Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-12 / 240. szám

1995. október 12., csütörtök Sport 9. oldal Németh negyedik bajnoki címe Németh Máté Az idén Székesfehérvár adott otthont az országos kismaratoni futóbajnokság­nak. Megyénkből három egyesület, az AC Szekszárd, a Dombóvári VMSE, vala­mint a Sportolna Triatlon és Futóklub atlétái álltak rajt­hoz. A legjobb eredményt a szekszárdi Németh Máté érte el, aki a 14 éves fiúk között megnyerte a ver­senyt. A Sportolna fiatal te­hetsége az idén immár a ne­gyedik országos bajnoki győzelmét gyűjtötte be. Eredmények. 13 éves fiúk (6 km): 9. Kovács Krisztián (AC Szekszárd) 22:07. 14 éves fiúk (10 km): 1. . Németh Máté (Sportolna) 34:19. 15 éves (10 km): 12. Módos László (Sportolna) 36:55. Serdülő „A” fiúk (15 km): 4. Spor­tolna Triatlon és Futóklub (Csillag Balázs 50:53, Klop­fer Csaba 54:00, Elter Ba­lázs 55:12, Szabó János 57:36). Szombaton: ősz végi túra A Szekszárdi Kórház Sport­kör és a Bonyhádi SE ter­mészetjáró szakosztályai október 14—én, szombaton közös szervezésű nyílt tú­rára invitálják a megye ter­mészetbarátait. A Mecseknádasd-Réka- völgy-Templomhegy-Apát- varasd telep-Heszkereszt- Ófalú útvonalon rendezik meg a mintegy 15 kilométe­res távú „Ősz végi túrát.” Találkozás az autóbusz pá­lyaudvaron: Szekszárdon 8, Bonyhádon 8.30 órakor. Utazás a harkányi menet­rendszerinti járattal a Mé- cseknádasd temetői megál­lóig. A hazautazás 16 órakor különjáratú busszal Ófalu­ból történik. AJÁNLATUNK: szieszta gázkályhák, olajradiátorok, hősugárzók, műanyag kertibútorok, turista gázfőzők és gázlámpák, hátizsákok, hálózsákok, kerékpárok utánfutó alkatrészek széles választékban kaphatók. Hargitai Üzletház Weekend Szaküzlet Szekszárd, Kossuth L u. S. Telj 74/315-214 (73749) FARMERVÁSÁR Pakson, a Városi Művelődési Központban október 13-án, pénteken 10-18 óráig. Női, férfi, gyermeknadrágok, ingek, szoknyák, dzsekik színesben és extra méretben, kedvező áron kaphatók. (78905) OLDALHÁLÓ ’95 Kézilabda NB I. Dicséretes szereplés a bajnok ellen FTC-Ferropatent-Lazúr SE Szekszárd 35-21 (14-9). Nép­liget, 300 néző. V: Bányász, Némedi. FTC: Farkas A.- Becz 1, Tóth 4, Kökény 6, Pá­dár I. 2, Farkas Á. 11/6, Fieb- ler 2. Csere: Kerner (kapus), Takács 5, Horváth L. 1,Kul­csár 1, Kertész 2. Edző: Né­meth András. Szekszárd: Böcking- Kovács, Jancsarova 1, Dejtári 3, Mandzsics 10/2, Károlyi 1, Pádár M. 5. Csere: Flick (kapus), Rozsos 1, Bá- lintné, Horváth B. Edző: Pánczél Barabás. A bajnok fe­rencvárosiak komplett csapatá­ból csak Szarka hiányzott ki­sebb sérülés miatt. A válogatott Farkas Ágnes nyitotta a gólok sorát, majd ismét ő volt ered­ményes hétméteresből: 2-0. A szekszárdiak a 4. percben Man­dzsics, illetve Pádár M. góljai­val egyenlítettek. Dejtári ezután kétszer is eredményesnek bizo­nyult és kilenc perc elteltével 3-4 a vendégek javára. Böc­king nagyon jól védett, és a Kosárlabda NB I. Diósgyőri KSK-KSC Szek­szárd 117-57 (67-35). Szek­szárd, 300 néző. V: Major Gy., Várhalmi. DKSK: Ba­logh (10), Rausch (7/3), Hardmon (16), Zsolnai (23/6), Mosley (33). Csere: Tasnádi (6), Hollósy (9), Sitkéi (7/3), Orbán (6/6). Edző: Király Sándor. Szekszárd: Berkó (15/3), Madaras (10), Kra- nyecz (8), Kiefer (12), Badics (3) . Csere: Bihari (3), Szabó (4) , Nagy R. (-), Nagy A. (2). Edző: Guóth Iván. Miután Csák belázasodott és nem tudta vállalni a játékot, így a KSC a legjobbját nélkülözve igazán csak az esélytelen nyugalmával léphetett pályára. Az