Tolnai Népújság, 1996. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-21 / 118. szám

1996. május 21., kedd Sport 9. oldal Kézilabda NB II. NB I/B-s a tolnai női csapat Férfiak Tolnatej SE-Iregszemcse 24-20 (13-8). Szekszárd, 50 néző. V: Bogolin, Rumpler. Tolnatej: Miskolczi- Takács, Rákász 3, Nagy 2, Fichter 4, Riba 7, Acsádi 1. Csere: Spol- jár (kapus), Budai 3, Kovács 3, Rácz 1, Beréti. Technikai vezető: Teimel Lajos. Ireg- szemcse: Kovács J.- Kovács A. 8, Szappanos 3, Papp 1, Kulimár 1, Lapos 3, Pintér 3. Csere: Sülé (kapus), Kárpáti 1, Fodor, Palotás. Edző: Dra- vecz Károly. Jól kezdett az Iregszemcse, de Budai góljaival egyenlített a hazai csapat. A 10. perctől Miskolczi remek védé­seivel, s Kovács J. gyors indu­lásaival öt gólra nőtt a Tolnatej előnye. Richter vezetésével re­mekelt a hazai gárda, az első félidőben Miskolczi két kétmé­terest is hárított. Az iregieknél Kovács A. cipelte hátán a csa­patot, de Kovács J. is kiemel­kedőt nyújtott a kapuban. Szü­net után Riba energikus átlövé- seivel tartotta előnyét a Tolna­tej. Szappanos és Pintér hiába próbált lassítani a tejesek len­dületén, a szekszárdiak jobb erőnléte döntőnek bizonyult. Jók: Miskolczi, Riba, Budai, il­letve Kovács A., Kovács J. Simontornyai TC-Dabas 34-26 (20-14), Simontornya, 150 néző. V: Kálmán, Ihász. Simontornya: Bokor- Hóka 7, Kerekes 7, Teimel L. 7, Te­imel J. 6, Barabás 3, Bosnyák 2. Csere: Pákozdi 2, Bencze. Edző: Teimel Lajos. A maga­biztosan kezdő vendégek 2-0- ra elhúztak, ám Teimelék be­gyújtották a rakétákat és a 10. percben 5-2-re fordítottak. Pa­rádés játékkal, impozáns táma­dásokat vezetve a szünetig je­lentős előnyt szereztek. A meg­lepett dabasiak nem ilyen Si- montomyára számítottak, a szünet után sorozatos reklamá­lással színesítették az egyéb­ként látványos, élvezetes mér­kőzést. Régi fényében ragyo­gott a házigazda, a sikerben a fiatalok is jelentős érdemeket szereztek. A kiesési rangadón biztosan győzött a simontor­nyai gárda. Jók: Bokor, Hóka, Teimel L., Barabás. Nők Tolnai SE-Marcali 26-17 (10-6). Marcali, 80 néző. V: Kóbor, Pécsi. Tolna: Szé- lesné- Horváth 2, Németh 7, Tóth 7, Fazekas 2, Sipos K. 4., Rózsa 4. Csere: Malik (ka­pus), Link, Konyecsnyi, Sipos A., Angyal. Edző: Jürgen Böcking. Az első percben a Szélesné által hárított büntető megadta az alaphangot, a ven­dégek átvették az irányítást, jól védekeztek, támadásban is minden poszton jobbnak bizo­nyultak, s fokozatosan elhúz­tak. A tolnaiak szünet után is folytatták nyugodt, türelmes, gólveszélyes játékukat (46. perc: 20-12). Az utolsó ne­gyedórában már felváltva estek a gólok. Jó iramú mérkőzésen, listavezetőhöz méltó játékkal győzött a Tolna. Mint kiderült, a győzelem egyben a csapat bajnoki címét jelentette. Min­den tolnai dicséretet érdemel. Tamási KC-Rábagyarmat 22-16 (11-6). Tamási, 150 néző. V: Fodor, Jüngling. Tamási: Siklósi- Szabó 2, Kondor V. 2, Csík 2, Jurasics 5, Béres 