Tolnai Népújság, 1997. június (8. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-02 / 126. szám

1997. június 2., hétfő Sport 9. oldal Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Hetedikként zárt a Paks Matáv Sopron-Paksi ASE 1-0 (0-0) Sopron, 600 néző. V: Vág- ner. Matáv Sopron: Borsi- Lantai- Buzsáki (Varga 1 a 76. percben), Nagy J., Vi­rág- Szabó, Gombás, Majo­ros (Ábrahám a 66. perc­ben), Varga II- Körmendi, Fülöp (Bognár a szünetben). Edző: Csongrádi Ferenc. Paks: Kovácsevics- Éger- Bábik, Jenei- Soós, Ignácz, Orosz, Barna- Juhász (Kiss az 50. percben), Fejes (Li- linger a 75. percben), Vayer. Edző: Reszeli Soós István. A 4. percben Vayer húzott kapura, lövése kevéssel a jobb kapufa mellett suhant el. Négy perccel később Ignácz- Fejes összjáték után a védők­ről kipattanó labda Vayer elé került, de a csatár lövését Borsi védte. A 10. percben formás paksi támadás végén Vayer lőtt nagy helyzetben mellé. Egy perccel később Vayer egyéni alakítás után vállalkozott kapuralövésre, de Borsi szögletre tenyerelte a labdát. A 14. percben Virág hosszú keresztlabdáját Ková­csevics a levegőben úszva ha­lászta el Szabó elől. Egy perc múlva Virág 23 méteres sza­badrúgását öklözte a me­zőnybe a paksi egyes. A 25. percben Barna 25 méteres szabadrúgását hatástalanította Borsi. Az ellentámadásnál Fü­löp vezette fel a labdát, majd váratlanul lövésre szánta el magát, s a labda alig kerülte el a bal sarkot. A 35. percben Ignácz 35 méteres szabadrú­gását Borsi a védők segítsé­gével, csak üggyel-bajjal mentette. Szünet után az 51. percben Szabó lövését védte Ková­csevics, az ellentámadásnál Soós beadása a védőkről Ig­nácz elé pattant, a középpá­lyás lövése után a hazai véde­lem nehezen tisztázott. A 60. percben Vayer játszotta ma­gát tisztára az alapvonalon, visszagurítását Ignácz egyből kapura zúdította, de a labda az önfeláldozóan közbe vetődő Buzsákiról kivágódott. Két perccel később Ignácz vezette fel a labdát, átadását Fejes nagy helyzetben a jobb ka­pufa mellé lőtte. A 67. perc­ben Virág hosszú keresztlab­dával indította Ábrahámot, az előző percben beállt cserejá­tékos a védők kíséretében 12 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-0. A 85. percben Ig­nácz 35 méteres szabadrúgá­sát védte biztosan Borsi. A mérkőzés utolsó perceiben az ASE teljesen beszorította a vendéglátókat, de egyenlíteni már nem tudott. Az NB I/B-be jutott két csapat találkozója nem ho­zott magas színvonalú játé­kot. A paksiak már az első félidőben bebiztosíthatták volna győzelmüket, de a helyzeteiket nem tudták ér­tékesíteni. Hiába tett rá még egy lapáttal a második fél­időben a Duna-parti gárda, egy védelmi hibából a cse­reként beállt Ábrahám ve­zetést szerzett a Matáv-nak és a vendéglátók - ha sze­rencsével is - előnyüket a le­fújásig őrizték. Mindkét fél­időben az atomosok irányí­tották a játékot, így