Tolnai Népújság, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-29 / 99. szám

1997. április 29., kedd Sport 9. oldal Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szemes szemfülessége Izmeny-Kisdorog 0-1 (0-0). Izmény, 150 néző. V: Papp. Izmény: Bálint Gy.- Szabó (Savanya), Sebestyén Z., Se­bestyén L., Köteles- Marcsek, Bálint J. (Balogh), Horváth- Juhász, Günther, Sebestyén Cs. Edző: Bodonyi János. Kisdorog: Brunner T.- Fá­bián (Mészáros), Brunner A., Forrai, Beming- Pekli, Mik­lós, Fazekas, Kovács- Sze­mes, Läufer (Mészáros L.). Edző: Kerekes Ágoston. A végig fölényben játszó hazai csapat féltucat gólhelyzetet ki­hagyott, a vendégek az utolsó percben esett találattal nyertek. G: Szemes. Jók: Bálint Gy., Sebestyén L., Köteles, Horváth, illetve Pekli vezetésével az egész vendégcsapat. Dávid Antal Őcsény-Nagymányok 3-1 (1-0). Őcsény, 200 néző. V: Nagy. Őcsény: Száraz- Gu­lyás, Mózes, Weitner, Domo­kos- Tubik, Juhász, Sörös (Steiner)- Somorjai (Gillich), Deák (Szabó), Kollár. Edző: Weitner Ádám. Nagymá- nyok: Töpfner- Berek, Oláh, Stangliczky, Lakatos- Guth, Tornyai (Szabó), Borbély- Klem, Halász, Bíró (Nagy). Edző: Mucska Gyula. Rend­kívül harcos vendégcsapatot fektetett kétvállra a hazai gárda. G: Juhász, Sörös, Kollár, illetve Borbély. Jók: Tubik, Juhász, Deák, illetve Lakatos, Stang­liczky. Horváth István Madocsa-Tengelic 1-1 (0-1). Madocsa, 100 néző. V: Ledneczki. Madocsa: Füller- Araczki, Szabó, Papp, Gá- losi- Szili II (Vrancsik), Szin- tai, (Krausz), Szili I, Simon- Bertók (Kovács), Baksa. Edző: Szintai László. Tenge- lic: Mészáros- Lakatos, Jun- kuncz, Váli- Károly (Nyúl), Soós, Blazsek, Budavári- Vida, Kapás, Parrag (Varga). Edző: Molnár József. Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen nem bírt egymással a két régi vetélytárs. G: Szili I, illetve Kapás. Jók: Gálosi, Szili I, Szili II, Simon, illetve Vida, Kapás, Lakatos, Budavári. Lénárt Gyula Dunakömlőd-Majos 1-0 (0-0). Dunakömlőd, 150 néző. V: Kerekes. Dunakömlőd: Tibai- Rákosi, Kovács, Bene­dek, Pongrácz- Kiss (Jóni), Lacza (Tancsa), Gyöngyösi, Kajári (Rácz)- Büttl, Szabó. Edző: Sipos György. Majos: Kovács- Gáspár, Vizin, Bóta, Nagy- Kiesz, Dávid, Hadik- falvi- Miklós, Babai, Pál (Palkó). Edző: ifj. Lőrincz Antal. Második félidei jobb já­tékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Szabó. Jók: Pongrácz, Rácz, Tancsa, Büttl, illetve az egész vendégcsapat. Villányi Antal Szakcs-Zomba 1-3 (0-1). Szakcs, 100 néző. V: Sajgó. Szakcs: Tobak Sz.- Takács, Őri, Antal, Vincze- Tóth, Niklai, Braun, Hollósi- Pék, Tobak G. Edző: őri József. Zomba: Rács- Illés, Jakab, Dunai, Márton E.