Tolnai Népújság, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

8. oldal Sport 1997. március 24., hétfő Kosárlabda NB I Megóvja mérkőzését a Dombóvár Harmincpontos szekszárdi siker az alsóházi rangadón Férfiak Rájátszás a 9-16. helyért: Nagykőrösi KK-Dombóvári VMSE 73-72 (42-31). Nagy­kőrös, 500 néző. V: Simó, Kolthay. Nagykőrös: Ko- csergin (12), Mihálovics (6), Pásztor (9), Doma (11), Ágh (35/12). Csere: Gulyás (-), Módra (-), Mészáros (-), Szép (-). Edző: Velkey Ist­ván. Dombóvár: Szőke B. (-), Milivojsa (25/3), Lacz- házi (12), Miklóssy (6), Ra- dovics (13/9). Csere: Kovács N. (12), Trupp (4). Edző: Molnár István. Szépszámú szurkolótábor kísérte el ked­venceit Nagykőrösre. A ven­dégek idegesen kezdtek, sorra kihagyták helyzeteiket, így Molnár edző tíz perc alatt ki­kérte mindkét idejét (9. perc: 16-6). A vasutasok trénere ezt követően sorozatos cserékkel próbálkozott, de Ágh-ot nem tudták semlegesíteni a dom­bóváriak, így a hazaiak tovább növelték előnyüket. (16. perc: 36-20). A félidő hajrájában Milivojsa és Kovács N. kosa­raival felzárkóztak a vasuta­sok. A szünet után sem javult a DVMSE védekezése, így nem tudott feljönni a vendég gárda (28. perc: 55-44). A hazaiak pontosan céloztak távolról is, így tovább növelték előnyüket (32. perc: 63-48). A mérkőzés utolsó nyolc percében fergete­ges hajrát produkáltak a dom­bóváriak, Radovics triplájával, majd büntetőivel a 36. percre 67-60-ra alakították az ered­mény. A vasutasok Milivojsa, Kovács N., majd Radovics triplájával egy perccel a lefú­jás előtt egy pontra megközelí­tették a hazaiakat (69-68). Az utolsó pillanatokra maradt a döntés: hat másodperccel a végső dudaszó elhangzása előtt Ágh büntetőivel három­pontos előnyre tett szert a Nagykőrös. Az utolsó másod­percekben Milivojsa tripla-kí­sérleténél szabálytalankodtak a hazaiak, így három, időn túli büntető következett. A hazai nézők a büntetővonalra rohan­tak, s szabálytalanul zavarták a dobó játékost. Miután Mili­vojsa a három dobásból csak kettőt értékesített, a hosszabbí­tás elmaradt. A dombóváriak azonban jelezték, az utolsó másodpercekben történtek mi­att megóvják a mérkőzést. Csak az utolsó nyolc perc­ben nyújtott jó teljesítményt a Dombóvár. Kitűnt: Ágh (a mezőny legjobbja), Kocser- gin, illetve Milivojsa, Kovács N. Molnár István: — Későn ébredtünk fel. Gaál István Nők Rájátszás a 9-13 helyért: KSC Szekszárd-Bajai TK- Elma 102-72 (50-33). Szek- szárd, 800 néző. V: Zsig- mond, Fekete. KSC Szek- szárd: Kranyecz (12), Ma­daras (18/6), Kiefer (-), Se- peljeva (36), Veres (23/3). Csere: Hambrik-Csorvási (8/6), Bihari (3), Misik (2), Szabó (-), Császár (-). Edző: Újvári Miklós. Baja: Berkó (19/12), Nedilia (10/6), Rát- vay (6), Völgyesi (1), Paradiz (24/9). Csere: Horváth (3/3), Ácsai (7), Merecicki (2), Bobvos (-). Edző: Pump Gábor, Schmidt Lajos. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-12, 10. p.: 21-17, 15. p.: 42-24, 25. p.: 64-43, 32. p.: 86-51, 38. p.: 100-64. Kipontozódott: Bihari a 29., illetve Horváth a 32. percben. A hazaiak számára rendkí­vül rossztil indult a mérkőzés, hiszen Kiefer már a 9. másod­percben megsérült, és nem tudta folytatni a játékot. A KSC-t szemmel láthatóan megzavarta egyik kulcsjáté­kosa korai kiválása, ennek kö­szönhetően a Baja az 5. percre - az egykor Szekszárdon ját­szó Berkó tripláival - ötpontos előnyre tett szert. A Kiefer he­lyére beállt Bihari a 6. percben begyűjtötte negyedik személyi hibáját is. Hosszú kényszerpi­henő után tért vissza a csa­patba a fiatal Hambrik-Csor­vási Helga, aki rögtön két há­rompontossal köszönt be. A 10. perctől átvette a játék irá­nyítását a Szekszárd, szoros védekezéssel meglepte ellen­felét. Az ezúttal remekül ját­szó Sepeljeva ponterős játéká­nak köszönhetően a hazaiak tetemes előnyt szereztek a szünetig. A bajaiak hórihorgas cen­tere, Rátvay a 24. percben be­gyűjtötte a negyedik személyi hibáját, cseréjével végképp el­dőlni látszott a találkozó. A vendégek a távoli dobásokat erőltették, Paradiz, Berkó és Horváth révén egymás után négy triplát szórtak. A hazaiak kétpontos, „kis” kosarakkal tartották előnyüket. A jelentős hátrányba került bajaiak kap­kodtak, dobásaik pontatlanná váltak. A nagyszerű formát mutató Sepeljeva viszont kép­telen volt hibázni, a hazaiak 100. pontját is az orosz ide­genlégiós szerezte. Kiefer korai sérülése csak öt percig okozott zavart a szekszárdiaknál. A KSC ezt követően minden tekintetben ellenfele fölé nőtt, és biztosan nyert a - rájátszás során, a ta­lálkozó napjáig még veretlen - két csapat alsóházi rangadó­ján. Kitűnt: Sepeljeva, Veres, Madaras, ill. Paradiz, Berkó. Újvári Miklós: — Kiefer sérülése nem vetette vissza a csapatot, játékosaim emberi és sportolói tulajdonságaik leg­javát adták. Pump Gábor: — Kulcsjá­tékosaim nagyon gyenge na­pot fogtak,ki. -fekete­teái asztalitenisz Szuperliga Kettős áttörés az osztrák fronton Szekszárd SK- Union Oberndorf 4:3 Simon-Ast 2:0 (17, 9), dr. Bolvári-Fichtinger 2:1 (-17, 15, 15), Urbán-Kocová 1:2 (11, -17, -17), dr. Bolvári, Simon-Fichtinger, Kocová 1:2 (19, -19, -16), Simon- Fichtinger 1:2 (-13, 16, -10), Urbán-Ast 2:0 (9, 8), dr. Boí- vári-Kocová 2:1 (10, -12,18). Simon Nóra higgadt játékkal, végig vezetve szerzett előnyt a vendéglátóknak. Dr. Bolvári Katalin is jól kezdett, de a fo­kozatosan bemelegedő Fichtin- ger fordított az első játszmában. Kettejük csatájának harmadik felvonásában a hazaiak doktor­nője 5:0-ra elnyerte ellenfele első adogatását, így hiába küz­dött oroszlánként az osztrákok válogatottja, már 2:0-ra vezetett a Szekszárd SK. Urbán Edit nagyszerű mér­kőzést vívott a cseh Kocovával, visszavágnia azonban nem si­került őszi obemdorfi veresé­géért. A harmadik szett köze­péig nyílt küzdelem zajlott a párostalálkozón, ám a végjáték az osztrákoké volt, így egálról (2:2) folytathatták a csapatok. Simon csak megnehezíteni tudta Fichtinger dolgát, a jó formában asztaliteniszező Ur­bán viszont alaposan elbánt Asttal, egyik játszmában sem engedte ki a tízből (3:3). A dön­tés a dr. Bolvári-Kocová ösz- szecsapásra