nem ér­demeltek vereséget. A pak­siak tavaszi teljesítményük alapján megérdemelten ke­rültek a legjobb nyolc közé és jutottak fel az NB I/B-be. Jók: Borsi, Virág, Nagy, ill. Ignácz, Éger, Vayer, Ková­csevics. Csongrádi Ferenc: — Örülünk, hogy győzelemmel zártuk az idényt. A játékban viszont még feltétlenül javul­nunk kell. Gratulálok a csapa­tomnak. Reszeli Soós István: — Jobban játszottunk, jóval több helyzetünk volt, de egyetlen súlyos hiba „elúsztatta” a jobb helyezést. Az alapvető célt azonban teljesítettük, gra­tulálok az egész tavaszhoz, köszönök minden segítséget. Kővári István További eredmények: Gázszer FC-Soproni FAC 5-1, Veszprém-Budafok 1-1, Pécs ’96 FC-Százhalombatta 0-3, Dunaferr-Kaposvár 2-0, Érd-Tatabánya 5-0, BKV Előre-Balatonfüred 1-3, So- roksár-Nagykanizsa 1-2. Férfi kézilabda világbajnokság, Japán Negyedik helyen a válogatottunk Oroszország harmadszor a világ legjobbja A szombati elődöntők során a magyar válogatott nem tudta folytatni eddigi menetelését, és a döntőbe jutásért vívott talál­kozón súlyos vereséget szenve­dett a svédektől. Az elődöntőkben: Svédország-Magyarország 31-19 (14-7). Kumamoto, 8000 néző. V: M. Arnaldsson, Erlingsson (izlandiak). Svéd­ország: Gentzel (M. Olsson)- Pettersson 3, S. Olsson 3, Wis- lander 3, Sivertsson 3, Hédin, Lövgren 7, Thorsson 4, Frän- desjö 3, Andersson 3, Lindg- ren 2. Magyarország: Szath- mári (Perger)- Bergendi 3, Gulyás 1, Éles 10 (4), Zsig- mond 3, Kis Á. 1, Pásztor, Mezei 1, Rosta, Csoknyai, Só- tonyi. A magyar válogatott a vi­lágbajnokságok történetében 1986 után másodszor szerepelt az elődöntőben, ám ezúttal nem sikerült kiharcolnia a fináléba jutást. Vass Sándor csapata mindössze az első negyedórá­ban tudott egyenrangú ellenfele lenni a svédeknek, akik ellen a világbajnokság előtt egy felké­szülési mérkőzésen döntetlenre volt képes. Oroszország-F ranciaor- szág 25-24 (14-12, 21-21, 23-23 - hosszabbítás után). Vasárnap a harmadik helyért rendezett mérkőzésen a mieink egygólos vereséget szenvedtek a címvédő franciáktól, s így leg­jobbjaink - a nagy sikert je­lentő - negyedik helyen fejezték be a világbajnokságot. 1982 és 1993 után harmadik alkalom­mal Oroszország lett a világ­bajnok. A döntőben az Európa- bajnok oroszok az olimpiai má­sodik helyezett svédek ellen arattak kétgólos győzelmet. A bronzéremért: F ranciaország-Magyaror- szág 28-27 (15-12). Kuma­moto, 10 000 néző. V: Elb- rond, Lovqvist (dán). Fran­ciaország: Gaudin (Franck)- Wiltberger 1, Gille 1, Kerva- dec 1, Cordinier 2, Cazal 1, Latchimy 3, Zuzo 1, Joulin 9 (1), Richardson 1, Stoecklin 8 (1). Magyarország: Szath­mári (Perger)- Bergendi 4, Kis, Sótonyi 1, Éles 7, Gulyás 4, Zubjuk 2, Kertész 5, Csok­nyai, Rosta 2, Zsigmond 2. Villámrajtot vettek a mieink, lerohanták a franciákat, látvá­nyos, eredményes játékkal a 8. percben 6-2-re mi vezettünk. Ekkor