Tolnai Népújság, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-02 / 76. szám

1997. április 2., szerda Sport 9. oldal Váltója a harmadik helyre sorolta Istlstekkert Szombaton Hőgyész térségé­ben rendezte meg a Tolna Me­gyei Kerékpáros Szövetség idei első versenyét. A 86 km-es szezonnyitón a Bici-Tour Szekszárd, a BVSC, a Postás- Matáv SE, a KSI és Stoll- werck-FTC színeiben negy- venhatan indultak. A Hőgyész-Kurd-Len- gyel-Kisvejke-Tevel-Hőgyész körből kettőt kellett teljesíte­niük a porfelhőlovagoknak. A szekszárdiak legjobbja, Istls- tekker János a ferencvárosi Ár­vái és Valter társaságában már féltáv előtt meglépett a többi­ektől. Az elmenés tartósnak bi­zonyult, hiszen mintegy másfél perces előnnyel a célhoz is ők hárman érkeztek elsőként. Saj­nos, Istlstekker Jana váltója a verseny során mindvégig ra- koncátlankodott, így csereke­rékpár híján a Bici-Tour me­nője a sprint kimenetelébe már nem tudott beleszólni: az első helyen Árvái, a másodikon Valter, a harmadikon Istlstek­ker suhant át a célvonalon ... Az ifiknél Arató Dávid jó­voltából hazai siker született, emellett a szekszárdiak Rádi Róbert és Madaras Zoltán ré­vén, egy további negyedik és ötödik helynek örülhettek. A hölgyeknél az ifjúsági korú Bódog Alexa ötödik he­lyezést szerzett a felnőttek me­zőnyében. A Bici-Tour kerekesei most hétvégén sem maradnak ver­seny nélkül, az április 12-13-i szekszárdi Dejó-kupa előtt ez­úttal Szlovákiában állnak majd rajthoz. Istlstekkerékre egy 43 km-es kritérium és egy 136 km-es országúti szakasz vár északi szomszédainknál.-teszi­A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük „Csoda” Tolnanémediben: oda az éllovas veretlensége Paks T olnanémedi-Pálfa-Gy ör- köny II 4-2 (2-1). Tolnané­medi, 50 néző. V: Kiss. Küz­delmes, jó színvonalú találko­zón megérdemelt hazai győ­zelem. G: Kökény 2, Ferencz, Győré N., illetve Kindl 2. Jók: Kökény, Ferencz, Győré N., illetve Kindl. Kölesd-Bogyiszló 2-1 (1-1). Kölesd, 50 néző. V: Balogh. Sok gólhelyzete kö­zül kettőt értékesítve nyert a hazai csapat. G: Kiss, Ifjú, il­letve Berka. Jók: Kiss, Hor­váth, Benke, illetve Berka. Pusztahencse-Pincehely 1-0 (0-0). Pusztahencse, 100 néző. V: Nyitrai. Nagyszerű mérkőzésen győztek a lelkes hencseiek. G: Çsahôczi. Jók: az egész hazai csapat, illetve Csömör, Kántor. * 1. Pálfa-Györk. 12 8 3 1 46-14 27 2. Pincehely 12 8 - 4 34-18 24 3. Kölesd 11 7 1 3 24-15 22 4. Németkér 12 6 2 4 25-27 20 5. Bogyiszló 12 5 1 6 29-25 16 6. P.hencse 12 3 2 7 12-38 11 7. T.némedi 11 1 2 8 12-29 5 8. Gyönk 12 3 1 8 19-35 4 Megjegyzés: a Kajdacs II és a Szakály II visszalépett a Gyönktől 6 büntetőpont levonva Dombóvár Magyarkeszi-Nak 5-2 (1-2). Magyarkeszi, 400 néző. V: Albert. Második fél­idei jó játékával megérdemel­ten nyert a hazai gárda. G: Teplán, Franke 2-2, Páczelt, illetve Kovács L., Túri. Jók: Páczelt, Sándor, Tóthi, Ta­kács, illetve Kovács L. Váralja-Kocsola 1-1 (0-0). Váralja, 120 néző. V: Sajgó. Közepes iramú mérkő­zésen igazságos döntetlen. G: Krász, illetve Czeglédi. Jók: Czékmány, Ihász, Horváth, il­letve