2, Pech 3. Csere: Be- lina (kapus), Varga M., Beréti 1, Varga N. 5., Kondor B. Edző: Pécsi Gábor. A Tamási magabiztosan tartotta otthon a két pontot. Már az első félidő elején megmutatták a hazaiak, hogy a tavasszal elszenvedett sorozatos vereségek ellenére sok mindent tudnak a sportág­ból. Gyors indításokkal lepték meg ellenfelüket, s a jó játék kiváló kapusteljesítménnyel pá­rosult (14. perc: 5-2). Szépen kidolgozott figurákból, egymás után lőtték góljaikat a hazaiak. A szünet után akadtak ugyan mélypontok, de végre a fiata­labb játékosok is „felnőttek” a feladathoz. Az utolsó 10 perc­ben a tamásiak lehengerelték a Rába-partiakat. Csak a szeren­csén múlott, hogy a vendégek nem szenvedtek nagyobb vere­séget. Jók: Siklósi, Jurasics, Béres, Csík, Varga N. Siklós-Simontornyai TC 20-16 (11-9). Siklós, 20 néző. V: Gáspár, Pordán. Simon­tornya: Somogyiné- Pataki, Molnár, Németh 1, Kalocsai 1, Gerussi O., Kertainé 4. Csere: Adám (kapus), Bercze- liné 5, Bálványosi 3, Gerussi N. 2, Horváth. Edző: Várni István. A nagy meleg és a Mar­cali-Tolna meccs eredménye bénítólag hatott a simontomya- iakra. Fásultan, rosszul kezd­tek, mindezt a kiesés rémétől fenyegetett Siklós jól használta _ki (9. perc: 6-1). A vendégek a szünetig felzárkóztak, majd a sorozatos hibák ellenére az 50. percben egyenlítettek (15-15). Ekkor azonban két büntetőt is elhibáztak a stomyaiak, a Sik­lós szárnyakat kapott, s zsinór­ban lőtt öt góljával megfosz­totta tavaszi veretlenségétől a vendégeket. A Simontornya végig erőtlenül, néha hiteha- gyottan játszott. Jók: Ádám, Berczeliné. A bajnokság állása 1. Tolnai SE 17 16 1 - 387-288 33 2. Simontornya 17 14 - 3 373-315 28 3. Mohács 16 11 1 4 364-304 23 4. Pécsvárad 16 10 2 4 318-296 22 5. Cece 16 7 - 9 314-330 14 6. Marcali 16 6 - 10 354-347 12 7. B.boglár 16 6 - 10 294-314 12 8. Rábagyarmat 15 5 1 9 287-330 11 9. Tamási 17 5 - 12 327-359 10 10. Siklós 16 3 1 12 273-339 7 A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük: A Tengelic bajnokká tette a Dunaföldvárt Paks Tengelic-Bölcske 1-0 (0-0). Tengelic, 200 néző. V: ifj. Farkas. Egyenlő erők küzdel­mében az utolsó percben lőtt gól döntött. G: Gáncs. Jók: Mészáros, Kapás, Budavári, Soós, illetve Kovács, Gödör. Dunaföldvár-Bogyiszló 7-0 (5-0). Dunaföldvár, 200 néző. V: Mozsár. A földváriak nagyszerű játékkal ilyen arányban is megérdemelten győztek. G: Dunai Zs. 3, Szendrei 2, Nagy I., Ráthgé- ber. Jók: Dunai Zs., Szendrei, Tímár, Nagy, illetve Németh, Vincze. Ozora-Gyönk 4-1 (2-0). Gyönk, 70 néző. V: Kiss. A vendégek jobb helyzetkihasz­nálásuknak köszönhették a győzelmet. G: Sandi 3, Végh, illetve Nedves. Jók: Siklósi, Szűcs, Tóth, Végh, illetve Ma- jer, Bruckner, Nedves. Pusztahencse-Kölesd 1-0 (1-0). Pusztahencse 50 néző. V: Horváth. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen, nehezen, de teljesen megérdemelten sze­rezték meg első bajnoki győ­zelmüket a házigazdák. G: Pál. Jók: Horváth vezetésével az egész hazai csapat. Dunakömlőd-Pálfa 3-1 (1-1). Dunakömlőd, 100 néző. V: Balogh. A nagyobb akarás meghozta gyümölcsét. G: Sztanó, Kovács Farkas (ön­gól), illetve Leimszieder. Jók: Rácz, Pongrácz, Sztanó, il­letve Leimszieder, Maráczi. Tolnanémedi-Középhid- vég 5-1 (3-1). Tolnanémedi, 50 néző. V: Monostori. Ala­csony színvonalú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Kökény, Mühl 2-2, Szilá­gyi, illetve Bakalár. Jók: Oro- szi, Nádasdi, Zsifkovics, il­letve Bencze, Krausz. Madocsa-Németkér 8-0 (3-0). Madocsa, 150 néző. V: Kern. A múltheti bogyiszlói kínlódás után ezúttal könnyed, gólerős játékot mutattak a ha­zaiak. G: Szabó I, Szintai 2-2, Szabó II, Szili, Baksai, Baksa. Jók: Araczki, Vörös, Krausz, Bertók, illetve Barta. Dombóvár Izmény-Mucsfa 10-0 (5-0). Mucsfa, 150 néző. V: Nagy G. Megérdemelt nagyarányú vendéggyőzelem. G: Sebes­tyén Cs., Komáromi, Jakab, Günter 2-2, Klem, Fábián. Jók: Sebestyén Cs., Komá­romi, Günter, illetve Rákóczi. Szakcs-Nak 9-1 (4-1). Szakcs, 100 néző. V: Witzl. A szomszédvári összecsapáson még ilyen arányban is teljesen megérdemelt a hazaiak győ­zelme. G: Tobak G. 3, Őri 2, Tobak Sz., Niklai T., Sipos, Takács, illetve Túri. Jók: az egész hazai csapat, illetve Túri. Závod-Kurd 3-2 (2-0). Závod, 100 néző. V: Rozsmán II. Alacsony színvonalú talál­kozón a hazaiak szenvedtek a szombati lakodalom után. G: Kelemen, Gábor, Szász, il­letve Bakos 2. Jók: Gábor, Szász, illetve Bakos, Fábián, Mészáros. Kocsola-Csikóstőttős- Kaposszekcső 0-0. Kocsola, 120 néző. V: Tölgyesi. A helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Jók: Tóth, Müller, Prá- vics, illetve Erdei, Schott, Lódri. Dalmand-Iregszemcse 7-1 (0-0). Dalmand, 200 néző. V: Egyed. Közönség­szórakoztató játékkal megér­demelt győzelem. G: Boda- kos, Schiffer 2-2, Tóth, Ács, Budai, illetve Császár. Jók: Berki vezérletével az egész hazai csapat, illetve Balogh, Kántor. Magyarkeszi-Lengyel 6-0 (3-0). Magyarkeszi, 150 néző. V: Tóth J. Jó játékvezetés mel­lett sportszerű mérkőzés, szép gólokkal. G: Franke L., Tep- lán 2-2, Pataki, Macher. Jók: Takács, Franke L., Macher, Teplán, Schneider illetve Gyergyói, Varga. Szakály-Váralja 9-2 (5-0). Szakály, 200 néző. V: Albert. Tóth Gyulából nem készültek a váraljaiak. G: Tóth 5, Pénzes, Szabó, Orsós, Gu­lyás, illetve Schmidt, Kovács. Jók: Tóth, Kovács, Kántor, il­letve Galla. Szekszárd Bonyhádbörzsöny-Zomba 1-1 (0-0). Bonyhádbörzsöny, 60 néző. V: Unyatinszky. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen. G: Papp, illetve Márton II A. Jók: Re- iczi, Hopp, Kiesz, illetve Már­ton I, Hadi. Szálka-Sióagárd 11-0 (3-0). Szálka, 100 néző. V: Petçovics. A minden csapatré­szében jobb hazai együttes jól elszórakoztatta nézőit és saját magát is. G: Kiss 7, Bartal 2 (mindkettő 11-esből), Balázs, Lambert (öngól). Jók: Kiss (a mezőny legjobbja), Berényi, Horváth P., illetve