Tolnai Népújság, 1996. június (7. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-24 / 146. szám

8. oldal Sport 1996. június 24., hétfő Jótékonysági profi ökölvívó gála Lelépték ellenfeleiket Szorítóból a 3. menet csit szökni. A szekszárdiak nemzetközi bajnoka aztán az ötödik menetben rákapcsolt, elkapta Vacariut, akinek a gyomra talán ma is sajog még. A többihez hasonlóan tehát a zárótalálkozó is idő előtt fe­jeződött be. Alaposan lerövi­dült a (Bella Napoli Pizzeria és a Horváth Sportbolt támo­gatásával lebonyolított) gála, egyetlen szekszárdi menőnek sem okozott gondot a győze­lem, az ő szintjükhöz már mél­tatlanok a szombaton látott el­lenfelek. A rendező Unió Box Team a bevétel egy részét a Gyer­mek és Ifjúságvédő Intézet ja­vára ajánlotta fel. ifj. Testier Vendel Fotó: Gottvald Károly (Folytatás az 1. oldalról.) A két uniós fiú az első három percben ismerkedett, majd a második menetben az eddig profiként még veretlen „Ka­csa” egyenesekkel indítva ütésbemutatót tartott - no nem sokáig, mert ellenlábasa az első komolyabb gyomros ha­tására összerogyott. K.O., ki­hirdették Kalocsai Zoltán ti­zenkettedik profi győzelmét. Radu György az előző évek során kellemes emlékeket ha­gyott a szekszárdi publikum­ban, nagyszerű ökölvívót is­merhettünk meg benne, ám erre a mérkőzésre láthatóan felkészületlenül érkezett. Erős Lajos sem sokáig cif­rázta. Az utolsó pillanatban visszalépő lengyel Store- zinczky helyett beugró komá­romi, osztrák licensszel ver­senyző Franz Sumina ellen az Unió Team szuperkisnehézsú- lyú (94.5 kg-os) bokszolója két menetet töltött a ringben. A súlyfelesleggel küszködő, 101 kilóval mérlegelő Sumi- nára már az első menetben két alkalommal számoltak, majd a következő round során ismét kétszer következett a mate­kóra. A találkozó bírája ezzel befejezettnek tekintette az összecsapást, technikai K.O.- val győzött Erős Lajos. Az utolsó mérkőzés bizo­nyult a leghosszabbnak. A WBU pehelysúlyú kisvilág- bajnoka, Bognár László a két­szeres moldáv amatőr bajnok, Claudiu Vacariu ellen gyakor­latozott öt meneten át. A kette­jük közötti tudáskülönbség már az első gongszót követő másodpercekben világossá vált, ennek ellenére Bogesz viszonylag sokáig hagyta tán­colni vetélytársát. Bognár ke­veset ütött - igaz akkor talált -, nem rohanta le a moldávot, kivárt, mindig hagyta egy ki­Kalocsai Zoltánt (balról) megizzasztani sem tudta Radu Cselgáncs Pekli Mária aranyérmes lett Rüsselsheimben Az olimpia előtt nagyszerűen szerepelt Pekli Mária. A baja- iak idei Eb-ezüstérmes csel- gáncsozónője a Német Nagy­díjon vasárnap a döntőben legyőzte a német Tanja Mün- zingert, és aranyérmet vehe­tett át. A férfiak kilencvenöt kilo­grammos elődöntőjében Szász István ipponnal nyert a német Egon Müller ellen. A döntőben a szintén német Patrie Nebhuth ellenében nem állt ki, így ezüstéremmel zárta németor­szági fellépését. A 86 kg-os Csehi István az elődöntőben ipponnal kikapott a holland Patrick Klastól. Hogy végül is melyik pozíciót