Tolnai Népújság, 1996. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-30 / 228. szám

8. oldal Sport 1996. szeptember 30., hétfő Női asztalitenisz Szuper Liga Szombati ború, vasárnapi derű Kosárlabda NB I. Mi nekünk egy Kecskemét? Szekszárdi Húsipari SE- P las ti ka Nyitra 2:5 Simon-Pidl 0:2 (-18, -15), dr. Bolvári-Odorová 2:1 (-17, 17, 12), Urbán-Lisková 1:2 (-16, 9, -17), Urbán, dr. Bol­vári-Odorová, Pidl 0:2 (-20, -17), Simon-Odorová 0:2 (-15, -16), Urbán-Pidl 0:2 (-11, -12), dr. Bolvári-Lisková 2:0(8, 10). A várakozással szemben a szekszárdiak nem tudták meg­ismételni egy héttel korábbi, ragyogó teljesítményüket, ami­kor a francia C.A.M. Bordeaux otthonában 4:1-es győzelem­mel léptek az ETTU-kupa har­madik fordulójába. A Nyitra egyáltalán nem tűnt verhetet­lennek, ám míg a szlovákok hozták a tőlük várhatót, addig a házigazdáknál Simon Nórának és Urbán Editnek is gyengén ment a játék. Utóbbinak ezen a napon szinte semmi sem sike­rült, még a háló is rendszeresen ellene „fordult”. Az első három egyest követően (1:2) sem gon­dolt még vereségre senki, ám a páros után már borússá váltak a tekintetek. Az Urbán, dr. Bol- vári kettős mindkét játszmáját 7:3-as vezetésről bukta el, a vendégek így egy pontnyira ke­rültek a győzelemhez. A folyta­tásban a húsosok képtelenek voltak újítani, a párhuzamosan egymás mellett játszó Urbán és Simon szinte egy időben vesz­tette el, pár perc alatt 2:0-ra kö­vetkező mérkőzését. Dr. Bol- vári Katalin második egyéni győzelme így már nem osztott, nem szorzott. Szekszárdi Húsipari SE- STK Topolcsány 4:3 Simon-Manaková 0:2 (-10, -17), Urbán-Frtalová 2:0 (12, 13), dr. Bolvári-Klacanská 2:0 (11, 17), Urbán, dr. Bol­vári-Frtalová, Manaková 0:2 (-20, -18), Simon-Frtalová 0:2 (-12, -21), dr. Bolvári-Mana- ková 2:1 (-20, 8, 13), Ur- bán-Klacanská 2:0 (4, 8). Simon ugyan vereséggel nyi­tott, de a húsosok Urbán és dr. Bolvári révén markáns lépése­ket tettek a győzelem felé a ta­lálkozó elején. Aztán jött a pá­ros, melyet akárcsak szombaton ezúttal is elbuktak a szekszár­diak. Az első játszmában 20:20, a másodikban 18:18 után úszott el a hajó (2:2). Az „ügy” látha­tóan megviselte Bolvári Kata­lint, a doktornő nyugtalanul, mérgelődve kezdett Manaková ellen, oda is veszett az első szett. A szomszéd asztalnál Si­mon is kikapott az első játsz­mában, így hirtelen lett miért izgulni, Bolvári azonban ren­dezte gondolatait, s mutatós já­tékkal fordított. Simon Nóra sajnos hamarabb „végzett”, ám a 3:3-as mérkőzésállás már nem adott okot aggodalomra, hiszen utolsóként Urbán Edit állt asztalhoz. Az Európa-baj- noknő elleni mérkőzését Kla- canská alighanem gyorsan igyekszik majd elfelejteni. Heronyányi István vezető edző: — Két győzelemre szá­mítottam, de a Nyitra ellen Si­mon és Urbán is gyenge formát mutatott, csak Bolvári Kati hozta magát. Vasárnap már so­kat javult a játékunk, a hétvégi ötven százalékos mérlegünk el­fogadható, igaz jobb eredményt is elérhettünk volna. iff. Teszler Vendel Petőfi Nyomda KKC- KSC Szekszárd 69-72 (34-33) Kecskemét, 300 néző. V: Simó, Kékesi. Kecskemét: Kovács (6), Fábián (21), Da- rida (4), Iljasenkó (13/3), Pásztói (22). Csere: Fück (3/3), Hegedűs (-), Vida (-). Edző: Tóth Viktor, Ábel Jó­zsef. Szekszárd: Veres (11/3), Sepeljeva (20), Madaras (7), Kranyecz (19/3), Kiefer (9). Csere: Badics (6), Misik (-), Hambrik (-). Edző: Guóth Iván. Az első három percben kiegyenlített játék folyt a pá­lyán (9-8), majd négy percen keresztül egyik csapat sem ta­lált a gyűrűbe. A hazaiak nyu­godtak meg előbb és a 10. percben 24—13-as vezetést sze­reztek. A szekszárdi időkérés eredményesnek bizonyult, a csapat védekezése feljavult, Sepeljeva és Kranyecz szor­galmasan gyűjtötte pontjait, si­került a hátrányt ledolgozni. A második félidő elején Ma­darasék gyorsan átvették a ve­zetést (22. perc: 36-40, 26. perc: 38-45). Mindkét csapat keményen védekezett, emiatt sok dobási kísérlet sikertelen­nek bizonyult, Sepeljeva és Ki­efer uralta a légteret, sorra sze­rezték a lepattanókat. A 34. percben Veres hárompontosá­val már 50-62-es különbséget mutatott az eredményjelző. A hazaiaknál csak Pásztói volt eredményes, sorozatban tizen­két pontot szerzett. Az utolsó öt percben a szek­szárdiak közül négy játékos is már négy-négy személyi hibá­val rendelkezett, Sepeljeva a 36. percben ki is pontozódott. Az utolsó percre egy pontra csökkent a KSC előnye (69-70), a végeredményt a bün­tetőit biztosan értékesítő Mada­ras állította be. Mindkét csapat remek telje­sítményt nyújtott, a játékosok főleg a védekezésben jelesked­tek. A KSC győzelmét szerve­zettebb, megfontoltabb támadó­játékának köszönheti. A ki­csiny, de rendkívül lelkes szek­szárdi szurkolótábor biztatásá­tól kísérve újabb presztízscsatát nyertek Guóth edző lányai. Ki­tűnt: Pásztói, Fábián, illetve Kranyecz vezérletével a teljes szekszárdi kezdőcsapat. Földesi József Szolnok-Atomerőmű SE 80-73 (42-27) Szolnok, 2000 néző. V: dr. Valovics, dr. Vígh. Szolnok: Ecseri (2), Alexe (16), Takács (11/3), Merész T. (16), Ivko- vics (13). Csere: Radonjics (4), Jusztin (5), Mérész Cs. (-), Balogh (11), Bódi (2). Edző: Rezák László, Tóth Zoltán. ASE: Siska (3), Vi- sockas (16), Buzelis (-), Varga (5), Gulyás (20). Csere: Hencsey (19/6), Munteán (10), Martincsek (-). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 5. p.: 8-3, 10. p.: 18-7, 15. p.: Kipontozódott: Ecseri a 29., illetve Buzelis a 26. percben. A jól kezdő hazaiak Ivkovics találataival ötpontos előnyre tettek szert. Az olajosok léptek fel támadólag, Takács és Alexe kosaraival egyre inkább elhúz­tak. Az ASE az első tíz percben mindössze 7 pontot dobott. Mé­rész kosaraira Visockas és a csereként beállt Hencsey vála­szolt, ám a felzárkózás mégsem sikerült a Duna-partiaknak. Szünet után eleinte felváltva estek a kosarak, ám az ASE rö­vidzárlata következtében to­vább hízott a szolnoki előny. A második játékrész közepén az olajosok tíz pontjára a paksiak csak kettővel tudtak válaszolni. Húszpontos szolnoki vezetés­nél pályára léptek a vendéglá­tók cseréi is. Á fiatalok meghá­lálták Rezák edző bizalmát, a Paks képtelen volt felzárkózni. Az utolsó öt percre elfáradt a hazai cseresor, így az atomosok Gulyás és Hencsey révén hét pontra felzárkóztak. Jól védekezett a Szolnok, rengeteget hibázott az ASE, így az első félidőben biztos veze­téshez jutottak a hazaiak. A 26. perc után a csereemberek vezet­ték győzelemre az olajosokat. Kitűnt: Balogh, Takács, Mérész T„ illetve Hencsey. Rezák László: — Örülök, hogy a fiatalok játszhattak, de van még min javítani. Vertetics István: — A Szolnok az első