa 2-1 (1-1). G: Be­reczki, Pető, ill. Novákné. Iz- mény-Báta 6-0 (2-0). G. Ko­vács, Nyisztomé 2-2, Böröcz, Sebestyénné. Tolna-Szedres 3-1 (2-0). G: Hodován 2, Schäffer, ill. Rácz. Szek- szárd-Bátaszék 1-0 (0-0). G: Horváth. Tolna-Báta 11-0 (4-0). G: Simon 5, Hodován 3, Schäffer 2, Bagdi K. Mado- csa-Izmény 1-0 (0-0). G: Szintai. Dombóvár-Bátaszék 3-0 (2-0). G: Pető 2, Kajdacsi. Szekszárd-Szedres 4-0 (2-0). G: Kocsis 2, Szigeti, Marosi I. A bajnokság állása a 10. forduló után: 1. Mediform Madocsa 24 (26-9), 2. Marga­réta Tolna 23 (40-8), 3. Kórház SE Dombóvár 23 (37-9), 4. UFC Amazonok Szekszárd 23 (31-6), 5. Izmény SE 13 (16—18), 6. Bátaszék SE 4 (2-23), 7. Szedres SE 4 (3-27), 8. Bâta SE 1 ponttal (4-59). Kosárlabda NB II A kupában vigasztalódtak Férfiak: Opel-Szentgott­hárd-Bonyhád 80-69 (32-31). Szentgotthárd, 50 néző. V: Stefán, Ivánkovics. Bonyhád: Kiszler G. (7/3), Ábrahám (13/3), Timer (13), Halmágyi (15), Tóth (6). Csere: Márton (11/6), Kisz­ler P. (4), Balogh (-). Edző: Kiszler Ferenc. Indiszponál- tan kezdett a Bonyhád, s a 8. percben 15-2-re elhúztak a hazaiak. Ezt követően felja­vult a völgységiek védekezése és támadójátéka, a 17. percben 27-24-re már a bonyhádiak vezettek. A második félidő elején ismét a vendéglátók kezdtek jobban, gyorsan tíz­pontos előnyre tettek szert, melyet a mérkőzés végéig meg is őriztek. A találkozó nagy részében szellősen véde­kezett a Bonyhád, emellett egy idényre elegendő ziccert is el­hibáztak a völgységiek, így a várt győzelem helyett pont nélkül távoztak Szentgotthárd- ról. Jók: Ábrahám, Kiszler G. Nők: BEAC II-Bonyhád 89-65 (41-28). Budapest, 100 néző. V: Tuka, Szokolai. Bonyhád: Witzli (12), Fel­szegi (9), Palkovics (16), Ró­zsa A. (4), Szabó N. (22/12). Csere: Harsányi (2). Edző: Harsányi Mária. A fővárosi fiatalok pillanatok alatt elhúz­tak az enerváltan játszó ven­dégektől (7. perc: 19-6). A folytatásban egy jobb dobó­szériát követően felzárkóztak a bonyhádiak (13. perc: 28-20). Ettől kezdve ismét a vendéglátók irányítottak, s 13 pontos előnnyel zárták az első játékrészt. A folytatásban sem válto­zott a játék képe, a BEAC irá­nyított, jól dobott és védeke­zett, így fölényesen nyerte a mérkőzést a tartalékosán pá­lyára lépő völgységiek ellen. Kitűnt: Szabó N. Magyar-kupa, 1. forduló Nők: Bonyhád-Komló 76-59 (31-34). Bonyhád, 100 néző. V: Stickel, Csabai. Bonyhád: Witzli (2), Felszegi (6), Palkovics (15/6), Rózsa A. (15), Szabó N. (38/27). Csere: Györgyös (-). Edző: Harsányi Mária. Második félidei jó játékának és Szabó Noémi ponterősségének kö­szönhetően jutott a Magyar­kupa második fordulójába a völgységi együttes. Kitűnt: Szabó N., Palkovics, Rózsa A.