azonban rövidzárlat ke­letkezett a sorainkban, egyéni hibákat követően egyenlítettek a franciák, sőt, hamarosan for­dítottak is (7-8). Továbbra is hullámvölgyben maradtak Vass Sándor tanítványai, ebben köz­rejátszott az is, hogy a karmes­tert, Éles Józsefet külön őrző kapcsolta ki a játékból. Ennek ellenére felzárkózhattak volna, de emberelőnyös helyzetben sem találtak a franciák kapu­jába Bergendiék, sőt, gólt kap­tak (9-12). A háromgólos kü­lönbség maradt a szünetig (12-15). A második játékrészt a fran­ciák kezdték magabiztosabban, válogatottjaink ziccerekben rontottak, s a kapufa is a gallo- kat segítette. A játékrész köze­pén feljavult a piros-fehér-zöld együttes védekezése, egyre kö­zelebb kerültek a franciákhoz, sőt, a 47. percben Rosta egyen­líteni tudott (22-22). Óriási harc alakult ki a pályán, a cím­védő franciák is idegeskedtek, amit végre kihasználtak a mie­ink, s hosszú idő után újra ve­zettek (26-25). Emberelőnyös helyzetben növelhették volna előnyüket Élesék, viszont egy súlyos hiba a franciákat segí­tette az egyenlítéshez. A befe­jező percekben is egyenlő erők küzdelme jellemezte a találko­zót. Éles József a befejezés előtt nem sokkal egyenlített (27-27), majd ő követett el egy óriási hibát. Francia vezetésnél, a záró sípszó előtt egy perccel hétméteresből a gólerős játékos a francia kapusba lőtt. A döntőben: Oroszország-Svédország 23-21 (11-10). Kumamoto, 10 000 néző. V: Gallego, Lamas (spanyol). Oroszország: A. Lavrov (Szukoszjan)-1. Lav­rov 1, Kulesov 4, Voronyin 5, Gopin 4, Kudinov 4 (1), Tor- govanov 1, Atavin, Grebnev, Gorpisin, Pogorelov 4. Svéd­ország: M. Olsson (Gentzel)- Hedin, Wislander 6, Siverts­son 2, Lindgren, Fraendesjö 1, Pettersson, Lövgren 5 (2), S. Olsson 3, Thorsson 2, An­dersson 2. Az esélyesebb orosz csapat hatalmas harcban szerezte meg a győzelmet a jól hajrázó észa­kiakkal szemben. A világbajnokság vég­eredménye: 1. Oroszország, 2. Svédország, 3. Franciaország, 4. Magyarország, 5. Izland, 6. Egyiptom, 7. Spanyolország, 8. Koreai Köztársaság, 9. Jugo­szlávia, 10. Litvánia, 11. Cseh­ország, 12. Norvégia, 13. Hor­vátország, 14. Kuba, 15. Japán, 16. Tunézia, 17. Algéria, 18. Olaszország, 19. Portugália, 20. Kína, 21. Szaud-Arábia, 22. Argentína, 23. Marokkó, 24. Brazília. Megválasztották az idény legjobbjait A magyar válogatott és a Ma­gyarországon játszó idegenlé­giósok jótékony célú - Zsiborás Gábor családjának támogatá­sára szervezett - mérkőzése (5-0) után szombaton késő este a Mariott Hotelban folytatódott a Hivatásos Labdarúgók Szak­szervezete által rendezett fut- ball-gála, s itt választották meg az elmúlt idény legjobbjait is. A 443 szavazó az év edzőjé­nek Garami Józsefet, a kék-fe­hérek trénerét választotta és a legjobb kapus, valamint a leg­jobb játékos is a Hungária kör­útiak közül került ki Babos Gá­bor, illetve Illés Béla szemé­lyében. Sőt, a legjobb 21 éven aluli labdarúgó is MTK-s, Ke­nései Krisztián. A legjobb já­tékvezető a Bajnokok Ligája döntőjében is bíráskodó Puhl Sándor lett. