Tolnai Népújság, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-09 / 210. szám

1997. szeptember 9., kedd Sport 9. oldal A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságért Bányásznapi gólparádé Nagymányok-Dalmand 6-0 (1-0). Nagymányok, 200 néző. V: Bárány. Nagymányok: Töpfner (Hajcz)- Stang- liczky, László (Berek), Laka­tos, Oláh (Vizin)- Jónás, Miszler (Halász), Guth- Bíró, Kiesz, Borbély (Klem). Edző: Mucska Gyula. Dalmand: Varga J.- Tóthi, Grecsner, Balogh, Varga B.- Török, Tancsik, Berki- Bodakos (Kántás), Fajcsi, Ács (Flórea). Edző: Varga Károly. Bá­nyásznapi ünnephez méltó gól­parádét produkált a második félidőben a hazai csapat. G: Bíró, Guth, Lakatos, Vizin, Klem, Török (öngól). Jók: Bíró, Lakatos, Stangliczky, Kiesz, il­letve Varga J., Berki. Dürr Tamás Fadd-Izmény 2-0 (1-0). Fadd, 150 néző. V: Klein. Fadd: Blazsó- Horváth, Kalmár, Sztehló- Szabó L. (Illés), Ádám, Pető, Kovács (Szabó A.), Beda- Karip, Pa­lásti. Edző: Kalmár Ferenc. Izmény: Bálint Gy.- Szabó, Bálint J., Sebestyén L., Sebes­tyén Z.- Marcsek, Balogh Á., Verseczki (Jakab), Günter- Bakó, Balogh M. (Juhász). Edző: Sebestyén Lajos. A küzdelmes mérkőzésen kidom­borodott a hazaiak nagyobb tu­dása. G: Karip, Beda. Jók: Bla­zsó, Horváth, Kalmár, Kovács, illetve Balogh Á., Sebestyén L., Bálint J. Radnóti Gábor Kisdorog-Szedres 2-2 (1-0). Kisdorog, 150 néző. V: Papp. Kisdorog: Kiss- Ko­vács (Fábián), Páli, Forray, Dallos- Pechli, András (Sze­mes), Lantos, Stölkler Á. (Mészáros G.)- Läufer, Stölk­ler K. Edző: Kerekes Ágos­ton. Szedres: Lukács- Szalók, Bátai, Mester, Bán- Koleszár, Bencze, Horváth P. (Zengő), Lambert- Acsádi, Farkas L. (Fekete Zs.). Edző: Ferkelt Zoltán. A gyenge napot kifogó hazaiak ellen megérdemelten szereztek pontot a tíz emberrel játszó vendégek. Kiállítva: Bán a 30. percben. G: Stölkler K., Szemes, illetve Koleszár 2. Jók: Dallos, illetve Koleszár, Acsádi, Lambert. Domokos Tibor Madocsa-Pincehely 1-1 (0-1). Madocsa, 100 néző. V: Ledneczki. Madocsa: Araczki- Sereg, Csiba, Ko­vács, Gálosi (Szili I)- Szili II (Papp), Szabó, Simon- Ber- tók (Vrancsik), Krausz (Árki), Baksa. Edző: Simon Lajos. Pincehely: Németh R.- Sütő, Kántor L., Győré, Kán­tor G.- Túrós, Jankó (Fe- rencz), Komáromi, Szép- Szedlák, Varga (Császár). Edző: Zajtai Béla. Küzdelmes, sportszerű mérkőzés, sok kiha­gyott helyzettel. G: Szili I, il­letve Varga. Jók: Araczki, Se­reg, Simon, illetve Sütő, Komá­romi Szedlák. Lénárt Gyula Bátaapáti-Ozora 3-2 (1-2). Bátaapáti, 200 néző. V: Kovácsi. Bátaapáti: Grill— Ömböli, Balázs (Kiss), Kő- kuti, Mikó- Varjas (Sári), Keller, Farkas - Heilig, 111, Szabó. Edző: Botos Árpád. Ozora: Szabó- Brannauer, Miklós, Siklósi, Gosztola- Túrós, Illés, Orsós, Pető- Tóth, Dölles. Edző: Végh Ist­ván. Szerencsésen fordított a hazai csapat. G: Keller, 111, Ömböli, illetve Dölles 2. Jók: Mikó, illetve Dölles, Siklósi. Csíki Tamás Tengelic-Zomba 7-0 (3-0). Tengelic, 150 néző. V: Niki. Tengelic: Nagy N.