Tolnai Népújság, 1997. január (8. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-20 / 16. szám

1997. január 20., hétfő Sport 7. oldal Labdarúgó előkészületi mérkőzések A paksiak balul végződött kirándulása Kispesten Kispest-Honvéd FC-Paksi ASE 3-0 (2-0). Bozsik-stadion, 50 néző. V: Varga J. Kispest-Honvéd FC I. félidő: Vezér- Far­kas- Dubecz, Tarlue, Mo­ses- Faragó, Raduta, Bárá­nyos, Gabala- Jovanovics, Urbán. II. félidő: Rott- Hungler- Burai, Plókai A., Móra- Kovács, Kabát, For- rai, Urbányi- Hofmann, Ghinda. Edző: Bicskei Ber­talan. Paks: Mausz (Ková- csevics)- Bábik, Jenei, Orosz (Fejes), Barna- Tóth L., Ignácz (Szabadi), Osz- termájer (Kiss), Búzás- Ré- pási, Vayer. Edző: Reszeli Soós István. A fagyos talajú pályán nemcsak három gólt, hanem három komolyabb sérülést (Orosz, Tóth L., Búzás) is el kellett szenvednie az atomo­soknak. A mezőnyjátékban egyenrangú partnernek bizo­nyult a paksi gárda, de a ven­dégek helyzeteit Répási és Vayer elhibázta. G: Bárányos 2, Ghinda. (Mint az az összeállításból kitűnik, Kispesten nem lépett pályára a paksiakhoz próba­játékra érkező két szlovák lé­giósjelölt. Az egyesület veze­tősége „tesztelésüket” köve­tően úgy döntött, hogy egyik labdarúgót sem igazolja le. A Siófokról érkező Tóth Lajos viszont bemutatkozott, vele már szerződést kötött az ASE. A Duna-partiak Tóth mellett további két játékossal szeret­nék bővíteni keretüket.) Rákóczi-Kaposcukor FC-Dombóvár 4—0 (1-0). Kaposvár, 50 néző. V: Révész. Kaposcukor FC I. félidő: Házi- Kiss F., Meksz, Novák, Szabó M.- Hóbel, Takács Zs., Horváth Z., László- Kádár, Vajda. II. félidő: Milinte- Köves, Mező, Itvás- Szoták (Illés), Virág, Miovecz, Potpara, Bány- Waltner, Tóth A. Edző: Bőzsöny János. Dom­bóvár: Bontovics- Szabotin (Lakatos), Hopp K., Hopp R.- Gyánó (Varga), Ho- checker, Steiger, Jakab- Károsi (Fekete), Babulják, Alexa. Edző: Fekete István. Az év első előkészületi mérkőzésén jeges, csúszós pá­lya fogadta a két együttest, ám az NB Il-es hazaiak így is magabiztosan nyertek. G: László, Virág, Tóth A., Pot­para. (Az első félidőben a Rákó­czi jobb oldali támadójaként Kádár Sándor szerepelt. A Paksi ASE ősszel Szombat­helyre kölcsönadott labdarú­gója a múlt hét folyamán Ka­posváron edzett, esetleges le­igazolásáról a napokban dön­tenek, Kádár iránt újabban az NB I-es Stadler FC is érdek­lődik.) ■\ .uxxo'uiliiríaarn lobbnai i Kézilabda, Bajnokok Ligája Kiütéses Herz győzelem, bravúros Pick döntetlen Nők: Herz-FTC-Anagenisi Artas (görög) 42-16 (19-7). Vác, 1200 néző. V: Kücü- kyilmaz, Aitan. Herz-FTC: Farkas- Kántor 7, Tóth 8, Kökény 2, Pádár 4, Kertész, Takács 7. Csere: Hoffmann (kapus), Fiedler 4, Becz 3(1), Pásztor 5, Brigovácz 2. Edző: Németh András. Az első öt percben a ven­dégek kétszer is bevették Far­kas