Tolnai Népújság, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-21 / 246. szám

8. oldal Sport 1996. október 21., hétfő' Labdarúgó NB III., Dráva-csoport Kilenc hazai, s egy vidéki pont Györköny-Marcali 5-1 (2-1) Györköny, 200 néző. V: Poszt. Györköny: Almási- Kindl, Somogyi, Fritz, Fehér- Lacza, Török (Farsang), Wal­ter, Sánta- Cseke (Horváth A.), Vörös (Porga). Edző: Blatt Pál. Marcali: Dániel- Hetyei, Czuczka, Mészáros, Horváth N.- Prucsi, Kiss, Papp A., Becsei- Hanusz, Horváth G. (Papp G.). Edző: Fuisz János. A 8. percben egy ártalmatlannak tűnő vendégak­ciónál Hanusz 25 méteres lö­vése egy védőn irányt változ­tatva a jobb sarokban kötött ki. 0-1. Tíz perc múlva Cseke jobb a oldalon tisztára játszotta ma­gát, beadását Lacza passzolta a hálóba. 1-1. A 30. percben A györkönyi Lacza István két gólt is lőtt fotó: gottvald Sánta szlalomozott a vendég­védők között, akik csak sza­bálytalanul tudták elválasztani a labdától. A büntetőt Cseke ér­tékesítette. 2-1. A tizenegyes után a marcaliak megrohanták a játékvezetőt, aki Czuczkát „szövegért” kiállította. A szü­net utáni első percben Sánta baloldali egyéni akció végén a meglepett Dániel lábai között talált a kapuba. 3-1. A 61. percben Lacza a jobb oldalról Dánielt megelőzve elemi erővel lőtt a hosszú sarokba. 4—1. A 85. percben a csereként beállt Porga lépett ki a lesre állítással kísérletező vendégvédők közül, egy csel után az üresen álló Horváth Árpádhoz passzolt, aki nem hibázott. 5-1. A mérkőzés elején a vendé­gek alaposan meglepték a házi­gazdákat, ám gyors találatukkal el is lőtték a puskaporukat, a kiállítás pedig végleg megpe­csételte sorsukat. A második félidőben „egykapuzott” a BLACK MATRIX KEPCSi 70 csatorna kábel TV vétel videocsatlakozás képernyő-kijelzés automatikus beprogramozás távirányító 51 cm-es sötétített képcsfi 40 csatorna kábel TV vétel programozható kikapcsolási idő videocsatlakozás egyéni beállítások tárolása képernyő-kijelzés távirányító SAMSUN 55 cm-es sötétített képcső 80 csatorna kábel TV vétel programozható be­ás kikapcsolás videocsatlakozás automatikus beprogramozás képernyő-kijelzés távirányító teletext ________ E NGEDMÉNY: MŰSZAKI ÁRUHÁZLÁNC ELEKTRO MARKT Györköny, s a gólok mellett rengeteg hazai helyzet maradt kihasználatlanul. Jók: Fritz, Walter, Sánta, Cseke, illetve Hetyei. Wenhardt János Dunaszentgyörgy Limex­BalatonleUe 2-1 (1-1) Dunaszentgyörgy, 500 néző. V: dr. Rugási. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Stölkler (Zsíros), Varga, Kvanduk, Debreceni- Aradi, Dienes, Boros, Pintér- Szabó (Andi), Horváth L. Edző: Kniesz Má­tyás. Balatonleile: Ferenc- Kerényi, Kenéz, Bene, Belez- nai- Cubelák, Szentkirályi, Kiss (Rózsa), Somogyi- Tóth, Szondi (Takács). Edző: Kenéz István. A 24. percben Szabóval szemben szabálytalankodtak a leilei védők. Dienes 18 méteres szabadrúgását Ferenc kiütötte, ám az érkező Boros bal oldal­ról, éles szögből a hálójba talált. 1-0. A 35. percben egy védelmi hiba után Szondi került gól­helyzetbe, de mellé lőtt. A fél­idő utolsó percében Szondi be­adásából Tóth egyenlített. 1-1. A gól felhozta a vendégeket, akik a második játékrész első felében többet kezdeményez­tek, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A hajrá újra a hazaiaké volt, s a 82. percben eldőlt a három pont sorsa. Kvanduk szépen ment el a bal oldalon, beadása átszállt a ka­puson, s az üresen álló Horváth L. a kapuba fejelt. 2-1. A sérülések miatt tartaléko­sán felálló szentgyörgyiek ha­talmas küzdelemben tartották otthon a bajnoki pontokat a jó erőkből álló Balaton-partiakkal szemben. A Limex játékosai ezúttal nem futballoztak igazán jól, de küzdeni tudásból, aka­rásból jelesre vizsgáztak. Jók: Boros, Pintér, Horváth L., il­letve Kenéz, Cubelák, Tóth. Dömötör Endre liFC Szekszárd­Kaposfüred 3-1 (0-0) Szekszárd, 500 néző. V: Ke­resztes. Szekszárd: Cziráki- Sztehló, Mosonyi, Horváth G. (Novak), Hanák- Kovács R., Bozsér, Mészáros (Galam­bos), Rupa- Tolnai (Horváth J.), Volár. Edző: Botos Antal. Kaposfüred: Tánczos- Gál, Károlyi, Lóki, Püspök- Nóg­rádi, Bruncvig (Fazekas), Harsányi, Borbély- Vida (Csíkvár), Kovács G. (Schell). Edző: Petrók Viktor. Az 55. percben a füredi térfél közepén Mészáros emelte ki a labdát tet­szetős mozdulattal négy ven­dégjátékos közül, majd a kilépő Volárhoz továbbított, aki 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. A 67. percben egy pontatlan kaposfüredi átadást lefülelve Horváth J. indított kö­zépen. Volár a félpályáról in­dulva kapura húzott, első lövé­sét Tánczos még hárította, a ki­pattanó labdát a szekszárdi csa­tár estében másodszorra a há­lóba lőtt. 2-0. A 83. percben egy remek keresztlabda után Csíkvár 8 méterről, éles szög­ből szépített. 