Tolnai Népújság, 1997. február (8. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-10 / 34. szám

8. oldal Sport 1997. február 10., hétfő Labdarúgás Kilences Bonyhádon és Dombóváron Losonczi-knpa Bonyhád-Szálka 7-2 (4-1). Bonyhád, 100 néző. V: Beke. Bonyhádi Bogaras (Götz)- Csordás (Vendég), Katona, Palkó, Stumpf (Kiss J.)- Illés (Klem), György, Biliczki, Da­rabos (Günter)- Román (Kiss T.), Kecskeméti (Papp). Edző: Kiss János. Szálka: Pólyák R- Bárdos, Balázs (Horváth), Szabó P. (Gayer)- Kovács (Mózsik), Kvanduk, Berényi, Bíró- Kapás, Szűcs, Kocsis. Edző: Horváth Péter. A végig fölényben játszó hazaiak ma­gabiztos győzelmet arattak. G: Darabos, György 2-2, Papp, Román, Kiss T., illetve Kocsis, Berényi. Tevel-Gerjen 1-2 (1-1). Tevel, 100 néző. V: Nagy G. Tevel: Szabó- Sebestyén, Illés (Pál), Nagyfalusi, Borbandi- Antal L. (Gábor), Hodász, Ger­gely J - Gergely Cs., Ambrus, Antal R. (Éppel). Edző: Schlapp János. Gerjen: Hor­váth- Farkas, Mészáros, Kiss, Hahn- Veres, Kadosa (Mi- sóczki), Krausz- Pesti (Beren- gyán), Takács I (Takács II), Máté. Edző: Teszler Vendel. Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat győzött. G: Gergely J., illetve Máté, Ta­kács II. Jók: Borbandi, Gergely J., Ambrus, illetve Mészáros, Hahn, Máté. Előkészületi mérkőzések Videoton FCF-Paksi ASE 1-0 (0-0). Székesfehérvár, 500 néző. V: Nyusa. Videoton: Ku- jundzsics (Bíró)- Urbonas- Lő- rincz, Tóth A - Rehák (Pető), Dulics, Csorovics (Horváth A.), Győrök (Vancsa), Bekő (Tóth N.)- Varga, Takács (Dvéri). Edző: Szlobodan Kusztudics. Paks: Kovácsevics- Eger, Já­vorka (Bábik), Barna- Tóth L., Ignácz (Kiss), Orosz (Jenei), Búzás (Trungel)- Soós (Bara­bás), Fejes (Osztermájer), Vayer (Molnár). Edző: Reszeli Soós István. Meglepetésre az NB Il-es paksi csapat játszott rendkívül jól az első félidőben, a vendégek akár három-négy góllal is vezethettek volna, de sorozatban hagyták ki a zicce­reket. Szünet után a Duna-partiak ott folytatták, ahol abbahagy­ták, a vendég csatárok óriási helyzeteket puskáztak el. A második játékrész közepétől már az új felállású Videoton játszott tetszetősebben, s egy el­lentámadás során Tóth N. meg­szerezte a győztes gólt. Sárbogárd-Dunaszent- györgy Limex SE 1-4 (0-2). Sárbogárd, 100 néző. V: Fe­kete. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka (Weisz)- Aradi (Grósz), Varga, Pintér (Andi), Horváth J., Debreceni- Nikolov, Kvan­duk (Káldi), Taba- Magyari, Horváth L. (Zsíros). Edző: Kniesz Mátyás. A jobb játéke­rőt képviselő NB III-as listave­zető biztosan győzött a Fe­jér megyei I. osztályú csa­pat otthoná­ban. G: Do- mán, illetve Magyari 3, Horváth L. Tolna-Bá- taszék 0-4 (0-2). Tolna, 150 néző. V: Krekó. Tolna: Becze- Bild- héber, Pál, Parragh, Ádám- Ro- gács (Már­ton), Wiesner, Nagy (Dömö­tör), Babos (Gödör)- Fe­A csíkos mezes bonyhádiak ezúttal is biztosan nyertek fotó: bakó jenó kete, Izsák (Dávid). Edző: Réhm Mihály. Bátaszék: Ko­csis- Takács (Pap), Scheppi, Bojás, Makk- Pankovics, Sza­bados, Rupa (Acsádi), Péter- Pusztai (Zalai), Nagy (Hosszú). Edző: Tóbi István. Az első fél­időben 11-est hibázó tolnaiak ellen megérdemelten nyert a mérkőzés nagy részében fö­lényben játszó vendégcsapat. G: Nagy 2, Pap, Pankovics. Új VDN-knpa Dombóvár-Boly 3-6 (1-5). Dombóvár, 50 néző. V: Zádori. Dombóvár: Bontovics (Miko- lics)— Lakatos (Hopp