Tolnai Népújság, 1996. február (7. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-12 / 36. szám

1996. február 12., hétfő Sport 7. oldal Dárdai Ferenc a tavalyi év játékvezetője Kosárlabda NB I. Szünet után fordítottak csapataink Pénteken este a szekszárdi Gemenc Szállóban tartották a megye labdarúgó játékvezetői hagyományos éveleji bálju­kat. Az összejövetelen a jubi­láns és a tavalyi év legered­ményesebb sípmestereit kö­szöntötték. Tíz éves működéséért Bá­nyai Gyula, Garajszki István, ifj. Makai János, Tasi István és Horváth István, 15 éves te­vékenységéért idős Makai Já­nos, 20 éves sikerekben gaz­dag pályafutásáért pedig Varga László és Pauer Gyula részesült elismerésben. Ne­gyed évszázada bíráskodik Odor János, akit a jeles évfor­dulón aranysíppal jutalmaz­tak. Negyven éves jubileuma alkalmából Köő Lászlónak Nagy Miklós, az MLSZ já­tékvezetői testületének elnöke nyújtott át ajándékot. A tavalyi év legjobb játék­vezetője Dárdai Ferenc lett, a második helyen Fazekas Gás­pár, a harmadikon Oszterma- jer Ferenc végzett. Az NB Ili­as partbíró keretben Maraszin Szilveszter bizonyult a leg­eredményesebbnek 1995-ben, a második Tóth Károly és a harmadik Krekó György előtt. A megyei játékvezetői keret­ben Csapó György sikerét hozta a tavalyi esztendő, a képzeletbeli dobogó második fokára Kerekes Antal, a har­madikra pedig Nagy Gyula állhatott. Nagy Miklós, az MLSZ JT elnöke mellett a rendezvényt megtisztelte részvételével Eöry Zoltán, az országos já­tékvezetői testület szervezési bizottságának vezetője, Stoc­ker Antal, a Tolna Megyei Közgyűlés alelnöke, Móra Zoltán megyei sportigazgató, Szinger Ferenc, a Tolna Me­gyei Labdarúgó Szövetség el­nöke, valamint a Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség társszervezeteinek több veze­tője is. A vacsora elfogyasztása és a tombolasorsolás után a síp­mesterek hajnalig a táncpar­ketten bizonyíthatták sokolda­lúságukat. -teszi­Atomerőmű SE-Soproni Ászok 94-91 (45-50) Paks, 700 néző. V: Dr. Valo- vics, Vasvári. Atomerőmű SE: Maljkovics (14/6), Mun- tean (10), Gulyás (35), Doma (4), Kovacsevics (16). Csere: Siska (8), Martincsek (7/6), Filótás (-). Edző: Adanko Fe­renc, Nagy Gábor. Soproni Ászok: Milatovics (24/6), Szlávik (11/3), Turcsán (30/6), Molnár (10), Varga (3). Csere: Csirke (7), Tóth (6). Edző: Kamarás György, Meszlényi Róbert. A vendégek repülőrajtot vettek (2-13), Adanko edző már a 3. percben kénytelen volt időt kérni. A ha­zaiak álló kosárlabdát produ­káltak, a soproniak gyorsan forgatták a labdát, s távolról is rendre betaláltak (6. perc: 10—22). Az ASE továbbra is sok hibával, pontatlanul ját­szott,'míg a másik oldalon Tur­csán egymás után dobta a kosa­rakat (8. perc: 16-25). Molnár triplájával a 11. percben még mindig tíz ponttal, 22-'32-re vezettek a vendégek. A sopro­niak támadásaik során könnyen váltak le embereikről, a paksiak viszont nem tudtak javítani tá­madójátékukon. Az utolsó má­sodpercben esett Siska-kosárral alakult ki a félidő eredménye, az ötpontos különbség a házi­gazdákra nézve volt hízelgő. Szünet után Kovacsevics és Gulyás duplájával, valamint Martincsek triplájával három perc alatt átvette a vezetést az ASE (52-50). Feljavult a ven­déglátók védekezése, ám a