Tolnai Népújság, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-20 / 272. szám

8. oldal Sport 1995. november 20., hétfő Labdarúgó NB III. Benedeczki hárompontos hármasa UFC Szekszárd-Gerjen 2-1 (1-0). Gerjen, 200 néző. V: Béni. Szekszárd: Cziráki- Novák (Kovács), Kara, Sztehló, Horváth J.- Volár, Bozsér, Hanák, Mészáros- Nagy S. (Vesztergombi), Ga­lambos (Cseke). Edző: Kniesz Mátyás. Gerjen: Prantner- Kiss, Hosnyánszki, Horváth G., Farkas- Nagy Zs. (Kol­lár), Wiesner, Varga, Andi (Beda)- Pusztai (Palásti), Farsang. Edző: Teszler Ven­del. A 27. percben egy szép szóló után Bozsér gyengére si­keredett 14 méteres lövése Prantner kapus segítségével a hálóba került. 1-0. A 70. perc­ben egy látványos szekszárdi támadás végén Cseke ügyes ki­ugratása után Bozsér 10 méter­ről lőtt a jobb alsó sarokba. 2-0. A 85. percben Beda jobb oldali szabadrúgását követően Far­sang 4 méterről a kapu köze­pébe fejelt. 2-1. A rendkívül mély talajú pálya ellenére jóiramú, végig küz­delmes mérkőzést vívott a két csapat. A második félidő köze­péig a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyultak a házi­gazdák. A jobb játékerőt képvi­selő szekszárdiak egygólos győzelme megérdemelt. Jók: Bozsér, Novák, Hanák, Cziráki, Sztehló, illetve Farsang, Wies­ner, Kiss. Paks-Bonyhád 3-1 (2-1). Paks, 400 néző. V: dr. Rugási. Paks: Vesza- Prantner, Erdé­lyi, Somogyi- Péter (Wolf), Borsi, Radics (Kovács), Kródi, Feer- Benedeczki, Kulcsár (Ötvös). Edző: Pat­kós István. Bonyhád: Boga­ras- Guzorán, Csordás, Kiss, Darabos- Baumann, Szlama, Máté, Stumpf- Pfeifer (Töpf- ner), Papp (Zsilka). Edző: Kiss János. A 4. percben Szlama a 16-oson belül buk­tatta a kitörő Radicsot, 11-es! Benedeczki büntetőjét Bogaras előbb kiütötte, majd a csatár duplázott, és a labda a bal sa­rokban kötött ki. 1-0. A 25. percben Feer jól ugratta ki Kul­csárt a bal szélen, s a csatár be­adását Benedeczki 8 méterről a hálóba vágta. 2-0. A 40. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, a paksi kaputól 25 méterre. A labdát Kiss az elalvó Vesza mellett bal sarokba lőtte. 2-1. Az 55. percben Kulcsár szabadrúgást ívelt középre, s az érkező Benedeczki 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 3-rl. A két jól felkészített csapat találkozója végig jóiramú, vál­tozatos mérkőzést hozott, melyből a többet és veszélye­sebben támadó hazaiak megér­demelten kerültek ki győztesen. Jók: Somogyi, Borsi, Kródi, Benedeczki, illetve Kiss, Stumpf. Zerza József Bátaszék-Balatonföldvár 1-0 (0-0). Bátaszék, 300 néző. V: Poszt. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kovacsics, Hauwasser, Izsák- Brecska, Pozsár, Sza­bados- Szentmártoni, Pan- kovics, Zalai (Ónodi). Edző: Topor István. Balatonföld- vár: Tóth- Kovács, Horváth, Sashegyi, Farkas, Beleznai- Gruber, Hosszú, Héjas- Szabó, Béres (Végh). Edző: Karasz János. Az 55. percben bal oldali Hazai támadás során Tóth kiejtette a labdát, s a be­robbanó Szentmártoni közelről befejelte a hazaiak vezető gól­ját. 1-0. A 67. percben Zalai ment el a jobb oldalon, minta­szerű beadását a társak közül ketten is elvétették a gólvona­lon, így kimaradt a mérkőzés legnagyobb helyzete. Alacsony színvonalú, inkább küzdelmes mérkőzésen a haza­iak kidolgozott gólhelyzeteik alapján megérdemelten tartot­ták otthon a bajnoki pontokat. Jók: Izsák, Szabados, Brecska, illetve Sashegyi, Héjas. Illés Béla Pécsi VSK-Dunaszent- györgy Limex SE 3-0 (1-0). Pécs, 100 néző. V: Barna. PVSK: Tihanyvári- Somogy- vári, Török, Papes- Bruder (Kobelák), Sipos (Gallai), Róth, Tóth- Fülöp, Mészáros, Lieber. Edző: Rónai István. Dunaszentgyörgy: Tibai­Kovács, Varga, Aradi, Sörös- Káldi, Vecsei, Dienes, Hajpál (Lakatos)- Bíró, Boros. Edző: Horváth Péter. A kapura ve­szélytelen vendégek legfeljebb a 0-0-ban bízhattak volna. Eh­hez viszont gyenge lábon állt a védelmük. G: Mészáros, Róth, Török. Móczárt Zoltán További eredmények: Bala- tonkeresztúr-Pécsi PTSE 0-1, Beremend-Balatonlelle 2-1, Komló-Sellye 7-0, Mar- cali-DD Gáz 0-0. Novák (fehérben) gyanúsan „szereli” a gerjeni Farsangot a szekszárdi tizenhatoson belül fotó: gottvald Junior cselgáncs EB, Valladolid Kanczler István az ötödik helyen Korábban már beszámoltunk Kanczler István (78 kg) selejte­zőkből való továbbjutásáról. A paksi cselgáncsozó egy vereség után két győzelemmel lépett a következő körbe. A folytatás­ban Kanczler első mérkőzését elvesztette, ám a következőn ő diadalmaskodott, így a a 3. he­lyért léphetett tatamira. A kis- döntőben sajnos a paksi dzsú- dós ellen a fehérorosz Kuka­renko négy perc alatt két vaza- rit ért el, így Kanczler az 5. he­lyen végzett. A junior Eb-n el­ért helyezése ennek ellenére remek eredménynek számít. A hölgyeknél az Atomerőmű SE két versenyzője volt érde­kelve. Till Barbara (52 kg) az első meccsén bravúrosan nyert a török Aslan ellen, de másod­jára fel kellett adnia a küzdel­met a belga címvédő, Taelman ellen. Till térde olyannyira megsérült, hogy ölben kellett lehozni a tatamiról. Kónya Ju­dit (56 kg) sem járt sok sikerrel, az első meccsén ugyan még öt ponttal verte a lengyel Jureket, de a belga Boontje-től egy perc alatt ipponnal kapott ki. A visz- szamérkőzések során a spanyol Rebello is simán legyőzte a paksi lányt, így Kónya kiesett a további küzdelmekből. Kosárlabda NB I. Folytatódott a dombóvári sikerszéria, K.O. a miskolci sportcsarnokban Dombóvári VMSE-Balatel SC 80-76 (47-40). Siófok, 300 néző. V: Kovács Z., dr. Szakáll. Dombóvár: Erup- kin (14/6), Kis S. (5), Kovács N. (20), Kis A. (16), Halmai (3) . Csere: Kozma (11/3), Kerényi (4), Bosznai (7/3). Edző: Molnár István. Sió­fok: Kertész (4), Laczházy (4) , Godena (20/3), Földesi (18), dr. Borbáth (12/3). Csere: Huber (4), Csernai (7/3), Kohán (7), Török (-). Edző: Tatár István. Veret­lenségének megőrzését tűzte ki célul a hétvégén a dombó­vári vasutascsapat, akiket szép számú, lelkes szurkolósereg kísért el a Balaton-partjára. A siófokiak is bizonyítani akar­ták, hogy az előző fordulóban a MAFC fővárosi legyőzése nem a véletlen műve volt. En­nek megfelelően a hazaiak kezdtek jobban, de 2-6-os ve­zetésük csak rövid ideig tar­tott, mert a vendégek a 3. percben 7-6-ra fordítottak. Ezután felváltva estek a kosa­rak, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. A 10. percben a hazaiak egy pontos vezetésénél (23-24) került sor az első idő­kérésre a dombóváriak részé­ről. A 13. percben egyenlő volt az állás (29-29), majd há­rom perccel a félidő lefújása előtt négy ponttal vezetett a DVMSE, az előnyt a szünetig sikerült tovább növelni. Fordulás után 47-44—re fel­zárkóztak a hazaiak, de jó idő­ben jött Bosznai triplája (23. perc: 52^14), majd hamarosan az irányító Kozma is betalált távolról. A 27. percben így már tíz pontra nőtt a különb­ség (61-51). Négy perccel ké­sőbb ötpontra felzárkóztak a hazaiak, majd a 33. percben Erupkin kipontozódott. A dombóváriak ennek ellenére kilenc ponttal vezettek (69-60). A siófokiak nem ad­ták fel a küzdelmet, s egyre jobban megközelítették ellen­felüket (38. perc: 74-71). Az utolsó percek óriási izgalmak közepette teltek, de a vasuta­sok ügyesen lassították a játé­kot, s így sikerült megtarta­niuk pár pontos előnyüket. A szurkolótáboruk támoga­tását élvező dombóváriak re­mek mérkőzésen őrizték meg veretlenségüket a