Tolnai Népújság, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-28 / 122. szám

1997. május 28., szerda Sport 11. oldal Labdarúgó Magyar-kupa megyei elődöntő Szünet után nem volt pardon Dombóvari-FC-Aramls For Mén-Paksi ASE 0-5 (0-1) Dombóvár, 500 néző. V: Be- idek. Dombóvár: Bonto­vics- Péter, Farkas, Sava­nyú, Kiss I. (Szabotin)- Ja­kab, Ötvös, Horváth, Stei­ger (Gyánó), Bordács (Ba- bulják)- Kaiser. Edző: Fe­kete István. Paks: Mausz- Bábik, Eger, Jenei- Soós (Molnár), Tóth (Lilinger), Ignácz, Barna- Juhász, Fe­jes, Vayer (Kiss M.). Edző: Reszeli Soós István. A 25. percben ügyes pasz- szokkal hozta fel a labdát az ASE, az akció végén Juhász lőtt a hálóba. 0-1. Az 55. percben Bontovics rosszul ki­dobott labdáját Fejes levette és 25 méterről a kapus felett a hálóba helyezte. 0-2. Tíz perc múlva Juhász bombázott 10 méterről a bal felső sarokba. 0-3. A 77. percben Kiss M. cselezgetett középen, majd 18 méterről a dombóváriak vesz­tére lövésre vállalkozott, s óriási gólt lőtt. 0-4. A 85. percben Molnár 17 méterről csavart a hosszú sarokba. 0-5. Első félidei játéka alapján a hazaiak mindenképpen dön­tetlennel vonulhattak volna az öltözőbe. Kaiser 0-0-nál óri­ási gólhelyzetet hibázott, s egy meg nem adott 11-est is számon kértek a dombóvá­riak. Szünet utáni teljesítmé­nye alapján viszont megér­demelten jutott tovább a már NB I/B-s atomos csapat. A hazaiaknál mindenki dicsére­tet érdemel, a paksiaknál Ju­hász, Ignácz és Fejes tűnt ki. Varga László Fegyelmik - változó tabellák A bonyhádi labdarúgó szö­vetség fegyelmi bizottsága jogosulatlan játék miatt a Kisdorog-Szakcs megyei II. osztályú bajnoki mérkőzés 1- 1-es végeredményét meg­semmisítette és a három baj­noki pontot 3-0-as gólkü­lönbséggel a vétlen kisdorogi csapat javára igazolta. A paksi labdarúgó szövet­ség fegyelmi bizottsága a Bo- gyiszló-Németkér körzeti bajnoki mérkőzés pályán elért 2- 1-es végeredményét tö­rölte, s - szintén jogosulatlan játék miatt - a találkozót 3-0- as gólkülönbséggel a vétlen németkérieknek „ítélte”. A két bajnokság állása a fegyelmi ítéletek után: MEGYEI II. OSZTÁLY 1. D.kömlőd 23 19 3 1 70-21 60 2. őcsény 23 13 6 4 48-27 45 3. Ozora 23 14 2 7 41-32 44 4. Kisdorog 23 13 3 7 53-28 42 5. Tengelic 23 12 3 8 51-22 39 6. N.mányok 23 9 6 8 35-37 33 7. Majos 23 8 7 8 35-25 31 8. Zomba 23 9 3 11 28-34 30 9. Fadd 23 8 3 12 36-45 27 10. Izmény 23 6 6 11 26-40 24 11. Madocsa 23 7 3 13 41-58 24 12. Dalmand 23 4 9 10 27-51 21 13. Szedres* 23 6 5 12 31-41 20 14. Szakcs 23 2 3 18 24-85 9 * = 3 büntetőpont levonva PAKSI KÖRZETI BAJNOKSÁG 1. Pincehely 17 12 1 4 52-20 37 2. Németker 17 11 2 4 43-31 35 3. Pálfa-Györk. 