első per­cek ideges kapkodása után a DKSK vette át az irányítást, és fokozatosan elhúzott. Ä vendé­gek kemény, agresszív védeke­zése nem ízlett Berkóéknak, így akcióból nem is igen tudtak pontot szerezni. A 6. perc vé­gén 19-8-nál hazai időkérés, ám a folytatás is a vendégek fö­csapattársai is fegyelmezetten kézilabdáztak, ennek eredmé­nyeként a 12. percben még mindig 4-5-re a szekszárdiak vezettek. Negyedóra elteltével 6-6-ot mutatott az eredmény- jelző. A folytatásban aztán fo­kozatosan kezdett kidombo­rodni a zöld-fehérek erőfölé­nye, de Böcking továbbra is remekelt, így csak egy-két gól­lal vezettek a hazaiak. A 28. percben Kökény negyedik talá­latával négygólosra nőtt a Fradi előnye. Szünet után cserékkel frissí­tette csapatát ,a hazaiak szemlá­tomást elégedetlen szakveze­tője. A második félidő elején Pádár Margit találataival tar­totta ötgólos hátrányát a vendé­gegyüttes. A 35. percben: 16—11. A következő percekben egyre jobban megugrott az FTC. A 44. percben a hazaiak válogatottja, Pádár Ildikó be­lőtte első gólját, miközben a „hugi”, Margit már öt gólnál tartott a szekszárdiaknál. Man­lényét hozta. Egy-egy szép szekszárdi megoldást nagy taps kísért, a félidő derekán a ven­dégek amerikai légiósai is ma­gukra találtak. A lepattanók megszerzésében mindkét pa­lánk alatt a diósgyőriek jeles­kedtek, a 13. percben 36-20-ra vezettek. Guóth edző második idejét is kikérte. A KSC bosz- szantó átadási hibáira, eladott labdáira nehéz lenne magyará­zatot találni, annál is inkább, hiszen azokból a DKSK rendre növelte előnyét. A 15. percben már 44-22 volt az állás, Mosley négy személyi hibával vezér- egyénisége volt csapatának. Fordulás után a DKSK ott folytatta, ahol az első játékrészt abbahagyta: agresszív védeke­zéséhez gyors, ponterős táma­dójáték párosult. A 24. percben 77-35, a vendégeknél a csere­emberek is kezdők lennének Szekszárdon. Ekkor ugyanis már egyértelműen az történt a pályán, amit a diósgyőriek akartak, a KSC viszont sajnála­dzsics sikeres átlövésével két perc múlva a vendégek ismét feljöttek „ötre”: 22—17. To­vábbra is sűrűn potyogtak a gó­lok s a 48. percig (25-20) meg­lehetősen jól tartották a lépést a vendégek a házigazdákkal. Az­tán 25-20 után zsinórban, saj­nos hét gólt lőttek a fradisták, Pánczél edző időt kért. Ennek ellenére a hazaiak folytatták a gólgyártást, Mandzsics a lefú­jás előtt csak tíz másodperccel szakította meg a 12 perces szekszárdi gólképtelenséget. A házigazda ferencvárosiak kicsit lekezelték a vendégeket, akik ezt kihasználva méltó el­lenfélnek bizonyultak a mérkő­zés elején. A folytatásban is - az utolsó tíz percet kivéve - jó teljesítményt nyújtottak Man- dzsicsék, 21 gólt lőni a bajnok­csapat otthonában mindenkép­pen dicséretes teljesítménynek számít. Jók: Farkas Á., Kö­kény, Tóth, Farkas A., illetve Mandzsics, Böcking, Pádár M.-teszi­tos módon szánalmas statiszta szerepre kényszerült. Rausch kipontozódott, a hazaiak pedig leblokkoltak, hiszen 8 perc alatt egyetlen pontot sem szereztek! A félidő derekán megkezdődött a találgatás: vajon ki szerzi a DKSK 100. pontját. Nos, erre a 35. perc adott választ, amikor Zsolnai talált a gyűrűbe. Ekkor már Madaras is kipontozódott a hazaiaknál. A hajrában mindkét csapat kevés gondot fordított a védekezésre, a nagy rohanás­ban Zsolnai ponterősséggel tűnt ki. A hazaiaknál Badics, majd Bihari is begyűjtötte ötödik személyi hibáját. Amint az várható volt, papír­forma győzelmet aratott Király Sándor együttese. A