Tolnai Népújság, 1996. augusztus (7. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-27 / 199. szám

8. oldal Sport 1996. augusztus 27., kedd Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Megrúgták a játékvezetőt a Madocsa-Ozora mérkőzésen Madocsa-Ozora: 2-0-nál a 84. percben félbeszakadt. Madocsa, 200 néző. V: Be- recz. Madocsa: Füller­Araczki (Tuba), Krausz, Kovács, Vörös II- Baksai (Bertók), Árki, Szabó II, Szili- Vörös F., Szabó I. Edző: Szabó István. Ozora: Szabó- Brannauer (Tóth Cs.), Siklósi, Miklós, Szűcs- Nádasdi, Baráth, Végh, Tóth J.- Sandi, Dölles. Edző: Végh István. Nagy iramú mérkőzés, szép gólok­kal. A 84. percben a játékve­zető megismételtetett egy li­est, erre az ozorai játékosok a bíróhoz rohantak, s egyikőjük megrúgta Berecz játékveze­tőt, aki ezután lefújta a talál­kozót. G: Árki, Szabó I. Jók: Árki, Szili, Vörös II, Krausz, illetve Siklósi, Nádasdi, Végh. Lénárt Gyula Dalmand-Nagymányok 3-2 (1-0). Dalmand, 200 néző. V: Sajgó. Dalmand: Varga J.- Tóthi, Nagy, Ba­logh I, Schiffer (Tóth)- Tö­rök (Balogh II), Varga B., Berki, Bodakos- Fajcsi (Flória, Kocsis), Ács. Edző: Varga Károly. Nagymá- nyok: Töpfner- Bíró, Stang- linczky, Énekes, Halász- Szabó (Hajcz), Bacsó, Guth Z., Tornyai (Guth J.)- Czárth, Borbély. Edző: Czárth János. A végig fö­lényben játszó hazaiak akár nagyobb arányban is győzhet­tek volna. G: Török, Berki, Schiffer, illetve Guth Z., Guth J. Jók: Berki, Varga B„ Bo­dakos, ill. Töpfner, Guth Z., Borbély. Varga Károly Tengelic-Őcsény 3-1 (0-1). Tengelic, 150 néző. V: Nagy A. Tengelic: Mészá­ros- Nyúl' (Bogyó), Soós, Kapás, Fiilöp- Váli, Jun- kuncz (Pamuki), Blazsek- Varga, Vida, Parrag. Edző: Molnár József. Őcsény: Száraz- Gillich (Kilián), Mózes, Weitner, Botos- Bán, Gulyás, Sörös (Vág- ner)- Jelusics, Horváth, Deák. Edző: Weitner Ádám. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen a jobb erőnlét dön­tött. G: Vida 2, Parrag, illetve Jelusics. Jók: Vida, Blazsek, Soós, Fülöp, illetve Bán, Bo­tos, Deák. Kászpári György Dunakömlőd-Kisdorog 2-1 (2-0). Kisdorog, 150 néző. V: Albert J. Duna- kömlőd: Tibai- Benedek, Máté (Rákosi), Kiss (Rácz), Páli- Jóni, Lacza, Gyön­gyösi, Kajári- Pongrácz, Kovács. Edző: Kolarics Zsolt. Kisdorog: Bognár- Dallos (Fábián), Erős, Pechli (Wirth), Forrai- Brunner, Lantos, András, Stölkler I (Szemes)- Stölk- ler II, Páli. Edző: Kerekes Ágoston. Küzdelmes, he­lyenként jó színvonalú rtiér- kőzésen a vendég csapat megérdemelten nyert. G: Jóni, Kiss, illetve Wirth. Jók: Kiss, Pongrácz, Benedek, il­letve Páli. Sárkány Tibor Izmény-Szedres 2-1 (0-1). Izmény, 200 néző. V: Szakács. Izmény: Bálint Gy.- Szabó, Bálint J., Se­bestyén L., Sebestyén Z.- Marcsek, Kelemen, Balogh- Jakab (Bakó), Juhász, Se­bestyén Cs. Edző: Bodony János. Szedres: Lukács­Simon (Farkas), Nagy, Ba­logh, Szabó- Lampert (Pálfi), Matus (Kolesári), Farkas J., Mester- Karip, Kirschner. Edző: Férgeit Zoltán. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a hazai csapat nagyobb akarása döntött. G: Sebestyén Cs., Juhász, illetve Kirschner. Jók: az egész hazai csapat, illetve Farkas J., Kirschner. Dávid Antal Majos-Szakcs 3-0 (1-0). Szakcs, 200 néző. V: Nagy G. Majos: Kovács- Lakatos, Lovász, Dávid, Sántha- Jó­nás, Palkó (Búzás), György, Seregi- Nagy , Hadikfalvi. Edző: Lőrincz Antal. Szakcs: Tobak Sz.- Sipos, Antal (Őri), László (Niklai Cs.), Niklai S. (Szarvas)- Hollósi, Tobak G., Takács- Braun, Tapasztó, Tóth. Edző: Őri József. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt vendég győzelem. Kiállítva: Jónás a 85. percben. G: Se­regi, Nagy, Hadikfalvi. Jók: Dávid, Sántha, Palkó, illetve Sipos, Niklai, Tobak G. Koncz László Zomba-Fadd 2-1 (2-0). Fadd, 200 néző. V: Led- neczky. A mezőnyben a Fadd, a góllövésben a Zomba volt a jobb és a szerencsésebb. G: Kalmár 2, ill. Kovács. Ifjúságiak: Szakcs-Majos 1-7, Madocsa-Ozora 1-1, Dalmand-Nagymányok 4-1, Fadd-Zomba 0-2, Tenge­lic-Őcsény 4-0, Izmény- Szedres 2-1, Kisdorog-Du- nakömlőd 2-0. Megyei II. osztály 1. Tengelic 2 2 _­10-1 6 2. Majos 2 2­­5-0 6 3. Dunakömlőd 2 2­­4-1 6 4. Ozora 1 1­­4-1 3 5. Nagymányok 6-. Kisdorog 2 2 1 1 : 1 1 5-4 3-2 3 3 7. Szedres 2 1­1 3-3 3 8. Dalmand 2 1­1 3-4 3 9. Izmény 2 1­1 2-3 3 10. Zomba 2 1­1 2-8 3 11. Madocsa 1­­1 1-2­12. Fadd 2 _ _ 2 2-5 _ 13. őcsény 2­­2 1-5­14. Szakcs 2­­2 1-7­A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük A 90. percben egyenlített a Báta Harcon Szekszárd Cikó-Mórágy 11-3 (6-1). Al­sónána, 100 néző. V: Tóth. A gyengén játszó mórágyiak ellen megérdemelt vendég siker. G: Csabai, Kiss H., Szököcs 3-3, Forrai T., Forrai B., illetve Márton 2, Péter. Jók: Kiss H„ Forrai B., Csabai, Nagy, illetve Márton. Harc-Báta 2-2 (1-1). Harc, 50 néző. V: Fang. A nagy igye­kezettel játszó harciak kétszer is vezettek, de az utolsó perc­ben egyenlített a Báta. G: Ret­tich, Márton, illetve Braun Cs., Braun II J. Jók: Éppel, Zengai, Takács, Márton, illetve Kőkúti. Bátaapáti-Bonyhádbör- zsöny 2-1 (2-0). Bonyhádbör- zsöny, 100 néző. V: Hegyi. A lelkesebben küzdő vendégcsa­pat megérdemelten nyert. G: 111, Varjas, illetve Lakatos. Jók: Grill, Varga, Ömböli, illetve Reiczi, Belső, Schuler. Sióagárd-Alsónána 2-2 (1-1). Sióagárd, 50 néző. V: Anczló. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen. A második félidőben egy sióagárdi me­zőnyjátékos állt be a megsérült hazai kápus helyére. G: Sági, Neiner, illetve Veres 2. Jók: Kásler, Neumann, Tóth, illetve Horváth P., Veres, Vecsei. Kéty-Bonyhádvarasd 3-1 (2-0). Kéty, 50 néző. V: Unya- tinszky. Megérdemelt hazai győzelem. G: Bogos 2, Márton, illetve Bogos Á. Jók: Erős, Bo­gos, Mozbauer, illetve Bogos A. Paks Szakály Agraco II.