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságért Negyvennégy gól az első nyári fordulóban Szálka-Tevel 2-1 (2-0). Szálka, 120 néző. V: Mara- szin. Szálka: Bartal- Gayer, Horváth, Balázs- Kovács, Bíró, Török, Bárdos, Beré- nyi- Csende (Kocsis), Szűcs. Edző: Horváth Péter. Tevel: Szabó- Antal, Borbandi, Nagyfalusi, Stölkler- Kal­már, Miszler (Ambrus), Ger­gely, Illés- Lantos, Ferenc (Gábor). Edző: Schlapp Já­nos. Jó iramú mérkőzésen, azonos erők küzdelméből ke­rült ki győztesen a hazai csapat. G: Csende, Berényi, illetve Kalmár. Jók: Balázs, Csende, Török, Bíró, Berényi, illetve Gergely, Stölkler, Nagyfalusi. Kovács Zoltán Nagydorog-Decs 2-3 (0-2). Nagydorog, 200 néző. V: Varga L. Nagydorog: Lam- pek- Vámosi, Blatt, Balogh (Varga), Hauzmann- Hajpál, Hadobás (Fancsali Z.), Kirchner, Eberdt (Főfai)- Simon, Borza. Edző: Haraszti Zsolt. Decs: Komiáti- Végh, Szabácsi, Száraz, Lubastyik- Gaál, Bajusz, Jelusics, Fe­rine- Herczeg (László), Demkó. Edző: Laki Zoltán. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert. G: Varga, Borza, illetve Száraz, Jelusics, Demkó. Jók: Blatt, Varga, Kirchner, illetve Gaál, Bajusz, Ferine, Demkó. Miklós Jánosné Dunaföldvár-Döbrököz 6-1 (2-0). Dunafóldvár, 200 néző. V: Beidek. Dunafóld- vár: Sági (Tóth)- Simon (Tí­már), Debreczeni, Micskó, Kollár (Dunai)- Nagy, Vörös (Mérges), Balogh, Fehér- Bóka, Gáspár. Edző: Vörös József. Döbrököz: Tobak- Fandák, Bocsi (Tóth), Nagy L., Virág- Illés, Szabó, Hor­váth II, Nagy I.- Károsi, Schiffer (Szőts). Edző: Újvári Kálmán. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai gárda, a földváriak csak harma­dik tavaszi góljukat kapták. G: Gáspár, Bóka 2-2, Balogh, Kol­lár, illetve Virág. Jók: Bóka, Gáspár, Balogh, Debreczeni, Nagy I., illetve Tobak, Illés, Virág. Tóth Balázs Bölcske-Tamási 5-3 (3-1). Bölcske, 500 néző. V: Molnár. Bölcske: Nagy Z.- Daru, Ko­vács, Varga, Szabó (Gerzsei)- Bujdos, Nagy L., Lakatos (Gödör), Ács (Szauer)- Sü- völtős, Baracz. Edző: Nagy Lajos. Tamási: Száka- Vá­mosi, Berengyán, Magócs, Szakács- Gyenei (Illés), Schneider, Agócs, Szemes- Szántó, Stircz (Béres). Edző: Lanczki Gusztáv. Ritkán lát­ható nagy iramú és színvonalas mérkőzésen nyert a hazai csa­pat. G: Nagy L., Baracz 2-2, Süvöltős, illetve Agócs, Sze­mes, Vámosi. Kiállítva: Ma­gócs a 70. percben. Jók: Nagy Z., Varga, Baracz, Süvöltős, il­letve Száka, Szemes. Nyulasi József Szakály Agraco-Hőgyész 2-1 (0-0). Hőgyész, 300 néző. V: Garajszki. Szakály: Fink- Hopp R., Hopp K., Tóth, Zsolnai- Gulyás (Szieber), Árvái M., Bencze, Árvái K. (Babai)- Simon, Nagy Zs. (Molnár). Edző: Szieber Jó­zsef. Hőgyész: Nándor- To­pánka, Szabó, Bősz R., Máté (Makrai)- Királyházi, Papp, Kurcz, Maczik- Bősz J. (Bán), Erdős. Edző: Kurcz György. Küzdelmes mérkőzé­sen a hajrában lőtt gólokkal megérdemelten fordított a Sza­kály. G: Bencze, Zsolnai, il­letve Erdős. Jók: Árvái, Hopp R. Hopp K., Zsolnai, illetve Nándor, Bősz R., Topánka, Kurcz. Nagy Gyula Aparhant-Kakasd 3-0 (3-0). Aparhant, 300 néző. V: László. Aparhant: Bagoly­Lovász (Győrfi), Köröndi, Fülöp, Dobos A.