Tolnai Népújság, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-02 / 78. szám

1996. április 2., kedd Sport 9. oldal Kézilabda NB II. Csak a hölgyek örülhettek Férfiak Zalaszentgrót-Iregszemcse 29-16 (11-8). Zalaszentgrót, 100 néző. V: dr. Török, Vág- ner. Iregszemcse: Sülé- La­pos 1, Krasznai 1, Kulimár 5, Kárpáti 4, Papp 4, Csóka. Csere: Kovács (kapus), dr. Albert 2, Fodor. Edző: Dra- vecz Károly. A játékot kezdő Iregszemcse szerzett vezetést a találkozó elején. Jól védekeztek a csapatok, kevés gól született. A 15. percben egyenlő volt az állás. A szünetig a vendégek hat ziccerük kihagyásával há­romgólos hátrányba kerültek. Fordulás után leblokkolt az ad­dig fegyelmezetten játszó iregi legénység, a hazaiak kapusa le­húzta a rolót az enerválttá váló vendégjátékosok előtt. Az egy félidőn át nyújtott jó teljesítmény kevésnek bizo­nyult a bajnoki címre törő haza­iak ellen. Jók: Kulimár. Harkányi SE-Tolnatej SE 24-22 (13-11). Palánk, 50 néző. V: Keszi, Lövész. Tol­natej SE: Spoljár- Rákász 2, Kovács 3, Nagy 9, Riba 6, Kispál, Bordás. Csere: Mis- kolczi (kapus), Fichter 2, Ta­kács, Kovács J., Acsádi. Technikai vezető: Teimel La­jos. A tavaszi nyitányon idege­sen kezdett a Tolnatej. A szek­szárdiak 5-1-nél higgadtak le és Nagy Jenő vezérletével 10-11-re fordítottak, ám a pil­lanatnyi védekezésbeli hibák és az erősen vitatható játékvezetői ítéletek révén a Harkány for­dulhatott két gólos előnnyel. A második félidő elején Riba gól­jaival megtáltosodott a Tolnatej és ismét vezetéshez jutott. Hi­ába védett azonban Spoljár ki­emelkedően, a „tejes” védeke­zés a folytatásban sem volt megfelelő, így a Harkány - vé­gig egy-két góllal vezetve - megszerezte a győzelmet. A hazai csapat lelkesedése kevésnek bizonyult a vendé­geknél szereplő egykori NB I- es játékosok rutinjával szem­ben. Jók: Spoljár, Riba, Nagy. Kecel-Simontornyai TC 31-30 (16-18). Kecel, 100 néző. V: Rácz, Petrovácz. Si- montornya: Bokor- Hóka 1, Kerekes 7, Teimel J. 8, Tei­mel L. 7, Barabás 6, Bosnyák 1. Csere: Lampert, Pákozdi. Edző: Teimel Lajos. Az idé- nyeleji formát mutató csapatok a védekezéssel alig törődtek, ezért számolatlanul estek a gó­lok. A 35. percben a vendége­gyüttes már 21-16-ra is veze­tett, de később több biztos helyzetet kihagyott, így fokoza­tosan felzárkóztak a sereghajtó hazaiak. A befejezés előtt két perccel 30-30-as állásnál a Si- montomya büntetőt hibázott, az ellentámadásból a Kecel meg­szerezte győztes gólját. Az alacsony színvonalú mérkőzésen gyenge védekezé­sével önmagát verte meg az STC. Jók: Teimel J., Teimel L. Nők Tolna SE-Balatonboglár 24-12 (12-5). Tolna, 250 néző. V: Bogolin, Rumpler. Tolna: Szélesné- Rózsa 4, Németh 3, Link, Tóth 10, Si­pos K. 1, Takács 1. Csere: Orbán (kapus), Horváth 