Tolnai Népújság, 1996. február (7. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-08 / 33. szám

1996. február 8., csütörtök Sport 7. oldal ITV Reprint teremlabdarúgó bajnokság Rájátszás az alsóházban Az alapszakasz befejeztével az alsóház csapatai kezdték meg elsőként a rájátszást a szekszárdi terembajnokságon. A 3. és 4. csoportban küzdő együttesek közül a Sióagárd, a Paradiso és a Mecsek Fü- szért győzött az első két play­off meccsén, a többiek már legalább egyszer vesztesen hagyták el a pályát. Folytató­dik a Grund FC negatív soro­zata, a csapatnak a rájátszás­ban sem sikerült még pontot szereznie. Eredmények, 3. csoport: Paradiso-Gemenc Gabona 7-2, Szigma Bau-Bella Já­tékbolt 7-2, Sióagárd-No- vogram 8-7, Sióagárd-Bella Játékbolt 9-3, Paradiso-No- vogram 6-4, Gemenc Ga- bona-Szigma Bau 8-6. Az állás: 1. Sióagárd 6, 2. Paradiso 6, 3. Szigma Bau 3, 4. Gemenc Gabona 3, 5. No- vogram 0, 6. Bella Játékbolt 0 ponttal. 4. csoport: Park Gmk.-Grund FC 19-5, Me­csek Füszért-OTP Boca Se­nior 8-6, PAG Rt.-Ép-Fém 7-5, OTP Boca Senior-PAG Rt. 1-A, Ép-Fém-Park Gmk. 7-5, Mecsek Füszért-Grund FC 9-3. Az állás: 1. Mecsek Fü- szért 6, 2. Park Gmk. 3, 3. OTP Boca Senior 3, 4. Ép-Fém 3, 5. PAG Rt. 3, 6. Grund FC 0 ponttal. Erii János emléktoma Madocsán újabb három fordu­lóra került sor az Erii János teremlabdarúgó emléktornán. Eredmények: Bölcske­Motronic 1-1, Sasok-Paksi Ászok 15-1, Solex-Koch Au­tóbontó 3-3, Vajer Ha­las-Sarki Kocsma 5-0, Lila Akác-Csühanó G.M. 1-1, Pa­tika Disco-Ifi presszó 3-1, Bölcske-Csuhanó G.M. 7-0, Patika Disco-Sarki Kocsma 22-0, Lila Akác-Solex 2-0, Ifi Presszó-Paksi Ászok 7-0, Vajer Halas-Motronic 3-0, Sasok-Koch Autóbontó 6-3, Paksi Ászok-Sarki Kocsma 6-0, Patika Disco-Solex 2-0, Bölcske-Lila Akác 5-0, Va­jer Halas-Koch Autóbontó 4-3, Sasok-Csuhanó G.M. 3-3, Ifi presszó-Motronic 2-1. A torna állása: 1. Patika Disco 18, 2. Vajer Halas 18, 3. Sasok 16, 4. Bölcske 16, 5. Ifi presszó 12, 6. Motronic 7, 7. Lila Akác 7, 8. Csuhanó G.M. 3, 9. Paksi ászok 3, 10. Solex 3, 11. Koch Autóbontó 1,12. Sarki Kocsma 0 ponttal. Góllövőlista: 20 gól: Szabó (Sasok), 19 gól: Bertók, 11 gól: Szintai, Somogyi (Patika Disco), Süvöltős J. (Bölcske). Szombaton Gálaker-, vasárnap Simovill-kupa Simontomyai kézis hétvége A futball-labda után a hétvé­gén egy kisebb játékszer, a kézilabda veszi át a főszere­pet a simontomyai sportcsar­nokban. Idén immár harmad­szor rendezik meg a Gálaker- kupa öregfiúk tornát. A szombaton 10 órakor kezdődő eseményen a résztvevő négy együttes körmérkőzéses for­mában küzd egymással. Az NB I-ben edződött Várpalota színeiben a tervek szerint is­mét bemutatja kézilabda tu­dását Fekete László, az ország legerősebb embere. Az Aba csapata az egykori székesfe­hérvári NB I/B-s játékosokra épül, emellett a szekszárdi és a hazai csapat is felvonultat több egykori kedvencet. Egy nappal később, vasár­nap 9 órakor a IV. Simovill- kupa női torna veszi kezdetét. A résztvevő négy, nemzeti bajnokságban szereplő csapat (az NB I/B-s Fonyód, az NB Il-es Mohács, Cece és Simon- tomya KKI) szintén körmér­kőzéseken dönt a végső sor­rendről. A nézőknek jó szóra­kozást ígér a 14 óráig tartó non stop kézilabda, melynek megtekintése díjtalan. Játékvezetői Játékvezetői tanfolyamot in­dít a Dombóvári Városi Lab­darúgó Szövetség február 17- én, a régi tanács épületébe 17 órára várják a jelentkezőket. A Paksi Városi Labdarúgó Szövetség is játékvezetői tan­folyamot szervez március-áp­tanfolyamok rilis hónapban. Az érdeklődők jelentkezését március 13-ig várják a szövetség játékveze­tői bizottsága címére levélben vagy telefonon (7030 Paks, Dózsa u. 55-61, Tel.: Makai János: 75/311-941,. 