Tolnai Népújság, 1995. december (6. évfolyam, 282-305. szám)

1995-12-04 / 284. szám

1995. december 4., hétfő Sport 9. oldal A megyei labdarúgó-bajnokságért Két iksz, egy vendégsiker és hat kiállítás az idényzárón Kosárlabda NB I. Visszavágott az Atomerőmű SE Vasárnap a november 5-én - havazás miatt - elmaradt mérkőzéseket pótolták a csa­patok. A felnőtteknél három, az ifjúságiaknál egy találko­zót bonyolítottak le a kései idény zárón. Tevel-Hőgyész 2-2 (0-2). Tevel, 200 néző. V: Bonnyai. Tevel: Szabó- Sebestyén, Borbandi, Nagyfalusi, Ambrus- Miszler, Antal, Gergely J.- Gergely Cs., Fe- rencz G. (Éppel), Ferencz Cs. (Dallos). Edző: Schlapp János. Hőgyész: Barabás- Erdős, Maczik, Királyházi, Weitner- Makrai, Kurcz, Bús- Bősz, Papp, Máté (Nándor). Edző: Weitner Adám. Igen kemény, küz­delmes mérkőzésen két ellen­tétes félidő után igazságos ^pontosztozkodás. Kiállítva: Dallos, illetve Kurcz, Bús. G: Ambrus (11-esből), Borbandi, illetve Bősz (11-esből), Mac­zik. Jók: Szabó, Borbandi, Gergely Cs., illetve Barabás vezérletével az egész vendég­csapat. Zwick Jakab Tolna-Decs 1-1 (1-0). Tolna, 100 néző. V: Kere­kes. Tolna: Blazsó- Már­kus, Töttösi, Pető, Márton A.- Kalmár, Szabó L., Fo­dor- Márkvárt, Földesi, Fekete. Edző: Kormos Mi­hály. Decs: Komiáti- Gu­lyás, Jelusics, Lubastyik, Száraz- Tóth, Végh, Újvári, Szabó S.- Kocsis, Acsádi. Edző: Laki Zoltán. Az első félidőben a hazai, a második­ban a vendégcsapat játszott jobban, az eredmény megfe­lelt a látottaknak. Kiállítva: Kalmár, illetve Lubastyik. G: Fodor, illetve Szabó S. Jók: A szlovákok macedónok el­leni vasárnapi győzelmének köszönhetően a csehek mel­lett a inagyarok jutottak be a jövő évi spanyolországi féffi kézilabda Európa-bajnokság 12-es döntőjébe. A veszprémi találkozó hazai sikerrel zárult: Magyarország-Csehor- szág 23-17 (12-9). Veszp­rém, 2000 néző. V: Bülow, Lübke (németek). Magyar- ország: Fekete- Oszlánczi 1 (1), Csoknyai 2 (2), Sótonyi 1, Mezei 2, Éles József 7 (2), Béres László 5. Csere: Szatmári (kapus), Bartók 1, Bendó 2, Kotormán 2, Szo- tyori István. A csehek gól­szerzői: Becvar 5 (4), Bokr Márkus, Szabó L„ Fekete, il­letve Tóth, Száraz, Szabó S. Saramó Sándor Harci KSC-Fadd 1-0 (1-0). Fadd, 50 néző. V: Osztermajer. Harc: Huj- ber- Bajusz, Kvanduk, Gál, Bartal- Kupa, Földesi, Herczeg (Sztojka), Ferinc- Kolompár, Kálmán. Edző: Kovács Ferenc. Fadd: Mező- Hajnes, Újj, Kovács, Pesti- Szabó, Adám, Illés, Udovisics (Keserű)- Kir- tyán, Rácz. Edző: Réhm Mihály. A döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Kiállítva: Kálmán. G: Bartal. Jók: Huj- ber, Kvanduk, Rupa, illetve Mező, Újj, Kovács, Adám Zsolt Ifjúsági bajnokság: Tol­na-Decs 1-1. Megyei bajnokság Felnőttek 1. Györköny 15 13 2­60- 8 41 2. Kajdacs 15 9 3 '3 34-12 30 3. Döbrököz­15 8 5 2 29-11 29 4. Harci KSC 15 7 5 3 20-16 26 5. Dombóvár 15 6 5 4 36-22 23 6. Hőgyész 15 5 6 4 23-23 21 7. Tamási 15 5 6 4 22-22 21 8. S.tornya 15 5 6 4 24-25 21- 9. Tolna 15 5 5 5 21-18 20 10. Decs 15 4 6 5 16-20 18 11. Nagydorog 15 4 5 6 30-33 17 12. Tevel 15 3 . 