Tolnai Népújság, 1996. június (7. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-17 / 140. szám

8. oldal Sport 1996. június 17., hétfő Labdarúgó NB III., Dráva-csoport Szentgyörgyi gólzápor Keresztáron, Bátaszék, Gerjen, UFC: biztos siker részt ifjúsági korú vendégek így már nem okozhattak gondot a PVSK szármára. G: Rózsa­völgyi 2, Lieber, Somogy vári. Jók: Somogyvári, Rózsavölgyi, Sipos, illetve Bauman. Móczán Zoltán Dunaszentgyörgy Limex- Balatonkeresztúr 8-1 A találkozóról lapzártánkig részletes tudósítást nem kap­tunk. Az NB III. Dráva-csoport- jának további eredményei: Beremendi Építők-Pécsi Postás 1-0, Komló-Balatonföldvár 1-0. Ifjúsági bajnokságok Megyei bajnokság: UFC Szekszárd-Tolna Arany Ászok FC 10-1, Aparhant-Hőgyész 4-1, Decs-Tevel 7-0, Dombó- vár-Nagy dörög 9-0, Simon- tomya-Tamási 3-2, Györ- köny-Nagymányok 16-0, Kaj- dacs-Fadd 1-0, Kakasd-Döb- rököz 1-2. NB III: Paksi SE-DD Gáz 2-1, Marcali-UFC Szekszárd 1-2, Gerjen-Sellye 1-0, Pécsi VSK-Bonyhád 2-0, Bátaszék- Balatonlelle 8-1, a Balatonke- resztúr-Dunaszentgyörgy Li- mex SE összecsapásról nem kaptunk tudósítást. A bátaszéki Zalai (középen) vív fejpárbajt fotó: gottvald Kajak-kenu: érvényesült a papírforma A Szolnokon lebonyolított Westel Kupa síkvízi kajak-kenu olimpiai válogató második versenynapján többnyire a papír­forma érvényesült. Újabb sikerével atlantai indulási jogot szer­zett Pulai Imre, Kőbán Rita, továbbá a Gyulay Zsolt, Bártfay Krisztián, a Kolonics György, Horváth Csaba, és a Kőbán Rita, Mednyánszky Szilvia duó. A férfi K-l 500 méteren Antal Zoltán, az MTK kitűnősége végzett az élen, ám neki a kiírás szerint még pótválogatót kell vívnia klubtársával, Storcz Botonddal, aki ezúttal ételmérge­zése miatt nem indulhatott. A vasárnapi győztesek: Férfiak: K-l 500 m: Antal Zoltán (MTK) 1:45.16 p C-l 500 m: Pulai Imre (Honvéd-Westel) 1:58.07 p K-2 500 m: Gyulay Zsolt, Bártfay Krisztián (MTK) 1:33.95 p C-2 500 m: Kolonics György, Horváth Csaba (Csepel) 1:43.90 Nők: K-l 500 m: Kőbán Rita (Csepel) 1:55.04 p K-2 500 m: Kőbán Rita, Mednyánszky Szilvia (Csepel, Hon­véd-Westel) 1:45.91 Bátaszék-Balatonlelle 4-0 (3-0) Bátaszék, 400 néző. V : Berki. Bátaszék: Kocsis (Grill)- Bo- jás, Kiss, Hauwasser, Izsák (Kőkúti)- Brecska, Hosszú, Acsádi, Szabados- Dér (Ta­kács), Zalai. Edző: Pozsár István. Balatonlelle: Kovács- Kalmár, Kenéz, Takács, Ho- necker (Koródi)- Czubelák, Kiss, Himics- Somogyi, Tet- tamanti, Pusztai (Ágh). Edző: Kenéz István. A 13. percben a kitörő Izsákot a 16-oson belül Pusztai gáncsolta, a megítélt büntetőt Bojás értékesítette. 1-0. A 30. percben a remekül ját­szó Dér faképnél hagyta a a Ba- laton-partiak védelmét és ki­lőtte a hosszú sarkQt. 2-0. A 44. percben Brecska ment a bal oldalon, sorra cselezte ki a vendég védőket, majd 10 mé­terről Kovács mellett a hálóba lőtt. 3-0. A 79. percben Zalai ugrott ki a lesre játszó lellei védők gyű­rűjéből, lövése a kapufáról visszapattant, majd közelről fej­jel tovább növelte a hazaiak előnyét. 4-0. A minden csapatrészben jobb bátaszékiek feledtetve múlt heti „kisiklásukat” ilyen arányban is megérdemelten tar­tották otthon a bajnoki ponto­kat. Jók: Kiss, Brecska, Izsák, Zalai, illetve Tettamanti, Kal­már. Illés Béla Gerjen-Sellye 3-0 (2-0) Gerjen, 200 néző. V: Pecsét. Gerjen: Prantner- Farkas, Hosnyánszki, Kárpáti, Kern- Horváth, Farsang, Andi (Wi- esner), Varga- Nagy Zs. (Gyenis), Kollár (Palásti). Edző: Teszler Vendel. Sellye: Regős- Csorba, Knézics, Tóth (Vásáros), Kapusi (Vá- radi)- Becker, Varga, Hirt, Hofscheuer- Pfeifer, Major (Hahner). Edző: Gólyák György. Az 5. percben Nagy Zs. bedobását Farsang Farkas­hoz gurította, aki 15 méterről a bal sarokba lőtt. 1-0. A 42. percben Horváth re­mek cselsorozata után Farsang elé tálalt, aki a kimozduló ka­pus mellett a jobb alsóba helye­zett 2-0. Az 53. percben Nagy Zs. re­mek szólója után 12 méterről futtából, nagy gólt ragasztott a kapu bal oldalába. 