Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-30 / 254. szám

8. oldal Sport 1995. október 30., hétfő Labdarúgó NB III. Bonyhádi bravúrgyőzelem, Bíró (Limex): mesterhármas Dunaszentgyörgy Limex SE-Bátaszék 3-0 (1-0). Du­naszentgyörgy, 400 néző. V: Berki. Dunaszentgyörgy: Tibai- Sörös (Kovács), Varga, Vecsei, Debreceni- Hajpál (Stölkler), Dienes, Aradi, Gyöngyösi (Laka­tos)- Bíró, Boros. Edző: Horváth Péter. Bátaszék: Kocsis- Hauwasser, Pozsár, Bojás (Keller), Kőkúti- Izsák, Brecska (Ónodi), Szabados, Szentmártoni- Zalai, Pankovics. Edző: To- por István. Hazai fölény jel­lemezte a mérkőzés első fél­óráját, aminek eredménye­ként a 29. percben Dienes be­adását Bíró fejelte a hálóba. 1-0. A 45. percben Izsák a kapu torkából fejelt fölé, ez­zel el is lőtték puskaporukat a vendégek, mert a második fél­időben a Limex SE szinte egykapura játszott. A 65. percben Boros adott be jobb­ról, s Bíró kapásból hatalmas gólt lőtt. 2-0. Öt perc múlva egy Dienes-Boros akció után újra Bíró volt eredményes. 3-0. Második félideji nagyszerű játékával a házigazda együt­tes akár nagyobb arányban is nyerhetett volna a bátaszékiek ellen. Jók: Bíró, Boros, Deb­receni, Dienes, illetve Kocsis, Zalai. Dömötör Endre Bonyhád-UFC Szekszárd 1-0 (0-0). Szekszárd, 700 néző. V: Poszt. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Stumpf, Kiss, Guzorán- Baumann, Szlama, Máté (Pfeifer), Da­rabos- Pap (Babai), Palkó (Töpfner). Edző: Kiss Já­nos. Szekszárd: Cziráki- Volár, Kara, Sztehló, Hor­váth- Nagy G. (Kovács), Bozsér, Cseke, Hanák (No- vák)- Nagy S., Veszter- gombi (Galambos). Edző: Kniesz Mátyás. A 10. perc­ben Vesztergombi fordulás­ból leadott 11 méteres lövését védte Bogaras. A 25. percben Kiss léc alá tartó fejesét tolta szögletre Cziráki. A 30. perc­ben a földön fekvő Bogaras már verve volt, de Veszter­gombi az üres kapuba sem tu­dott betalálni. A 75. percben Szlama 14 méterről a léc alá lőtte a labdát. 1-0. Hidegzuhany ez a javából, no meg a forduló meglepetése is. Az enerváltan, szétesően és elképzelés nélkül futbal­lozó, kapura kevés veszélyt jelentő Szekszárd nyomokban sem emlékeztetett a korábbi hetek sikeres menetelése so­rán nyújtott - az ellenfelek el­ismerését is kiérdemlő - telje­sítményére. Mindez semmit nem von le a lelkesen küzdő bonyhádi együttes megérde­melt győzelmének értékéből. Jók: Kiss, Szlama, Palkó, il­letve Bozsér. (fekete) Sellye-Paksi SE 2-1 (1-1). Sellye, 700 néző. V: dr. Csapó. Sellye: Regős- Csorba, Knézics, Foral, Varga Z.- Becker, Kapusi, Vásáros, Hirt (Varga G.)- Belvári (Haner), Tóth Z. (Bodor). Edző: Lőrincz Sándor. Paks: Heizler- Prantner, Erdélyi, Somogyi, Wolf- Borsi (Radics), Ko­vács (Sánta), Kródi, Feer- Benedeczki, Kulcsár. Edző: Patkós István. Legjobb őszi teljesítményével nyert a Sely- lye. G: Foral, Becker (1 Les­ből), illetve Benedeczki. Móczán Zoltán Balatonllele-Gerjen 1-0 (0-0). Balatonlelle, 200 néző. V: Ábel. Balatonlelle: Ferencz- Koródi, Kenéz, Bene, Csirpák- Hochecker, Czubelák, Himics, Szilágyi- Somogyi, Pusztai (Vida). Edző: Kenéz István. Ger- jen: Prantner- Wiesner (Pa­lásti), Hosnyánszki, Kiss, Horváth- Farkas, Varga, Pusztai, Beda (Kollár)- Nagy Zs., Farsang. Edző: Teszler Vendel. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lel­kesen küzdő, tartalékos hazai csapat nehezen tartotta otthon a három pontot. G: Csirpák (11-esből). Jók: Czubelák, Kenéz, Ferencz, illetve Prant­ner, Farsang, Horváth. Jutási Róbert További eredmények: Pé­csi PTSE-Komló 0—0, Bala- tonkeresztúr-Beremend 0-1, Balatonföldvár-Marcali 0-1, DD Gáz-Pécsi VSK 1-1. Schumacher győzött A német Michael Schumacher- nek, a Benetton-Renault ver­senyzőjének győzelmével ért véget a Forma-1-es autós gyor­sasági világbajnokság Japán Nagydíja. A második helyet a finn Häkkinen, a harmadikat Totó A totó 43. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Kispest-Parmalat 5-0 1 2. Bremen-St. Pauli 1-1 X 3. B. München-Stuttgart 5-3 1 4. Hamburg-K.lautern 1-0 1 . 5. Düsseldorf-Leverkusen 1-1 x 6. Rostock-Frankfurt 1-1 X 7. Atalanta-Udinese 0-0 x 8. Cagliari-Roma 0-2 2 9. Fiorentina-Bari 3-2 1 10. Lazio-Juventus 4-0 1 11. Napoli-Cremonese 0-0 x 12. Padova-Sampdoria 1-1 X 13. Torino-Vicenza 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. BVSC-Stadler FC 2-2 x pedig a brit Herbert szerezte meg. Bár a világbajnokságból egy futam még hátravan, eldőlt az is, hogy a konstruktőrök vb- pontversenyét a Benetton-Re- nault nyerte, miután 35 pontos, behozhatatlan előnyre tett szert. Kállai Ildikó Európa-bajnok Óriási magyar sikerrel zá­rult a hétvégén San Maríné­ban lebonyolított Miss Fit­ness EurÖpa-bajnokság, amelynek döntőjébe össze­sen 19 lány, köztük öt ma­gyar, került be. A magyar csapat tagjai közül Kállai Ildikó Európa-bajnok lett, a bronzérmet pedig a tavalyi magyar bajnok, Béres Ale­xandra szerezte meg. Dallos Anna, a hazai Miss Fitness- verseny idei győztese a 4. helyen végzett, Kordé Emese pedig kilencedik lett. Hargitai Győző, a Ma­gyar Fitness Szövetség el­nöke rendkívül sikeresnek minősítette a szereplést, s az eredményt igen jó előjelnek tartja a jövő évi Budapesten rendezendő EB előtt. Kosárlabda NB I. • • Orökrangadót nyert a Dombóvár Marc-Körmend-Atomerőmű SE 89-58 (42-28). Körmend, 2000 néző. V: Berki, Görgé- nyi. Körmend: Szájer (24/15), Mujanovics (13/3), Zsebe (4), Edmondson (18), Czigler (22). Csere: Érsek (5/3), Hen- csey (-), Mogyorósi (2), Grác- zer (1), Fodor G. (-). Edző: Patonay Imre, Fodor Péter. Atomerőmű SE: Mokos (15/15), Munteán (5), Malj- kovics (10/6), Kovacsevics (14), Filótás (8/3). Csere: Siska (-), Doma (6). Adanko Ferenc, nagy Gábor. Az első percekben a paksiak Mokos és Maljkovics tripláival 8-11-re vezettek. A folytatásban is a vendégek tartották kezükben a játék irányítását, Kovacsevics találataival megőrizték három­pontos előnyüket, a félidő de­rekán 18-21 volt az állás. Ek­kor a hazaiak időt kértek, s ren­dezték soraikat. Szájer és Mu­janovics révén pillanatok alatt ledolgozták hátrányukat, sőt, a 15. percben hat ponttal (29-23) már ők vezettek. A félidő hajrá­jára tovább növelte előnyét a házigazda együttes, elsősorban Szájer játszott kirobbanó for­mában és ponterősen, így meg­nyugtató előny birtokában tért pihenőre a pályaválasztó. Fordulás után az amerikai vendégjátékos, Edmondson ta­lálataival méginkább megugrott a Körmend, s a 25. percben 52-33-ra módosult az állás. A következő percek is