7 5 18-22 16 13. Kakasd 15 5 1 9 27-36 16 14. Fadd 15 2 3 10 12-39 9 15. N.mányok* 15 2 4 9 20-49 7 16. Aparhant 15-5 Ifjúságiak 10 11-47 5 1. Dombóvár 15 14 *1 _ 79'- 6 43 2. S.tomya 15 13­2 62- 17 39 3. Tamási lé 12­3 67- 17 36 4. Tevel 15 8 2 5 41- 32 26 5. Fadd 15 8 1 6 45- 33 25 6. Szekszárd 15 8 1 6 36- 36 25 7. Tolna 15 7 1 7 28- 24 22 8. N.mányok 15 7 1 7 44- 41 22 9. Decs 15 6 2 7 37- 35 20 10. Kakasd 15 6 2 7 38- 39 20 11. Hőgyész 15 5 3 7 24- 28 18 12. Kajdacs 15 4 4 7 18- 34 16 13. Döbrököz 15 4 2 9 21- 54 14 14. Nagydorog 15 3 3 9 31- 48 12 15. Aparhant 15 3- 12 24- 53 9 16._Györköny 15­1 14 9-107 1 * = 3 büntetőpont levonva 4, Házi 3, Michal Tonar 2 (1), Hrachovec, Blecha, Hejtmanek 1-1. Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 7/5. Kővári Árpád szövetségi kapitány is csaknem sírt mi­közben sorra fogadta a gratu­lációkat, ő csak ennyit nyilat­kozott: „Nagyon boldog va­gyok. A szlovákoknak kö­szönhetően az akarás, az el­szántság meghozta a várt eredményt, s most azon sem kell különösebben bánkódni, hogy a játék nem sikeredett tökéletesre. Remélem, lesz ez még jobb is, ezért dolgo­zunk.” Atomerőmű SE-Tegáz-Deb- recen KK 82-71 (48-31). Paks, 700 néző. V: dr. Gen- csev, Faidt. Atomerőmű SE: Maljkovics (18/3), Mokos (14/12), Doma (11), Kovacse­vics (10), Gulyás (15). Csere: Muntean (13), Kiss (1J, Gócs (-), Martincsek (-). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Debrecen: Walke (-), Tóth (6/3), Horváth (14/6), Ivko- vics (16), Senánszki (2). Csere: Medanovics (33), Ja­kab (-) Gurzó (-). Edző: Rát- honyi Tamás, Cserfalvi Ist­ván. Adanko Ferenc még a hét­közben kijelentette, hogy sze­retnének visszavágni a Tegáz- nak. Arra nem gondolt, hogy igazi revansot vegyenek a fájó debreceni 32 pontos vereségért, de - különösen a hétközi Szol­nok elleni újabb fiaskó után - mindenképpen Ivkovicsék le­győzése volt a cél. Ennek meg­felelően elszántan, ám egy kissé idegesen kezdett a hazai együttes, amit Kovacsevics két kihagyott büntetője is igazolt. Az első pontokat Doma sze­rezte, aki ezúttal a kezdőcsa­patban kapott helyet és a ven­dégek egyik legjobbját Walkét őrizte - eredményesen. Az 5. percben 11-10-re vezetett az ASE, majd egyre inkább elhú­zott. Jól védekeztek a paksiak, a lepattanók többsége rendre Gulyás vagy Kovacsevics ke­zében landolt, s ezeket a töb­biek pontokra is váltották. Kü­lönösen Mokos „kapta el a fo­nalat”, egymás után négy triplát szórt. A vendégeknél Medáno- vics bizonyult a legveszélye­sebbnek, Ivkovics egy kicsit szürkébben játszott a megszo­kottnál. A 13. percben: 32-19 volt az állás a hazaiak javára, amikor Ráthonyi edző időt kért, cserélt, igyekezett frissíteni csapatán. Fordulatot azonban ez sem hozott a szünetig. Fordulás után már változott a játék képe. A paksiak percekig nem találtak a kosárba, a 26. percre' 54-46-ra feljöttek a Horváth és Medánovics vezette debreceniek. Ivkovics negyedik személyi hibája miatt a kispad- ról figyelte társait, de Gulyásék nem tudtak