- Márton A., Henevadl (Szabó), Balogh, Horgos (Boros)- Márton K. (Turbuk), Fazekas (Antal). Edző: Pólyák Antal. A helyze­teit jobban kihasználó vendé­gek három ponttal távozhattak Szakcsról. G: Hollósi, illetve Fazekas, Turbuk, Szabó. Jók: Antal, Braun, Tóth, illetve Du­nai, Márton K., Balogh. Koncz László Szedres-Dalmand 1-1 (0-0). Szedres, 100 néző. V: Hermész. Szedres: Lukács- Zengő, Mester, Pálfi, Farkas L.- Vajda (Farkas J.), Kole- szár, Lambert, Takács- Kirchner, Karip (Nagy). Edző: Ferkelt Zoltán. Dal- mand: Varga J.- Tóthi, Kres- chel (Budai), Balogh, Böjti— Szijjártó (Ács), Bakonyi, Berki, Horváth (Bodakos)- Fajcsi, Varga B. Edző: Varga Károly. A helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna a Szedres. Kiállítva: Koleszár. G: Kirchner, illetve Berki. Jók: Lukács, Pálfi, Takács, Farkas J., illetve Berki vezetésével az egész vendégcsapat. Ferkelt Zoltán Ozora-Fadd 2-1 (1-1). Ozora, 200 néző. V: Kovács. Ozora: Szabó- Siklósi, Czi- ráki, Miklós, Szűcs- Nádasdi (Brannauer), Illés, Végh (Pfe­ifer K.), Tóth J.- Tóth Cs., Dölles (Pető). Edző: Végh Ist­ván. Fadd: Blazsó- Pető, Gaál, Pesti, Szabó L.- Kovács (Wiedemann), Beda, Szász- Palásti, Szabó A. (Németh), Illés. Edző: Kalmár Ferenc. A színvonalas mérkőzés végén a szerencsésebb hazaiak örülhet­tek. G: Tóth Cs. 2, illetve Pa­lásti. Jók: Tóth Cs., Illés, Czi- ráki, Tóth J., illetve Gaál, Pa­lásti. Cziráki JózseJ A bajnokság állása 1. Dunakömlőd 18 16 2­59-12 50 2. Kisdorog 19 11 2 6 39-23 35 3. Ozora 19 11 2 6 36-28 35 4. őcsény 19 9 6 4 37-24 33 5. Tengelic 18 8 3 7 35-17 27 6. Majos 19 7 6 6 28-18 27 7. Zomba 19 8 3 8 25-27 27 8. Nagy mán yok 19 7 5 7 28-30 26 9. Madocsa 19 7 2 10 36-47 23 10. Fadd 19 6 2 11 27-39 20 11. Izmény 19 5 5 9 22-36 20 12. Szedres* 19 5 5 9 26-33 17 13. Dalmand 19 3 8 8 23-39 17 14. Szakcs 19 2 3 14 20-68 9 * = 3 büntetőpont levonva Ifjúsági mérkőzések Madocsa-Tengelic 1-1, Duna­kömlőd-Majos 0-6, Őcsény- Nagymányok 5-0, Izmény- Kisdorog 2-7, Szakcs-Zomba 1-2, Szedres-Dalmand 4-0, Ozora-Fadd 11-0. NB I-ben az Atomerőmű SE sakkozói NB I/B Atomerőmű SE-Komlói Bá­nyász 9:3. A csapatbajnokság zárófordulójában bizonyossá vált, amire a sakksport Tolna megyei hívei hetek óta számí­tottak: a paksi Atomerőmű SE gárdája a következő idényt a felsőházban kezdheti. A már kiesett komlóiak el­leni összecsapáson mindenki játékra jelentkezett, így Gosz- tola István csapatvezető saját magát ültette a „cserepadra”. Dr. Hazai és Kis J. két gyors remijével papíron is bebiztosí­tották feljutásukat a hazaiak, majd Vidéki, Molnár B., Mé­száros, Tóth A., Vámos, Szögi, Tancsa és Berkes győ­zelmeivel bajnokcsapathoz méltó különbséggel verték a lelkes baranyaiakat. Az izga­lommentes összecsapás egyet­len meglepetését az eddig hi­bátlan éltáblás, Ács Péter szolgáltatta, aki ezúttal kika­pott. Mindez persze semmit sem von le egész éves kiemel­kedő teljesítményéből. Az ASE minden mérkőzé­sén diadalmaskodva, utca- hossznyi, 