Tolnai Népújság, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. október 20., hétfő Sport 11. oldal Kosárlabda NB I Fejet hajtva a nagyobb tudás előtt DKSK-BorsodChem- KSC Szekszárd 100-68 (51-28) Miskolc, 1000 néző. V: Bagi, Benczúr T. DKSK Borsod- Chem: PALMER (36), Ani- tics (12), Molnár (-), Hard- mon (18), KALMAR-NAGY (34). Csere: Balogh (-), He­gedűs (-). Edző: Király Sán­dor. KSC Szekszárd: Klu- csik (12), MADARAS (20), Kiefer (6), Veres (6), Russai (8). Csere: Kranyecz (7), Krasznai (6), Bihari (-). Edző: Újvári Miklós. Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-6. 10. p.: 19-13. 16. p.: 37-17. 24. p.: 63-37. 35. p.: 83-57. A 3. percben már 6-0-ra ve­zettek a szekszárdi lányok, a hazaiak azonban lassan észbe kaptak és a 10. percre ledol­gozták a hátrányukat (13-13). A második tíz percben a KSC- s lányok képtelenek voltak Kalmár-Nagy Dórát semlege­síteni, s a válogatott center ki­magasló játékával elhúztak a vendéglátók. A második félidő első tíz percében a KSC szervezett vé­dekezése meghozta eredmé­nyét, a DKSK dobószázaléka jelentősen romlott, miközben Madaras és Klucsik szorgal­masan gyűjtögette pontjait. A két csapat közti különbség a 30. percig nem változott (69—47). A végjátékban az amerikai Palmer is igazolta ki­vételes klasszisát, s az elfáradó vendégek mellett sorozatban dobta kosarait. A hazaiak 100. pontját a Szekszárdon is jól ismert másik amerikai idegen- légiós, Hardmon szerezte. Király Sándor: — Cente­reink átlagon felüli dobótelje­sítményével magabiztos győ­zelmet arattunk. Fegyelmezet­len, gyenge mezőnyjátékunk miatt azonban nem érdemiünk dicséretet. Újvári Miklós: — A me­zőnyben egyenrangú ellenfe­lek voltunk, de a hazaiak a magassági fölényüket jól ér­vényesítették. Két centerük semlegesítése megoldhatatlan feladatot jelentett, ketten het­ven pontot dobtak. Földesi József További eredmények: BSE-PVSK-Dália 77-83, Ba­jai TK-FTC 48-89, Zala Vo- lán-Kecskemét 56-76. Dombóvári VMSE­ZTE KK 63-78 (25-32) Dombóvár, 800 Néző. V: Vá- radi, Parádi P. Dombóvári VMSE: Milivojsa (12), KRASZNAI (6), Laczházi (12), Tamási (6/6), MIK- LÓSSY (12). Csere: Cris- tescu (5/3), Szőke B. (7), Panta (-), Bosznai (3/3). Edző: Molnár István. ZTE KK: BENCZE (13/3), DZU- NICS (34/9), Kálmán (8), BUKVA (11), Sipos (6). Csere: Mészáros R. (-), Si­mon (2), Földi (-), Gáli (2), Polster (2). Edző: Simon Zsolt. Az eredmény alakulása: 2. p.: 3-0. 10. p.: 10-12, 18. p.: 21-28. 27. p.: 35^17. 35. p.: 47-62. 37. p.: 51-70. Kipontozódott: Szőke B. a 34. percben. A hazai együttes nem illető­dön meg az esélyesebb ven­dégcsapattól, az első kosarakat is a vasutasok érték el. Mind­két csapat sokat hibázott, így nem volt meglepő, hogy az első félidő közepéig kevés ko­sár esett. A vendégegyüttes legjobbja, Dzunics csak a 12. percben szerezte első kosarát. A zalaiak nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni, így szoros első félidőt láthatott a közön­ség. Szünet után fokozatosan kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség, míg a hazaiak gyakran hibáz­tak, addig a vendégek támadá­saikat rendre kosárral fejezték be. Üde színfoltja volt a talál­kozónak, hogy egy éves kiha­gyás után Bosznai is pályára léphetett és egy triplával há­lálta meg edzője bizalmát. A Zalaegerszeg végül minden megerőltetés nélkül nyerte a mérkőzést. Molnár István: — Jobban és lelkesebben játszottunk, mint az elmúlt fordulókban, de támadásban még bátrabban kell vállalkoznunk. Simon Zsolt: — Nagy­szerű védekezésünkkel köte­lező győzelmet arattunk a na­gyon lelkes hazai csapat ellen. Gaál István További eredmények: Da- none-Honvéd-Szolnok 77-58, Matáv-Pécs-Albacomp 63-61, Marc-Körmend-Száz- halombatta 88-69. Férfi NB I/B Autó Techno Szekszárd- Veszprémi ESC 103-67 (49-27). Szekszárd, 200 