diósgyő­riek minden csapatrészükben jobbnak bizonyultak a házigaz­dáknál, s magabiztos győze­lemmel tértek haza. Kitűnt: Mosley, Zsolnai, Hardmon, il­letve sajnos, a hazaiaknál nem akadt kiemelkedő teljesítmény. (fekete) Pontot érő Topor-taktika Az NB III. Dráva-csoportjá- ban sokan a Pécsi VSK együt­tesében látják az egyik bajno­kaspiránst. Éppen ezért a pécsi vasutasok otthonából pontot rabolni egyértelmű sikernek számít. Éz a bravúr a legutóbbi fordulóban éppen a Bátaszéki SE gárdájának nevéhez fűző­dött. — Nem a legjobb előjelek­kel készültünk a PVSK elleni 90 percre, hiszen a Komlóval vívott mérkőzésen tovább nőtt sérültjeink száma. Tudtuk, hogy ellenfelünk jó erőkből álló együttes, hiszen Mészáros a válogatottban is letette névje­gyét, a többiek pedig rutinos NB II-esnek számítanak, takti­kánkat a szoros emberfogásra építettük. Nem csupán a három pécsi csatárt, hanem a középpá­lyásokat is szorosan követtük. Az irányító Mészárost sikerült kikapcsolnunk a játék szerve­zéséből. Ehhez játékosainknak sokat kellett futni, szervezetten és fegyelmezetten kellet véde­kezni. így már a középpályán megszűrtük az induló támadá­sokat. A megszerzett labdákkal gyorsan átjátszottuk a pálya középső harmadát, két előretolt tá,adónk mellé a középpályá­soknak is sikerült felzárkóz­niuk. A sok mozgásuk eredmé­nyeképpen több helyzetet alakí­tottunk ki. Sikerünk egyik fő tényezője, hogy játékosaink el­hitték: van keresnivalónk a PVSK otthonában. Bízom benne, hogy vasárnap Bere- menden is hasonló felfogásban játszunk, s az előző négy fordu­lóhoz hasonlóan pontot, vagy pontokat tudunk szerezni. Vé­gezetül szeretném megköszöni a bennünket elkísérő szurkoló­ink biztatását - hallottuk Topor István bátaszéki vezetőedző sommázatát. Új edző Decsen Még a legöregebb decsi szurkolók sem emlékeznek arra, hogy kedvenceik mikor kezdtek bajnoki évadot a mos­tanihoz hasonló harmatos pro­dukcióval. Eközben az a bizo­nyos páternoszter igencsak az alsóházi régióba zuhant a decsi legénységgel. Nyolc forduló után hat pontjuk van, közben pedig már a második edzőt „fo­gyasztják”. — Csupán két hete vagyok Decsen, így aztán az őszi fordu­lók korábbi eredménytelensé­gét nem az én tisztem minősí­teni. Engem a jelenlegi kátyú­ból való kivezető út megtalá­lása foglalkoztat - mondta Laki Zoltán, aki a Harci KSC edzői kispadját cserélte fel a decsie- kére. — A kivezető úton az első biztató lépés a kakasdi győze­lem volt? — Igen. Miután elvállaltam a csapat szakmai munkájának irányítását, a játékosokkal meg kellett értetnem, hogy igenis alapvetően fontos az edzésre já­rás. Hiába van választási lehe­tőség a játékosokban, ha a fe­jekben nem teszünk rendet. Örülök, hogy Kakasdon önma­gukhoz képest már maximális teljesítményt nyújtottak, ami ráadásul csapatfegyelemmel is párosult. Úgy érzem, ha az edzésmunkában még előbbre jutunk, valamint az erőnléthez kellő taktika is párosul, akkor az eredmények sem maradnak el. Decsen nagyon szeretik a futballt, magát a csapatot, de az őszi sikertelenség kétségtelenül a szurkolók kedvét is szegte. Minden igyekezetemmel azon leszek, hogy a nézőket vissza­csalogassam a pályára. — Csak a bentmaradás az egyedüli cél Decsen? — Nem. Most az őszi hajrá­ban a felzárkózás a célunk, ta­vasszal pedig szeretnénk egy jó középcsapattá válni. Szilágyi: »Még korai az NB II-rőI beszélni” — Osztod azt a véleményt, miszerint sportvezetőként az utóbbi hat hétben több gratulá­ciót kasszíroztál be, mint az