Tolnai Népújság, 1996. február (7. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-05 / 30. szám

1996. február 5., hétfő Sport 7. oldal Labdarúgó Üj VDN-kupa Egy 2-1 oda, egy 2-1 ide PMFC II.-Bátaszék 2-1 (0-1). Pécs, 50 néző. V: Bata. PMFC II: Baronek- Juhász, Hochecker, Egri (Kárpáti), Toronicza, Ba­lázs P.- Farkas (Dózsa), Dárdai P., Dárdai B. (Tí­már), Élő- Kun (Gálfi). Edző: dr. Dunai János. Bá- taszék: Kocsis (Grill)- Bo- jás, Hauwasser, Acsádi, Kőkúti, Brecska- Ónodi, Keller (Puskás), Szabados, Zalai- Dér. Edző: Pozsár István. Az első félidőben jól játszó, sok helyzetet kihagyó vendégek legalább döntetlent érdemeltek volna. G: Gálfi, Dárdai B., illetve Szabados. Dombóvári FC-Mohácsi TE 2-1 (1-1). Dombóvár, 100 néző. V: Kiss. Dombó­vár: Bontovics- Hopp R., Kiss, Steiger (Fekete), Pó­lyák (Studer) - Hopp K., Tancsa, Koch, Szieber- Ja­kab (Károsi), Varga (Gyánó). Edző: Szieber Jó­zsef. Mohácsi TE: Kiss- Fri­ser, Házi, Megyeri, Hor­váth, Jakab- Szugfil, Szendrő, Vezér- Dömötör, Váczi. Megbízott szakve­zető: Baris József. A szakadó esőben megérdemelt dombó­vári győzelem született. G: Koch, Kiss (11-esből), illetve Vezér. Alapszabályt módosítottak Pénteken Szekszárdon tartotta soros küldöttközgyűlését a Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség. Az eseményen vendégként megjelent Czékus Lajos, az MLSZ főtitkár-he­lyettese, aki a közgyűlés előtt Hómann Sándornak, a TMLSZ fegyelmi bizottsága vezetőjének több évtizedes, eredményes társadalmi mun­kájáért a „Magyar Labdarú­gásért” kitüntetés bronz foko­zatát nyújtotta át. A küldöttek elsőként Új­vári Mihály főtitkárnak az el­nökség két és fél éves munká­járól szóló beszámolóját, majd Kiss Gábornak, a szám- vizsgáló bizottság elnökének jelentését hallgatták meg, s fogadták el. A hozzászólások, javaslatok után Szinger Fe­renc elnök vezetesevel alap­szabály módosításra került sor, a küldöttek a megyei szö­vetség régi szabályzatát az MLSZ megváltozott alapsza­bályához igazították. Döntés született a tagdíjak emeléséről, valamint a kö­zelgő MLSZ közgyűlés Tolna megyei küldötteinek szemé­lyéről is. A jövőben a körzeti csapatoknak 2000, a megyei­eknek 5000, az NB Ill-asok- nak 7000, míg az NB Il-es paksiaknak 9000 forintot kell befizetniük. A február 24-ei MLSZ közgyűlésén megyén­ket a TMLSZ részéről Újvári Mihály, Szinger Ferenc és Ki- tanics Lajos, a Tolna megyei NB III-as csapatok küldötte­ként pedig Teszler Vendel képviseli majd. Totó A totó 5. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Cagliari-Fiorentina 0-0 x 2. Cremonese-Udinese 2-2 x 3. Lazió-Bari 4-3 1 4. Milan-Roma 3-1 1 5. Parma-Sampdoria 1-0 1 6. Piacenza-Inter 1-0 1 7. Torino-Padova 2-0 1 8. Vicenza-Juventus 2-1 1 9. Avellino-Andria 2-1 1 10. Chievo-Reggina 2-0 1 11. Cosenza-Verona 1-2 2 12. Palermo-Pescara 1-1 X 13. Pistoiese-Genoa 0-0 x Plusz 1 mérkőzés: 14. Ancona-Foggia 3-0 1 Bátorfi második A belgiumi Charleroi-ban a tegnapi csoportmérkőzések során utolsó találkozóját is megnyerte Bátorfi Csilla az európai asztalitenisz TOP 12 versenyen. Az elődöntő­ben Bátorfi ellenfele régi vetélytársa, a holland Bet- tine Vriesekoop volt. Csilla végig irányítva, magabiztos játékkal győzött. A holland­nak esélye sem volt a ma­gyar ellen, aki 31 perc alatt biztosította helyét a finálé­ban. A másik ágról a német Struse jutott be. Bátorfi és Struse a csoportmérkőzések során már találkozott, akkor a magyar versenyző nyert 3:2-re. A döntőben