az ameri­kai centeré és klubtársáé, Czig- leré voltak, mindketten alapo­san kivették részüket a „gól- gyártásból”. A paksiak csupán Mokos tripláival tudtak vála­szolni, a 30. percben 63-47 volt a találkozó állása. Az atomvá­rosiak sok labdát eladtak és pontatlanul dobtak, ezt a jó formában játszó Szájer rendre kihasználta, a 35. percben 76-52-re állva hagyta ellenfelét a hazai együttes. A körmendiek a mérkőzés végén már a csere­sorukat szerepeltették. A Paks az első tíz percben volt csak méltó ellenfele a Körmendnek. Nagyon hiány­zott a válogatott Gulyás, aki bokasérülése miatt a kispadról nézte a mérkőzést. Kitűnt: Szá­jer, Czigler, illetve Mokos. Schmidt Ferenc G Y SE V-Sopron-KSC Szekszárd 85-58 (36-29). Sopron, 400 néző. V: Nagy J., Szlávik. Sopron: Csávás (11), Horváth (4), Mészáros (16/6), Wicks (27), Hollós (17/6). Csere: Ördög (2), Kiss (-), Radnóti (-), Balogh (8). Edző: Magyar András, Sterbencz Tamás. Szekszárd: Berkó (6/3), Madaras (6), Csák (21), Kranyecz (8), Kiefer (6). Csere: Bihari (4), Nagy A. (3/3), Badics (-), Pantalejeva (4). Edző: Guóth Iván. Lassan indult be a kosárgyártás, az ag­resszív és jó védekezés meg­hozta az eredményét, az első tíz perc szekszárdi vezetéssel zá­rult (0-4, 8-12, 13-14). Ekkor a taktikát változtató hazaiak há­rom triplával átvették a veze­tést, 12. perc: 21-17. Mindkét oldalon sok ziccer maradt ki­használatlanul, kevés kosár esett, 18. perc: 30-25. Egy tá­madásnál Berkót olyannyira keményen szerelték, hogy le kellett vinni a pályáról, a meg­ítélt büntetőt Madaras értékesí­tette helyette. A második félidő eleje a csa­patok jó védekezésével és gyenge dobóteljesítményével kiegyenlített játékot hozott, a 27. percben 53—43 volt az állás. Ekkor összeroppant a Szek­szárd, négy perc alatt egyetlen kosarat tudtak szerezni, míg a vasutasok az amerikai idegen- légiós Wicks vezérletével 17 pontot gyűjtöttek és a 31. perc­ben 70-45-re megugrottak. El­dőlt a mérkőzés. Mindkét csa­pat sokat cserélt, rögzítőkötés­sel a térdén Berkó is visszatért a pályára. Újra kiegyenlítetté vált a játék, váltakozva estek a ko­sarak és a GYSEV hozta a kö­zönsége által kötelezően elvárt győzelmet. A szekszárdiak 27 perces jó védekezése kevésnek bizonyult a győzelem megszerzéséhez, hiszen az gyenge dobóteljesít­ménnyel párosult. Kitűnt: Wicks, Mészáros, Hollós, il­letve Csák. Földesi József Dombóvári VMSE­MAFC-Vegyépszer 97-96 (45-52). Dombóvár, 600 néző. V: dr. Páli, Major L. Dombó­vár: Kozma (15/6), Erupkin (20/9), Kis S. (11/3), Kovács N. (18/6), Kis A. (11/6). Csere: Bosznai (3/3), Halmai (11), Kerényi (8), Panta (-). Edző: Molnár István. MAFC-Ve- gyépszer: Milivojsa (14), Bács (10), Bakonyi (29/18), Belloni (9/3), Ronkai (4). Csere: Hor­váth (20), Gergely (6/3), Ken- delényi (4/3). Edző: Kangyal Tibor. A veretlenségi soroza­tának megőrzésére készülő ha­zai csapat ellen a régi mumus MAFC a 3. percben 7-11-re vezetett. Öt perccel később Kis A. triplájával egyenlítettek (16-16) a vasutasok. Távolról remekül dobtak a fővárosiak, elsősorban Bakonyi kikapcso­lása tűnt megoldhatatlan fel­adatnak. A félidő derekán 22-31 -es vendégvezetésnél Molnár edző idő kért, ám ez sem rázta fel fiait, hiszen kö­rülményesen