Tolnai Népújság, 1996. június (7. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-03 / 128. szám

8. oldal Sport 1996. június 3., hétfő Labdarúgó NB III., Dráva-csoport Továbbra is nyeretlen az UFC a Bonyhád ellen, a gerjeniek hetedik tavaszi döntetlenje A két gólpasszt adó gerjeni Pusztai (balról) húz el ellenfele mellett fotó: bakó jenó Bonyhád-UFC Szekszárd 1-1 (1-0) Bonyhád, 300 néző. V: Ábel. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Biliczki, Stumpf, Fodor- Tá­las (Bóta), Babai, Máté (Kiss), Baumann- Pfeifer, Darabos (Végvári). Edző. Incze Zoltán. Szekszárd: Cziráki- Horváth, Mosonyi, Hanák, Sztehló- Kovács (Vesztergombi), Volár (Ga­lambos), Novák, Nagy S.- Bozsér, Rupa. Edző: Kniesz Mátyás. A 12. percben szög­lethez jutott a hazai csapat. Da­rabos beadását Babai fejelte kapura, a labda kipattant a ka­pusról, Babai másodszorra már nem hibázott. 1-0. A 70. perc­ben szintén szöglet után egyen­lített a Szekszárd. A beívelt labdát a csereként beállt Ga­lambos közelről pöccintette a kapuba. 1-1. Bogaras kapussal az élen hősiesen védekezett a hazai csapat, s végül igazságos eredmény született. A szek­szárdiaknak nem sikerült meg­szakítaniuk a bonyhádiak el­leni nyeretlenségi sorozatukat, az UFC NB III-as története so­rán még egyszer sem tudta le­győzni a völgységi gárdát. Jók: Bogaras (a mezőny legjobbja), Biliczki, Szabó, Stumpf, illetve Novák, Sztehló, Horváth. Kiszler Ferenc Gerjen-Balatonlelle 2-2 (1-2) Gerjen, 200 néző. V: Béni. Gerjen: Prantner- Farkas, Hosnyánszki, Kárpáti (Kol­lár), Kern- Wiesner (Andi), Horváth, Farsang, Varga (Beregi)- Nagy, Pusztai. Edző: Teszler Vendel. Bala- tonlelle: Kovács- Kenéz, Kalmár (Andrasics), Belez- nai, Tettamanti (Vida)- Ko- ródi, Czubelák, Kiss, Hi- mics- Somogyi, Takács. Edző: Kenéz István. A 3. percben Himics jobboldali be­adását Takács a bal oldalról a hosszú sarokba fejelte. 0-1. A 14. percben Tettamanti jobb oldalról középre lőtt, ismét Ta­kács érkezett jókor, s közelről a kapuba helyezett. 0-2. A 26. percben Pusztai jobboldali szabadrúgását Farsang 5 mé­terről a kapu jobb oldalába fe­jelte. 1-2. A 79. percben Pusz­tai szabadrúgását Andi pör­gette a hálóba. 2-2. A korán kétgólos hátrányba kerülő házigazda gerjeniek nagy hajrát nyitottak, sok hely­zetet hoztak össze, de erejük­ből újból csak egy pontra fu­totta. Jók: Horváth, Farsang, Kárpáti, illetve Takács, Kenéz, Kovács. Szebényi Béla Bátaszék­Dunaszentgyörgy Limex 1-0 (0-0) Bátaszék, 600 néző. V: Poszt. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kiss Gy., Izsák, Acsádi- Kel­ler (Pap), Brecska (Kőkúti), Pozsár, Szabados- Hosszú, Zalai (Kovács). Edző: Pozsár István. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Sörös (Hajpál), Varga, Horváth J., Pintér- Debreceni- Kiss T. (Gyön­gyösi), Dienes (Káldi)- Hor­váth L., Boros, Stölkler. Edző: Botos Antal. A 16. percben Pozsár szabadrúgását követően Zalai hét méterről a kapufára lőtte a labdát. A 23. percben Boros átadását Hor­váth L. közelről mellé gurí­totta. Az 57. percben Zalai ment el a jobb oldalon, lövé­sébe Debreceni belenyúlt, a gólba tartó labdát Szlanyinka bravúrral hárította. A 80. perc­ben Bojás szabadrúgását Szla­nyinka még az alapvonalon túlra tornászta, ám Szabados szögletét Pozsár a hosszú sa­rokba fejelte. 