Tolnai Népújság, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-27 / 278. szám

8. oldal Sport 1995. november 27., hétfő Kosárlabda NB I. Biztosan győztek férfi csapataink Atomerőmű SE-Csepel SC 93-60 (44-27). Csepel, 300 néző. V: Görgényi, Kóthay. ASE: Maljkovics (28/6), Munteán (15/3), Gulyás (20), Mokos (6/6), Kovacsevics (13). Csere: Doma (5/3), Filó- tás (4), Siska (2). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Csepel: Ecseri (4), Hortobá­gyi (8), Hartvich (12/3), Ha­ragíts (13), Radovics (15/9). Csere: Trepák (2), Tiba (2). Edző: Varga Mátyás, Szabó Géza. A feldobásnál a Csepel szerezte meg a labdát, viszont az első kosarat a vendégek sze­rezték. A mérkőzés elején a paksiak léptek fel támadólag, főleg a lepattanók megszerzé­sében jeleskedtek. Munteán és Maljkovics találataival fokoza­tosan növelték előnyüket. Az 5. percben már 13-2-re vezettek a Gulyásék. A hazaiak Radovics tripláival szépítettek ugyan az eredményen, de sorozatban jobbnál-jobb helyzeteket pus­káztak el. A házigazdák hibáit a vendég paksiak Maljkovics és Munteán révén könyörtelenül kihasználták. A 10. percben 24-12 volt az ASE javára. A folytatásban is az atomosok támadtak. A vendégek könnye­dén növelték előnyüket. Ne­gyedóra játékidő elteltével 30—18 volt az állás. A félidő hajrájára a hazaiak Karagits ta­lálataival némiképp felzárkóz­tak, de Maljkovics és Munteán ellenállhatatlanul kosárlabdá­zott, így megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre a paksiak. Szünet után az első félidőt átalvó Gulyás megszerezte első pontját. A paksiak válogatott centere ezután sorozatban nyolc pontot dobott. A 24. percben 54-31 az atomosok ja­vára. A továbbiakban is renge­teget hibáztak a csepeliek, szinte alig találtak be a gyű­rűbe. A paksiak a lepattanók megszerzésével és értékesíté­sével még jobban elhúztak az NB I. sereghajtójától. A 31. percben már 70-38 az Atom­erőmű SE javára. A hátralévő kilenc percben mindkét együt­tesben szóhoz jutottak a csere- játékosok, a friss emberek kö­zül előbb Doma, majd Filótás talált a gyűrűbe. A 36. percben 80-46 volt az eredmény. A mérkőzés hajrájárban erőlködés nélkül tartották tetemes elő­nyüket a paksiak. A mérkőzés már az első fél­időben eldőlt a vendégek ja­vára. A hazai gárda Radovicson és Haragítson kívül fiatal, ta­pasztalatlan játékosokból áll, így a csepeliek nem véletlenül tanyáznak a a tabella legalján. Kitűnt: Maljkovics, Munteán, Gulyás, illetve Hartvich, Rado­vics. Schmidt Ferenc BSE-KSC Szekszárd 84­72 (51-37). Szekszárd, 300 néző. V: Major Gy., Nagy J. BSE: Bagoly (6), Németh (20), Besenyői (4/3), Nagy^D. (19), Thomas (21/3). Csere: Bakai (3), Fűrész (4), Kriks- ciukaite (5), Andó (2). Edző: Glatz Árpád. KSC Szek­szárd: Berkó (11/6), Madaras (5), Csák (15/3), Kiefer (22/12), Kranyecz (13). Csere: Pantalejeva (6), Nagy A. (-), Bihari (-), Badics (-). Edző: Guóth Iván. Thomas gyors ko­sarával indult a mérkőzés, az amerikai még további két kosa­rat szerzett az első másfél perc­ben: 6-2. A találkozó elején a hazaiak bosszantó hibái borzol­ták a szurkolók idegeit. A szek­szárdiak a 6. percben feljöttek 15-12-re, ám Németh és Tho­mas kosáraival nyolc pontra nőtt a különbség. A 9. perc vé­gén Guóth edző időt kért, pró­bálta rendezni a KSC összeku- szálódott sorait. A házigazdák szenvedtek az ellenfél védeke­zésének