Tolnai Népújság, 1996. január (7. évfolyam, 1-26. szám)

1996-01-18 / 15. szám

1996. január 18., csütörtök Sport 7. oldal Kosárlabda NB I. Hősies szekszárdi ellenállás, otthon is elvérzett a DVMSE Ferencváros-KSC Szek- szárd 82-69 (44-29). Szék- szárd, 350 néző. V: Faidt, Kékesi. Ferencváros: Nagy (-), Karch (12), Withers­poon (26), Seres (13), Béres (12). Csere: Bíró (10), Káro­lyi (9/3), Újvári (-). Edző: Tursics Sándor. Szekszárd: Berkó (11), Csák (20), Kra- nyecz (11/3), Kiefer (18/3), Badics (-). Csere: Nagy R. (7/3), Szabó (2), Bihari (-). Edző: Guóth Iván. A Szol­nokon megsérült Csák mégis vállalta a játékot, 5-0 után a KSC válogatottjának kosara jelentette az első szekszárdi pontokat. A 4. percben Kiefer pontjaival, sikerült egyenlí­teni, sőt Kranyecz két büntető dobásával már a hazaiak ve­zettek 9-11-re. Csák látvá­nyos dupláját követően (7. perc: 15-18) Tursics edző időt kért. A rövid pihenő után az aktívabbá váló ferencváro­siak 10. percben Whithers- poon révén visszavették a ve­zetést (20-18). A következő percekben felváltva vezettek a csapatok, a Fradi magassági fölénye ellenére sem tudott elhúzni. A zöld-fehérek pon­tatlanul céloztak, a lepattanók többsége pedig a jól védekező szekszárdiak kezébe került. A 16. percben Badics begyűj­tötte negyedik személyi hibá­ját. Sajnos a félidő hajrájában tanácstalanság lett úrrá a KSC támadásain, ekkor keveset mozogtak a hazaiak és a vé­dekezésben is lankadt a fi­gyelmük. A 18. percben Ká­rolyi kosarával tíz pont fölé nőtt a különbség (37-26). Szünet után Kiefer gyors kosarát követően három per­cig nem találtak gyűrűbe a já­tékosok. A kosárcsendet Csák találata törte meg (44-33). A folytatásban erőszakosabbá vált a szekszárdiak védeke­zése, ám a támadásokba bosz- szantó hibák csúsztak (lépés­hiba, eladott labda), így csak a 27. percben sikerült ismét elérni a tizes határt (51—41)^ ekkor előbb Badics, majd a vendégeknél Károlyi ponto­zódott ki. A mérkőzés ezt kö­vetően eldurvult, ahogy fo­gyott az FTC előnye a vendé­gek játéka, úgy vált egyre keményebbé, ezt és a vitat­ható játékvezetői ítéleteket a közönség füttykoncerttel „dí­jazta”. A 33. percben Kra­nyecz értékesített biztosan két büntető, majd triplával „él­tette” a hazai reményeket (62-57). Csák is betalált, így egy perc múlva minimálisra csökkent a különbség (62-59). Az utolsó percekben sajnos fokozatosan elhúzott a vendégcsapat. A 37. percben Bíró két duplája után érezhe­tővé- vált, hogy az elfáradó szekszárdiak elvesztik a mér­kőzést. A házigazdák hősies ellen­állást tanúsítottak, önmagát múlta felül az együttes a jobb játékerőt képviselő vendégek ellen. Kitűnt: Karch, Wit­herspoon, illetve Csák, Kie­fer. -teszi­(A mérkőzést a POP TV ma este 8 órától közvetíti). NBI/B. Bajai Honvéd KK-Dom- bóvári VMSE 94-88 (49-37). Dombóvár, 400 néző. V : Major G., Csizma­dia. Baja: Hosszú (21/3), Rétháti (12), Tamás (21/9), Vujadinovics (24/3), Kor­csok (12). Edző: Merim Mehmedinovics. Dombó­vár: Erupkin (11/3), Kis S. (12), Kovács N. (9/3), Hal­mai (15), Kis A. (13). Csere: Kozma (12/6), Bosznai (9/3), Kerényi (8), Panta (-). Edző: Molnár István. Ferge­tegesen kezdtek a hazaiak, a 4. percben már 12-2-re vezet­tek. Négy perccel később is ugyanennyi volt a különbség (8. perc: 20-10). Egy kis rö­vidzárlat, és a vendégek fel­jöttek három pontra (10. perc: 20-17). Egy perccel később már a bajaiaknál volt az előny, Molnár edző hiába cse­rélt sokat, nem sikerült fordí­tani (14. perc: 28-24). Ezután felváltva estek a kosarak, ám a vendégek