Tolnai Népújság, 1997. június (8. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-03 / 127. szám

1997. június 3., kedd Sport 9. oldal Futball Turmix Olasz-angol a tévében. A Magyar Televízió kettes csa­tornája szerda este, a Telesport 115 perces adásában Nantes- ből közvetítést ad az olasz-an­gol labdarúgó-mérkőzésről. Az összecsapás része a Franciaor­szágban zajló nagyszabású x nemzetközi tornának, melyen még Brazília és a házigazdák válogatottja vesz részt. Sir Louis van Gaal. Lo­vaggá ütötték Louis van Gaalt, a holland Ajax Amsterdam lab­darúgó-csapatának leköszönő vezetőedzőjét. Az Oránia Nas- sau-i Rend lovagi címét Beatrix királynő ítélte oda a világhírű szakembernek. Az amszter­dami csapattal Bajnokok Ligá­ját nyert szakvezető - 51 ezer szurkoló előtt - az Ajax stadi­onjában vette át a díjat. MLSZ megállapodások. Hétfőn két megállapodást is kö­tött a Magyar Labdarúgó Szö­vetség vezetése. Laczkó Mihály elnök szponzori szerződést írt alá a Gillette International cég­gel, emellett a Magyar Testne­velési Egyetem és az MLSZ a labdarúgóedzők képzésére is megállapodásban rögzítette a felekre háruló feladatokat. Női labdarúgó NB I Bonyhádi beteg László Kórház-Bonyhádi Quinter SE 5-0 (3-0). Buda­pest, 200 néző. V: Benkovics. Bonyhád: Kató- Nagy, Róth, Major, Molnár, Mecseki- Szigeti, Forray, Hergert, Szűcs- Meiszter. Edző: Koznia József. A jobb játéke­rőt képviselő hazaiak győzelme egy pillanatig sem forgott ve­szélyben. G: Milasin, Pribéli, Lucascu, Bajkó, Tóth. Jók: Nagy, Mecseki, Major. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. közlése alapján a 22. hét totónyeremé­nyei a jövedelemadó levonása után: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt, a következő hétre átvitt nettó nyeremény- összeg 9.817.140 forint. 13 találatos szelvény 2 da­rab, nyereményük egyenként 1.953.977 forint. 12 találatos szelvény 42 da­rab, nyereményük egyenként 69.785 forint. A 11 találatos szelvényekre 5.736 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyenként’1.155 forintot fizet­nek. Góltotó: 4 találatos nem volt. A következő hétre átvitt nyereményösszeg 304 509 fo­rint. 3 találatos 43 darab, nye­reményük egyenként 2430 fo­rint. A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük Csikóstőttősi és bátaapáti bajnokok Teplán Győrén, Márton Mórágyon sokkolta ötösével a hazaiakat Paks Csütörtökön játszották: Németkér-Pincehely 0-0. Németkér, 250 néző. V: Mol­nár. A május 18-án. verekedés miatt félbeszakadt mérkőzés újrajátszása küzdelmes, sport­szerű kilencven percet és igaz­ságos pontosztozkodást ho­zott. Jók: Németh, illetve Szedlák. Kölesd-Pálfa-Györköny II 3-1 (3-1). Kölesd, 100 néző. V: Nyitrai. A helyzetei­ket jobban kihasználó hazaiak rászolgáltak győzelmükre. G: Katona, Szűcs, Pilisi, illetve Balogh A. Jók: Seregély Gy., Katona, Petrovics, illetve Ba­logh T., Balogh A. Gyönk-Tolnanémedi 5-2 (4-2). Gyönk, 100 néző. V: Pintér. Szép megoldásokkal tarkított jó iramú mérkőzés megérdemelt hazai sikerrel. G: Kardos 3, Nedves, Lerch, il­letve Kökény, Mühl. Jók: Kardos, Zuschlag, Czövek, il­letve Szabó, Bujáki, Zsifko- vics. Bogyiszló-Pincehely 1-2 (0-1). Bogyiszló, 100 néző. V: Kiss. A helyzeteiket jobban kihasználó vendégek megér­demelten nyertek. G: Németh, illetve Győré T., Rábóczki. Jók: Berka, Szünder, Ruznák, illetve Szép, Kántor, Győré J. 1. Pincehely 19 13 2 4 54-21 41 2. Németkér 18 11 3 4 48-31 36 3. Pálfa-Györk. 