-Kölesd 2-1 (1-1). Kölesd, 50 néző. V: Monostori. A szerencsésebb csapat győzött. G: Károlyi, Il­lés, illetve Ifjú. Jók: Illés, Agócs, Pruck, illetve Seregély Gy., Szűcs I., Horváth. Pusztahencse-Alsótengelic- Kajdacs II. 4-1 (1-0). Végig a hazaiak akarata érvényesült, a gólkülönbség a vendégekre nézve hízelgő. G: Kovács 2, Sáfrány, Katona, illetve Bre- dák. Jók: Katona, Kovács, Kol­lár, Csahóczi, illetve Bredák, Orsós, Zámbó. Gyönk-Tolnanémedi 2-1 (0-0). Gyönk, 50 néző. V: Nyit- rai. A második félideji jobb tel­jesítményével győzött a hazai csapat. G: Májer, Tomóczki, il­letve Szilágyi. Jók: Kiss, Bruckner, Elő, illetve ifj. Győré, Szilágyi. Pálfa-Györköny IL-Pince- hely 5-2 (3-2). Pincehely, 80 néző. V: Pápista. Az NB III-as játékosokkal megtűzdelt ven­dégcsapat szerencsés gólokkal nyert a helyenként jól játszó hazai fiatalok ellen. G: Kovács B„ Molnár A., Fritz, Vörös, Krausz, illetve Kökény, Győré S. Jók: az egész vendégcsapat, illetve Kántor, Győré T., Illés. Bogyiszló-Németkér 5-1 (1-0). Bogyiszló, 70 néző. V: Kiss. A két kapus közti különb­ség és a nagyobb akarás dön­tött. G: Vincze 2, Fehérvári, Tamás, Gödör, illetve Farkas G. Jók: Berka, Vincze, Gáncs, Gödör, ill. Licker A. Dombóvár Kocsola-Váralja 4-2 (2-2). Kocsola, 80 néző. V: Egyed. A sok helyzetet elpuskázó haza­iak már az első félidőben el­dönthették volna a találkozó sorsát. G: Czeglédi 3, Botos, il­letve Galla, Schmidt. Jók: Czeglédi, Müller, illetve Frank, Bogos. Kurd-Csikóstőttős-Ka- posszekcső 2-1 (2-0). Kurd, 100 néző. V: Tölgyesi. A köze­pes színvonalú mérkőzésen reá­lis eredmény született. G: Szűcs, Szabó, illetve László. Jók: az egész hazai csapat, il­letve László. Závod-Mucsfa 3-1 (2-0). Závod, 100 néző. V: Witzl. Sportszerű mérkőzésen a végig többet kezdeményező hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. G: Lantos 2, György, il­letve Selyem A. Jók: Lantos, Kovács, György, Kajtár, illetve Selyem A., Végvári, Selyem P. Nak-Magyarkeszi 3-2 (1-1). Nak, 100 néző. V: Varga. Lendületes mérkőzésen igazságos hazai győzelem. G: Varga 2, Buda, illetve Macher, Teplán. Jók: Takács, Rácz, Koszticza, Kovács L., illetve Franke, Teplán, Páczelt. Lengyel-Györe 2-0 (0—0). Lengyel 100 néző. V: Biszak. Küzdelmes mérkőzésen a jól játszó hazaiak rászolgáltak győzelmükre. G: Rózsa, Sze- ifert. Jók: az egész hazai csapat, illetve Kulcsár, Horváth Z., Fá­bián. SZEKSZÁRD 1. Cikó 2 2­­14- 3 6 2. Alsónána 2 1 1­8- 3 4 3. Báta 2 1 1­7- 5 4 4. Bátaapáti 2 1 1­4- 3 4 5. B.varasd 2 1 — 1 6- 4 3 6. Kéty 2 1­1 4- 7 3 7. Sióagárd 2 ­2­4- 4 2 8. Harn SE 2 ­1 1 2- 5 1 9. B.börzsöny 2 ­­2 4- 7­10. Mórágy 2 ­­2 4-16­PAKS 1. Bogyiszló 1 1­­5-1 3 2. Pálfa 1 1­­5-2 3 3. P.hencse 1 1­­4-1 3 4. Szakály II. 1 1­­2-1 3 5. Gyönk 1 1­­2-1 3 6. Tolnanémedi 1­­1 1-2 — 7. Kölesd 1­­1 1-2­8. Pincehely 1­­1 2-5­9. Alsótengelic 1­­1 1-4­10. Németkér 1­­1 1-5­DOMBÓVÁR 1. Kocsola 1 1 _ _ 4-2 3 2. Závod 1 1­­3-1 3 3. Lengyel 1 1­­2-0 3 4. Nak 1 1­­3-2 3 5. Kurd 1 1­­2-1 3 6. Iregszemcse­­­­0-0­7. Magyarkeszi 8. Csikóstöttős 1 1 — “ 1 1 2-3 1-2 “ 9. Váralja 1­­1 2-4­10. Mucsfa 1­­1 1-3­11. Győré 1­­1 0-2­Ausztráliában rendezik meg a Crocodile Trophy mountain bike versenyt, melyen az össztáv 2210 kilométer. A versenyben 6 nemzet 36 kerékpárosa vesz részt. feb/reuters Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 34. foga­dási heti totó és góltotó nye­reményei a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy falálatos szelvény nem volt. A követ­kező hétre átvitt nettó hal­mozódó nyereményösszeg 3.467.806 forint. 