R.), Stei­ger, Studer, Szabotin - Károsi, Ötvös, Jakab, Gyánó- Kaiser, Babulják (Miklós). Edző: Fe­kete István. Boly: Juhos (Stett- ner)- Keibl K., Kucs, Kemer- Kutasi, Nagy (Keibl E.), Andre- idesz, Vető, Virág- Takács, Szigeti. Edző: András Géza. Az első félidőben jól használta ki helyzeteit a Boly. A szünet után többet támadtak a hazaiak, de már nem jutott idejük az egyen­lítésre. G: Steiger (11-esből), Kaiser, Gyánó, ill. Andreidesz, Vető 2-2, Szigeti, Takács. Kozármisleny-Bátaszék 1-3 (1-0). Kozármisleny, 100 néző. V: Tamás. Kozármisleny: Mijics- Lukics, Papp, Tóth, Neidthardt (Óvári)- Szabó, Czár (Rendek), Kaufmann, Amigya (Hilmer, Bozsáno- vics)- Molnár (Nagy T.), Vá- radi. Edző: Weiszbart József. Bátaszék: Kocsis- Takács, Scheppi, Bojás, Makk (Hosz- szú)- Pankovics (Kovács), Horváth (Szabados), Rupa, Pé­ter (Acsádi)- Nagy, Pusztai. Edző: Tóbi István. A mérkőzés elején a hazai csapat előtt adó­dott egy-két nagyobb helyzet, majd a Bátaszék fokozatosan átvette az irányítást. G: Kauf­mann, illetve Pankovics 2, Rupa. Jók: Lukics, Papp, illetve Pankovics, Makk, Bojás, Ta­kács, Kocsis. Európai kézilabda kupák Kis híján csípett a Pick Bajnokok Ligája Férfiak: Pick Szeged-FC Barcelona 25-26 (12-12). Szeged, 3000 néző V: Bülow, Lübker (németek). Pick Sze­ged: Tyetyák- Radovics 1, Bajusz 7, Borsodi, Mezei 5, Bartók 4, Avar 4 (4). Csere: Nagy (kapus), Sándor 1, Pet- rusevszkij 1, Brajdics 2, Do­bos. A negyeddöntő izgalmak­ban és fordulatokban bővel­kedő első mérkőzését a hajrát idegekkel jobban bíró spanyo­lok nyerték. A lefújás előtt 90 másodperccel 24-24-es állás­nál Soler a katalánokat jut­tatta vezetéshez. A következő támadásnál egyenlítési alkal­mat szalasztott el a Pick: Avar büntetőjét a kapus hárította. Az utolsó másodpercekben két gólra nőtt a vendégek elő­nye, majd a lefújás pillanatá­ban Bartók állította be a vég­eredményt. Nők: Trondheim-HERZ- FTC 20-20 (8-8). A HERZ- FTC góldobói: Kertész 4, Pásztor, Tóth B. 3-3, Pádár, Fiedler, Betz, Kökény 2-2, Takács, Kántor 1-1. Az első negyedóra végére a norvégok 6-1-es előnyre tet­tek szert. Németh András ve­zetőedző átlövőt cserélt, s hú­zása bevált: a 20. perc táján már 6-6 állt az eredményjelző táblán. Ezt követően felváltva vezettek a csapatok, majd iz­galmasan alakult a hajrá. A norvégok 20-19-re vezettek, s Fiedler öt másodperccel a le­fújás előtt egyenlített. EHF-kupa Urbana Valencia-Vasas­Dreher 20-21 (10-9). Valen­cia, 600 néző. V: Deschemps, Harenger (franciák). Vasas- Dreher: Sirina- Utasi 2, Tóth- né 6, Hochrajter 3, Taijáni 5, Melentyeva, Erdős 1 (1). Csere: Kovács 3, Csemus 1. A Vasas szerezte meg a ve­zetést, majd néhány perc eltel­tével már három góllal húztak el az angyalföldiek. A félidő közepétől magához tért a ha­zai csapat, s a szünetig egygó- los előnyhöz jutott a Valen­cia. A fordulást követően na­gyobb sebességre kapcsolt a Vasas. A befejező percre két­gólos magyar vezetéssel for­dultak a csapatok, s a hazaiak csak megközelíteni tudták a piros-kékeket. DVSC-Symphonia-Ote- lul Galati 17-14 (11-7). Deb­recen, 2500 néző. V: Janovic, Jajas (horvátok). DVSC- Symphonia: Szamozvanova- Kókainé, Borók 7(1), Halcsik 1, Virincsik 7 (3), Csapó 1, László. Csere: Agárdi 1, Csi- rinyi, Bodencsuk. A címvédő DVSC-Sym- phonia remekül kezdett, hét perc alatt 4-1-re elhúzott. Az előny a 22. percig hatgólosra