- Kresz (Né­meth), Lakatos, Kőszegi (Miklósi), Dobos R.- Wildan- ger, Farkas. Edző: Incze Zol­tán. Kakasd: Prantner- Fá­bián Z.,. Szabó F., Sebestyén Á., László- Fábián S., Szabó G., Hucker, Fábián A. (Kvanduk)- Sipos (Sebestyén Z.), Pámer (Molnár). Edző: László József. Egy félidei jó já­tékkal is magabiztosan nyert a hazai csapat. Kiállítva: Sebes­tyén Z. a 65. percben. G: Fülöp, Wildanger, Lakatos. Jók: Kö­röndi, Bagoly, Wildanger, il­letve Fábián Z„ Sebestyén Á. László József Dombóvári FC-Aramis For Men-Tolna 11-0 (6-0). Dom­bóvár, 500 néző. V: Csoboth. Dombóvár: Szabados- Stei­ger, Farkas (Studer), Péter (Horváth I.)- Ötvös, Horváth Á. (Gyánó), Savanyú, Babul- ják, Bodor- Jakab (Szabo- tin), Kaiser. Edző: Fekete Ist­ván. Tolna: Beczei (Májik)- Bogdán, Pál, Parrag- Fekete, Schäfer (Márton), Nagy, Gö­dör, Wéber- Izsák, Mácsik. Edző: Mácsik Attila. A hazai csapat kitűnő játékkal fektette kétvállra a fiatal erőkből álló, rutintalan vendégeket. G: Hor­váth Á., Kaiser 4-4, Studer, Gyánó, Babulják. Varga László Kajdacs-Simontornya 4-0 (3—0). Kajdacs, 300 néző. V: Schäfer. Kajdacs: Szalai­Lengyel J., Csótár, Gerezsdi- Árvai, Kiss (Acsádi), Sörös (Bencze), Kolarics (Sztanó), Márkus (Grósz)- Bredák, Lengyel M. Edző: Kolarics Zsolt. Simontornya: Tóth A.- Horváth, Molnár L., Vass (Tóth L.), Takács- Pajor J. (Szilágyi), Pekli, Kovács, Molnár A. (Borbás I.)- Pajor F., Borbás B. Edző: Szelei Fe­renc. Az idény legjobb játékát nyújtó hazai csapat nagyobb arányú győzelmét a remekül védő vendégkapus akadályozta meg. G: Lengyel M. 3, Sörös. Jók: Lengyel M. (a mezőny leg­jobbja), Csótár, Gerezsdi, Sö­rös, Árvái, illetve Tóth A., Ta­kács, Borbás B. Király Tamás Ifjúsági mérkőzések: UFC Szekszárd-Tevel 3-0, Nagydo- rog-Decs 2-2, Dunaföld­vár-Döbrököz 9-0, Bölcske- Tamási 0-11, Szakály Ag­raco-Hőgyész 1-2, Apar­hant-Kakasd 3-1, Dombóvári FC-Aramis For Men-Tolna 5—1, Kajdacs-Simontornya 4-1. Bajnoki táblázatok NB II Nyugati csoport 1. Gázszer FC 30 20 8 2 61-19 68 2. Dunaferr 30 17 10 3 54-21 61 3. Érd 30 14 9 7 46-32 51 4. Nagykanizsa 30 14 8 8 47-36 50 5. Kaposvár 30 12 13 5 39-28 49 6. Matáv Sopron 30 13 9 8 40-27 48 7. Paks 30 12 10 8 46-28 46 8. Soproni FAC 30 12 9 9 40-33 45 9. Szhalombatta 30 11 11 8 39-35 44 10. Pécs '96 FC 30 11 8 11 29-30 41 11. BKV Előre 30 11 8 11 40-45 41 12. Budafok 30 6 14 10 29-32 32 13. Soroksár* 30 5 8 17 39-64 20 14. Veszprém 30 3 9 18 28-55 18 15. Balatonfüred 30 4 4 22 20-68 16 16. Tatabánya 30 3 6 21 24-68 