3-0. Ilyen arányban is megérde­melten nyert a gerjeni csapat. Jók: Horváth, Hosnyánszki, Farsang, Varga, illetve Pfeifer, Becker, Regős. Szebényi Béla DD Gáz-Paksi SE 2-1 (0-0) Paks, 500 néző. V: Kovács Zs. DD Gáz: Tábit- Hasenauer, Vukmann, Pancsó (Schnei­der), Palaczky- Lehota, Ta­kács, Pál, Kulcsár Á.- Szabó (Czérna), Kaszás (Kolmann). Edző: Réfi Gábor. Paks: He- izler- Prantner, Erdélyi, So­mogyi- Wolf, Borsi, Radies, Kródi (Kovács), Feer- Bene- deczki, Kulcsár K. (Majsai N.). Edző: Patkós István. A 7. percben sakk-matt helyzetbe került a hazai védelem, de vé­gül Erdélyi a gólvonal előtt tisztázott. A 25. percben Benedeczki ment el a jobb oldalon, de lö­vésszerű beadása elsuhant a hosszúsarok mellett. Az 52. percben Benedeczki remekül ment el a jobboldalon, pontos beadását Feer tíz méter­ről a hálóba vágta. 0-1. A 68. percben Kulcsár Á. lö­vése a védőkről lepattant Ta­kács elé, aki öt méterről nem hibázott. 1-1. A 81. percben Schneider szabadrúgásánál Heizler lera­gadt és az érkező Vukmann hat méterről a hálóba fejelt. 2-1. Végig jó iramú mérkőzésen a bajnokcsapat, ha szerencsés góllal is, de megérdemelt győ­zelmet aratott. Jók: Vukmann, Palaczky, Hasenauer, Takács, illetve Borsi, Benedeczki, Ra­dies. Zerza József 1IFC Szekszárd-MarcaU 3- 1 (1-0) Marcali, 250 néző. V: Poszt. Szekszárd: Cziráki- Novák, Mosonyi, Horváth (Hanák), Sztehló- Volár, Kovács, Vesz- tergombi, Nagy- Bozsér, Rupa. Edző: Kniesz Mátyás. Marcali: Dániel- Bozsó, Mé­száros, Borbély, Vadász (Csonka)- Arany, Becsei, Ró­zsa, Kolumbán (Hosszú)- Vi­rágú P., Szántó (Andricz). Edző: Mészáros József. Az első félidőben a gyorsabban és pontosabban játszó vendégek előnyt szereztek a kapura ab­szolút veszélytelen hazaiakkal szemben. A fegyelmezetlenség miatt tíz főre olvadt marcaliak szünet után sem tudtak újítani, így a jobban játszó szekszár­diak biztos győzelme egy pilla­natig sem forgott veszélyben. G: Rupa 2, Volár, illetve And­ricz (11-esből). Kiállítva: Vi- rágh P. a 33. percben. Jók: Rupa, Volár, Bozsér, illetve Rózsa, Mészáros. Jutási Róbert Pécsi VSK-Bonyhád 4- 0 (2-0) Pécs, Vasút pálya, 200 néző. V: Cservölgyi. PVSK: Ti- hanyvári- Somogyvári, Tö­rök, Tóth, Papes (Balogh)- Bruder (Kobelák), Sipos, Róth- Fiilöp, Lieber, Rózsa­völgyi. Edző: Rónai István. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Biliczki, Stumpf, Fodor- Ba­umann, Tálas, Darabos, Bóta- Babai, Máté (Mágocsi). Edző: Incze Zoltán. Öt perc után, gyorsan vezetést szerez­tek a hazaiak és a túlnyomó­jegyezhető a Kamatozó Kincstárjegy 19977VI. Az igen népszerű Kamatozó Kincstárjegy - a havonta kibo­csátott állampapír - két hé­ten keresztül kapható, hogy még könnyebben hozzáférhe­tő legyen. Miért kedveli nagyon sok ember ezt a befektetési for­mát? Mert az egyéves futam­idejű értékpapír évi 24%-os kamatot nyújt. Ez kiemelkedően magas erre az időszakra. LSP Mert a Kamatozó Kincs­tárjegy biztonságát az állam garantálja. L., Mert tőzsdei forgalma­zásra kerül, sőt a futamidő alatt az OTP Bank Rt. és az MHB Rt. kijelölt fiókjaiban napi áron adható és vehető. E5P Mert a futamidő alatt vissza is váltható. (Figye­lem: ebben az esetben csak a névértéket fizetik ki a befek­tetőknek.) L-sU Mert - mint az alábbi lis­tából kiderül -, sok forgal­mazónál vásárolható. A Kamatozó Kincstárjegy legújabb sorozata (1997/VI.) 1996. június 17 - 28-ig je­gyezhető. Jegyzési árfo­lyam: 1996. június 17-21. között 99,5%, 1996. június 24-28. között 100%. A kamatozás kezdő idő­pontja: 1996. július 3. Évi kamata 24%. AZ ÁLLAM ELSŐDLEGES FORGALMAZÓI: OTP Bróker Rt. 1051 Bp., Mérleg u. 4. • OTP Bank Rt. 7101 Szekszárd, Mártírok tere 5-7., Paks, Tamási, Bonyhád, Dombóvár, Tolna • Magyar Hitel Bank Rt. 7101 Szekszárd, Arany J. u. 23-25., Dombóvár AZ ELSŐDLEGES FORGALMAZÓKKAL SZERZŐDÉST KÖTŐ EGYÉB ÉRTÉKESÍTŐHELY: Cooptourist Rt. 7100 Kölcsey Itp. 160. VALAMINT: MNB Tolna Megyei Igazgatóság 7100 Szekszárd, Beloiannisz u. 13. A TÖBBSZÖRÖS BIZTONSÁG