szorításában, a főváro­siak pedig könnyedén gyűjtö­gették pontjaikat. A 13. perc­ben Berkó triplája javított va­lamicskét az összképen. A 16. percben 38-24-re vezetett a BSE. Guóth edző ekkor ismét időkéréssel élt. A félidő végére egy kissé „felpörgött” a Szek­szárd. Előbb Berkó, majd Kra­nyecz két szép kosarának tap­solthatott a publikum. A második játékrészben Kie­fer talált először a gyűrűbe, ko­sarára Németh válaszolt. (22. perc: 53-39.) Lassan csordogált a mérkőzés, szokatlanul sok volt mindkét oldalon a kiha­gyott ziccer. A 25. percben a négy személyi hibával játszó Kiefer dobott triplát, majd Kra­nyecz talált be a vonalon kívül­ről: 59-48. Glatz Árpád ekkor lehívta tanítványait a pályáról. Az időkérés után Kiefer űjabb hármasával tíz pontra csökkent a hátrány. (29. perc: 61-51.) A hazaiaknál Kiefer sorozatban szórta kosarait. Félóra elteltével 63-55 állt az eredményjelzőn. Izgalmassá vált a mérkőzés, a hazaiak „ragaszkodtak” a nyolcpontos különbséghez. A vendégek legjobbja, Thomas a 31. percben egy hármassal bú­csúzott, miután egy perccel ké­sőbb begyűjtötte az ötödik személyi hibáját. A 35. percben Fűrészt támogatták le a pályá­ról, egy rossz mozdulatnál megsérült a bokája. Kiefer egy perccel később már a negyedik tripláját szerezte: 73-64. A 38. percben Csák két büntető dobá­sát követően 77-67-re alakult az eredmény, ám az utolsó két percben a fővárosiak litván vendégjátékosa tovább növelte csapata előnyét. Áz első félidőben gyengén játszottak a hazaiak, a BSE kö­zepes teljesítménnyel is bizot- san vezetett. Fordulás után a négy „személyivel” is bátran, remekül kosárlabdázó Kiefer vezérletével felzárkózott, s méltó partnernek bizonyult a KSC. A nagyobb játéktudású, rutinos fővárosiak azonban nem engedték hét-nyolc pont­nál közelebb a lelkes szekszár­diakat. Kitűnt: Németh, Tho­mas, Nagy D., illetve Kiefer.-teszi­Dombóvári VMSE-TFSE 90-61 (36-31). Dombóvár, 400 néző. V: Csizmadia, Ebergényi. DVMSE: Panta (4), Erupkin (26/15), Kovács N. (5), Halmai (8), Kiss A. (12). Csere: Herényi (8), Kozma (13/3), Bosznai (5/3), Balogh (3), Krasznai (2). Edző: Molnár István. TFSE: Sértő (5/3), Puskás (18), Ba­logh (13/3), Bitvai (9/3), Czine (6). Csere: Brandi (4), Hajdú (6), Szánthó (-), Rab (2). Edző: Ránky Mátyás. A két csapat táblázaton elfoglalt he­lyezése és a dombóváriak 34 pontos fővárosi sikere kötelező és nagykülönbségű győzelmet sejtetett, még akkor is, ha Mol­nár edző ígéretéhez híven a fia­taloknak kívánt játéklehetősé­get biztosítani. Áz esélytelen­ség nyugalmával pályára lépő főiskolások alaposan ráijesztet­tek a hazaiakra. A 6. percben 15-15 volt az állás, majd két perccel később 16-20. Ekkor hazai időkérés, majd Kozma becserélése következett. Az irányító felpörgette a társakat és fokozatosan elhúztak a vasu­tasok. A 15. percben már 34—22-re vezettek. Előnyüket a hazaiak a félidő végéig tovább növelték. Ennek ellenére a 16 eredménytelen dombóvári dobó-kísérlet jelezte, nem ját­szik igazán jól a listavezető. Szünet után is jobbára a fia­talok élvezték Molnár edző bi­zalmát. A különbség azonban továbbra sem csökkent, pedig a főiskolások igyekeztek felzár­kózni. Hamar lehűtötte lelkese­désüket Erupkin, aki zsinórban négy triplát dobott. A 26. perc­ben már 66-42-re vezettek a dombóváriak. A 35. percben 80-54-es hazai előnynél a lel­kes