el­múlt tíz évben összesen ? - kér­dezem Szilágyi Dezsőtcíl, az UFC 'Szekszárd ügyvezető igazgatójától. ■— így igaz, sokan gratulál­tak. Örömöm attól vált teljessé, hogy a gratulálok egy része „rá is mozdult” csapatunkra, s tá­mogatását helyezte kilátásba. — Szükség is lesz rá, hiszen ahogy elnézem a fiúk eredmé­nyes pontvadászatát, úgy tűnik, hogy egy árva petákot sem akarnak prémiumkeretükből a pénztárban hagyni. — Remekül megy az NB III-as felnőtt csapatunknak. A győzelmekért a klub szerény lehetőségei közepette megkap­ják a prémiumot, de továbbra is legfontosabb feladatnak az utánpótlás-nevelést tartjuk, amihez ugyancsak szükségünk van a szponzori támogatásokra. — Sokan pedig már az NB Il-es esélyeket latolgatják. — Én is hallottam, de korai­nak tartom a magasabb osztály­ról való elmélkedést. Vélemé­nyem szerint a szakmai, szemé­lyi és tárgyi feltételek részben ugyan adottak, csakhogy az NB II. rendkívül költséges. Szám­szerűsítve, mintegy 15-20 mil­lió forintot igényelne, ahhoz vi­szont jelenleg még nem adott a gazdasági hátterünk. Merem remélni, hogy a sajátnevelésű játékosok alkotta csikócsapa­tunk további sikereivel új tá­mogatókat nyerünk meg klu­bunk számára, s akkor enyhül­nek pénzügyi gondjaink. Fekete László Tíz magyar tornász az olimpián A Sabaében kedden befejező­dött tornász egyéni és csapat­világbajnokság eredményei alapján kialakult az 1996-os at­lantai olimpia mezőnye is. Az ötkarikás játékok csapatverse­nyében a világbajnoki 1-12. he­lyezett válogatottak teljes csa­pattal, azaz hét-hét versenyző­vel indulhatnak. A 13-15. he­lyezettek 3-3, a 16-18. helye­zettek pedig 2-2 tornászt indít­hatnak. Ennek alapján eldőlt az is, hogy Magyarországot tíz tornász képviselheti a jövő évi nyári játékokon. A női váloga­tott 9. helyezése azt jelenti, hogy Maráczi Emőné szövet­ségi kapitány együttese a csa­patversenyben és az egyéni erőpróbán egyformán érdekelt lesz. A férfi szakágat az egyéni versenyben három tornász kép­viseli majd. Statiszta szerepben a Szekszárd Németországi munkavégzésre keresünk németül beszélő ********************************** állványozó szak­munkásokat v Tel.: 06-l-282-6486(7959gy Szépet, divatosat, OLCSÓN! ÚJ CIPŐK VÁSÁRA október 13-án (pénteken), PAKSON a Műv. Közp. alagsorában. Nyitva: 10-17 óráig. 1798321 x^l72/465-459l München, Augsburg, Ulm, Stuttgart A mikrobusszal a VB. Sportbolt ajánlata Sátrak 20%-os engedménnyel, soros görkorcsolyák, használt sporteszközök bizományi átvétele és értékesítése, PUMA sportcipők Szekszárd, Széchenyi u. 43. (79833) DQflftINÓ ÜZLETHÁZ KONYHA­BÚTOROK készletről és megrendelésre kedvező áron a DOMINÓ BÚTORBOLTBÓL Szekszárd, Rákóczi u. 15. Tel: 74/312-234 /7Qo^ (79835) r •• DOMINO Uzletház Hazai, német, olasz, francia irodabútorok, székek széles választéka FALCO-SOPRON IRODABÚTOROK GYÁRI ÁRON! Tervezés, szállítás, szerelés. DOMINÓ IRODABÚTOR MINTATEREM __ Szekszárd, Rákóczi u. 15. Tel.: 311-224. K ész-szónyeg vásár a Szőnyegvarázs Áruházban 10-20%-kai olcsóbban, amíg a készlet tart október 12-től reggel 9-kor. Fusson, hogy Önnek is jusson! Szekszárd, Flórián u. 2. Tel.: 74/315-533. (79851) Színestelevízió vásár! SAMSUNG 51 cm 0 színes televízió csere esetén 54.990,- Ft helyett 44.990,­SANYO 55 cm 0 színes televízió csere esetén 58.990,- Ft helyett 48.990,- Ft ORION színes televíziók teljes választéka. Bármely használt üzemképes színes televíziót beszámítunk! MIKRO-VIDEO KKT. Szekszárd, Kossuth L. u. 3. Tel.: 312-214.