13.5 pontos előny­nyel nyerte a bajnokságot, s a megye sakktörténetében elő­ször jogot szerzett a legmaga­sabb osztályban való indulásra az 1997/98-as idényben. A Duna-parti együttes leg­eredményesebbjének az ifjú Berkes Ferenc bizonyult 10 pontjával, őt a 8.5 pontot telje­sített Vidéki, Molnár, Mészá­ros és Tancsa, valamint a 7.5 pontos Gosztola követi. Gosztola István, csapatve­zető: — A több éve tartó cél­tudatos szakmai nevelőmunka meghozta gyümölcsét. A hó­nap elején három saját neve­lésű, korosztályos országos bajnokot, most pedig bajnok- csapatot ünnepelhetünk. Aranyérmünk jogosságához azt hiszem, nem férhet kétség, a gárda feltétlen érett a legma­gasabb osztályra is. A bajnokcsapatot köszön­tötte Szabó József, a PA Rt. vezérigazgatója, az ASE sportköri elnöke; Herczeg Jó­zsef polgármester és Juhász Sándor, az ASE ügyvezető igazgatója is. Ünnepség kere­tében búcsúztatták el a nyug­díjba vonuló Vinnay Istvánt, aki több mint egy évtizedig állt a sakk szakosztály élén. KSZE Szekszárd-Statisz- tika II 4:8. A mérkőzés részle­tes tudósítását, valamint az NB Il-es forduló eredményeit lapunk holnapi számában ol­vashatják. (dr. szabó) A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük Megszületett a Győré első győzelme Paks Pincehely-Bogyiszló 1-1 (0-1). Pincehely, 100 néző. V: Besenczi. A pincehelyiek sok helyzetük ellenére a mérkőzés végén a döntetlennek is örül­hettek. G: Vincze, illetve Győré J. Jók: Berka, Vincze, Tamás, Fehérvári, illetve Szép. Pálfa-Györköny II-Kö- lesd 5-3 (4-0). Pálfa, 100 néző. V: ifj. Farkas. A kima­radt helyzetek mérkőzésén megérdemelten nyertek a ha­zaiak. G: Molnár 4, Homyák, illetve Benke 2, Ifjú. Jók: Porga, Molnár, Wieszberger, Homyák, illetve Benke, Pilisi. Gyönk-Pusztahencse 5-0 (1-0). Gyönk, 50 néző. V: Ba­logh. A gyönkiek a második félidőben felőrölték a vendé­gek ellenállását. G: Nedves 2, Lestár, Bakonyi, Kardos. Jók: Andrási, Kardos, Tomóczi, il­letve Csahóczi, Portikhegyi. 1. Pincehely 2. Pálfa 3. Németkér 4. Kölesd 5. Bogyiszló 6. P.hencse 7. Gyönk* 15 10 15 9 14 8 15 8 15 6 15 4 15 5 44-20 31 55-23 30 33-29 26 29-28 25 33-29 20 14-48 14 28-36 10 8. Tolnanémedi 14 2 2 10 14-37 8 * = 6 büntetőpont levonva, a Kajdacs II és a Szakály II visszalépett Dombóvár Mucsfa-Váralja 7-1 (1-0). Mucsfa, 100 néző. V: Szakács. Gólhelyzetei alapján akár két számjegyű győzelmet is arat­hatott volna a mucsfai együt­tes. G: Kovács 4, Fábián, Pe- chár, Papp, illetve Amrein. Jók: Kovács vezérletével az egész hazai csapat. Györe-Kurd 3-2 (1-1). Győré, 150 néző. V: Biszak. Második félidei jó játékukkal a győriek rászolgáltak a 96/97-es idényben elért első győzelmükre. G: Dallos, Kul­csár, Balázs, illetve Török, Fábián. Jók: Horony kapus vezérletével az egész hazai csapat, illetve Szabó