Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-24 / 249. szám

8. oldal Sport 1995. október 24., kedd Labdarúgó NB III. Megkönnyezték a vitatható büntetőt a szekszárdiak Pécsi PTSE-Gerjen 3-2 (0-1). Gerjen, 200 néző. V: Kovács J. Pécs: Kende- Ko- ronics, Kaufmann, Soós, dr. Gelencsér- Jordanov, Berta, Schweigert (Ami- gya), Stern- Kovács, Had­nagy (Hüber). Edző: Csor­dás István. Gerjen: Prant- ner- Gyenis, Wiesner, Kiss, Kern, Horváth G.- Farsang, Palásti (Kollár), Varga- Pusztai, Andi (Beda). Edző: Teszler Vendel. A 31. perc­ben Farsang a 16-os baloldali sarkáról végzett el szabadrú­gást, a labda a hosszú sarokba vágódott. 0-1. A 48. percben Gyenis kézzel ütött a gólba tartó labdába, 11-es és kiállí­tás. A büntetőt Kovács érté­kesítette: 1—1. Egy perccel később Farsang beadását Kol­lár négy méterről a bal alsó sarokba fejelte. 1-2. Az 50. percben Stem 20 méteres gyenge lövése Prantner lába között jutott a hálóba. 2-2. Az 55. percben Kovács 25 méte­res szabadrúgása a bal felső sarokba vágódott. 3-2. A nagy egyéni hibákat vétő gerjeniek győzelmet engedtek ki a kezükből. Jók: Kende, Kaufmann, Kovács, illetve Farsang, Kiss, Horváth. Szebényi Béla Bonyhád-Sellye 2-0 (0-0). Bonyhád, 300 néző. V: Nagy. Bonyhád: Boga­ras- Szabó, Csordás, Kiss, Darabos- Baumann, Szlama, Máté (Töpfner), Stumpf- Papp (Pfeifer), Palkó. Edző: Kiss János. Sellye: Regős- Csorba, Knézics (Bodor), Forral, Varga- Becker, Belvári (Tóth), Vásáros, Hirt- Ma­jor (Hahner), Varga. Edző: Lőrincz Sándor. A 47. perc­ben Máté szögletét Stumpf közelről a léc alá lőtte. 1-0. A 80. percben Baumann ment el a jobb oldalon, beadását köve­tően nagy tömörülés támadt a kapu előtt, végül Szlama állí­totta be a végeredményt. 2-0. A minden részében jobb bonyhádi csapat megérdemel­ten tartotta otthon a három bajnoki pontot. Jók: Szlama, Máté, Baumann, Stumpf, il­letve Regős, Knézics, Becker. Kiszler Ferenc Bátaszéki SE-Balatonke- resztúr 5-0 (0-0). Bátaszék, 500 néző. V: Győri. Báta­szék: Kocsis- Izsák, Kova- csics, Kőkúti (Hauwasser)- Brecska (Onódi), Bojás, Po- zsár (Keller), Szabados- Pankovics, Szentmártoni, Zalai. Edző: Topor István. Balatonkeresztúr: Matucza (Újhelyi)- Kozma P., Berta, Fülöp (Kozma L.)- Horváth L., Fonnyadt, Olty, Horváth T., Bakos- Horváth Cs., Lancz. Edző: Horváth Csaba. A 47. percben Zalai szemfüles góllal szerzett ve­zetést 1-0. Az 58. percben a szabadon hagyott Szentmár­toni közelről növelte csapata előnyét. 2-0. A 61. percben Brecska remek átadását Pan- kövics ollózva lőtte a vendé­gek hálójába. 3-0. A 85. percben Szabados került a védők mögé, és kisodródva, nehéz szögből kilőtte a hosz- szú sarkot. 4-0. A 89. percben Zalai szögletét követően Pan- kovics fejelt a hálóba. 