Tolnai Népújság, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-16 / 216. szám

1997. szeptember 16., kedd Sport 9. oldal Labdarúgó megyei II. osztály A faddiak egy hétre érkeztek Csikóstőttó'sön félbeszakadt a mérkőzés Zomba-Fadd 1-7 (1-2). Zomba, 150 néző. V: Fazekas. Zomba: Miklós- Henevadl G., Jakab, Márton I, Dunai- Márton II (Bíró T.), Hadi (Tóth), Misóczki (Henevadl A.), Balogh- Turbuk (Varga), Fazekas (Simcsik). Edző: Pin­tér István. Fadd: Éppel T.- Wiedemann, Kalmár, Sztehló G., Pető- Ádám Zs. Kovács J., Beda, Illés- Palásti, Né­meth. Edző: Kalmár Ferenc. Az anyagi gondokkal küszködő faddi csapat egy hétre érkezett. G: Fazekas, illetve Palásti, Sztehló 2-2, Kovács, Beda, Németh. Jók: Jakab, Balogh, il­letve Palásti vezérletével az egész vendégcsapat. Pintér István Csikóstőttős-Kaposszek- cső-Bátaapáti 2-1-nél a 30. percben félbeszakadt. Csikós- tőttős, 100 néző. V: Sajgó. Kaposszekcső: Mikolics­Martinka, Pataki, Miszlai, Lódri- Mánya, Schott, Ge- réd- Böjthe, Papp, Szekeres. Edző: Iván József. Bátaapáti: Grill- Ömböli, Kismődi, Kiss, Mikó- Heilig, Keller, Kőkúti, Farkas- 111, Szabó. Edző: Bo­tos Árpád. A második bátaa­páti kiállítás után az egyik ven­dégjátékos bántalmazni akarta a játékvezetőt, mire az lefújta a találkozót. Kiállítva: Ömböli a 20., Heilig a 30. percben. G: Papp, Szekeres, illetve 111. Papp Péter Ozora-Nagymányok 0-2 (0-1). Ozora, 150 néző. V: Albert. Ozora: Szabó (Do­bos)- Brannauer, Miklós, Siklósi, Gosztola- Túrós, Ortner G. (Ress), Orsós, Tö­rök (Sziics)- Tóth, Dölles. Edző: Végh István. Nagymá- nyok: Töpfner- Bíró, László, Jónás, Stangliczky- Oláh (Mucska), Miszler (Berek), Guth, Lakatos- Kiesz, Vizin. Edző: Mucska Gyula. A sze­rencsésebb csapat győzött, a döntetlen igazságosabb lett volna. G: Jónás (11-esből), Guth. Jók: Siklósi, Szabó, il­letve Jónás, Stangliczky, Oláh, Miszler. Cziráki József Izmény-Majos 1-1 (0—1). Izmény, 80 néző. V: Sebes­tyén. Izmény: Bálint Gy.- Szabó (Sebestyén), Bálint J., Köteles (Günter)- Sebestyén Z., Marcsek, Balogh Á., Ja­kab, Sebestyén Cs.- Balogh M, Juhász. Edző: Sebestyén Lajos. Majos: Kovács- Kaj- tár, Dávid, Birinyi, Kővári- Nagy Sz., Schmidt, Seregi, Hadikfalvi- Babai, Pallósi. Edző: Lőrincz Antal. Az eső­től csúszós talajon a mérkőzést végig támadó hazai csapat csak nem tudta győzelemre váltani fölényét. G: Juhász, illetve Ba­bai. Jók: Sebestyén Z., Mar­csek, Juhász, illetve Kajtár, Hadikfalvi, Nagy Sz. Dávid Antal Dalmand-Madocsa 3-1 (1-0). Dalmand, 150 néző. V: Hermész. Dalmand: Varga J.