Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-05 / 234. szám

1995. október 5., csütörtök Sport 11. oldal Labdarúgó NB III. A Postás kétszer, az UFC kilencszer csengetett UFC Szekszárd-Pécsi Pos­tás 9-2 (4-0). Pécs, 300 néző. V: Cservölgyi. Szek- szárd: Cziráki- Sztehló, Kara (Mosonyi), Hanák (Kovács), Horváth- Nagy G. (Volár), Bozsér, Cseke, Mészáros- Nagy S., Galam­bos. Edző: Kniesz Mátyás. Pécsi Postás: Horváth- Ko- ronics, Soós, Berta, Jorda- nov- Schweiger (Éles), Ka­ufmann, Hadnagy (Ami- gya)- Stern (Vessző), Mol­nár, Balázs. Edző: Csordás István. A szeptember 17-én a pálya alkalmatlansága miatt elhalasztott bajnoki mérkő­zést pótolta a két együttes. A 11. percben Balázs gólba tartó lövését Kara stoppolta le a kapu torkában. Négy perccel később megkezdte a gólgyár­tást a szekszárdi együttes: Cseke mintegy 20 méteres vágtába kezdett, majd a 16-os vonaláról a kapu bal alsó sar­kába helyezett. 1-0. A 22. percben Kara indította Mé­szárost, aki mintegy 20 méter­ről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 2-0. A 31. percben Nagy S. lépett ki a védők közül, 14 méterről arasznyira nyesett a bal felső sarok mellé. A 37. percben Bozsér húzott el az alapvona­lig, pontos begurítását Nagy G. 12 méterről helyezte a jobb alsó sarokba. 3-0. A 42. perc­ben Bozsér-Mészáros-Nagy S. volt a labda útja, Nagy S. estében közelről a kapuba pöckölte a labdát. 4-0. Gyors gól vezette be a második já­tékrészt: a 49. percben Mé­száros átadásával Bozsér hagyta faképnél a védőket, laposan a jobb alsó sarokba helyezett. 5-0. Az 52. perc­ben Csekét buktatták a bünte­tőterületen belül, a 11-est Mé­száros „varrta” be. 6-0. Egy perccel később a védőkről le­perdült labdát Mészáros nagy erővel bombázta a bal felső sarokba. 7-0. Az 55. percben Hadnagy szerezte a pécsiek szépítő gólját. 7-1. A 61. percben Nagy S. viszont az UFC nyolcadik találatát érte el. 8-1. A 74. percben a cse­reként beállt Amigya is fel­iratkozott a góllövők közé. 8-2. A 90. percben Galambos remek szóló után állította be a végeredményt. 9-2. Az UFC együttese negyed­óra elteltével olyan remek tel­jesítményt nyújtott, amivel már szünetig felőrölte ellen­fele erejét, majd kiütéses ve­reséget mért rá. Jók: Cseke, Mészáros, Horváth, Sztehló, illetve Kaufmann. (fekete) Nemzetközi Ökölvívó Atom Kupa Kié lesz a tizenötödik? Még 1981-ben indult útjára Pakson az Ökölvívó Atom Kupa, s azóta minden év őszén újra és újra visszatér. Az időközben nemzetközi versennyé fejlődött viadalon október 6-án már tizenötödik alkalommal szólal majd meg a kezdő gongszó. Az előzetes nevezések alapján az idén 80 felett lesz a résztvevők száma, s öt or­szágból érkeznek bunyósok. Az ukrán, lengyel, román - Aradról és Kolozsvárról is várnak versenyzőket - szlo­vák és litván ökölvívók mel­lett a péntektől vasárnapig zajló találkozón kesztyűt húz a magyar élmezőny is, aki „él és mozog” ott lesz az ASE sportcsarnokában. Természe­tesen igaz ez a rendező Paksi SE ökölvívóira is, bár ha a ta­valyi névsort nézzük, jelentő­sen meggyengültek a házi­gazdák. Az 1994-es Atom Kupán egyaránt