Tolnai Népújság, 1996. március (7. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-05 / 55. szám

9 1996. március 5., kedd Sport 9. oldal ITV Reprint teremlabdarúgó bajnokság „Becsapták” a biztosítót Szombaton került sor a három hónapja kezdődött szekszárdi teremlabdarúgó bajnokság helyosztó mérkőzéseire. A harmadik alkalommal meg­rendezett népszerű torna utolsó játéknapján ötszáz néző előtt léptek pályára a csapatok. Természetesen a legnagyobb várakozás a har­madik helyért zajló összecsa­pást és a finálét előzte meg. A kisdöntőben a Betta Sport­büfé gárdája látványos, szó­rakoztató, s nem kevésbé gó­lerős játékkal fektette két- vállra a D’Amis együttesét. A bajnoki címért az UFC Szekszárd-West Autó és a Hungária Biztosító csapott össze. A két együttes az idei mérkőzéssorozat során első­ízben találkozott egymással. A találkozón végig az UFC birtokolta többet a labdát, de támadásai meddőnek bizo­nyultak, a Hungária az első félidőben kétszer is vezetett. Szünet után a középkezdést követően Mosonyi szinte azonnal gólt ért el, amit egy perc múlva Vesztergombi ta­lálata követett. Úgy tűnt, 4-2- es előnyük birtokában az NB III-as szekszárdiak biztosan nyernek, ám helyzeteiket el­puskázták. A Biztosítóban a paksi Kovács B. viszont két­szer is megvillant, így sikerült az egyenlítés. A győztes gólt 15 másodperccel a lefújás előtt lőtte az UFC, egy vitatott közvetett szabadrúgás után Mosonyi talált a hálóba. A helyosztók eredményei, a 19-20. helyért: Grund FC-Bella Játékbolt 4-3, a 17-18. helyért: Novog- ram-PAG Rt. 7-4, a 15-16.helyért: Park Gmk.-Sióagárd 12-2, a 13-14. helyért: Gemenc Gabona-Ép-Fém 9-2, a 11-12. helyért: Mecsek Füszért-Paradiso 7—4, a 9-10. helyért: OTP-Boca Senior-Szigma Bau 4-2, a 7-8. helyért: Szed­res-Dankó 10-3, az 5-6. helyért: Zöl­dért-Gastrolux-Tolna 5-2. A 3-4. helyért: Betta Sportbüfé-D’Amis 12-6. A döntőben: UFC Szek­szárd-West Autó-Hungária Biztosító 5—4. Az ITV Reprint bajnokság legjobb kapusának Cziráki Gábort (UFC Szek­szárd-West Autó) választot­ták, a gólkirályi címet Puskás Sándor (Park Gmk.) nyerte el 48 találatával. A legsportsze­rűbb együttesnek a Betta Sportbüfét ítélték a rendezők, míg a legbalszerencsésebb csapatnak járó különdíjat a Park Gmk. vehette át. _________ A finálé utolsó percében Nagy Sándor végezte el a min­dent eldöntő szabadrúgást fotó: bakó jenő Kosárlabda NB I. Olcsón vették a „szarvashúst” KSC Szekszárd-BSC Szarvas 103-53 (50-23) Szekszárd, 300 néző. V: dr. Páli, Várhalmi. Szekszárd: Badics (10), Kiefer (12/6), Madaras (18/6), Csák (21), Kranyecz (19). Csere: Szabó M. (17/6), Hambrik (2), Nagy A. (4/3), Bihari (-), Nagy R. (-). Edző: Guóth Iván. Szar­vas: Frankó A. (8/6), Huszá- rik (7), Misik (18/9), Frankó K. (11/3), Keresztény (2). Csere: Tóth (4), Zsigmond (2), Bolvas (1), Kondacs (-). Edző: Tapodi László. A haza­iak ügyesen lefülelve a fiatal szarvasiak pontatlan átadásait és dobásait a 3. percben 8-0-ra elhúztak. Tapodi edző időké­rése sem segített, a vendégek csupán az 5. percben szerezték első kosarukat (14-2). A szek­szárdiak remek védekezésükkel megbénították a szarvasi táma­dásokat (6. perc: 22-2). A ven­dégek csak elvétve kerültek pa­lánk közeibe, távolról pedig gyengén céloztak (9. perc: 28-7). Csákóknak közben szinte minden bejött, a kezdőö­tös tagjain kívül a csereként be­állt Szabó M. is hibátlanul do­bott (14. perc: 42-16). Madaras irányításával a KSC cserejáté­kosaival is könnyedén növelte előnyét (18. perc: 48-16). A félidő utolsó percében