Zs., Szűcs, Fábián. Magyarkeszi-Kocsola 3-1 (0-1). Magyarkeszi, 300 néző. V: Tölgyesi. Mezőnyfölényét a második félidőben már gó­lokra váltotta a jól játszó ma­gyarkeszi együttes. G: Végh 2, Tóth, illetve Právics. Jók: az egész hazai csapat, illetve Fá­bián, Hartung, Lajos T. Nak-Iregszemcse 0-1 (0-0). Nak, 80 néző. V: Varga. Küzdelmes mérkőzésen sze­rencsés góllal nyertek a ven­dégek. G: Nagy (öngól). Jók: Wirth N., Wirth A., Balogh, il­letve Németh, Kovács, Buda. Lengyel-Závod 1-0 (0-0). Lengyel, 200 néző. V: Nagy. Két szomszédvár küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győztek a lengyeliek. G: Káro­lyi. Jók: az egész hazai csapat, illetve Spiel, László. 1. Magyarkeszi 15 10 2. Kocsola 14 9 3. Csikóstöttős 14 4. Nak 5. Závod * 6. Kurd 7. Lengyel 8. Iregszemcse 9. Váralja 10. Mucsfa 11. Győré 1 3 2 1 3 2 1 2 1 4 8 2 12 50-16 31 34-14 30 32-15 29 36-22 28 27-20 21 26-30 20 20-35 19 23-32 17 22-54 16 25-33 13 17-41 5 Szekszárd Sióagárd-Bonyhádbörzsöny 3-1 (1-1). Sióagárd,100 néző. V: Fang. Szikrázóan kemény mérkőzésen második félidei jobb játékukkal megérdemel­ten győztek a hazaiak. G: Si­mon 2, Neiner, illetve Schul­ler. Jók: Simon, Kelemen, Neumann, Sági, illetve Schul­ler, László, Tölgyesi. Alsónána-Harc 6-2 (3-1). Alsónána, 100 néző. V. Unya- tinszki. Biztosan nyert a pá­lyaválasztó együttes. G: Dér 3, Veres 2, Horváth N., illetve Farkas, Lovász. Jók: Czuczor, Dér, Veres, Pikó, illetve Osz- termájer, Farkas, Rácz. Kéty-Cikó 1-5 (0-0). Kéty, 70 néző. V: Sík. Szünet után hengerelt a Cikó. G: Ob- rácz, illetve Szököcs 2, Újvári, Kiss H., György. Jók: Mozba- uer, illetve Szököcs, Csabai, György. Bátaapáti-Mórágy 6-1 (2-0). Bátaapáti, 200 néző. V: Nagy. A második félidőre el­fáradt a vendégcsapat. G: 111, Puskás 2-2, Keller, Ömböli Zs., illetve Kindl G. Jók: Far­kas A., Varjas, Szabó, illetve Csáki, Franek, Lieszkovszky. Báta-Bonyhádvarasd 3—0 (3-0). Báta, 150 néző. V: Palkó. Jó iramú, küzdelmes 90 perc során a házigazdák már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát. G: Braun Cs., Braun J., Lukács M. Jók: Besszer, Boros, Lukács M„ il­letve Kiss. 1. Bátaapáti 2. Báta 3. Sióagárd 4. Cikó 5. B.varasd 13 6. Alsónána 13 7. B.börzsöny 13 8. Harci SE 13 9. Kéty* 13 10. Mórágy 13 13 11 13 9 13 8 13 9 47-14 34 51-16 28 39-27 28 51-30 27 32-25 21 36-34 20 39-33 16 23-44 8 1 10 19-48 1- 13 11-77 ­Mai sportműsor Kézilabda: Edzőmérkőzés: Ferropatent-Lazúr SE Szek- szárd-Caola SE 10.30 és 15.15 óra. Labdarúgás: Magyar-kupa megyei selejtező: Fadd-Paksi Atomerőmű SE 16.30 óra. Képernyőn a játékvezetők Ma este a Magyar Televízió műsorában adnak tanúbizony­ságot sokoldalúságukról me­gyénk labdarúgó játékvezetői. A Tolna megyei sípmesterek ötvenfős csapata, Berta Bálint vezetésével a TV 1 „Tipp- Hopp!” elnevezésű