győztes Bognár, Ka­locsai és Szabó Lóránt azóta már a profik között aratják győzelmeiket. S hogy kikre vár e sikeres ökölvívók pót­lása: Petrovicsra, Tamásra, és a Kozák testvérekre hárul a nem könnyű feladat, hogy a PSE az eddigi hagyományai­hoz méltóan szerepeljen. A paksiak ugyanis hatszor vé­geztek a pontverseny élén. Az elmúlt évben nem sikerült az egymás utáni ötödik kupa- győzelem, az UTE jobbnak bizonyult. Az újpestiek az idén is erős együttessel ér­keznek, elsőségük megvédé­sére készülnek. Bár ebbe va­lószínűleg lesz beleszólásuk a mindig jó erőben lévő litvá­noknak és a románoknak is. Hogy végülis ki szerzi meg a jubileumi XV. Atom Kupát, az csak a vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődő döntő után derül ki. A fináléba vezető út állomásai - a pénteki elődön­tők és a szombati középdön­tők - pedig egyaránt 17 óra­kor kezdődnek. Medgyesy Nincs györkönyi titok Amikor a Györköny pont­veszteség nélkül aranyérmes lett a körzeti bajnokságban, többen is úgy vélekedtek, hogy egy osztállyal feljebb majd a pofozógép szerepére kénysze­rülnek Porgáék, hiszen az ottani tempótól egyszerűen kipuk­kadnak az „öregfiúk”. — Nos, ehhez képest olyan repülőrajtot vettetek, amellyel az őszi idény derekán listaveze­tővé avanzsáltatok - mondom Lauer József vezetőedzőnek be­szélgetésünk elején. — Úgy tűnik, a .jósok” prognosztizációja esetünkben nem igazolódik. Mégis csak a játéktudás dominál, s nem ki­mondottan a játékosok életkora. Emlékszem, a körzeti bajnok­ságban nem egyszer még a nyugdíjasok csapata jelzőt is ránk aggatták. Az igazsághoz tartozik, hogy a nyáron valame­lyest változott a játékoskere­tünk. Néhány idősebb labdarú­gónk - Somodi, Lamm és Kra- usz - elköszönt, személyükkel szegényebbek lettünk. A he­lyükre fiatalabbakat igazoltunk, így aztán ez a csapat már nem azonos a tavalyival - vála­szolja. — Valójában mi a györkö­nyi siker titka? — Nincs titkunk, hiszen ugyanannyit edzünk mint a körzeti bajnokságban. Az előbb már említettem, hogy szerintem a játéktudás, a rutin dönt az eredményességben és nem az életkor. Olyan kvalitású labda­rúgók, mint Blatt, Walter, Porga, Vörös és még sorolhat­nám, szóval ők nem szorulnak bemutatásra, hiszen már a Nemzeti Bajnokságban is letet­ték névjegyüket. Örömömre most is rendre bizonyítanak. Számukra egyszerűen öröm az együttjátszás lehetősége, s mi­után mindegyikük sikerorien­tált, hozzák is a győzelmeket. — Azt mondják Györköny- ben könnyű, hiszen ott márkáért fociznak. — Nos, az kétségtelen, hogy fő mecénásunk, Koch úr való­ban nagyon szereti a jó futballt, sokat is áldoz érte. Ismeri a megye focistáit, közülük min­dig a legjobbak megszerzésére törekszik. Nálunk azonban va­lamennyi játékos amatőr, mun­kahelyük van, egyikük sem a futballal keresi a kenyerét. Koch úr a labdarúgáson keresz­tül is szeretné kissé felrázni Györköny lakóit, egyúttal pedig felhívni a szélesebb közvéle­mény figyelmét a mintegy ezer lakosú kistelepülésre. — Mondd Józsi, mi az igazi célkitűzésetek? — Annyi csupán, hogy szép futballal tudjunk megjelenni a megyei I. osztályban,' netán