Tolnai Népújság, 1996. december (7. évfolyam, 281-304. szám)

1996-12-05 / 284. szám

1996. december 5., csütörtök Sport 11. oldal Női kézilabda Magyar-kupa Országjárás után szekszárdi továbbjutás Tisztes tolnai helytállás Nádudvar-Ferropatent­Lazúr SE Szekszárd 24-26 (12-13) Nádudvar, 100 néző. V: Kardos, Zrinszki. Szek­szárd: Tóth- Sklar 2, Rózsa, Oravecz 2, Csáki, Károlyi 9, Pádár 12 (3). Csere: Schell (kapus), Tamás 1, Laczi, Müller. Edző: Tabajdi Fe­renc. A Gemenc Volán autó­buszával hatórás utazás után érkezett meg a Hajdú-Bihar megyei településre a Ferro-Lazúr csapata. Rend­kívül zsibbadtan kezdett a Szekszárd, rengeteg hibával játszottak Csákiék. Sok el­adott labda és kimaradt ziccer jellemezte az első félidőt, csak Pádár átlövései jelentet­tek némi „felüdülést”. Az első játékrész végén egygólos előnnyel térhettek pihenőre Tabajdi mester lányai. Szünet után csakúgy, mint az első félidőben nem alakult ki folyamatos játék. A talál­kozó második felében csak Károlyi góljai tartották a lel­ket a csapatban. Az „országjárással” egybe­kötött kupamérkőzésen végig vezetve, de végig szenvedve, kínlódva nyerte az NB I/B-s Szekszárd. Oraveczék győ­zelmükkel bejutottak a leg­jobb tizenhat együttes közé, ahol a Nádudvaron mutatot- taknál már csak jobb követ­kezhet. Elfogadhatót Pádár és Károlyi nyújtott. (paró) Tolna-Miskolc Honvéd Kórház SE 22-28 (11-16) Tolna, 400 néző. V: Hegyest, Kisfalvi. Tolna: Hodroga- Takács 6, Szilágyi 2, Tóth Cs. 8 (2), Sipos K. 2, Németh 2, Rózsa 1. Csere: Malik, Flick (kapusok), Fazekas, Konyecsnyi 1, Link. Edző: Jürgen Böcking. Miskolc: Demeter B.- Demeter A. 4, Ghinda 1, Lázár 1, Tóth 1.2, Prok 4 (2), Veres 2. Csere: Buócz (kapus), Bellér 1 (1), Salistean 5 (3), Balázs 5, Szántó 3 (1). Edző: Palkó János. Tóth Csilla kiállítása miatt már a 35. másodpercben emberhátrányba kerültek a pályaválasztók, a miskolciak gyorsan el is húztak három góllal. A tolnaiak bosszantó hibákkal, kapkodva kezdtek, így a szurkolók csak a 9. percben tapsolhattak az első hazai találatnak. A gólszerző Tóth Csilla rövid időn belül kétszer is ismételt, így all. percben Szilágyi révén egyen­líteni tudtak a házigazdák (4-4). Az NB I-es borsodiak nem hagyták annyiban a dol­got, Demeter A. és Tóth I. góljaival újból háromgólos előnyhöz jutottak. Az NB I/B- s tolnaiak a folytatásban vi­szont jól tartották magukat, több alkalommal is feljöttek két gólra (6-8, 9-11, 10-12). A második félidőt bizta­tóan kezdték a vendéglátók, a miskolciak apró hullám­völgybe kerültek, a 34. perc­ben Rózsa egyenlítési lehető­séghez juttatta csapatát (15-16). Támadásaik során azonban háromszor is eladták a labdát, majd kapufát lőttek Némethék, mialatt a vendé­gek - elsősorban a csereként pályára lépő Balázs révén - eredményesen fejezték be ak­cióikat. A hazaiak fáradni kezdtek, nem tudtak kellően összpontosítani, a 45. percben/' 16-23-nál Böcking edző „ki­kérte az idejét”. A rövid pi­henő nem törte meg a Honvéd Kórház lendületét, jól véde­keztek Demeterék, míg a ha­zaiak sorozatban mellé trafál- tak, a tíz perces tolnai „gól­zárlatot” Tóth Csilla oldotta fel az 50. percben (17-25). A hajrában Takács jelenetei kö­vetkeztek, a' szélső látványos góljaival sikerült „pofásabbá” tenni az eredményt (20-26). Az 56. percben előbb kettős, majd hármas emberelőnybe a tolnaiak, a hatgólos különb­ségen azonban már nem tud­tak faragni. A hazaiak