317-031, Sóthy András: 75/312-200) Kosárlabda Nem jutott a nyolc közé a KSC, reményt adó paksi MK-győzelem NB I. KSC Szekszárd-Zala Volán 80-67 (39-20). Szekszárd, 600 néző. V: Berki, Görgényi. Szekszárd: Berkó (15/3 ), Madaras (12/3 ), Kiefer (6), Csák (32/3), Kranyecz (13/3 ). Csere: Badics (1), Bihari (1), Nagy A. (-). Edző: Guóth Iván. Zala Volán: Molnár (4), Szumszkaja (9/6 ), Zsolnai (8) Plugarjeva (16/9), Brand (6). Csere: Horváthné (12/3 ), Ga- lavics (-), Mayer (-), Horváth (6),' Joó (6). Edző: Farkas Sándor. A KSC kezdett „pon­tosabban”, a hazaiak gyors indí­tásokkal lepték meg az álmosan kezdő vendégeket (4. perc: 10-3). A zalaiak Farkas edző időkérése után sem tudtak fel­zárkózni. A félidő közepén Csák kosara törte meg a több percen át tartó kosárcsendet, majd Berkó ejtett egy labdát a gyűrűbe (10. perc: 18-9). All. percben Kranyecz is felbátoro­dott, és egy triplával tíz pontra növelte csapata előnyét (21-11). A Zala Volán mestere folyamatosan cserélt, ám a so­kat mozgó, pontosan játszó, a körön kívülről is jól célzó szek­szárdiak ellen az új emberek is tehetetlennek bizonyultak (15. perc: 35-15). Az első félidő utolsó percei mezőnykosár nél­küli, hibákkal fűszerezett gyenge színvonalú játékkal tel­tek. Szünet után felpörögtek a vendégek, s ezáltal egyből fel­gyorsult a játék. Plugarjeva és Szumszkaja egymás után dobta a triplákat, a KSC jelentős elő­nye hamar tíz pontra fogyott (26. perc: 45-35), ráadásul Kie­fer begyűjtötte negyedik sze­mélyi hibáját. A hazaiak kevés sikerrel próbálták útját állni az erőszakossá váló vendégek tá­madásainak, szerencsére Csák és Kranyecz pontjai átlendítet­ték a csapatot a holtponton (29- perc: 55^10). A 32. percben gyors egymásutánban három szekszárdi kosár is esett, amivel ismét magabiztossá vált a KSC vezetése (66-43). A házigazdák alaposan bespájzoltak szemé­lyikből, a Zala Volán jelentős hátránya ellenére sem adta fel a küzdelmet (36. perc: 73-58). A vendégek játékosai szorosan fogtak embert, ha egy kicsit pontosabban dobnak, minimá­lissá tehették volna vereségü­ket. A vendégegyüttes csak a má­sodik félidőben nyújtott olyan teljesítményt, amivel a maga javára fordíthatta volna a mér­kőzést a nagyszerűen küzdő, a mérkőzés nagy részében jól ját­szó szekszárdiak ellen. À Zala Volán az első félidőben 31 „mezőnykísérletéből” mind­össze hatot dobott be: A talál­kozó után érkezett a hír, hogy a kecskemétiek 86-82-re nyerni tudtak Szolnokon, így hiába győztek Csákék, nem sikerült a hőn áhított nyolc közé jutás. Ki­tűnt: Csák, Berkó, Kranyecz, il­letve Plugarjeva. -teszi­NBI/B. Bajai Honvéd-Dombóvári VMSE 74-70 (34-36). Baja, 600 néző. V: Váradi, Nagy J. Dombóvár: Panta (4), Kozma (18/6), Erupkin (17/)9, Kis S. (6), Kis A. (22/6). Csere: Ko­vács (3), Halmai (-). Edző: Molnár István. A vendég