Tolnai Népújság, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-06 / 260. szám

8. oldal Sport 1995. november 6., hétfő Labdarúgó NB III. „Hóba fulladt” a Paksi SE- UFC Szekszárd mérkőzés Gerjen-Balatonfőldvár 2-1 (0-1). Gerjen, 150 néző. V: Tamás. Gerjen: Prantner- Hosnyánszki- Kiss, Hor­váth, Farkas- Wiesner, Beda (Mizser), Palásti, Varga (Kollár)- Pusztai (Läufer), Farsang. Edző: Teszler Vendel. Balaton- földvár: Kovács J.- Kovács A., Sashegyi, Farkas, Be- reznai- Németh, Hosszú, Jäger (Gruber), Horváth- Végh (Szabó), Béres. Edző: Karasz János. A 30. percben Végh beadását Béres két lé­pésről a jobb sarokba fejelte. 0- 1. A 80. percben Kollár buktatásáért megítélt 11-est Farsang értékesítette. 1-1. A büntetőnél a reklamáló Ko­vács J. kiállítva. A 83. perc­ben Farsang lépett ki a védők gyűrűjéből, s kisodródva a jobb sarokba lőtt. 2-1. A több helyzetet kidolgozó, végig mezőnyfölényben ját­szó gerjeniek nehéz körülmé­nyek között csak a hajrában tudták a maguk javára fordí­tani az eredményt. Jók: Far­sang, Horváth, Kiss, illetve Sashegyi, Farkas. Szebényi Béla Paksi SE-UFC Szekszárd 1- 1-nél félbeszakadt. Paks, 300 néző. V: Czakó. Paks: Vesza- Prantner, Erdélyi, Somogyi- Wolf, Borsi, Sánta, Kródi, Ács- Bene- deczki, Kulcsár. Edző: Pat­kós István. Szekszárd: Czi- ráki- Volár, Novák, Sztehló, Horváth- Nagy G., Bozsér, Cseke, Mészáros- Nagy S., Hanák. Edző: Kniesz Má­tyás. All. percben Prantner cselezgetett a felezővonalnál, Nagy G. elvette tőle a labdát, és lefutott az alapvonalig, be­adását Mészáros lőtte tíz mé­terről a hálóba. 0-1. A 23. percben Benedeczki egy csel után Wolf elé tálalt, aki kö­zépre adott, s Kulcsár nyolc méterről a kapuba fejelt. 1-1. A 30. percben az erős havazás következtében, a pálya hasz­nálhatatlansága miatt Czakó játékvezető beszüntette a mérkőzést. Zerza József DD Gáz-Bonyhád 2-1 (1-0). Bonyhád, 200 néző. V: Barna. DD Gáz: Tábit- Hasenauer, Vukman, Ka­szás, Miklós- Kiszely (Mol­nár), Kulcsár, Szabó, Ta­kács- Nagy Cs., Pancsó. Edző: Réfi Gábor. Bony­hád: Bogaras- Szabó, Csor­dás, Kiss, Guzorán- Stumpf, Máté, Baumann (Pfeifer), Szlama- Papp (Babai), Palkó. Edző: Kiss János. A nagy hóesés miatt negyedórával később kezdő­dött a találkozó, ekkor Barna játékvezető úgy döntött, hogy a pálya alkalmas a játékra. A 44. percben Vukman szabad­rúgását Miklós nyolc méterről a bal sarokba fejelte. 1-0. Az 51. percben Babai-Máté volt a labda útja, Máté beadását Stumpf közelről lőtte a há­lóba. 1-1. A 82. percben a bonyhádi 16-os vonalánál a nagy hóban megállt a labda, Nagy Cs. rácsapott, és a jobb sarokba vágta. 2—1. Irreális talajú pályán küz­delmes, jó mérkőzést vívott a két csapat, végül a szerencsé­sebb listavezető nyert. Jók: Nagy Cs., Pancsó, Tábit, Vukman, illetve Bogaras, Kiss, Máté. Kiszler Ferenc Beremendi Építők-Duna- szentgyörgy Limex SE 1-0 (0-0). Beremend, 250 néző. V: Kovács. Beremend: Ha- tala- Vida, Macsi, Gellén, Óbert- Borsos, Weinert, Valkai- Polgár (Csoboth), Hirtnert (Göller). Belkovics (Berecz). Edző: Óbert Béla. Dunaszentgyörgy: Tibai­Debreceni, Varga, Aradi, Sörös (Gyöngyösi)- Kovács (Lakatos), Vecsei, Stölkler, Káldi- Boros, Hajpál (Dru- bits). Edző: Horváth Péter. Irreális talajon, hózáporban megérdemelt hazai