Tolnai Népújság, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

8. oldal Sport 1996. április 15., hétfő Labdarúgás „Válságstáb” marasztalta az edzőt Pécsett Stabilan őrzi utolsó helyét a labdarúgó NB I-ben a Pécsi MFC csapata, amely utoljára tavaly novemberben nyert bajnoki mérkőzést. A leg­utóbbi, ÚTÉ elleni hazai ve­reség után Herke Imre veze­tőedző felajánlotta lemondá­sát, amit a klubvezetőkből álló „válságstáb” nem foga­dott el. Az indokról Rabi Csaba klubigazgatót kérdez­tük. — Szombat este Imre való­ban felajánlotta lemondását, amit nem fogadtunk el, mert nincs olyan jelöltünk, akivel biztosítottnak látnánk a jövőt. — Felmerül a kérdés, egyál­talán érdemes volt-e elküldeni Dárdai Pált, hiszen az új edző­vel sem javult a csapat teljesít­ménye? — Ezzel kapcsolatban csak annyit: mindenhol, ahol nem megy a csapatnak, előbb-utóbb elküldik az edzőt. Hozzáte­szem, nem biztos, hogy helyes döntés volt Dárdai elküldése. — Hogyan tovább ebben a nehéz helyzetben ? — Nem adjuk fel. Szándé­kunkban áll megerősíteni a csapatot. Felvettük a kapcsola­tot egy horvát játékossal és egy fővárosi, élvonalbeli gárda tá­madójával. Megjegyzem, a BVSC-ből érkezett labdarúgók eddig nem tartoztak a húzóem­berek közé! Jövő héten kiesési rangadót játszunk Békéscsa­bán, akkor sok minden eldőlhet - összegezte a mecsekaljai klub helyzetét Rabi Csaba. Kick-box Hagyományteremtő gála Szekszárdon A tolnai Hegedűs Gábor helyezkedik védekező állásba FOTÓ: BAKÓ JENŐ A küzdősportok egyre népsze­rűbbé válnak hazánkban, kö­zülük a kick-boxban igazi nagy hatalomnak számítunk. A sportág - nagyközönség előtt - megyeszékhelyünkön szombaton debütált, az első szekszárdi kick-box gála közel ötszáz nézőt csalogatott a vá­rosi sportcsarnokba. A rossz időjárás miatt a meghívott sportolók közül so­kan nem érkeztek meg, így félórás csúszással kezdődött a rendezvény. A rövid stílus­bemutatót követően éles mér­kőzésekkel folytatódott a gála. A találkozók szünetében Armen Tatevoszjan thai-chi- chuan, az Ippon Karate Egye­sület tagjai shotokan karate bemutatóval, míg Schili István sáska stílusú pam-pu-küi for­magyakorlattal szórakoztatta a nagyérdeműt. A kezdeti „puhább” össze­csapások után egy-két re­mekbe szabott mérkőzést is láthattunk. Light-contactban a bajnoki ezüstérmes, Világ­kupa harmadik tolnai Hegedűs Gábor súlycsoportjának dön­tőjében parázs találkozón győzte le fővárosi ellenfelét. A full-contact mellett fran­cia boxból is ízelítőt kaptunk. Sajnos, a házigazdák fellépé­sét ezúttal kevés siker kísérte. A junior Európa-bajnoki ezüstéremes Dékány Roland és a bemutató mérkőzést vívó Oláh László is alulmaradt el­lenfelével szemben. Eredmények, light-con- tact -69 kg: 1. Hegedűs Gá­bor (Tolnai Dozsó SE), 2. Grabovszky Levente (Bp. Hu­nyadi SE), 3. Striez Olivér (Szegedi Combat), 4. Gróth István (Bp. Hunyadi SE). Full-contact +86 kg: 1. Jorcsák József (Pécsi Dozsó), 2. Süveges Péter (Bp. Hunyadi SE), 3. Mészáros Zoltán (Szolnoki Kick-box SE). Full-contact mérkőzések: Striez Olivér (Szegedi Com- bat)-01áh László (Szekszárdi Rendőr Kich-box Club) 3:0, Tóth István (Pécsi Do- zsó)-Dékány Roland (Szek­szárdi Rendőr Kich-box Club) 2:1. Francia box mérkőzések: Petrovics Gábor (Bp. Con- tact)-Fürj Attila (Pécsi Dozsó) 3:0, Buták Károly (Pécsi Do- zsó)-Kovács András (Bp. Contact) 2:1. Labdarúgó NB III. Két elmaradt mérkőzés Bátaszék-PaJksi SE 2-2 (1-0) Bátaszék, 600 néző.V: Czakó. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kiss, Hauwasser, Takács- Brecska, Pozsár, Szabados- Acsádi, Dér (Kőkúti), Zalai. Edző: Pozsár István. Paks: Heizler- Péter, Erdélyi, Prantner, Ács- Somogyi, Wolf, Kulcsár, Majsai- Be- nedeczki, Takács. Edző: Pat­kós István. A 14. percben Po­zsár lépett ki a vendégvédők gyűrűjéből és a meglepett Heiz­ler fölött a hálóba lőtt. 1-0. Az 52. percben Kulcsár hosszú ol­dalra belőtt szabadrúgását Be- nedeczki közelről fejelte Ko­csis hálójába. 1-1. A 61. perc­ben az elalvó hazai védők kö­zött Takács közelről volt ered­ményes. 1-2. A 86. percben Bojás lövése még kipattant a vendég védőkről, de a jókor ér­kező Zalai hat méterről egyenlí­tett. 2-2. Rendkívül mély talajú pá­lyán, zuhogó esőben megyei rangadóhoz méltóan játszottak a csapatok. A második félidő­ben a vendég paksiak tetszető­sen futballoztak, több gólszer­zési lehetőséget is kidolgoztak. A hazaiak, folytatva jó szériá­jukat, lelkesedésüknek és na­gyobb akaratuknak köszönhe­tően tartották otthon az egy bajnoki pontot. Jók: Acsádi, Kocsis, Zalai, illetve Erdélyi, Prantner, Somogyi, Kulcsár. Illés Béla Beremend-Bonyhád 2-0 (0-0) Beremend, 500 néző. V:Ko- vács. Beremend: Hatala­Bábli, Csoboth, Gellén- Ma- csi, Borsos, Vida, Valkai (Be- recz), Polgári- Fülöp (Wei- nert), Benkovics. Edző: Óbert Béla. Bonyhád: Götz- Szabó, Csordás, Stumpf- Nikolov, Fodor, Kiss (Köllő), Bóta, Baumann- Máté (Mágocsi), Papp (Babai). Edző: Incze Zoltán. Az első félidőben a helyzetek sokaságát hagyta ki a hazai csapat. A második félidő­ben két perc alatt eldőlt a mér­kőzés, amelynek eredménye a vendégekre nézve hízelgő. G: Polgári, Benkovics. Jók: Pol­gári, Benkovics, Vida, Cso­both, illetve Götz, Csordás, Fo­dor. Móczán Zoltán A Gerjen-PVSK és a Duna- szentgyörgy Limex SE-UFC Szekszárd mérkőzések a pályák használhatatlansága miatt el­maradtak. További eredmények: Bala- tonkeresztúr-DD Gáz 0-5, Pé­csi Postás-Sellye 1-1, Balaton- lelle-Balatonföldvár 0-0, Komló-Marcali 0-0. Motorsport Harmati bukott Misanóban Rosszul kezdődött Harmati Ár­pád számára az idei superbike Európa-bajnokság. A magyar motorversenyző az idény első, misanói futamán a 18. körben a hetedik helyen száguldott, ami­kor egy olajfoltra hajtva bukott és a verseny feladására kény­szerült. A legjobbak: 1. Mauro Lucchiari (olasz, Ducati) 38:33.447 perc - 145.310 km/ óra átlagsebesség 2. Fabrizio Pirovano (olasz, Ducati) 38:54.977 Kézilabda NB I. Egy semmire sem elég döntetlen Ferropatent-Lazúr SE Szekszárd-Kisvárda 18-18 (10-7) Szekszárd, 800 néző. V: An­tal, Darázsi. Szekszárd: Gergely- Kovács 1, Gábor 8 (3), Pádár, Sklar 4, Oravecz 2, Berciuniene 2. Csere: Csáki 1 (1), Károlyi, Bá- lintné. Edző: Hajnal József. Kisvárda: Pataki- Nagy A., Nagy H. 4 (2), Hollósiné 2, Agárdi 3, Farkas 1, Baunok 1. Csere: Bírta (kapus), Ig- natyenkó 4, Csuk 1, Buglyó 2, Kulcsár. Edző: Bobán Já­nos. Kihagyott helyzetek után Gábor hetesével a 3. percben a Szekszárd szerzett vezetést. Három perc múlva egy remek hazai labdaszerzés után Berci­uniene két gólosra növelte a Ferro-Lazúr előnyét (3-1). Sklarék jó védekezésének kö­szönhetően a vendégek nem tudtak átlőni a hazai falat, a 14. percben Nagy H. még he­tesből sem tudott gólt elérni. Negyedóra elteltével a Ferro- patent Sklar találatával először vezetett három góllal (6-3). A 20. percben Gábor látványos átlövésből 8-4-re növelte csa­pata előnyét, sőt már öttel is „mehetett” volna a Ferro-La­zúr, de a csereként pályára lépő Csáki elpuskázta büntető­jét. A kisvárdaiak nem találták a réseket a szekszárdi védő­falban és lövőhelyzetbe is csak elvétve kerültek, a nyír­ségiek