maradt. Tavaly az obemdorfiak légiósa két, tizen­kilencre és tizennyolcra nyert játszmában diadalmaskodott. Nos, Bolvári Katalin „törlesz­tett”: hihetetlen izgalmak köze­pette hozta második egyesét is, így ezúttal az osztrákok helyett a szekszárdiak örülhettek 4:3- as győzelmüknek a háromórás Szuperliga találkozó végén. Szekszárd §K- SV Schwechat 4:3 Simon-Zillner 2:0 (20, 18), dr. Bolvári-Popová 0:2 (-20, -21), Urbán-Albustin 2:1 (13, -20, 16), dr. Bolvári, Si- mon-Popová, Zillner 1:2 (19, -19, -10), Simon-Popová 1:2 (-15, 18, -14), Urbán-Zillner 2:0 (14, 19), dr. Bolvári-Al- bustin 2:0 (11,13). „Végtelenségig” kiélezett egyesekkel indult az összecsa­pás. Simon Nóra az első szett­ben 18:20-ról fordítva nyert, míg dr. Bolvári Katalin nagy­szerű találkozót játszva, kétszer is „húszon túl” maradt alul a szlovák Popovával szemben (1:1). Urbán újból vezetéshez juttatta a házigazdákat, a páros­ban két kitűnő szett után azon­ban megtorpantak a szekszár­diak, s mivel Zillner sem ide- géskedett már, az egyeseknek Urbán Edit: négy meccs, há­rom győzelem fotó: bakó jenö másodszor is döntetlenről vág­tak neki a csapatok (2:2). A folytatásban Simon az első játszmáját ugyan elvesztette, a hitét azonban nem, s remek adogatásainak köszönhetően szettet lopott a vendégek klasz- szisától, Popovától - igaz a győzelemre már nem kapott esélyt. Mint kiderült Zillner nyugalma csak átmenetinek bi­zonyult, Urbán Edit sokpontos vezetésével alaposan felhúzta az osztrák válogatott játékost. A schwechati hölgy begurult, de dühből sem tudott fordítani a jól játszó egykori Európa-baj- nok ellen. A vendégek 3:3 után szomorúan figyelték a mindent eldöntő hetedik csatát, ők is tudták, hogy Albustin esélyte­len dr. Bolvári ellen... A szekszárdiak őszi sikerüket kö­vetően másodszor is legyőzték az osztrák bajnokcsapatot. Urbán Edit: — Â szombati mérkőzés után a Schwechat el­len fáradtnak éreztem magam. Hét hete szerepeltünk utoljára a Szuperligában, így már nagyon hiányzott a tétmérkőzés, emiatt többször is kihagyott a figyel­mem. A második találkozón hozzám hasonlóan Nóri is tom­pábban játszott, Kati viszont mindkét nap hozta magát. Az első nap jobban ment csapa­tunknak, de a lényeg, hogy mindkét ellenfelünket legyőz­tük. IJj. Teszler Vendel A dr. Bolvári (hátul)-Simon duó ezúttal nem szerzett pontot Labdarúgó NB II, Nyugati-csoport Szétzilált Rákóczi-sereg Pakson Ökölvívás a keddi számunkban Helyhiány miatt kedden számolunk be a szombat esti paksi profi ökölvívó gáláról és a Paksi SE ama­tőr csapatának vereséggel zárult (Vranov, 6-14) szlovákiai vendégszereplé­séről. Világ Sportja Czakó hetedik. Minden idők legfiatalabb műkorcso­lyázó világbajnoka lett Tara Lipinski, miután a 14 éves amerikai hölgy szombaton Lausanne-ban megnyerte a nők versenyét. A magyar Czakó Krisztina a 7. helyen végzett. Az eddigi legfiata­labb világbajnoknő a norvég Sonja Henie volt, aki 1927- es oslói világbajnoki sikeré­nél egy hónappal volt idő­sebb, mint most Lipinski. Az Eb-ezüstérmes Czakó