Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-02 / 231. szám

8. oldal Sport 1995. október 2., hétfő Kosárlabda NB I. Jó játékkal, fölényesen nyert a BSC Szarvas Szekszárdon Kiefer (balról) harcol a labdáért Franciával BSC Szarvas-KSC Szekszárd 73-56 (39-32). Szekszárd, 300 néző. V: Berki, dr. Schmid. Szarvas: Francia (10/3), Mi­sik (13/3), Nitulescu (27), Frankó K. (2), Nedilia (12/9). Csere: Huszárik (5), Keresz­tény (4). Edző: Tapodi Lász­ló. Szekszárd: Berkó (16/12), Madaras (4), Csák (17/3), Kranyecz (8), Kiefer (10). Csere: Bihari (1), Szabó (-), Nagy A. (-), Badics (-), Rúzsa (-). Edző: Guóth Iván. Má­sodszor a Szekszárd, vagy elő­ször a Szarvas? - kérdeztük be­harangozó írásunkban, utalva rá, hogy a vendégek még nye­retlenek, a KSC pedig ugye be­gyűjtötte a Közgáz-Matáv „skalpját”. Nos, mindkét csapat lendületesen kezdett, felváltva estek'a kosarak, majd Berkó két triplája éltette a KSC remé­nyeit. Hamar kiderült azonban, hogy a palánkok alatti csatát rendre a szarvasiak nyerték, így az 5. percben 10-10. Fej-fej mellett haladt a két együttes, Francia hárompontosa jelezte: a triplák gyártásában is felveszi a kesztyűt a Kőrös-parti gárda. Olyannyira, hogy a 9. percben öt ponttal, 19-14-re elhúztak. Hazai időkérés után a játékot lázasan vállaló Csák belelen­dült, ponterőssége egalizálta a vendégrohamokat, ám Nitu­lescu maximálisan érvényesí­tette tudását, a palánk alatt kor­látlan úrnak bizonyult. Óriási akarattal küzdött a Szarvas, előnyét hét pontra növelte. A KSC gyengén védekezett, tá­madójátékába sok hiba csúszott és a dobóteljesítmény is gyen­gécske volt. Frankóék ráérez- tek: van keresnivalójuk, hajtot­tak, a hajrá is az övék volt. Fordulás után három perc alatt 39-36-ra felzárkózott a Szekszárd, mi több, egy perccel később 41-42-re a vezetést is visszavette. Tapodi edző gyor­san időt kért, rendezte a soro­kat, a folytatásban Nedilia és Nitulescu szórták a kosarakat, a vendégek fokozatosan állva hagyták a KSC-t. Amikor a Szekszárd bosszantó átadási hibáit is kihasználva a 33. perc­ben 62^17-re módosult az állás, már elúsztak a házigazdák re­ményei. Annál is inkább, mert a fegyelmezett, taktikus ellenfél előnye röviddel ezután már 20 pontra nőtt. A vendéglátók kép­telenek voltak tartani a Szarvas román és orosz légiósát, a haj­rában már senki előtt nem lehe­tett vitás, hogy a jobb játékot felvonultató Szarvas fölényes győzelmet aratott. Az elmúlt héten szerződtetett Tapodi László edző (1985. ta­vaszán „kapta kézhez” munka­könyvét az akkori Szekszárdi Dózsában) győzelemmel debü­tált a Kőrös-parti együttes kis- padján. Kitűnt: Nitulescu, Ne­dilia, Misik, illetve Csák. (fekete) Labdarúgó NB III. Tovább menetel az UFC Dunaszentgyörgy Limex SE-Paksi SE 0-0. Duna­szentgyörgy, 600 néző. V: Ábel. Dunaszentgyörgy: Gróf- Sörös (Hajpáí), Varga, Kovács (Lakatos), Vecsei- Aradi, Mácsik (Bo­ros), Dienes, Káldi- Gyön­gyösi, Bíró. Edző: Horváth Péter. Paks: Heizler- Prantner, Erdélyi, Ács, So­mogyi- Borsi, Sánta, Ötvös (Péter), Wolf- Benedeczki (Radies), Feer (Magyar). Edző: Patkós István. A 18. percben Wolf szándékosan fellökte Dienest, amiért a já­tékvezető kiállította. A 63. percben előbb Bíró, majd Gyöngyösi fejesét hárította bravúrral Heizler. A 80. perc­ben Boros lövése centiméte­rekkel suhant el a léc mellett. A több mint 70 percen át emberelőnyben játszó Limex SE nagy helyzetei ellenére sem boldogult a szívósan vé­dekező paksiakkal. Jók: Varga, Aradi, Káldi, illetve Heizler, Erdélyi, Prantner, Somogyi. Dömötör Endre Bátaszék-Komló 2-2 (1-1). Bátaszék, 400 néző. V: Kovács. Bátaszék: Ko­csis- Bojás, Kovacsics, Hau- wasser (Kőkúti), Izsák- Brecska, Pozsár, Szabados, Szentmártoni- Pankovics, Zalai. Edző: Topor István. Komló: Ádám- Korcsmár, Kolesánszky, Béres, Bo- czik- Demény, Schuszter, Bódis (Váradi)- Halász, Máthé, Pörs. Edző: Kovács Lajos. A 35. percben Pörs szögletét a rövid oldalon Schuszter fejelte Kocsis kapu­jába. 0-1. A 39. percben Po­zsár bal oldali átívelését Zalai remekül kezelte le Bódis mel­lett és 8 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-1. Az 58. percben Schuszter-Halász adogatást követően Kocsisról még kipattant a labda, de má­sodszor Halász már nem hi­bázott. 