megfelelően helytálltak, ám az első félidő­beli nyolc, illetve a szünet utáni tízperces gólínségük miatt megnehezíteni már nem tudták az elsőosztályú vendé­gek továbbjutását. Jók: Tóth Cs„ Takács, illetve Balázs, Prok, Szántó. ijj. Teszler Vendel Magyar sikerek külhonban. A női kosárlabda Ronchetti-kupa tizenhat közé jutásáért lejátszott első mérkőzésen idegenben is fö­lényesen győzött a BSE csapata a jugoszláv Crvena Zvezda ottho­nában (84—55). Végig a magyar csapat irányította a játékot, jól használta ki magassági fölényét. így a városmajoriak nyugodtan várhatják a jövő szerdai, otthoni visszavágót. Szintén idegenben szerzett 11 pontos előnyt a visszavágóra a GYSEV-Sopron női ko­sárlabda csapata a Ronchetti-kupában a tizenhat közé jutásért. A soproniak a szlovén ZKK Celjét 80-69-re győzték le. Labdarúgó Samsung Magyar-kupa, nyolcaddöntó visszavágó mérkőzés Paksi búcsú a kupától és az ősztől ismétlése az egyik fővárosi védő kezéről vágódott a me­zőnybe. A 62. percben Fejes 18 méteres kapáslövése kerülte el a kaput. Négy perccel később Répási tálalt Vayer elé, a csatár 18 méteres lövése a jobb ka­pufa mellett zúgott el. A 68. percben Orosz összefejelt Var­gával, az esetnél a paksiak csa­patkapitánya szilánkos orr­csonttörést szenvedett. A 70. percben a kiugró Búzást rántot­ták le a büntetőterületen belül, a játékvezető azonban továbbot intett. A 76. percben Major éles beadása a menteni igyekvő Perger lábán felperdült, Lippai bravúros mozdulattal a léc fölé tornázta a labdát. A 84. percben Búzás balról, az alapvonal kö­zeléből adott középre, az ér­kező Fejes azonban a bal ka­pufa mellé bombázott. A 87. percben Kiss M. 22 méteres szabadrúgása süvített el a léc fölött. Egy perccel a lefújása előtt Szeitl 20 méteres szabad­rúgását öklözte ki Mausz. Alig futottak pár métert a játékosok, amikor a „Fradi- ölő” Kiss Pista egy szerencsés lövéssel vezetést szerzett a Kerületnek. A korai gól lát­szólag nem viselte meg a ha­zaiakat, a paksiak jól hozták ki hátulról a labdákat, és számos ígéretes helyzetet te­Paks-III. Kér. TVE 1-2 (0-2) Paks, 500 néző. V: Ábrahám. Paks: Mausz- Fejes, Jenei, Barna- Ignácz, Gubucz (Bá- bik a 33. percben), Búzás, Orosz (Kiss M. a 69. perc­ben)- Osztermájer (Major a szünetben), Répási, Vayer. Edző: Reszeli Soós István. III. Kér. TVE: Lippai- Perger, Krecska, Varga, Szamosi- Lendvai (Szeitl a szünetben), Tordai, Bencze (Aubel a 60. percben), Király (Metzger a 60. percben)- Kiss L, Jankóv. Edző: Gergely Károly. A 2. percben Kiss I. Jankovtól ka­pott jó átadást, 11 méteres lö­vése Barnát érintve a bal felső sarokba vágódott. 0-1. A 7. percben Répási beadását Vayer kapásból a léc fölé bombázta. A 15. percben egy csel után Ré­pási durrantott 15 méterről, nagy helyzetben Lippaiba. Az ellentámadásnál Bencze 18 mé­teres lövése kevéssel kerülte el Mausz kapuját. Öt perccel ké­sőbb Gubucz ugratta ki közé­pen Répásit, a csatár 16 méteres lövését Lippai bravúrral hárí­totta. A 24. percben Király bal­oldali beadását Lendvai egy pattanás után 8 méterről a bal felső sarokba fejelte. 0-2. A 27. percben Vayer lövése csúszott el a bal kapufa mellett. Három perc múlva Gubucz szöktette Osztermájert, akinek lövése a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret. A 39. percben Barna 28 méteres bombája csattant a jobb kapufán. Szünet után a 49. percben Varga az ötös sarkánál fellökte Répásit. A megítélt büntetőt Major a bal felső sarokba vágta. 