- Böhm, Kapás, Junkuncz, Váli- Nagy Z. (Nyúl), Budavári (Molnár), Blazsek, Soós- Vida (Binder), Parrag (Bogdán). Edző: Mol­nár József. Zomba: Rács- Ba­logh, Jakab, Márton I, Dunai (Illés)- Misóczki, Márton II, Tóth, Henevadl G.- Simcsik (Henevadl Á.), Turbuk, Varga. Edző: Pintér István. Rács kapus kiállítása meg­könnyítette a nagy kedvvel ját­szó hazaiak dolgát. G: Parrag, Binder 2-2, Blazsek, Nagy Z., Bogdán. Jók: Junkuncz, Böhm, Kapás, illetve Jakab, Dunai. Kászpári György Majos-Csikóstőttős-Ka- posszekcső 1-1 (0-0). Majos, 200 néző. V: Csepregi. Majos: Kovács- Dávid, Kajtár, Biri- nyi, Kővári- Babai N., Seregi (Miklós), Nagy, Hadikfalvi- Babai L., Rétfalvi (Schmidt). Edző: ifj. Lőrincz Antal. Ka- posszekcső- Mikolics- Pataki, Besenyei, Martinka, Lódri- Miszlai (Szabotin), Schott, Papp, Bőthe (László)- Mánya (Bencze), Szekeres. Edző: Iván József. Mezőnyfölényét nem tudta gólokra váltani a ha­zai csapat, a lelkes vendégek megérdemelten vitték el az egy pontot. G: Rétfalvi, illetve Schott. Jók: Kovács, illetve Mikolics, Schott, Szekeres, Martinka. id. Lőrincz Antal A bajnokság állása 1. Fadd 4 4 _­10- 3 12 2. Kisdorog 4 3 1­11- 5 10 3. Tengelic 4 3 1 19- 6 9 4. Nagymányok 4 3­1 14- 1 9 5. Bátaapáti 4 2 1 1 11- 7 7 6. Izmény 4 2­2 8- 7 6 7. Zomba 4 2­2 3- 8 6 8. Szedres 4 1 2 1 6- 7 5 9. Majos 4 1 1 2 6- 7 4 10. Pincehely 4 1 1 2 4-12 4 11. Ozora 4 1­3 6-10 3 12. Madocsa 4­2 2 4-11 2 13. Csikóstőttős 4­1 3 1- 9 1 14. Dalmand 4­1 3 7-17 1 Ifjúsági eredmények: Kis­dorog-Szedres 5-0, Madocsa- Pincehely 1-1, B átaapáti- Ozora 1-4, Nagymányok-Dal­mand 4-0, Tengelic-Zomba 2-0, Majos-Csikóstőttős 5-0, Fadd-Izmény 4-2. Labdarúgó NB I/B Öröm volt nézni őket Csepel SC-Paksi ASE 0-1 (0-0) Csepel, 300 néző. V: Szabó J. Csepel: Balázs- Tyukodi, Rumy, Bereczki- Ágh (Mé­száros a szünetben), Rósa, Vejmola, Medgyes (Lukács, 80.), Szekeres- Bubcsó (Papp, 68.), Deák. Edző: Gyimesi László. Paks: Ko­vácsevics- Jenei (Majsai, 86.), Eger, Orosz, Barna- Ignácz (Kiss, 57.), Tóth (Bá- bik, 42.), Kislőrincz, Mer- sich- Fejes, Csernyijenko. Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Vejmola a 27., Rumy a 43. Medgyes az 57., Bábik a 70., Balázs a 84. perc­ben. Kiállítva: Vejmola (má­sodik sárga lap) a 87. percben. A 2. percben Szekeres 7 méteres lövését védte lábbal Kovácsevics. A 13. percben Szekeres újabb kísérlete szállt kevéssel mellé. Öt perc múlva Kislőrincz 12 méterről alig lőtt a jobb felső sarok mellé. A 25. percben Deák fejelt hét méterről kapura, a földről fel­pattanó labdát Kovácsevics fölé tolta. A paksiak portása két perc múlva Vejmola közeli lövését hárította bravúrosan. A 42. percben Deák a 16-os bal sarkáról leadott „bombáját” Kovácsevics