2, Holtz 1, Fazekas 1, Sipos A. 1. Edző: Jürgen Böcking. Az el­lenfél késése miatt a mérkőzés háromnegyed órával később kezdődött, a várakozás miatt a hazaiak nehezen lendültek já­tékba. A 10. perctől aztán Ró- zsáék jó védekezésüknek kö­szönhetően fokozatosan elhúz­tak, s a félidő végéig hétgólos előnyt harcoltak ki. A fordulás után ugyan a hazai csapat átlö­vői gyengébb teljesítményt nyújtottak, de a jó csapatmunka eredményeként tovább nőtt a különbség és az éllovas Tolna magabiztos győzelmet szerzett. Jók: Tóth, Szélesné, Orbán. Simontornyai TC-Rába- gyarmat 20-16 (10-10). Rá- bagyarmat, 200 néző. V: Gáspár, Pordán. Simontor- nya: Somogyiné- Pataki, Molnár, Németh 1, Kalocsai 4, Gerussi O. 1, Kertainé 8. Csere: Ádám (kapus), Bálvá- nyosi 4, Berczeliné 1, Gerussi N. 1. Edző: Várni István. A mérkőzés kezdetére elállt a ta­vaszi hóesés, így a csapatoknak már csak egymással kellett megküzdeniük. Kiegyenlített első félidő után a sokkal jobb cserékkel és erőnléttel rendel­kező vendégek huszáros utolsó negyedórát produkáltak. A haj­rában a simontomyaiak véde­kezése nagyban feljavult, Ádám kapus pedig több ziccert, sőt két büntetőt is hárított. A Ráhagyarmat a 43. perc után mindössze egy gólt lőtt, míg a vendégek ötször találtak be. A minden csapatrészében jobb Simontomya küzdelmes mérkőzésen értékes győzelmet aratott. Jók: Ádám, Bálványosi, Kalocsai, Kertainé. További eredmények: Mar­cali-Mohács 26-28, Sik- lós-Cece 17-18. Döntetlen a Paolo Valentini-kupán. Döntetlennel kezdte sze­replését az olaszországi Paolo Valentini-kupán a „Sydney 2000” program keretében menedzselt magyar ifjúsági labdarúgó-váloga­tott, melynek tagja a paksi Osztermajer Gábor is. Piski Elemér szövetségi edző csapata 0-0-ra végzett Romániával. A csoport má­sik találkozóján Belgium 4-0-ra győzte le San Marinot. A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük Megbotlott” a Kisdorog Öcsényben, megrázták magukat a bogyiszlóiak Szekszárd Őcsény-Kisdorog 1-1 (0-1). Őcsény, 100 néző. V: Zala- vári. Megérdemelt hazai pont­szerzés a jó játékerőt képvi­selő kisdorogi vendégekkel szemben. G: Ignácz, illetve Stölkler K. Jók: Száraz, Both, Czalka, illetve Hampli, Stölk­ler K„ Páli. Cikó-Báta 1-0 (0-0). Báta, 100 néző. V: Anczló. A kiha­gyott helyzetek után egy alka­lommal rosszul sült el a haza­iak lestaktikája. G: Törő. Jók: Niklosz, Törő, Csibi, illetve Hajaletin. Szálka-Bátaapáti 4-0 (1-0). Bátaapáti, 180 néző. V: Unyatinszky. A rutinosabb együttes nyerte a mérkőzést. G: Horváth N., Bíró, Szűcs, Kovács. Jók: Bíró, Szűcs, Ko­vács, Bárdos, illetve Varga, Kiss, Mikó. Majos-Bonyhádvarasd 3-1 (1-1). Bonyhádvarasd, 200 néző. V: Hegyi. A vendé­gek második félideji jobb helyzetkihasználása döntött. G: Simon, Szlama, Palkó, il­letve