Tolnai Népújság, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-20 / 115. szám

1997. május 20., kedd Sport 9. oldal Quinter duatlon országos bajnokság, Bonyhád Egy ifjú hölgy és a Futógép diadala Labdarúgó NB I, 32. forduló Bajnok a Garami-legénység Öt óra. A Nap előbukkan a Völgység dombjai mögül, ek­korra már a debreceniek és a szombathelyiek úton vannak. Bonyhádra, a Quinter duatlon országos bajnokságra igyekez­nek. Hat óra. Az ország minden nagyobb és kisebb duatlon és triatlon klubjának versenyzői Nagyatádtól Ajkáig, Hódme­zővásárhelytől Esztergomig, Szegedtől Veszprémig kocsiba ülnek, vagy buszra, vonatra szállnak, hogy a verseny rajt­jáig megérkezzenek a völgy- ségi városba. Hat húsz. Cseke József, a fővárosi BKV Előre SC senior korú duatlonistája is felteszi kerékpárját az Erzsébet téren az első Tolnába tartó me­netrendszerű autóbuszra. Sze­rencsétlenségére a járattal csak Szekszárdig utazhat, ezért a Deltánál kerékpárjára pattan, s még el sem kezdődött az igazi viadal, ő máris az idővel fut, azaz teker versenyt... Negyed tíz. A bonyhádi Sza­badság térre egyre többen ér­keznek, a BIZTonságos ATOM sprint ob-futam férfi és az Ema- Lion sprint ob-futam hölgy in­dulói elhelyezik kerékpárjaikat a depóban, majd melegíteni in­dulnak. Fázni valószínűleg senki sem fázik, hiszen a Nap öt óra óta fáradhatatlanul „mu­togatja” magát, ám nem árt a verseny előtt az izmokot felké­szíteni. Kilenc huszonöt. A rajtvonalnál felsorakoznak az erősebb nem képviselői, a mintegy kétszáz fős mezőnyből azonban egy úriember hiány­zik. Cseke József ekkor már közeljár, talán már látja is a vá­rost. Fél tíz. A startbíró sípje­lére a férfiak hatalmas iramban vágnak neki az 5 km futásból, Vasárnap délután kettő óra, ég­indulás, felhőszakadás, óriási eső zúdul a Szekszárdi-domb­ságra. Az időjárás felelős azon­ban elvéti az irányzékot, míg a megyeszékhely utcáit pillana­tok alatt elönti az ár, addig pár kilométerrel odébb, a szőlőhe­gyi krosszpályán még mutatóba sem jut a csapadékból. Egy bá­nyász esztendőkön át nem tü- dözik annyi port, mint ameny- nyit a motokrossz ob és a meg­hívásos Androméda-kupa ver­senyzői, nézői teszik. Még job­ban eszünkbe véshetjük a szó­lást: a májusi eső aranyat ér... No persze akad olyan is, aki a májusi esőről, meg minden­féle aranyról lemondana, ha ott nyelhetné a port a többi induló­val. A rendező Motor Sprint SE versenyzője, ifj. Haiszer Péter a pénteki edzésen nyílt, kettős bokatörést szenvedett (a szent őrültek egyikeként „természe­tesen” már ott ül a nézőtéren), így a 250 köbcentiméteres II. osztályban egyedül Csíki Zol­tán képviseli a szekszárdi szí­neket. Halkan teszem hozzá, őt is úgy toldozták, foltozták ösz- sze a versenyre. A délelőtti edzéseket köve­20 km kerékpározásból, és újabb 2.5 km futásból álló a sprint ob-futamnak. Ugyaneb­ben a percben Cseke úr megér­kezik a helyszínre, és szomo­rúan néz a mezőny után ... Háromnegyed tíz. A leg­gyorsabb férfi futók már a ke­rékpárjukat tolják ki a depóból - az öt fős élbolyt az újszászi Barta István vezeti -, amikor a Szabadság tér túlsó oldalán el­rajtolnak a hölgyek is. A de­póba közben egyre-másra ér­keznek az urak, de a verseny egyik esélyesének tartott Nyi- kos Attilát hiába várjuk, a fővá­rosi sportoló a futás második tőén közel másfélezer néző előtt az utánpótlás pattan