Frankó A. két szép hárompontossal je­lezte, hogy a szarvasiak is a pá­lyán vannak. A második félidőt a vendé­gek kezdték jobban, a szünet után biztosabbá vált Frankóék helyzetkihasználása (26. perc: 56-20). A pár perces szundiká­lást követően aztán nagyot „nyújtózkodott” a Szekszárd. A hazaiak Madaras vezényletével figurázni kezdtek, látványos megoldásokkal színezték játé­kukat (29. perc: 66-32). A Berkó sérülése után a karmes­teri pálcát öröklő Madarasnak még hárompontosra is futotta (30. perc: 72-36). A 32. perc­ben a KSC nagy tapsot kapó irányítóját Nagy Réka váltotta fel, a fiatal játékos sérülése mi­att hosszú idő után térhetett vissza újból a pályára. A 36. percben Szabó M. szórt egy remek triplát, majd azon nyom­ban egy duplához is kedvet ka­pott (85-39). Kranyecz „ket­tese” és Nagy A. hárompontosa után a szurkolók már a századik pontot követelték (37. perc: 94-47). A százas határt fél perccel a találkozó vége előtt Madaras büntetőjéből érte el a KSC. Az irányító ráadásként hajított még egy triplát is, így a a dudaszó elhangzásáig kerek ötven pontnyira nőtt a különb­ség. Az évközben alaposan meggyengült Szarvas ellen a bajnokság legkönnyebb, s egyik leglátványosabb győzel­mét aratták a szekszárdiak. Ki­tűnt: Madaras, Szabó M., Kra­nyecz, Csák, illetve Misik. iff. Teszler Vendel NB II. Autó Techno Szekszárd- Tatai Eötvös DSK 143-52 (71-22). Szekszárd, 300 néző. V: Cserkúti, Hegyes. Szek­szárd: Trupp (8), Szőke B. (19), Szőke A. (19), Dorogi (21/6), Kajtár (20/15). Csere: Csányi (23/9), Fekete (8), He- imann (4), Villányi (8/6), Vas (13). Edző: Mészáros András. Bajnokaspiránshoz méltóan kezdtek Kajtárék a megillető- dötten játszó tataiak ellen (8. perc: 31-6). Már a szünetben 49 ponttal vezettek a hazaiak, sőt a fordulás után is parádézott az Autó Techno. A házigazda együttes már a 26. percben el­érte századik pontját (100-24). A folytatásban csupán az volt a kérdés, hogy a klub eddigi 129 pontos bajnoki rekordját meny­nyivel múlják felül a fiúk. A végig magabiztosan játszó hazaiak remek mérkőzésen ritka nagy különbségű győzel­met arattak. Az egész csapat di­cséretet érdemel. Kaposvári Autós Cent- rum-Bonyhád 91-59 (46-32). Bonyhád 50 néző. V: Parádi, Dr. Németi. Bonyhád: Szőke (2), Ábrahám (17/6), Holló (9), Timer (8), Kiszler G. (13). Csere: Lukács Á. (6), Lukács B. (4), Kerekes. Edző. Murvai Árpád. A vendégek lassú tem­póját a bonyhádiak gyors játék­kal igyekeztek megzavarni, mindez tíz percig szorossá tette a mérkőzést. Egy akciónál Ti­mer megsérült, s kénytelen volt elhagyni a játékteret. Lassan növelte előnyét a vendégcsapat, rutinos játékosai távolról dob­tak eredményesen. A második félidő a Kaposvár találataival kezdődött, ekkor már jelentős különbség mutatkozott a két csapat között. Egy kétségtele­nül jobb csapattól, de túlzó ará­nyú vereséget szenvedett a Bonyhád. Dunaújvárosi AC-Bony- hád SE 70-58 (42-30). Bony­hád, 50 néző. V: Parádi, dr. Németi. Bonyhád: Lubastyik (13), Kovács (7/3), Rózsa A. (2), Palkovics (18/6), Szaka (8). Csere: Hagymásiné (6), Hegyi (2), Györgyös (2), Ró­zsa K. (10). Edző: Murvai Árpád. Mindkét csapat nagy lendülettel kezdett, a gyors já­ték Bonyhádnak kedvezett. Ró­zsa A. sérülése miatt zavar tá­madt a hazaiaknál, amit a ven­dégek jó kihasználtak, 12 pon­tos előnyt szereztek. A második játékrészben a bonyhádiak le­támadással próbálkoztak, de a megszerzett labdákat jobbnál- jobb helyzetekből sem tudták bedobni. Ekkor ideges légkör jellemezte a mérkőzést, Németi játékvezető „sípszólói” borzol­ták a lelkes nézők kedélyeit. A bonyhádi lányok a második fél­időben pontosan annyi büntetőt hibáztak el, ahány ponttal végül kikaptak. r Postabank-kupa női kézilabdatorna Veretlenül első a Simontomya A Somogy Megyei Kézilabda Szövetség által rendezett torna második, befejező játéknapján Marcaliban tovább folytatták jó szereplésüket megyénk csapa­tai. A Simontomyai TC ezen a napon sem talált legyőzőre, biz­tosan hódította el a kupát. A kisdöntőben a Kocsola fiatal, tehetséges gárdája pedig csu­pán egygólos vereséget szen­vedett a Somogy megyei baj­nokságot vezető siófokiaktól. Eredmények: Simontor­nya-Barcs 22-9 (9-5). A tuda­tosabban játszó csapat győzött. Ld: Kertainé 7, Németh 5, Molnár 3. Balatonszárszó-Kocsola 23-19 (9-9). A hajrá a Balaton- partiaknak sikerült jobban. Ld: Wilszinger 5, Hartungné, Sponga 4-4. Simontornya-Siófok 16-14 (7-8). A második játékrészben már kevesebbet akadozott a Simontomya játéka. Ld: Ber- czeliné 7, Kertainé 3. Kocsola-Nagyatád 15-11 (9-2). Jobb kapusjátékával nyert a Kocsola. Ld: Sponga 5, Wilszinger, Hartungné 3-3. Simontornya-Balatonsze- mes 25-7 (13-3). Sportszerű mérkőzés, biztos győzelem. Ld: Kertainé 6, Németh 5, Pataki, Kalocsai 4—4, Gerussi N. 3. A 3. helyért: Siófok-Ko- csola 21-20 (12-8). Nem sok hiányzott a kocsolaiak bravúr­jához. Ld: Stier 7, Wilszinger, Földi 5-5. A döntőben: Simon tor­nya-Balatonszárszó 19-9 (11-5). Az ötletesen, nagy kedvvel játszó simontornyaiak magabiztosan győztek. Ld: Pa­taki 6, Kertainé 5, Berczeliné 3. Berkó-mütét: Szalagszakadás és porcleválás Tegnap a szekszárdi kór­házban dr. Moser Tamás fő­orvos vezetésével sikeres műtétet hajtottak végre Berkó Editen. A KSC Szek­szárd női kosárlabda csapata irányítójának bal térde sé­rült meg a múlt szerdái baj­noki fordulóban. Mint az a műtét közben kiderült a já­tékos belső oldalszalag-sza- kadást és egy kisebb külső porcleválást szenvedett, a keresztszalag csak minimá­lisan - mintegy 5 százalék­ban - sérült. Á kétórás be­avatkozás során összevarr­ták a belső szalagot, a levált porcdarabkát pedig eltávolí­tották. Edit hat hétig lesz a gipsz fogságában, teljes fel­épülése őszre várható. Polgár Zsuzsa kitüntetése A Magyar Köztársaság el­nöke - a miniszterelnök ja­vaslatára - az első magyar sakkvilágbajnoki cím meg­szerzéséért Polgár Zsuzsa nemzetközi nagymesternek a Magyar Köztársasági Ér­demrend Tisztikeresztje ki­tüntetést adományozta. Az elismerést Göncz Árpád hétfőn délelőtt a Parlament Nándorfehérvári-termében nyújtotta át. Az átadáson je­len volt Kuncze Gábor bel­ügyminiszter, Gallov Rezső, az OTSH elnöke. Vasas: marad a mínusz hat pont Elnökségi ülést tartott hét­főn a Magyar Kézilabda Szövetség. Az elnökség .megtárgyalta a Vasas azóta csak „Hang-ügynek” ismert gondját (a kapuvédő játék- engedély nélkül szerepelt, és ezért a piros-kékektől hat bajnoki pontot levontak) és az elsőfokú fegyelmi hatá­rozatot hagyta jóvá. Ugyancsak terítékre ke­rült az Elektromos által be­adott fellebbezés, ami Igor Zubjuk (Szolnok KK) állító­lagos jogosulatlan játékával kapcsolatos, A versenybi­zottság határozatát ez eset­ben is megerősítették. Személyi kérdésekben két döntés született: a junior női válogatott edzője Be- rendi Antal lett, a Nemzet­közi Kézilabda Szövetség kongresszusán Sinka László lesz a magyar küldött. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 9. foga­dási heti totó nyereményei a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A követ­kező hétre átvitt nettó hal­mozódó nyereményösszeg 5 938 350 forint. 