Csíki G. Jók: Kovács, Lovász, Vendég, illetve Berta, Szőcs, Csíki G. Bonyhádbörzsöny-Harc 6-1 (4-1). Sióagárd, 100 néző. V: Czékmány. A megfiatalí­tott harci együttes nagy aka­rása kevésnek bizonyult a ru­tinosabb és harciasabb vendé­gekkel szemben. G: Tölgyesi 3, Papp, László, Lakatos, il­letve Takács Sz. Jók: Töl­gyesi, László, illetve Takács Sz., Bottyán. Zomba-Alsónána 5-1 (2-1). Alsónána, 70 néző. V: Tóth. Megérdemelt vendégsi­ker. G: Márton K. 4, Pekli, il­letve Szabó. Jók: Márton K., Pekli, Kalmár, Hadi, illetve Szabó. Sióagárd-Kéty 1-0 (0-0). Kéty, 70 néző. V: Szakács. Gyenge színvonalú összecsa­páson egy „szerencsétlen” gól­lal nyert a Sióagárd. G: Kele­men. Jók: Kelemen, Dombi, Végh, illetve Bíró, Géber, Ob- rácz. Dombóvár Magyarkeszi-Kocsola 2-1 (1-0). Magyarkeszi, 150 néző. V: Egyed. A hazaiak lelkese­désükkel felülmúlták ellenfe­lüket és akár nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna. G: Franke, Rizmayer, illetve Czeglédi. Jók: az egész hazai csapat, illetve Botos, Hartung. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Dalmand 2-1 (1-1). Dalmand, 150 néző. V: Tóth. Küzdelmes mérkőzésen sze­rencsés vendéggyőzelem, a döntetlen igazságosabb lett volna. G: Martinka 2, illetve Bodakos. Jók: Martinka, Por- csa, Geréb, illetve Nagy, Tóthi, Bodakos. Szakcs-Mucsfa 2-0 (1-6). Mucsfa, 100 néző. V: Csep- regi. A lelkesebben játszó vendégek megérdemelten nyertek. G: Őri, Takács. Jók: Tóth, Braun, Takács, illetve Kajári, Antal, Rákóczi. Iregszemcse-Nak 2-1 (1-0). Nagyszokoly, 80 néző. V: Tölgyesi. A hazaiak nagy szerencsével, a 85. percben rúgott góllal győztek. G: Lá­zár, Ungi, illetve Kiss Gy. Jók: Lázár, illetve Kiss Gy., Rácz. Györe-Kurd 3-0 (1-0). Győré, 200 néző. V: Biszak. Az új szerelésben játszó haza­iak megérdemelten nyertek. G: Haskó, Balogh M., Horony G. Jók: Köteles, Balogh M„ Balogh N„ Horváth Z., illetve Mészáros, Greschner. Szakály-Závod 1-0 (0-0). Szakály, 150 néző. V: Sajgó. Többet volt a kapusok kezé­ben a labda, mint a pályán. G: Gulyás. Jók: Pék, Juhász, Gu­lyás, Zsolnai, illetve Fábián, Spiel. Izmény-Lengyel 2-0 (1-0). Lengyel, 150 néző. V: Rozsmán. Parázshangulatú mérkőzésen a vendégek két vi­tatható 11-essel győztek. G: Sebestyén 2 (mindkettőt 11- esből). Jók: Sebestyén L., Bú­zás, Marcsek, illetve Fábián I., Bujdosó. Paks Dunaföldvár-Pincehely 11-0 (5-0). Dunaföldvár, 200 néző. V: Pupp. Ilyen arányban is megérdemelt a földváriak győzelme. G: Szendrei, Preiz- ler 3-3, Gáspár 2, Losonczi, Dunai Zs„ Tőkési. Jók: Szend­rei, Preizler, Tőkési, Losonczi, Bécs, illetve Csömör. Bogyiszló-Kölesd 7-1 (3—1). Bogyiszló, 70 néző. V: ifj. Farkas. A könnyeden ját­szó hazai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. G: Csonka 3, Vincze 