zic­cereket még mindig nem sike­rült megfelelően kihasználniuk Gulyáséknak. A második játék­rész első felében felváltva ve­zettek a csapatok. A 30. perc­ben Martincsek, majd egy perc­cel később Maljkovics dobott egy hármast, amivel 72-68-ra módosult az állás. A következő három percben Kovacsevics, Siska, illetve Molnár is kipon­tozódott, a hátralévő hét perc­ben pedig Maljkovics, Varga, Tóth és Milatovics hagyta el a pályát idő előtt. Az Ászok együttese nem adta olcsón az Vasárnap hajnalig állt a bál Pakson. Sportolókat láttak ven­dégül a helyi vállalkozók szombaton este - stílszerűen - az ESZI sportcsarnokában, a Paksi Labdarúgó Klub rendezé­sében. A megnyitóban Herczeg József, a város polgármestere a sport jelentőségéről, Pakson be­töltött szerepéről szólt, kie­„életét”, Turcsán két büntetőjé­vel a 37. percben minimálisra fogyott az ASE előnye (84-83). A soproniak triplákkal próbál­tak fordítani, ám dobásaikat el­hibázták. A 38. percben 90-83- nál úgy tűnt, már nem fenyegeti veszély a házigazdák győzel­met. Harminchárom másod­perccel a lefújás előtt Milato­vics két sikeres büntetődobását követően 92-89-nél ellopták a labdát a vendégek, ám Szlávik hárompontos kísérlete lecsor- gott a gyűrűről... A sok hibával tarkított mér­kőzésen a házigazdák első fél- ideji gyenge teljesítményükkel saját maguk számára tették ne­hézzé a győzelmet. Kitűnt: Gu­lyás, illetve Turcsán, Milato­vics. Ifj. Teszler Vendel NB I/B: Dombóvári VMSE- Battai KE 95-84 (38-50) Dombóvár, 300 néző. V: Ge- réb, Major L. Dombóvár: Panta (4), Erupkin (29/6), Kis S. (10), Halmai (7/3), Kis A. (40). Csere: Kerényi (2), Bosznai (3/3), Balogh (-), Ko­vács N. (-). Edző: Molnár Ist­ván. Battai KE: Stevanov (18), Földesi (19/6), Szabó (19/15), Heinrich (18), Balog (8/3). Csere: Puskás (-), Bán­sági (2). Edző: Farkas Attila. Nem a legjobb előjelekkel kez­dődött a mérkőzés a dombóvá­riak szempontjából, mivel az irányító Kozma nem tudta vál­lalni a játékot. Még két perc sem telt el a találkozóból, mi­kor a hazaiak 6-3-ra elhúztak. A távolról is remekül dobó Szabó révén rövid időre átvet­ték a vezetést a vendégek, mégis az első időkérést ők kez­deményezték (9. perc: 19-16). A folytatásban felváltva estek a kosarak, a dombóváriaknál Kis A. nagyszerűen dobott, ennek ellenére a félidő hajrája előtt nem tudott előnyre szert tenni a vasutas csapat (15. perc: 31-31). A bosszantó védeke­zésbeli hibák, eladott labdák azt eredményezték, hogy négy perc alatt 11 ponttal megugrottak a vendégek. Bár Bosznai triplái­val igyekezett felzárkózni a melve, hogy a nemrég megka­pott „Nemzeti sportváros” cím, nem a vele járó félmillió forin­tért fontos - hiszen az „csepp a tengerben”-, hanem az ered­mények elismeréséért. Varga János a vállalkozók, a házigaz­dák nevében azt hangsúlyozta, hogy a vállalatok, vállalkozók mindig is szerették, támogatták DVMSE, az első játékrész je­lentős vendég előnnyel zárult. A szünetben bizonyára ala­pos fejmosásban részesítette já­tékosait Molnár edző, mert egy egészen más felfogásban játszó dombóvári csapat jött ki a má­sodik félidőre. Gyorsan fogyott a vendégek 12 pontos előnye, ezért indokolt volt a battaiak időkérése (26. perc: 53-57). Az „eligazítást” követően a nagy kedvvel