- Varga T. (Tóthi), Krecs- ner, Balogh- Tóth, Fajcsi, Török, Berki- Szabó (Nagy), Tancsik, Bodakos (Kántás). Edző: Varga Károly. Mado- csa: Araczki- Seregi, Szabó, Kovács, Csiba- Szili I, Kra- usz, Szili II, Simon- Szintai (Vrancsik), Baksa. Edző: Si­mon Lajos. Küzdelmes mérkő­zésen a jobb helyzetkihasználás döntött a hazaiak javára. G: Fajcsi, Tancsik, Nagy, illetve Baksa. Jók: Varga J., Nagy, Tö­rök, Fajcsi, illetve Seregi, Ko­vács, Baksa. Varga Károly Pincehely-Kisdorog 0-3 (0-0). Pincehely, 200 néző. V: Kerekes. Pincehely: Németh- Sütő, Kántor L., Győré T., Kántor G.- Jankó, Ferencz (Komáromi), Túrós, Szép- Szedlák, Varga (Császár). Edző: Zajtai S. Béla. Kisdo- rog: Brunner- Kovács, Páli, Forrai, Dallos- Pekli, András, Lantos, Stölkler Á. (Mészáros L.)- Stölkler K. (Fábián), Lä­ufer. Edző: Kerekes Ágoston. A sok helyzetet kihagyó ven­dégek csak a második félidőben tudták felőrölni a pincehelyi védelmet. G: Stölkler Á. 2, András. Jók: Káldi, illetve Dal­los, Stölkler Á., András. Szedres-Tengelic 2-3 (2-2). Szedres, 250 néző. V: Horváth. Szedres: Lukács- Szalók (Fekete), Bátai, Bencze, Mester- Horváth P. (Nagy L.), Kustos (Zengő A.), Koleszár, Lambert- Acsádi, Farkas L. Edző: Ferkelt Zol­tán. Tengelic: Nagy N.- La­katos, Kapás, Junkuncz, Váli- Nagy Z., Blazsek, Ká­roly, Binder (Bogdán, Nyúl)- Vida, Parrag. Edző: Molnár József. Esős búcsú, megérde­melt vendéggyőzelem. G: Far­kas, Mester, illetve Parrag 2, Vida. Jók: Farkas L., Lukács, illetve Parrag, Vida, Nagy Z., Lakatos. Ferkelt Zoltán A bajnokság állása 1. Fadd 2. Kisdorog 3. Nagymányok 4. Tengelic 5. Bátaapáti 6. Izmény 7. Zomba 8. Majos 9. Szedres 10. Dalmand 11. Pincehely 12. Ozora 13. Madocsa 14. Csikóstőttős 5 5­­17- 4 15 5 4 1­14- 5 13 5 4­1 16- 1 12 5 4­1 22- 8 12 4 2 1 1 11- 7 7 5 2 1 2 9- 8 7 5 2­3 4-15 6 5 1 2 2 7- 8 5 5 1 2 2 8-10 5 5 1 1 3 10-18 4 5 1 1 3 4-15 4 5 1­4 6-12 3 5­2 3 5-14 2 4­1 3 1- 9 1 Ifjúsági eredmények: Iz­mény-Majos 0-1, Csikóstőt- tős-Bátaapáti 2-1, Ozora- Nagymányok 10-0, Dalmand- Madocsa 3-2, Pincehely-Kis­dorog 2-5, Zomba-Fadd 2-4, Szedres-Tengelic 1-0. Maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság, Pavia Tönkrement pumpa, kettétört álmok Hí A tolnai Szakály Viktor-Jám- bor Attila maratoni kajak ket­tős idén országos bajnokságot nyert, a lengyelországi Világ­kupa futamon harmadik hely- lyel büszkélkedhet, a múlt heti dániai Vk-döntőn pedig a ha­todik helyen végzett. A ma­gyar válogatottba bekerült két fiatalember érthetően nagy reményekkel tekintett a hét­végi olaszországi Európa-baj­nokság elé, ám dobogós ál­maik sajnos, önhibájukon kí­vül nem válhattak valóra. A verseny színhelyéül szol­gáló tó medrében ugyan meg­lepően kevés víz volt talál­ható, Szakályék kajakjába a viharos időjárásnak köszönhe­tően mégis jócskán jutott be­lőle. A tolnai párosnak rend­kívül balszerencsés módon tönkrement a pumpája, a fiúk a nagy szélben ötször szálltak partra hajót