13 falálatos szelvény nem volt. A következő hétre átvitt nettó halmozódó nye­reményösszeg 2.774.245 fo­rint. 12 falálatos szelvény 4 darab, nyereményük egyen­ként 520.171 forint, 11 falálatos szelvény 127 darab, nyereményük egyen­ként 16.383 forint, 10 falálatos szelvény 1.292 darab, nyereményük egyenként 2.684 forint. Góltotó: 4 találatos nem volt. A következő hétre át­vitt nettó halmozódó nye­reményösszeg 3.228.831 fo­rint. 3 találatos 17 darab, nyereményük egyenként 29.402 forint. Rózsa Norbert nyerte a BMW-t Olimpiai bajnokok gyüle­keztek tegnap a Naturexpón. A kőbányai vásárváros A- pavilonjában az atlantai magyar győztesek között egy olyan Z3 Roadster tí­pusú BMW személygépko­csit sorsoltak ki, amelyet a Wallis Motor Kft. és a Natu- rexpo ajánlott föl. Á sajtótájékoztatóval egybekötött sorsoláson elő­ször Schmitt Pál, a Nemzet­közi Olimpiai Bizottság al- elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szólt né­hány szót a sport és a kör­nyezetvédelem kapcsolatá­ról. Schmitt Pál, aki a NOB Környezetvédelmi Bizott­ságának elnöke is, el­mondta: e témakör a sport és a kultúra után az olimpiai mozgalom harmadik „di­menziója”. Schmitt Pál an­nak a Rózsa Norbertnek a nevét húzta ki, aki nem tu­dott jelen lenni, ennek elle­nére sikerült telefonvégre kapni a kitűnő mellúszót: - Autómániás vagyok, ezért dupla öröm számomra, hogy enyém lett a BMW. Az ilyen sportos kocsikat pedig különösen szeretem - felelte Rózsa.- Volt már valamilyen nagyobb nyereménye, vagy ez az első ilyen alkalom?- Bár alkalmanként ki­próbáltam a szerencsejáté­kokat, most először nyertem és rendkívül boldog vagyok. Kézilabda NB II Az STC kiaknázta a Kincsesbányát FérHak Simontornyai TC-Kincses- bánya 31-10 (15-4). Kincses- bánya, 100 néző. V: Babos, Fojt. Simontornya TC: Bo­kor- Bosnyák 4, Bodoki 13, Vinczellér I. 2, Vinczellér A. 5, Simon 3, Halasi 3. Csere: Pákozdi 1, Kiss, Boros. Edző: Zámbó Tibor. A vendégek diktálta hatalmas iramot az újonc hazaiak csak negyed órán át bírták (7-2). Bokor remek védéseinek és a gyors indítá­sokból lőtt góloknak köszönhe­tően az STC a szünetig eldön­tötte a mérkőzés kimenetelét. A második játékrészben is a ven­dégek irányították találkozót. Góljaikat leindításokból és Bo­doki átlövéseiből szerezték. A megfiatalított STC könnyedén győzött a lelkes, de szerény já­tékerejű Kincsesbánya ellen. Jók: Bokor, Bodoki, Bosnyák, Vinczellér A. Balatonboglár SC-Tolna- tej SE 20-20 (9-9). Balaton­boglár, 100 néző. V: Rump­ler, Szabó. Tolnatej: Spoljár- Bordás (4), Rákász, Teimel L. (3), Nagy (5), Teimel