15 NB III Dráva-csoport 1. Komló 27 17 7 3 48-20 58 2. Györköny 27 14 10 3 65-23 52 3. Dsztgyörgy 27 13 10 4 47-25 49 4. Beremend 27 14 7 6 45-25 49 5. Balatonlelle 27 14 4 9 40-21 46 6. Pécsi Postás 27 10 11 6 41-35 41 7. Szekszárd 27 10 8 9 52-37 38 8. Paksi SE 27 10 7 10 45-32 37 9. PVSK 27 10 7 10 45-39 37 10. Fsztmárton 27 10 6 11 31-36 36 11. Dunaszekcső 27 9 4 14 35-63 31 12. Marcali 27 8 5 14 43-59 29 13. Bonyhád 27 8 5 14 23-51 29 14. Bátaszék 27 6 6 15 24-48 24 15. Gerjen 27 5 6 16 27-61 21 16. Kaposfüred 27 4 5 18 23-59 17 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dombóvár 27 20 4 3 73-19 64 2. Dunafóldvár 27 18 4 5 60-19 58 3. Szálka 27 17 3 7 68-34 54 4. Tamási 27 16 5 6 53-33 53 5. Tevel 27 14 7 6 57-30 49 6. Bölcske 27 11 5 11 52-43 38 7. Decs 27 11 5 11 41-46 38 8. Döbrököz 27 10 6 11 48-48 36 9. Szakály 27 11 3 13 31-44 36 10. Kajdacs 27 9 6 12 37-44 33 11. Kakasd 27 8 3 16 31-58 27 12. Tolna 27 7 6 14 26-61 27 13. Simontornya 27 6 7 14 38-59 25 14. Nagydorog 27 6 7 14 34-58 25 15. Aparhant 27 6 6 15 28-52 24 16. Hőgyész 27 6 3 18 39-68 21 Ifjúságiak 1. Szekszárd 27 22 4 1 116- 24 70 2. Tamási 27 22 4 1 141- 14 70 3. Dombóvár 27 19 3 5 116- 41 60 4. Tolna 27 17 3 7 76- 42 54 5. Tevel 27 16 1 10 52- 37 49 6. Aparhant 27 11 8 8 60- 45 41 7. D.földvár 27 12 3 12 83- 70 39 8. Nagydorog 27 12 3 12 76- 89 39 9. Hőgyész 27 10 6 11 42- 33 36 10. S.tomya 27 10 5 12 41- 72 35 11. Decs 27 9 6 12 44- 61 33 12. Kajdacs 27 8 3 16 52- 99 27 13. Kakasd 27 6 3 18 30- 85 21 14. Bölcske 27 4 5 18 30- 91 17 15. Szakály 27 4 2 21 28-115 14 16. Döbrököz 27 3 3 21 22- 91 12 * = 3 büntetőpont levonva Bajnokként az NB II Nyugati csoportjából a Gázszer FC, míg a Keletiből a Tiszakécske együttese jutott az NB I-be. A második helyezettek közül a Dunaferr a Stadler FC-vel, a Diósgyőr pedig a III. Kér. TVE ellen játszik osztályozót az első osztályú tagságért. Az NB II további első nyolc közé került csapatai a nyáron induló egy­csoportos NB I/B-s bajnokság­ban folytatják, ahol még egy hely kiadó, melyért a két 9. he­lyezett, a Százhalombatta és a Kecskeméti TE mérkőzik egy­mással oda-vissza alapon. Áz osztályozó vesztese csakúgy, mint a Nyugati és a Keleti cso­port 10-16. helyezettjei ősztől a magyar bajnokság harmadik vonalában, a kétcsoportos NB II-ben állhatnak rajthoz. Az osztályozó mérkőzéseket június 4-én, illetve 7-én rendezik. Totó A totó 12. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­menyei: 1.1860 M.-Bremen 0-3 2 2. Düsseldorf-Hamburg 1-1 X 3. Leverkusen-Bochum 2-0 1 4. Mgladbach-Bayem M. 2-2 x S. Rostock-Schalke 0-1 2 6. St. Pauli-Duisburg 0-2 2 7. Bologna-Inter 2-2 x 8. Napoli-Vicenza 1-0 1 9. Reggiana-Atalanta 0-3 2 10. Roma-Udinese 0-3 2 11. Sampdoria-Fiorentina 1-1 X 12. Verona-Parma 1-2 2 13. Frankfurt-Klautern 0-0 x Plusz 1 mérkőzés: 14. Jena-Hertha BSC 2-1 1