szombaton a kűrben rontott, így a rövidprogram után el­foglalt 5. helyéhez képest két helyet visszacsúszott. KEK-döntős Fotex. Ket­tős győzelemmel jutott be a férfi kézilabda KEK döntő­jébe a Fotex KC. A veszp­rémiek a vasárnapi vissza­vágón nyolc góllal verték a francia US Ivry csapatát. A KEK-elődöntő visszavágón: Fotex KC Veszprém-US Ivry 29-21 ( 14-9) - összesí­tésben 60-50 a Fotex javára. Paksi ASE-Rákóczi- Kaposcukor FC 4-0 (3-0) Paks, 1400 néző. V: Tóth S. Paks: Kovácsevics- Bábik, Éger, Barna- Tóth L., Ignácz, Búzás, Orosz- Soós (Szabadi a 85. percben), Fejes (Juhász a 87. percben), Vayer (Kiss M. a 85. percben). Edző: Re­szeli Soós István. Kaposvár: Milinte (Házi a 28. percben)- Meksz- Mező, Szabó- Kiss F., Miovecz (Tóth A. az 55. percben), Horváth, Takács, Waltner- Kádár, Novák (Vi­rág az 55. percben). Edző: Bőzsöny János. A 3. percben Kispest-Honvéd-Újpesti TE 0-2 (0-1). Csepel, 5000 néző. V: Varga S. Kispest-Honvéd: Vezér- Hahn- Plókai A., Far­kas A - Dubecz, Bárányos, Tar- lue, Arany L., Cipf- Tóth M„ Jovanovics (Urbán). Edző: Bicskei Bertalan. Újpest: Szűcs L- Sebők V.- Tamási Z„ Bérczy- Jenei S„ Fehér Cs„ Zombori (Árgyelán), Szlezák- Véber- Keita (Herczeg), Ko­vács Z. (Kvasz). Edző: Nagy László. A 14. percben Véber bő 20 méterről váratlanul lövésre szánta el magát. Vezér kapus belepaskolt a labdába, amely a Vayer iramodott meg a bal szé­len, de Szabó szögletre szerelt. A labdát Búzás ívelte középre, s a védők gyűrűjéből kiemel­kedő Fejes 17 méterről a hálóba fejelt. 1-0. A 10. percben Tóth L. labdájával Soós nyargalt el a jobb szélen, beadását Fejes a jobb oldali lécre fejelte. A 21. percben Novák buktatta Fejest a kaputól 25 méterre. A szabad­rúgás nyomán a labda Búzás elé pattant a védőkről, a közép­pályás pedig 18 méterről a meglepett Milinte mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. A 26. percben Waltner ívelt sza­badrúgást a paksi kapu elé, de kesztyűjéről a kapu bal olda­lába perdült. Óriási baki! 0-1. A 77. percben Kovács Z. lövése ugyan még kipattant a kapufá­ról, de a nagy lendülettel érkező Herczeg öt lépésről a léc alá bombázott. 0-2. Az UTE korlátlanul uralko­dott, a Honvéd csak vergődött. Jók: Fehér Cs„ Jenei, Véber, Kovács Z„ ill. Plókai. MTK FC-Pécsi MFC 6-0 (5-0). Hungária körút, 2000 néző. V: Molnár L. Az MTK brillírozva, könnyed, látványos játékkal nyert. G: Orosz a 19., a 29., a 64., Szabados a 22. (ön­Kádár 10 méterről kapu mellé fejelt. A 36. percben Vayer verte át a kaposvári védőket, de beadásáról a belsők lemaradtak. A 40. percben Vayer leguntott Ignácznak, a középpályás jól látta meg középen Fejest, mér­tani pontosságú beadásából a csatár okosan átemelt a kapujá­ból kimozduló, csereként beállt Házin. 