színesíteni annak a palettáját. — Ha megnyernétek a baj­noki címet, gondot okozna az NB III-as folytatás? — Nézd, nem az én dolgom ennek eldöntése, megítélése. Az az igazság, hogy ezzel a gondolattal nem is foglalko­zunk. Mi mindig csupán a so- ronkövetkező mérkőzés meg­nyerésére koncentrálunk. Mitagadás, ez sem rossz edzői „ars poetica.” (fekete) Születésnapi gól A 8. fordulóban már ötöd­ször idegenben szereplő gerje- niek számára nem ígérkezett könnyű feladatnák a magasabb osztály rutinjával rendelkező Beremend elleni mérkőzés. A pályán fújó erős szél, valamint fülsiketítőén vijjogó szirénák „támogatásával” hatalmas len­dülettel kezdtek a házigazda beremendiek. A 4. percben egy szöglet után az emberéről lemozgó We- inert a vendégek kapujába fe­jelte a vezető gólt. Ekkor még a gerjeni támadók is veszélyez­tettek, de Varga és Pusztai ki­hagyták gólhelyzeteiket. A nagy iram és az elillanó önbiza­lom következtében egyre töb­bet hibázó vendégek gyengéit kihasználva négy gólos hazai előnnyel fordultak a csapatok. A súlyos vereség elkerülése végett Teszler edző a szünetben az indiszponáltan játszó Varga helyett Palásti Lajost küldte pá­lyára, aki éppen a mérkőzés napján ünnepelte harmincne­gyedik születésnapját. A második játékrészben kie­gyenlítetté vált a játék. Még az sem tűnt fel, hogy a vendégek tíz emberrel játszanak, miután a 60. percben Horváth Gábor má­sodik sárga lapját is begyűj­tötte. A gerjeniek többször helyzetbe kerültek, de Pusztai, Kollár és Nagy újabb kedvező gólszerzési lehetőséget puská­zott el. Nem így Palásti, aki azon felül, hogy példát mutatva fiatal társainak jól és lelkesen játszott, az utolsó percben pe­dig egy szép fejesgóllal tette emlékezetessé születésnapját. Biztos, hogy igazi örömet az je­lentett volna számára, ha csa­pata győztes gólját szerzi, de így is gratulálunk és kívánjuk, hogy sok öröme teljen még a já­tékban. Egyenlő esélyek? Egész héten érezhető volt mind Pakson, mind Dunaszent- györgyön, hogy kettőzött aka­rattal és odafigyeléssel készül­nek a csapatok a szomszédvári rangadóra. A betegek, sérültek felépültek, s az együttesek ve­zetői is „rajta voltak” a játéko­sokon. Pintér Ferenc, a hazai csapat elnöke háromfrontos összecsapást rendezett az ifi és felnőtt csapatok mellett a régi idők fociját felvonultató öreg­fiúk is pályára léptek. Igazi fi- esztára készült mindenki. Ábel játékvezető sípjelére mindkét együttes óriási elánnal vetette magát a küzdelembe, így gyorsan, és többször is elő­került a sárga kártya a bírói zsebből. A jól induló találkozó a 19. percben vett fordulatot: Wolf szándékosan ellökte Die­nest, ezért a magáról megfeled­kezett paksi fiút - teljesen jo­gosan - kiállították. Dicsérte mindenki az addig következe­tesen bíráskodó fiatal Ábel já­tékvezetőt, ám az alábbi esetek némi árnyékot vetnek tevé­kenységére:- közvetlenül a kiállítást megelőzően Dienes buktatta hátulról Benedeczkyt, úgy hogy a labda már nem volt megjátsz­ható közelségben. Érdekes, hogy a mérkőzés elején már „besárgult” játékos - a pálya­edző ütemhibás szerelése mö­gött szemet hunyt a bíró.