elő­ször nyeregbe. A 80 köbcenti­métereseknél nemzetközi a me­zőny, bolgár, német és osztrák fiatalok is rajthoz állnak. Mindkét futam során Nyikolaj Kumanovot, illetve Czuni Lász­lót intik le elsőként, előbbi a junioroknál, utóbbi a serdülők­nél nem talál legyőzőre. A 250-esek vetélkedése or­szágos bajnoki futam - Grill- mayer Gábor és Langer József remeklésével. Az I. osztályban a „honvéd petőfis” Grillmayer kétszer is rajt-cél győzelmet arat, az év eleje óta újra szek­szárdi színekben versenyző Langer pedig hatalmas küzde- nitudásáról ad tanúbizonyságot. Gyengébb startok után először a negyedik, majd az ötödik helyről tornássza fel magát má­sodiknak. (Langer József: — A rajt­jaim valóban nem sikerültek a legjobban, rendkívül fárasztó volt a verseny. Az átigazolá­sommal némiképp javult az köre végén feladta a versenyt. Néhány perccel tíz után kapjuk a hírt, a paradicsompusztai bi­ciklis-fordítónál továbbra is Barta István vezet. A Szabad­ság téren közben megérkeznek a depóba a legfürgébb hölgyek is, az első három sorrendje ek­kor: Erdős Ibolya, Hubai Tímea, Bálint Tímea. A vá­rosközpont­ban egyre több néző se­regük össze, a fokozódó me­leg miatt mindenki igyekszik az árnyékból követni az eseményeket. Fél tizenegy. Újra nagy sürgés-forgás a depóban, a férfiak már másodszor öl- töznek-vet- kőznek. A depó kijáratá- fotö: bakó jenó nál a „Fiatal”, illetve „Futó­gép” becenévre hallgató 34 éves Barta István áll az élre, és az utolsó, 2.5 km-es szakaszon végig vezetve elsőként ér célba. Két másodperccel később má­sodikként „zuhan át” a célvona­lon a nágocsi Dómján Tibor, aki éppen tíz esztendővel fiata­labb a győztesnél, a harmadik helyen pedig az újpesti Veres Botond végez. Sorban érkeznek a férfiak, van akinek jut ereje a anyagi helyzetem. Támogató­inknak szeretném megköszönni, hogy létrejöhetett ez a verseny, segítségükkel hamarosan újra naggyá válhat a szekszárdi mo­tokrossz, Az idei bajnokságban az első három közé kerülést tűz­tem célul magam elé.) A II. osztályban Csíki Zoli vitézkedését figyelhetjük, ösz- szeszorított fogakkal a két futam alapján harmadikként zárja ver­senyt. A legtöbb hazai motoros a 125-ösök második vo­nalában szá­guld, ám ép­pen itt nem tudnak dobo­góra kerülni a Motor Sprint SE fiataljai. Búslako- dásra azonban semmi ok, hi­szen 12 év után ismét hajrára, sőt akad olyan is, aki örömében cigánykerekeket hány a célba érkezéskor. Tíz ötvenegy. Célban az első hölgy, a női sprint ob-t a mindössze 15 éves ajkai Hubai Tímea nyeri megelőzve Bálint Andreát (Ba­laton TDSE) és Erdős Ibolyát (Oroszlány). A legjobb bony­hádi versenyző, Gergeücs Natá­lia az abszolút 14. helyen vé­gez. Három perccel a leggyor­sabb hölgy után - nem utolsó­ként - beérkezik a legidősebb úr, a 61 esztendős Szilágyi Endre, majd negyed tizenkettő­kor a legidősebb hölgy is telje­síti a távot. A korosztályos országos baj­nokságok végeredményét la­punk holnapi számában olvas­hatják. ifj. Fekete László * A BIZTonságos ATOM férfi sprinttávú duatlon ob futam (5 km, 20 km, 2.5 km) abszolút évgeredménye: 1. Barta István (Újszászi SE) 57:05, 2. Dómján Tibor (Bala- tel SC) 57:07, 3. Veres Botond (Újpesti TE) 57:19,4. Ódor At­tila (Oxigén Debrecen) 57:33, 5. Gerlei Tamás (Vasért-Lé- nárd) 57:52, 6. Bihari László (Lágymányosi TK) 58:05. Ema-Lion női sprinttávú duatlon ob