játszó Erupkin távolról kétszer is betalált, ezzel csapata át is vette a vezetést (28. perc: 60-59). Azonnal megjött a kö­zönség hangja, fergeteges buz­dításba kezdtek a hazai szurko­lók. Halmaiék meghálálva a bi­zalmat, tovább növelték elő­nyüket (33. perc: 76-69). A hajrában Kis A. szinte nem tu­dott hibázni, elsősorban az ő eredményességének köszönhe­tően* biztosan nyertek a vasuta­sok, visszavágva ezzel négy­pontos százhalombattai veresé­gükért. Gyenge első félidő után a védekezésben és támadásban egyaránt feljavuló hazaiak igen értékes győzelmet, arattak. Ki­tűnt: Kis A. (a mezőny leg­jobbja), Erupkin, Halmai, il­letve Szabó, Stevanov. Gaál István A palánk mellől Danone-Honvéd-Dombóvári VMSE: hétfő, 18 óra. Molnár István: — A Danone-Honvéd remek formában van, nem a legrózsásabbak a kilátásaink a Magyar Kupa negyeddöntőjé­nek első mérkőzése előtt. A fő­városban négy 208 centis játé­kos ellen kell felvennünk a har­cot úgy, hogy mi egyetlen egy két. méter feletti emberrel ren­delkezünk, csapatunk többi tagja pedig középmagas kosárlabdázónak számít. Ha tá­voli és középtávoli dobásainkat 50-60 százalékosnál gyengébb arányban értékesítjük, akkor komoly gondjaink lehetnek. Tisztes helytállás a célunk, sze­retnénk elkerülni a megsemmi­sítő vereséget a bajnok ottho­nában. A múlt héten megsérült Kozma játéka továbbra is kér­déses. a sportot, talán többet is tehet­nének, ha több megrendelést kapnának a várostól. Ezután a rendezők nevében Bencze Já­nos köszöntötte az est két dísz­vendégét, Vass Henriett quad- riatlon és Hoffmann Ervin kenu világbajnokokat, akiket a Lab­darúgó Klub örökös tagjául fo­gadtak. —rákosi— Mai sportműsor Kosárlabda: Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkő­zés: Danone-Honvéd-Dom- bóvári VMSE 18 óra. Persovics az új edző Sportgyűlés Magyarkeszin Nemrégiben került sor a Magyarkeszi SE taggyűlé­sére. A tavalyi évet Pintér József szakosztályvezető ér­tékelte. A község labdarúgó csapatának bajnoki szerep­lése nem igazán mondható sikeresnek. A vezetőség leg­főbb gondja a játékosok magatartásával kapcsolatos. Fegyelmezetlenségeiket maguk a labdarúgók is,el­ismerték, ígéretük szerint a jövőben változtatni fognak magaviseletükön. A gazdasági beszámoló után elfoglaltságaira való tekintettel lemondott tiszté­ről Pete László, a csapat já­tékosedzője. Pete utódjául a tagság Persovics Györgyöt, az egykori NB III-as labda­rúgót, a Pest megyében már sikeresen tevékenykedő edzőt választotta. Áz új mester ígéretét tett arra, hogy a csapat a jelenleg el­foglalt 9. helynél előrébb végez a tavasszal. Üszás Czene és Rózsa az első helyen Czene Attila a 200 m pil­langón, Rózsa Norbert pe­dig a 200 m mellen győzött Orlandóban, az Egyesült Ál­lamok nemzetközi úszóbaj­nokságán. Rajtuk kívül Zubor Attila a 100 m gyorson a harma­dik, Horváth Péter a 200 m pillangón a hatodik helyen végzett. Eredmények, férfiak: 100 m gyors: 1. David Fox 50.66 mp, 2. Bart Kizie- rowski (lengyel) 51.10, 3. Zubor Attila (magyar) 51.12. 200 m pillangó: 1. Czene Attila (magyar) 1:59.47 p, 2. Can Ergenekan 2:01.26, 3. Casey Barrett 2:02.06, . . .6. Horváth Péter (magyar) 2:04.55. 200 m mell: 1. Rózsa Norbert (magyar) 2:16.65 p, 2. Eric Wunderlich 2:19.06, 3. Ron Karnaugh 2:19.54. 