Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-31 / 255. szám

1995. október 31., kedd Sport 9. oldal Kézilabda NB II. A Tolna listavezetőként zárt Iregszemcsei TKI-Har- kány 22-22 (9-11). Ireg­szemcse, 100 néző. V: Ba- laskó, Somogyvári. Ireg- szemcse: Sülé- Papp 4, Kárpáti 3, Kulimár 4, Ko­vács A. 8, Csóka 1, Pintér 1. Csere: Kovács J. (kapus), Fodor 1. Edző: Dravecz Ká­roly. A harkányiak kezdtek jobban, és a büntetőt, vala­mint ziccert is hibázó TKI el­len a 10. percben 1-5-re ve­zettek. Hátrányuk ellenére is fegyelmezetten játszottak a hazaiak, s a 25. percben 9-10- re felzárkóztak. Fordulás után felváltva estek a gólok, a 45. percben 15-16-os állásnál a nézők idegeit az újfent kiha­gyott hazai büntető és az in­diszponált bíráskodás bor­zolta. Az 55. percben 21-21 volt az állás, egy perccel ké­sőbb a Harkány vezetett. Iz­galmas véghajrában alakult ki a végeredmény. Rászolgált döntetlenjére az újonc Iregszemcse a második helyezett elleni találkozón. Jók: Kovács J., Kulimár, Fo­dor, Kovács A. Tolnai SE-Simontornyai TC 21-13 (10-7). Tolna, 700 néző. V: Simon, Szabó. Tolna: Orbán- Takács 3, Németh 5, Tóth 8, Sipos 2, Fazekas 2, Rózsa 1. Csere: Szélesné (kapus), Izsákné, Stadlerné, Holtz. Edző: Jürgen Böcking. Simon tor­nya: Molnárné- Kertainé 4, Gerussi O., Kalocsai 1, Jencskiné, Berczeliné 3, Németh 5. Csere: Somo- gyiné (kapus), Hamar, Mol­nár, Gerussi N., Pataki. Edző: Várni István. Jó kez­dés után a hazai csapat a 4. percben 4-1-re vezetett, ám a 18. percben a vendégek 5-5- re egyenlítettek. A második félidőben jól védekeztek a tolnaiak, Orbán kapus zicce­reket hárított. Nagy elszánt­sággal és akarattal játszott a pályaválasztó, akcióit sorra góllal fejezte be és gyorsan hat góllal elhúzott. A Simon- tomya nem találta ennek a já­téknak az ellenszerét. A hazaiak magabiztosan és megérdemelten győztek, lis­tavezetőként várhatják a tava­szi folytatást. A tolnai együt­tesből minden játékos dicsére­tet érdemel, illetve a vendé­geknél Németh. Mohácsi MTE-Tamási SE 21-17 (11-6). Mohács, 200 néző. V: Bogolin, Rumpler. Tamási: Belina- Pech 5, Lakos 4, Csík 1, Ju- rasits, Szabó 2, Lanczki. Csere: Borsi 2, Béres, Kon­dor 2, Varga 1. Edző: Pécsi Gábor. A vendég tamásiak gyengén kezdtek, ráadásul akcióiknál szinte naggyá tet­ték a Mohács kapusát. így az első félidőben megnyugtató előnyt szereztek a Duna-par- tiak. A fordulás után feljavult a vendégcsapat, ám a házi­gazdák gólgyárosát, Erdőst továbbra sem tudták kikap­csolni, így végül nem sikerült a remélt pontszerzés. Jók: Be- lina, Pech, Borsi, Kondor. Tolnatej SE-Keszthely 30-18 (15-9). Szekszárd, 50 néző. V: Török, Vágner. Tolnatej SE: Spoljár- Bor­dás 3, Budai, Nagy 9, Rá­kász 3, Riba 5, Kovács J. 8. Csere: Miskolczi (kapus)- Kispál, Rácz 1, Fichter 1, dr. Gaál. Technikai vezető: Teimel Lajos. Kovács Jenő remek indulásai révén már a félidő elején ötgólos előnyt szerzett a nagy kedvvel játszó szekszárdi csapat. Szünetig őrizte megnyugtató előnyét a hazai gárda, majd fordulás után Riba és Nagy gólerőssé­gével tovább növelte azt. Ek­kor már egyértelműen átvette az