futam (5 km, 20 km, 2.5 km) abszolút vég­eredménye: 1. Hubai Tímea (Ajka) 1:06:01, 2. Bálint And­rea (Balaton TDSE) 1:06:25, 3. Erdős Ibolya (Oroszlány) 1:06:45, 4. Szunyogh Tímea (Árkádia Szombathely) 1:06:56, 5. Varga Erika (Szé­chenyi FSC) 1:06:59, 6. Popo- vics Melitta (Triász SE) 1:07:06. bajnoki motokrossz futamokat rendeztek a remek adottságú szőlőhegyi pályán. Várjuk a folytatást, legközelebb talán az időjárás felelős is tudja majd a dolgát... Összetett végeredmények: 250 köbcenti, I. osztály: 1. Grillmayer Gábor (H. Petőfi SE), 2. Langer József (Motor Sprint SE, Szekszárd), 3. Ivánffy N. (Nagykáta)... 7. Benedek Tibor (Szekszárd). II. osztály: 1. Ivánffy Kornél (Nagykáta). 2. Brenner (Veszp­rém), 3. Csíki Zoltán (Szek­szárd). Androméda-kupa, 125 köbcenti, I. osztály: 1. Volen- tér László (Turmix SE), 2. Paitz (H. Petőfi SE), 3. Langa (Co- modia). II. osztály: 1. ifj. Ké­résé Gábor (Sopron), 2. Szinger (Full Speed), 3. Kemer (Veszp­rém), 4. Erős Rajmund, 5. Izsák Gábor,... 7. Varga Attila, 9. Miklós András (Szekszárd). 80 köbcenti, juniorok: 1. Nyikoláj Kumanov (Bulgária), 2. Lipták (H. Petőfi SE), 3. Czi- ráki (Balaton MSC), .. .8. Ke­rekes Péter (Szekszárd). Serdü­lők: 1. Czuni László, 2. Jáger, 3. Déczi (Sisam SE),... 6. Mik­lós Gábor (Szekszárd). Ifj. Teszler Vendel MTK FC-Ecker-Stadler 5-3 (3-0), Vác FC-Csepel 3-3 (1-1), Kispest-Hon­véd-BVSC 1-1 (0-1), Sió­fok-Haladás 4-1 (1-1), DVSC-Epona-Pécsi MFC 3-1 (2-0), III. Kér. TVE-Vasas DH 2-0 (1-0), Érdi VSE-Paksi ASE 3-0 (2-0) Érd, 2500 néző. V: Kincses. Érd: Szűcs- Jakab, Versits, Vasas- Varga, Kult, Burzi, Dukon, Vanczó- Komódi, Süveges (Tikosi). Edző: Egervári Sándor. Paks: Ko- vácsevics- Bábik (Búzás), Éger, Jenei- Soós, Ignácz, Orosz, Tóth, Barna- Fejes (Juhász), Vayer. Edző: Re­szeli Soós István. A 3. perc­ben Dukon keresztlabdáját Kovácsevics merész kivető­déssel szedte föl Varga elől. Két perccel később Vanczó lövését a léc alól öklözte szögletre a paksi kapuvédő. A 7. percben Jakab buktatta a ki­törő Soóst a kaputól 20 mé­terre, Barna szabadrúgása le­pattant a védőkről. A 17. percben Vanczó cselezgetett a paksi 16-os előtt, majd balról a hosszú sarok mellé lőtt. A 19. percben Ignáczot szerelte szabálytalanul Komódi, a sér­tett szabadrúgását Szűcs csak üggyel-bajjal hárította szög­letre a bal felső sarok elől. A 26. percben Komódi emelését mentette a rövid saroknál Ko­vácsevics. Négy perccel ké­sőbb Dukon szögletét a této­vázó vendégvédők mellett Varga fejelte a hálóba. 1-0. A 34. percben Tóth labdájával Vayer került helyzetbe, de a csatár kivárt és a védők fel­szabadítottak. Két perc múlva Komódi nagy erejű lövésébe Orosz dobta be magát. A 4L percben Tikosi 20 méterről fordulásból, nagy helyzetben a bal alsó sarok mellé lőtt. Egy perccel később Tikosi lövése a jobb kapufáról a bal kapufára vágódott, a kipat­tanó labdát a berobbanó Ko­módi lőtte a léc alá. 2-0. A 59. percben Buzás- Vayer-Buzás összjáték után utóbbi futtából leadott lövését öklözte Szűcs a mezőnybe. A 66. percben Vayer az alapvo­nalig verekedte magát, visz- szagurított, de Tóth nagy helyzetben lyukat rúgott. Á 71. percben Dukon futott el a bal oldalon, keresztlabdáját Tikosi egyből kapura lőtte, a labda elsuhant a hosszú sarok mellett. A következő percben Ignácz-Vayer összjáték után Tóth kapta meg a labdát, a