egyre jobban be­lelendültek és tovább növel­ték előnyüket. Szünet után három perc telt el, amikor Molnár edző kény­telen volt időt kérni (23. perc: 50—48), ám ez sem használt, nem sikerült a hátrányt csök­kenteni (32. perc: 76-62). Ezután a közönség lelkes biz­tatása közepette fergeteges hajrát nyitottak Erupkinék, és hátrányuk fokozatosan csök­kent (35. perc: 79-75). A haj­rában a dombóváriak a távoli dobásokat erőltették, hogy le­dolgozzák hátrányukat, de a kísérletekbe mindig hiba csú­szott, míg a vendégek táma­dásaikat rendre kosárral fejez­ték be. Nagy küzdelmet vívott egymással a két együttes, a vasutasok igen sokat hibáz­tak, időnként játszottak csak jól. A vendégek győzelme megérdemelt, hiszen a bajaiak kezdő ötösükkel játszották végig a találkozót. Kitűnt: Hosszú, Vujadinovics, Ta­más, ill. Halmai. Gaál István Kalocsai menetel - zambiai ellenfél vár Bognárra Pompe „pumpálás” Itáliában Szombaton megszületett a szekszárdi Unió Box Team első idei sikere. Kalocsai Zoltán (könnyűsúlyban) az argentin Jorge Pompe ellen húzott kesz­tyűt olaszországi mérkőzésén. A dél-amerikai bunyós dörzsölt fickó a szakmában, profi évei alatt hatvanszor mérkőzött - kétharmados sikerrel. Negyven győztes összecsapás mellett hétszer „remizett” és tizenhá­romszor ellenfele kezét emelték a magasba. Ez utóbbi adat a hétvégén módosításra szorult, miután az argentin Kacsa jóvol­tából megismerkedhetett a ma­gyar „legényessel”. Az ütészá­por ellen nem talált „esernyőt” a dél-amerikai, a szekszárdi ök­löző szorgosan „pumpálta” Pompét hiába próbált eltánci- kálni. A találkozó bírája kétszer is megintette. A kilenc mérkő­zés után is veretlen Kalocsai egyhangú pontozással került ki győztesen a hatmenetes csatá­ból, sikerével februárban várha­tóan feltornázza magát a húsz legjobb európai közé. Kacsa klubtársa Bognár László egyelőre még a homok­zsákot püföli, az ő nagy fellé­pésére február 24-én kerül sor Pakson. Az ex-paksi ökölvívó a WBU nemzetközi pehelysúlyú bajnoki címért lép majd szorí- tóba az ASE-csamokban. A vi­lágszövetség a zambiai Paul Kauma-t jelölte ki ellenfélül a tizenkét menetes (kimondani is sok) világbajnoki összecsa­pásra. A kilenc győztes csatát háta mögött hagyó Bognárnak nem akárkivel kell majd farkas­szemet néznie. A 29 éves afri­kai és zambiai bajnok Kauma profi mérlege: 22 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség. A három fiaskó élét némiképp tompítja, hogy mindhárom „baki” cím­mérkőzésen, a WBC világbaj­noki döntőiben csusszant be. Remélhetőleg az új világszö­vetséggel, a WBU-val sem jár szerencsésebben az afrikai. A Rácz família irányította szekszárdi klubnak eddig az Al- isca Hotel, a Reinhold és Mahla Kft., valamint a Bella Napoli Pizzéria, az Unió Box Team főszponzora nyújtott támoga­tást a februári ökölvívó gála megszervezéséhez. A paksi ökölvívó baráti körről külön kell szólnunk, amely óriási se­gítséget nyújtva felvállalta a szövetségi díjak kifizetését.-teszi­Sakk NB I/B. Első helyről várhatják a rájátszást Atomerőmű SE-Vasútépítők 8:4. Az alapszakasz utolsó mérkőzésén is folytatta sikerso­rozatát az ASE, pedig a régi „mumus” Vasútépítők gárdája volt az ellenfél idegenben. Mi­vel a továbbjutók az egymás el­leni eredményt magukkal vi­szik a rájátszásba, ezúttal a pontkülönbség fokozott jelen­tőséggel bírt. A találkozó végig a vendégek fölényét hozta, csu­pán a győzelem aránya volt kérdéses. A játékidő második felében még a kétszámjegyű si­ker lehetősége is felcsillant, ám néhány nyerésre álló partit re­mire rontottak