győzelem született. G: Valkai. Móczán Zoltán Pécsi Postás-Bátaszéki SE 1-0 (0-0). Bátaszék, 250 néző. V: Böröczi. Pécsi Pos­tás: Horváth- Kolonics, Kaufmann, Soós, dr. Gelen­csér- Jordanov, Berta, Hö­her, Kovács- Stern (Ami- gya), Hadnagy. Edző: Csor­dás István. Bátaszék: Ko­csis- Bojás, Kovacsics, Izsák, Hauwasser- Brecska, Pozsár, Szabados, Onódi (Keller)- Pankovics, Pap (Kőkuti). Edző: Topor Ist­ván. A 23. percben Pozsár az ötösről sem talált be Horváth kapujába. Az 52. percben Szabados átadását Brecska nyolc méterről kapu fölé pör­gette. Az 59. percben Had­nagy átívelésénél rövidzárlat a hazai védelemben, a fede­zetlenül álló Hüber megsze­rezte a vendégek számára a győzelmet jelentő gólt. 1-0. A 77. percben Hadnagy kilé­pett a hazai védők gyűrűjéből, majd a kifutó Kocsis mellett az üres kapu mellé helyezte a labdát. Az irreális talajhoz jobban alkalmazkodó pécsiek meg­érdemelten vitték el a három pontot a továbbra is enervál- tan játszó Bátaszék otthoná­ból. Jók: Soós, Hadnagy, Hü­ber, illetve Kocsis. Illés Béla További eredmények: Komlói-Balatonlelle 1-1, Marcali-Sellye 1-0, Pécsi VSK-Balatonkeresztúr 7-0. Totó A totó 44. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Győr-Debrecen 1-3 2 2. Parmalat-Zalaegerszeg 1-2 2 3. Vác-Újpest 1-0 1 4.1860 Münch.-Rostock 1-1 x 5. Stuttgart-Bremen 1-1 x 6. Bari-Atalanta 1-3 2 7. Cremonese-Parma 0-2 2 8. Fiorentina-Lazio 2-0 1 9. Roma-Padova 2-0 1 10. Sampdoria-Inter 0-0 x 11. Torino-Napoli 0-0 x 12. Udinese-Juventus 1-0 1 13. Vicenza-Piacenza 1-1 x Plusz 1 mérkőzés: 14. Vasas-Békéscsaba 1-1 x Csoportelsőként jutott tovább a Szeged Vasárnap már továbbjutó­ként szállhatott vízbe a Sze­gedi VE és a horvát Solaris csapata a vízilabda LEN Kupa H-csoportjában. A két együttes ugyanis már ko­rábban bebiztosította to­vábbjutását, a kérdés csak az volt, melyikük lesz a csoportelső. Ä szegediek a harmadik negyedbeli remeklésüknek köszönhetően 6-4-re győz­tek a horvátok ellen, így százszázalékos teljesít: ménnyel végeztek a csoport élén. Kosárlabda NB I. KSC: hárompontos fiaskó Egerszegen Danone-Honvéd-Atomerőmű SE 90-69 (52-33). Paks, 900 néző. V: dr. Valovics, Major Gy. Danone-Honvéd: Kuz­min (31/21), Uszpenszkij (12), Boros (9), Mészáros Z. (12/3), Sitku (12). Csere: Likovcsán (-), Sebők (-), Kocsis (3), Mé­száros Á. (-), Orosz (11). Edző: Zsoldos András, Mé­száros István. ASE: Filótás (4), Maljkovics (9/6), Mun- teán (10/6), Kovacsevics (5), Gulyás (24). Csere: Siska (4), Mokos (4), Doma (9/3). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Hétközben fogadkozott Adanko Ferenc, a paksiak edzője, hogy a tavalyi bajnok ellen bizonyítják: az előző for­dulóbeli körmendi súlyos vere­ség csak kisiklás volt, s meg­szerzik a Honvéd skalpját. En­nek megfelelően nagy iramban is kezdtek a hazaiak, Gulyás révén a .vezetést is megszerez­ték. Sitkó egyenlített, majd Kuzmin triplája már a vendé­geket juttatta előnyhöz, s innen­től kezdve a fővárosiak akarata érvényesült. A Sólymok „do­bógépét” egyébként képtelenek voltak tartani, Kuzmin minden helyzetből kosárba talált. A ha­zaiaknál a nagy rohanás közben rengeteg volt a pontatlan dobás, s a lepattanókból szinte egyet sem sikerült megszerezni. Egyre inkább elhúzott a