néző. V: Farkas, Kiss. Szekszárd: Farkas (10), VÖRÖS (38/15), RÉTI (20/15), MILLEI (20), Dorogi (10/6). Csere: Hei- mann (2), Mandulás (3). Edző: Mészáros András. Veszprém: Véh (11/3), Áment (6), PETŐFI Á. (16), PISCH (12), Molnár (-). Csere: Katona (12), Fülöp (10), Horváth (-). Edző: Pe­tőfi Lajos. Kipontozódott: Pisch a 29. percben. A találkozó előtt rövid ün­nepség keretében dr. Sólyom Bódog, a megyei kosárlabda szövetség elnöke adta át az aranyérmeket a tavalyi NB Il­es bajnokcsapat tagjainak. Farkas duplájával szerzett vezetést a hazai együttes, a folytatásban pedig Réti és Do­rogi iratkozott fel egy-egy trip­lával a pontszerzők közé. A veszprémiek sok hibával ját­szottak, a védekezésük is több­ször lyukasnak bizonyult. A szekszárdiak viszont továbbra is remekül dobtak távolról, hét perc alatt négy triplát jegyez­tek. Az első .játékrész utolsó harmadában feljavult a vendé­gek védekezése, s ennek kö­szönhetően tíz ponton belülre kerültek. A veszprémiek fel­zárkózási kísérletét Vörös trip­lája, majd Miilei kosarai hiúsí­tották meg. A szekszárdiak nem vettek vissza a tempóból, s az addigi legnagyobb, 22 pontos különbséggel térhettek pihenőre. A második félidőben is az autósok irányították a játékot, ötletes támadásaikat rendre kosárral fejezték be. Az egye­temisták nem tudtak újítani, csak felvillanásaik voltak. Az utolsó 10 percben már mindkét együttes felszabadulta(bba)n játszhatott: a hazaiak a 100. pontért, a veszprémiek pedig a „tisztes” vereségért hajtottak. A Szekszárd Dorogi révén el­érte célját, sőt a fiatal Mandu­lás még három ponttal meg is fejelte a háromszámjegyű eredményt. A hazaiaknak ezen a délutá­non szinte minden bejött, játé­kuk - végre! - igazi élményt jelentett. Fekete László Kézilabda NB I, nők Sehogy sem ízlett a csabai A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület hivatalos támogatója Ferropatent-Lazúr SE Szekszárd-Békéscsaba 23-24 (12-13) Szekszárd, 1100 néző. V: Cserepes, Jancsó. Szekszárd: Mátyás- Bálintné, Oravecz 2, Sklar 2, Pádár 2, KÖBLI 4, CSÁKI 6. Csere: Vavrik (ka­pus), Suga, Jancsarova 6 (5), Károlyi 1. Edző: Tabajdi Fe­renc. Békéscsaba: KO­VÁCSNÉ- Vass 4, BUDA 7 (4), Baboly 2, KULCSÁR 5, Félix, KOVÁCS 5. Csere: Kurucz (kapus), Krista, Schweriner, Valyuch 1. Edző: Szabó Károly. Az eredmény alakulása: 9. p.: 2-3, 17. p.: 6-5, 21. p.: 8-9, 26. p.: 10-12. 35. p.: 14-14,42. p.: 16-15, 52. p.: 18-20, 54. p.: 20-20, 58. p.: 25-23. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. A találkozó Csáki parádéjá­val kezdődött, a hazaiak egy­kori ifjúsági válogatottja sze­rezte a Ferropatent-Lazúr első öt gólját. A szekszárdi átlövők közül Suga mindjárt a mérkő­zés elején megsérült, a többiek pedig ugyancsak gyengélked­tek. A csabaiak az elcsípett át­adásokat gyors indulásokból rendre gólra váltották. Az erő­szakosan, lendületesen kézi­labdázó vendégek sikeresen rá­erőltették stílusukat a sokat pontatlankodó, körülményesen támadó házigazdákra. A máso­dik félidei nagy rohanásban a vendégek tudtak nyugodtabbak maradni (ráadásul háromszor a kapufa is kisegítette őket), a Ferro-Lazúr nem tudott javítani támadójátékán, így a békésiek roppant értékes győzelmet arat­tak a teltházas szekszárdi sport- csarnokban. Tabajdi Ferenc: — Sugá- nak a 3. percben elszenvedett sérülése után az átlövőink ismét nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, emellett még renge­teg labdát is eladtunk. Szabó Károly: — Óriási küzdelemben a második félidő kritikus időszakaiban mi össz­pontosítottunk jobban, ez dön­tött a j avunkra. (teszler) Postabank és Takarékpénztár Rt. A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület fő támogatója Női NB I/B Dorog-EGO Sport Thelena KC 25-33 (13-15). Dorog, 100 néző. V: Németh, Szabó. Tolna: Hodroga- Izsákné, Smetec 