a paksiak. Az él­táblán Vidéki bravúros győ­zelmet aratott a sokszoros vá­logatott Verőczi Zsuzsa nagy­mester ellen, ami nagyrészt a múlt heti, személyre szóló fel­készülés eredménye. Folytatta győzelmi sorozatát Tóth And­rás is, ő az eddigi hét forduló­ban 6,5 pontot gyűjtött. Teljes egységet szerzett Molnár, Berta és Tancsa is, míg Ács, dr. Ha­zai, Mészáros, Gosztola, Kis és Vámos ezúttal remivel járult hozzá a sikerhez. A Nyugati­csoportból a paksiak mellett a BEAC, a Vasútépítők és a Ta­polca jutott a rájátszásba, ahol a Keleti-csoport legjobb négy gárdájával mérkőznek a felju­tást jelentő első két helyért. Gosztola István csapatve­zető: — Nagyon fut a csapat szekere, ami a tudatos felkészí­tésnek és a rendszeres verseny­zési lehetőségnek köszönhető. Mára pontokban fizet az a munka, amit a csapatba fektet­tünk az elmúlt években. Az NB I/B. Nyugati csoport végeredménye: 1. Atomerőmű SE 53,5, 2. BEAC 49, 3. Ta­polca 42,5,4. Vasútépítők 42,5, 5. Statisztika II. 41,5, 6. Keszt­hely 41, 7: Zala Volán 35, 8. Győr 31 ponttal. NB II. Komlói Bányász-KSZE Szekszárd 8,5:3,5. A két éllo­vas találkozója döntő jelentő­ségű volt a bajnoki cím szem­pontjából. Nehéz magyarázatot találni az eddig élen álló KSZE súlyos vereségére főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a szekszárdiak az elmúlt idény­ben a jelenlegivel azonos össze­tételű bányászcsapatot hat pont különbséggel győzték le. így a csaknem biztosra vett feljutás lehetősége ismét elúszni lát­szik. Győzött: Andi, Forster. Döntetlen: Juhász, Tálos, Solty. Kaposvár-Tamási SE 9:3. A találkozó előtt az optimistáb­bak a tavalyi bravúros kapos­vári győzelem megismétlésé­ben reménykedtek. Kijózaní­tóan hatott, hogy alig két órai játék után már 4:0-ra vezetett a hazai gárda,1 amihez persze a tamási sakkozók durva hibái, tiszt-elnézései is hozzájárultak. A vendégek egyetlen győzel­mét dr. Csávássy aratta úgy, hogy két gyalog hátrányos, re­ménytelennek tűnő állást fordí­tott a maga javára. Döntetlen: Tóth P., Reith, Bagdi és Kalá- nyos. Az NB II. Asztalos Lajos csoportjának állása: 1. Komló 56.5, 2. KSZE Szekszárd 54, 3. Dozsó Pécs 53,5, 4. Sárvár 45, 5-6. Haladás VSE, Kaposvár 43—43, 7-9. Nagykanizsa, Veszprém, Csuti SK II. 42,5­42.5, 10-11. DD Gáz Pécs, Nagyatád 41^41, 12. Tamási SE 33,5, 13. Szentgotthárd 26.5, 14. Pápa 23,5 ponttal. Halálos fenyegetés az IFFHS elnökének A labdarúgósport történetének kutatásaival és statisztikai ér­dekességeinek összeállításával foglalatoskodó német szövet­ség, az IFFHS elnöke, Alfredo W. Pöge szerdán tudatta őt, to­vábbá családtagjait halálosan megfenyegette egy olasz fa­siszta szervezet. Pöge közölte: olasz és spa­nyol lapokban is napvilágot lá­tott a hír, mely szerint a fasiszta „Associazione Politico-Cultu- rale Fiámmá Nera” nevű szer­vezet halállal bünteti az elnököt azért, mert az 1934-es labda­rúgó világbajnokság kapcsán - kutatásai eredményeként - napvilágra hozta azt a tényt, miszerint az itáliai futballválo­gatott sportszerűtlen eszközök­höz nyúlt a selejtezők során. Pöge és munkakollektívája azt állítja, az olaszok a görögök elleni selejtező-visszavágót „megvették”, így a hellásziak a második mérkőzésre nem is áll­tak ki. Tudott, Olaszország megnyerte az 1934-es vb-t. Pöge emlékeztet, hogy 15 alka­lommal mutatott ki visszaélést az 1934-es sorozat küzdelmei­vel kapcsolatban. Paks Kupa az ASE-csamokban A közös paksi labdarúgó szakosztály vasárnap ismét utánpótlás korú csapatok ré­szére rendez teremtornát. Az Atomerőmű SE sport- csarnokában