parádés vetődés­sel szögletre tenyerelte. Az 54. percben Rósa 8 mé­teres lövését rúgta a mezőnybe Kovácsevics. A 61. percben Szekeres 13 méterről kevéssel durrantott mellé. A 67. perc­ben Bábik kiugratása után Csernyijenko a 16 méterről át­emelt a kifutó Balázs felett, ám a labda az üres kapu mel­lett landolt. A 74. percben Bá­bik adott ismét Csernyijenko elé, az ukrán támadó ajtó-ab­lak helyzetben arasznyival a jobb kapufa mellé helyezett. A 82. percben Csernyijenko emelt középre Fejes erőszako­san labdát szerzett, majd 15 méterről ballal a bal felsőbe bombázott. 0-1. Negyedórás, enyhe hazai mezőnyfölény után kiegyen­lítetté vált a játék. Szünet után felgyorsult az iram, a hazaiak átköltöztek a paksi térfélre, ám elhibázták hely­zeteiket. A vendégek kósza ellentámadásaikban re­ménykedtek, de lehetőségei­ket nem játszották ki türel­mesen. A hajrában újítani tudtak az atomosok, s végül győzelemmel zárták történe­tük első „tévés” mérkőzését. Jók: Szekeres, Rósa, ill. Ko- vácsevics, Fejes, Kislőrincz, Éger, Bábik. Gyimesi László: — Újra kihagytuk a legnagyobb hely­zeteinket, a Paks kihasználta hibáinkat, és okosan játszott. Bőzsöny János: — Lelkes, csupaszív játékunknak kö­szönhetjük győzelmünket, ha kihasználjuk helyzeteinket, akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük Egy Lovásszal jobb sióagárdiak Szekszárd Sióagárd-Harc 5-1 (3-0). Sióagárd, 100 néző. V: Anczló. Nagyszerű első félidő után a második játékrészben elkényelmesedtek a hazaiak. G: Lovász 4, Simon, illetve Mester. Jók: Lovász (a me­zőny legjobbja), Kásler, Si­mon, Paulovics, illetve Álló, Mester. Bonyhádvarasd-Cikó 0-4 (0-1). Bonyhádvarasd, 80 néző. V: Farkas. A 60. perc­ben tíz főre fogyatkozó hazai együttes a hajrában nem tudott ellenállni a cikói nyomásnak. G: Farkas, Szököcs, Bogos, Rónai. Jók: Balázs, illetve Ko­lozsvári, Rónai, Márton. Báta-Alsónána 1-2 (1-1). Báta, 80 néző. V: Hegyi. Ki­hagyott helyzeteik után tör­vényszerű volt a hazaiak vere­sége. G: Hajaletin, illetve Horváth N. 2. Jók: Pikó veze­tésével az egész vendégcsapat. Mőcsény-Mórágy 0-2 (0-0). Mőcsény, 200 néző. V: Tóth. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb ered­mény lett volna. G: Makk, Za­lai. Jók: Hemer (a mezőny leg­jobbja), Sánta R., Sánta G., il­letve Makk, Lieszkovszky V., Boros. 1. Cikó 4 4 2. Sióagárd 4 3 3. Mórágy 4 3 4. Alsónána 4 3 5. B.börzsöny 3 2 6. Báta 4 1 7. Kéty 3 1 8. B.varasd 4 1 9. Mőcsény 4 1 10. Harc 4 ­­­15- 5 12­1 16- 7 9­1 12- 8 9­1 14-11 9­1 5- 1 6­3 10-12 3­2 5- 9 3­3 6-11 3­3 6-14 3­4 4-15­Dombóvár Lengyel-Nak 2-0 (1—0). Lengyel, 100 néző. V: Ereth. Sportszerű mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. G: Szeifert, Fábián T. Jók: Sze- ifert vezérletével az egész ha­zai csapat, illetve Papp, Ta­pasztó, Németh. Závod-Mucsfa 1-1 (1-1). Závod, 150 