19 10 3 6 63-33 33 4. Kölesd 19 9 1 9 35-37 28 5. Bogyiszló 19 7 2 10 37-42 23 6. Gyönk* 18 7 2 9 36-40 17 7. P.hencse 18 4 3 11 15-55 15 8. Tolnanémedi 18 4 2 12 23-44 14 * = 6 büntetőpont levonva, a Kajdacs II és a Szakály II visszalépett • Dombóvár Csikóstőttős-Kaposszek- cső-Iregszemcse 3-2 (1-1). Csikóstőttős, 300 néző. V: Varga. A tpttősi közönség ti­zenkettedik játékosként segí­tette győzelemhez kedvenceit. A bajnokcsapat köszöni szponzorai és szurkolói egész éves támogatását. G: Papp 3, illetve Szabó 2. Jók: Geréd, Szabotin, Papp, illetve az egész vendégcsapat. Kocsola-Závod 2-3 (1-2). Kocsola, 80 néző. V: Töl­gyesi. A sok helyzetet elpus­kázó hazaiak ellen szerencsés góllal nyertek a závodiak. G: Czeglédi 2, illetve Szász G. 2, Mészáros. Jók: Hartung, La­jos, illetve Fábián, Mészáros, C*7oç7 fi Mucsfa-Nak 6-2 (1-0). Mucsfa, 100 néző. V: Biszak. Gyenge iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Pechár 2, Fábián, Dobos, Papp Z., Papp R., illetve Túri, Kovács L. Jók: Klingl, Dobos, Lorencz, illetve Kovács L., Földvári, Mikolics. Váralja-Kurd 1-5 (0-2). Váralja, 150 néző. V: Szűcs. A jobban játszó kurdiak biztosan nyertek. G: Galla, illetve Ba­kos, Török 2-2, Fábián. Jók: Szigeti, Kovács, illetve az egész vendégcsapat. Györe-Magyarkeszi 1-6 (0-3). Győré, 150 néző. V: Dunai. Megérdemelt vendég­siker a tudásuk alatt futballozó györeiek ellen. G: Tóth, illetve Teplán 5, Végh. Jók: Tóth, il­letve Teplán vezérletével az egész vendégcsapat. 1. Csikóstőttős 19 13 3 3 54-23 42 2. Kocsola 19 11 5 3 41-20 38 3. Magyarkeszi 19 12 1 6 65-26 37 4. Závod 19 10 3 6 41-29 33 5. Nak 20 10 2 8 44-36 32 6. Kurd 19 10 2 7 44-39 32 7. Mucsfa 19 5 6 8 33-36 21 8. Lengyel 19 6 3 10 25-49 21 9. Váralja 19 6 1 12 31-67 19 10. Iregszemcse 19 5 3 11 29-47 18 11. Győré 19 1 3 15 18-53 6 Szekszárd Bátaapáti-Alsónána 7-0 (2-0). Bátaapáti, 200 néző. V: Hegyi. Köszöntünk megyei II. osztály! G: Kismődi 2 (egyet 1 l-esből), Szabó, 111, Keller, Farkas R., Kovács. Jók: az egész hazai csapat, illetve Horváth N. Cikó-Bonyhádbörzsöny 3-3 (1-1). Cikó, 150 néző. V: Nagy. Egyenlő erők küz­delme, igazságos döntetlen. G: Kiss H. 2, Szököcs, illetve Tölgyesi 2, Csoboth Z. Jók: Kiss Cs., Forrai P., Farkas, il­letve Nagy L., Keresztes, László. Bonyhádvarasd-Harc 2-1 (1-1). Bonyhádvarasd, 80 néző. V: Cári. A bonyhádva- rasdiak a sok sérülés ellenére bravúros győzelmet arattak a lendületes vendégek ellen. G: Jakab J., Wirth, illetve Kiss J. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Lovász, Kiss J. Mórágy-Kéty 3-5 (0-2). Alsónána, 100 néző. V: So­mogyi. Küzdelmes mérkőzé­sen győzött a helyzeteit ered­ményesebben értékesítő ven­dégegyüttes. G: Heilig 2, Sztojka, illetve Márton R. 5. Jók: Sziklai, Franek, Branna- uer, illetve Márton R., Obrácz, Mozbauer, Sebestyén N. Báta-Sióagárd 2-2 (0-1). Báta, 100 néző. V: Unya. A vendégek megérdemelten sze­rezték meg az egyik pontot. G: Bosnyák, Kiss, illetve Kele­men, Neiner. Jók: Besszer, Bagényi, Lukács R., illetve Neumann, Dombi, Neiner, Fábián. A végeredmény 1. Bátaapáti 18 