18 10 3 5 62-30 33 4. Kölesd 18 8 1 9 32-36 25 5. Bogyiszló 18 7 2 9 36-40 23 6. P.hencse 18 4 3 11 15-55 15 7. Gyönk* 17 6 2 9 31-38 14 8. T.némedi 17 4 2 11 21-39 14 * = 6 büntetőpont levonva, a Kajdacs II és a Szakály II visszalépett Férfi kézilabda világbajnokság, Japán Szathmári bravúrjaival a nyolc között Magyarország-Csehország 20-19 (11-9) Koumoto, 3000 néző. V: Bu- low, Lübker (németek). Gól­dobók: Bergendi 6, Éles 5, Zsigmond 4, Sótonyi 3, Pász­tor 2, illetve Filip 5, Táncos, Setlik 3-3, Hrachovec, Bec- var, Bokr 2-2, Tonar, Vanek I- 1. A magyar válogatottnak sikerült a bravúr, Csehország legyőzésével a legjobb nyolc közé került Vass Sándor csa­pata. A csehek elleni mérkőzé­sen a rendkívül izgalmas hajrá­ban tudták kicsikarni a győzel­met Élesék, elsősorban a reme­kül védő Szathmárinak kö­szönhetően. A csehek ellen inkább az első félidőben (szünetben II- 9-re vezetett az együttes) játszott jól a csapat, amely már öt góllal is vezetett. Nem sike­rült azonban megőrizni az előnyt, és a második félidő kö­zepén a csehek egyenlítettek. Sakk, OB II-es osztályozó Székesfehérvári MÁV Előre-Tamási Koppány SE 5.5:6:5 A fehérváriak múltheti egypon­tos tamási győzelme után a Koppány-partiak erősen fogad- koztak, hogy majd idegenben kiharcolják az NB II-ben mara­dást. Dr. Csávássy győzelmével le is dolgozták hátrányukat, de a vasutasok egyenlítettek, majd Horváth remijével másfél-más­félre alakult az állás. A továb­biakban fej-fej mellett haladtak a csapatok. Tóth győzelmére két nyert partival válaszoltak a Bár 15—15-ös állásnál egyik legjobbjuk, az addig három gólt szerző Setlik harmadszor is a kiállítás sorsára jutott - s így már nem térhetett vissza a csa­patba -, mégis rendre a csehek vezettek egy góllal. Élesék ide­gesen, kapkodva játszottak, helyzeteiket többször is elpus­kázták, vagy a csehek remeklő kapusa, Bagyura hárított. A csehek 17-16-os vezetésénél Szathmári hetest védett, majd az egyenlítés után újabb két gólba tartó lövést fogott meg. Mégis 18-17-re újra az ellenfél vezetett, ráadásul a magyarok Rosta kiállítása miatt emberhát­rányba kerültek. Sőt, mivel a büntetés lejárta előtt egészült ki a csapat, újabb magyar kiállítás következett. Emberhátrányban sikerült az egyenlítés, de ezt követően újra a csehek szerez­tek előnyt. Három és fél perccel a találkozó vége előtt Éles he­tesből egalizált, Szathmári pe­dig kivédte a cseh támadást. hazaiak, majd a tamásiak leg­jobb pontszerzője, Kalányos egyenlített, ám a fehérváriak újból előnyt szereztek. Többen oda sem mertek nézni a még zajló játszmákra, senki sem tudta ekkor, hogy elég lesz-e a 6.5 pont, vagy pe­dig a tamásiaknak 7.5-re kell nyerniük a bennmaradáshoz. Miután Albert és Reith is fon­tos partit hozott, a hajrá előtt eldőlt, hogy egy minimális győzelem is elegendő a Kop­pány-partiak túléléséhez. A Fe­jér megyei bajnok újra egyenlí­tett, így az utolsó játszmában Ekkor az ellenfél kapott kétper­ces büntetőt, és Élesnek újból hetesből sikerült a kapuba ta­lálnia. 20-19-nél a csehek elad­ták a labdát, Bendó lépéshibája miatt azonban 14 másodperccel a vége előtt újra ők támadhat­tak, de ez az akció már nem járt sikerrel. A négy közé jutásért csütör­tökön Izland ellen lép pályára a válogatott. A nyolcaddöntők további eredményei: Izland-Norvégia 32-28, Spanyolország-Horvát- ország 31-25, Koreai Köztársa- ság-Jugoszlávia 37-33 (hosz- szabbítás után), Egyiptom- Kuba 24-20, Svédország-Lit- vánia 32-20, Oroszország-Tu- nézia 20-14, Franciaország- Japán 22-21. A csütörtöki negyeddöntő párosítása: Izland-Magyaror- szág 11, Svédország-Spanyol- ország 11, Franciaország- Egyiptom 13, Oroszország- Koreai Köztársaság 13 óra. Molnárnak mindenképpen nyernie kellett a Tamási benn­maradásához. Ez közel hatórai játék után sikerült is, a holtver­seny a negyedik táblán (!) elért jobb eredményének köszönhe­tően a vendégegyüttesnek ked­vezett. Az óriási lelkesedéssel küzdő Koppány-parti gárda megérdemelten hosszabbította meg NB II-es tagságát, de idei teljesítménye a következő baj­nokságban valószínűleg kevés lesz. A legjobb pontszerzők: Ka­lányos 6.5, Tóth 6, Lódi L. 5, Reith 4.5, Buczkó 4 ponttal. Mai sportműsor Labdarúgás: Magyar-kupa, megyei elődöntő: Bonyhád- Bátaszék (Kiss I.) 16 óra. Népújság Totó Tippjeink a totó 22. heti mérkőzéseire: 1.1860 München-Bremen X 2. Düsseldorf-Hamburg 2 3. Leverkusen-Bochum 1 4. M.gladbach-B. München 2 5. Rostock-Schalke X 6. St. Pauli-Duisburg 1 7. Bologna-Internazionale X 8. Napoli-Vicenza 1 9. Reggiana-Atalanta X 10. Roma-Udinese 1 11. Sampdoria-Fiorentina 2 12. Verona-Parma 2 13. Frankfurt-Kaiserslautem X Plusz 1 mérkőzés: 14. Jena-Hertha BSC 2 Teke NB III Vizes öröm, szpari bánat Szekszárdi Vízitársulat- Kaposvári Építők (nők) 6:2 (2254:2050). Biztos ha­zai siker született a Somogy megyei női együttes ellen. Pontszerzők: Csicsa 403, Csurkovics 388, Támer 377, Brill 375. Juta II-Dombóvári Spartacus II 5:3 (2273: 2268). A végig izgalmas mérkőzésen remekül helyt­álltak a dombóvári vendé­gek, s csak az utolsó dobás döntött a házigazdák javára. Pontszerzők: Hegedűs 398, ifj. Falu végi 390, Szabó 389. Vékonyan, de bennmaradt a Tamási Kézilabda NB II Csattanós pofon a Harkánynak Férfiak Tolnatej SE-Harkány SE 24-15 (9-9). Szekszárd, 100 néző. V: Balaskó, Somogy - vári. Tolnatej: Spoljár- Ko­vács 2, Teimel L. 5, Teimel J. 6, Rákász 1, Nagy 3, Bordás 1. Csere: Füzék (kapus), Budai 1, Molnár 3, Cziráki 1, Ko­vács 1.1. Edző: Teimel Lajos. A mérkőzés előtt Tóth Károly, a megyei kézilabda szövetség elnöke Spoljár Jánosnak, a ta­valyi év legjobb megyénkbeli férfi kézilabdázójának és edző­jének, Teimel Lajosnak adott át díjat. A csapatok az első pilla­nattól keményen védekeztek, a hatalmas fizikai és idegi harc közben mindkét oldalon renge­teg ziccer maradt ki. A tejesek jó védekezése és Spoljár bravú­ros védései következtében sorra eredmény nélkül zárultak a harkányi rohamok. A kiegyenlí­tett első játékrész után a Tolna­tej szédületes iramot diktálva állva hagyta ellenfelét a máso­dik félidő elején. Míg a szek­szárdiak zsinórban hétszer vet­ték be ellenfelük kapuját, addig a vendégeknek csak a 47. perc­ben sikerült hétméteresből megszerezniük szünet utáni első góljukat (16-10). A haza­iak remek periódusa eldöntötte a mérkőzést. A mindvégig nagyszerű tel­jesítményt nyújtó Tolnatej le­hengerlő győzelmet aratott a második helyen álló harkányiak felett. Kiváló teljesítményéért a csapat minden játékosa dicsére­tet érdemel. Bach Ferenc Simontornyai TC-Kisku- halas 22-19 (11-13). Simon- tornya, 150 néző. V: Pécsi, dr. Vaskó. Simontornya: Bokor- Bosnyák 1, Bodoki 5, Zsolnai 1, Tögl 9, Vinczellér A. 