néző. V: Szeifert. Mindkét csapat nagy akarással játszott, de a győzelemre egyikük erejéből sem futotta. G: Schäffer, illetve Szikra. Jók: Sebestyén, Jordáki, Bor- bandi, illetve Radványi J., Se­lyem, Lórencz. Kocsola-Kurd 1-1 (0-1). Kocsola, 150 néző. V: Töl­gyesi. Nagy csatában reális eredmény született. G: Czeg- lédi, illetve Szűcs. Jók: Tóth, Takács, illetve Orsós, Hor­váth, Szűcs. Szakcs-Györe 6-2 (3-0). Szakcs, 50 néző. V: Szarka. Jó helyzetkihasználás, biztos ha­zai győzelem. G: Őri 2, Tóth, Szappanyos, Tobak, Kiss, il­letve Balogh 2. Jók: Takács, Marosi, Braun, illetve Balogh, Tóth, Zuglauf. 1. Kurd 4 3 1­14- 6 10 2. Kocsola 4 2 2­9- 2 8 3. Mucsfa 4 2 2­9- 3 8 4. Lengyel 4 2­2 11- 7 6 5. Szakcs 4 2­2 8-11 6 6. Győré 3 1­2 5-11 3 7. Váralja 3 1­2 5-13 3 8. Závod 3­1 2 3- 7 1 9. Nak 3­­3 0- 4­Paks Kölesd-Németkér 5-0 (3-0). Kölesd, 100 néző. V: Kém. A sokat hibázó vendégvédők megkönnyítették a hazaiak dolgát. G: Nagy F., Nagy G. 2-2, Benke. Jók: Benke, Nagy F., Kiss, illetve Bérdi, Erlich. Pálfa-Magyarkeszi 1-1 (1-1). Pálfa, 80 néző. V: Ba­logh. Mindkét oldalon kima­radtak a helyzetek, így igazsá­gos a döntetlen. G: Maráczi, illetve Teplán. Jók: Balogh J., Maráczi, Zsolnai, illetve Franke, Páczelt, Kiss. T olnanémedi-Pusztahen- cse 2-1 (2-1). Tolnanémedi, 50 néző. V: Horváth. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb hazaiaknál maradt a három pont. G: Kö­kény 2, illetve Száraz. Jók: Bujáki, Faddi, Kökény, illetve Polgár, Bekker, Portikhegyi. Iregszemcse-Gyönk 3-2 (3-0). Magyarkeszi, 100 néző. V: Nyitrai. Ellentétes félidők, megérdemelt, de nehéz hazai siker. G: Wirth 2, Teplán, il­letve Lestár, Bruckner. Jók: Németh, Balogh, Wirth, il­letve Frei, Lerch, Tamóczi. Bogyiszló-Gerjen 0-0. Bogyiszló, 100 néző. V: Mo­nostori. Küzdelmes, változa­tos mérkőzésen igazságos végeredmény. Jók: Virág, Berka, Steinbach, Molnár, Honvéd, illetve Hajnes G. 1. Kölesd 3 3 _­13- 4 9 2. Iregszemcse 3 3­­10- 4 9 3. Pálfa 3 1 2­7- 3 5 4. Gerjen 3 1 2­6- 4 5 5. Magyarkeszi 3 1 1 1 5- 3 4 6. Tolnanémedi 3 1 1 1 6- 7 4 7. Gyönk 3 1­2 8- 7 3 8. Bogyiszló 3­1 2 0- 7 1 9. Németkér 3­1 2 2-11 1 10. P.hencse 3­­3 4-11­Asztalitenisz Kellemes tolnai meglepetés Női NB I: Kecskeméti Spar- tacus-Tolnai SE 4:14. A tolnai hölgyek meglepetésre magabiz­tos idegenbeli sikerrel kezdték a bajnokságot. A győzelem megszerzésében komoly érde­meket szerzett a vendégek pá­rosban és egyesben is nagy­szerű teljesítményt nyújtó két fiatalja, Báli Ibolya és Wittin- ger Judit. Utóbbi serdülő kora ellenére, felnőttekhez méltó já­tékkal három egyéni győzelmet aratott! A tolnai csapat jó telje­sítményéhez a rutinos Herczig Gabriella és Majzik Zsuzsanna magabiztos, eredményes játék­kal járult hozzá. Győztesek: Herczig 4, Majzik 4, Wittinger 3, Bali, a Herczig-Majzik és a Wittinger-Bali pár, ill. Márkus 