Tolnai Népújság, 1996. március (7. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-18 / 65. szám

1996. március 18., hétfő Sport 9. oldal Kosárlabda NB L, rájátszás A Körmend jutott a legjobb négy közé Marc-Körmend-Atomerőmű SE 83-78 (33-44). Paks, 1000 néző. V: Váradi, Vasvári. Körmend: Hencsey (13/6), Edmondson (26), Szájer (4/3), Czigler (22), Zsebe (16/3). Csere: Érsek (2), Csaplár- Nagy (-). Edző: Patonay Imre, Fodor Péter. ASE: Maljkovics (14), Munteán (7), Mokos (11/6), Kovácsé vies (14/3), Gulyás (28). Csere: Fi- lótás (4), Siska (-), Doma (-). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. A paksiak már a 3. percben hétpontos előnyre tet­tek szert. A vendégek edzője, Patonay Imre időt kért, és ren­dezte a sorokat (5. perc: 5-9). A folytatásban is tartották ötpon­tos előnyüket a hazaiak, a 10. percben 14-19-re vezettek. Az első játékrész második felében Gulyás és Kovácsevics találata­ival tovább növelte előnyét a házigazda együttes. A vendé­gek egy darabig jól tartották magukat (15. perc: 24-29), ám a félidő hajrájában Gulyás és Kovácsevics kosaraival 11 pon­tos előnnyel térhetett pihenőre a hazai együttes. Szünet után rákapcsoltak a vendégek, és hátrányukból Czigler és Zsebe révén hat pon­tot ledolgoztak (25. perc: 43-48). A 27. percben a hazai­aknál Kovácsevics begyűjtötte ötödik személyi hibáját és ki­pontozódott. Belehúztak a ven­déglátók és a körmendiek rö­vidzárlatát kihasználva Mokos találataival növelni tudták elő­nyüket (29. perc: 51-58). A következő percekben azonban a paksiak sorban hagyták ki a jobbnál-jobb lehetőségeket, így a vendégek Edmondson révén előbb egyenlítettek, majd átvet­ték a vezetést (34. perc: 69-62). A mérkőzés hajrájában a Paks mindent megpróbált, de a tá­madásaiban nem volt átütőerő, és a rutinos Körmend tartotta az eredményt. A vendégeknél a 40. percben Zsebe és Czigler is kipontozódott. Második félidei játéka alap­ján teljesen megérdemelten ju­tott a vendég Körmend együt­tese a legjobb négy közé. Ki­tűnt: Czigler, Edmondson, Zsebe, illetve Gulyás, Ková­csevics. Schmidt Ferenc Szolnoki MÁV-MTE-KSC Szekszárd 81-77 (39-37). Szekszárd, 500 néző. V: Far­kas, Zsigmond. Szolnok: Sza- vercsenkó (20/9), Szabó (16), Papp (15), Krasznai (11), Gai- louma (8/6). Csere: Kormány (4), Tóth Zs. (4), Tóth K. (3). Edző: Szalay Ferenc. Szek­szárd: Madaras (6/3), Csák (41/6), Kranyecz (2), Kiefer (19/6), Badics (6). Csere: Nagy A. (3/3), Bihari (-), Szabó (-), Nagy R. (-). Edző: Guóth Iván. Az első percekben felváltva vezettek a csapatok. Az 5. percben Kiefer, Csák, majd Szavercsenkó triplája le­helt életet a mérkőzésbe (10-12). A 7. percben 19-11- nél a vasutasok mestere időt kért. A vendégek Papp eredmé­nyes centerjátékával fokozato­san feljöttek, a 10. percben Krasznai kosarával egyenlítet­tek, majd Papp révén egy perc­cel később a vezetést is átvették (23-21). Guóth edző időkérése után három és fél percig 25-26- on állt az eredményjelző, a folytatásban a szolnokiak tar­tották egy-két pontos vezetésü­ket. A 19. percben Kiefer és Madaras büntetőivel sikerült a fordítás (33-35), Tóth Zs. az utolsó másodpercében esett ko­Madaras látványos átadása a találkozó elején fotó: gottvald sarával viszont a Szolnok for­dulhatott előnnyel. A második félidő elején a házigazdák többször is időza­varba kerültek és előkészítetle­nül dobtak, ráadásul Kranyecz a 24. percben 51-41-nél kipon­tozódott. A KSC „állva” kosár­labdázott, a hazaiak nem értek ki idejében az ellenfél dobóira (27. perc: 58—47). A második játékrész közepén erőszako­sabbá váltak a szekszárdiak, Csák pontjával a 31. percben 60-55. A vendéglátók váloga­tottja azonban hiába szórta a kosarakat, a szolnokiak Szaver­csenkó és Gailouma hármasai­val tartották előnyüket (33. perc: 71-59). A KSC sikertele­nül próbálkozott távolról, a há­zigazdák csak elvétve találtak a gyűrűbe (37. perc: 75-64): A hajrában Csák pontjai tartották a lelket a szekszárdiakban, ám a válogatott játékos utolsó perc­ben szerzett hárompontosa il­letve duplája csak az eredmény „kozmetikázásához” volt elég.