13 találatos szelvény nem volt. A következő hétre átvitt nettó halmozódó nye­reményösszeg 4 750 680 fo­rint. 12 találatos szelvény 7 darab, nyereményük egyen­ként 509 001 forint, 11 találatos szelvény 136 darab, nyereményük egyen­ként 26 199 forint, 10 találatos szelvény 1 335 darab, nyereményük egyenként 4 448 forint. Városi rangra szeretnék emelni a földvári focit Nemrégiben tartotta közgyűlé­sét a Dunaföldvári FC, melyet az elnökség és a számvizsgáló bizottság mandátumának lejárta tett szükségessé. Az ülésen - melyen részt vett Szinger Fe­renc, a Tolna Megyei Labda­rúgó Szövetség elnöke is - el­sőként Tóth Balázs elnök szá­molt be az elmúlt négy év mun­kájáról, majd a számvizsgáló bizottság jelentését hallgatták meg a tagok. A közgyűlés vé­gén az elkövetkező négy esz­tendőre az egyesület elnökének ismét Tóth Balázst, míg elnök- helyettesének Viczai Jánost vá­lasztották. Az elnökség további tagjai Dunai Gábor, Berényi István és ifjú Vidács Márton. A számvizsgáló bizottság elnöke Pintér György lett. A közgyűlésen a jelenlévők nagy elismeréssel szóltak fel­nőtt együttes őszi szerepléséről. Gulyás Ferenc edző fiai száz- százalékos teljesítményt nyújtva vezetik a paksi körzeti bajnokságot. A földváriak a jö­vőben szeretnének nagyobb gondot fordítani az eddig elha­nyagolt utánpótlásnevelésre. Ennek első jeleként megkezdő­dött Princz János edző vezeté­sével a serdülő csapat tobor­zása, őszre pedig két előkészítő együttes szervezését tervezik Földváron. Az összejövetelen elsődleges célként fogalmazódott meg, hogy az elkövetkező időszak­ban Dunaföldvár városi rangjá­hoz méltó helyre kell kerülnie a helyi labdarúgósportnak. Áprilisban előkerülnek a nyúlcipők Olimpiára készülnek a diákok Az idén harmadszor rendezik meg Kecskeméten a Diáko­limpiái Mezei Futóverseny döntőjét, amelynek a Nestlé Hun­gária Kft. támogatásával a Diáksport Szövetség és a Magyar Atlétikai Szövetség á közös házigazdája. Ezekben a napokban tartják szerte az országban az általá­nos- és középiskolák a házi mezei futóversenyeket, ahol eldöntik, kik képviselhetik a megyei viadalon az iskola szí­neit. A jó képességű atléták szinte egész télen edzettek, jó­részt a teremben készültek erősítő gyakorlatokkal, termé­szetesen a tornatanárok szak­szerű vezetésével, de nem volt ritka az sem, hogy a hideg idő ellenére a terepen futottak. A versenykiírás értelmében március 19-ig azt is el kell dönteni, kik lesznek a megye legjobbjai ebben a sajátos atlé­tikai sportágban, kik képvisel­hetik szőkébb hazájukat az áp­rilis 11-i kecskeméti országos megmérettetésen. Immár ha­gyományosan évente 15-20 ezer tíz-tizennyolc éves diák áll rajthoz ezeken a versenye­ken, hogy összemérje tudását a kecskeméti Szabadidőköz­pontban, ahol a rendezők sze­rint ideális körülmények vár­ják e sportág híveit. Az idei verseny rangját az is emeli, hogy olimpia évében járunk. A Magyar Olimpiai Bizottság képviselői is jelen lesznek a döntőn, három kü­löndíjat is felajánlottak a leg­jobbaknak.-Titokban arra is gondol­tunk, talán feltűnik egy-egy nagy reményű tehetség ezeken a versenyeken - mondta dr. Török Ottó, a Magyar Olim­piai Bizottság munkatársa. - Amióta kevesebb pénz jut a tömegsport állami támogatá­sára, csökkent az élsport után­pótlása is. A diákolimpiák a legreményteljesebb korosztá­lyokat állítják rajthoz - fűzte hozzá. Izgalmas, érdekes, szóra­koztató sportnapra számíthat­nak versenyzők, résztvevők egyaránt. A megyei döntőkön is, Kecskeméten is. i.