15 1 2 66- 18 46 2. Báta 18 13 2 3 69- 22 41 3. Sióagárd 18 10 6 2 53- 35 36 4. Cikó 18 9 2 7 59- 48 29 5. B.börzsöny 18 8 3 7 65- 43 27 6. Alsónána 18 8 3 7 52- 47 27 7. B.varasd 18 9 — 9 39- 49 27 8. Harci SE 18 3 3 12 31- 54 12 9. Kéty* 18 4 2 12 31- 67 8 10. Mórágy 18­­18 18-100­* = 6 büntetőpont levonva Bailey a leggyorsabb A One to One elnevezésű to­rontói gálán vasárnap késő este került sor a kanadai Do­novan Bailey és az amerikai Michael Johnson közötti 150 méteres párharcra „A világ leggyorsabb embere” címéért. A két atléta - félmilliós fel­lépti díjuk mellett - egymillió dollárért vetélkedett. Bailey- nek sikerült jobban a rajt, és meglepetésre az egyenesbe fordulva a kanadai tisztán ve­zetett az Atlantában 200 és 400 méteren is aranyérmes Johnson előtt. A verseny ak­kor dőlt el végleg Bailey ja­vára, amikor Johnson bicegni kezdett, majd le is állt. Bailey eredménnyel diadalmasko- kiengedve 14.99 másodperces dott. FOTÓ: FEB-REUTERS Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Lépéselőnyben az őcsényiek „Pala diszkó” a szakcsiaknak Őcsény-Ozora 5-1 (1-0). Őcsény, 400 néző. V: Bíró. Őcsény: Száraz- Bán, Mózes, Weitner, Domokos- Tubik, Juhász, Sörös (Deák)- So- morjai (Horváth), Czalka (Gillich), Kollár. Edző: Weit­ner Ádám. Ozora: Szabó (Dobos)- Siklósi, Cziráki, Miklós, Szűcs- Nádasdi, Ba- ráth (Ortner), Végh, Illés— Tóth, Dölles (Brannauer). Edző: Végh István. Ötször in­tették a vendégeket, a végén tussal győzött a hazai csapat. G: Juhász 2, Czalka, Kollár, Ná­dasdi (öngól), illetve Tóth. Jók: Bán, Czalka, Domokos, Weit­ner, illetve Szűcs, Szabó. Horváth István Fadd-Szakcs 9-0 (4-0). Fadd, 100 néző. V: Hermész. Fadd: Blazsó- Gaál, Pető, Pesti, Ujj- Kovács (Hajnes), Szász (Németh), Beda, Illés- Szabó (Wiedemann), Palásti. Edző: Kalmár Ferenc. Szakcs: Takács- Lőrinczi, Őri, Récsei, Szappanyos- Tó- bak, Vincze (Pék), Braun, Tóth- Hollósy, Antal. Edző: Őri József. A végig alárendelt szerepet játszó vendégcsapat a 70. percben hat főre fogyatko­zott, s így a játékvezető lefújta a találkozót. G: Palásti 5, Ko­vács, Szász, Beda, Pesti. Jók: Palásti vezetésével az egész ha­zai csapat. Radnóti Gábor Kisdorog-Majos 2-1 (1-1). Kisdorog, 100 néző. V: Nagy G. Kisdorog: Pechli M.- Fá­bián, Brunner, Forray, Faze­kas- Pechli G., Kovács, Läu­fer (Mészáros G.), András- Szemes, Ferenc (Mészáros L. ). Edző: Kerekes Ágoston. Majos: Kovács- György, Se­regi, Kajtár, Vízin- Jónás, Simon (Gáspár), Kiesz, Ha- dikfalvi (Schanzenbacher)- Dávid, Nagy. Edző: ifj. Lő- rincz Antal. A helyzetek alap­ján megérdemelt hazai győze­lem született. G: Ferenc, Sze­mes, illetve Seregi. Jók: Pechli M. , Brunner, Forray, Szemes, illetve Kovács, Kiesz, Seregi, Kajtár. Domonkos Tibor Nagymányok-Izmény 1-1 (0-1). Nagymányok, 250 néző. V: Csepregi. Nagymányok: Töpfner- Borbély S., Stang- liczky, Szabó, Halász (Köő)- Oláh, Borbély Cs., Nagy (Bíró)- Tornyai (Guth), Be­rek, Klem. Edző: Mucska Gyula. Izmény: Bálint Gy.- Szabó, Bálint J. (Balogh M.), Köteles, Sebestyén Z.