2, Ve- rebi, Rusznák, illetve Bajusz (öngól). Jók: az egész hazai csapat, illetve Csicsó, Petro- vics, Benke. Madocsa-Dunakömlőd 3-1 (2-0). Madocsa, 200 néző. V: Kern. A taktikusan és fegyelmezetten játszó hazaiak fontos három pontot szereztek. G: Szintai, Bertók, Szabó, il­letve Lacza. Jók: Vörös II, Kovács, Szili I, Szili II, illetve Jóni. Középhidvég-Pálfa 1-0 (0-0). Középhidvég, 50 néző. V: Horváth. Megszolgált hazai győzelem. G: Bencze. Jók: az egész hazai csapat, illetve Bóka, Vizi. Bölcske-Ozora 3-0 (1-0). Bölcske, 150 néző. V: Niki. A házigazdák rendkívül gyenge játékot mutattak a lelkes, de a helyzeteit kihagyó Ozora el­len. G: Bujdos, Nagy L., Ba- racz. Jók: Nagy Z„ Bujdos, il­letve Cziráki, Végh, Nádasdi. T engelic-Pusztahencse 3-1 (1-0). Tengelic, 100 néző. V: Kertész. Nagy mezőnyfö- lényük ellenére a vendéglátók keservesen győztek a jól vé­dekező pusztahencseiek ellen. G: Gáncs 2, Lakatos, illetve Bíró. Jók: Junkuncz, Gáncs, Kapás, illetve Polgár, Kőmű­ves, Borza. Tolnanémedi-Gyönk 2-1 (1-0). Tolnanémedi, 30 néző. V: Pápista. Az alacsony szín­vonalú összecsapáson a haza­iak rászolgáltak sikerükre. G: Szilágyi I, Győré I, illetve Nedves. Jók: Lakk, Szabó, il­letve Nedves. A bajnokság állása Szekszárd 1. Szálka 18 14 2 2 61-12 44 2. Kisdorog 17 13 2 2 72-20 41 3. Zomba 17 11 3 3 48-22 36 4. Majos 16 10 3 3 47-20 33 5. B.varasd 17 10 1 6 34-28 31 6. Cikó 17 8 5 4 38-26 29 7. Szedres 16 7 3 6 44-29 24 8. Báta 17 7 2 8 37-37 23 9. őcsény** 16 9 3 4 44-36 21 10. Bátaapáti* 17 6 5 6 29-34 20 11. Sióagárd 17 5 3 9 28-38 18 12. B.börzsöny 17 4 3 10 44-57 15 13. Alsónána 17 4 2 11 33-54 14 14. Kéty 17 1­16 15-82 3 15. Harci SE 18­1 17 12-90 1 Paks 1. D.földvár 16 16­­104- 6 48 2. Bölcske 16 14 1 1 104- 14 43 3. Madocsa 16 12­4 44- 35 36 4. Tengelic 16 11 1 4 42- 16 34 5. D.kömlőd 16 10 1 5 68- 27 31 6. Pálfa 16 9 1 6 39- 35 28 7. Gyönk 16 7 2 7 42- 41 23 8. Németkér 16 7 1 8 34- 48 22 9. Bogyiszló 15 6 2 7 40- 45 20 10. K.hidvég 17 6 2 9 28- 52 20 11. Ozora 16 6­10 41- 35 18 12. T.némedi 16 4 2 10 30- 57 14 13. Pincehely 16 3 2 11 27- 40 11 14. Kölesd 16 1 1 14 17- 92 4 15. P.hencse 16­­16 7-124­Dombóvár 1. Szakály 17 12 5­54-20 41 2. Izmény 16 12 2 2 46- 9 38 3. Iregszemcse 17 10 3 4 35-23 33 4. Csikós töttős 17 9 4 4 37-24 31 5. Szakcs 17 9 2 6 35-31 29 6. Kocsola 17 8 4 5 44-23 28 7. Závod 17 8 3 6 43-31 27 8. Dalmand 17 8 2 7 34-40 26 9. Magyarkeszi 17 7 3 7 37-33 24 10. Nak 17 6 4 7 32-32 22 11. Lengyel 17 5 2 10 21-33 17 12. Kurd 17 5 1 11 21-35 16 13. Győré 17 2 4 11 24-48 10 14. Váralja 16 1 4 11 17-52 7 15. Mucsfa 16 2 1 13 18-64 7 * = 3 büntetőpont levonva '* = 9 büntetőpont levonva Mai sportműsor Sakk: Országos korcsoportos bajnokság Pakson, az Energeti­kai Szakképzési Intézetben 