üríteni. Mindez alaposan visszavetette őket, pedig remekül kezdtek, az első körben a másik magyar egy­séggel és egy holland duóval megugrottak a mezőnytől. Barina József tanítványai hiába tettek meg minden tőlük telhetőt, már több mint húsz kilométert lelapátolva a har­minchatból, két kör után kény­telenek voltak feladni idei leg­fontosabb viadalukat. Az Eu- rópa-bajnok svéd kettős két hete a Szakály-Jámbor páros mögött zárt a Világkupa finá­léjában ... -teszi­Maratoni kajak-kenu Eb. Férfiak, K 2 (36 km): Eu- rópa-bajnok: Svédország 3:10:33, 2. Dánia 3:10:49, 3. Nagy-Britannia 3:12:08, 4. Magyarország II (Pavelka Béla, Pauer Gyula) 3:12:09. (Az éremtáblázaton két arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel a magyar válo­gatott végzett az élen.) A körzeti labdarúgó-bajnokságért • • Unneprontó tolnanémediek Dombóvár Györe-Lengyel 2-0 (1-0). Győré, 100 néző. V: Szakács. A hazai csapat lelkesedése és fegyelmezett játéka győzelmet eredményezett. G: Balogh 2. Jók: Zalauf, Tóth, Juhász G., Balogh, illetve Borbandi I., Fábián T. Nak-Kocsola 2-3 (1-2). Nak, 60 néző. V: Fábos. Egyenlő erők küzdelméből a gólerősebb csapat került ki győztesen. G: Túri, Németh, illetve Müller 2, Czeglédi. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Müller, Czeglédi. Kurd-Závod 6-4 (3-1). Kurd, 150 néző. V: Nagy J. Gólzáporos, közönségszóra­koztató mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem. G: Szűcs, Szabó 2-2, Bakos, Fá­bián, illetve György, Spiel, Sebestyén, László. Jók: Szűcs vezérletével az egész hazai csapat, illetve László, Bor­bandi, György. Mucsfa-Váralja 4-1 (2-0). Mucsfa, 120 néző. V: Somogyi. A hazaiak biztosan nyertek. G: Fábián 3, Till- mann, illetve Benkő. Jók: Ló- rencz, Fábián, Radványi G. Ziener, illetve Szigeti, Benkő. 1. Kurd 5 4 i­20-10 13 2. Mucsfa 5 3 2 _ 13- 4 11 3. Kocsola 5 3 2­12- 4 11 4. Lengyel Szakcs 5 2­3 11- 9 6 5. 4 2­2 8-11 6 6. Győré 4 2­2 7-11 6 7. Váralja 4 1­3 6-17 3 8. Závod 4­1 3 7-13 1 9. Nak 4­­4 2- 7­Szekszárd Alsónána-Bonyhádvarasd 3-4 (1-2). Alsónána, 70 néző. V: Unyatinszky. Küzdelmes, gólokban gazdag mérkőzésen a vendég varasdiak rászolgál­tak sikerükre. G: Veres 2, Szentmártoni, illetve Csíki Cs. 2, Wirth, Csaba I. Jók: Hor­váth P., illetve az egész ven­dégcsapat. Cikó-Sióagárd 3-2 (2-0). Cikó, 100 néző. V: Anczló. Igazi rangadóhoz méltó mér­kőzésen nyert a hazai együt­tes. G: Szököcs, Forrai B., Rónai, illetve Lovász, Paulo- vics. Jók: Forrai B., Kiss H., Kiszler, illetve Páli, Paulovics, Kasler. Bonyhádbörzsöny-Mő- csény 3-2 (0-1). Bonyhád- börzöny, 70 néző. V: Palkó. Fordulatos mérkőzésen a ha­zaiak nehezen csikarták ki a győzelmet. G: Schuller, Papp, Belső, illetve Mátyás 2. Jók: Schuller, Papp, illetve