nem si­került újabb győzelmet sze­reznie Bátorfinak, 3:0-ra alulmaradt a luxemburgi Ni Xia Liánnál szemben. * Kosárlabda NB I. Kellemetlen vendégeskedés Tolnában Csák (középen) sok gondot okozott a rivális kecskemétieknek fotó: gottvald károly KSC Szekszárd-Univer- Petőfl Nyomda KKC 93-74 (49-32) Szekszárd, 500 néző. V: Fa- idt, Farkas. KSC Szekszárd: Berkó (30/6), Madaras (6), Csák (34/6), Kiefer (-), Kra- nyecz (15/3). Csere: Szabó M. (5), Badics (3), Bihari (-), Nagy A. (-), Rúzsa (-). Edző: Guóth Iván. Univer-Petőfi Nyomda KKC: Kovács (15/3), Fábián (24), Darida (6), Fück (8/6), Iljasenko (8). Csere: Molnár (11), Jäger (2), Józsa (-), Nyúl (-), Váczi (-). Edző: ifj. Tóth Viktor, Ábel József. A két csapat óriási hévvel esett egymásnak, az első percek nagy rohanásából a KSC jött ki sikeresebben (5. perc: 8-4). Guóth edző időkérése után Csák büntetőivel a 6. percben 13-6. A szabálytalanságok mi­att akadozott a játék, aztán las­san beindult a kosárgyártás. Az erőszakos vendégek feljöttek ugyan egy pontra, de ekkor Kranyecz triplát dobott, majd Berkó és Madaras is megrázta magát (9. perc: 21-12). A kecskemétiek magas emberei, Fábián és Fück többször is kö­zelről hibáztak, így 6-8 ponttal vezettek a házigazdák. A 12. percben Berkó duplájával már „tíz közte” (24—14). Vibrált a játék, a közönség kórusban biz­tatta Berkóékat, akik remekel­tek a pályán. A 18. percben Csák varázsolt egy hosszú indí­tást a gyűrűbe, s 15 pontosra nőtt a különbség (46-31). Szünet után zsinórban hét pontot szerzett az Uni ver (23. perc: 51-39), ráadásul a haza­iak legmagasabb embere, Kie­fer begyűjtötte ötödik személyi hibáját. A folytatásban Csák két triplával válaszolt a meg-meg- újuló vendég rohamokra (27. perc: 61^15). A második játék­rész közepén pontatlanul céloz­tak a játékosok, csak az új sza­bályok szellemében fújó síp­mesterek működése jelentett eseményt. A 29. percben a kecskemétiek csapatkapitánya Fück „sokallt be” a személyik­ből. Három perccel később a csereként beállt Szabó szerzett szép kosarat, majd Kranyecz pöccintett látványosan egy lab­dát a gyűrűbe (69—47). A hajrá­ban öten is kénytelenek voltak idő előtt elhagyni a pályát, Ilja­senko a 34., Madaras a 36., Ko­vács a 39., Molnár és Csák a 40. percben pontozódott ki, a találkozón nem kevesebb mint 58 (!) személyi hibát követtek el a játékosok. A2 utolsó öt percre felszívták magukat a vendégek, de a teljes pályás le­támadás sem segített. A hallat­lanul lelkes szekszárdiak „fa­gyasztották” előnyüket. A kö­zönség a színvonalas, küzdel­mes mérkőzés végén felállva ünnepelte a nagyszerű játékot nyújtó kedvenceit, akik remek győzelmükkel elérhető közel­ségbe hozták a nyolc közé ju­tást. Kitűnt: Berkó, Csák, Kra­nyecz, Madaras, illetve Fábián, Kovács. -teszi­Atomerőmű SE-Csepel SC 102-71 (55-39) Paks, 600 néző. V: Major Gy., Nagy J. Atomerőmű SE: Siska (3), Maljkovics (20/9), Muntean (14/3), Kovacsevics (12), Gulyás (29/3), Gócs (6), Doma (6/6), Kiss (1). Eisert (-). Edző: Adanko Ferenc. Csepel: Hortobágyi (8), Pre­pák (6), Karagits (16), Tóth (2), Radovics (24/12). Csere: Hartvich (8), Pálffy (7), Tiba (-). Edző: Varga Mátyás, Szabó Géza. Álmosan kezdett mindkét csapat, a csepeliek éb­redtek fel előbb az ex-paksi Ra­dovics találataival kétpontos előnyre tettek szert a vendégek (5. perc: 9-11). A következő percekben a hazaiak is magukra találtak, Maljkovics és Gulyás kosaraival sikerült egyenlíte­niük (10. perc: 20-20). A