kapuját, a 8. percben Kán­tor tette egyenlővé az állást, majd egy perc múlva ugyanő a vezetést is megszerezte csa­patának. A négy perc alatt be­kapott két gólra tizeneggyel válaszoltak a ferencvárosiak. Később a hazaiak lendülete picit megtört, de a 26. perc­ben már tíz góllal ment a Fradi. A második játékrész elején a vendégek gyors egymás­utánban háromszor is meg­zörgették a csereként beállt Hoffmann hálóját, ám az idő múlásával egyre jobban elké­szültek erejükkel. A ferencvá­rosiak közönségszórakoztató játékkal gólzáporos, kiütéses győzelmet arattak a meglehe­tősen szerény képességű gö­rögök ellen. Jók: Takács, Kántor, Tóth. Férfiak: Badel Zagreb (horvát)-Pick-Szeged 29-29 (17-13). Bravúros döntetlent ért el Zágrábban a Pick-Sze- ged. A hazai „iksz” után a visszavágón sem bírt egymás­sal a két csapat, pedig a hor- vátok már hat góllal is vezet­tek. A magyar bajnok leg­jobbjának Avar György bizo­nyult, aki tíz másodperccel a találkozó vége előtt egyenlí­tett. A csoport élén a Zagreb végzett 10 ponttal, a Pick- Szeged 8 ponttal a második helyen jutott tovább. Sikertelen hétvége a kosárlabda NB I-ben Csáknyival gyengébben, Dzunics-atomrobbantás KSC Szekszárd-PVSK- Dália 60-75 (36-40) Szekszárd, 500 néző. V: For- rai, Nagy. KSC Szekszárd: Kranyecz (9/3), MADARAS (15/3), KIEFER (14/6), Sepel- jeva (15), Veres (7). Csere: Bihari (-), Szabó (-). Edző: Guóth Iván. PVSK-Dália: Hofmann (7/3), CSÁK (21/3), HORVÁTH (3/3), Vilutyte (10), Keller (10). Csere: SZTOJKOVICS (20/6), Donkó (4), Tahi (-), Szamosi (-). Edző: Rátgéber László. Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-4, 7. p.: 13-13, 15. p.: 25-34, 24. p.: 39-16, 29. p.: 48-56, 34. p.: 54-65, 38. p.: 60-73. Kipontozódott: Csák a 40. percben. Vilutyte kosarával indult a találkozó, majd Csák dobott duplát. Madaras és Sepeljeva pontjaival azonban négy perc elteltével már a KSC vezetett (6-4). A 16 éves Hofmann trip­lájával, majd Kiefer kosarával fej-fej mellett haladtak a csapa­tok. À következő másfél perc­ben hét ponttal megugrott a bajnokcsapat. A csereként be­állt Sztojkovics rögtön egy há­rompontossal mutatkozott be, majd a tavaly még Szekszárdon játszott Csák is betalált a 6.25- ös vonalon kívülről. Kiefer öt pontjával tartotta magát a KSC, az első félidő közepén pontat­lanul dobó pécsiekkel szemben, a nagy rohanásban a hazaiak két pontra felzárkóztak (32-34). Az első játékrész haj­rájában is felváltva estek a ko­sarak, a PVSK négy pontos előnnyel térhetett pihenőre. Kiefer triplája nyitotta a má­sodik húsz percet. Sztojkovics, majd Vilutyte kosaraival tar­totta előnyét a Pécs. Feljavult a vendégcsapat védekezése, a KSC ebben a periódusban még ziccerbe sem tudott kerülni. A PVSK gyorsítani, a Szekszárd lassítani igyekezett a játékot, a