- csak sárga lappal jutal­mazta Ácsot, aki úgy megrúgta Mácsikot, hogy a hazai közép­pályás nem tudta folytatni a já­tékot.- elfelejtette kiállítani Ve- cseit, aki hátulról, páros lábbal ugrott Benedeczky vádlijára (köztudott, hogy szigorította a FIFA a hátulról történő szerelé­sekkel kapcsolatos ítéleteit), s a paksi játékost ölben kellett le­vinni a pályáról. ' - a már sárga lapos Sörös fi­gyelmeztetést sem kapott, ami­kor a derekánál fogva lerántotta a földre Feert, a vendégek ki­ugró csatárát. A fenti esetek kiragadott példák ugyan, de döntően befo­lyásolták a mérkőzés végkime­netelét. Vajon végiggondolta-e mindezt Ábel úr, aki tehetségé­nél és fiatal koránál fogva való­színűleg még magasabb osz­tályban is működni fog? Átgondolta-e, hogy egy-egy ellenőri osztályzatnál sokkal fontosabb a játékosok testi ép­ségének megóvása. A csapatok számára pedig esélyegyenlősé­get kell biztosítani a játék tisz­tasága érdekében. Klement Mai sportműsor Labdarúgás: Barátságos mérkőzésen: Tamási SE- Parmalat FC 15 óra. Súlyemelés Fenyő EK-győztes Mint arról már beszámol­tunk, a Húsipari SE erős emberei közül Csizmazia Gábor arany, Kiss Ferenc pedig ezüstérmet szerzett a hétvégi országos bajnoksá­gon. A távirati iroda jelenté­séből azonban kimaradt két másik Tolna megyei vonat­kozású eredmény. A Tamási SÉ színeiben versenyző 54 kilós Szabó István negyedik lett az OB- n. Fenyő Dénes, a szek­szárdi húsosok ifjúsági korú emelője szintén a negyedik helyen végzett a tatai baj­nokságon. „Dini” saját súly­csoportjánál eggyel feljebb, a 70 kilósok között próbált szerencsét és 222,5 kg-ra javította egyéni összetett legjobbját. A Húsipari SE 18 éves sportolója pár nappal ko­rábban saját korosztályában, a magyar válogatott tagja­ként is bizonyította tehetsé­gét. A csehországi Szoko- lovban első ízben rendezték meg az ifjúsági Európa Ku­pát. A nemzetközi csapat- versenyt Magyarország nyerte az osztrákok és a csehek előtt. A hat fős csa­patból az öt legjobb ered­ményt vették figyelembe, amelyet egy ponttáblázat alapján értékeltek. Fenyő a magyarok között a harma­dik legmagasabb pontszá­mot tudhatta magáénak. Három „új” játékos Tegnap sikeresen lezárultak a Ferropatent-Lazúr SE függőben lévő átigazolásai. A női NB I-es kézilabda klub kifizette a há­rom, nyár óta Szekszárdon ké­szülő debreceni játékos árát ko­rábbi egyesületüknek. így a hétvégén a Caola elleni bajno­kin már a csapat rendelkezésére áll Horváth Beáta átlövő, Ro­zsos Krisztina beálló és Nagy Krisztina szélső is. Időpontváltozás Gerjenben Október 7-én került volna sor a Gerjen-Balatonkeresztúr NB III-as bajnoki labdarúgó mér­kőzésre. A szombati gerjeni szüreti bál miatt a találkozót vasárnap 14 órakor rendezik. Labdarúgó Magyar Kupa A legjobb tizenhat közé „lőtték” magukat a paksiak Paks-Balatonlelle 5-0 (2-0). Paks, 300 néző. V: Abra- hám. Paks: Mausz- Éger, Jenei (Fejes), Kovács B., Barna- Kádár (Babati), Kiss M., Búzás, Orosz- Vayer (Horváth Á.), Osz- termajer. Edző: Pusztai László. Balatonlelle: Fe­renc- Czubeiák, Kenéz, Ho- checker, Bene- Himics, Csirpák, Andrasics- Pusz­tai (Ágh), Szilágyi (Vida), Tettamanti. Edző: Kenéz István. A 4. percben Kovács B. beadását Vayer 8 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. A 36. percben Búzás átadását Osztermajer két méterről pöckölte a hálóba. 