sze­rezte meg, az nem derült ki a dpa hírügynökség jelentéséből, amely nem emlékezett meg a bronzéremről dönteni hivatott vígaszági mérkőzésekről. Az bizonyos, Csehi ötödiknél rosz- szabb nem lehetett. A súlycsoportok győztesei a következők: Nők: negyvennyolc kilo­gramm: Dörte Damman (né­met) 52 kg: Alexa von Schwi­chow (német) 56 kg: Pekli Má­ria (magyar) 61 kg: Michaela Vernerova (cseh) 66 kg: Anja von Rekowski (német) 72 kg: Barbara Schmidt (német) ne­hézsúly: Johanna Hagn (né­met). Férfiak: hatvan kilogramm: Sven Hesse (német) 65 kg: Ri­chard Trautmann (német) 71 kg: Udo Quellmalz (német) 78 kg: Uwe Frenz (német) 86 kg: Mark Huizinga (holland) ki­lencvenöt kg: Patrie Nebhuth (német) nehézsúly: Frank Möl­ler (német). Labdarúgó NB III., Dráva-csoport • • Ot között a Paks, bentmaradt a Gerjen Paks-Bonyhád 6-0 (3-0) Bonyhád, 50 néző. V: Tamás. Paks: Heizler (Németh)­Borsi, Erdélyi, Somogyi, Wolf- Prantner, Radies (Majsai), Kulcsár, Kródi (Kovács)- Benedeczki, Feer. Edző: Patkós István. Bony­hád: Bogaras- Szabó, Bi- liczki, Stumpf, Fodor- Bau­mann, Tálas, Máté, Darabos- Babai, Mágocsi. Edző: Incze Zoltán Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa, hiszen Kulcsár, Benedeczki és Erdélyi révén 3-0-as vezetésre tett szert a vendégcsapat. A második fél­időben Kulcsár, Benedeczki és Wolf tovább növelte a paksiak előnyét, akik ilyen arányban is megérdemelten nyerték a mér­kőzést. A második félidőben a játékvezető a Bonyhád részéről Baumannt és Szabót, míg a vendégcsapatból Némethet ki­állította. Gyenge teljesítményt nyúj­tott utolsó NB III-as mérkőzé­sén a bonyhádi csapat, melynél gyengébbet már csak a játékve­zető tudott nyújtani. Jók: So­mogyi, Wolf, Benedeczki, Kul­csár, illetve Stumpf. Kiszler Ferenc Gerfen-ITFC Szekszárd 3-2 (1-1) Szekszárd, 300 néző. V: Győri. Gerjen: Prantner­Kern, Hosnyánszki, Farkas- Horváth G., Kárpáti- Wies- ner, Palásti (Farsang), Varga (Gyenis)- Nagy Zs., Kollár (Läufer). Edző: Teszler Ven­del. Szekszárd: Cziráki- No- vák, Mosonyi, Sztehló, Hor­váth J.- Volár, Kovács (Ha- nák), Bozsér, Rupa- Veszter- gombi (Galambos), Nagy S. Edző: Kniesz Mátyás. A 8. percben egy bedobást követően Volár jobboldali beadását Hor­váth J. 5 méterről a kapu köze­pébe fejelte. 0-1. A 19. percben Palásti remek átadásával Kollár lépett ki a védők közül és 7 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt. 1-1. Az 57. percben Palásti baloldali beívelését Kollár az 5- ös sarkáról továbbította kapura, a lepattanó labda a jobb kapufá­ról perdült a hálóba. 2-1. A 69. percben Nagy Zs. szerzett lab­dát a szekszárdi térfél közepén, elhúzott Mosonyi mellett, majd kisodródott helyzetből, 5 mé­terről a jobb alsó sarokba to­vábbított. 