vendéglátók csak pillanatokig tudtak tíz ponton belül maradni. A mérkőzés utolsó perceiben sem „kapkodtak” a hét közepén még Euroliga mérkőzésen sze­repelt pécsiek, Horváthék csak arra figyeltek, hogy ne enged­jék túl közel magukhoz a szek­szárdiakat. A bajnok vasutasok az ex- szekszárdi Csák vezérletével megérdemelt sikert arattak . a nagyszerűen küzdő KSC ellen. Guóth Iván: — Gratulálok a csapatomnak. Hősiesen küz­döttek a lányok, s amíg erővel bírtuk, méltó ellenfelei tudtunk lenni a bajnok pécsieknek. Ha Csák még ma is nálunk játszik, meggyőződésem, hogy mi nyertünk volna. Rátgéber László: — Ebben az öngyilkos sorozatban állan­dóan tálcán kínáljuk fel ma­gunkat ellenfeleinknek. Kulcs- játékosaink közül csak Csák és Horváth hozza a formáját. (fekete) ZTE-Atomerőmű SE 94-88 (40-35, 77-77) Zalaegerszeg, 2500 néző. V: dr. Gencsev, Szlávik. ZTE: Bencze (4), Gáli (-), DZU- NICS (54/6), Anderson (16), Polster (12). Csere: Sipos (5), Mészáros (2), Tóth (-), Szabó (1). Edző: Goran Mijovics. Atomerőmű SE: Hencsey (9/6), VISOCKAS (29), Mun- tean (15/3), Buzelis (2), GU­LYÁS (25). Csere: Mihály (4), Siska (-), Monok (4/3). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-6, 8. p.: 12-16, 12. p.: 28-16, 25. p.: 44-43, 33. p.: 59-63, 38. p.: 71-72, 42. p.: 81-81. Kipontozódott: Polster a 32., Gulyás a 45. percben. Jól kezdett a hazai együttes, Dzunics és Polster kosaraival minimális előnyre tett szert. A vendégek Muntean és Visockas találataival egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Ezután érthetetlen paksi rövidzárlat következett, amit a hazaiak Dzunics és Polster révén kö­nyörtelenül kihasználtak: ti­zenhat pontot gyűjtöttek zsi­nórban. A következő percekben felváltva estek a kosarak, de to­vábbra is maradt a hazaiak te­temes előnye. A félidő hajrájá­ban az Atomerőmű SE Gulyás találataival öt pontra felzárkó­zott. Szünet után kitűnően kezd­tek a vendégek, Gulyás és Mun­tean kosaraival ledolgozták hát­rányukat, sőt Visockas találata­ival már négy ponttal is vezet­tek. A hazaiak az ellenállhatat­lanul játszó Dzunicsra építet­tek, s óz a pontokban is megmu­tatkozott. A hajrájában csere­ként beállt Monok triplájával nyolc másodperccel a találkozó vége előtt két pontos vezetés­hez jutott a vendégegyüttes. Ám ismét jött Dzunics, és bün­tetőkből egyenlített. A hosszabbításban aztán Dzunics és Anderson eldöntötte a mérkőzés sorsát. Rendkívül ' küzdelmes és szoros találkozón a végig kiválóan játszó Dzuni- csot nem sikerült tartaniuk a vendég paksiaknak. Goran Mijovics: — Most a negyedik helyen állunk, és mindent megteszünk azért, hogy az alapszakaszban itt is végezzünk. Óriási segítséget kaptunk lelkes szurkolóinktól. Vertetics István: — Na­gyon jó meccsen, remek Éger- szegtől kaptunk ki. Sajnos Dzunics