3-0. Az 50. percben sakk-matt volt a kaposvári vé­delem, de a paksi csatárok túl­kombinálták a helyzetet. Két perc múlva egy gyors hazai tá­madás végén Ignácz beadását Fejes átlépte, s az érkező Búzás 8 méterről kipókhálózta a bal gól), Lőrincz a 34., Kuttor a 41. percben. Jók: Orosz, Lőrincz, Kuttor, Molnár, Halmai. Csepel-Vasas DH 2-3 (1-1). Csepel, 2500 néző. V: Juhos. A Vasas egységesebb, legénysége rászolgált a győze­lemre. G: Petrók a 44., Szeke­res a 66., ill. Simon A. a 43., Hamar 60., Máriási 75. perc­ben. Jók: Oláh, ill. Máriási, Ga- laschek, Hamar. Békéscsaba-III. kér. TVE 2-1 (2-0). Békéscsaba, 4000 néző. V: Puhl. A csabaiak első félidőben nyújtott gólratörőbb játékukkal rászolgáltak sike­felső sarkot. 4-0. A 72. percben egy előrevágott labdára egy­szerre rajtolt Vayer, és Házi, a kapus előnyösebb helyzetben volt, így nagy helyzetben a me­zőnybe tudta rúgni a labdát. A gyors hazai gól láthatóan megzavarta a tavasszal száz százalékos kaposvári együt­test. A vendégek játékán érezhető volt az idegeskedés, a kapkodás. Az újabb gól a házigazdáknak további önbi­zalmat adott és tetszetős já­tékkal növelték előnyüket. A negyedik találat után a pak­siak már jobbára a közönsé­güknek játszottak, így a kí­nálkozó lehetőségeket túl­kombinálták. A hazaiak gólra törő, sziporkázó játékának nem találta ellenszerét a Rá­kóczi. Jók: Fejes, Tóth L., Ig­rükre. G: Major a 26., Stoica 33., ill. Bencze 78. percben. Jók: Raducu, Belvon, Stoica, ill. Krecska, Szamosi, Bencze. Stadler FC-Videoton 0-1 (0-0). Akasztó, 2000 néző. V: Vágner. A fehérváriak teljesen megérdemelten nyertek. G: Vancsa az 59. percben. Kiál­lítva: Makrickij a 74., ill. Tóth A. a 72.percben. Jók: Mikóczi, ill. Horváth, Dvéri, Vancsa. Siófok-DVSC-Épona 0-0. Siófok, 2500 néző. V: Tóth V. Igazságos döntetlen. Jók: Po- sza, Bimbó, Kovács, ill. Köves­falvi, Szatmári, Pető. Vác FC-Ferencváros 1-1 (0-1). Vác, 10 000 néző. V: Pil­ler. A Ferencváros képtelen volt kihasználni korai vezeté­sét. G: Andrássy a 63., ill. Ja­nácz, Éger, illetve Takács, Meksz, Miovecz. Reszeli Soós István: — Nagyszerű győzelmet arattunk, játékosaimat külön dicséri, hogy mindenben ki akarták elégíteni igényes közönségün­ket. Egy remek csapatot győz­tünk le meggyőző fölénnyel, de most kell a földön maradnunk, s az eddigiekhez hasonlóan so­kat dolgoznunk, hogy ez az álom sokáig tartson. Bőzsöny János: — Ez nem a mi napunk volt. (zerza) További eredmények: Pécs ’96 FC-Gázszer FC 1-2, Érd- Soproni FAC 0-0, Matáv Sop- ron-Százhalombatta 3-0, Du- naferr-Soroksár 4-1, Nagyka- nizsa-Veszprém 0-0, BKV Előre-Budafok 3-0, Balatonfü- red-Tatabánya 1-0. godics a 19. percben. Jók: Sán­dor, Horváth P„ Andrássy, ill. Jagodics, Miriuta. ZTE-Győri ETO 2-1 (0-0). Zalaegerszeg, 8000 néző. V: Csema. A hajrában megérde­melten fordított a ZTE. G: Ká- mán a 74., Németh 85., ill. Fe­hér a 48. percben. Jók: Balogh, Kámán, Németh, ill. Csató S„ Mracskó, Lakos. BVSC-Haladás 3-2 (1-1). Szőnyi út, 1500 néző. V: Hajdó. A három pontra a vasu­tas-gárda sokkal inkább rászol­gált, meg is szerezte azt, igaz csak az utolsó pillanatban. G: Stanici a 31. és a 64., Kiss I. a 91., ill. Király E. a 2., Tóth M. a 82. percben. Jók: Erős, Csiszár, Stanici, Bükszegi, Farkas J„ ill. Szekér, Neudl. Labdarúgó NB I, 21. forduló Szigeti sikerével második az UTE