8.30 órától. Sakk Még öten veretlenek Szombaton 109 induló részvé­telével megkezdődtek Pakson az országos korcsoportos sakk- bajnokság küzdelmei. A vasár­napi kettős forduló után még öten százszázalékosak, a 12 éves lányok között a szombat- helyi Géczi Mirjam, a 16 éves lányoknál csepeli Kara Anita és Barcza Bea, a 10 éves fiúknál a szintén csepeli Héra Imre, míg a 14 éves fiúknál az ajkai Nagy András gyűjtötte be mindhárom pontot. A hazaiak egy kicsit bizony­talanul kezdtek. A nyolc paksi versenyző közül Vámos Viktor áll a legjobban, a 14 éves fiúk csoportjában 2,5 ponttal a má­sodik. Simon Zsuzsa, Papp Gá­bor és Tóth András eddig a megszerezhető pontok felét bir­tokolják, azaz 1,5 pontot hoztak össze. A verseny ma újabb for­dulóval folytatódik, az ünnepé­lyes eredményhirdetésre szom­bat délután kerül sor. Labdarúgás Ifjúsági NB II. A-korosztály Paks-Siófok 5-2 (3-1). Paks: Pokorni T. (Müller)- Pokorni G., Ledneczki, Gutái, Feil- Bese, Majsai B., Tóth, Pum- merschein- Szabadi, Rácz (Faller). Edző: Blatt Pál. A paksi csapat helyenként jó já­tékkal szerezte meg első tavaszi győzelmét Siófokon. G: Sza­badi, Rácz 2-2, Majsai B. Jók: Majsai B„ Ledneczki, Gutái, Szabadi. B-korosztály Siófok-Paks 3-0 (0-0). Paks: Hamza- Tamási, Lakatos, Füredi, Széli- Szakács, Mayer, Fritz (Aradczki), Bozó (Búzás)- Katona, Mül­ler (Vincze). Edző: Hauz- mann János. A játék már ala­kul, a gólokkal azonban még adósok a Duna-parti fiatalok. Jók: Lakatos, Szakács, Mayer. Női NB II. Jászdózsa-Quinter SE Bony- hád 2-0 (1-0). Jászdózsa, 50 néző. V: Fekete. Bonyhád: Kató- Molnár, Mecseki, Nagy, Szászi- Horváth, Ma­jor, Forrai (Jánosi), Brettl- Zsók (Szigeti), Hergert. Edző: Mucska Gyula. A női NB II. első két helyezettjének küz­delmes találkozóján mindkét együttes sokat hibázott. A játék alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jó: Brettl. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 13. foga­dási heti totó nyereményei a jövedelemadó levonása után a következőkképpen alakul­nak: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt, a követ­kező hétre átvitt nettó nye­reményösszeg 4 570 413 fo­rint. 13 találatos szelvény 16 darab, nyereményük egyen­ként 228 521 forint, 12 találatos szelvény 545 darab, nyereményük egyen­ként 5032 forint, 11 találatos szelvény 6013 darab, nyereményük egyenként 456 forint, 10 találatos szelvény összesen 36 326 darab, nye­reményük egyenként 126 forint. Kosárlabda NB II. Idegenbeli győzelmek Férfiak Autó Techno Szekszárd- MAFC C. 87-80 (45-38). Bu­dapest, 50 néző. V: Kovács, Tárnái. Szekszárd: Csányi (4), Trupp (20/3), Szőke B. (10/3), Szőke A. (8), Kajtár (28/27). Csere: Dorogi (15/3), Heimann (-), Szűcs (2). Edző: Mészáros András. Kajtár re­mek tripláival az 