Balázs, Lambert, Petrás. Majos-Kisdorog 4-3 (2-1). Majos, 250 néző. V: Anczló. A hazaiak 3-1-es ve­zetését a kisdorogiak kiegyen­lítették, majd 11-est hibáztak. A hazaiak Szlama 90. percben lőtt góljával szerezték meg a szerencsésnek mondható győ­zelmet. G: Palkó, Lovász, La­katos, Szlama, illetve András 2, Dalos. Jók: Palkó, Lakatos, illetve András, Lantos. Szedres-Őcsény 2-1 (1-1). Szedres, 200 néző. V: Krómer. A színvonalas mér­kőzésen egy bombagól dön­tött. G: Kirchner, Karip, il­letve Horváth. Jók: Paulovics, Vámosi, Nagy Z., Kirchner, il­letve Száraz, Czalka, Both. Kéty-Bonyhádvarasd 4-3 (0-2). Bonyhádvarasd, 80 néző. V: Hermész. Sikerült a születésnapi meglepetés. G: Pákozdi 2, Bíró, Wolf, illetve Wirth, Varga, Csíki G. Jók: az egész vendégcsapat, illetve Kiss. Bátaapáti-Alsónána 5-0 (2-0). Bátaapáti, 150 néző. V: Berecz. A szétesően játszó Al- sónána ellen könnyű hazai győzelem. G: 111 4, Szabó. Jók: Kiss, 111, Farkas A., Varjas, Ömböli, illetve Hadnagy, Nagy. Báta-Harc 4-0 (2-0). Harc, 50 néző. V: Zala vári. Alacsony színvonalú mérkő­zésen megérdemelt vendég- győzelem. G: Bosnyák, Braun Cs., Braun I. Braun II. Jók: Braun Cs., Kiss, Braun II., il­letve Renczes, Takács, Álló. A bajnokság állása Szekszárd 1. Szálka 25 20 3 2 104- 15 63 2. Majos 23 16 4 3 85- 24 52 3. Zomba 24 16 4 4 67- 31 52 4. Kisdorog 23 14 3 6 83- 34 45 5. Szedres 22 11 5 6 68- 34 38 6. B.varasd* 23 12 3 8 47- 37 36 7. Cikó 23 9 7 7 50- 47 34 8. Báta* 25 10 3 12 49- 53 30 9. őcsény** 23 11 5 7 55- 45 29 10. B.börzsöny 22 8 4 10 58- 62 28 11. Bátaapáti* 22 8 6 8 39- 41 27 12. Alsónána 25 6 2 17 41- 96 20 13. Sióagárd 22 5 4 13 35- 62 19 14. Kéty 23 2­21 22-123 6 15. Harci SE 23 ­1 22 13-111 1 Paks 1. D.földvár 25 25 _ _ 158- 6 75 2. Bölcske 23 19 1 3 130- 21 58 3. Tengelic 24 17 2 5 57- 24 53 4. Madocsa 24 15 1 8 74- 55 46 5. D.kömlőd 24 13 2 9 81- 40 41 6. Ozora 23 12­11 75- 46 36 7. Pálfa 23 11 ■ 2 10 50- 52 35 8. Bogyiszló 23 9 5 9 57- 66 32 9. Gyönk 23 9 3 11 55- 66 30 10. Németkér 24 9 1 14 47- 84 28 11. T.némedi 24 8 2 14 51- 87 26 12. K.hidvég 23 7 3 13 37- 74 24 13. Pincehely 23 4 3 16 36- 66 15 14. Kölesd 23 4 1 18 26-107 13 15. P.hencse 23 1­22 13-153 3 Dombóvár 1. Izmény 23 19 2 2 80-13 59 2. Szakály 23 17 5 1 76-29 56 3. Csikóstöttős 24 13 5 6 53-31 44 4. Iregszemcse 23 13 3 7 48-40 42 5. Kocsola 23 12 5 6 51-27 41 6. Dalmand 24 13 2 9 51-53 41 7. Szakcs 23 12 2 9 48-35 38 8. Závod* 23 12 3 8 53-34 36 9. Nak 24 8 5 11 45-52 29 10. Magyarkeszi*23 9 3 12 58-40 27 11. Kurd 24 7 1 16 28-56 22 12. Lengyel 23 5 2 16 24-55 17 13. Váralja 23 4 4 15 33-73 16 14. Győré 23 3 4 16 32-74 13 15. Mucsfa* 23 3 2 18 27-95 8 * = 3 büntetőpont leyonva * = 9 büntetőpont levonva Asztalitenisz NB I. Drámai csatában orosházi győzelem Rájátszás a 3. helyért, 1. mérkőzés: Orosházi MTK- Húsipari SE Szekszárd 10:7. Mint már beszámoltunk róla, vasárnap Orosházán játszott a Húsipari SE a női NB I. ráját­szása során. A találkozón rosz- szul kezdett a Szekszárd, hi­szen mindkét páros mérkőzé­sét elvesztette. Az Urbán-dr. Bolvári kettős a Fazekas M.