Hon­véd, a 9. percben már 25-5 volt az állás. Az egyébként is elége­detlen paksi szurkolók hango­san tüntettek, a bírói páros mű­ködése ellen, akik nem egyszer eltérő mércével mérték a pá­lyán küzdő feleket. Fordulás után gyorsan kipon­tozódott az ASE legfőbb moz­gatója Maljkovics, s továbbra is a Honvéd irányított, tartotta biztos vezetését. Az atomosok erőlködtek, küzdöttek, de vál­tozatlanul maradt a közel húsz­pontos fővárosi előny. A 35. percben 82-63-as állásnál a Honvéd már könnyedén ját­szott, később cseréjeik is pá­lyára léptek, akik ugyancsak tartották a biztos vezetést. Nem sikerült javítaniuk a ha­zaiaknak, telt ház előtt újabb vereséget szenvedtek. A mér­kőzés igazából már az első tíz percben eldőlt. Innentől a ruti­nos Honvéd nyugodtan játsz­hatta azt a játékot, amelyet na­gyon tud: gyors kontrákból, majd kijátszott ziccerekből sze­relte pontjait. A paksiak külö­nösen támadójátékban és a le­pattanók megszerzésében rendre alulmaradtak ellenfe­lükkel szemben. Kitűnt: Sitku, Kuzmin, Uszpenszkij. Medgyesy Ferenc Zala Volán TE-KSC Szek­szárd 67-64 (35-33). Zala­egerszeg, 200 néző. V: dr. Páli, Zsigmond. Zala Volán: Horváthné (8/6), Sumszkaja (13/6), Zsolnai (6), Plugarjeva (34/12), Galavics (-). Csere: Nyírő (-), Joó (6), Horváth E. (-). Edző: Farkas Sándor. Szekszárd: Berkó (8/6), Csák (26/3), Kranyecz (7), Kiefer (14/3), Badics (2). Csere: Ma­daras (7), Pantalejeva (-). Edző: Guóth Iván. Már az uta­zás bővelkedett izgalmakban. A beteg Nagy Réka mellett a má­sik Nagy, Anita sem tudta vál­lalni az utazást. Szabó Mónika és Kranyecz Zsuzsa, a „paksi különítmény” tagjai önhibáju­kon kívül egy közúti balesetso­rozat vétlen részeseivé váltak. A koccanást sérülés nélkül megúszták, de a csapat csak há­romnegyed órás késéssel indult útnak. Szerencsére a hóesés el­lenére is sikerült időben Zala­egerszegre érkezni. A mérkőzés elején rendkívül kevés kosár esett. A KSC betömörülő véde­kezése miatt a hazaiak távoli dobásokkal kísérleteztek, és há­rom triplakísérletük is sikerrel végződött. Kranyecz és Csák a „mezőnykosaraival” és bünte­tőivel az eredmény a 9. percben 11—10 volt a hazaiak javára. A következő percekben fordult a szereposztás, Berkó dobott két hárompontost, a zalaiak pedig közelről bizonyultak eredmé­nyesnek és a 13. percben 23—18-ra vezettek. A félidő második részében sikerült a ha­zaiak magas játékosainak ki­kapcsolása, csak a mezőny leg­jobbjának bizonyuló Plugarjeva tudott kosarat szerezni, miköz­ben Kiefer és Csák szorgalma­san gyűjtötte pontjait. Egy perccel a félidő lefújása előtt a vendég szekszárdiak átvették a vezetést 30-33-ra, egy pillanat­nyi kihagyás azonban elég volt ahhoz, hogy az első húsz perc a házigazdák kétpontos előnyé­vel záruljon. A második játékrész első percei kiegyenlített játékot és hasonlóan az első félidőhöz ke­vés kosarat hoztak. A 26. per­ben 44-42 állt az eredményjel­zőn. Ezután csapkodóvá vált a játék és fokozatosan elhúztak a közlekedésiek. A 33. percben nyolcpontos előnyhöz (60-52) jutott a hazai együttes. Emléke­zetes öt perc következett a foly­tatásban, mely során a vendég­látók nem tudtak pontot sze­rezni és a 38. percben a Szek­szárd átvette a vezetést: 60-61. A rendkívül izgalmas utolsó két perc a tomboló