vetélkedő­jében szerepel 18.30-tól. Rózsa György népszerű műsorában a Nógrád megyei Karancslapujtő sportkörének küldöttségével mérkőznek futball bíróink. Dékány a bajnoki fináléban A közelmúltban Hódmezővá­sárhelyen rendezték meg a kick-box országos bajnokság első fordulóját, melyen a szek­szárdi Dékány Roland két kate­góriában is remekelt. A Dozsó SE sportolója mindhárom mér­kőzését megnyerte az 57 kg- osok között, full-contactban (az ellenfél teljes erővel, de csak derék fölött támadható) kétszer, low-kickben (teljes erő alkal­mazásával a comb is támad­ható) egyszer győzött, egyaránt 3:0-ás pontozással. Dékány az első helyért vívott összecsapá­sokon mindkét versenyszám­ban nagy riválisa, az Európa- bajnok, világbajnoki bronzér­mes debreceni Tóth László fe­lett diadalmaskodott. A szek­szárdi kick-boxos győzelmeivel - az ob II. fordulójának ered­ményétől függetlenül - bejutott az őszi 57 kg-os full-contact és low-kick bajnoki fináléba. Kosárlabda NB II Oroszlán(y)t lőttek az autósok Oroszlányi SE-Autó Techno Szekszárd 63-83 (30-50). Oroszlány, 200 néző. V: Varga, Szabó. Szekszárd: Iseghohi (20/3), Szűcs (25/3), Kajtár (11/9), Farkas (9), Vörös (15/6). Cs: Csányi (-), Dorogi (3), Kónya (-), Varga (-), Hei- mann (-). Edző: Mészáros András. A presztízs rangadón Iseghohi és Szűcs ponterős já­tékával már az első félidőben megnyugtató előnyt szerzett a szekszárdi férfi csapat. Szünet után is a Techno irányított, s előnyét végig őrizve 23. győ­zelmét aratta a bajnokaspiráns. Kézilabda NB II Hölgyeink dicséretes döntetlenjei Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. köz­lése szerint a 17. hét totó­nyereményei a jövedelem- adó levonása után: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt, a követ­kező hétre átvitt nettó nye­reményösszeg 18 436 747 forint. 13 találatos szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nettó nyereményösz- szeg 14 749 398 forint. A 12 találatos szelvé­nyekre egyenként 199 257, a 11 találatos szelvé­nyekre egyenként 11 201, a 10 találatos szelvé­nyekre egyenként 1 723 fo­rintot fizetnek. Góltotó: az 1 darab 4 ta- lálatosra 122 541, a 13 da­rab 3 találatosra egyenként 9 426 forintot fizetnek. Nők Tamási-Mohács 21-21 (9-12). Tamási, 70 néző. V: Fülöp, Gergely. Tamási: Sik­lósi- Grúber 5, Kondor V. 6, Csík 2, Jurasits 2, Filotás 1, Béres 1. Csere: Varga (ka­pus), Szabó 4, Kondor B., Stier. Edző: Szabó Bakos Béla. A hétközben megsérült Lanczkit nélkülöző Tamási az 5. percben még 2-1-re vezetett, ám a mohácsiak fordítottak (2-5). A vendéglátók felvették a kesztyűt és a 18. percben egyenlítettek (6-6), ám a ven­dégek zsinórban lőtt négy gól­jukkal a szünetig újra elhúzták. A fordulás után a tamási csa­pat jó védekezéssel, pontos tá­madás befejezésekkel felzárkó­zott (12-13). A 45. percben