-Ridl duóval szemben az első szettet 30:28-ra elvesz­tette, a másodikat pedig simán 21:14-re nyerték. Ámennyiben az első szettet megnyerik Ur- bánék, akkor megvan a meccs, ami nagymértékben befolyá­solta volna az összecsapás végkimenetelét. Az első forduló után az Orosháza már 5:2-es előnyt szerzett. A folytatásban a húsos lányok emberfeletti küzdelem­ben 5:5-re egyenlítettek. A kö­vetkező mérkőzéseken fej-fej mellett haladtak a csapatok. Á Békés megyeiek 8:7-es vezeté­sénél Agárdi 2:1 -re kikapott Harsányitól, míg Simon Nóra a döntő szettben 24:22-es vere­ség szenvedett Fazekas Gyön­gyitől, így alakult ki a 10:7-es végeredmény. Könnyen 9:9-es döntetlennel zárulhatott volna a mérkőzés. A négy és fél órás drámai csatá­ban a döntő pillanatokat az orosháziak bírták jobban idegi­leg. A szekszárdi lányokat a ve­reség ellenére is csak dicséret illeti, hatalmas elszántsággal küzdöttek az esélyesebb oros­háziak otthonában. Az vendég­látók 3:0-ás előnyénél úgy tűnt, padlóra kerül a Szekszárd, ám Heronyányi edző felrázta tanít­ványait, akik sorban hozták a győzelmeket. A hajrá idegtépő pillanataiban sajnos már nem sikerült győznie a vendégek­nek. Az orosháziak a Szuperli­gában a kemény küzdelmekhez szoktak, míg a Húsipari SE át­sétálta az alapbajnokságot A húsosok a visszavágón szerdán 17 órakor fogadják az Orosházát a városi sportcsar­nokban. A mérkőzés igazi cse­megének ígérkezik, a csapat tagjai számítanak a szekszárdi sportszerető közönség biztatá­sára. Totónyeremények A 20. heti totó nyereményei: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A jövő hétre átvitt nyeremény 4.521.772 forint. 13 találatos szelvény nem volt. A jövő hétre átvitt nyeremény 3.617.417 forint. 12 találatos szelvény 21 darab, nyeremé­nyük 129.193 forint, 11 talála­tos 532 darab, nyereményük 5.100 forint, 10 találatos 5.536 darab, nyereményük 817 forint. VL Azúr Hotel-kupa nemzetközi kerékpáros verseny, Siófok Ágoston Péter Balaton-parti sikere Vasárnap nagyszerű szekszárdi sikerrel zárult a Siófokon meg­rendezett háromnapos Azúr Hotel-kupa. A remek Bici- Tour-os csapatmunkának kö­szönhetően (mindössze egy szakasz harmadik hellyel) Ágoston Péter, a szekszárdiak elsőéves felnőtt versenyzője nyerte a nemzetközi viadalt. A 20 esztendős kerekest idáig is ígéretes tehetségnek tartották, ám most végérvényesen belé­pett a „nagyok” táborába. A klubtársak szintén dicsére­tet érdemelnek, az olimpiai ki­küldetésre esélyes Istlstekker János a ránehezedő tét, s a kon­kurencia figyelő „tekintete” el­lenére kétszer is szakaszharma­dikként ért célba, ami összetett bronzot jelentett számára. Az „atlantai” vetélytársak közül Havarikot simán verte, Szeke­res és Bodrogi pedig rajthoz sem állt, igaz, a második helyen végző, ex-szekszárdi Steig Csaba jó