szurkolóiktól támogatott hazaiaknak sikerült jobban és minimális különb­ségű győzelmet szereztek. Az egész szekszárdi csapat egyenletes, jó teljesítményt nyújtott, a végjátékban azonban nem sikerült befejezni a táma­dásokat, s ez sajnálatos veresé­get eredményezett. Hasonló fe­gyelmezett és lelkes játékkal Szekszárdon nagy esély lesz a visszavágásra. Kitűnt: Plugar­jeva, Sumszkaja, illetve helytál­lásáért az egész szekszárdi csa­pat dicsérhető. Földesi József Dombóvári VMSE-Mis- kolci EAFC 83-74 (43-44). Dombóvár, 500 néző. V: Far­kas Z., Elmauer. Dombóvár: Erupkin (20/6), Kis S. (18), Kovács N. (12), Halmai (8), Kis A. (17/3). Csere: Kerényi (-), Bosznai (7/3), Krasznai (1) . Edző: Molnár István. MEAFC: Fejes (17/3), Nagy (2) , Ádám (15/3), Borosnyai (30/12), Szőke (7). Csere: Ta­him (3). Edző: Milan Vuki- csevics. A találkozó elején a vendég miskolciak igyekeztek lassítani a játékot, a 4. perc ele­jén mindössze egy ponttal ve­zettek a dombóvári vasutasok: 11-10. Két perccel később a MEAFC vette át 13-14-re a ve­zetést. A félidő közepére’ felja­vultak a vendéglátók dobásai, s 25-18-ra elhúztak. A 14. perc­ben ismét szorossá vált a talál­kozó, ekkor Molnár edző kettős cserét hajtott végre. Az első já­tékrész lefújása előtt két perc­cel még hat ponttal vezettek a vasutasok, ám a hajrában ismét átvették a vezetést a miskol­ciak. Szünet után a nagyszerű vé­dekezésnek köszönhetően nyolc ponttal növelte előnyét a hazai csapat úgy, hogy hat perc alatt ellenfele mindössze egyet­len pontot szerzett. A 30.perc- ben 60-55-re módosult'az állás, majd felzárkózott a MEAFC és a 36. percben 71-68-ra ledol­gozta hátrányát. A lehető leg­jobbkor jött Bosznai triplája, s bár a végjátékban igen szoros volt a mérkőzés állása, végül sikerült a dombóváriaknak megszerezni a győzelmet. Közepes teljesítménnyel nyerte meg a mérkőzést a Dombóvári VMSE, s tovább őrzi veretlenségét és listavezető pozícióját az NB I/B.-ben. Kitűnt: Erupkin, Halmai, il­letve Borosnyai, Fejes. Gaál István Kézilabda NB I. Fegyelmezetlen játék vereséggel Kisvárda-Ferropatent-Lazúr SE Szekszárd 28-24 (13-11). Kisvárda, 1000 néző. V: Ha­rangozó, Medovárszky. Kis­várda: Demeter- Baunok, Ig- natyenko, Hollóné 3, Agárdi 3, Nagy H. 13 (7), Nagy A. 4. Csere: Bírta (kapus), Buglyó 2, Kulcsár 1, Lisztóczki, Far­kas 2. Edző: Benyáts Balázs. Szekszárd: Böcking- Bá- lintné 2, Pádár 4, Sklar 3, Dejtári 4, Mandzsics 8 (6), Károlyi 1. Csere: Horváth B. 1, Nagy K. 1. Edző: Hajnal József. A szerdai edzőcsere után is bizakodva kelt útra a szekszárdi együttes. A mérkő­zésre Debrecenben a helyi Te- gáz Kft. és a szekszárdi Ge­menc Volán, segítségével ideá­lis helyen készülhetettek Man- dzsicsék. A cívisvárosból fel­fokozott várakozással indult a gárda tovább Szabolcsba. Kis­várdán mínusz két Celsius fok és hózápor, a csarnokban pedig ezer néző és forró hangulat várta a szekszárdiakat. Az első gólt Dejtári révén a 3. percben a vendégek szerezték, de egy perc múlva Hollóné egyenlített. A 10. percig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok (6-6). Az ad­dig is taktikusan játszó szek­szárdiak ekkor kétgólos előnyre tettek szert Bálintné és Pádár révén (6-8). A 20. percben azonban elvesztette a „fonalat” a vendégcsapat