1-0. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, majd a vendé­gek fölénybe kerültek. A haj­rában a hazaiak azonban ma­gukhoz ragadták a kezdemé­nyezést és Pozsár góljával megérdemelten tartották ott­hon a bajnoki pontokat. Jók: Zalai, Hosszú, Bojás, Kocsis, illetve Szlanyinka, Varga. Illés Béla Paks-^SeUye 2-2 (1-0) Paks, 600 néző. V: Cservöl­gyi. Paks: Heizler- Somogyi, Prantner, Kródi- Wolf, Borsi (Kovács), Radies, Maj- sai N. (Ács), Feer- Bene- deczki, Kulcsár. Edző: Pat­kós István. Sellye: Regős- Csorba, Becker, Hirth, Hoffscheuer- Tóth, Knézics, Varga, Kapusi- Major, Zi- dics (Morvái). Edző: Goják György. A hazaiak végigtá­madták az egész első félidőt, de gólt csak szerencsével sze­reztek. A 45. percben Kapusi Benedeczkinek adta a labdát, aki 12 méterről a kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. Szünet után, a 47. percben Knézics okosan legurított Var­gának, aki 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-1. Az 59. percben Kovács elhúzott a bal oldalon, beadásából Radies ismét vezetést szerzett a hazai­aknak. 2-1. A 70. percben Ka­pusit buktatták 20 méterre a paksi kaputól. A szabadrúgást Becker a bal alsó sarokba lőtte. 2-2. A paksi csapat ezúttal is hozta a hazai meccseken muta­tott formáját. A lelkes vendé­gek rászolgáltak az egy pontra. Jók: Wolf, illetve Becker, Re­gős, Varga, Csorba. Zerzja József Az NB III. Dráva-csoportjá- nak további eredményei: Pé­csi VSK-DD Gáz 0-0, Mar- cali-Balatonföldvár 3-0, Komló-Pécsi Postás 2-1, Be- remend-Balatonkeresztúr 10-0. Ifjúsági bajnokságok NB III., Dráva-csoport: Bonyhád-UFC Szekszárd 3-2, Paksi SE-Sellye 2-1, Ger­jen-Balatonlelle 7-0, Báta- szék-Dunaszentgyörgy Limex SE 3-0. Megyei ifjúsági bajnokság: Aparhant-Nagydörög 4-4 Ho­gy ész-Te vei 1-0, Dombóvári FC-Tamási 2-2, Decs-Tolna Arany Ászok FC 2-0, UFC Szekszárd-Fadd 6-0, Györ- köny-Döbrököz 1-3, Kaj- dacs-Kakasd 2-1, Simon- tomya-Nagymányok 26-0 (!)• Pozsony—Budapest—Belgrad kerékpáros verseny Istlstekker, a peches hetedik Zamárdiban táboroztak Michael Schumacher első győzelme a Ferrarival Schumi Ferrariját először intették le elsőként fotó: traco Szombaton véget ért a négynapos Pozsony-Buda- pest-Belgrád kerékpáros verseny. Istlstekker János, a Bici-Tour Szekszárd 21 éves versenyzője a második leg­jobb magyarként hetedik helyen végzett a nemzetközi viadalon. Istlstekker az első naptól kezdve az élbolyban tekert, a szerdai Pozsony-Budapest nyitószakaszon hatodikként ért célba úgy, hogy az utolsó hajrá előtt egy defekttel is meg kellett küzdenie. A má­sodik napon a Hősök teréről Szabadkáig vezetett a porfel­hőlovagok útja, a szekszárdi kerekes szintén az éllel, tize­dikként suhant át a célvona­lon. Sajnos, a szabadkai befu­tónál a szervezők Istlstekkert összetévesztették egyik klub­társával, így célfotó híján ér­tékes bonuszpontoktól fosz­tották meg az ekkor összetett­ben hetedik helyen álló szek­szárdit. A második etapon egyébként eggyel csökkent a Bici-Tour csapatlétszáma, miután Ágoston Pétert - ki­lencedmagával - a kísérő au­tók mögötti „árnyékolásért” a