2, Fazekas 3, Tóth 6, Sipos K. 6, Takács 4. Csere: Flick, Szabó (kapusok), Szi­lágyi, Hercz 12, Balázs, Sipos Á., Konkoly. Edző: Jürgen Böcking. Az első félidőben (mely során Szilágyi komo­lyabb sérülést szenvedett) szel- lősen védekezett a vendége­gyüttes, a másodikban azonban már jól zárt a tolnai védelem. A második játékrész első negyed­órájában Tóthék jelentős előnyre tettek szert, s ezzel el­dőlt a találkozó sorsa. Jók: Si­pos K., Tóth, Hodroga, Takács. MŰSZAKI ÁRUHÁZLÁNC Szekszárd, Rákóczi u. 15. - ns 74/419-630 Dombóvár. Dombó Pál u. 7. - n 74/466-249 MINŐSEGET ALACSONY ÁRON? IGEN! OTP-ÜGVINTÉZÉS HELYBEN! ZANUSSI ZANUSSI 51 cm-es, teletextes SZÍNES TELEVÍZIÓ • teletext funkció • 100 programhely • sötétített képernyő • képernyökijelzés több nyelven • programozható kikapcsolási idő • infravörös távvezérlő 37 cm-es SZÍNES TELEVÍZIÓ 55 cm-es, teletextes, sarkított képernyős SZÍNES TELEVÍZIÓ Előleg: 0 Ft 280 literes KOMBINÁLT HŰTŐ­SZEKRÉNY • változtatható polcrendszer • kb. 60 l-es felső fagyasztó • hóik, energiatakarékos működés Előleg: 0 Ft ZANUSSI 300 Uteres kombinált m BOSCH • 120 literes, 3 fiókos alsó fogyasztótér • beépített elpárologtató ;• két hőfokszabályzó automatikus leolvasztás • változtatható ajtónyitás • energiatakarékos, halk működés Előleg: 0 Ft • 100 programhely • menürendszeres vezérlés Előleg: 0 Ft 260 literes KOMBINÁLT HŰTŐ­SZEKRÉNY • változtatható ajtónyitás és -polcrendszer • automatikus leolvasztás • külön működtethető 60 l-es alsó fagyasztó, két fiókkal • hóik, energiatakarékos működés Előleg: 0 Ft 260 literes KOMBINÁLT HŰTŐSZEKRÉNY • 55 literes fagyasztó • automatikus leolvasztás • változtothaló ajtónyitás • energiotakarékos, halk működés • Softline Design Előleg: 0 Ft ZANUSSI ZANUSSI 55 cm-es, sarkított képernyős SZÍNES TELEVÍZIÓ • World Wide multisystem • 100 programhely • sötétített képernyő • képernyökijelzés több nyelven • programozható kikapcsolási idő • infravörös távvezérlő Előleg: 0 Ft 200 literes HŰTŐSZEKRÉNY • változtatható ajtónyitás és -polcrendszer • automatikus leolvasztás • 18 l-es fagyasztó • hóik, energiatakarékos működés Előleg: 0 Ft Nettó 160 literes ürtartalmú HŰTŐSZEKRÉNY • automatikus leolvasztás • halk, energiatakarékos működés Előleg: 0 Ft ' 100 programhely > menürendszeres vezérlés • teletext • képernyőn megjelenített funkciók Előleg: 0 Ft PHILIPS NORMAL \ ÉS ENERGIA- TAKARÉKOS IZZÓK Az év szenzációja a Samsung World Best Plus tévé 40.000 Ft-os engedménnyel! A World Best Plus a világ első és egyetlen olyan tévékészüléke, amely többet ad vissza az eredeti felvételből, mint elődei! A képernyő mindkét oldalán 1,76-1,76 cm-rel szélesebb. Új fejlesztésű tölcséres hangsugárzó rendszerrel rendelkezik, a legjobb hanghatások érdekében. Több, előre beállított hang- és képüzemmód közül kiválaszthatja azl, amely ízlésének megfelelő. Kéltuneres Multi PIP (kép a képben funkció) • 100 programozható csatorna, teletext, zajcsökkentő áramkör, menüfunkciős vezérlés, óra- és időkapcsoló, képméretbeállitás, zoomolási lehetőség, könnyen kezelhető 0SD-kontroll Előleg: 0 Ft 230 literes FAGYASZTÓ- SZEKRÉNY • gyors fogyasztás • 6 fagyosztórekesz • moxi szigetelés • cserélhető ajtónyitás • halk, energiatakarékos működés Előleg: 0 Ft Rruházláncunh a Philips, Siemens. Bosch. Clafíonic, Gorenje. Fagor. Daewoo. Whirlpool. BBW, Samsung. Zanussi-Lehel. DéLonghi. Moulinex, íefal. Panasonic. Technics. Onhqo. IDD. Sharp, Henmood. Hajdú, Szarvasi, ficanla, Pelgrim, Rmica lerméheh hivatalos forgalmazója! HÁZHOZSZÁLLÍTÁS MINDEN HÁZTARTÁSI NAGYGÉPRE! - MINDEN TERMÉKHEZ MÁRKAKÉPVISELETI GARANCIÁT ÉS MAGYAR NYEL VŰ KEZELÉSI ÚTMUTATÓT ADUNK! ZANUSSI 400 literes FAGYASZTÓ­LÁDA • gyors fogyasztás • vízelvezető csatorna • hőmérséklet-emelkedés riaszlólámpa Előleg: 0 f