és sorra kapta a gólokat, elsősorban leindítá- sokból: 10-8. A hajrában Haj­nal edző időt kért, s próbálta felrázni az egyre enerváltabbá váló csapatát. A 29, percben 12—11-es állásnál emberelőny­höz jutottak a szekszárdiak, de óriási fegyelmezetlenségüknek köszönhetően eladták a labdát és az utolsó másodpercben Nagy H. tovább növelte csapata előnyét. Sajnos, a második félidőben sem tudta tartani a tempót el­lenfelével a vendégcsapat, így a 40. percben már 18-14 volt az állás. Ekkor a Szekszárd Hor­váth B. és Nagy K. beállásával igyekezett frissíteni az elképze­lés nélküli játékán. Ez részben sikerült, ám a félidő derekától eldurvult a találkozó, a bírók mindkét oldalon sorra állították ki játékosokat és egymás után ítélték a büntetőket. Az 53. percben még 23-20-ra felézár­kózott a Ferropatent-Lazúr, de már nem jutott erő és idő sem az egyenlítésre. A mérkőzés összképét te­kintve megérdemelten nyertek a hazaiak, mert játékukat na­gyobb akarás és pontos hely­zetkihasználás jellemezte, míg a vendégek rengeteg technikai hibát vétettek és fegyelmezet­lenül játszottak. Jók: Demeter, Agárdi, Nagy H„ illetve Böc- king, Horváth B., Nagy K. Gurics Attila NB I/B: A dunaföldváriak első őszi győzelme Dunaföldvári VKSE-Ajkai Hungalu 28-20 (14-13). Tolna, 200 néző. V: Kiss, Kliment. Dunaföldvár: Pá­linkás- Dukai 2, Polgár 1, Hegedűs 3, Pesei 3, Orova 5, Györkő 7. Csere: Princzes (kapus), Szauter 7, Flóris. Edző: Orova Tamás. Jól kez­dett a Dunaföldvár, elsősorban kitűnő védekezésének köszön­hetően a lO.percben 5-3-ra ve­zetett. A félidő derekán ledol­gozta hátrányát a vendégcsapat, sőt a 20. percben háromgólos (8-11) előnyt szerzett a Hun­galu. Ekkor pályára lépett a földváriakhoz két hónapos ki­hagyás után visszatért Princzes kapus, s remek védéseinek kö­szönhetően szünetig fordítani tudtak a hazaiak. A második félidőben is a földváriak játszottak jobban,a 37. percben előnyük 18-14-re nőtt. Ezután egy tíz perces rö­vidzárlat állt be a pályaválasztó játékában, a Hungalu 20-19-re felzárkózott. A mérkőzés utolsó tíz percében aztán már az tör­tént, amit a Duna-partiak akar­tak, Princzes remekül védett, a gyors indításokból pedig Györ- kőék rendre eredményesek vol­tak. Az Ajka ekkor erőnlétileg visszaesett és nem tudta fel­venni a tempót. A látottak alapján megérde­melten szerezte meg őszi első győzelmét a Dunaföldvár. Jók: Princzes, Orova, Szauter, Pesei. Magyar győzelem az EB-selejtezőn Vasárnap Szegeden negyedik Európa-bajnoki selejtezőjét ját­szotta a magyar férfi kézilabda­válogatott, amely az eddigi ösz- szecsapásokon ötvenszázalékos teljesítménnyel jutott túl. Ellen­fele a macedón nemzeti együt­tes volt, a vendégek a korábbi három mérkőzésükön egy vere­séget, egy döntetlent és egy győzelmet könyvelhettek el. Az utóbbit éppen a magyar válogatott ellen, szerdán Bito- lán. A mostani szegedi párharc így aztán sorsdöntő fontosságú volt a továbbjutás kivívása, a csehek mögötti csoportmásodik hely megszerzése szempontjá­ból. Magyarország-Macedónia 29-26 (16-14) Szeged, 1800 néző. V: Hansson, Olsson (mindkettő svéd). Magyaror­szág: Fekete- Oszlánczi 6 (1), Csoknyai, Sótonyi 2, Mezei 2, Bartók 8, Béres 6. Cserék: Szathmári (kapus), Bendó, Éles 4 (1), Gulyás 1, Rosta.