Mátyás, Czékmány J„ Panghy. Mórágy-Báta 2-2 (0-0). Mórágy, 150 néző. V: Petro- vics. À hazaiak kettő-nullás vezetésénél a rutinos vendé­gek jól használták ki a mórá- gyi védelem megingásait. G: Zalai, Farkas, illetve Kőkúti 2. Jók: Novotni, Kindl, illetve Hajaletin, Kőkúti. Harc-Kéty 0-3 (0-0). Harc, 30 néző. V: Fang. A minden csapatrészében jobb Kéty megérdemelten vitte el a három pontot. G: Márton 2, Bogos. Jók: Renczes, Takács, illetve Sebestyén, Fodor, Ob- rácz. Paks Gerjen-Pusztahencse 8-2 (1-1). Gerjen, 150 néző. V: Pintér. Szünet után állva hagy­ták ellenfelüket a hazaiak. G: Búzás 3, Pesti 2, Gyenis, Lampert, Hajnes L., illetve Száraz 2. Jók: Pesti, Búzás, Nyúl, Hajnes L., illetve Por- tikhegyi, Száraz. Németkér-Tolnanémedi 1-3 (1-1). Németkér, 250 néző. V: Kertész. A hazaiak elrontották a búcsú hangulatát. G: Licker, illetve Kökény, Mühl, Győré N. Jók: Tamis, Vinkovics, Lénáit, illetve az egész vendégcsapat. Magyarkeszi-Kölesd 3-2 (1-1). Magyarkeszi, 250 néző. V: Pápista. Helyenként jó já­tékkal megérdemelt hazai si­ker. G: Franke 2, Teplán, il­letve Nagy, Pilisi. Jók: Franke, Tamás, Veréb, Schneider, Macher, illetve Kiss, Nagy. Bogyiszló-Iregszemcse 0-4 (0-2). Bogyiszló, 50 néző. V: Bese. A vendégek minden tekintetben a hazaiak fölé nőt­tek. G: Gyánó 2, Németh, Ka- nyó. Jók: Bakis, Virág, illetve Kovács, Balogh, Gyánó. Gyönk-Pálfa 2-0 (1-0). Gyönk, 50 néző. V: Kiss. Jó iramú mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem. G: Ba­konyi 2. Jók: Lerch, Bakonyi, Bruckner, illetve Fusz, Bóka, Maróczi. 1. Cikó 5 5­­18- 7 15 2. Mórágy 5 3 1 1 14-10 10 3. Sióagárd 5 3­2 18-10 9 4. B.börzsöny 5 3­2 10- 6 9 5. Alsónána 5 3­2 17-15 9 6. Kéty 5 3­2 11-11 9 7. B.varasd 5 2­3 10-14 6 8. Báta 5 1 1 3 12-14 4 9. Mőcsény 5 1­4 8-17 3 10. Harc 5­­5 4-18­1. Iregszemcse 4 4­­14- 4 12 2. Kölesd 4 3­1 15- 7 9 3. Gerjen 4 2 2­14- 6 8 4. Magyarkeszi 4 2 1 1 8- 5 7 5. Tolnanémedi 4 2 1 1 9- 8 7 6. Gyönk 4 2­2 10- 7 6 7. Palfa 4 1 2 1 7- 5 5 8. Németkér 4­1 3 3-14 1 9. Bogyiszló 4­1 3 0-11 1 10. P.hencse 4­­4 6-19­XIV. Szekszárd-kupa Rangos nemzetközi mezőny, értékes ajándékok Az ősz egyik biztos jele, hogy újra itt a hagyományos idény­nyitó szekszárdi sakkverseny. A XIV. Szekszárd-kupa idén is a bajnoki rajtot megelőző héten, szeptember 17. és 21. között kerül lebonyolításra ki- lencfordulós, nyílt nemzetközi verseny formájában. Az 1983-as indulás óta a torna rangja folyamatosan nö­vekszik és ma már az egyik legerősebb hazai opennek szá­mít. Mindez a kitűnő szerve­zésnek, a pontos lebonyolítás­nak és - nem utolsósorban - a vonzó díjazásnak köszönhető. Ez utóbbiban az idén sem lesz hiány, hisz a díjalap 280 ezer forint, a viadal győztese például egy gyönyörű színes