- Sebes­tyén L., Marcsek, Horváth- Jakab, Sebestyén Cs., Juhász (Balogh A.). Edző: Bodony János. A hazai csapatnak szinte semmi sem sikerült. G: Stang- liczky, ill. Juhász. Jók: Stang- liczky, Töpfner, ill. az egész vendégcsapat. Dürr Tamás Dunakömlőd-Szedres 2-3 (1-2). Dunakömlőd, 150 néző. V: Berecz. Dunakömlőd: Máté- Rákosi, Kovács, Rácz (Benedek), Pongrácz- Tancsa (Tibai), Gyöngyösi, Lacza, Horváth- Jóni, Büttl. Edző: Sipos György. Szedres: Lu­kács- Zengő, Nagy Z., Balogh (Kustos), Mester- Lambert (Farkas J.), Koleszár, Farkas L., Papp (Vajda)- Kirchner, Karip. Edző: Ferkelt Zoltán. Jó iramú mérkőzésen a lelkes vendégek használták ki jobban helyzeteiket. G: Büttl, Jóni, il­letve Kirchner 2, Farkas L. Jók: Büttl, Kovács, illetve Farkas L., Kirchner, Lambert, Zengő. Villányi Antal Dalmand-Tengelic 0-1 (0-0). Dalmand, 200 néző. V: Fábián. Dalmand: Szijjártó (Florea)- Tóthi, Grecsner, Balogh, Böjté (Nagy)- Török (Bakonyi), Bodakos (Varga B.), Berki, Mánya- Fajcsi (Varga T.), Ács. Edző: Varga Károly. Tengelic: Mészáros- Nyúl À., Junkuncz, Nyúl Zs., Lakatos- Bálint, Séta, Borsos, Blazsek- Vida, Varga. Edző: Molnár István. A jobb hely­zetkihasználás döntött a ven­dégcsapat javára. G: Lakatos. Kiállítva: Balogh a 70. percben. Jók: Szijjártó, Mánya, Florea, illetve Váli, Blazsek, Lakatos. Varga Károly Zomba-Madocsa 4-1 (4-0). Zomba, 250 néző. V: Sajgó. Zomba: Rács- Hene- vadl, Jakab S., Márton E., Szabó P.- Horgos, Balogh, Márton I A., Kalmár F.- Mi- sóczki (Simcsik), Márton II A. (Turbuk). Edző: Pólyák Antal. Madocsa: -Füller­Araczki, Szabó, Szili Z., Szili II L.- Kovács, Szintai (Tuba), Árki, Szili I L.- Baksa (Gá- losi), Simon. Edző: Szintai László. A hazaiak fölénye a gó­lokban is megmutatkozott. G: Kalmár F. 2, Balogh, Horgos, illetve Szili II L. Jók: Kalmár F., Balogh, Márton I A., Jakab, illetve- Füller, Szili I L., Szili II L. Pintér István 1. Dunakömlőd 24 19 3 2 72-24 60 2. őcsény 24 14 6 4 53-28 48 3. Kisdorog 24 14 3 7 55-29 45 4. Ozora 24 14 2 8 42-37 44 5. Tengelic 24 13 3 8 52-22 42 6. Nagymányok 24 9 7 8 36-38 34 7. Zomba 24 10 3 11 32-35 33 8. Majos 24 8 7 9 36-27 31 9. Fadd 24 9 3 12 45-45 30 10. Izmény 24 6 7 11 27-41 25 11. Madocsa 24 7 3 14 42-62 24 12. Szedres* 24 7 5 12 34-43 23 13. Dalmand 24 4 9 11 27-52 21 14. Szakcs 24 2 3 19 24-94 9 * = 3 büntetőpont levonva Ifjúsági eredmények: Fadd-Szakcs 3-2, Dunaköm­lőd-Szedres 1-4, Dalmand- Tengelic 3-1, Nagymányok- Izmény 2-2, Őcsény-Ozora 0-3, Kisdorog-Majos 0-3, Zomba-Madocsa 12-1. Kézilabda NB II Simontomyai siker az ezüstérmes ellen Nők Simontornyai TC-Pécsvárad 24-19 (13-9). Simontornya, 200 néző. V: Babiczky, Belső. Simontornya: Ke­néz- Pataki 4, Berczeliné 5, Molnár, Varga Zs. 3, Gerussi O. 8, Gerussi N. 2. Csere: Ádám (kapus), Mérei 1, Várni 1, Varga Sz. Edző: Várni Ist­ván. A hazai csapat ragyogóan kezdett a már ezüstérmes Pécsvárad ellen, ne­gyedóra elteltével 8-3-ra vezettek a simontomyaiak. A vendégeken az időkérés sem segített, hiába őrizték kü­lön Berczelinét, a szünetig maradt a megnyugtató hazai előny. A második félidőben is végig a Si- montomya akarata érvényesült. Az ügyesen védő Kenéz kapus hálóját csak ritkán tudta bevenni a jó játékerőt képviselő vendégcsapat. Á felszaba­dultan, ötletesen és rendkívül fegyel­mezetten játszó Simontornya bravúros győzelemmel búcsúzott lelkes hazai közönségétől, és az 5. helyről várja az utolsó fordulót. Minden játékos dicsé­retet érdemel, közülük is kiemelkedett Kenéz, Gerussi