nőtt, a románok csak átlövés- ből tartották a lépést a hazai­akkal. Szünet után újra hatgó­losra növelte előnyét a Deb­recen, ezt követően azonban rengeteg hiba jellemezte játé­kukat, s a románok két gólra felzárkóztak (15-13). Borók még kétszer betalált, ám a Ga­lati újra faragni tudtak hátrá­nyukból. A címvédő nehéz helyzetbe került, hiszen a ro­mánok otthonukban félelme­tesen jól játszanak. A City-kupában: Frank­furter HC-Győri Keksz ETO KC 26-18 (14-9). Kamatozó Kincstárjegy 9 BIZTONSÁG TŰSÖTÖKÖN A havonta kibocsátott, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstárjegy az egyik legnépszerűbb befektetés az értékpapírpiacon. Nem is csoda, hiszen jól kamatozik és rendkívül biz­tonságos. • Az állami garancia azt jelenti, hogy az állam garantálja a befekte­tőnek a névérték és a kamat kifizeté­sét a futamidő lejártával. • A Kamatozó Kincstárjegy évi 20%-ot kamatozik. • Biztonságát tovább növeli, hogy nem kell hazavinni - értékpapír- számlán is tartható, ahonnan sem el­lopni, sem elveszíteni nem lehet. • A Kamatozó Kincstárjegy a futam­idő alatt másodpiaci forgalomban az OTP Bank, a Kereskedelmi és Hitel­bank, a Magyar Hitel Bank kijelölt fiókjaiban és a Magyar Államkincstár fiókhálózatában napi árfolyamon ad­ható és vehető. • A Kamatozó Kincstárjegy könnyen elérhető, hiszen - amint az az alábbi listából is látszik - igen sokan forgal­mazzák. A Kamatozó Kincstárjegy leg­újabb sorozata (1998/11.) 1997. február 3—14-ig jegyezhető. Jegyzési árfolyam: 1997. február 3-10.: 99,70%, 1997. február 11 - 14.: 100%. Az értékpapír jóváírásának napja (egyben a kamatozás kezdete): 1997. február 19. Évi kamata 20%. AZ Állam ELSŐDLEGES FORGALMAZÓI: Magyar Hitel Bank Rt. 7101 Szekszárd, Arany J. u. 23-25., Dombóvár, Dunaföldvár • OTP Bank Rt. 7101 Szekszárd, Mártírok tere 5-7., Paks, Tamási, Bonyhád, Dombóvár, Tolna VALAMINT: Magyar Államkincstár Tolna Megyei Értékpapirpénztára 7100 Szekszárd, Augusz tmre u. 7. 95.RSÜ Ft 38.300 Ft Bár a télnek mindjárt vége, a Westel Rádiótelefon Kft. F -4 í továbbra is mélybehűtött árakkal várja Önt. Február C A 10. és 21. között a csúcsminőségű Benefon Delta mobiltelefont ugyanis 60% kedvezménnyel, 95 900 Ft 1 2 ABC 3 DEF helyett mindössze 38300 Ft-ért vásárolhatja meg. 4ghi 5 JKL ÖMNO Sőt, a Westel most még a 25 000 Ft-os rendszer­7 PQftS 8ruv ) Swxyz : belépési díjat is elengedi. Az akcióban szereplő készülékeket 3 év garanciával árusítjuk. * 0 # A 0660-as telefonok ráadásul a legkedvezőbb mobil 1 o RM HF percdíjakkal, az ország egész területén használhatók. IN6VENES RENÙS2ERBELÉPÉ8! Siessen, mert a készletek végesek! Az árak az áfát nem tartalmazzák. T á r s a társalgásban é&kjfík További információért hívja a 265-8888-as, a 06 60 450-450-es vagy az ingyen hívható 06 80 450-450-es telefonszámot. httP// www.westel.hu WESTEL IRODÁK: PÉCS, 7621 RÁKÓCZI U. 19, TEL: (06 72) 225-111, RÁDIÓTELEFON: (06 60) 327-900 • BAIATONVUÁGOS, UfffSW t 1 I 1 1 î 1 M7-ES ENYINGI ELÄGAZÄS. TEL: (06 88) 380-644, RÁDIÓTELEFON: (06 60) 327-100 ííííf tUlilll Iff KÉRÉSÉBE ÜZLETKÖTŐNK FELKERESI ÖNT: KUNICS GÁBOR TEL: (06 60) 327-930 • RÉTHY ISTVÁN TEL.: (06 60) 327-920 ■ A f • SZAKÁL0S GYÖRGY. TEL.: (06 60) 427-927 Ilii Ll 1 Ll WESTEL FORGALMAZÓK: SZEKSZÁRD, TELK0MP KFT, 7100 WESSELÉNYI U. 15.. TEL.: (06 74)416-564, RÁDIÓTELEFON: (06 WWtmmB ILL