rendezők kizárták a további küzdelmekből. A 212 és 179 km-es túrát követően a 99 km-es Sza- badka-Kikinda szakasz ki­sebb „sétának” tűnhetett csu­pán a résztvevőknek. Istlstek- kemek is feküdt a táv, hato­dikként, a győztessel azonos idővel érkezett be. A Bici- Tour sportolójának a harma­dik napon hatodik helyével - először és utoljára - sikerült átvennie a „vezetést” össze­tettben a magyar indulók kö­zött - a szolnoki Steig Csabát megelőzve. A két bringás mindvégig óriási csatát vívott egymással, ami érthető, hisz a tét nem kicsinység: a Magyar Kerékpáros Szövetségnek jú­nius 15-ig kell döntenie az olimpiára utazó magyar bicik­lis kilétéről. A mieink közül kettejükön kívül senki sem tudott belekotyogni a külföl­diek dolgába. A szombati finisben Ki- kinda és Belgrád közt 184 km várt az indulókra. A szakasz első részhajráját Steig Csaba nyerte, így aztán Istlstekker- nek is fel kellett mutatnia va­lamit. A szekszárdi fiú embe­resen rá is készült a második „gyorsaságira”, s meg is nyerte azt - gondolta ő. Kide­rült azonban, hogy az igazi részhajrá csak három kilomé­terrel odébb leledzik. A gali­bát egy korábbi versenyről az aszfalton felejtődött hegyi­hajrá jelzése okozta ... „Jana” a második részhajrán „csak” negyedik lett, drága árat fizetett a „csíkokért”, hisz hiába jött be hatodikként az utolsó etapon, Steig, a keve­sebbet kezdeményező, de ki- egyensúlyozottabban ver­senyző nagy rivális három másodperccel jobbnak bizo­nyult az összetettben. Az összetett végered­mény: 1. Slagomir Heger (cseh, Husquama) 14:56:50, 2. Rinjakovics (szlovén, Pe- rutnina Ptuj) 14:57:11, 3. Za- jac (ukrán) 14:57:21,4. Lupas (román) 14:57:27, 5. Van de Werff (holland, Vredesteil) 14:57:56, 6. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár) 14:58:09, 7. Istlstekker János (Bici-Tour Szekszárd) 14:58:12. A hagyományoknak megfele­lően az idén is május végén a Tolna Megyei Önkormányzat zamárdi üdülőjében tartotta meg szokásos éves továbbkép­zését a Tolna Megyei Labda­rúgó Szövetség játékvezetői bi­zottsága. A háromnapos „tábo­rozáson” ötvenhét megyénkbeli - köztük nyolc fiatal, a körzeti bajnokságban működő - síp­mester vett részt. A program csütörtök délután az előző félév értékelésével, az ellenőrök tapasztalatairól és az új fegyelmi szabályzatról szóló beszámolóval vette kezdetét. Az utóbbi igen érzékenyen érinti a játékvezetőket, mivel drákói szigorúságú „törvények” lépnek életbe. Gabi Géza, a megyei JB elnöke számolt be az új rendelkezésekről, melyek részletesen szólnak a késve ér­kezésről; a meg nem jelenésről; az indokolatlan mérkőzésle­mondásról; a hivatalos küldés nélküli vezetésről; a pályatarto­zékok vizsgálatának elmulasz­tásáról; a szeszes ital fogyasz­tásról; a sportvezetők, játéko­sok, saját bíró kollégák (!) sér­tegetéséről; a hiányos jegyző­könyvekről; a valótlan adatok közléséről; az ellenőr befolyá­solásának szándékáról. A legki­sebb vétségek is már 1-2 hónap büntetést (ami ugye felérhet egy teljes őszi vagy tavaszi szezonnal), míg a súlyosabb vétkek akár több éves eltiltást is maguk után vonhatnak. Pénteken reggeli torna he­lyett kispályás mérkőzésekkel indult a nap, a bírák körzetek