Hartung, Kurucz, Botos. Csikóstőttős-Kaposszek- cső-Kurd 3-1 (2-0). Csikós- tőttős, 150 néző. V: Nagy. A hazaiak sikerét csak a viharos szél nehezítette. G: Papp P. 2, Pataki, illetve Fábián. Jók: Geréd, Porcsa, Papp P., il­letve Fábián, Szűcs. Mucsfa-Závod 1-1 (1-1). Mucsfa, 100 néző. V: Töl­gyesi. A sok helyzetet kiha­gyó mucsfaiak győzelmet ér­demeltek volna. G: Dobos, il­letve Spiel. Jók: Bemáth, Lo- rencz, Papp, illetve Jordáki, Szász. Györe-Lengyel 1-2 (0-1). Győré, 100 néző. V: Varga. Á vendégek rászolgáltak győ­zelmükre. G: Tóth, illetve Án- tal, Szász. Jók: Antal, Mészá­ros, illetve Antal, Borbandi, Dudás, Gyergyói. * 1. Kocsola 11 8 2 1 30- 9 26 2. Magyarkeszi 11 3. Csikóstőttős 11 8 7 2 3 2 42-10 21-12 24 23 4. Nak 11 7­4 28-19 21 5. Závod 11 5 3 3 23-16 18 6. Lengyel 11 5­6 15-28 15 7. Kurd 11 4 2 5 19-24 14 8. Váralja 11 4 1 6 18-37 13 9. Mucsfa 11 2 3 6 15-25 9 10. Iregszemcse 10 2 1 7 16-30 7 11. Győré 11­2 9 12-29 2 Orsós István szenior Európa-bajnok! A hétvégén az ausztriai Schremps városában rendezték meg a veterán súlyemelők idei Európa-bajnok- ságát. A 70 kg-os súlycsoportban a szekszárdi Orsós István tavalyi szenior világbajnoki győzelme után szombattól immár kontinens bajnoki címmel is büszkélkedhet. Orsós ezúttal elmaradt egyéni leg- jobbjától, de 242.5 kilogrammos összetett eredményével (112.5 kg-os szakítás, 130 kg-os lökés) így is biztosan diadalmaskodott tizenegy vetélytársa előtt. A szekszárdi szenior versenyző legközelebb szep­temberben indul világversenyen, Varsóban világbajnoki címe megvédéséért száll majd harcba. Férfi kosárlabda NB I, rájátszás a 9-16. helyért Kellemetlen Klíma Kaposvárott KI ima-Vili KSE- Dombóvári VMSE 05-85 (49-32) Kaposvár, 1400 néző. V: Har- sányi, Mocsai. Kaposvár: Vojvoda (10), Ágfalvi (5), Gosztonyi (4), Farkas (27/9), Filipovics (19). Csere: Tur- csán (21/12), Kulcsár (4), Karsai (5). Edző: Geller Sán­dor. Dombóvár: Szőke P. (4), Milivojsa (12), Laczházi (18), Miklóssy (14), Radovics (22/12). Csere: Panta (6), Ko­vács N. (2), Trupp (7). Edző: Molnár István. Szépszámú nézősereg előtt megilletődötten kezdett a ven­dégegyüttes, Molnár edző nem sokáig várhatott, már a 7. perc­ben (16-7-nél) kénytelen volt időt kérni. A taktikai eligazítás ellenére sem csökkent a két csapat közötti különbség (10. perc: 26-13), így a 13. percben 36-19-nél újabb dombóvári időkérés következett. Sajnos, a második „kísérlet” is ered­ménytelenül járt, a Molnár-leg­énység továbbra is gyenge for­mát mutatott. A helyzet csak a szünet után javult, a második félidőben ag­resszív védekezésre tértek át a dombóváriak, mindez megza­varta Gellér Sándor együttesét, s a vendégek egyre jobban fel­zárkóztak (27. perc: 60-46). A folytatásban is inkább a vasuta­sok támadásai jártak ered­ménnyel, ráadásul eközben az idegesen játszó somogyiaknál eközben olyan meghatározó já­tékosok pontozódtak ki, mint Gosztonyi vagy Ágfalvi (34. perc: 75-63). A Kaposvár azonban hiába kínálta tálcán a felzárkózási lehetőséget ellen­fele számára, a dombóváriak nem éltek a