rendkívül lelkes hazai együttessel szem­ben. Kitűnt: Kovács N., Kozma, Kis A., Bosznai, il­letve Földesi, Godena. Gaál István Diósgyőri KSK-KSC Szekszárd 125-53 (63-24). Miskolc, Városi Sportcsar­nok, 2000 néző. V: Berki, Geréb. DKSK: Tasnádi (8), Balogh (14/9), Hardmon (46/3), Zsolnay (9/6), Mosley (39). Csere: Rausch (-), Ta­kács (6), Gita (3/3). Edző: Király Sándor, Áron Ba- lázsné. Szekszárd: Berkó (5/3), Madaras (13/3), Kiefer (8), Badics (6), Pantalejeva (7). Csere: Kranyecz (4), Szabó (6), Nagy A. (4), Nagy R. (-), Rúzsa (-). Edző: Gu- óth Iván. A „tavaszi” forduló első mérkőzésére a bajnok­ságra is esélyes, két amerikai idegenlégióst szerepeltető DVTK otthonában került sor. A találkozón ném a szakmai kérdések határozhatták meg a KSC Szekszárd benevezett já­tékosainak névsorát, mivel a tizenhárom fős felnőtt keret­ből Csák és Bihari betegség, Witzl súlyos sérülés miatt nem tudta vállalni a Gemenc Volán Rt. által támogatott utazást, il­letve játékot. A megilletődötten kezdő szekszárdiaknak csak a 3. percben sikerült megszerez­niük első kosarukat (11-2). Az első tíz percben már eldőlt a mérkőzés (33-6). Hardmon és Mosley villogott, és sorozat­ban dobta kosarait, ennek el­lenszerét nem találta meg a KSC (15. perc: 45-16). Az utolsó öt perc sem hozott je­lentős változást, a vészes szekszárdi kosárínség miatt tovább nőtt a hazaiak előnye. A második félidő eleje végre kiegyenlített játékot ho­zott (25. perc: 72-31). Ezután Madaras sorozatban elért nyolc pontja érdemel említést. A 30. perc eredménye: 88-39. Ezt követően úgy tűnt, hogy a Szekszárd végképp feladta a mérkőzést. Az történt a pá­lyán, amit a hazaiak akartak. Áz utolsó tíz percben mindkét együttes sokat cserélt elsősor­ban a tartalékok jutottak játék- lehetőséghez a különbség azonban tovább nőtt a két együttes között. A két csapat táblázaton el­foglalt helye és a körülmények figyelembevételével az ered­mény reális, ezen a mérkőzé­sen a szekszárdi lányoknak csak statiszta szerep jutott. A vendégek sem támadásban, sem védekezésben nem tudták felvenni a versenyt a klasszis játékosokkal rendelkező és klasszis játékot nyújtó bajno­kesélyes diósgyőriekkel. A hazaiak két amerikai légiósa, Hardmon és Mosley a már Szekszárdon megcsodált játé­kát hozva hatalmas közönség- sikert aratott. Kitűnt: Hard­mon, Mosley, illetve Madaras. Földesi József Kézilabda NB I/B. Egygólos vereség Szigetváron Szigetvári Takarékszövetke­zet SE-Dunaföldvár VKSE 26-25 (12—11). Szigetvár, 400 néző. V: Gözsi, Rákóczi. Dunaföldvár: Princzes- Du- kai 3, Hegedűs, Besei 4, Györkő 1, Orova T. 8, Sza- uter 5. Csere: Mestyán (ka­pus) Flóris 2, Takács 2. Edző: Orova Tamás. A múlt heti várpalotai siker után pont­szerzési reménnyel utazott az újonc otthonába a Dunaföld­vár. Ám a mérkőzés nem úgy indult, ahogy azt Orováék el­képzelték. A 10. percben már három góllal vezetett a hazai gárda. 6-3. A félidő közepére ledolgozta hátrányát a Duna­földvár, sőt a vezetést is át­vette. 7-8. Ezután újra a haza­iak következtek, míg a vendé­gek két hetest is hibáztak, ad­dig a szigetvári támadók öt­ször vették be a kaput: 12-8. A félidő hajrájában feltámadt a Földvár, és egy gólra meg­közelítette ellenfelét. Szünet után is a hazaiak kezdtek jobban. Két perc alatt négy gólra növelték előnyü­ket. 15-11. Ezután magára ta­lált a vendégegyüttes, és lé- pésről-lépésre ledolgozva hát­rányát az 50. percben átvették a vezetést a Duna-partiak. .22-23. Az utolsó tíz percben a hazai pálya előnyét élvező szigetváriak állandó embere­lőnyben játszva újra átvették a vezetést és megőrizték azt a mérkőzés végéig. Nem sikerült megismételni a várpalotai játékukat a föld­váriaknak, így pont nélkül tá­voztak a játékvezetők jóindu­latát élvező Szigetvár ottho­nából. Totó A totó 46. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. MTK-Stadler FC 3-3 x 2. Újpest-Győr 1-0 1 3. Freiburg-Rostock 2-1 1 4. B. München-Bremen 2-0 1 5. Frankfurt-1. FC Köln 1-0 1 6. Atalanta-Sampdoria 3-2 1 7. Internazionale-Udinese 2-1 1 8. Juventus-Fiorentina 1-0 1 9. Lazio-Cremonese 2-1 1 10. Napoli-Vicenza 1-1 X 11. Padova-Bari 3-0 1 12. Parma-Milan 0-0 x 13. Piacenza-Roma 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. BVSC-Zalaegerszeg 3-2 1 Súlyemelő Világbajnokság, Kuangcsou A szekszárdi Farkas Zoltán új országos csúccsal a tizedik Pénteken kezdődött el Kíná­ban minden idők legrangosabb súlyemelő világbajnoksága. A férfiak küzdelmében az egyet­len olimpiai kvalifikációs számító viadalra több mint há­romszázan neveztek. A világ- bajnokságon részt vevő két szekszárdi súlyemelő közül Farkas Zoltán állt először rajt­hoz. A szombati versenynapon az 59 kg-osok mezőnyében vi­lág és Európa-bajnokok soka­ságával kellett felvennie a Húsipari SE Szekszárd sporto­lójának a versenyt. Farkas szakításban három kísérlet után a 127 kg-os kezdősúlynál maradt, ám lökésben lendüle­tesen hajtott végre három na­gyon szép gyakorlatot, és 157,5 kg-os végeredményével megdöntötte az eddigi fenn­álló országos csúcsot. Teljesítménye szakításban a hatodik helyhez volt elegendő, míg a lökésben a tizedik he­lyet érte el a szekszárdiak ver­senyzője. Áz összetett versenyben az új országos csúcs ellenére is „csak” a tizedik helyet sikerült megszereznie Farkasnak a rendkívül erős világbajnoki mezőnyben. A férfiak 59 kg-os verse­nyének végeredménye. Ösz­szetett: Világbajnok: Szaba- nisz (Görögország) 302.5 (137,5, 165), 2. Csun Bjung (Koreai Köztársaság) 300 (135, 165), 3. Pesalov (Bulgá­ria) 295 (135, 160)... 10. Farkas Zoltán (Magyarország) 285 - új országos csúcs, régi 282,5 - kg. Szakítás: Világbajnok: Szabanisz 137,5, 2. Pesalov 135, 3. Vargas (Kuba) 135, .. . 6. Farkas Zoltán 127,5 kg. Lökés: Világbajnok: Tang Ling Szeng (Kína) 167,5, 2. Li Csuang Hang (Kína) 167,5, 3. Szabanisz 165 ... 10. Farkas Zoltán 157,5 - új országos csúcs, régi 155 - kg. Bemutatták a Sport ’95-öt A megszokottan ízléses ,Jcül- csínyben” látott napvilágot a Magyar Olimpiai Bizottság ki­adásában a kedvelt évkönyv, a Sport ’95. Ennek sajtóbemuta­tóját a hétvégén rendezték meg a Hotel Helia báltermében. Schmitt Pál, a NOB alel- nöke, a MOB elnöke, egyben a kiadvány felelős kiadója mél­tatta a magyar sportkönyvkia­dás eme újabb fontos darabját, amely egy nemes, immáron hosszú évekre visszatekintő fo­lyamat újabb állomása. A sportvezető szólt arról, hogy az alapításának idén 100. évfordu­lóját ünneplő Magyar Olimpiai Bizottság igen fontosnak tartja az évkönyv kiadását, hiszen az rendszeresen hű keresztmetsze­tét adja a magyar sportélet tör­ténéseinek. Schmitt Pál jelezte, jövőre ismét „aranyborításban” jelenik meg a mű, csakúgy mint 1988-ban (a szöuli olimpia éve) és 1992-ben (a barcelonai ötka­rikás játékok esztendeje). — Remélem, abból az atlan­tai nyári olimpia magyar sikere­iről olvashatnak majd a sportot kedvelők „aranyköntösben” - fejezte ki ebbéli hitét a MOB elnöke. Gallov Rezső államtitkár, az OTSH elnöke hangoztatta, a Sport ’95 nemcsak tartalmas szórakozást biztosító könyv, de ő mindig nagy örömmel nyújtja át ajándék gyanánt azon kül­földi vendégeinek, akikkel ép­pen tárgyal vagy találkozik. „Büszke vagyok ilyenkor, hiszen - bár az ajándékozott aligha érti a magyar szöveget, de - pompás „pillanatfelvételt” kap kézhez” - mondta az OTSH első embere.