teljesítményével ismét bekerült a pakliba. A magyar olimpikon kilétéről a közeljö­vőben sorra kerülő nagyverse­nyeken (Pozsony-Budapest- Belgrád viadal, hosszútávú OB) mutatott forma alapján dönt majd a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöksége. A Bici-Tour bringásai alapo­san kitettek magukért Siófokon, ám csapatban „csak” másodi­kok lettek, miután a ferencvá­rosiak ezúttal 11 másodperccel (!) jobbnak bizonyultak. Eredmények, I. szakasz, országúti verseny (104 km): 1. Holger Schardt (RS V Chem-. nitz) 2:27:42, 2. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár) azonos idővel, 3. Istlstekker János (Bici-Tour Szekszárd) a.i. II. szakasz, tömegrajtos hegyi kritériumverseny (64 km):. 1. Pável Lupos (Ardaf Kolozsvár) 1:34:58, 2. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár) 1:35:14, 3. Vanik Zoltán (Pos­tás SE) a.i. III. szakasz, tömegrajtos kritériumverseny (44 km): 1. Holger Schardt (RSV Chem­nitz) 59:08, 2. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár) a.i., 3. . Istlstekker János (Bici-Tour Szekszárd) a.i. IV. szakasz, országúti ver­seny (200 km): 1. Bagocsi Pé­ter (Léva) 4:44:59, 2. Erwin Rieder (Rad Union) a.i., 3. Ágoston Péter (Bici-Tour Szekszárd) a.i. Összetett végeredmény, egyéni: 1. Ágoston Péter (Bici- Tour Szekszárd) 9:49:34, 2. Steig Csaba (Szolnoki Cukor­gyár) 9:49:41, 3. Istlstekker Já­nos (Bici-Tour Szekszárd) 9:49:45, ... 14. Vanitsek Ist­ván (Bici-Tour Szd.) 9:52:25 .. ..31. Schneider Gábor (Bici- Tour Szd.) 4:55:15. Csapat: 1. FTC-Stollwerck 29:31:41, 2. Bici-Tour Szek­szárd (Istlstekker, Ágoston, Vanitsek, Schneider) 29:31:52, 3. Rad Union 29:36:16. Csák Magdolna búcsúdélutánja Májusi kosárcsemege így a bajnoki szünet közepén, májusi kosárínséges időkben valóságos felüdülést jelent a ma délutáni szekszárdi kosár­labdagála a szurkoló számára. Valódi ínyenc „falatok” várnak rá a városi sportcsar­nokban, 16 órától a házigazda KSC Szekszárd együttese gyürkőzik neki az idén ame­rikai egyetemi bajnokságot nyert Boyse State University hölgy armadájának. A „fő­időben”, 18 órától pedig a Magyarország-Olaszország női válogatott összecsapást tekintheti meg a nagyérdemű. Az ami lányok vasárnap (tükör)sima vereséget (111^49) szenvedtek hazánk legjobbjaitól, ám a KSC ko­rántsem mehet biztosra elle­nük. A csapat felvértezése ér­dekében a szekszárdi vezetők Pécsről a meccsre kölcsönkér­ték a PVSK-Dália bajnokcsa­patának tagját, Aniticset, s beszáll egy félidőre Csák Magdolna is, aki ezúttal válo­gatottként érkezik Szek- szárdra. Magdi számára a ma délután egyben a búcsút je­lenti, hiszen eldőlt, hogy a következő szezontól az edző­férj, Rátgéber László együtte­sében, a PVSK-Dália színei­ben folytatja pályafutását. Csák távozásával érzékeny veszteség éri a KSC-t, de ta­lán a Szekszárdon próbajáté­kon tartózkodó Tanja Sepel- jeva jó játékával enyhít majd a szurkolók bánatán. Hajrá KSC, hajrá magyarok! »