eredményes játékának nem találtuk meg az ellensze­rét, elsősorban ezért, és az első félidei rövidzárlatunk miatt vesztettünk. (Schmidt) Férfi NB I/B MAFC-Vegyépszer-Dombó- vári VMSE 83-72 (51^42). Budapest, 100 néző. V: Faidt, dr. Szakáll. MAFC: USZ- PENSZKU (29/15), Horváth (8), Bakonyi (14/6), Máthé- Barabássy (10), MOKOS (16/12). Csere: Földi (3), Wenczel (-), Bács (3). Edző: Merin Mehmedovics, Kan- gyal Tibor. Dombóvár: Szőke (7/3), MILIVOJSA (21/3), Miklóssy (5/3), Laczházi (11), RADOVICS (19/9). Csere: Panta (-), Kovács N. (4), Trupp (5/3). Edző: Molnár István. Meglepően kevés né­zője akadt a rájátszás rangadó­jának, melyen kezdetben fel­váltva estek a kosarak, a dom­bóváriak részéről Milivojsa és Radovics jeleskedett a pont­szerzésben (9. perc: 19-17). Mokos szinte hihetetlen távol­ságból négy triplát szórt zsi­nórban, amelyre a vendégek csak kétpontosokkal válaszol­tak (13. p.: 36-26). A különb­séget nem tudták csökkenteni a vendégek: Milivojsa három­pontosára Uszpenszkij vála­szolt, így alakult ki a félidei, ki­lenc pontos hazai vezetés. A dombóváriak védekezésére jel­lemző, hogy az első játékrész­ben kilenc triplát kaptak. Szünet után a vendégek Szőke, Miklóssy és Radovics kosaraival két pontra felzárkóz­tak (24. p.: 51—49), ám a DVMSE rövid kihagyását ki­használva újra megugrott az egyetemista csapat (28. p.: 57^49). Molnár edző időkérése segített a vasutasokon és három perc alatt egyenlített a Dombó­vár (31. p.: 60-60). Két eladott labda és egy kihagyott lehető­ség azonban elég volt ahhoz, hogy a fővárosiak ismét elhúz­zanak. Uszpenszkijt nem tudták tartani a vendégek, a MAFC idegenlégiósa zsinórban 16 pontot szerzett (37. p.: 76-69). A mérkőzés hajrájában Mili­vojsa kipontozódott, s a hazaiak tovább növelték előnyüket. Korrekt játékvezetés mellett az egyetemisták megérdemelten győztek. (A 3. fordulóban, a salgótar­jáni Fekete Sasok ellen Dom­bóváron sorra kerülő összecsa­páson két játékos jó teljesítmé­nye kevés lesz a győzelemhez.) Molnár István: — Az első félidő gyenge védekezése miatt vesztettünk. Gaál István Ma játsszák Férfi NB II: Bonyhád-Dom- bóvári VMSE 19 óra. Sepeljeva (fehérben) és Keller harca a palánk alatt. A szek­szárdi center ezúttal adós maradt a jó játékkal fotó: gottvald Totó A totó 3. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Cagliari—Milan 1-1 X 2. Vicenza-Napoli 2-2 x 3. Fiorentina-Sampdoria 1-1 X 4. Intemazionale-Bologna 0-2 2 5. Parma-Verona 1-0 1 6. Peruggia-Piacenza 1-1 X 7. Udinese-Roma 1-0 1 8. Atalanta-Reggiana 1-0 1 9. Cosenza-Padova 3-1 1 10. Genoa-Ravenna 3-0 1 11. Pescara-C. di Sangro 1-1 X 12. Saleraitana-Venezia 1-6 1 13. Tori no-Lecce 4-2 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Bari-Foggia 1-2 2 Samaranch Szentpétervár után