2-0. Az 51. percben Osztermajer bea­dását Kiss M. 11 méterről lőtte a kapu közepébe. 3-0. A 70. percben Babati beadását Horváth 6 méterről vágta a hálóba. 4-0. A 81. percben közvetett szabadrúgásból Ko­vács B. leguntását Horváth Á. értékesítette 10 méterről. 5-0. A mérkőzés összképe alap­ján a két csapat közötti osz­tálykülönbség az eredmény­ben is megmutatkozott. A Paks 6-3-as összesítéssel ju­tott tovább a legjobb tizenhat közé. Jók: Éger, Horváth Á., Búzás, Osztermajer, Kiss M., illetve a Tettamanti, Hochec- ker, Csirpák. Zerza József Női kosárlabda Magyar Kupa Továbbjutott az ASE Atomerőmű SE-Dunaújvá- ros 61-42 (30-19). Paks, 100 néző. V: dr. Tihanyi, Fe­kete. Atomerőmű SE: Etessy (6), Hosnyánszy (4), Osztermajer (11), Hum (10), Szabadi (7/3). Cserp: Sipos (2), Daróczi (19/9), Ferenczy (2). edző: Daróczi Eszter. A két NB Il-es együt­tes küzdelméből a több fiatalt sikeresen felvonultató haza­iak kerültek ki győztesen, s ezzel kiharcolták a továbbju­tást a kupa következő forduló­jába. Ujibági NB I. BSC Szarvas-KSC Szek- szárd 85-71 (48-35). Szek- szárd, 100 néző. V: Reisz, Kovács Gy. Szekszárd: Hambrik (20/12), Lipovszky (-), Orbán (18), Kovács (10), Böröcz (8). Csere: Csá­szár (2), Witzli (2), Rúzsa (11/3), Lerch (-), Bonnyai (-). Edző: Harsányi Mária. Az első félidő 14. percéig fej­fej melletti küzdelem folyt, 29-26-ra a KSC vezetett, ám a sok eladott labda, kihagyott ziccer megbosszulta magát és a vendégek fokozatosan el­húztak. Fordulás után kiegyenlítet­tebbé vált a küzdelem, a szek­szárdiak többször is (a 30. percben 61-57-re) felzárkóz­tak, de a kevesebb hibával ját­szó vendégek győzelmét nem tudták megakadályozni. A KSC együtteséből Orbán tel­jesítménye dicsérhető. Atlétikai OB Bronzérmes az AC Szekszárd serdülő tízpróba csapata A Magyar Atlétikai Szövet­ség Budapesten az Újpesti TE atlétikai stadionjában ren­dezte meg az 1995. évi orszá­gos összetett bajnokságot a serdülő „A” és ifjúsági kor­osztályúk részére. Az ered­ményeket negatívan befolyá­solta az igen hideg, esős idő­járás. Tolna megye színeit az At­létikai Club Szekszárd fiú csapatai képviselték - ered­ményesen. Az „A” csapat bronzérmet szerzett, a „B” csapat negyedik helyen vég­zett az ötven fős mezőnyben. Örvendetes, hogy az igen mostoha felkészülési lehető­ségek ellenére is (a rúdugrás gyakorlására egyáltalán nincs lehetőség a megyeszékhe­lyen), sokéves szünet után újra feléledt megyénkben az atlétikai sportág egyik leg­szebb, s talán legnehezebb versenyszáma, a tízpróba az AC Szekszárd serdülő korú fiú versenyzői jóvoltából. Eredmények: Tízpróba, fiú serdülő „A” csapatver­seny: 3. AC Szekszárd (Gréczy Balázs, Hajdú Gábor, Hauszknecht Gábor) 13.827 pont, 6. AC Szekszárd „B” (Nagy Viktor, Honfi Miklós, Keserű Mihály) 12.773 pont­tal. Az egyéni versenyben: 8. Gréczy Balázs 4828 ponttal.