szőtték támadása­ikat, dobási kísérleteik rendre eredménytelenek voltak. A 14. percben már 12 pontra (30-42) nőtt a MAFC előnye, de négy perccel később hét pontot lefa­ragott hátrányából (40-45) a hazai gárda. Szünet után három perc alatt 48-59-re ismét megugrottak a vendégek. A hazai közönség űzte-hajtotta kedvenceit, de nem igen sikerült a felzárkózás. A 30. percben 65-76 volt az ál­lás. A fordulópontot Bakonyi kipontozódása jelentette, a 37. percben 89-86-ra átvette a ve­zetést a Dombóvár. Egy perc múlva 96-91, de még nem dőlt el a találkozó. Annál is inkább, hiszen két másodperccel a lefú­jás előtt Gergely kezében volt a hosszabbítás lehetősége, aki két büntetőt dobhatott, ám a feszült hangulatban a másodikat elhi­bázta, s ez döntőnek bizonyult. A sorrendben hatodik győ­zelmét arató listavezető Dom­bóvár a legnehezebb mérkőzé­sén jutott túl. Győzelmét hallat­lan akaratának és a közönség óriási buzdításának köszön­hette. Kitűnt: Halmai, Erupkin, Kozma, illetve Bakonyi, Hor­váth. Gaál István Ujszászi Márké a vándorserleg Egykoron országos bajnokok, olimpikonok versengtek a Si­pos Márton nemzetközi úszó emlékversenyen, az idei XVI. viadalon már csak egy-két fel­nőtt indulót láthattunk. Az anyagi gondok a magyar úszó­sportban is egyre érezhetőbbek, a két külföldi csapat (a Zenta és a Tmava) kivételével jobbára Szekszárd közeléből érkeztek szakosztályok. A férfiaknál a szlovákok taroltak, míg a nők­nél a pécsi úszók jeleskedtek. A Sipos Márton emlékére rendezett 100 m-es férfi mell­úszást pályafutása során immár harmadszor a kecskeméti Uj­szászi Márk nyerte, így végleg az övé lett a szám győztesének járó vándorserleg. Az össze­tettben a férfiaknál Rastislav Levcik (Tmava) végzett az élen, a hölgyeknél Petrov Júlia bizonyult a legeredményesebb­nek (ANK Pécs). A két legjobb Tolna megyeiként Radva Dórát és Madaras Pétert (Szekszárdi Vízmű SE) jutalmazták. Eredmények: Nők, 100 m mell: 1. Gödöny Petra 1:19,13, 2. Gödöny D. 1:23,39 (mind­kettő Pécsi TÁSI), 3. Varga (Vác) 1:24,61, 4. Taksonyi (Sz. Vízmű) 1:26,29. 100 m pil­langó: 1. Petrov Júlia (ANK Pécs) 1:08,14, 2. Gebhardt Éva (TÁSI) 1:09,66, 3. Sebestyén Eszter (ANK Pécs) 1:12,22 ... 5. Radva (Sz. Vízmű) 1:13,50, 6. Szösz (Bonyhád SE) 1:14,87. 100 m gyors: 1. Sebestyén Esz­ter 1:03,33, 2. Petrov 1:03,76 (mindkettő ANK Pécs), 3. Gebhardt (TÁSI) 1:03,77 ... 6. Szilágyi (Sz. Vízmű) 1:06,60. 100 m hát: 1. Petrov Júlia 1:09,09, 2. Sebestyén 1:10,54 (mindkettő ANK Pécs), 3. Hliva (Vác) 1:14,02, 4. Radva (Sz. Vízmű) 1:14,86. 200 m gyors: 1. Petrov Júlia 2:18,45, 2. Sebestyén 2:19,83 (mind­kettő ANK Pécs), 3. Szilágyi (Sz. Vízmű) 2:19,88. 200 m hát: 1. Petrov Júlia 2:32,32,-2. Sebestyén 2:35,85 (mindkettő ANK Pécs), 3. Radva (Sz. Vízmű) 2:40,95. 200 m pil­langó: 1. Petrov Júlia (ANK Pécs) 2:34,39, 2. Gebhardt (TÁSI) 2:35,70, 3. Radva (Sz. Vízmű) 2:40,58. 200 m mell: 1. Danes Anita (Dunaferr) 2:49,89, 2. Gödöny P. 2:51,00, 3. Gödöny D. 3:00,42 (mind­kettő TÁSI), 4. Taksonyi (Sz. Vízmű) 3:04,47, 5. Heidinger 3:16,42, 6. Tóth 3:17,34 (mindkettő Bonyhád). 4x100 m gyorsváltó: 1. ANK Pécs 4:26,84, 2. TÁSI 4:34,27, 3. Sz. Vízmű „A”. 