irányítást a tejesek gárdája. Nagyszerű csapatteljesít­ménnyel, megérdemelt győ­zelmet aratott a jobb játékerőt képviselő hazai gárda. Jók: Kovács J., Nagy, Miskolczi, Spoljár. Dávod-Simontornyai TC 30-29 (14-16). Dávod, 200 néző. V: Antos, Tájok. Si- montornya: Pech- Hóka 1, Barabás 5, Teimel L. 6., Te­imel J. 5, Kerekes 10, Bos- nyák 2. Csere: Bujtás (ka­pus), Bencze, Lampert, Pá- kozdi. Edző: Teimel Lajos. Váltott vezetés után az első félidő hajrája a simontomyai- aké volt, így ők fordulhattak minimális előnnyel. A talál­kozó vége előtt három perccel még 29-27-re az STC veze­tett. Ezután ismét elpártolt tő­lük Fortuna, előbb egy bünte­tőt hibáztak, majd kettős em­berhátrányba kerültek. A Dá­vod végül egy szerencsés gól­lal győzött. A Simontomya együttesében csupán Kerekes teljesítménye dicsérhető. Teniszezők világranglistája A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük: Ozora rászámolt a Pusztahencsére A férfi teniszezők ATP-világ- ranglistája: 1. Agassi 5279, 2. Sampras 5048, 3. Muster 4474, 4. Chang 3095, 5. Becker 2879, 6. Kafelnyikov 2519,7. Courier 2222, 8. Enqvist 2139, 9. Ivani­sevic 1964, 10: Bruguera 1956 pont. Szekszárd Majos-Sióagárd 3-1 (0-1). Majos, 250 néző. Szünet utáni játékával megérdemelten nyert a Majos. G: Seregi, Lovász, György, illetve Tóth. Jók: Kaj- tár, Vendég, Hadikfalvi, illetve Neumann, Tóth, Sági. Zomba-Szálka 2-1 (2-1). Szálka, 80 néző. V: Unya- tinszky. Egy félidő előnyt „él­vezett” a Zomba. G: Szemes, Simcsik, illetve Balázs. Jók: az egész vendégcsapat, illetve Szabó. Harc-Alsónána 2-2 (2-1). Harc, 50 néző. V: Csapó. Két gólos hazai vezetés után a ven­dégek öngóllal egyenlítettek. G: Rettich, Álló, illetve Hor­váth, Renczes (öngól). Jók: Koszter, Álló, Rettich, illetve Szabó, Hadnagy, Nyíregyházi. Kisdorog-Szedres 3-0 (1-0). Szedres, 150 néző. V: Sebestyén. Három kisdorogi támadás, három gól. G: Lantos 2, Erős. Jók: András, Pechli, Lantos, Selyem, illetve Mester, Kirchner. Bonyhádbörzsöny-Cikó 2-2 (1-0). Bonyhádbörzsöny, 100 néző. V: Klein. A börzsö­nyiek 2-0-ról vesztettek ponto­kat. G: Rétfalvi, Tölgyesi, il­letve Sárközi, Csabai. Jók: La­katos, Tölgyesi, Keresztes, il­letve Sárközi, Farkas. Bonyhádvarasd-Őcsény 2-0 (1-0). Bonyhádvarasd, 100 néző. V: Anczló. Megszolgált hazai siker. G: Kotics, Szőcs. Jók: Kiss, Jakab J., Fodor, Berta, illetve Czalka, Bán, Both. A Bátaapáti-Kéty mérkő­zést később rendezik. Paks Ozora-Pusztahencse 11-0 ,(6-0). Pusztahencse, 50 néző. V: Balogh. Szinte tetszés sze­rint lőtte góljait az Ozora. G: Sandi 5, Tóth, Szabó 2-2, Végh, Dobos. Jók: az egész ozórai csapat, illetve Polgár, Kőműves. Bölcske-Gyönk 6-1 (3-0). Gyönk, 50 néző. V: Zámbó. Meggyőző vendégsiker. G: Nagy, Szauer, Viktor 2-2, il­letve Szedlák. Jók: Nagy, Szabó, illetve Majer, Bruckner. Már csak két és fél hét van hátra a súlyemelők idei legna­gyobb erőpróbájáig, a kínai vi­lágbajnokságig. Az eseményen egyben a belépőt is megválthat­ják a versenyzők az atlantai olimpiára. Dr. László Imre, a szövetség elnöke „az évtized vb-jének” nevezte a kínai via­Tengelic-Bogyiszló 4-0 (1-0). Tengelic, 