dombóváriak idegesen kezdték a mérkőzést, a 3. percben 5-0- ra vezettek a házigazdák. A folytatásban megnyugodtak Erupkinék, a vasutasok jó vé­dekezésüknek köszönhetően előbb egyenlítettek, majd all. percben már 14-20-ra ők vezet­tek. Két perccel később Kis A. kétszer is hárompontos kosarat szerzett, s csapatát 14-26-os előnyhöz juttatta. A két tripla felébresztette a hazaiakat, a ba- jaiak agresszívebb védekezésre tértek át és ellenfelük nyomába eredtek. A 19. percben 30-34- re sikerült felzárkózniuk. Fordulás után a 24. percig ismét a dombóváriak irányítot­ták a játékot, Kovács M. duplá­jával 38-44-re vezettek a vasu­tasok. A vendégek „rátettek még egy lapáttal” és Kozma nagyszerű játékával tovább nö­velték előnyüket. Félóra játék­idő elteltével már 48-59 volt a találkozó állása. A bajaiak ek­kor „hosszú” hajrát nyitottak, a vasutasoknál ezzel egyidőben többen is begyűjtötték negye­dik személyi hibájukat. Mindez jelentősen csökkentette a DVMSE védekezésének haté­konyságát. Három perccel a ta­lálkozó lefújása előtt már csak egy pont volt a különbség a két együttes között (65-66). A kö­vetkező percben 71-69-es ha­zai vezetésnél Kozma megsé­rült, ami döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. A sze­rencsétlen szituációt követően már csupán büntetőből estek a pontok, melyben a bajaiak bi­zonyultak eredményesebbnek. Korrekt játékvezetés mellett az utolsó öt perc gyenge táma­dójátéka miatt veszített a dom­bóvári együttes. Kitűnt: Kozma, Kis Á. Magyar Kapa Atomerőmű SE-Marc-Kör- mend 88-72 (42-37). Paks, 700 néző. V: Szamos, Faidt. ASE: Maljkovics (17/9), Muntean (15/6), Doma (5), Kovacevics (20), Gulyás (29). Csere: Martincsek (2). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Körmend: Edmondson (15), Érsek (9/3), Szájer (2), Czig- ler (22), Zsebe (20), Fodor (2), Mogyorósi (-). Edző: Patonay Imre, Fodor Péter. Az első percekben jól kezdtek a haza­iak, de a Körmend a paksiak megingásait azonnal kihasz­nálva Edmondson találataival egypontos vezetésre tett szert (5. perc: 9-10). A következő percekben felváltva estek a ko­sarak, a hazaiaknál Gulyás és Kovacsevics jeleskedett a pont­szerzésben, míg a vendégeknél Czigler és Edmonson szaporí­totta a pontok számát. A 10. percben az Atomerőmű SE egy ponttal átvette a vezetést: 22-21. A folytatásban Maljko­vics és Munteán triplái sem hoztak jelentős előnyt a hazai­aknak, mert a körmendiek tá­madójátéka Zsebe vezérletével eredményesnek bizonyult. A 15. percben ha csupán két pont­tal is, de 30-28-ra a vendéglá­tók vezettek. A szünetig a haza­iak Gulyás és Maljkovics kosa­raival ötpontos előnyre tettek szert. Szünet után remekül kezdett a hazai együttes, a válogatott Gulyás eredményes centeijáté- kával 12 ponttal elhúzott az Atomerőmű SE (25. perc: 57^15). A második félidő kö­zepén is lendületben maradt az atomos gárda, a körmendiek ebben az időszakban rendkívül sok hibát vétettek támadásaik során. A paksiak két idegenlé­giósuk révén remekül kihasz­nálták a vendégek gyenge peri­ódusát, és fél óra után húszpon­tos előnyhöz jutottak. Az utolsó tíz percben Zsebe és Edmond­son kosaraival megkezdte a fel­zárkózást a körmendi csapat. A hajrában a hazaiaknál Kova­csevics, míg a vendégeknél Szájer jutott a