2, Farkas, Szabó. Női NB II: Szekszárd SK- Beremend 16:2. A fiatal Gajda Szilvia és Fekete Adrienn még játszmát sem vesztett az idény­nyitón. Győztesek: Gajda 4, Fekete 4, dr. Schäffler 3, Pilisi 3, a dr. Schaffler-Gajda és a Fekete-Pilisi pár. Férfi NB III: Nagymá- nyok-Siófok 14:4. Győztesek: Varga 4, Teleki Zs. 3, Kizakisz 3, Kelemen 3, a Varga-Teleki Zs. páros. Női labdarúgó NB II Sárkányölök Quinter SE Bonyhád-Pepita Sárkányok 3-1 (0-1). Bony- hád, 100 néző. V: Krómer. Bonyhád: Barabás- László, Mecseki, Fazekas (Balogh)- Kató, Szűcs, Forray, Her- gert- Meiszter, Paulik, Nagy. Edző: Fazekas József. Hasz­nált a félidei fejmosás, hisz szünet után ellenfele fölé nőtt a Quinter SE, s megérdemelten tartotta otthon a három pontot. G: Forray, Paulik, Nagy. A má­sodik játékrészbeli teljesítmé­nyéért az egész hazai csapat di­cséretet érdemel. (Hunyadi) Nem áll ki a Fadd? A faddi labdarúgók ma délután a Fáy utcában edzőmérkőzést játszanak a Vasassal, a megyei II. osztályt vezető csapat tagja­inak figyelmét mégsem a szá­mukra emlékezetesnek ígér­kező találkozó köti le. Kalmár Ferenc edző elpanaszolta, hogy anyagi gondokkal küszködnek, az egyesület vezetése nem tö­rődik az együttessel; az ifisták- nak ő ad cipőket, a felnőtt játé­kosok pedig két hónapja saját pénzükön utaznak az edzé­sekre, mérkőzésekre. Elmond­ta, amennyiben a hét végéig legalább a „benzinpénzt” nem kapják meg, úgy nem állnak ki a következő bajnokijukra. Kézilabda NB II Kiesőverő STC, pontos tejesek Nők Haraszti Kömlődön A múlt héten lemondott Si­pos György Attila helyett a jövőben Haraszti Zsolt ve­zeti a megyei I. osztályú du- nakömlődi labdarúgó csapat edzéseit. Az új tréner a nagydorogi kispadot cse­rélte fel a kömlődire. Totónyeremények A 36. heti totónyeremények: 13 plusz egy és 13 talála- tos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 23 darab, nyereményük egyen­ként 92 500 forint. 11 találatos szelvény 718 darab, nyereményük egyen­ként 2 963 forint. 10 találatos szelvény 6897 darab, nyereményük egyenként 514 forint. Simontornyai TC-Fonyód 26-20 (14-13). Simontornya, 150 néző. V: Gallusz, Mike. Simontornya: Ádám- Pataki 4, Varga Zs. 3, Molnár, Mé- rei, Gerussi 0.16, Gerussi N. 3. Csere: Kenéz (kapus), Mé­száros, Varga Sz., Várni. Edző: Balassa Zoltán. Az NB I/B-ből kiesett vendégek kezd­tek jobban (9. perc: 5-6), majd zsinórban négy gólt lőttek a ha­zaiak, s a 14. percben 9-6-ra már ők vezettek. Mindkét csa­pat nagy iramot diktált. Ádám két büntetőt is hárított, mégis egy gólra felzárkózott a Fo­nyód. Szünet után tovább fo­kozta a tempót az STC. A 16 éves Mészáros első NB Il-es mérkőzésén jó védőmunkájával tűnt ki, Gerussi O. pedig on­totta a gólokat. Az egysége­sebb, nagy akarással játszó Si- montomya erőnlétben is felül­múlta a somogyiakat. Jók: Ge­russi O. (a mezőny