150 néző. V: Kern. Szünet után rászolgált győzelmére a hazai csapat. G: Fülöp, Junkuncz, Parrag, Mol­nár II G. Jók: Junkuncz, Orsós, illetve Lénárt, Gáncs. Középhidvég-Madocsa 7-4 (5-1). Középhidvég, 150 néző. V: Kertész. Megérdemelt hazai győzelem. G: Takács 2, Eber- ling 2, Nagy Z„ Acsádi, Ben­cze, illetve Szabó 4. Jók: az egész hazai csapat, illetve Szabó, Szintai. Tolnanémedi-Pálfa 4-0 (1-0). Tolnanémedi, 40 néző. V: Pápista. Jó játékkal szerezte első győzelmét a hazai csapat. G: Kökény B. 2, Szabó T„ Győré N. Jók: Bujáki, Győré N„ Szabó T„ illetve Leimszie- derT. Dunaföldvár-Németkér 8-0 (4-0). Dunaföldvár, 150 néző. V: Pupp. Sportszerű ta­lálkozó magabiztos hazai siker­rel. G: Kollár 4, Szendrei 3, Bécs. Jók: Kollár, Szendrei, Micskó, Nagy, illetve Kertész, Száraz. Pincehely-Kölesd 6-0 (3-0). Pincehely, 50 néző. V: Turbek. Az eredmény hűen tük­rözi a két csapat közötti kü­lönbséget. G: Varga 3, Császár 2, Túrós. Jók: Juhász, Ferencz, Varga. Dombóvár Györe-Magyarkeszi 4-2 (1-2). Győré, 150 néző. V: Sajgó. Megérdemelt hazai győ­zelem. G: Sándor, Tóth, Ba­logh, Kulcsár, illetve Rizmayer, Márkus. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Schneider, Már­kus. Iregszemcse-Szakály 1-1 (1-1). Iregszemcse, 200 néző. V: Szeifert. Kemény belemené- sekkel tarkított mérkőzésen a listavezető nem bírt a szerve­zetten védekező hazaiakkal. G: Teplán Z„ illetve Orsós. Jók: Gyánó, Bihari, László, illetve Szántó, Agócs, Zsolnai, Bérdi. Szakcs-Váralja 4-0 (2-0). Szászvár, 150 néző. V: Witzl. A jobb helyzetkihasználás dön­tött. G: Tóth 2, Széles, Braun. Jók: Tóth, Sipos, Braun, illetve Benkő, Hopp. Csikóstöttős-Kaposszek­dalt. A magyar férfiválogatott keret tagjai immáron hetek óta Tatán készülnek az eseményre. Az utazó csapatról érdeklődött az elnöktől az MTI munkatársa. — A végleges keretet az el­nökség hagyja jóvá pénteki ta­tai ülésén. Ha semmi balsze­rencsés dolog nem jön közbe, cső- Kurd 1-0 (0-0). Kurd, 50 néző. V: Bárány. A kihagyott hazai helyzetek megbosszulták magukat. G: Surján. Jók: Sur­ján, Pataki, Lóri, illetve Greschner. Lengyel-Mucsfa 1-0 (1-0). Lengyel, 100 néző. V: Egyed. Nehéz hazai győzelem. G: Szász. Jók: Szász, Fábián, Buj­dosó, illetve Bilicki, Dávid, Köröndi Cs. Izmény-Závod 1-0 (0-0). Izmény, 150 néző. V: Csepregi. A döntetlen jobban megfelelt volna a találkozó összképének. G: Balogh. Jók: Sebestyén L„ Komáromi, illetve Spiel, Szabó. Nak-Kocsola 4—4. Részletes tudósítást nem kaptunk. A bajnokság állása Szekszárd 1. Zomba 10 8 1 1 29-11 25 2. Kisdorog 10 8­2 39-11 24 3. B.varasd 10 8­2 19- 9 24 4. Szálka 11 7 2 2 21- 9 23 5. Majos 10 7 1 2 35-12 22 6. Cikó 10 5 2 3 26-14 17 7. őcsény 10 5 1 4 21-27 16 8. Szedres 10 4 2 4 26-21 14 9. Báta 10 4 2 4 20-19 14 10. Bátaapáti 9 3 2 4 15-20 11 11. B.börzsöny 11 2 3 6 28-35 9 12. Alsónána 11 2 2 7 19-35 8 13. Sióagárd 10 1 3 6 14-25 6 14. Kéty 10 1­9 12-50 3 15. Harci SE 10­1 9 6-32 1 Paks 1. Dunaföldvár 11 11­­64- 5 33 2. Bölcske 10 8 1 1 56-11 25 3. Tengelic 11 7 1 3 31-11 22 4. Pálfa 10 7 1 2 27-14 22 5. Madocsa 11 7­4 31-29 21 6. K.hidvég 10 6 2 2 30-24 