Tolnai Népújság, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-01 / 77. szám

8. oldal Sport 1996. április 1., hétfő Forma 1. Hill sikere Brazíliában A Brazil Nagydíj volt a tétje a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság idei második futamának. A 4325 méteres in- terlagosi pályán 71 kör megté­tele várt a mezőnyre, amely rendkívül nehéz körülmények között rajtolt el. A start pillana­tában ugyanis zuhogott az eső, jóformán semmit sem láttak a pilóták, csoda, hogy baleset nélkül zajlott le az indulás. A győzelemre legesélye­sebbnek kikiáltott Damon Hill, kihasználva az első rajtkocka nyújtotta előnyöket, semmit sem bízva a véletlenre gyorsan az élre vágott. A brit Williams-Renault-já- val okosan autózva, magabizto­san győzött és gyűjtötte be az első helyért járó tíz világbaj­noki pontot. Meksz Anikó gyakorlatait vidáman hajtották végre a tanítványok fotó: gottvald Bemutató edzés Szekszárdon Szombat délután Meksz Anikó, a Dunaferr női kézilab­dacsapatának világbajnoki ezüstérmes kapuvédője tartott bemutató edzést a szekszárdi Gyakorló Általános Iskolában. A világsztár Schell Gabriella, Gadácsi Ágnes és Ferger Ilona kapusnövendékek közremű­ködésével adott ízelítőt a mo­dem kapusedzés elemeiből. Az egyórás foglalkozás után a válogatott kapuvédő csapat­társával, Németh Helgával kö­zösen számolt be a decemberi világbajnokságon szerzett csodálatos élményeiről a jelen­lévő kézilabdás fiúknak és lá­nyoknak. A sikeres élménybe­számoló zárásaként pedig autogrammvadászat vette kez­detét. Totó A totó 13. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Zalaegerszeg-Újpest 1-0 1 2. Győri ETO-Vasas 1-3 2 3. Ferencváros-B.csaba 3-0 1 4. Bremen-Leverkusen 2-1 1 5. B.München-Dortmund 1-0 1 6. Atalanta-Torino 1-0 1 7. Bari-Roma 1-2 2 8. Inter-Fiorentina 1-2 2 9. Juventus-Parma 1-0 1 10. Lazio-Vicenza 3-0 1 11. Napoli—Cagliari 0-0 X 12. Padova-Cremonese 1-2 2 13. Piacenza-Milan 0-2 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Stuttgart-St. Pauli 1-1 X jegyezhető a Kamatozó Kincstárjegy 1997/III. Az igen népszerű Kamatozó Kincstárjegy jegyzési idejét meghosszabbítottuk: a havon­ta kibocsátott állampapír két héten keresztül kapható, hogy még könnyebben hozzá­férhető legyen. Miért kedveli nagyon sok em­ber ezt a befektetési formát? £5= Mert az egyéves futami­dejű értékpapír évi 25,5%-os kamatot nyújt. Ez kiemelkedően magas erre az időszakra. £3“ Mert a Kamatozó Kincs­tárjegy biztonságát az állam garantálja. E5P Mert tőzsdei forgalma­zásra kerül, sőt a futamidő alatt az OTP Bank Rt. és az MHB Rt. kijelölt fiókjaiban napi áron adható és vehető. tSr” Mert a futamidő alatt vissza is váltható. (Figye­lem: ebben az esetben csak a névértéket fizetik ki a befek­tetőknek.) E3 Mert - mint az alábbi lis­tából kiderül -, sok forgal­mazónál vásárolható. A Kamatozó Kincstárjegy legújabb sorozata (1997/111.) 1996. március 26 - április 5-ig jegyezhető. Kibocsátá­si árfolyam: 1996. március 26-29. között 99,5%, 1996. április 1-5. között 100%. A kamatozás kezdő idő­pontja: 1996. április 10. Évi kamata 25,5%. AZ ÁLLAM ELSŐDLEGES FORGALMAZÓI: OTP Bróker Rt. 1051 Bp., Mérleg u. 4. • OTP Bank Rt. 7101 Szekszárd, Mártírok tere 5-7., Paks, Tamási, Bonyhád, Dombóvár, Tolna • Magyar Hitel Bank Rt. 7101 Szekszárd, Arany J. u. 23-25., Dombóvár VALAMINT: MNB Tolna Megyei Igazgatóság 7100 Szekszárd, Beloiannisz u. 13. A TÖBBSZÖRÖS BIZTONSÁG Kosárlabda NB I. rájátszás „Falcoverö” atomosok, „szarvasölő” szekszárdiak Atomerőmű SE-Falco KC 100-83 (53-42) Paks, 900 néző. V: dr. Valo- vics, Szlávik. ASE: Maljko- vics (15), Munteán (12/6), Mokos (3/3), Kovácsevics (30), Gulyás (26/3). Csere: Fi- lótás (5), Siska (4), Martin­csek (3/3), Doma (2), Kiss P. (-). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Falco KC: Pav- lovics (23/9), Kálmán (17), Jovanovics (29), Pallag (6/6), Csaplár-Nagy (2). Csere: Pankár (6), Molnár (-), Hor­váth (-). Edző: Földi Sándor. A hazaiaknál csak Kovácsevics talált az első percekben a gyű­rűbe, míg a vendégek Pavlovics tripláival kétpontos vezetésre tettek szert (5. perc: 6-8). Ez­után feljött a hazai csapat, Gu­lyás és Maljkovics pontjaival egyenlített, sőt a vezetést is át­vette. A 10. percben 22-17 a hazaiak javára. A folytatásban is az atomosok léptek fel táma­dólag, Gulyás és Munteán ko­saraival elhúztak, a szombathe­lyieknél csak Jovánovics bizo­nyult eredményesnek. A pak­siak fokozatosan növelték elő­nyüket. A 15. percben kilenc ponttal vezetett az ASE. A fél­idő hajrájában a nagyszerű formában játszó Kovácsevics vezérletével megnyugtató előnyt szerzett a hazai együttes a második játékrészre. Szünet után a házigazdák folytatták jó játékukat, Kova- csevics pontjainak köszönhe­tően továbbra sem tudott fel­zárkózni a Falco (25. perc: 61-48). A második játékrész közepén Munteán triplái követ­keztek, melyek jóvoltából a ha­zaiak 18 pontos előnyre tettek szert (30. perc: 71-53). A ven­dégeknél csak Jovánovies és Pavlovics tudott „partiban lenni” a ponterősen kosárlab­dázó Duna-parti játékosokkal. A vendéglátóknál az összecsa­pás végén a cserék is szóhoz ju­tottak, akik további pontokkal hálálták meg a bizalmat. A 35. percben a szombathelyieknél Molnár kipontozódott, az Atomerőmű SE ekkor már 20 ponttal vezetett (86-66). A mérkőzés hajrájában Kovacse- vics, a hazaiak egyik legjobbja szintén a kipontozódás sorsára jutott. Az utolsó percek Gulyás találatainak jegyében teltek, a házigazdák századik pontját azonban Siska érte el. Közepes színvonalú találko­zón a minden csapatrészükben jobb házigazdák ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Az 5-8. helyért folytatott, három győzelemig tartó párviadalban 1-0 az ASE javára. Jók: Malj­kovics, Kovácsevics, Gulyás, illetve Pavlovics, Jovánovics. Schmidt Ferenc KSC Szekszárd- BSC Szarvas 79-70 (46-31) Szarvas, 300 néző. V: Pá­zsitka, Kóthay. Szekszárd: Madaras (15), Csák (27), Kranyecz (20), Kiefer (13/9), Badics (4). Csere: Szabó (-), Nagy A. (-), Bihari (-). Edző: Guóth Iván. Szarvas: Huszá- rik (3), Dórán (7), Misik (18), Nitulescu (15), Frankó (8). Csere: Frankó A. (10/6), Ke­resztény (9/3), Bobvas (-), Zsigmond (-), Tóth (-). Edző: Tapodi László. A mérkőzés előtt Berkó Editet, a KSC nem­régiben megműtött, Szarvason lábadozó irányítóját üdvözöl­hették a szekszárdi társak. Kapkodva kezdtek a csapatok, nehezen indult be a kosárgyár­tás, a hazaiak a 3. percben 2-6- os vezetést szereztek. Csák ko­saraival a 8. percben egyenlített a Szekszárd (12-12), majd Kranyecz percei következtek. Biztos középtávoli dobásaival csapata a 15. percben 29-14-es előnyre tett szert. Tapodi edző két gyors időkérése sem sokat segített, Kiefer harmadik há­rompontosa révén a KSC őrizte jelentős előnyét. A második félidő elején Ma­daras kosaraival tovább nőtt a vendégcsapat előnye (25. perc: 59-38). Eldőlni látszott a mér­kőzés, a hazaiak azonban más­képp gondolták és a Szekszárd védekezési rövidzárlatát, kap­kodását kihasználva négy perc alatt jelentősen csökkentették hátrányukat (29. perc: 59-51). Jókor jöttek a klasszis teljesít­ményt nyújtó Kranyecz kosarai, de sajnos Zsuzsa a 30. percben 63-51-es állásnál megsérült, s nem tudta folytatni a játékot. A pályán és a nézőtéren egyre idegesebbé vált a hangulat, a kemény belemenések miatt a hazaiaknál két játékos is a ki­pontozódás sorsára jutott. Az utolsó percben Madaras hat büntetőt dobhatott, a vendégek irányítója mindet értékesítette. A jéghideg teremben a ro­mán válogatott Nitulescuval ki­egészült, a kiesés elkerüléséért élet-halál harcot vívó hazaiak ellen a szekszárdi lányok első félidőbeli remek teljesítmé­nyükkel újabb biztos idegenbeli győzelmet arattak. A pénteki utolsó hazai bajnoki mérkőzés (KSC-Zala Volán) rendkívül nehéznek ígérkezik, mivel a csapat várhatón kénytelen lesz nélkülözni a sérült Kranyecz Zsuzsát. Jók: Kranyecz, Mada­ras, Csák, illetve Misik, Nitu­lescu. Földesi József