Moszkvá­ban folytatta oroszországi vizit­jét Juan Antonio Samaranch, aki sajtótájékoztatón vonta meg látogatása mérlegét. A Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság elnöke felettébb diplo­matikusan azt nyilatkozta, hogy pillanatnyilag mind a tizenegy kandidáló város egyforma eséllyel pályázik arra, hogy ott­hont adjon a 2004-ben esedékes nyári olimpiának. Később azonban meleg szavakkal szólt a „tizenegyek” sorában szintén házigazda szerepkörre törekvő Szentpétervárról. — Szankt-Petyerburg le­gendás város, az egész világon ismert, nagyon szép hely. Olyan, ahol mindig hatalmas érdeklődés övezte a sportot. És most már megvannak a konkrét tervek is a különböző sportléte­Moszkvában sítmények rekonstrukciójára, arra, hogy alkalmassá tegyék a várost az olimpiai játékok le­bonyolítására ... 2004-ben én már nem leszek a NOB elnöke, de ha élek még akkor, szívesen elutazok Szankt-Petyerburgba az olimpiára. Samaranch kitért azokra a megbeszélésekre is, amelyeket Viktor Csemomirgyin orosz kormányfővel folytatott. A mi­niszterelnök ezúttal is megerő­sítette, hogy Oroszország teljes mértékben támogatja Szentpé­tervár olimpiarendezési elkép­zeléseit. Egyszersmind megál­lapodtak abban, hogy találko­zósorozatukat folytatják, Sama­ranch meghívta Csemomirgyint Lausanne-ba, a NOB főhadi­szállására, ahol legutóbb a múlt év októberében járt az orosz kormányfő. TAVALYI ARAKON - AMÍG A KÉSZLET TART! SZÉRIATARTOZÉKOK AZ ALFA 146-OS MODELLNÉL: SZERVOKORMÁNY, VEZETŐOLDALI LÉGZSÁK, ÁLLÍTHATÓ MAGASSÁGÚ KORMÁNY, KÉTOLDALI KÜLSŐ TÜKRÖK, ELEKTROMOS ABLAKEMELŐK ELÖL, ÖVFESZÍTŐS BIZTONSÁGI ÖV, KÖZPONTI ZÁR, ALFA CODE INOÍTÁSGÁTLÓ, OSZTOTTAN DÖNTHETŐ HÁTSÓ ÜLÉS, EZEN FELÜL EGYES MODELLEKNÉL ÁLLÍTHATÓ MAGASSÁGÚ VEZETŐÜLÉS, KÜLSŐ FÜTHETŐ TÜKRÖK ÉS ELEKTROMOS ABLAKEMELŐK HÁTUL. AZ ALFA 146-OS ALAPTÍPUSA 2.650.000 FT-TÓL, MÁRKAKERESKEDŐK: AUTÓHÁZ BOLDIZSÁR KFT., 1112 BUDAPEST, BOLDIZSÁR U. 1-3. TEL: 310-2980, TAX: 310-2976; NÉRÓ M5 KFT., 1097 BUDAPEST, GYALI ÚT 90. TEL:280-7390, 280-7391, FAX: 280-7392; RIEGLER AUTÓFÓRUM KFT., 9027 GYŐR, TIHANYI Á 0,23. TEL/FAX: 96/313-520, BEAIUTATÓTEREM: 9027 GYŐR, SZENT ISTVÁN ÚT 19-25. TEL: 96/311-915, FAX: 96/313-520; MO AUTÓCENT­RUM KFT, 2314 HALÁSZTELEK. RÁKÓCZI ÚT 98. TEL/FAX: 29/955-955, BEMUTATÓTEREM: 1065 BUDAPEST, BAJCSY-ZS. ÚT 45. TEL/FAX: 153-4502; AUTÓMÉRT KFT, 9900 NYÍREGYHÁZA, DEBRECENI ÚT 215. TEL: 42/490-021, FAX: 42/460-570; STOLE PÉCS RT, 7630 PÉCS, DIÓSI ú. 49. TEL.: 72/327-575, FAX: 72/311-871; ST0LL AUTÓHÁZ - BEMUTATÓTEREM, 7150 BONYHÁD, ZRÍNYI U. 29. TEL/FAX: 74/451 - 730, FAX: 74/451-011,451-651; WÁCHTl EGYÉNI CÉG, 8360 KESZTHELY, TAPOLCAI ÚT 94. TEL: 83/318-251; PROCAR KFT, 8000 SZÉKESFEHÉRVÁR, KAOOCSA U. 84. TEL: 22/306-950, FAX: 22/305-421 ALFA 146. EGY IGAZI ALFA ROMEO