élni a lehetőséggel. A 30. percben 60-51-re válto­zott az eredmény. A hazaiakat Muntean kosarai lendítette ki a „gödörből”, így ha izgalmak közepette is, de maradt a tíz pont körüli vezetés. Az utolsó percekben letámadott a Debre­cen, de érdemi változást ez sem hozott. A paksiak visszanyerték magabiztosságukat, és vissza­vágtak korábbi vereségükért. Nem hozott látványos játé­kot, de izgalomban bővelkedett a találkozó. Az első félidőben a házigazdák jól védekeztek, s úgy tűnt, biztosan győznek. A második húsz percre azonban feljavult az ellenfél, többször is veszélybe került a paksi veze­tés. A véghajrára azonban ismét összeszedte magát Adanko Fe­renc csapata és végig vezetve végül is megérdemelten nyert. Kitűnt: Maljkovics, Mokos, Doma, Muntean, illetve Meda­novics, Horváth. Medgyesi Ferenc PVSK-KSC Szekszárd 77-64 (38-27). Pécs, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. V: Görgényi, dr. Schmidt. Pécs: Balázs (5), Russai (-), Hor­váth (8/6), Anitics (24/6), Vi- lutitye (26/3). Cserei Sztojko- vics (10), Keller (2), Goschi (-), Veres (2). Edző: Rátgéber László, Fűzi Ákos. Szekszárd: Madaras (14/3), Csák (31), Kranyecz (8/3), Kiefer (8/3), Badics (1). Csere: Pantalejeva (2), Nagy A. (-), Szabó M. (-). Edző: Guóth Iván. A szek­szárdiak Berkó és Bihari nélkül vették fel a küzdelmet a pécsi­ekkel. Gyorsan, 4 perc alatt 9—4-es előnyhöz jutott a hazai csapat, de ezután a szekszárdi lányok kosarai következtek, s egy perc múlva már 9-8 volt az eredmény. Egy darabig csap­kodó játék folyt a pályán, a pé­csi vasutasok az idegenlégiós Anitics vezérletével előbb 20-10-es, majd 27-13-as veze­tést szereztek. Madaras három­pontosával és Csák két duplá­jával sikerült a hátrányt csök­kenteni (13. perc: 27-20). Mindkét oldalon sok eladott labda és pontatlan dobási kísér­let jellemezte a félidő hajráját. Szünet után a házigazdák 44—29-re elhúztak, de a 25. percben Csák kosaraival sike­rült 44-37-re újra felzárkóznia a vendégeknek. A következő időszakban egyre biztosabbá vált a KSC védekezése, a hazai csapat dobási kísérletei rendre célt tévesztettek. Az eredmény- jelző a 33. percben 60-53-as hazai vezetést mutatott. A foly­tatásban sem sokat változott a játék képe, mindkét oldalon sok hiba csúszott a játékba. Kra­nyecz triplájával a 37. percben sikerült a hátrányt öt pontra csökkenteni (66—61). A szek­szárdiak ekkor egy pillanatra megtorpantak és sajnos ismét Anitics percei következtek. A légiós hárompontosával és me­zőnykosaraival eldöntötte a mérkőzés sorsát. A szekszárdi csapat az utolsó két perc kivételével korábbi tel­jesítményeihez képest javuló játékot mutatott. A bajnokaspi­ráns otthonában „kiharcolt” kiskülönbségű vereségért di­cséretet érdemelnek a KSC já­tékosai. Hasonlóan a két együt­tes augusztusi bajnoki össze­csapásához ezúttal is a két ide­genlégiósa „nyerte meg” a mérkőzést a PVSK-nak. Kitűnt: Anitics, Vilutitye, illetve Csák, Madaras, Kiefer. Földesi JózseJ NB I/B. Dombóvári VMSE-LRI- Malév SC 87-71 (36-31). Bu­dapest, 50 néző. V: Pázsitka, Bodnár. DVMSE: Kozma (9/3), Erupkin (24/15), Kis S. (11), Kovács N. (17/3), Kis A. (16/3). Csere: Bosznai (6/3), Kerényi (2), Halmai (2), Krasznai (-), Balogh (-). Edző: Molnár István. Malév: Sinevici (27/3), Molnár (13/3), Villányi (4), Bozi (15), Jánosi (-). Csere: Tóth (12). Edző: Domokos Ádám, Szarka Sán­dor. Az idény közben megerő­södött Malév SC már nem a „B” csoport egyetlen nyeretle­néként fogadhatta a bajnokaspi­ránst. A fővárosiak ugyanis hétközben hazai környezetben 16 ponttal győzték le a DVMSE legnagyobb riválisát, a dombóváriak mögött addig mindössze egyetlen vereséggel álló salgótarjániakat. Az első félidő elején a vendégek nem­igen tudták tartani Sinevicit és bár Kovács N. és Kis A. szor­galmasan gyűjtögette a pontjait, a 10. percben 16-20-ra a házi­gazdák vezettek. Molnár edző időkérése után „összekapták” magukat a vendégek és három perc alatt nemcsak, hogy ledol­gozták hátrányukat, hanem öt­pontos előnyre is szert tettek (13. perc: 25-20). A folytatás­ban a hazaiak továbbra sem ad­ták fel, és elsősorban idegenlé­giósuk kosarainak köszönhe­tően a 16. percben 27-28-ra ismét ők vezettek. A félidő haj­rájában a vasutasok beleerősí­tettek és ötpontos előnnyel zár­ták az első játékrészt. Szünet után a csereként be­állt Bosznainak sikerült semle­gesítenie a hazaiak addig leg­eredményesebb játékosát, Si­nevicit, míg a dombóvári „ven­dégmunkás” Erupkin zsinórban öt triplát dobott. A 29. percben ennek köszönhetően 59-52-t mutatott az eredményjelző. A következő kilenc percben a dombóváriak remekül védekez­tek, miközben ötletes támadása­ikat rendre kosárral zárták. A 38. percben már 80-64 volt a találkozó állása, amivel végér­vényesen eldőlt a mérkőzés sorsa. Tovább tart a dombóváriak sorozata, immár tizedik mérkő­zésükön sem találtak legyőzőre. A jövő szerdára előrehozott „visszavágón” a szurkolók még biztosabb győzelmet Várhatnak kedvenceiktől a Malévval szemben. Kitűnt: Bosznai, Kis A., Kovács N., Erupkin, illetve Sinevici, Tóth, Bozi. Gaál István Módosítások az MLSZ közgyűlésén Szombaton a Medosz Szék­házában tartották a Magyar Labdarúgó Szövetség éves közgyűlését. A küldöttek el­fogadták az elnöki beszámo­lót és a Számvizsgáló Bi­zottság jelentését, majd alapszabály módosító javas­latokat hagytak jóvá. Új vo­nás, hogy az NB-s sport­egyesületek a jövőben köz­vetlenül tagjai a szövetség­nek. így szombattól MLSZ tagok: az NB-s egyesületek, a területi szövetségek (raj­tuk keresztül a kisegyesüle- tek), a ligák, a Játékvezetői Testület, a Hivatásos Labda­rúgók Szakszervezete, to­vábbá egyéb jogi és termé­szetes személyek. A szövetségen belül új bizpttságokat állítanak fel, úgy mint az Amatőr Labda­rúgó Bizottság, a Biztonsági Bizottság, az Edzőbizottság, a Hivatásos Labdarúgó Bi­zottság, a Magyar Kupa Bi­zottság és a Technikai Bi­zottság. Csökken az éves közgyűlésen résztvevők száma, kevesebben bírnak majd szavazati joggal. Az MLSZ elnöksége a jövőben 15 tagú lesz, s megszűnik a Végrehajtó Bizottság. Az alelnököket az elnökség sa­ját