szurkolók már előre el­könyvelték a háromjegyű győ­zelmet. A pályán lévők viszont túl korán „hittek” nekik, mivel három perc alatt mindössze négy pontot értek el. (38. perc: 84—57.) A hátralévő időben mindkét oldalon további lehe­tőségek maradtak ki. A listavezető csapatnál a fia­talok nem okoztak csalódást. A pontkülönbség [ nem fejezi ki hűen a két együttes közötti tu­dáskülönbséget. Kitűnt: Erup­kin, Kozma, Panta, illetve Ba­logh, Puskás. Gaál István Ökölvívó OB az In-Kal Kupáért Nagy és Petrovics országos bajnok Telt ház, kétezer néző előtt rendezték meg a hét végén a 72. országos egyéni ökölvívó­bajnokság döntőit a Nemzeti Sportcsarnokban. A Paksi SE ökölvívói közül Nagy János, Petrovics János és Kozák Ist­ván került döntőbe. Az arany­éremért valójában csak két paksi szállhatott harcba. A 81 kg-os Kozák István­nak még az elődöntő során csúnyán bedagadt a szeme, s az orvos ezért nem engedte ringbe lépni. A döntők során még egyetlen pofon sem csat­tant el, de a barcelonai olim­piai bronzérmes Béres Zoltán (Vasas) már az aranyérmét ünnepelhette. Kozák sajnálatos módon szontón kívül rekedt, nem így Nagy és Petrovics, akik „ara­nyosan” öklöztek. Nagy jóvoltából trónfosz­tásra került sor az 57 kg-osok- nál. Az angyalföldi Barta Zsolt a második menet köze­pén sérülés miatt nem tudta folytatni a küzdelmet. A sza­bály szerint ez esetben a pon­tozás alapján hirdettek győz­test, ezzel pedig a paksi Nagy János lett a bajnok. Az est legizgalmasabb csa­táját Petrovics János vívta a 63,5 kg-ban a hajdúhadházi Matolcsi Józseffel. Az első és a második három perc után is döntetlen volt az állás, miköz­ben mindkét versenyző két­szer padlóra került. Végül Pet­rovics kerekedett felül, s me­hetett az aranyért. A különdíjakból is jutott a Duna-partiaknak. Az alsó hat súlycsoport legeredménye­sebb versenyzője a paksi Nagy János lett, míg a fölső haté, a tájfunos Erdei Zsolt. Az egye­sületek pontversenyét, és ezzel az In-Kal Kupát a Vasas-Biza­lom Rt. nyerte 23 ponttal, a 16 pontos UTE és a 15 pontos Paksi SE előtt. A döntők eredményei (elől a győztesek): 48 kg: Lakatos Pál (Vasas-Bizalom Rt.)-Ba- logh Róbert (Mezőkövesd): az első menetben Balogh feladta, 3. Betöri Zsolt (Sárospatak) és Nagy Ferenc (Mohács). 51 kg: Farkas György (Táj­fun Privát Box Club)-Koczák Sándor (ÚTÉ): pontozásos győzelem (14:10), 3. Tóth Tamás (Szolnoki MÁV-MTE) és Németh Péter (Sopron). 54 kg: Kovács István (Va­sas-Bizalom Rt.)-Ham Béla (Mátraházi Lendület): Ham az első menetben feladta 3. Ba­logh József (Zuglói Boksz­klub) és Kiss Norbert (Mo­hács). 57 kg: Nagy János (Paksi SE, edző: Balzsay Károly, Feil Ádám)-Barta Zsolt (Va­sas-Bizalom Rt.): a második menet közepén Barta sérülése miatt félbeszakadt, ll:7-es pontozással Nagy János győ­zött, 3. Bácskái Gusztáv (Zug­lói Bokszklub) és Maczik Ró­bert (Kecskeméti SC). 60 kg: Varga Miklós (Tata- bánya)-Komjáthy László (Hajdúhadháza): p.gy. (22:3), 3. Szabó Egon (Vasas-Biza­lom Rt.) és Rékási Róbert (Vasas-Bizalom Rt.) 63.5 kg: Petrovics János (Paksi SE, edző: Balzsay Károly, Feil Ádám)-Matol- csi József (Hajdúhadháza) p.gy. (15:10), 3. Balogh Vil­mos (ÚTÉ) és Szíjjártó Attila (Vecsés). 61 kg: Szűcs László (ÚTE)-Nagy József (Hajdu- hadháza): 10:10, segédpon­tokkal Szűcs győzött, 3. Bács­kai Lajos (KSI) és Ramocsa Sándor (Kiskunfélegyházi- Honvéd). 