legjobbja), Ádám, Mészáros, Pataki. Marcali VSZSE-Tamási KC 25-20 (13-6). Marcali, 100 néző. V: Balaskó, Jüng­ling. Tamási: Siklósi- Szabó, Müller 1, Lanczki, Béres 2, Kondor V. 10, Kondor B. 4. Csere: Csík, Grúber 3, Stier, Szabó Bakos. Edző: Varga László. A hazaiak lendületes játékkal kezdtek, a megillető- dött tamásiak nem tudtak lépést tartani, rengeteg labdát eladtak. A második félidő derekára tíz gólos előnyre tett szert a Mar­cali. A vendégek rendezték so­raikat, és nyolc perccel a talál­kozó vége előtt három gólra felzárkóztak, ám a hajrában a jobban összpontosító vendéglá­tók növelni tudták előnyüket. Jók: Siklósi, Kondor V. Férfiak Kiskőrös-Kalocsa-Simontor- nyai TC 38-24 (19-11). Kalo­csa, 100 néző. V: Baranyi, Dudogh. Simontornya: Bo­kor- Bosnyák 3, Lampert 3, Bodoki 5, Tenke 2, Simon 5, Vinczellér I. Csere: Halasi 4, Sztojka 2. Edző: Zámbó Ti­bor. A volt NB I-es játékosok­kal megerősített fiatal kalocsa­iak ellen a Fektit és Vinczellér Attilát nélkülöző STC meg­szeppenve lépett pályára, s a mérkőzés első harmadában biz­tos helyzetek sokaságát hagyta ki. A vendégek hibáit a hazaiak kíméletlenül kihasználták, s már az első félidőben eldöntöt­ték a találkozót. Bár a gólkü­lönbség kissé túlzott, a Kalocsa megérdemelten nyert. Jók: Bo­kor, Lampert. Dunaferr II-Iregszemcse TKI SE 35-32 (19-14). Du­naújváros, 50 néző. V: Bed- nár, Wohner. Iregszemcse: Pech- Pintér 2, Szappanos 4, Kulimár 1, Kovács 2, Varga 2, Csóka 12. Csere: Sülé (ka­pus), Lapos, Haáz 3, Pécsi 4, Bodor, Kovacsik 2. Edző: Dravecz Károly. Jól kezdett a TKI, akciógóljaikra a fiatal új­városiak „lerohanásos” talála­tokkal válaszoltak (15. perc: 10-10). Röviddel később egy véletlen ütközésnél a játékveze­tők meglepetésre piros lapot ad­tak Kulimárnak. À jogtalan íté­let ellen tiltakozó iregiek közül Pintér is a kizárás sorsára jutott. Fordulás után megkezdte a fel­zárkózást a TKI. Az 56. perc­ben 34—32-t mutatott az ered­ményjelző, de az egyenlítésre már nem futotta a lelkes vendé­gek erejéből. Jók: Beck, Csóka. Szentgotthárd-Tolnatej SE 30-30 (14-12). Szentgotthárd, 100 néző. V: Lugosi, Skriba. Tolnatej: Spoljár- Rácz 1, Nagy 8, Rákász 2, Teimel J. 4, Teimel L. 6, Kovács J. 3. Csere: Füzék (kapus), Bara­nyi 3, Orosz 3, Buri, Tischler, János, Tauber. Edző: Teimel Lajos. A 22. percig a hazaiak vezettek egy-két góllal. A Tol­natej Spoljár bravúijainak, va­lamint Nagy és Teimel L. átlö- vésgóljainak köszönhetően for­dított, s már két góllal is veze­tett, ám a szünetig ismét előny­höz jutottak a hazaiak. A máso­dik játékrész közepén a vasiak már három találattal is vezettek, ám a fiatal Orosz és Baranyi góljaival a hajrában a vendégek ismét fordítottak. A hazaiak nagy nehezen az utolsó percben egyenlítettek, a Tolnatej értékes pontot szerzett. Jók: Spoljár (a mezőny legjobbja), Orosz, Ba­ranyi.