5-0. Az első félidőben még nem bírt a hazai csapat a szervezet­ten védekező vendégekkel, de a szünet utáni jó játékával „kiütötte” az újonc együttest. Jók: Szabados, Szentmártoni, Zalai, illetve Horváth T. Illés Béla Paksi SE-Balatonfóldvár 2-0 (1-0). Paks, 500 néző. V: Georgiou. Paks: Heizler- Prantner, Erdélyi, Somo­gyi- Wolf, Ács (Feer), Borsi, Kovács Z., Kródi (Radics)- Benedeczki, Kulcsár (Sánta). Edző: Patkós Ist­ván. Balatonföldvár: Ko­vács J.- Farkas, Sashegyi, Beleznai, Németh- Béres, Horváth, Héjjas, Grúber- Végh (Szabó), Hosszú (Jä­ger). Edző: Karasz János. A 10. percben Kovács Z. 17 mé­teres szabadrúgása a kapus kezéről a jobb kapufára, majd onnan az ellenkező sarokba vágódott. 1-0. Az 56. percben Németh kiállítva. A 61. perc­ben Wolf beadását Kulcsár az ötösről a rövid sarokba csúsz­tatta. 2-0. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen elsősorban a csapatok védőmunkája di­csérhető. Jók: Erdélyi, Wolf, Borsi, Kulcsár, illetve Sashe­gyi, Kovács J., Horváth. Zerza József Komló-Dunaszentgyör- gyi Limex SE 0-0. Komló, 400 néző. V: Böröczi. Komló: Herbert- Farkas, Virovácz, Tigyi, Bódis- Pörs (Kolesánszky), Dö- mény, Nagy B., Bock (Bodor T.)- Váradi, Béres (Máté). Edző: Kovács Lajos. Duna- szentgyörgy: Tibai- Debre­ceni, Varga, Aradi, Káldi (Benedek)- Sörös, Dienes, Kovács, Boros- Bíró (Gyöngyösi), Hajpál, Dru- bits. Edző: Horváth Péter. Alacsony színvonalú, gyenge mérkőzésen a vendégcsapat rászolgált az egyik pontra. DD Gáz-UFC Szekszárd 1_0 (0-0). Pécs, 700 néző. V: Král. DD Gáz: Tábit- Mik­lós, Vukmann, Palaczky- Kiszely, Takács (Schnei­der), Hasenauer, Pál (Pan- csó), Kulcsár- Szabó K., Kaszás (Nagy Cs.). Edző: Réfi Gábor. Szekszárd: Czi- ráki- Horváth, Novák, Sztehló, Volár- Nagy G., Cseke, Hanák (Veszter- gombi), Mészáros- Nagy S. (Galambos), Bozsér. Edző: Kniesz Mátyás. Az NB III. Dráva-csoportjának két leg­jobb csapata játszott egymás­sal. A nézők - különösen a második félidőben - kiváló mérkőzést láthattak. A vesz­tes UFC csapatából a lefújás után többen sírva fakadtak, így fájlalták azt, hogy szerin­tük jogtalan 11-essel kaptak ki. G: Palaczky (11-esből). Móczán Zoltán További eredmények: PVSK-Beremend 2-0, Mar- cali-Balatonlelle 5-0. Totó * A totó 42. heti szelvényein szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Győr-Pécs 1-0 1 2. Vác-MTK 2-1 1 3. Freiburg-Hamburg 0-3 2 4. St Pauli-B. München 0-1 2 5.1860 Mün.-Karlsruhe 1-1 x 6. Stuttg.-Frankfurt 3-2 1 7. Bari—Cagliari 3-0 1 8. Cremonese-Atalanta 1-1 X 9. Inter-Lazio 0-0 x 10. Juventus-Padova 3-1 1 11. Piacenza-Napoli 0-1 2 12. Roma-Parma 1-1 X 13. Udinese-Torino 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Vicenza-Milan 1-1 X Kosárlabda NB I. Az ASE és a KSC vidéki bravúrja Atomerőmű SE-Soproni Ászok KC 93-75 (41^12). Sopron, 800 néző. V: Forrai, Major Gy. Atomerőmű SE: Siska (2), Gulyás (29), Kova- csevics (15), Munteán (11), Maljkovics (27/9). Csere: Doma (6), Mokos (3/3). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Sopron: Csirke (12), Milato- vics (12), Zsivanovics (17), Farkas (9/3), Turcsán (16/3). Csere: Varga (3/3), Szlávik (2), Tóth (2), Molnár (2). Edző: Kamarás György, Meszlényi Róbert. Jól kezdtek a paksiak, 4-0-ra vezettek, de a Sopron Csirke révén egyenlí­tett, majd a vezetést is átvette. Az 5. percben 8-9 volt az állás. Ezután is a házigazdák léptek fel támadólag, az atomvárosiak kissé megtorpantak. Zsivano­vics találataival a 10. percben 16-19-re növelte előnyét a vendéglátó csapat. A folytatás­ban is tartotta előnyét a házi­gazda, elsősorban Turcsán jó­voltából, míg a paksiaknál Gu­lyás ponterőssége volt dicsér­hető. A 15. percben 26-30-ra módosult a találkozó állása. A félidő hajrájára feljött a Duna- parti gárda, Kovácsevics, va­lamint Munteán kosaraival mi­nimálisra csökkentette hátrá­nyát. Fordulás után a vendégek Maljkovics tripláival és a pa­lánk alatt megszerzett lepatta­nókból Kovácsevics révén vol­tak eredményesek. A 25. perc­ben 54-ú8-ra a vezetést is át­vették Munteánék. A folytatás­ban is a paksiak tartották kéz­ben az irányítást, jó védekezés­sel és eredményes támadásbefe­jezéssel a félidő derekán már 69-56-ra vezettek. A házigaz­dák nagy igyekezetükben jobb­nál jobb helyzetekben hibáztak, ezt Gulyásék kíméletlenül ki­használták. A 35. percben 77-62-re módosult az állás. Há­rom perccel később Doma ki­pontozódott a vendégeknél. A végjátékban is a paksiak aka­rata érvényesült, az utolsó má­sodpercekben Mokos állította be a találkozó végeredményét. Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Az első játékrészben fegyelmezetten és jól játszott a Sopron, szünet után azonban erőnlétben és csapatjátékban is felülmúlta ellenfelét az ASE. Kitűnt: Gulyás, Munteán, Maljkovics, illetve Turcsán, Zsivanovics. Schmidt Ferenc Dombóvári VMSE-Fehér- vár KC 106-86 (53-41). Dombóvár, 400 néző. V: Pa- rádi, Rátvay. Dombóvár: Kozma (5/3), Erupkin (36/15), Kis S. (4), Kovács N. (12), Bosznai (11/9). Csere: Kis A. (15/6), Kerényi (8), Halmai (9/6), Panta (6), Mol­nár (-). Edző: Molnár István. Fehérvár KC: Pálkerti (4), Kertész (14/6), Gombos (11/3), Rajkó (10), Kablar (31/3). Csere: Veress K. (14), Veress M. (2), Andó (-). Edző: Zsigmond Mihály. Nagyszerűen kezdtek a haza­iak, Erupkin harmadik tripláját követően 11—5-ös állásnál a vendégek időkérésre kénysze­rültek. A 6. percben feljöttek a fehérváriak 16-12-re. Ä félidő derekán növelte előnyét a vasu­tascsapat, és 30-18-ra elhúzott. Negyedórányi játék után már 18 pont volt a két csapat közötti különbség: 44—26. A félidő vé­gére kissé felzárkóztak a ven­dégek, de így is megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre a hazaiak. A második félidő a nagy kedvvel és eredményesen ját­szó Erupkin tripláival folytató­dott. Még két perc sem telt el a második félidőből és a hazaiak újfent 18 pontos előnyre tettek szert. 59-41. Továbbra is a ha­zaiak akarata érvényesült a pá­lyán és a 37. percben kerek „húszra” nőtt a két csapat kö­zötti különbség. 