huszonöt perc alatt mindössze hatszor zörgették meg Gergely hálóját (9-6). A házigazdák egy jó egyéni be­törésből a szünetig „konzer­válták” a biztató, háromgólos különbséget. A második félidő elején fel­támadtak a vendégek. A szek­szárdiak hamar emberhát­rányba kerültek, hat perc alatt köddé vált az első félórában kiharcolt „fór” (10-10). A 37. percben Gábor kihagyott bün­tetője után Ignatyenkó a meccs folyamán elsőízben ve­zetéshez juttatta a nyírségie­ket. A kisvárdaiak önbizalmat mentettek sikeres akcióikból, játékuk felgyorsult, Agárdiék egymás után lőtték góljaikat. A házigazdák ezzel szemben összezavarodtak, tanácsta­lanná váltak (45. perc: 12-15). Hajnal edző időkérését köve­tően Sklar „átejtős” góljával felrázta társait, Gábor átlavé- sével a 47. percben ismét „iksz-közelbe” került a Ferro- patent (14-15). Az 53. perc­ben 16-17-nél szabálytalan csere miatt Baunokot küldték ki a játékvezetők két percre, az egyenlítési lehetőséget Gábor Adrienn használta ki hétméte­resből. Négy perccel később az átlövő újabb találatával visszavette a vezetést a Szek­szárd (18-17). A lefújás előtt két perccel Nagy H. egyenlí­tett. A vendéglátók következő támadásánál Sklar betörésekor mindenki hétméteresre számí­tott, ám a játékvezetők sípja néma maradt. Ötven másod­perccel a találkozó vége előtt a kisvárdaiak támadhattak, ám elvesztették a labdát. A szek­szárdiaknak szűk félpercük maradt a győzelem megszer­zéséhez, azonban újabb gólt nem sikerült lőniük, időntúli szabaddobásuk is a kisvárdai sorfalban halt el. Az első félóra alapján úgy tűnt, hosszú idő után ismét győztesen hagyja majd el a pá­lyát a Ferropatent, ám a máso­dik játékrészben nem tudta megismételni első félideji tel­jesítményét a szekszárdi együttes, így a feljavuló ven­dégek döntetlenre hozták a ta­lálkozót. A pontosztozkodás­sal a bennmaradásért küzdő szekszárdi csapat utolsó esé­lyét is eljátszotta. Jók: Gábor, Sklar, illetve Nagy H„ Agárdi, Ignatyenkó.-teszi­NBI/B. Pestszentlőrinc-Dunaföld- vár 30-17 (15-8). Pestlőrinc, 100 néző. V: Kiss, Kliment. Dunaföidvár: Princzes- Du- kai 3, Hegedűs, Flóris 3, Orova 2, Búzás 2, Polgár. Csere: Takács 7, Nagy, Ra- fajsz, Mestyán, Pálinkás. Edző: Orova Tamás. Györkő sérülése, Besei és Pincz mun­kahelyi elfoglaltsága miatt erősen tartalékos felállásban kezdett a Dunaföidvár. A ha­zaiak a sokszoros válogatott Kovács Mihály vezetésével mindjárt a mérkőzés elején je­lentős előnyre tettek szert. A 8. percben három, a huszadik­ban pedig hat góllal vezettek a házigazdák, sőt előnyüket a félidő végéig még eggyel megtoldották. Fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak kihasz­nálva a vendég csapat gyenge támadásbefejezéseit, folyama­tosan növelték előnyüket, és nagyarányú győzelmet arat­tak. Sem támadásban, sem vé­dekezésben nem volt egyen­rangú ellenfél a Dunaföidvár. Erre az sem ad mentséget, hogy három meghatározó já­tékosát is mellőzni kénysze­rült a Duna-parti gárda. ARUHAZAK AKCIÓS AJANLATA ÁPRILIS 15-21-ig Amíg a készlet tart SPORT LOTTÓ KAPUCINER BOHÓC AUTÓS EPERJÓ 35 g 28,­MARESI kávékrémpor 200 g 289,­HAAS étkezési keményítő 250 g 109," HAPPY ananászbefőtt, darabolt 825 g 219,­PIR0SARANY csemege 170 g 89,­B0GICA málnaszörp 0,51 119,­f T a ÖNT IS VÁRJÁK A DÁLIÁK, A Ó-LEVENDULA 58,­szappan 125 g MELINDA sampon 500 g 149,­VADEMECUM fogkrém, álló 75 ml 179,­ULTRA DERM kéztisztító 400 g 113,­CURVER tál, szögletes 4,51 99,­M0P felmosógarnitúra 669,­3 M dörzsi szivacs zöld 36,­ÜZLETLÁNC TAGJAI. ___________________________________!»”)«) y