-teszi­Kézilabda NB I. Sztárfellépők gólparádéval FTC-Polgári Bank-Ferro- patent-Lazúr SE Szekszárd 33-23 (18-12). Szekszárd, 800 néző. V: Cserepes, Jan- csó. Ferencváros: Farkas A. - Becz 1, Kertész 10 (3), Kökény 3, Pádár I. 6, Tóth B. 5, Horváth L. 1. Csere: Vavrik (kapus), Fiedler 4, Szarka 2, Löwy 1, Takács. Edző: Németh András. Szekszárd: Böcking- Bá- lintné, Csáki 3 (1), Pádár M. 3, Sklar 5, Horváth B., Ber- ciuniene 6. Csere: Flick (kapus), Gábor 5 (2), Káro­lyi 1, Oravecz, Kovács K. Édző: Hajnal József. A baj­noki címvédő szerzett veze­tést, ám Berciuniene válasza nem sokáig késett. Kezdetben jól védekeztek és látványos gólokat szereztek a hazaiak, így a 10. percig - első sorban Berciuniene és Sklar révén - tartotta a lépést nagynevű el­lenfelével a Ferropatent (6-6). Negyedóra elteltével beindult a Fradi-henger, a legapróbb hibákat is góllal büntették Kökényék (19. perc: 11-8). Ahogy a vendé­gek felgyorsították játékukat, úgy maradtak le a szekszár­diak. A zöld-fehéreknél külö­nösen Kertész remekelt, gyil­kos erejű lövéseivel rendre megoldhatatlan feladat elé ál­lította Böcking kapust. (24. perc: 15-9). A félidő hajrájá­ban élményszámba menő gó­lok estek, a Lazúrból a litván válogatott Berciuniene szállt be a gólszépségversenybe, nem sokkal az első játékrész vége előtt szinte az alapvonal­ról talált a válogatott Farkas Andrea hálójába. Szünet után a világbajnoki ezüstérmes Pádár Ildikó és a csereként beállt Fiedler is be­talált, mire Károlyi révén megszületett az első szek­szárdi gól a második félidő-, ben (36. perc: 20-13). A Fradi biztosan védekezett, támadásai során pedig vil­lámgyorsan kombinált, játé­kába még egy-két kapufa is belefért (42. perc: 24-14). A házigazdák többször is csök­kenthették volna hátrányukat, azonban Vavrik kapust nagy- gyá téve rendre a zöld-fehé­rek kapuvédőjét találták telibe (51. perc: 29-17). Az 52. percben Berciuniene meg­mozdulása ragadtatta tapsra a nézőket, az idegenlégiós egy percen belül előbb kínai figu­rából, majd elfutásból lőtt a kapuba. A hajrában nem sokat védekeztek a csapatok, szá- molatlanul potyogtak a gólok. Három perccel a mérkőzés vége előtt Csáki trükközött, alulról elengedett lövése a lá­bak között talált utat a hálóba (33-21). Egy perccel később Böcking hatástalanította Ker­tész hetesét, ennek is köszön­hetően a meccs végére „tízen belül” maradt a Ferro-Lazúr. A kézilabda minden szép­ségét felvonultató mérkőzé­sen a hazai bajnokságban 1994. június 14-e óta veretlen ferencvárosiak könnyedén győztek. A zöld-fehérek de­cemberi világbajnokságon ezüstérmet szerzett sztárjait nagy szeretettel fogadták a szurkolók. Kökényék a talál­kozó után egy kis túlórára kényszerültek, de láthatóan örömmel osztogatták az auto- grammokat. Jók: Kertész, Pá­dár I., Tóth B„ Kökény, Vav­rik, illetve Berciuniene, Sklar. ifj. Teszler Vendel Szárnyalás és... Ilii. ~ ' - ÜÉÜi ...földetérés Egyesek szerint a pénz irányítja a világot. Szakértelemmel és megfelelő társsal most az Ön kezébe kerül az irányítás, és a döntés. Az EKB az első külföldi bank Szekszárdon; tulajdonosai az olasz CARIPLO, a világ legnagyobb takarékbankja és a Bank Austria, a szomszédos ország legjelentősebb bankcsoportja. A biztos pont, ahonnan gondolatai bármilyen irányban szabadon szállhatnak. Tegyen pár lépést, hogy elképzelései valóra válhassanak... EKB - A JÖVŐ BANKJA Részvényesek: Bank**Austria Q CARIPLO Európai Kereskedelmi Bank Rt. 7100 Szekszárd, Bezerédj u. 2. Tel: 74/ 414-233, Fax: 74/ 410-230 AKCIÓS AJANLATA MÁRCIUS 18-24-ig Amíg a készlet tart PILVAX őrölt kávé 250 g 329,­MAZSOLA 100 g 39,­SZEGEDI csemegepaprika 250 g 219,­ORSI kemping krém 65 g 29,­BOGICA sárgabarackíz 570 g 139,­MARGHERITA narancsszörp 0,5 1 129,­TAMBÓ kókuszos szelet 32 g 24,­Dunakavics 100 g 55,­KARAVAN instant kávé 50 g 239,­ALBA REGIA hosszúmetélt tarhonya 500 g 79,­VITA LEMON citromlé 0,71 85,­DOSIA mosópor 500 g 119,­ONT IS VARJAK A DALIAK, A FRANCIA drazsé 100 g PUR utántöltő 250 ml 53,­99,­ULTRA „88' mosókrém 450 g 99,­ATRIX kézápoló krém 60 ml 149,­NEUTRÁLIA tusfürdő 2 in 1 200 ml 259,­ZWITSAL popsitörlő 199,­utántöltő WOOPI szivacskendő 3 db-os 117,­TENTÓ eü. papír 8 tekercses 199,­ÜZLETLÁNC TAGJAI. (87914) V )