lehetőséggel, ellen­kezőleg, Farkas, valamint Túr­osán eredményes játéka révén a vendéglátók ismét jelentős előnyre tettek szert. A hajrában a vasutasok erejéből már csak hátrányuk csökkentésére fu­totta. A dombóvári együttes telje­sítménye messze elmaradt a szombaton - a Sopron ellen - látottaktól, így a szomszédvári rangadón megérdemelten nyer­tek a hazaiak. Kitűnt: Farkas, Turcsán, illetve Trupp. Molnár Istvn: — Az első félidőben nem vettük fel a játék ritmusát, gyorsabban és kemé­nyebben játszott a Kaposvár, ekkor mi sajnos gyáván, elkép­zelés nélkül kosárlabdáztunk. Mindez el is döntötte a mérkő­zés sorsát. Gál István Palánk mellől NB I, férfiak: rájátszás az 5­8. helyért (második mérkő­zés). Átomerőmű SE-Tegáz- DKK-LajTa: szerda, 18 óra. Vertetics István: — Szoros, küzdelmes mérkőzést játszot­tunk Debrecenben és nyerhet­tünk is volna. Végig kezünkben volt az irányítás, jól küzdöttek a fiúk, de éppen a végjátékban voltunk pontatlanok, büntető­ket hagytunk ki, labdákat ad­tunk el. Ha higgadtabbak, tak- tikusabbak vagyunk, akkor győztesen távozunk Debrecen­ből. Szerdán hazai környezet­ben játszunk, és feltétlenül ki kell küszöbölnünk az említett hibákat, továbbá lényegesen ha­tékonyabban kell szednünk a lepattanókat, mert az elmúlt mérkőzésen ez is nagyban hoz­zájárult vereségünkhöz. Sajnos, Gulyás mellett újabb játékos, Buzelis is sérült, az előző mér­kőzésen lényegében nem is tu­dott játszani, kérdéses a szerdai pályára lépése is. A két csapat közel egyenlő játékerőt képvi­sel, tehát Pakson sem lefutott a találkozó sorsa, de úgy érzem, hogy közönségünk támogatá­sával az előző mérkőzésen ta­pasztalt odaadással, lelkesedés­sel kivívhatjuk a 3. döntő talál­kozó lehetőségét. NB II, férfiak Autó Techno Szekszárd- Oroszlány 100-71 (45-30). Szekszárd, 150 néző. V: Pa- rádi II, Téczely. Szekszárd: Iseghohi (32/9), Kónya (3/3), Szűcs (26/6), Kajtár (13/9), Farkas (16). Csere: Csányi (5/3), Heimann (1), Dorogi (4), Varga Z. (-). Edző: Mé­száros András. Egykori mu­musát fogadta a Techno, talán ennek, talán a délelőtti idő­pontnak köszönhetően kissé álmosan kezdtek a hazaiak. A tavaly még az oroszlányi együt­test erősítő Farkas vezérletével a 8. percben 18-8-as vezetést szereztek az autósok. További­akban is a szekszárdiak irányí­tották a játékot, a újabb öt perc elteltével húsz pontos előnyre tettek szert (13. perc: 34-14). Az első félidő hajrája a vendé­geknek sikerült jobban, így a Komárom megyei gárda a szü­netig valamelyest csökkentette hátrányát. Fordulás után a hazaiak is­mét rákapcsoltak: a 25. percre újra hússzal ment a Szekszárd (62—42), a második félidő dere­kától állandósult a 26-28 pon­tos autós vezetés. Miután a mérkőzés már eldőlt, helyen­ként látványos, ötletes kosár­labdával szórakoztatta közön­ségét a hazai együttes. A lista­vezető ismét magabiztos győ­zelmet aratott, legyőzve most már csak egykori mumusát. Ki­tűnt: Iseghohi, Szűcs, Farkas. Nők Veszprémi ESC-Bonyhádi SE 65-78 (50-41). Veszprém, 50 néző. V: Dudás, Birkás. Bonyhád: Palkovics (30/3), Rózsa A. (21), Rózsa K. (8), Hegyi (8/6), Kovács (11). Csere: Kelemen (-), Boros (-). Edző: dr. Ábrahám Já­nos. A házigazda egyetemisták az első félidőben akárhonnan célozták meg a vendégek gyű­rűjét, szinte minden helyzetből betaláltak, a völgységiek vi­szont nem találták a veszpré­miek játékának ellenszerét. A második húsz percben az­után alaposan feljavult a Bony­hád. A vendégek lendületesen kosárlabdázva, jó dobóteljesít­ményt nyújtva előbb ledolgoz­ták hátrányukat, majd fokoza­tosan elhúzva megérdemelt, biztos győzelmet arattak. Ki­tűnt: Palkovics. Nemzetközi mérkőzés KSC Szekszárd-Cseljabinszk 68-79 (35-38). Ld: Sepeljeva (22), Veres (15/3), Kranyecz (12) , Kiefer (11/3), illetve Szi- monenko (14/6), Szmorovina (13) , Rjabova (13), Obinsova (12), Larionova (12/3). Az első játékrész zömében fej-fej mel­lett haladtak a csapatok, a haj­rában a vendégek koncentráltak jobban és szereztek előnyt. Fordulás után öt perc alatt állva hagyta a hazaiakat a Cselja- binszk, a KSC kapkodva, pon­tatlanul játszott. A , második húsz perc derekán azután a szekszárdiak felpörögtek, meg­közelítették az orosz együttest, de bosszantó hibák miatt egyenlítés helyett tizenegy pon­tos vereség lett a vége. Mai sportműsor Asztalitenisz: Szuperliga, nők: TJ Praha-Szekszárd SK (Budapesten) 15 óra. Kosárlabda: NB I, fér­fiak, rájátszás az 5-8. he­lyért: Atomerőmű SE-Te- gáz DKK-LajTa 18 óra. Labdarúgás: Magyar­kupa megyei selejtezők: Madocsa-Paksi SE, Szed- res-Simontomya, Duna- kömlőd-Döbrököz, Dal- mand-Tevel, Zomba-Ta- mási, Magyarkeszi-Őcsény, Kajdacs-Bonyhád 15.30 óra. Sakk Eddig nagyszerű! Tegnap már az ötödik fordu­lót bonyolították le a paksi országos korcsoportos sakkbajnokságon. A rende­zők nagy örömére, három hazai versenyző is az élen áll, közülük is kiemelkedik a százszázalékos teljesít­ménnyel vezető 16 éves Tóth András. Eredmények: 10 évesek, lányok: 1. Juhász Zsuzsa (Csepel) 5, fiúk: 1. Balogh Csaba (Barcza-BEAC) 5, 2. Papp Gábor (Atomerőmű SE, Paks) 4, 12 évesek, Iá- * nyok: 1. Kiss Emese (BEAC) 5, fiúk: 1-2. Ber­kes Ferenc (ASE), Mészáros Tamás (Csuti SK) 4-4, 14 évesek, lányok: 1. Gara Tí- cia (BEAC) 4.5, Simon Zsuzsa (ASE) 3 pont, fiúk: 1. Vámos Viktor (ASE) 4, 16 évesek lányok: 1. Dé- csey Kata (Tapolca) 4.5, fiúk: 1. Tóth András 5, 2. Tánc sa Róbert (mindkettő ASE) 4.5, 18 évesek, fiúk: 1. Csizmadia László (Sze­ged) 4, 20 évesek, fiúk: 1. Szabó Zsolt (Vasas-Diána) 4, 18-20 évesek lányok: 1. Gara Anita (BEAC) 4 pont­tal. Népújság Totó Tippjeink a totó 14. heti mérkőzéseire: 1. Vasas-Haladás 1 2. Videoton-Békéscsaba 1 3. III. Kér. TVE-Kispest 2 4. Bremen-Bielefeld 1 5. Rostock-Leverkusen X 6. Bologna-Reggiana 1 7. Cagliari-Roma 2 8. Fiorentina-Internazionale 1 9. Lazio-Piacenza 1 10. Parma-Sampdoria X 11. Perugia-Napoli 2 12. Udinese-Atalanta X 13. Vicenza-Verona X Plusz 1 mérkőzés: 14. Freiburg-Stuttgart 2 Kézilabda NB II Három perc híja Tamásiban Nők Tamási-Balatonboglár 19-20 (11-14). Tamási, 100 néző. V: Bencs, Gallusz. Tamási: Sik­lósi- Grúber 2, Kondor V. 6, Csík 2, Jurasits, Filotás 3, Bé­res 2. Csere: Varga 2, Kondor B. 