televízió­val lesz gazdagabb. Az elmúlt évhez hasonlóan a főszponzor és a házigazda sze­repét ezúttal is a Tolna Megyei Önkormányzat vállalta, a ver­seny fővédnöke Bach József, a megyei közgyűlés elnöke. A je­lentős díjak biztosításához az OTP Bank Rt. Tolna Megyei Igazgatósága, az Európai Ke­reskedelmi Bank Rt., a Samso­nite Rt. Szekszárd, a Providen­cia Biztosító és az Aquaduct Kft. járul hozzá. Az előzetes nevezések alap­ján rendkívül rangos mezőny várható: biztosan asztalhoz ül a tavalyi győztes Bárczay László nemzetközi nagymester, de rajta kívül további három nagymester és hét nemzetközi mester is jelezte indulási szán­dékát. A Szekszárd-kupa nem­zetközi jellegét a hagyományos résztvevőnek számító orosz, ukrán és román játékosok mel­lett izraeli, s - igazi kuriózum­ként - indiai sakkozók indulása biztosítja. A modem idők szel­lemében a sorsolás számítógé­pes program segítségével törté­nik majd. A versenyt szerdán, 10.30-kor a megyei önkor­mányzati hivatal dísztermében nyitják meg ünnepélyesen. Csak Röviden Szekszárdim a Dunaferr. A női kézilabda NB I bajnoki rajt­jára készülő Ferropatent-Lazúr Szekszárd SE szerdán 14.45- kor a Dunaferr gárdáját fogadja edzőmérkőzésen a városi sport­csarnokban. Játékvezetői tanfolyam. A Tolna Megyei Kosárlabda Szövetség október 15-től alap­fokú játékvezetői tanfolyamot indít, heti egy foglalkozással. Jelentkezni október 10-ig a szövetség címén (Szekszárd, Mártírok tere 11-13.) lehet írásban Reisz Péter titkárnál. Kézilabda NB II Iregi öröm a megyei rangadón Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 37. hét totónyereményei a jövede­lemadó levonása után a kö­vetkezők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A követ­kező hétre átvitt netto nye­reményösszeg 9.131.631 fo­rint. 13 találatos szelvényt nem találtak. A következő hétre átvitt nettó nyere­ményösszeg 7.305.305 fo­rint. 12 találatos szelvény 18 darab, nyereményük egyen­ként 186.194 forint. 11 találatos szelvény 340 darab, nyereményük egyen­ként 9.857 forintot, 10 találatos szelvény 2.889 darab, nyereményük egyenként 1.933 forint. Férfiak Iregszemcsei TKI-Simontor- nyai TC 30-29 (16-14). Sió­fok, 80 néző. V: Éliás, Gu- odny. Iregszemcse: Sülé— Papp 3, Lapos, Kulimár 9, Kovács, Varga 4, Csóka 4. Csere: Pech (kapus), Szappa­nos 9, Pécsi 1, Haáz, Kova- csik, Bőgős. Edző: Dravecz Károly. Simontornya: Bo­kor- Halasi 4, Vinczellér A. 1, Zámbó 2, Fekti 5, Bodoki 9, Lampert 4. Csere: Simon, Sztojka, Vinczellér I. 1, Tenke 3, Bosnyák. Edző: Zámbó Tibor. A Simontornya kezdte a játékot, s ragadta ma­gához a kezdeményezést. A 21. percben a TKI (12-9), öt perc elteltével újra az STC vezetett (12-13). Az időkérés jót tett a hazaiaknak, s a szünetig kétgó­los