se­reghajtó csepeliek mind véde­kezésben, mind támadásban so­kat hibáztak, amit a hazaiak el­sősorban Muntean révén rendre kihasználtak. Negyedóra eltel­tével 35-30-ra vezettek a pak­siak. Az első játékrész hajrájá­ban sikerült jobban növelni előnyüket Gulyáséknak, a vá­logatott center és a szerb ide­genlégiós Maljkovics sikeres megoldásainak köszönhetően. Szünet után fokozatosan nőtt a különbség, a csereként beállt Doma és Martincsek pontjaival a 25. percben már 67-43 volt az Atomerőmű SE előnye. A ven­dégeknél egyedül Karagits tar­totta a lépést a házigazdák játé­kosaival, de a paksiak könnye­dén őrizték tetemes előnyüket. Fél óra elteltével a szigetorszá­giaknál Tóth begyűjtötte ötödik személyi hibáját, ekkor 78-54- re vezettek a vendéglátók. Az utolsó tíz percben mindkét ol­dalon lehetőséget kaptak a cse­reemberek, a 35. percben 92-62 az ASE javára. A mér­kőzés hajrájának érdekes mo­mentuma volt Gulyás triplája, amely a paksiak századik pont­ját jelentette. A sereghajtó csak az első percekben volt partiban, a foly­tatásban minden téren a paksiak akarata érvényesült. Kitűnt: Maljkovics, Munteán, Gulyás, Martincsek, illetve Karagits, Radovics. Schmidt Ferenc Dombóvári VMSE-Szedeák Akutherm 118-72 (57-35) Dombóvár, 300 néző. V: dr. Páli, Parádi. Dombóvár: Panta (8), Kozma (16/3), Erupkin (22/18), Kis S. (12), Halmai (13/3). Csere: Bosznai (9/3), Kerényi (18), Balogh (3), Kovács N. (4), Kis A. (13/3). Edző: Molnár István. Szedeák: Búzás (10), Varga (5/3), Szili (8/3), Nyilas (14), Pávlitz (8). Csere: Vitaszek (9), Havasi (3), Majoros (8), Pálfi (6), Tornyos (1). Edző: Molnár Csaba. Ahhoz, hogy legalább matematikai esélyük maradjon a dombóváriaknak a továbbjutásra, a szegediek ellen mindenképpen győzniük kel­lett. A kudarcok hatására a kö­zönség elfordulni látszik a csa­pattól, a nézők gyér számban jelentek meg a találkozón. A vendégek egyetlen győzelmü­ket éppen a vasutasok ellen sze­rezték a rájátszásban. Már a ta­lálkozó kezdetén kiderült, ezút­tal nem okozhat gondot a sze­rény képességű Tisza-parti együttes legyőzése, még akkor sem ha a bosszantó hibák miatt igen nehezen lendült játékba a hazai csapat (4. perc: 10-4). A következő percekben a dombó­váriak 16 pontot szereztek - Erupkin három triplát is dobott - miközben a szegediek csupán négy pontot hoztak össze. (7. perc: 26-8). Három perccel ké­sőbb 30-14-re vezettek a házi­gazdák. A nagy dobókedvvel játszó Erupkin újabb két hár­masával a 16. percben már húsz pontra nőtt a különbség (44-24). A hajrát sorozatos személyi hibák, eladott labdák, kihagyott helyzetek jellemez­ték, szerencsére ebben a szege­diek jeleskedtek inkább. Szünet után a biztos vezetés tudatában visszavettek az amúgy sem nagy iramból a ha­zaiak. Ez sem a közönségnek, sem Molnár edzőnek nem nyerte el a tetszését, a dombó­vári mester azonnal időt kért (24. perc: 63-42). A folytatás­ban valamivel lendületesebbé, s eredményesebbé vált a vasuta­sok játéka (29. perc: 80-50). A második játékrész derekán Erupkintól Kerényi és Kozma vette át a stafétabotot, az utóbbi kosarával született meg a DVMSE századik pontja (36. perc: 100-64). Közepes teljesítmény is ele­gendőnek bizonyult a hazaiak számára első rájátszásbeli győ­zelmük megszerzéséhez. A lá­tottak alapján nagy talány, hogy miképp szenvedhetett vereséget a vasutas gárda Szegeden. Ki­tűnt: Erupkin, Kozma, Halmai, Kerényi, illetve Nyilas, Bú­zás. Gaál István DOUWE Egberts Paloma - megéri az árát! ♦