2, Lanczki, Stier. Edző: Szabó Bakos Béla. Húsz percig a hazaiak remekül védekeztek, és szellemes támadásokat ve­zetve sorra lőtték góljaikat (10. p.: 5-3, 20. p.: 9-6). A folyta­tásban azonban a vendéglátók sok labdát eladtak, védekezé­sükbe rengeteg hiba csúszott. Az első félidő utolsó tíz percé­ben nyolc vendég gólra csak két hazai „érkezett” válaszul. A szünet utáni kiélezett küz­delemben a hazaiak számtalan helyzetet dolgoztak ki, de a be­fejezéseikbe rendre hiba csú­szott, a 47. percben így is fel­zárkóztak 17-18-ra. Fordíta­niuk mégsem sikerült a tamási­aknak, mivel négy ziccert és egy hetest is elhibáztak. Az 57. percben 19-20-as állásnál a já­tékvezetők egyszerűen lefújták a mérkőzést. Nem volt szeren­cséjük a tamásiaknak, de küz- denitudásból jól vizsgáztak. Jók: Lanczki, Béres, Kondor V„ Csík. Sz. B. B. Férfiak Simontornyai TC-Kincses- bánya 39-10 (19-5). Simon- tornya, 100 néző. V: Tóth, Vaskó. Simontornya: Bokor I.- Lampert 5, Tenke 6, Bo- doki 4, Tögl 10, Simon 3, Ha­lasi 4. Csere: Bosnyák 3, Vinczellér I. 3, Pákozdi. Edző: Zámbor Tibor. Három percig volt egyenrangú ellen­fele a hazaiaknak Kincsesbá­nya, 2-2-nél volt utoljára dön­tetlen az állás. A folytatásban hamar kidomborodott a simon- tornyaiak nagyobb játéktudása, a vendégek szellősen védekez­tek, bátortalanul támadtak. A hazaiak sorra leindították ellen­felüket, s már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. A második félórában sem változott a játék képe, felállt védelemmel szinte nem is ta­lálkoztak a vendéglátók. Az edzőmérkőzés jelleget öltött összecsapáson fölényes győze­lemmel rajtolt a Simontornya. Kitűnt: Bokor, Tögl, Lampert, Tenke. Varga László Tolnatej SE-Balatonboglár 28-25 (15-14). Szekszárd, 100 néző. V: Rumpler, Szabó. Tolnatej SE: Spoljár- Czi- ráki 1, Nagy 12, Teimel J. 3, Teimel L. 6, Rákász 2, Bor­dás. Csere: Kovács 1.3, Budai 1, Tauber, Takács, Beréti. Edző: Teimel Lajos. Idényeleji formában kezdtek a hazaiak, inkább egyéni akciókkal pró­bálkoztak a tejesek, igaz né­hányszor „figurából” is betalál­tak. Az első félidőben Nagy Jenő átlövésből nyolcszor vette be a bogiári kaput. A Balaton- partiak büntetőkből, szabaddo­bások utáni átlövésekből tartot­ták a lépést a jól védekező szekszárdiakkal. A második félidőben már nyilvánvalóvá vált a két csapat közti különbség. Spoljár reme­kül védett, míg Nagy és Teimel L. szinte tetszés szerint érték el találataikat. A hajrában a Bala- tonboglár valamelyest felzár­kózott ugyan, de a remek egyéni teljesítményeket felvo­nultató hazaiak győzelme nem forgott veszélyben. Jók: Nagy, Teimel L„ Kovács I„ Spoljár. Bach Ferenc Frizbl vb Sydneyben. Miközben idehaza az igazi ta­vaszt várjuk, addig a Föld másik felén a nyári sportok sze­relmesei javában hódolnak szenvedélyeiknek. Hazánkban is sokan szeretnek frizbizni, de még messze vagyunk attól, hogy hivatalos sportágként tartsák számon a népszerű já­tékot. Nem úgy Ausztráliában, ahol a napokban zajlik a frizbi világbajnokság, a kép az ausztrál és az új-zélandi vá­logatott összecsapásán készült... fotó: feb-reuters