1-2. Az 52. percben Major be­adását Répási nagy helyzetben kapu mellé perdítette. Az 58. percben Vayer szöktette Bú­zást, a középpályás az alapvo­nalról a kapu elé adott, Répási közeli lövése azonban kivágó­dott a gólvonalon helyezkedő védőkről. A kipattanó labdát Répást yisszágurítötta. Vayer Lippai jobbra el, Major büntetője balra be fotó: bakó jenó Búzás (10) sem tudta akcióból bevenni a Kerület kapuját remtettek. Egy gyors óbudai akció végén az utánpótlás vá­logatott Lendvai azonban „lerendezte” a továbbjutást. Az NB I-es fővárosiak 5-1-es előnyük birtokában érthetően (?) nem erőlködtek, a házi­gazdák pedig képtelenek vol­tak mezőnyfölényüket gó­lokra váltani. A szünet után Major tizenegyesgólját köve­tően a vendéglátók kapujuk elé szögezték a óbudaiakat. Sorra futottak a veszélyes paksi támadások, ám hol a csatárok ügyetlenkedtek, hol a vendégvédők mentettek ön- feláldozóan, hol pedig a já­tékvezető felejtett el újabb büntető(ke)t ítélni, így gól nem esett. A hajrában már kisebb vehemenciával roha­moztak Vayerék, ám zicce­reik még ekkor is adódtak. A Kerület játékosai öregurasan futballozva csak az eredmény tartására ügyeltek. A továbbjutás ugyan már 0-2-nél eldőlt, ám a Paks helyzetei alapján sima győze­lemmel búcsúzhatott volna a kupaküzdelmektől. A III. Kér. TVE 5-2-es összesítéssel került a legjobb nyolc közé. Jók: Vayer, Búzás, Orosz, Major, illetve Szamosi, Lip­pai, Lendvai, Varga. Reszeli Soós István: — Támadójátékunk az elképzelé­sünk szerint alakult, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. A mérkőzés elején váratlanul ka­pott gól azonban megzavarta egy-két játékosomat, s ekkor sajnos, eldőlt a továbbjutás. Ez a meccs is megmutatta minden erényünket, hibánkat. Gergely Károly: — A visz- szavágó mérkőzésen a paksiak több helyzetet dolgoztak ki, de azokat sorra elhibázták, mi ke­vesebb lehetőségünkkel élve nyertünk. Sok sikert kívánok a paksiaknak a tavaszi bajnoki folytatáshoz, (fekete-teszler) További eredmény: BVSC- Videoton 1-1 (továbbjutott: a BVSC 2-1-es összesítéssel). Asztalitenisz Ötödik a Húsipari a Szuper Ligában A nőknél már befejeződtek, míg a férfiaknál az elmaradt mérkőzések még hátravan­nak az asztalitenisz Klub­csapatok Szuper Ligájának első körében. A magyar együttesek a várakozásnak megfelelően az élmezőny­ben foglalnak helyet. A Szekszárdi . Húsipari SE gárdája hat győzelemmel és öt vereséggel az előkelő ötödik helyen zárta az őszt. Az első kör zárómérkőzé­sén: Schwechat-Postás 2-5. A Szuper Liga állása az első kör után 1. Statisztika 11 11 - - 67-10 22 2. Hodonin 11 9 - 2 56-21 20 3. Postás 11 9 - 2 52-25 20 4. Oberndorf 11 8 - 3 44-33 19 5. Szekszárd 11 6 - 5 37-40 17 6. Nitra 11 6 - 5 37-40 17 7. N. Praha 11 5 - 6 38-39 16 8. Schwechat 11 4 - 7 34-43 15 9. Esox Brno 11 4 - 7 29-48 15 10. ASKÖ Linz 11 3 - 8 30-47 14 11. Topolcany 11 1 - 10 28-49 12 12. D. Streda 11 - - 11 10-67 10 II. Jubileum-kupa Madocsán A madocsai sportcsarnok átadásának két éves jubile­umán, december 8-án va­sárnap egész napos sport- programot „kedveskedik” a község polgármesteri hiva­tala a labdarúgás szerelme­seinek. A Mikulás-kupa fiú te­remlabdarúgó tornán 9 órá­tól Bölcske, az Atomerőmű SE, Dunaföldvár és Mado- csa ’82-es korosztályú csa­patai mérkőznek. A mado­csai sportcsarnokban Mórá­tól a felnőttek lépnek pá­lyára - a II. Jubileum-kupán a Bölcske, a Paksi SE, a Györköny és a házigazda együttes küzd majd a torna­győztes cím elnyeréséért. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt. Szombaton este sportbál Decsen December 7-én, szombaton 19 órától a Faluházban tartja - immár hagyományossá vált, népszerű - sportbálját a Decsi Sportkör. A bátyus jellegű rendezvényen - a be­lépődíj 300 forint - a jelen­levők szavazatai alapján megválasztják az év legjobb decsi labdarúgóját, éjfélkor pedig értékes tombola tár­gyak kerülnek kisorsolásra. A programot aerobic be­mutató színesíti, a zenét Fig- ler Ferenc és együttese szolgáltatja. A rendezők minden kedves vendéget szeretettel várnak. Labdarúgás Fellebbezést jelent be a Győri ETO Idén elmarad a Csillagszóró Szerdán a Komjádi Béla uszoda tanácstermében ülést tartott a Magyar Úszó Szö­vetség elnöksége. Az ülésen - egyebek mel­lett - döntöttek arról, nem rendezik meg a december 22-re tervezett Csillagszóró úszógálát. A vezetőség a döntés meghozatalakor fi­gyelembe vette a kapitá­nyok állásfoglalását, azt, hogy a válogatott úszók többsége az olimpia után pihent, ezért esetleg magyar szempontból méltatlan eredményeket hozhatott volna az úszógála. A meg­hívást elfogadó világsztárok - az orosz Komyejev, a finn Sievinen és a német War- necke - hozzáállását az el­nökség megköszönte. A Győri ETO elnöksége szer­dán a következőket közölte az MTI Sportszerkesztőségével a Ferencváros-Győr bajnoki mérkőzés miatt benyújtott és elutasított óvással kapcsolat­ban: „A Győri ETO FC elnöksége úgy döntött, hogy fellebbezést jelent be az MLSZ fegyelmi bi­zottságának december 3-i, a klub óvását elutasító határoza­tával szemben. A fegyelmi bi­zottság határozata, annak in­doklása megütközést váltott ki a magyar labdarúgás tisztasá­gát, megújulását, a szabályok minden körülmények közötti érvényre juttatását akarók kö­rében. A klub már november 18-i közleményében leszö­gezte, hogy elsősorban ez utób­bit, azaz a mindenkire egyfor­mán vonatkozó rendelkezések azonos értelmezését kívánja elősegíteni az óvás benyújtásá­val, nem volt és jelenleg sem célja a belső gondokkal küsz­ködő Ferencváros hátrányba hozása a bajnoki címért folyta­tott küzdelemben.” „Korábban hozott már a fe­gyelmi bizottság elmarasztaló határozatokat, amikor óvás nél­kül sújtott büntetőpontok levo­násával klubokat, mert azok jo­gosulatlanul szerepeltettek já­tékosokat, noha pályára lépésük nem befolyásolta az eredményt. Mindezt a szabályokra hivat­kozva tette a fegyelmi bizott­ság, nem keresve sem enyhítő körülményt, sem pedig joghé­zagot. Nem találtatott joghézag akkor sem, amikor jó néhány idegenlégióst - akik hosszú ha­zai szereplést megszakítva kül­földön játszottak, majd vissza­tértek - újra futballkülföldinek nyilvánítottak, korlátozva ezzel szerepeltetési lehetőségeiket.” „Mindezek ellenére a Győri ETO bízik a fellebbezés sikeré­ben. Úgy véli, a kérdés immár jóval több, összetettebb egy egyszerű óvásnál, arról szól: bízhat-e a magyar futballtársa­dalom, a közvélemény az igaz­ságban, a szabályok és az er­kölcs tisztaságában. Ismert, a pályán 3-2-es fe­rencvárosi győzelemmel vég­ződött mérkőzés során az FTC csapatában négy külföldi játé­kos lépett pályára, ezért nyúj­tott be óvást a Győri ETO. TOLNA MEGYE 1996. ÉVI . LE6JCBB M ( 114 H I NŐK 1­2.. FERFIAK 2­3­CSAPATBAN 2.. 3._ Beküldő neve, címe: Beküldési határidő: 1996. december 16.