95-75. Az utolsó percekben a fiatalok is lehetőséget kaptak, akik játé­kukkal nem okoztak csalódást. A minden csapatrészében jobb hazai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Kitűnt: Erupkin (a mezőny leg­jobbja), Bosznai, illetve Kabar. Gaál István KSC Szekszárd-Univer- Petőfi Nyomda KKC 79-70 (48-39). Kecskemét, 400 néző. V: Missura, Gorka. Szek­szárd: Berkó (4/3), Csák (21), Kranyecz (8), Kiefer (26/9), Badics (-). Csere: Madaras (17), Pantalejeva (3). Edző: Guóth Iván. Kecskemét: Ko­vács (13), Fábián (26), Darida (2), Fück (4), Iljasenkó (21). Csere: Molnár (2), Jäger (2). Edző: Tóth Viktor, Ábel Jó­zsef. Bár az első kosarat Kra­nyecz révén a vendégek szerez­ték, a 4. percben 2-8-ra alakult az eredmény a hazaiak javára. Kiefer 9 pontja és Berkó trip­lája révén azonban a 7. pefcben újra a szekszárdi lányok vezet­tek 16-12-re. Tóth edző időké­rése egy rövid periódusra sike­resnek bizonyult, mivel a 10. percre csapata 19-20-ra átvette a vezetést. Ekkor csereként pá­lyára lépett Pantalejeva, a szek­szárdiak új idegenlégiósa, aki először büntetőből,' majd kö­zéptávoli dobásból szerzett pontokat. A szekszárdiak re­mek védekezésének köszönhe­tően a következő öt percben a 17 dobott pontjukra, a hazaiak csak hattal tudtak válaszolni (15. perc: 36-26), így a félidő végének kiegyenlített játéka el­lenére Csákék megnyugtató ve­zetést szereztek. A második félidő elején jött a már szokásossá váló szek­szárdi kosárínség, csak az 25. percben sikerült először a gyű­rűbe találni. Mindez felhozta a hazaiakat (45^18), akik a tom­boló szurkolótábor örömére a 32. percben egyenlítettek, sőt két perccel később már 62-63- ra a vezetést is átvették. Guóth edző időkérése újra rendezte a sorokat. A Berkó vezérletével feljavuló védekezés, és az örökmozgó Madaras tíz pontja révén elhúzott a Szekszárd. A végeredmény Kiefer utolsó pil­lanatban dobott triplájával ala­kult ki. Kitűnt: Madaras, Berkó, Kiefer, illetve Iljasenkó, Fá­bián. Guóth Iván: - A hírős város oroszlánbarlangjában megszer­zett idei első idegenbeli győ­zelmünk óriási fegyvertény. El­sősorban fegyelmezett védeke­zésben múltuk felül ellenfelün­ket, saját palánkunk alatt játé­kosaim kifogástalan teljesít­ményt nyújtottak. A következő feladat: a dobóbiztonság és a támadó palánk alatti munka ja­vítása. Földesi JózseJ Ökölvívó Junior OB, Paks Országos csapatbajnok a Paksi SE Négynapos előcsatározásokat követően vasárnap érkezett fi­náléjához Pakson az ökölvívó junior országos bajnokság, mely a selejtezőkön nyújtott teljesítmények után nem várt szép paksi sikert hozott. Áz utolsó napon szorítóba lépő öt paksi legény közül Solt, Dohárszki, Halász és Engler a dobogó legfelső fokáig küz­dötte fel magát. A Duna-partiak emellett további egy ezüst és két bronzérmet is szereztek. Az ASE-sportcsarnokba kilá­togató mintegy 300 néző a dön­tők során több izgalmas, látvá­nyos összecsapásnak lehetett szemtanúja. Ahogy emelkedtek a súlycsoportok, úgy nőtt a színvonal is. A döntő eredményei (elöl a győztesek): 48 kg: Ladá- nyi-Balogh: Egy jól irányzott Ladányi ütés után a második perc elején röpült a törülköző. 