soraiból választja meg. A majdani új elnökség hatás­köre módosul, így például a szövetségi kapitányt — a szakembert előzetesen a Technikai Bizottság jelöli ki - ez a grémium bízza meg feladatai ellátásával. Az elnöki beszámolót többen alaposan megkriti­zálták. Danszky József föl­vetette, hogy Benkő László összefoglalója nem szakmai természetű, holott ő azt várná el, hogy a jelenlegi nehézségekből mutasson kiutat az év végi értékelés. Benkő úgy válaszolt, tavaly több társadalmi szervezet ajánlotta fel segítő jobbját, ám a támogatásra azóta is hiába vár az MLSZ. To­vábbra sincs bevétel a TOTÓ-pénzekből, márpe­dig arra nagy szükség lenne. Különösen a megyékben kevesellik a szövetségtől az utánpótlás-nevelésre „leu­talt” összegeket. A „futball- parlament” legközelebb 1996. február 24-én tanács­kozik. Jeles nap ez, vezető­ségválasztó közgyűlést hív­nak össze. Elnököt, elnök­séget jelölnek ki. > Arra a kérdésre, hogy Benkő ismét jelöltetni kí­vánja-e magát a sportvezető ezt mondta: „Ebben a pilla­natban nem tudom, számos körülmény játszhat közre, gondolkodnom kell.. Eb-döntősök a magyarok Pete Sampras, a világ elsőszámú teniszezője vasárnap három játszmában győzte le a moszkvai Davis-kupa döntő harmadik egyéni mérkőzésén Kafelnyikovot. Az amerikaiak ez­zel 3-1-es győzelmet jelentő vezetéshez jutottak Oroszországgal szemben. fotó: reuters Totó A totó 47. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Frankfurt-Düsseldorf 3-0 1 2. M.gladbach-Uerdingen 2-1 1 3. St.Pauli-Karlsruhe 1-1 X 4. Stuttgart-Hamburg 3-0 1 5. Rostock-Kaisersl. 3-0 1 6. Atalanta-Vicenza 3-1 1 7. Bari-Sampdoria 1-3 2 8. Inter-Cremonese 2-0 1. 9. Lazio-Milan 0-1 2 10. Napoli-Parma 1-1 X 11. Padova-Fiorentina 0-1 2 12. Piacenza-Cagliari 1-1 X 13. Udinese-Roma 1-1 X Plusz 1 mérkőzés: 14. B.München-Sehalke 04 4-0 1 Kézilabda NB I/B. Számyaszegett Pelikán Dunaföldvári VKSE-Peli- kán-Siklós 27-20 (12-12). Tolna, 300 néző. V: Demé- nyi, Éles. Dunaföldvár: Princzes- Dukai 2, Flóris 1, Györkő 3, Besei 3, Orova 5, Szauter 4. Csere: Mestyán (kapus), Takács 8, Polgár 1, Horváth L., Hegedűs. Edző: Orova Tamás. Az utolsó őszi hazai baj­noki mérkőzésen a dobogós helyezésért küzdő Pelikán- Siklós gárdáját fogadta a Du­naföldvár együttese a tolnai sportcsarnokban. A házigaz­dák idegesen, kapkodva kezd­ték az összecsapást. Táma­dásbefejezéseik pontatlannak bizonyultak, amit' ellenfelük rendre kihasznált. Az első já­tékrész közepén már ötgólos előnyhöz jutottak a siklósi vendégek: 3-8. A félidő má­sodik felében magára talált a dunaföldvári csapat. Feljavult védekezésüknek és jobb hely­zetkihasználásuknak köszön­hetően a szünetig sikerült le­dolgozni hátrányukat Orová- éknak. A második játékrészben teljes mértékben átvette az irányítást a hazai együttes, mind támadásban, mind vé­dekezésben felülmúlták ellen­felüket a dunaföldváriak. Princzes remek védéseinek eredményeként fokozatosan elhúztak a vendéglátók és összességében magabiztos győzelmet arattak. Jók: Princ­zes, Györkő, Besei, Orova, Takács.