középpályás lövése kevéssel Nagydorog-Kajdacs-Tolna megye válogatottja 1-7 (0-2). Nagydorog, 400 néző. V: Makai. Nagydorog-Kaj- dacs: Lampek (Szalai)­Lengyel, Varga Z., Vámosi L., Balogh- Márkus, Kiss, Éberdt, Kirchner- Borza, Grósz. Csere: Szalai (ka­pus), Fancsali G., Fancsali Z., Varga L., Deák, Hauz- mann. Edző: Haraszti Zsolt. Tolna megye: Bartal (Szálka)- Hopp R. (Sza- kály), Vámosi F. (Tamási), Magócs (Tamási), Gaál (Decs)- Gergely (Tevel), Nagy (Bölcske), Steiger Zalaegerszegi TE-Videoton FCF 0-0, Újpesti TE-Bé- késcsaba 4-1 (2-0). A Győr-Ferencváros talál­kozó lapzártánk után ért vé­get. Az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül az MTK már bajnok. szállt el a jobb alsó sarok mel­lett. A 76. percben Orosz a fe­lezővonalnál eladta a labdát, Varga lefutotta a paksi vé­delmet, átadását Tikosi a ki­futó Kovácsevics mellett a bal alsó sarokba lőtte. 3-0. A 83. percben Ignácz jó labdával szöktette Búzást a bal olda­lon, a cserejátékos lövése azonban levágódott a védők­ről. Három perccel a találkozó lefújása előtt Dukon-Tikosi összjáték után Komódi vágta kapu fölé a labdát. A mérkőzés tétje rá­nyomta bélyegét a játékra. Az első félórában a hazaiak támadtak többet, de a ven­dégek zártan védekeztek. Egy paksi rövidzárlat után az érdiek mégis megszerez­ték a vezetést. A gól felrázta az atomosokat, kijöttek há­tulról és egyre több akciót vezettek, kiegyenlítetté vált a küzdelem. Az első félidő hajrájában elszabadultak az indulatok, Kincses játék­vezető nehezen rendezte a sorokat. A szünet előtt sze­rencsével tovább növelte előnyét az Érd. A második játékrészben támadólag lé­pett fel a Paks, de csupán egy igazán nagy helyzetet tudott kidolgozni, s így adós maradt a góllal. A harma­dik érdi találat eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét. Jók: Dukon, Vanczó, Ko­módi, Tikosi, illetve Ignácz, Jenei, Vayer. Egervári Sándor: — Minden tekintetben felülmúl­tuk ellenfelünket és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Reszeli Soós István: — Második tavaszi vereségünk nagyon fájó és felvet egy csomó problémát. De holnap­tól félre kell tenni és el kell fe­lejteni a gondokat. Egyetlen cél lebeghet a szemünk előtt: hazai pályán le kell győzni következő ellenfelünket és ezzel feljuthatunk az NB I/B- be. Kővári István További eredmények: Pécs ’96 FC-Tatabánya 2-0, Veszprém-Kaposvár 1-1, BKV Előre-Matáv Sopron 2- 2, Soroksár-Budafok 1-1, Gázszer FC-Százhalombatta 3- 1, Dunaferr-Balatonfüred 3-0, Soproni FAC-Nagyka- nizsa 2-2. (Dombóvár), Berényi (Szál­ka)- Szűcs (Szálka), Kaiser (Dombóvár). Csere: Májik (Tolna, kapus), Demkó (Decs), Jakab (Dombóvár), Lizák (Szálka), Lubastyik (Decs). Edző: Horváth Pé­ter. A februárban tragikus hir­telenséggel elhunyt egykori kajdacsi és nagydorogi játé­kos, edző és sportvezető, Kirchner István emlékére rendezett jótékonysági talál­kozón biztosan nyert a me­gyeválogatott. G: Vámosi L., illetve Kaiser, Jakab 2-2, Ma­gócs, Nagy, Berényi. Miklós Jánosné Porfelhőlovagok támadás közben (4-essel Langer) fotó: gottvald károly Porfelhőbe burkolózva A sprinttávú ob női mezőnye pattan nyeregbe a 20 km-es kerékpározás előtt Csíki Zoltán 61-essel 250-es Suzukija nyergében Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Maradt miért izgulnunk Jótékonysági labdarúgó mérkőzés Kirchner István emlékére