20 7. Németkér 10 5 1 4 24-26 16 8. Dunakömlőd 10 4 2 4 24-19 14 9. Bogyiszló 10 4 2 4 24-28 14 10. Ozora 10 3­7 28-24 9 11. Pincehely 10 2 2 6 15-14 8 12. Gyönk 10 2 2 6 17-30 8 13. Tolnanémedi 11 1 3 7 17-43 b 14. Kölesd 10 1 1 8 14-49 4 15. Pusztahencse 10­­10 1-76­Dombóvár 1. Szakály 11 8 3­35-12 27 2. Izmény 10 7 1 2 29- 6 22 3. Kocsola 10 6 2 2 32-12 20 4. Dalmand 10 6 1 3 23-25 19 5. Iregszemcse 10 5 2 3 16-13 17 6. Szakcs 9 5 1 3 21-18 16 7. Lengyel 10 4 2 4 17-13 14 8. Csikóstöttős 10 4 2 4 15-18 14 9. Nak 11 3 4 4 23-22 13 10. Magyarkeszi 11 4 1 6 22-22 13 11. Závod 10 3 3 4 26-21 12 12. Kurd 10 4­6 17-20 12 13. Mucsfa 10 2­8 11-42 6 14. Győré 10 1 2 7 14-35 5 15. Váralja 10 1 2 7 13-35 5 akkor az 54 kg-ban Landesz- mann és Karczag emel. Farkas (59 kg), Kecskés és Popa (64), Czanka és Feri (70), továbbá Stark (108 kg felett) helye biz­tosnak tűnik. A fennmaradó két helyre a 74 kilós Molnár, és há­rom 91 kg-os Juhász, Kertész és Hégely pályázik. Népújság Totó A totó 44. heti szelvényén szereplő: mérkőzésekre Ju­hász István, a Szakályi SE labdarúgó szakosztályának vezetője tippel: 1. Gyó'r-Debrecen 2,x 2. Parmalat FC-Zalaegerszeg l,x 3. Vác FC-Újpesti TE l,x,2 4.1860 München-Rostock x,2 5. Stuttgart-Bremen l,x,2 6. Bari-Atalanta l,x 7. Cremonese-Parma 2,x 8. Fiorentina-Lazio l,x 9. Roma-Padova 1 10. Sampdoria-Internazio. l,x,2 11. Torino-Napoli x,2 12. Udinese-Juventus x,2 13. Vicenza-Piacenza x Plusz 1 mérkőzés: 14. Vasas-Békéscsaba x Dupla öröm A hét végén dupla öröm érte a szekszárdi női kézilabdá­zókat. A Spartacus elleni idegenbeli győzelmet kö­vető napon, szombaton egészséges kislánynak adott életet Oravecz Erika, a Fer- ropatent-Lazúr SE hajdani válogatott játékosa. A kis jövevény, Becker Barbara 55 cm hosszú és 3350 grammos. A szerdai Debre­cen elleni hazai bajnoki mérkőzésre készülő csapat tagjai ezúton kívánnak to­vábbi jó egészséget a babá­nak és az édesanyának. Mi is gratulálunk! Edzömenesztés Hétfőn a Fehérvár Parmalat FC NB I-es labdarúgóklub menesz­tette az első csapat szakveze­tőit. Az ezzel kapcsolatos fe­hérvári fax-üzenet szövege: „A Fehérvár Parmalat FC el­nöksége a csapat utóbbi időbeli negatív eredményei miatt - kö­zös megegyezéssel - felmen­tette tisztségéből Szabó Károly, Wittmann Géza és Polgár László edzőket, megköszönve eddigi erőfeszítésüket és mun­kájukat. A csapat szakmai veze­tésével Csongrádi Ferenc - első számú felelősként - és Szabó József edzőket bízta meg. A klub reméli, hogy az új edzők munkája és erőfeszítése révén javulni fog a csapat eredmé­nye.” Alakul a súlyemelő vb-csapat Hivatalos totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 43. foga­dási heti TOTÓ nyeremé­nyei a jövedelemadó levo­nása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény egy darab akadt, nyereménye 6 millió 449 ezer 715 forint. 13 találatos szelvény 2 darab volt, nyereményük egyenként 1 millió 357 ezer 835 forint. 12 találatos szelvény 160 darab, nyereményük egyen­ként 19 095 forint. 