3-1. Két perccel ké­sőbb Bozsér adott be a jobb ol­dalról nagyszerűen, a csereként beállt Galambos pedig 6 méter­ről, előrevetődve a kapuba fe­jelt. 3-2. A gyors gólt nem követte a szekszárdiak jó játéka, a gerje- niek ellenben ügyesen adogat­tak, több veszélyes helyzetet is kialakítottak Cziráki kapuja előtt, melyeket ezúttal Kollár és Nagy Zs. révén eredményesen használtak ki. A harmadik ven­dég-találat felébresztette a há­zigazdákat, ám hiába került az utolsó húsz percben mezőnyfö­lénybe az UFC, egyenlíteni már nem tudott. Jók: Kollár, Palásti, Horváth G„ illetve Cziráki, Bo­zsér, Novák.-teszi­Dunaszentgyörgy Limex PVSK 2-1 (0-1) Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Barna. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Aradi, Varga, Horváth J., Stölkler- Káldi, Dömötör, Hajpál (Lacza), Dienes, Pintér- Horváth L., Gyöngyösi (Kiss T.). Edző: Botos Antal. PVSK: Tihany- vári- Somogyvári, Török, Tóth, Papes- Bruder, Sipos, Róth- Kobelák, Fülöp, Ba­logh. Edző: Rónai István. Az első félóra nagy iramban telt el, különösebb gólhelyzet nélkül. A 35. percben érdekes góllal szerzett vezetést a vendégcsa­pat. Az egyik hazai védőről Szlanyinkához pattant a labda, a játékvezető hazaadásnak ítélte a helyzetet, s szabadrú­gást ítélt a pécsiek javára. A szabadrúgást követő kavarodás után Papes 5 méterről lőtt a há­lóba 0-1. Az 55. percben Hor­váth L. szép cselsorozata után jobb oldalról beadott, s Pintér a bal oldali kapufa tövéről egyen­lített. 1-1. A 90. percben a 16- os sarkáról szabadrúgáshoz ju­tott a hazai csapat, a Dienes ál­tal jobb oldalról belőtt labdát Kiss T. fejelte a hálóba. 2-1. Az első félidő után a pécsi vasutas csapat szinte ráült az eredményre, ám a hazaiak újí­tani tudtak, sőt az utolsó perc­ben lőtt góllal megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Aradi, Horváth L„ Stölkler, Pintér, il­letve Török, Papes, Fülöp. Dömötör Endre Balatonföldvár- Bátaszék 3-3 (1-1) Balatonföldvár, 50 néző. V: Ábel. Balatonföldvár: Bics­kei- Farkas, Sashegyi, Héj- jas- Kőműves, Szabó, Árvái, Murai, Béres (Vörös)- Hor­váth (Király), Búza. Edző: Horváth Károly. Bátaszék: Kocsis- Hosszú, Kiss, Hau- wasser, Takács, Brecska (Ko­vács)- Pozsár, Keller, Acsádi- Dér (Papp), Zalai. Edző: Pozsár István. Búza a 10. percben lehetetlen szögből, 18 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-0. A 40. percben Pozsár 25 méteres szabadrúgásból egyenlített. 1-1. Az 50. percben Keller 10 méterről megszerezte a vendégek vezető gólját. 1-2. Búza a 78. percben jó kiugratás után 8 méterről egyenlített. 2- 2. A 89. percben Szabó 10 méterről lőtt gólt. 3-2. A 90. percben a vendégek Hosszú ré­vén 11-esből egyenlítettek. 3- 3. A hazaiak korán megszerez­ték a vezetést, amelyet rövid időn belül akár két góllal is nö­velhettek volna. Ehelyett a vendégek szabadrúgásból egyenlíteni tudtak. A második félidő változatos, küzdelmes já­tékot és bátaszéki vezetést ho­zott. A balatonföldváriaknak sikerült a befejezés előtt for­dítani, ám győzelmük egy feles­leges szabálytalanság miatt el­maradt. Jók: Sashegyi, Búza, il­letve Kocsis a mezőny leg­jobbja, Pozsár. Jutási Róbert További eredmények: Pécsi Postás-Balatonkeresztúr 5-0, Balatonlelle-Beremend 0-0, Sellye-Komló 2-0, DD Gáz-Marcali 4-0. Ifjúsági bajnokságok Megyei bajnokság: Hő­gyész-Dombóvár 0-6, Fadd-Kakasd 2-0, Nagymá- nyok-Kajdacs 2-0, Tolna Arany Ászok FC-Györköny 1-4, Tamási-Harc 2-1, Simon- tomya-Tevel 12-0, Nagydo- rog-Decs 2-1, Döbrö- köz-Aparhant 0-2 NB III: Bonyhád-Paks 9-3, Balatonföldvár-Bátaszék 2-3, UFC Szekszárd-Gerjen 5-2, Dunaszentgyörgy Limex SE-PVSK 5-0. 