szerint elosztva négy csapatban mérkőztek egymással. A focit követően délelőtt a tábor lakóit meglátogatta Nagy Miklós, az országos JT elnöke, az MLSZ elnökségi tagja, aki részletes, video vetítéssel egybekötött előadás? tartott az NB I-es és NB Il-es játékvezetők általános hibáiról. Ezen kívül tiszteletét tette a „zamárdiaknál” Szinger Ferenc, a Tolna Megyei Labda­rúgó Szövetség elnöke, Móra Zoltán megyei sportigazgató, valamint a Fejér, Somogy és Baranya megyei játékvezetői társtestületek irányítói is felke­resték a továbbképzés helyszí­nét. A pénteki egész napos fejtá­gítót követően délután a síp­mesterek csukát húztak és a Fe­jér megyei JB csapatával ját­szottak barátságos mérkőzést. Szombat reggel befejeződtek a kispályás minitorna küzdel­mei, majd délelőtt az ellenőri, a küldő és szervezési bizottság vezetőinek beszámolóját hall­gatták meg a jelenlévők. A há­romnapos továbbképzés egy­órás vitafórummal zárult. * Fejér megyei JB váloga- tott-Tolna megyei JB váloga­tott 5-3 (3-2). Zamárdi. V: Köő. Fejér megye: Földi- Nagy, Nyusza, Rózsa, Major- Szabó J. (Szabó B.), Arany T. (Fésű), Schmidt, Makk- Kalmár, Termő (Závotka). Edző: Paminger Ede, Almádi Sándor. Tolna megye: Bei- dek- Dárdai (Csobot), Lubas- tyik (Zádori), Bíró, Varga (Krekó)- Lerch (Ledneczky), Sóthy, Maraszin (Fazekas)- Tóth (Sebestyén), Bony ai, Beke. Edző: Kovács Ferenc. A kapcsolatteremtő mérkőzé­sen a végig mezőnyfölényben játszó Fejér megyeiek három gólos vezetése után a tolnai vá­logatott egyenlített, de a vendé­gek fiatalos cseréikkel a maguk javára fordították a mérkőzést. G: Arany T. 2, Schmidt, Termő, Fésű (1 l-esből), illetve Bonyai 3. Michael Schumacher megsze­rezte első győzelmét a Ferra­rival. A Forma 1-es autós gyorsasági világbajnokság Spanyol Nagydíján a kétsze­res világbajnok német pilóta hatalmas fölénnyel ért első­ként célba a francia Jean Alesi és a kanadai Jacques Villeneuve előtt. A végig zuhogó esőben le­bonyolított verseny rajtja pe­dig nem úgy sikerült Schu­macher számára, ahogy sze­rette volna. A német pilóta, beragadt, s a harmadik helyről a hatodikra esett vissza, innen kezdte el a felzárkózást. Az 5. kör után már ismét harmadik volt, a 9. kör után pedig meg­előzte Alesit, és a Forma-1-es újonc Villeneuve sem tudta sokáig feltartóztatni. A ver­seny első szenzációját Damon Hill kiesése jelentette a 12. körben. Miután Schumacher az élre állt, fokozatosan nö­velte előnyét, mikor másod­szor is kihajtott a bokszut­cába, már 70 másodperccel vezetett az akkor még a má­sodik helyen autózó brazil Rubens Barrichellóval szem­ben. A Jordan-Peugeot piló­tája később technikai hiba miatt szintén a verseny fel­adására kényszerült, a 20 in­duló közül egyébként mind­össze hat ért célba. A negye­dik helyen újra Heinz-Harald Frentzent intették le, ami nem kis bravúr, hiszen a német pi­lóta tartalék autójával ver­senyzett. Á végeredmény: 1. Mi­chael Schumacher (Ferrari) 1:59:49.307 óra, 2. Jean Alesi (Benetton-Renault) 45.302 mp, 3. Jacques Villeneuve (Williams-Renault) 48.388 mp, 4. Heinz-Harald Frentzen (Sauber-Ford) 1 kör, 5. Mika Häkkinen (McLaren-Merce- des) 1 kör, 6. Pedro Diniz (Ligier-Mugen-Honda) 2 kör hátránnyal.