11 találatos szelvény 2576 darab volt, nyeremé­nyük egyenként 1186 forint, 10 találatos szelvényből 19 532 darab akadt, nyere­ményük egyenként 261 fo­rint. Női asztalitenisz ETTU Kupa Búcsúval végződött a bemutatkozás A Húsipari SE Szekszárd együttese péntek este az olaszországi Castel Goffredo- ban játszotta le a klub eddigi történetének első hivatalos nemzetközi mérkőzését. Az ETTU Kupa-újonc szekszár­diak az Urbán Edit, Simon Nóra, dr. Zsemlye Gabriella hármassal vették fel a küz­delmet a jó játékerőt képvi­selő, s háromszáz néző által támogatott hazaiakkal szem­ben. Castel Goffredo-Húsipari SE Szekszárd 4:1. Chen You-Simon 2:0 (15,16). A kínai Chen You személyében remek asztalite­niszezőt ismerhettek meg a szekszárdiak. Bulatova-dr. Zsemlye 2:0 (12,19). Kevés hiányzott Zsemlye Gabriellának a játszmanyeréshez a házigaz­dák honosított orosz játékosa ellen. A hatszoros Európa- bajnok Bulatova 18:18 után két, a hálóról szerencsésen le- pörgő labdával és egy csuszá­val hozta a második szettet. Urbán-Negrizoli 2:1 (14,-14,16). A vendégek - szintén hatszoros Európa-baj- nok - játékosedzője nagysze­rűen játszott. Urbán Edit szín­vonalas mérkőzésen győzte az olasz ranglista harmadik he­lyezettjét. Negrizoli, Chen You-Ur- bán, Simon 2:0 (18,13). Az első játszmában győzelmi esé­lye volt a szekszárdi kettős­nek. A páros megnyerése ese­tén összesítésben 2-2 lehetett volna az eredmény. Az ola­szok viszont ha nehezen is, de hozták az első szettet, s a fo­lyatásban már nem hibáztak. Bulatova-Simon 2:0 (6,13). Bulatova magabiztos győzelmével biztosította be a legjobb tizenhat közé jutását az olasz együttes. Búcsúval végződött a be­mutatkozás. A szekszárdiak becsületesen küzdöttek nem­zetközi kupapremierjükön, s a 4:l-es vereségük ellenére - tu­dásukhoz mérten - tisztesen helytálltak. A vendéglátók já­tékát látva könnyen elképzel­hető, hogy a Castel Goffredo érdekelve lesz az idei ETTU Kupa sorozat végelszámolá­sánál is. NB I-es ifjúsági bajnokságok Kosárlabda Marc-Körmend-Atom- eró'mű SE 91-65 (50-22). ASE: Szabó (12/12), Rutkai (16/3), Velencei (7/3), Kecs­keméti (13/3), Eisert (13/3). Csere: Szordel (2), Csontos (-), Vörös (2). edző: Halmai Tibor. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés a házigaz­dák javára. Egyedül csak Rutkai teljesítménye dicsér­hető az atomosoknál. KSC Szekszárd-GYSEV- Sopron 73-59 (40-26). Sop­ron, 100 néző. V: Tujmer, Kozák. Szekszárd: Hamb- rik (21/3), Rúzsa (20), Or­bán (6), Kovács (10), Böröcz (2). Csere: Pálfi (8/3), Witzli (6), Lipovszky (-), Tóth (-), Magyar (-). Edző: Harsányi Mária. Különösen az első fél­ideji jó játékával érdemelte ki a győzelmet a Szekszárd. Ki-' tűnt: Hambrik, Rúzsa. Kézilabda Bp. Spartacus-Ferropa- tent-Lazúr SE Szekszárd 28-8 (10-0). Kőér utca, 50 néző. V: Nagy, Völgyi. Szek­szárd: Schell- Müller, Ranga, Pálfi 2, Taksonyi, Rózsa 6, Tamás. Csere: Szabó (kapus), Mikó, Mé­száros, Horváth, Orbán. Edző: Taksonyi István. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a három NB I-es já­tékost felvonultató, helyen­ként túlságosan keményen küzdő hazaiak ellen. Az első félidőben két, a mérkőzés vé­gére már három súlyos sé­rültje volt a Szekszárdnak. Jók: Schell, Rózsa.