lebonyolításra kerülő Paks Kupa elneve­zésű ifjúsági tornán öt együttes - a PMFC, Bara­nya megye válogatottja, az UFC Szekszárd, a Paksi SE és az Atomerőmű SE - lép pályára a szponzorok által felajánlott vándorserlegért és a különdíjakért. Új játékosok Szentgyörgyön Kedden Botos Antal irányí­tásával megkezdte felkészü­lését a Dunaszentgyörgy Limex SE NB III-as labda­rúgó csapata. Decken Imre technikai vezetőtől megtud­tuk, hogy az első edzésen huszonketten jelentek meg a 24 fős keretből, mely az el­képzelések szerint január végén húsz főnyire szűkül. A vezetőség néhány játékost közeli települések csapatai­hoz szeretne kölcsönadni. Az egyesület legnagyobb erősítése, hogy az elterjedt mende-mondák ellenére Bíró Norbert tavasszal is szentgyörgyi színekben lép pályára. A tervezett négy téli átigazolásból eddig há­rom jött létre. Kajdacsról ketten kerültek a Limexhez, visszatért Szlanyinka Pál kapus, illetve Horváth Jó­zsef érkezett a Duna-parti- akhoz. A középpályás az NB III-as Paksi SE játékosa volt, de kölcsönjátékosként a kajdacsiaknál szerepelt. Az egyesület vezetése meg­állapodásra jutott Kvanduk Gáborral is, aki sérülése előtt, egy éve még az NB I- ,es BVSC-t erősítette. A negyedik átigazolás egyelőre nem realizálódott. A klubvezetés Bíró mellé keres egy másik gólerős csa­tárt. A csapat szabadtéri és termi edzésekkel készül a tavaszi szezonra. Első edzőmérkőzésüket február 14-én játsszák szentgyör- gyiek a Paksi SE ellen. Új rúdugró csúcs A MASZ fedettpályás rúd­ugró versenyén Szabó Zsu­zsa, a Testnevelési Egyetem hallgatója 3.80 méterre javí­totta a női felnőtt fedettpá­lyás országos rekordot. ARiEL MŰSZAKI ÁRUHÁZAK D0MB0VAR Dombó P. u. 7. Tel.: 74/466-249 Nyitva: hétfőtől péntekig 9-17.30, szombaton 9-12 óráig KAPOSVÁR Kossuth tér 5. Tel.: 82/321-341 Nyitva: hétfőtől péntekig 9-18, szombaton 9-12 SZEKSZÁRD Rákóczi u. 15. Tel.: 74/319-006 Nyitva: hétfőtől péntekig 9-12,13-17, szombaton 9-12 óráig DUNAÚJVÁROS Munkácsy M. u. 4. Tel.: 25/312-323 Nyitva: hétfőtől péntekig 9-18, szombaton 9-12 óráig BOSCH SPS 2442 mosogatógép Aqua-Stop vízvédelmi rendszer 3 program, 8 teríték mosogatásához elmosogatás, normál program 65 'C intenzív program 65 'C beépített hőcserélő kondenzációs szárítás 10 Amper viz- és energiafelhasználás 161/0.9 kWh normál programban. Méretek: 85x45x60 cm. BOSCH KGS 3702 hűtőszekrény 100% freonmentes bruttó térfogat 357 liter nettó hűtőtér: 222 liter, nettó fagyasztótér: 88 liter fagyasztható mennyiség: 15 kg/nap tárolási idő áramszünet esetén 18 óra energiafelhasználás: 1,60kWh/nap 2 kompresszoros, a hűtő és fagyasztó egymástól függetlenül üzemeltethető fagyasztó, Super fagyasztóállás, LED-es hőmérsékletkijelzés optikai riasztás Méretek: 186x60x60 cm BOSCH WFB 1000 mosógép Töltősúly: 4,5 kg centrifuga fordulat: 500 ford/perc fogyasztási adatok: 95 'C-os mosásnál: időtartam: 115 perc energia: 22 kWh víz: 851 11 program, szakaszos centrifugálás öblítő stop üzem. Aláépíthető. Méretek: 85x60x57 cm PRIMA-BEKO 3300 mosógép _____ ( szimbolikus fotó) töltősúly: 4,5 kg (szárazruha) centrifuga fordulat: 850 fordJperc hőfokszabályozó, vízfelhasználás: 901 AJANDEK MIND A 4 TERMÉKHEZ ■ hőszigetelt falu - kapacitás: 2,51 olaj • 1 kg burgonya sütését teszi lehetővé. 3 db SAMSUNG180 perces videokazetta 999 Ft-ért! Amíg a készlet tart! Kedvező hitelvásárlási lehetőség már 10% előlegtől! OTP ügyintézés a helyszínen. DUNAÚJVÁROS - SZEKSZÁRD - DOMBÓVÁR - KAPOSVÁR TERÜLETÉN DÍJTALAN HÁZHOZ SZÁLLÍTÁS Minőség + garancia = Áfa EL