10. labdarúgó Európa-bajnokság, Anglia Egyszer sem hozott aranygólt a hirtelen halál Szombati mérkőzések: Anglia-Spanyolország 0-0,11-esekkel: 4-2 London, Wembley-stadion, 75 440 néző. V: Batta (fran­cia) Anglia: Seaman- G. Neville, Adams, Southgate, Pearce- Anderton (Fowler a 109. percben), Platt, Gasco­igne, McManaman (Barmby a 108. percben)- Shearer, Sheringham (Stone a 109. percben). Szö­vetségi kapitány: Terry Ve­nables. Spanyolország: Zu- bizarreta- Belsue, Alkorta (Lopez a 74. percben), Abe- lardo- Hierro, Sergi, Man- jarin (Caminero a 46. perc­ben), Amor, Nadal- Kiko, Salinas (Alfonso a 46. perc­ben). Szövetségi kapitány: Javier Clemente. A várakozásoknak megfele­lően a házigazdák kezdtek lendületesebben, azonban 90 percnyi játék után sem sike­rült döntésre vinniük a dolgot. A hosszabbítás első gól­helyzete Gascoigne előtt adó­dott az összecsapás 100. per­cében. „Gázzá” 15 m-ről lőtt, ám a kapu közepébe tartó labdát Zubizarreta kiütötte. A spanyolok a találkozó ezen szakaszában csupán két szög­letet tudtak felmutatni. A má­sodik 15 percben Terry Ve­nables angol szövetségi kapi­tány mindhárom cserelehető­ségét kihasználta. Ez sem se­gített csapatán, tanítványai nem tudtak riválisuk fölé ke­rekedni. A spanyol játékosok továbbra is eredményesen vé­dekeztek, nem hagytak esélyt az angoloknak a gólszerzésre. Az utolsó két percben Al­fonso és Kiko még továbbjut­tathatta volna a spanyol válo­gatottat, de az angolok mind­két gólhelyzetben az utolsó pillanatban elhárították a ve­szélyt. Mivel a 120 perc alatt nem született döntés, következett a büntetőpárbaj. Az angolok ré­széről Shearer, Platt, Pearce és Gascoigne egyaránt értéke­sítette a büntetőt. A spanyo­loknál viszont Hierro a felső lécet találta el, Nadal lövését pedig Seaman hárította. így - bár Amor és Belsue értékesí­tette büntetőjét - Anglia vá­logatottja jutott tovább az elődöntőbe. Jók: Seaman, Pe­arce, Shearer, illetve Zubizar­reta, Sergi, Kiko. Franciaország­Hollandia 0-0, 11-esekkel: 5-4 Liverpool, 67 300 néző. V: Lopez Nieto (spanyol). Franciaország: Lama­Thuram, Blanc, Desailly, Lizarazu- Karembeu, Des- champs, Guérin- Zidane, Djorkaeff- Loko (Dugarry a 62. percben, Pedros a 80. percben). Szövetségi kapi­tány: Aimé Jaquet. Hollan­dia: Van der Sár- Reiziger, De Kock, Blind, Bogarde- R. de Boer, Bergkamp (See­dorf a 60. percben), R. Witschge (Mulder a 80. percben)- Cruyff (Winter a 69. percben), Kluivert, Cocu. Szövetségi kapitány: Guus Hiddink. Hasonlóan az első negyed­döntőhöz ezen a mérkőzésen sem bírtak egymással a csapa­tok a rendes játékidőn belül. A hosszabbításban sem si­került a csapatoknak az ellen­fél kapujába