5. percben: 14-8. A folytatásban egyenlí­tettek a hazaiak, a 13. percig fej-fej mellett haladtak a csapa­tok, majd Dorogi vezérletével csekély előnyhöz jutottak a vendégek. Szünet után növelte előnyét az Autó Techno (30. perc: 69-53). A hazaiak nagy hajrába kezdtek, de hátrányukat csak csökkenteni tudták. Ki­tűnt: Kajtár, Dorogi. Nők Atomerőmű SE-Veszprémi EDSE 80-60 (41-26). Veszp­rém, 50 néző. V: Szabó Ba­kos, Birkás. ASE: Harsányi (37/15), Takács (6), Hum (9), Farkas (11), Miszler (6). Csere: Daróczi (11/6), Sipos (-), Hosnyánszki (-), Bese (-). A vendégek kezdtek jobban (4. perc: 7-0). A hazaiak időkéré­sük után némileg feljavultak, de Harsányi és Daróczi tripláival a elhúzott az ASE (14. perc: 28-13), az atomosok megnyug­tató előnnyel tértek pihenőre. Szünet után is lendületben ma­radtak a paksiak, támadásaikat rendre jól fejezték be (30. perc: 60-40). Az ASE a hajrában is tartotta húszpontos előnyét. Jók: Harsányi, Takács, Farkas. Asztal tenisz NB I. Hibátlanul pótolták a lemaradást A sorozatos halasztások miatt a szekszárdi húsosoknak hat nap alatt három bajnoki mér­kőzést kellett lejátszaniuk. A Tolna elleni vereséget köve­tően a BSE II. és a Hejőcsabai CM ellen is idegenben győzött a Húsipari SE csapata. Húsipari SE Szekszár'd- BSE II. 10:4. A szekszárdi gárdán érződött a másfél hó­napos kényszerszünet, a ven­dégek játékosai eléggé bizony­talan formát mutattak. Az ösz- szecsapás nyolc háromszettes mérkőzéséből ötöt a szekszár­diak nyertek. A BSE II. ke­mény ellenállást tanúsított, de háromórás maratoni küzde­lemben sem tudta megállítani ellenfelét. Győztesek: Urbán-Simon 3-3, Agárdi 2, dr. Zsemlye 1, valamint az Urbán-Simon pá­ros. Húsipari SE Szekszárd- Hejőcsabai CM 10:3. Két nappal a budapesti mérkőzés után Miskolcon már lényege­sebben jobb „passzban” álltak asztalhoz a húsosok. A BSE- nél jóval erősebb játékerőt képviselő hazaiak statisztasze­repre kárhoztattak. A szek­szárdi együttes pillanatnyi esélyt sem adott, tagjai végig magabiztosan asztaliteniszez­tek. Különösen Agárdi Réka volt elemében, nagyszerű, higgadt játékával a miskolciak két legjobbját, Massasout és Catanát verte fölényesen. A Miskolcról elszármazott Si­mon Nóra ezúttal egy kicsit halványabbnak tűnt a meg­szokottnál, Davidovicstól pél­dául meglepő 2:1-es vereséget szenvedett. — Győztesek: Urbán 3, Agár­di, Simon, dr. Zsemlye 2-2, és a Simon-Urbán páros. NB III Nagymányok-Szabadbaty- tyán 16:2. A második fordu­lóból elhalasztott mérkőzésen szerzett nagyarányú győzelem után a hétvégi utolsó forduló­ban Nagykanizsán már egy döntetlen is elegendő a nagy- mányokiaknak az ezüstérem megszerzéséhez. Győztesek: Kelemen, Kiza- kisz, Teleki Zs. 4-4, Teleki A. 2, és a Teleki A.-Kizakisz, Te­leki Zs.-Kelemen páros. > > »