J. (6), Kovács J. (2). Csere: Mis- kolczi (kapus), Budai, Beréti, Takács. Edző: Teimel Lajos. A Tolnatej SE lendületes kez­déssel lepte meg a hazai csapa­tot (3-0). A 9. perctől kezdve felzárkózott a Balatonboglár. Egy kihagyott szekszárdi bün­tető után 9-9-cel fordultak a csapatok. A második félidőt is a tejesek kezdték jobban. Spoljár, Teimel József, Bordás és Ko­vács J. remek alakításaival há­rom gólos előnyt szereztek (18-15). Ezután a bogiáriak, kihasználva a vendégek hibáit, 18-18-ra kiegyenlítettek. Az utolsó percben, 2O-20-as állás­nál büntetőt hibáztak. Az ellen- támadásnál, amint a szekszár­diak gólhelyzetbe kerültek a já­tékvezetők lefújták a mérkő­zést. A bátran és végig fölény­ben játszó Tolnatej SE megér­demelten hozta el az egy pontot a hazai pálya minden előnyét élvező Balatonboglár együtte­sétől. Jók: Teimel J., Spoljár. Nők Tamási-Balatonboglár 16-15 (10-6). Balatonboglár, 50 néző. V: Andorka, Kárpáti. Tamási: Siklósi- Czuppon, Kondor V. 4, Csík 3, Varga 4, Szabó 2, Béres 1. Csere: Be- lina (kapus), Jurasics 1, Be­réti 1, Kondor B., Gruber. Edző: Szabó Bakos Béla. Az első félidő elején fej-fej mellett haladtak a csapatok (10. perc: 3-3). Ettől kezdve a Tamási pontos támadásokkal, és a Sik­lósi kapus irányította jó véde­kezéssel fokozatosan elhúzott. A félidő végére négy gólra nö­velte előnyét a vendégcsapat. Szünet után már 13-7-re is vezetett a Tolna megyei gárda, ettől kezdve viszont rengeteg hiba csúszott támadásaikba. Feljött a vendéglátó csapat, előbb 13-10-re, majd az 50. percben egyenlítettek is. A mélyponton túljutva hatalmas akarással küzdött a Tamási, és az izgalmas végjátékban meg­érdemelten vitte el a két pontot. Jók: a csapat minden tagját di­cséret illeti. Úszás Kielégítő Popov állapota Továbbra is súlyos, de ki­elégítő állapotban van Alek- szandr Popov, az Atlantá­ban két aranyérmet nyert orosz úszó, akit szombaton este késeitek meg. A hétfő reggeli orvosi jelentés sze­rint Popov állapota kissé ja­vult, sérült tüdeje is újra dolgozik. — Jobban van, mint teg­nap, fel fog épülni, és ismét úszni fog - idézte az AP ame­rikai hírügynökség a sportoló kezelőorvosának, Georgij Go- luhovnak a szavait. Popovot a 31-es számú moszkvai kórházban kezelik, egyelőre nem tudni, meddig kell ott maradnia. Amennyi­ben szállítható állapotban lesz, átviszik arra az elnöki klinikára, ahol Borisz Jelcin államfőt is ápolták. Az Inter­fax független orosz hírügy­nökség hétfői értesülése sze­rint a tettesek egyikét őrizetbe vették, részletekkel azonban nem szolgált. (Az orosz rend­őrség tájékoztatása szerint az úszóbajnok egy hölgyet kísért haza, amikor eddig ismeretlen okokból konfliktusba kevere­dett dinnyeárusokkal, akik megkéselték.) A Popov elleni támadás híre Ausztráliában is igen nagy visszhangot keltett. A kiváló gyorsúszó két évig a távoli földrészen élt és edzett. John Boultbee, az ausztrál sportintézet igazgatója együttérzéséről biztosította Popovot.