2-1. Egy perccel később Galambos átadásával Novák ugrott ki, s a 11-es pont­nál járva Tánczos fölött látvá­nyosan a kapu közepébe emelt. 3-1. Negyvenöt percnyi kínlódás után felpörgette a játékot a ha­zai csapat és helyzeteit remekül kihasználva összességében megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Volár, Bozsér, Kovács R., Mosonyi, illetve Kovács G.-teszi­Bátaszék- F elsőszentmárton 1-2 (0-1) Bátaszék, 200 néző. V: Barna. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kiss, Hauwasser, Izsák (Kel­ler)- Brecska, Pozsár, Hosz- szú- Pusztai (Pap), Horváth, Zalai. Edző: Pozsár István. Felsőszentmárton: Szlovák- Óvári, Nagy Gy., Király, Ott- Becker (Lakatos), Pinczehe­lyi, Szigecsán (Csalós)- Laics (Horváth), Reith, Nagy G. Edző: Amigya Pál. A 45. percben a tétovázó hazai védők gyűrűjéből Nagy G. közelről lőtt Kocsis hálójába. 0-1. A 76. percben Zalai két védő között, 5 méterről talált Szlovák kapu­jába. 1-1. Két perc múlva Nagy Gy. futott el a jobb oldalon, mintaszerű beadását 10 méter­ről Laics fejelte a hazaiak háló­jába. 1-2. A második félidőben több gólhelyzetet is elpuskázó haza­iakkal szemben a vendégek ki­használták lehetőségeiket, így a Bátaszék ismét vesztesen hagyta el a pályát. Jók: Hau- Wasser, illetve Nagy Gy., Szlo­vák, Becker, Nagy G. Illés Béla Komló-Bonyhád 0-0 Komló, 300 néző. V: Molnár J. Komló: Ádám- Halász, Korcsmár, Béres- Pörs, Schuszter, Kolesánszky, Ge- isz, Priol- Pest K., Nagy A. (Somogyi). Edző: Dárdai Pál. Bonyhád: Bogaras- Vendégh, Katona, Biliczki, László- Stumpf, Kiss, Darabos, Gu- zorán- Román, Pfeifer (Papp). Edző: Kiss János. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen a jól védekező Bonyhád rá­szolgált az egy pontra. Kiál­lítva: Román a 75. percben. Jók: Schuszter, Kolesánszky, il­letve Biliczki. Beremend-Gerjen 4-0 (4-0) Beremend, 600 néző. V: Mo­hai. Beremend: Hatala­Bábli, Csoboth, Macsi, Vida (Göller)- Weinert, Knézics (Kirchner), Borsos, Berecz- Polgári, Benkovics (FUlöp). Edző: Óbert Béla. Gerjen: Keszthelyi (Prantner)- Mé­száros, Szilágyi, Kern, Kár­páti- Pesti, Gyenis, Tálas (Takács), Krausz- Veszter- gombi, Kollár (Veres). Edző: Teszler Vendel. Az első játék­részben az erős széllel is támo­gatott, fizikailag fölényben lévő hazaiak többször is hibázásra kényszen'tették a fiatal vendé­geket. A második félidőben ki­egyenlített mezőnyjáték folyt, de gólt egyik csapat sem tudott szerezni. Szünet után büntetőt és több helyzetet is elhibázott a az egyébként biztos győzelmet arató beremendi gárda. G: Ben­kovics, Polgári, Berecz, Wei­nert. Jók: Csoboth, Weinert, Borsos, Berecz, Polgári, illetve Mészáros, Prantner. Pécsi Postás-Paks 3-2 (2-1) Pécs, Matáv pálya, 100 néző. V: Hosszú. Pécsi Postás: Hor­váth- Koronics, Soós, Éles- Gyurkity (Gelencsér), Berta, Csordás, Kovács, Jordanov (Papp K.)- Stern, Rózsahe­gyi. Edző: Csordás István. Paks: Heizler- Erdélyi­Kródi, Wolf, Prantner- Feer, Benedeczki, Majsai, Beke (Radies)- Takács, Kulcsár. Edző: Patkós István. Az első félidő végén szerzett két góllal a pécsiek tökéletesen megza­varták az esélyesebb Paks csa­patát. G: Stern, Gyurkity, Papp K. , illetve Takács, Radies. Jók: Stem, Gyurkity, Papp K„ il­letve Takács, Radies. Móczán Zoltán További eredmény: Pécsi VSK-Felsőszentmárton 4-1. Ifjúsági eredmények NB III: Dunaszentgyörgy-Ba- latonlelle 4—4, Györköny-Mar­cali 1-2, UFC Szekszárd-Ka- posfüred 9-0, Komló-Bonyhád 9-0, Beremend-Gerjen 1-4, Pécsi Postás-Paks 4-2, Báta- szék-Felsőszentmárton 3-1. Megyei I. osztály: Te­vel-Decs 2-1, Tamási-Duna- földvár 7-1, Kakasd-Bölcske 5-1, Döbrököz-Nagydorog 1-3, Simontomya-Aparhant 0-1, Kajdacs-Dombóvár 0-8, Tolna-Szakály 7-0, Hő- gyész-UFC Szekszárd 1-1.