1. Ladányi (Vasas), 2. Ba­logh (Szeged), 3. Kolompár (Tájfun) és Kónya (Sárospa­tak). 51 kg: Betori-Császár: Be­töri kétszer megsorozta ellenfe­lét, akire rászámoltak, a fővá­rosi Császár edzője feladta a mérkőzést. 1. Betöri (Sárospatak). 2. Császár (KSI), 3. Lakatos (Paksi SE). 54 kg: Kiss N.-Naszadi: A harmadik menetben a mohácsi Kiss döntő fölényét hirdették ki a bírák. 1. Kiss N. (Mohács). 2. Naszadi (Vasas), 3. Szabó (Va­sas) és Soltész (Eger). 57 kg: Solt-Jónás: A nap mérkőzésén az erőteljesebb paksi versenyző győzött. 1. Solt (Paksi SE), 2. Jónás (Székesfehérvár), 3. Fidel (Va­sas) és Gerebecz (Szeged). 60 kg: Asztalos-Sulák: A há­rom menet után a pontozógép 9:9-es döntetlent jelzett, de az arányszámítás után Asztalos győzelmét hirdették. 1. Asztalos (Eger), 2. Sulák (Paksi SE), 3. Szenyán és Sánta (mindkettő Vasas). 63,5 kg: Dohárszki-Szíj- jártó: A harmadik menetben Dohárszki erős vérzése miatt a vezetőbíró beszüntette a mér­kőzést, ám 12:8 arányban a ha­zaiak öklözője nyert. 1. Dohárszki (Paksi SE), 2. Szíjjártó (Vecsés), 3. Szűcs és Hízó (mindkettő UTE). 67 kg: Nemes-Hajdú: Az esélyesebb Hajdú nem találta Nemes jobb egyeneseinek el­lenszerét. 1. Nemes (UTE), 2. Hajdú (Vasas), 3. Nagy T. (Kiskunfél­egyháza) és Cselovszky (Bé­késcsaba). 71 kg: Durányi-Dolgos: Hat perc üresjárat után mindketten belekezdtek, Turányi egy ár­nyalattal jobbnak bizonyult. 1. Turányi (UTE); 2. Dolgos (KSI), 3. Balogh Gy. (Csepel) és Énekes (KSI). 75 kg: Halász-Bencsik: Az első menetben Bencsikre két­szer számoltak, röpült a törül­köző. 1. Halász (Paksi SE), 2. Ben- csik (UTE), 3. Szalai (Székes- fehérvár) és Balázs (Eger). 81 kg: Major-Kiss L: Kilenc perc dulakodás és kevés érté­kelhető ütés után Major győ­zelmét hirdették. 1. Major (Hajdúböször­mény), 2. Kiss L. (Vecsés), 3. Nagy R. (Hódgép). 91 kg: Engler-Szolyák: Már a mérkőzés első percében Eng­ler döntő fölényét hirdette a ve­zetőbíró. 1. Engler (Paksi SE), 2. Szo- lyák (Sopron), 3. Oláh (Tatabá­nya) és Nagy A. (Sashegy). +91 kg: Szilágyi-Rostás: Rostásra kétszer számolt a ve­zető bíró, ezért edzője már az első menetben feladta a további küzdelmet. 1. Szilágyi (Mezőtúr), 2. Rostás (Debrecen), 3. Mozsár (Paksi SE) és Tóth Cs. (UTE). , A pontverseny végeredmé­nye: 1. Paksi SE 25, 2. Újpesti TE 16, 3. Vasas 15 ponttal. A paksiak ezzel elnyerték a leg­jobb csapatnak járó TREND-FIX Kupát. Az alsóbb súlycsoportok leg­jobb versenyzőjének Solt And­rás (Paksi SE), a felső súlycso­portoké pedig Nemes Norbert (UTE) bizonyult. A legharcosabb versenyző különdíját Sulák András (Paksi SE) kapta. A legeredménye­sebb edzőknek járó díjat a Bal- zsay-Feil-Kajtár paksi trió ér­demelte ki. Az 57 kg-os Solt András (fehér nadrágban) szerezte az első paksi aranyérmet FOTÓ: BAKÓ Zerza JózseJ