a Mohács megint megugrott, de a hazaiak az 58. percben 21-20- ra újra átvették a vezetést. Az izgalmas végjátékban sajnos, megint a tamási fiatalok rutinta­lansága döntött. Izgalmas, for­dulatokban bővelkedő mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Az egész hazai csapat di­cséretet érdemel. Sz-B.B. Pécsi TÁSI-Simontornyai TC 23-23 (11-11). Pécs, 50 néző. V: Hornyik, Pusztai. Simontornya: Kenéz- Pataki, Berczeliné 7, Varga Zs. 2, Molnár 3, Gerussi O. 7, Ge- russi N. 3. Csere: Ádám (ka­pus), Hamar 1. Edző: Várni István. Az NB I ifjúsági baj­nokságában edződő hazaiak két gyors góllal nyitottak a bágyad­tan kezdő vendégek ellen. Ke­néz kapus sorozatos védéseivel felrázta társait, s az STC takti­kus játékkal átvette a vezetést (18. perc: 5-8). A félidő hajrá­jában a vendégek hibáit kihasz­nálva egyenlítettek a pécsiek. Szünet után fáradni látszot­tak a simontomyaiak, ráadásul Berczeliné megsérült. Ennek el­lenére a Simontornya nem adta fel, s a hatalmas akarás végül meghozta gyümölcsét, a ven­dégek értékes ponttal térhettek haza a Mecsekaljáról. Jók: Ke­néz, Molnár, Gerussi N„ Berc­zeliné. Férfiak Simontornyai TC-Dunaferr II 30-31 (14-12). Simontor­nya, 150 néző. V: Kovács, dr. Vaskó. Simontornya: Bokor 1 - Lampert, Bodoki 4, Zsolnai 8, Tögl 8, Vinczellér Á. 4, Ha­lasi 4. Csere: Vinczellér I. 1, Simon. Edző: Zámbó Tibor. Az első vendéggólra a hazaiak rögtön hárommal válaszoltak. A türelmesen játszó STC állan­dósította a mérkőzés elején megszerzett kétgólos előnyét. Fordulás után hat perc alatt egyenlítettek az NB I-es ifiben szereplő vendégek. A követ­kező időszakban már felváltva vezettek a csapatok. Tögl meg­sérült, kiválását kihasználták a vendégek és két perc alatt há­rom gólt szerezve eldöntötték a mérkőzést. A vendéglátókat to­vább üldözi a balszerencse, az STC ötödik hazai mérkőzésén veszített egy góllal. Jók: Zsol­nai, Tögl, Bodoki, Ha­lasi. Varga László Tolnatej SE-Pécsvárad 31-35 (17-18). Szekszárd-Pa- lánk, 50 néző. V: Molnár, Szidán. Szekszárd: Spoljár- Bordás 1, Teimel L. 10, Tei- mel J. 10, Rákász 3, Molnár 4, Kovács 3. Csere: Füzék (ka­pus), Budai, Fichter, Győri, Beréti. Edző: Teimel Lajos. A nagy lendülettel kezdő Tolnatej a 8. percben 5-2-re vezetett. Á fiatal, energikus játékosokból álló Pécsvárad azonban hamar rendezte sorait, és átlövői révén előbb kiegyenlített, majd a ve­zetést is átvette. A második félidő első tíz percében mindkét oldalon négy-négy gól esett. A két szél­sőjét és Nagyot is nélkülöző te­jesek a 46. percig tartották a lé­pést ellenfelükkel (25-26). Ez­után a vendégek magukhoz ra­gadták a kezdeményezést, s a fáradó hazaiak hibáit kihasz­nálva megérdemelten győztek. A Tolnatej veresége ellenére is biztosan tartja a harmadik he­lyét. Jók: Teimel L., Teimel J., Spoljár. Bach Ferenc