71 kg: Mizsei György (Kis- kunfélegyházi-Honvéd)-Pulai János (Tatabányai SC): ponto­zásos ' győzelem (22:5), 3. Horváth István (ÚTÉ) és Ko­zák László (Paksi SE). 75 kg: Erdei Zsolt (Tájfun- Privát Box Club)-Énekes Ist­ván (ÚTÉ): p.gy. (29:4), 3. Kathy Attila (ÚTÉ) és Mocsár Gyula (Kispesti Box Club). 81 kg: Béres Zoltán (Vasas- Bizalom Rt.)-Kozák István (Paksi SE): mérkőzés nélkül, 3. Chlebik Zsolt (ÚTÉ) és Németh Mihály (Paksi SE). 91 kg: Elekes Tamás (Sze­gedi TE)-Tóth Tamás (Szol­noki MAV-MTE): p.gy. (9:1), 3. Beck Jenő (PVSK) és Garai Emil (Zuglói Box Club). + 91 kg: Ambrus Zoltán (Csepel-Autó)-Ignácz Géza (Vasas-Bizalom Rt.) p.gy. (15:6), 3. Emeritzy György (ÚTÉ) és Porubjánszki Béla (Miskolci Kinizsi). Asztalitenisz Tóth és Varga a „Top-lista” élén A hétvégén Statisztika-Metal- loglobus Marczibányi téri csarnokában rendezték meg az idei Top 12 asztalitenisz baj­nokságot. A férfiak A-csoportjából Németh Károly és Varga Sán­dor jutott tovább az elődön­tőbe. A másik csoportban óri­ási meglepetésre a 21 éves Gárdos Krisztián masírozott az elődöntőig, Pázsy Ferenc kíséretében. A nőknél Tóth Krisztina ve­retlenül, biztosan jutott to­vább, csakúgy mint a másik csoportból Molnár Zita. Éllő Vivien is biztosította helyét. Fazekas Mária az utolsó mér­kőzésen ütötte el a továbbju­tástól Wirth Veronikát. A Hús­ipari SE Szekszárd színeiben induló Simon Nóra négy győ­zelemmel és egy vereséggel az ötödik helyet szerezte meg csoportjában. A Varga Sándor-Gárdos Krisztián elődöntő óriási har­cot hozott. Az Ausztriában ját­szó fiatal Gárdos jól kezdett a címvédővel szemben - 2-1-re vezetett, amikor a negyedik játszmát szinte „leadta”, ami megbosszulta magát. A döntő szettben már nem tudott kel­lőképpen „felpörögni”, nem engedte őt szóhoz jutni Varga. Németh Károlynak a második játszmában akadtak nehézsé­gei Pázsy Ferenccel szemben. A nőknél Tóth Krisztina pil­lanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy a döntőben a he­lye. A másik asztalnál Fazekas Máriával szemben Molnár Zita becsületesen küzdött, de csak egy játszmát sikerült megnyernie. A döntők színvonalas játé­kot hoztak. Tóth Krisztina az első két játszmában idegesebb volt a kelleténél. Fazekas előnyre tett szert, de 17-12-es állásnál leblokkolt, és innen már nem volt ellenszere Tóth- tal szemben. A férfi-döntőben Varga Sándor felszabadultan játszott. Németh Károly min­dent megpróbált ugyan ellene, de sérülései zavarták a játék­ban. Varga Sándor bravúrját, az elmúlt évi bajnokság meg­őrzését azonban ez egyáltalán nem kisebbíti. A végeredmény: Nők: 1. Tóth Krisztina (Statisztika- Metalloglobus), 2. Fazekas Mária (Orosházi MTK), 3. Éllő Vivien (Statisztika-Me- talloglobus) és Molnár Zita (Statisztika-Metalloglobus). Férfiak: 1. Varga Sándor (Kiskunfélegyházi Credo Xc), 2. Németh Károly (Pos­tás SE), 3. Gárdos Krisztián (Tumerschaft Sparkasse Innsbruck) és Pázsy Ferenc (LRI-Malév SC). Cselgáncs Országos Bajnokság, Tata Kovács távollétében egy ezüst és két bronz Totó A totó 47. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Győr-Békéscsaba 0-0 x 2. Vác FC-Kispest 3-3 x 3. Vasas-Haladás 1-1 X 4. Bremen-Rostock 0-2 2 5.1860 Miinch.-Leverk. 0-1 2 6. Karlsruhe-M.GIadbach 4-0 1 7. Schalke 04-Frankfurt 2-0 1 8. Uerdingen-Dortmund 0-2 2 9. Cagliari-Napoli 2-0 1 10. Cremonese-Padova 2-1 1 11. Fiorentina-Intern. 