találni, így tizen­egyespárbaj következett. A franciáknál Zidane, Djorka­eff, Lizarazu, Guérin és Blanc egyformán értékesítette bün­tetőjét. A holland válogatott­ból De Kock, R. de Boer, Klu­ivert és Blind a kapuba talált, a „negyedik körben” követ­kező Seedorf lövését viszont Lama védte. így a büntető­párbajban 5-4-re a franciák diadalmaskodtak, s ezzel be­jutottak az elődöntőbe, ahol a Csehország-Portugália pár­harc győztesével kerülnek szembe. Jók: Blanc, Guérin il­letve De Kock. Vasárnapi mérkőzések: Németország- Horvátország 2-1 (1-0) Manchester, 30 000 néző. V: Sundell (svéd). Németor­szág: Köpke- Sammer­Babbei, Reuter, Eilts, Hel­mer, Ziege- Scholl (Hässler a 87. percben), Möller- Klinsmann (Freund a 40. percben), Bobics (Kuntz a szünetben). Szövetségi kapi­tány: Berti Vogts. Horvát­ország: Ladic- Jerkan­Stimac, Bilic- Stanic, Jur- cevic (Mladenovics a 79. percben), Boban, Asanovic, Járni- Vlaovic, Suker. Szö­vetségi kapitány: Miroszlav Blazsevics. Kiállítva: Stimac az 57. percben. A németek játszották az ak­tívabb futballt, a horvát leg­énység inkább a biztonságos védekezésre fektette a hang­súlyt. A horvát védők nem nagyon tartóztatták magukat a kemény belépőktől; tiltakoz­tak is Möllerék igen gyakran. S ha a belépők nem sikerül­tek, akkor sikeresen működött Jerkanék lescsapdája. A 20. percben éppen Jerkan ütött bele a labdába a 16-oson be­lül, amikor a mellette elro­bogó Sammert akadályozni próbálta. A büntetőre Ladic jó irányba, a jobb oldalra moz­dult el, de Klinsmann lapos, erős lövését nem tudta hárí­tani. 1-0. A 27. percben Suker távoli lövését Köpke hárította, noha ravasz bombát eresztett meg a horvát „gólvadász”. Egyedül ő jelentett veszélyt Köpke ka­pujára. Az 51. percben Fre­und hibája után Suker ugorha­tott ki. Nagyszerűen „döntötte le” Köpkét, majd éles szög­ből, öt méterről az üres kapu közepébe helyezett. 1-1. Hat perc múlva Stimac megkapta a második sárga lapját, azaz pirosat érdemelt ki. Sorsdöntő fordulat; Horvátország meg­fogyatkozott! Az 59. percben Babbei beadása után a söprö- gető Sammer előbb fejelt, majd az ismét eléje perdült labdát jobbal, 4 méterről a jobb alsó sarokba vágta. 2-1. A hátralévő időben a 10 emberrel' küzdő horvátok ugyan minden erőfeszítést el­követtek az újabb egyenlítés érdekében, ám a hitében és erőnlétében is‘ sziklaszilárd németek tartották a frontot. Az egységesebb futballt ját­szó Németország teljesen megérdemelten jutott a négy közé. A horvátok nem tudtak igazán felnőni a feladathoz. Jók: Sammer, Köpke, Eilts, il­letve Járni, Suker. Berti Vogts német szövet­ségi kapitány: — Az egyik szemem nevet, a másik sír. Továbbjutottunk, de az ango­lok ellen nem számíthatok Jürgen Klinsmannra. Az első félidőben kellett volna bebiz­tosítanunk a győzelmet, de valahogy érződik a sorozat­terhelés okozta fáradtság já­tékosaimon. Különösen az olaszok elleni „tízemberes” csoportmérkőzés vett ki sokat a futballistáimból. Lapzártakor érkezett: Csehország-Portugália 1-0 (0-0) l/K m