3, Ha­lasi 1. Csere: Erdélyi (kapus), Simon 1, Tenke 1, Lampert, Pákozdi. Edző: Zámbó Tibor. Változatos, izgalmas küzdelem folyt az első félidőben, hol az egyik, hol a másik csapat veze­tett egy-két góllal. A 27. perc­ben 11-11-nél a hazaiak bünte­tőt hibáztak, míg a vendégek kétszer is betaláltak. Szünet után folytatódott a nagy taktikai csata, a gólgyáros Bodokit kö­vető emberfogással őrizték. A Kiskunhalas kétgólos előnye a 47. percig tartott (14—16), ek­kor Tögl számára szokatlan helyre, a balszélre húzódott, itt tűnt ugyanis sebezhetőnek a vendégek védelme. A taktika bevált, zsinórban négy gólt lőt­tek a hazaiak, s az 51. percben 18-16-ra fordítottak. A simontomyaiak fegyelme­zett játékkal, jó védőmunkával kiharcolt értékes győzelmük után tovább reménykedhetnek a bennmaradásban. Jók: Bokor, Bodoki, Tögl, Simon. Nők Cece-Simontornyai TC 28-21 (15-8). Cece, 100 néző. V: Bacs, Dravecz. Simontor­nya: Kenéz- Pataki 4, Bercze- liné 8, Molnár 3, Varga Zs. 2, Gerussi O. 2, Gerussi N. 2. Csere: Ádám (kapus), Varga Sz., Várni, Mérei. Edző: Várni István. Kissé kapkodva kezd­tek, az első négy percben há­rom gólt kaptak a vendégek. Fokozatosan kiegyenlítettebbé vált a játék, s pár perc alatt 5-4- re felzárkóztak Gerussiék. A szinte csak „idegenlégiósok­ból” álló bajnokaspiráns Cece azonban újfent erősített, s a 23. percben ismét három gólra nőtt a különbség (13-8). A második játékrészben feljavult a Simon- tomya, szünet után mindkét csapat tizenhárom gólt lőtt. A mérkőzés és a hazaiak bajnoki címe már az első félidőben el­dőlt. Elgondolkodtató, hogy a vendégek hat percet töltöttek a büntetőpadon, míg a ceceiek végig teljes csapattal játszhat­tak, a büntetők aránya pedig 6-1 volt a javukra. Ennek elle­nére a simontomyaiak dicsére­tesen küzdöttek. Jók: Ádám, Berczeliné. Varga László Tamási-Siófok 19-19 (11-11). Tamási, 70 néző. V: Rumpler, Szabó. Tamási: Siklósi- Grúber, Kondor V. 9, Csík, Jurasits, Szabó 5, Bé­res 4. Csere: Kondor B. 1, Stier, Szabó Bakos. A tabella 8. és 9. helyezettje rendkívül feszült mérkőzést vívott egy­mással (10. perc: 5-4). A tamá­siak kezdeti vezetése után a 16. percben egyenlítettek a Bala- ton-partiak (7-7), a félidő hát­ralévő részében már egyik csa­pat sem tudott elhúzni. Szünet után a 40. percben először vezetett két góllal a ha­zai együttes (16-14). A tamá­siak tovább növelhették volna előnyüket, de ziccereket és hétméterest hibáztak. Feljött a vendégegyüttes, s átvette a ve­zetést az újabb büntetőt hibázó hazaiaktól. A vendéglátók to­vábbi hibáik ellenére az 54. percben egygólos előnyt sze­reztek (19-18). Roppant izgal­mas végjátékban az 59. percben egyenlítettek a Balaton-partiak, a hátralévő ötven másodperc­ben pedig a Tamási nem tudott már újabb találatot elérni. A Siófok remek kapustelje­sítményének köszönheti értékes pontszerzését. Jók: Kondor V., Béres, Szabó, Siklósi. Sz.B.B. Segítünk megtalálni a legjobbat! SIGNAL BIZTOSÍTÓ RT. .............11 S zekszárd, Kossuth L u. 8 Tel.: 74/416-445 , Siófok, Fő u. 174-176. Tel.: 84/317-001 10-605/111, Dombóvár, Népkfiztársas&R u. 4. Tel.: 74/465-148