1-1 X 12. Torino-Atalanta 0-1 2 13. Vicenza-Lazio 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Ferencváros-MTK me. 2 Szombaton rendezték meg Ta­tán az Eötvös Gimnázium tor­nacsarnokában a felnőtt csel- gáncsozók idei országos baj­nokságát. A válogatóverse­nyekre készülők közül nem lé­pett tatamira az olimpiai bajnok paksi Kovács Antal, aki beteg­sége miatt maradt távol, s nem volt ott a Bp. Honvéd sportos- lója, Hajtós Bertalan sem. Ő a hét végén Németországban, a BEK-döntőben szerepelt. Ott volt viszont az olimpiai ezüstérmes Csák József, s a bronzérmes Csősz Imre. Mind­ketten magabiztosan nyerték súlycsoportjuk küzdelmét. A csapatversenyben a férfiaknál a Bp. Honvéd, a nőknél pedig a Bp. Spartacus végzett az élen. Az Atomerőmű SE verseny­zői közül hárman végeztek do­bogós helyen. A juniorkorú Braun Ákos a 65 kg-osok kö­zött szerzett bronzérmet. A hölgyeknél Kiss Andrea (48 kg) csak a válogatott Gergely Évától szenvedett vereséget, s így 16 éves kora ellenére ezüst­érmes lett a felnőttek mezőnyé­ben. A junior Európa-bajnok- ságról nemrég hazatért Kónya Judit (56 kg) harmadik helyen zárta az OB-t. Eredmények, férfiak: 60 kg: bajnok: Kunyik Zsolt (Mis­kolci VSC), 2. Gosztonyi (Bp. Spartacus), 3. László (UTE) és Büki (Bp. Honvéd). 65 kg: baj­nok: Csák József (UTE), 2. Dallos (KSI), 3. Braun (ASE) és Wágner (Bp. Honvéd). 71 kg: bajnok: Haronisz Kosztasz (UTE), 2. Gera (Bp. Honvéd), 3. Illyés (MVSC) és Cserno- viczky (UTE). 78 kg: bajnok: Tölgyesi Botond (UTE), 2. Tölgyesi K. (UTE), 3. Bodnár (MVSC) és Németh (Szolnok). 86 kg: bajnok: Pusztai István (MVSC), 2. Tones (TFSE), 3. Szemler (Bp. Honvéd) és Csehi (KSI). 95 kg: bajnok: Dévényi Gábor (Bp. Honvéd), 2. Csonka (Debreceni Dózsa), 3. Szász (Bp. Honvéd) és Zöllner (UTE). Plusz 95 kg: bajnok: Csősz Imre (Debreceni Dózsa) 2. Csikesz (Bp. Honvéd), 3. Tamás (Baja) és Csorna (Mis­kolc). Nők, 48 kg: bajnok: Gergely Éva (UTE), 2. Kiss (ASE), 3. Friedrich (I. kerület) és Kurucz (Tatai Honvéd). 52 kg: bajnok: Vészi Klára (PVSK), 2. Jánosi (Bp. Honvéd), 3. Szilágyi (Debreceni Sí) és Dandóczi (UTE). 56 kg: bajnok: Pekli Mária (Baja), 2. Hegedűs (Sza- jol), 3. Kónya (ASE) és Hon­vári (Győri Dózsa). 61 kg: baj­nok: Csizmadia Eszter (MAC), 2. Soós (Bp. Spartacus), 3. Sági (Debreceni Sí). 66 kg: bajnok: Magyar Renáta (Klauzál BSE), 2. Majnek (Bp. Spartacus), 3. Liptai (Baja) és Szabó (Bp. Spartacus). 72 kg: bajnok: Bal­lér Barbara (Max-Űniversum Pollák SE), 2. Weisz (Miskolc), 3. Reiner (Ajka) és Bálint (Győri Dózsa). Plusz 72 kg: bajnok: Gránicz Éva (Bp. Hon­véd), 2. Gyimes (Győri Dózsa), 3. Lombosi (Ajka) és Laukó (Baja). Tehetségek kerestetnek A Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség serdülő és ifjú­sági válogatottjának kialakí­tásához keresi a megye leg­tehetségesebb fiataljait. A szövetség utánpótlás bizottsága javaslatokat vár a labdarúgó szakosztályoktól, edzőktől, testnevelőktől a keretek kialakításához. Az ajánlatokat a játékosok ne­vének, születési adatainak, lakcímének pontos megjelö­lésével a Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség cí­mére (7101 Szekszárd, Au- gusz I. u. 11., Pf: 7., Tele­fon: 74/411-311) kell el­küldeni. A megyei körlevél­ben megjelent téves időpont helyett a javaslatok bekül­dését december 5-ig várják a szakemberektől.