4:36,44. Férfiak: 100 m gyors: 1. Glöckler Péter (ANK Pécs) 56,45, 2. Hlavaty 56,72, 3. Mi­ronov 57,60 (mindkettő Tmava), ... 6. Madaras (Sz. Vízmű) 59,48. 100 m hát: 1. Levcik Rastislav 1:01,81, 2. Hlavaty 1:02,76 (mindkettő Tmava), 3. Glöckler (ANK Pécs) 1:06,01. 100 m mell (Si­pos Márton emlékére): 1. Uj­szászi Márk (TFSE) 1:10,71, 2. Bodor (Pécsi TÁSI) 1:10,74, 3. Madaras (Sz. Vízmű) 1:15,00. 100 m pillangó: 1. Levcik Ras­tislav 1:03,88, 2. Hlavaty 1:04,26 (mindkettő Trnava), 3. Szabadi (TÁSI) 1:05,77. ... 5. Varga 1:06,08, 6. Madaras 1:06,08 (mindkettő Sz. Vízmű). 200 m mell: 1. Bodor Richárd (Pécsi TÁSI) 2:36,08, 2. Mada­ras (Sz. Vízmű) 2:43,42. 3. Kvasnicka (Tmava) 2:43,95. 200 m pillangó: 1. Levcik Ras­tislav (Tmava) 2:22,16, 2. Nagy-Ajtai 2:29,21, 3. Jeney 2:36,77 (mindkettő ANK Pécs), 4. Vizdár 2:37,57, 5. Madaras 2:38,97 (mindkettő Sz. Vízmű). 200 m gyors: 1. Levcik Rastis­lav 2:04,51, 2. Mironov 2:08,09, 3. Lehvta 2:08,61 (mindhárom Trnava).. .6. Vizdár (Sz. Vízmű) 2:13,20. 200 m hát: 1. Levcik Rastislav 2:16,34, 2. Mironov 2:24,00 (mindkettő Tmava), 3. Stadler (Baja) 2:30,49 .. .6. Hámori (Bonyhád) 2:32,27. 4x100 m gyorsváltó: 1. Tmava 3:58,78, 2. ANK Pécs 4:02,38, 3. TÁSI 4:07,26. Kézilabda NB I/B. Továbbra is nyeretlen a Földvár Dunaföldvári VKSE-Pest- szentlőrinc 17-17 (9-10). Tolna, 200 néző. V: Haran­gozó, Modovárszki. Duna- iöldvár: Pálinkás- Dukai 2, Hegedűs 1, Pesei 1, Györkő 3, Orova 6, Szauter 2. Csere: Mestyán (kapus), Polgár 2. Edző: Orova Tamás. Három­perces gólszünet után a főváro­siak szereztek vezetést. Mind­két oldalon szorosan, kemé­nyen védekeztek. A vendégeket a hajdani 168-szoros válogatott Kovács Mihály mozgatta ügye­sen, akik a 7. percben már 0-4- re vezettek. Dukai szép egyéni alakítás végén lőtte a földváriak első gólját, majd Szauter 2^1-re szépített. Kapust cseréltek a há­zigazdák, ám Mestyánt bünte­tőből gyorsan fel is avatták. A félidő derekán 5-7, nemcsak a játékosok, a bírópáros is gya­korta hibázott. Egységesebb, tudatosabb volt a lőrinciek csa­patjátéka. Ezzel együtt is a 23. percben egy gólra (7-8) csök­kent az előnyük, majd erejüket igazolandó, emberhátrányból is gólt szereztek. A szünet szemlátomást jót tett a földváriaknak, akik ren­dezték soraikat és a második percben Orova 10-10-re egyen­lített, Györkő révén pedig elő­ször a találkozó során a veze­tést is átvették. Fej-fej melletti küzdelem folyt, felváltva estek a gólok, ám jobbára a lőrinciek futottak a pénzük után. Sőt, a 43. percben 15-12 a hazaiak javára, miközben Pálinkás két büntetőt hárított. Sajnos, a foly­tatásban az eladott labdákkal magukra húzták ellenfelüket Dukaiék, sőt, Pesei kettős em­berhátrányban hétméterest hi­bázott. Az 52. percben 16-14- nél a fővárosiak időt kértek, majd fokozatosan egyre papri­kásabbá vált a hangulat. Patta­násig feszültek az idegek mindkét oldalon a sorozatos ki­állítások közepette. A nagy ro­hanásban egyetlen gólra apadt a földváriak előnye, ráadásul két­szer emberhátrányba hozták önmagukat. Még így is úgy tűnt, hogy sikerül megtartani a minimális előnyt, de 13 másod­perccel a lefújás előtt a vendé­gek büntetőből egyenlítettek. Önmagát okolhatja a Duna- földvár gárdája, hiszen győ­zelmet engedett kicsúszni a ke­zéből. (fekete)