előnyt harcoltak ki. Fordulás után az iregiek aka­rata érvényesült, s az 50. perc­ben már 28-22-re vezettek. A lelkes vendégek ugyan nem ad­ták fel, de már csak szorossá tudták tenni a mérkőzést. A sok kétperces kiállítással (14, il­letve 16 perc) tarkított megyei rangadón a győzelmet jobban akaró hazaiak megérdemelten nyertek. Kitűnt: Sülé, Pech, Ku­limár, Szappanos, illetve Bo­kor, Halasi. Dravecz Károly Tolnatej SE-PEAC 29-32 (12-15). Szekszárd, 50 néző. V: Balaskó, Somogy vári. Tolnatej SE: Spoljár- Bara- nyi, Nagy 12, Rákász, Teimel J. 4, Teimel L. 6, Kovács J. 4. Csere: Füzék (kapus), Mol­nár, Tischler, Jánosi, Tauber, Orosz 2, Buri 1. Edző: Teimel Lajos. A Tolnatej szerezte az első gólt, ám a következő 13 percben a tejesek mindössze háromszor tudták bevenni a ka­put, miközben a PEAC négygó­los előnyhöz jutott (3-7). A Tolnatej a 20. perc végére le­dolgozta hátrányát, sőt a veze­tést is átvette (9-8), ám a haza­iak lendülete nem tartott so­káig. A második félidőben a PEAC magabiztosan tartotta előnyét a szétesően, kapkodva játszó Tolnatejjel szemben. A tejesek szinte csak egyéni meg­oldásokból értek el gólokat, míg a PEAC gyors, szellemes megoldásaival kezében tartotta a mérkőzést. A tejesek fárad­tan, görcsösen, elképzelés nél­kül játszottak, így nem maradt esélyük az egyetemistákkal szemben. Bach Ferenc Nők Csurgó-Simontornyai TC 23-19 (11-12). Csurgó, 100 néző. V: Hucker, Tóth. Si­montornya: Ádám- Pataki 1, Mészáros, Molnár 1, Varga Zs. 5, Gerussi 0.5, Gerussi N. 7. Csere: Kenéz (kapus), Varga Sz. Edző: Balassa Zol­tán. Az első húsz percben fel­váltva estek a találatok (7-7). A 25. percben 10-7-re, majd a 28. percben is még 12-9-re a Si­montornya vezetett. A félidő hajrájában lőtt büntetőkkel egy gólra felzárkózott az NB I/B- ből kiesett Csurgó. Szünet után 13 percig nem találtak a kapuba a vendégek, a hazaiak viszont zsinórban öt gólt lőttek. Az STC az 54. percre két gólra még felzárkó­zott (18-16), ám ezután a já­tékvezetők sorozatos kiállítá­sokkal és büntetőkkel sújtották a vendégeket, s így eldőlt a mérkőzés. Jók: Gerussi N., Varga Z. Varga László Tamási KC-Pécsvárad Ag- rover 18-25 (9-10). Tamási, 100 néző. V: Andorka, An- dorka. Tamási: Tóth- Müller 7, Béres 2, Kondor B. 1, Grú- ber 4, Kondor V. 2, Lanczki. Csere: Szabó, Csík, Szabó Bakos 1, Bazsonyi 1, Siklósi. Edző: Varga László. Bátran kezdett a Tamási és Müller talá­lataival a 15. percre háromgó­los előnyt szerzett (6-3), ezután azonban a hazaiak nyolc percig nem tudtak betalálni (6-8). A második félidő elején újabb hullámvölgybe került a Tamási, ráadásul Kondor V-t a játékve­zetők végleg kizárták, Tóth ka­pust pedig egy „fejlövés” után le kellett cserélni. Ä baranyaiak megérdemelten nyertek.