félidőben ag­resszíven, és jól védekezett, s ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. Schmidt Ferenc NB I/B: Dombóvári VMSE- SMAFC 86-76 (40-38) Dombóvár, 300 néző. V: Vas­vári, Ádám. Dombóvár: Szőke (8), Milivojsa (23/3), Laczházi (18), Halmai (8), Miklóssy (7/3). Cs: Kovács N. (22/6), Szigetvári (-). Edző: Molnár István. SMAFC: Poj- bics (7/3), Monirog (13), Varga (4), Szlávik (20/6), Pre- iner (8). Cs: Palotai (19/6), Pál (5). Edző: Szakáll Miklós. A soproniak kezdtek jobban (3. perc: 8-10), öt percet kellett várni a fordításra. A vasutasok előnye tiszavirág életű volt, két távoli pontos dobással vissza­vették a vendégek a vezetést, majd elhúztak (11. perc: 17-24). Molnár edző időkérését követően a dombóváriak sokat javultak (16. perc: 32-29), ám jelentős előnyt nem tudtak sze­rezni a szünetig. Fordulás után jól kezdtek a házigazdák, Ko­vács N. két triplát is beszórt (24. perc: 50-44). Egy ideig úgy tűnt, nem kell majd izgulni, hiszen 13 pontra növelte elő­nyét a DVMSE (29. perc: 64— 51), ám a soproniak nem adták fel, s a 37. percben 73-70-ra feljöttek. A végjátékban lendü­letesebb és „gólratörőbb” lett a hazaiak játéka, így sikerült megőrizni az előnyüket. A B-csoport rangadóján el­sősorban jó védekezésüknek köszönhetik igen értékes győ­zelmüket a vasutasok. Jók: Ko­vács N„ Milivojsa, illetve Szlá­vik, Palotai. Gaál István BIZTONSÁG FELSŐFOKON A havonta kibocsátott, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstárjegy az egyik legnépszerűbb befektetés az értékpapírpiacon. Nem is csoda, hi­szen jól kamatozik és rendkívül biz­tonságos. • Az állami garancia azt jelenti, hogy az állam garantálja a befektetőnek a névérték és a kamat kifizetését a fu­tamidő lejártával. • A Kamatozó Kincstárjegy évi 22%-ot kamatozik, ami az egyéves futamidejű értékpapírok között különlegesen jó­nak számít. • Biztonságát tovább növeli, hogy nem kell hazavinni - értékpapír-számlán is tartható, ahonnan sem ellopni, sem el­veszíteni nem lehet. • A Kamatozó Kincstárjegy a futamidő alatt másodpiaci forgalomban az OTP Értékpapír Ügynökség Rt., az OTP Bank, a Kereskedelmi és Hitelbank, a Magyar Hitel Bank fiókjaiban napi árfolyamon adható és vehető. • Ugyanakkor a futamidő alatt is visszaváltható. (Igaz, hogy ebben az esetben csak a névértéket fizetik ki a befektetőnek.) • A Kamatozó Kincstárjegy könnyen el­érhető, hiszen - amint az az alábbi listá­ból is látszik - igen sokan forgalmazzák. A Kamatozó Kincstárjegy legújabb sorozata (1997/IX.) 1996. szeptem­ber 30-tól október 11-ig jegyezhe­tő. Jegyzési árfolyam az első héten 99,50%, a második héten 100%. A kibocsátás napja (egyben a kama­tozás kezdete): 1996. október 16. Évi kamata 22%. a AZ ÁLLAM ELSŐDLEGES FORGALMAZÓI: OTP Értékpapír Ügynökség Rt. 1051 Bp„ Mérleg u. 4. • OTP Bank Rt. 7101 Szekszárd, Mártírok tere 5-7., Paks, Tamási, Bonyhéd, Dombóvár, Tolna • Magyar Hitel Bank Rt. 7101 Szekszárd, Arany J, u. 23-25., Dombóvár, Dunaföldvár AZ ELSŐDLEGES FORGALMAZÓKKAL SZERZŐDÉST KÖTŐ EGYÉB ÉRTÉKESÍTŐHELY: Cooptourist Rt. 7100 Kölcsey Itp 160 VALAMINT: MNB Tolna Megyei Igazgatóság 7100 Szekszárd, Beloiannisz u. 13. MAG1AR J&LAMPAl ’í K A TÖBBSZÖRÖS BIZTONSÁG 31-15, 25. p.: 48-36, 30. p.: 60-40, 35. p.: 68-50. Laczházi tör kosárra a SMAFC ellen fotó: tilinger