kipontozódás sorsára. Hiába próbálta meg be­fogni ellenfelét a Marc-Kör- mend, a hazaiak sikeresen tar­tották tekintélyes előnyüket (35. perc: 72-56). Az utolsó percekben Gulyás és Munteán szórta a kosarakat, a körmendi­eknél csak Czigler tartotta a lé­pést a házigazdákkal. A 40. percben a rutinos Zsebe is be­gyűjtötte ötödik személyi hibá­ját. A végig izgalmas mérkőzé­sen a második félidő elején szerzett előnyével biztos hazai győzelem született a negyed­döntő első mérkőzésén. Kitűnt: Maljkovics, Muntean, Kova­csevics, Gulyás, illetve Czigler, Zsebe. Schmidt Ferenc Mai sportműsor Labdarúgás: Előkészületi mérkőzés: Balatonfüred­Atomerőmű SE 14.30. Labdarúgás „Kihímezték” a kalocsaiakat UFC Szekszárd-Kalocsa 4-2 (3-0). Szekszárd, 50 néző. V: Lubastyik. Szek­szárd: Cziráki (Szabó)- Márton (Bíró), Mosonyi, Sztehló, Horváth J.- Ko­vács (Veres), Nagy G. (Vesztergombi), Bozsér, Kalmár- Nagy S., Galam­bos (Hahn). Edző: Kniesz Mátyás. Kalocsa: Szép- Iván, Koch, Farkas, Ko­vács (Sztankó)- Aradi (Fekete), Balogh (Sza­badi), Sári, Mácsai- Pa­letta, Márton. Edző: Há- jerbacher Ferenc. A fa­gyos, csúszós talajú pályán biztos győzelmet szereztek a. szekszárdiak. G: Nagy S. 2, Horváth J., Galambos. Remek magyar rajt Ibériában Nagyszabású, 11 ország 70 versenyzőjét felvonultató nemzetközi ökölvívótoma kezdődött a hét elején a spanyolországi Oviedóban. Tegnap sikeres volt a magyar bemutatkozás, hi­szen valamennyi ringbe lé­pett versenyzőnk győzni tu­dott. Molnár István, a ma­gyar küldöttség vezetője, a szövetség elnökségének tagja, a Rucanor menedzse­re, cége nevében jelentős pénzjutalmat ajánlott fel a kiemelkedően szereplő ma­gyar versenyzőknek. A magyarok eredmé­nyei: 48 kg: Lakatos Pál-Sultrekov (orosz) a 3. menetben, 9:2-es Lakatos­vezetésnél sérülés miatt le­léptették az orosz verseny­zőt. 51 kg: Farkas György-Neto-Pedro (portu­gál) a 2. menetben döntő fö­lény, 54 kg: Kovács Ist­ván—Riadh (tunéziai) ponto­zásos győzelem (15:7), A magyarok következő mérkőzései: 48 kg: Lakatos-Liranza (kubai), 51 kg: Farkas-Oez (tunéziai), 54 kg: Ko­vács-Buonanno (olasz), 57 kg: Nagy János-Barbosa (portugál), 75 kg: Erdei Zsolt-Perez (spanyol), 81 Kg: Béres Zoltán-Pacheco (spanyol). A HEGYHÁTVIDÉKE TAKARÉKSZÖVETKEZET pályázatot hirdet ÜGYVEZETŐ IGAZGATÓ munkakörének betöltésére Feltételek:- Szakirányú felsőfokú iskolai végzettség, (közgazdasági, jogi egyetem, számviteli főiskola)- 3 év pénzintézeti vagy 5 év vállalati pénzügyi gyakorlat- büntetlen előélet. Pályázati határidő: 1996. február 29. Pályázatot benyújtani a takarékszövetkezet központjába (7342 Mágocs, Pf.: 25.) Érdeklődni személyesen vagya 72/451-137 telefonon lehet. _____________________________________________________________________________________________________(858.35) IFA, BARKAS, MIZ ZÚZ alkatrészből! Mezőgazdasági gépalkatrészek FITRON szurok, kis- és nagykereskedése- kenőanyagok - akkumulátor- csapágy - gumiköpeny- ékszíj Nyitva: hétfőtől péntekig 7-16 óráig. Tel.: 06-60/304-333. (85666) HÁROM ÉVES A FÜGGÖNY BOLT. Születésnapi akció február 16-ig a fiiggönykészletből 10-40% engedmény a varrásdíjból 50% engedmény lakossági vevők részére (2000 Ft díj felett). Gardénia Függöny Márkabolt Szekszárd, Rákóczi u. 15. (85893)