O., Berczeliné, Varga Zs. és Pataki. Varga László Pécsi TÁSI-Tamási 28-18 (11-7). Pécs, 50 néző. V: Bencs, Gallusz. Tamási: Siklósi- Grúber, Kondor V. 2, Csík 1, Jurasits 4, Szabó 1, Béres 2. Csere: Tóth (kapus), Stier 4, Kondor B. 3. Edző: Szabó Bakos Béla. Az első félidő elején felváltva es­tek a gólok, a 15. percben 5-4-re a ha­zaiak vezettek. Ekkor büntetőt hibá­zott a Tamási, majd a ziccereit is sorra elrontotta. A pécsiek négy góllal el­húztak, s előnyüket a szünetig őrizték. A második játékrész elején a vendé­geknél rövidzárlat állt be. Rengeteg ziccert és újabb két hétméterest hibá­zott a Tolna megyei csapat. A pécsiek közben fokozatosan növelték előnyü­ket, a 48. percben 22—12-t mutatott az eredményjelző. A mérkőzés hátralévő részében már felváltva estek a talála­tok, maradt a tízgólos baranyai előny. A Tamási mélyen tudása alatt teljesí­tett. Jók: Siklósi, Béres, Stier, Jurasits, Kondor B. Sz. B. B. Férfiak Szigetvári Takarékszövetkezet SE-Tolnatej SE 28-24 (14-13). Szi­getvár, 200 néző. V: Gáspár, Por­dán. Tolnatej: Spoljár- Kovács J. 3, Teimel L. 6, Teimel J. 6, Rákász 3, Nagy 5, Bordás. Csere: Füzék (ka­pus), Molnár 1, Cziráki, Tauber, Kovács I. Edző: Teimel Lajos. A ha­zai közönség már a bajnokcsapatot ünnepelte, a Tolnatej játékosainak azonban nem remegett meg a keze. A szekszárdiak keményen védekeztek és támadásaikat eredményesen fejezték be, így a 22. percig egy-két góllal a te­jesek vezettek. A Szigetvár időt kért, rendezte sorait, s a szünetig egygólos előnyt szerzett. A második játékrészben is felváltva estek a találatok. A szigetváriak egyre türelmetlenebbé váltak, mivel támadá­saik sorra elhaltak a Tolnatej védőfa­lán. A hazaiak újabb időkérésük után lehiggadva, céltudatosabban kezdtek kézilabdázni, s nagy erőfeszítések árán négygólos előnyt harcoltak ki, amit a lefújásig meg is tartottak. A nagyszerű játékerőt képviselő, profi pécsi játékosokat felvonultató Szigetvárral szemben küzdeni akarásá­ért az egész csapat dicséretet érdemel. Bach Ferenc Martonvásár-Simontornyai TC 26-25 (12-11). Martonvásár, 100 néző. V: Fülöp, Gergely. Simontor­nya: Bokor- Halasi 1, Tögl 6, Vin- czellér A. 2, Tenke 3, Bodoki 8, Lampert 4. Csere: Erdélyi (kapus), Simon 1, Vinczellér 1., Bosnyák, Bencze. Edző: Zámbó Tibor. Az első félidő nagy részében fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok. A 23. percben még két góllal az STC vezetett (9-11), de az első félidő hátralévő részében már nem lőtt újabb gólt a vendégcsapat. A második játékrészben is sokáig egyenlő erők küzdöttek, a fordulópon­tot a 47. perc jelentette, amikor 21—21 - nél Vinczellér Attilát kizárták a játék­ból. A hazaiak zsinórban három gólt szereztek, s a vendégcsapat a mérkő­zés végéig csak faragni tudott hátrá­nyából. A simontomyaiak már Mar- tonvásáron meghosszabbíthatták volna NB Il-es tagságukat, az STC azonban hibát-hibára halmozott, ziccerek soka­ságát hagyta ki. A vendégek figyel­metlenségből szabálytalanul cseréltek, a középkezdést is rosszul végezték el. A jobboldali védekezés Zsolnai hiá­nyában puha és hézagos volt, s ezt jól használta ki a Martonvásár. A nagy lehetőségtől ismét megijedő Simontornya hatodik egygólos vere­ségét szenvedte el. Jók: Bokor, Bo­doki, Tögl, Lampert.