1500 m gyors: 1. Peter Wright 15:31.97 p, 2. Carl­ton Bruner 15:37.99, 3. Lawrence Frostad 15:44.78. Dárdai Ferenc (balról) a díjátadás közben Elmaradt a zöld-fehér csoda Háromgólos vereséget szen­vedett az FTC-Polgári Bank női kézilabdacsapata a Baj­nokok Ligája B-csoportjának harmadik fordulójában Süds- tadtban a sokszoros BEK- győztes osztrák Hypo Niede- rösterreichtől. Hypo Niederösterreich (osztrák)-FTC-Polgári Bank 24-21 (13-10). Bécs, 800 néző. V: Haak, Koppe (hollandok). Hypo Niede­rösterreich: Rácz- Mor­hammer 3 (1), Leiter 4, Bo- zovic 8 (6), Sypkuvine 2, Zi- ukiene 1, B. Strass 4. Csere: Sobowiec 2. FTC-Polgári Bank: Farkas A.- Becz 2, Szarka 2, Kökény 4, Pádár 3, Farkas Á. 4 (1), Fiedler 3. Csere: Kerner (kapus), Tóth 3, Takács, Kertész, Kulcsár. A második félidő­ben már nyugodtan kézilab­dázhattak az osztrákok, lévén, hogy az első félóra után meg­szerzett háromgólos előnyü­ket még tovább is tudták nö­velni (18-13). Ez azonban érthetetlenül idegessé tette a hazaiakat, s Farkas Andrea is több labdát megfogott. Ami­kor azonban felcsillant az esetleges egyenlítés lehető­sége, vagy Rácz Mariann mu­tatta meg klasszisát, vagy újabb magyar ziccerek marad­tak ki. Jók: Rácz, Bozovic, il­letve Farkas A., Kökény. Vass Henriett és Hoffmann Ervin örökös tagsága Vállalkozók, sportolók bálja Totó A totó 6. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Karlsruhe-Frankfurt 1-1 X 2. Kaisersl.-Dortmund 1-1 X 3. Leverkusen-Rostock m.e. 1 4. München-St. Pauli 2-0 1 5. Schalke 04-FC Köln m.e. 2 6. Uerdingen-Stuttgart m.e. 1 7. Atalanta -Milan 0-1 2 8. Bari-Piacenza 0-0 x 9. Inter-Napoli 4-0 1 10. Juventus-Cagliari 4-1 1 11. Padova-Vicenza 3-2 1 12. Roma-Cremonese 3-0 1 13. Sampdoria-Torino 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Udinese-Lazio 1-1 X Labdarúgó Űj VDN-kupa Egygólos bátaszéki vereség PVSK-Bátaszék 1-0 (1-0). Pécs, 50 néző. V: Vavika. PVSK: Tihanyvári (Her- czog)- Somogy vári, Tóth, Török, Rózsavölgyi (Pu- lics)- Sipos, Róth (Kobe- lák), Mészáros (Balogh), Papes- Fülöp, Lieber (Gal- lai). Edző: Rónai István. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kiss, Hauwasser, Acsádi (Kőkúti)- Keller (Hosszú), Pozsár, Brecska (Puskás), Onódi (Zalai), Szabados, Grill- Dér. Edző: Pozsár István. Az első félidő utolsó per­cében kapott gól után is végig becsülettel küzdöttek a ven­dégcsapat játékosai a jó erők­ből álló hazaiak ellen. G: Róth. Előkészületi mérkőzés UFC Szekszárd-Bölcske 4-0 (0-0). Szekszárd, 50 néző. V: Anczló. Szekszárd: Cziráki (Szabó)- Kovács, Mosonyi, Kalmár (Hahn), Sztehló- Nagy G., Bozsér, Hanák, Rupa (Veres)- Nagy S., Vesztergombi (Tolnai). Edző: Kniesz Mátyás. Bölcske: Nagy Z.- Mérges, Kovács, Varga- Tamási, Szabó, Nyulasi (Baracz)- Szauer, Nagy L., Fehér- Fink (Szauer G.). Edző: Nagy Lajos. A nehéz talajú pályán lejátszott találkozó második félidejében erőnléti fölényüket kihasználva nyer­tek a hazaiak. G: Nagy S. 2, Bozsér, Tolnai. IBM-Kas/parov IsO. Philadelphiában Garri Kaszparov orosz sakk világbajnok veresé­get szenvedett a Deep Blue (Mélykék) elnevezésű IBM számítógéptől. A sorozat hat játsz­mából áll, a győztest 400 ezer, a vesztest pedig 100 ezer dollár illeti meg. fotö: reuter