1-2. A 64. percben Za­lai 20 méterről váratlanul lö­vésre szánta el magát, s jól el­talált lövése Ádám előtt fel­pattanva a felső sarokba vá­gódott. 2-2. Küzdelmes mérkőzésen, helyenként durva belemené- sek mellett összességében a hazaiak győzelmet érdemel­tek volna. Jók: Zalai, illetve Schuszter, Korcsmár. Illés Béla UFC Szekszárd-Balaton- földvár 2-1 (1-1). Balaton- földvár, 100 néző. V: Győri. Szekszárd: Cziráki- Novák, Cseke, Sztehló, Hanák- Horváth, Nagy G., Bozsér, Mészáros- Galambos (Vesz- tergombi), Nagy S. (Volár). Edző: Kniesz Mátyás. Bala­tonföldvár: Tóth- Vörös, Sashegyi, Beleznai, Kovács- Béres (Szabó), Héjjas, Hosszú, Németh- Végh (Wirth), Stan (Jéger). Edző: Karasz János. A 25. percben Héjjas végzett el eredménye­sen egy 20 méteres szabadrú­gást. 6-1. A 39. percben Ga­lambos 6 méterről fejelt a há­lóba. 1-1. A 60. percben Nagy S. 12 méteres lövése ta­lált utat a földváriak kapu­jába. 2-1« A fiatalos, lendületes játé­kot bemutató vendégekkel szemben a tartalékos hazai­aknak nem volt ellenszerük ezen a mérkőzésen. Jók: Cseke, Hanák, Mészáros, Nagy G„ illetve Kovács. Jutási Róbert Beremend-Gerjen 4-1 (4-0). Beremend, 600 néző. V: Hosszú. Beremend: Ha- tala- Matyi, Csoboth, Gel- lén- Weinert, Borsos, Göl­ler (Elek), Kirchner (Vida), Valkai (Berecz)- Polgári, Benkovics. Edző: Óbert Béla. Gerjen: Prantner- Wiesner, Hosnyánszki (Kiss), Beda, Horváth- Gyenis, Farsang, Pusztai (Kollár), Ándi- Varga, Pa­lásti (Nagy Zs.). Edző: Tesz- ler Vendel. Könnyű győzel­met aratott a hazai csapat. G: Weinert 2 (egyet 11-esből), Polgári, Valkai, illetve Pa­lásti. Pécsi PTSE-Bonyhád 2-1 (0-0). Pécs, 150 néző. V: Kovács. Pécs: Horváth- Koronics, Kaufmann, Soós, dr. Gelencsér- Schweiger, Berta, Kovács, Jordanov- Stern, Balázs. Edző: Csor­dás István. Bonyhád: Boga­ras- Szabó, Stumpf, Guzo- rán (Halász)- Baumann, Szlama, Palkó, Darabos- Papp, Babai, Pfeifer. Edző: Kiss János. Az első félidőben nem bírt egymással a két csa­pat. Fordulás után, a 71. perc­ben Kovács gyönyörű gólt lőtt, de a közönséggel folyta­tott szövegeléséért azonnal piros lapot kapott. 1-0. A Bonyhád gyorsan kihasználta emberelőnyét, a kiállítás után öt perccel Palkó akasztott egy gólt a bal felső sarokba. 1-L A 80. percben Stem jól elta­lált lövésével tartották otthon a három pontot a hazaiak. 2-1. Jók: Horváth; dr. Gelen­csér, Kaufmann, illetve Palkó (a mezőny legjobbja), Boga­ras, Stumpf. Móczán Zoltán A Dráva-csoport további eredményei: Sellye-Pécsi VSK 1-4, Balatonlelle-DD Gáz 0-3, Balatonkeresz- túr-Marcali 3-1. Kézilabda NB I. Virágcsokor az újoncoknak, győzelem a publikumnak Ferropatent-Lazúr SE jSzekszárd-Alma KSC De­recske 27-18 (15-9). Szek­szárd, 800 néző. V: Ambrus, Hummel. Szekszárd: Böc- king- Sklar 2, Dejtári 5 (2), Pádár 8, Károlyi 1, Bálintné 4, Mandzsics 6. Csere: Flick (kapus), Kovács 1, Horváth R. Edző: Pánczél Barabás. Derecske: Pusztainé, Bálint, Czene 2, Dobrovolszky 3 (3), Tarjáni, Medgyesyné 2, Si- mics 7 (4). Csere: Deák (ka­pus), Békési 3, Benke, Varró 1. Edző: Kesjár András. Kishíján teltház, s az elmúlt bajnokságban megismert lelkes B-közép hangolása közepette hamisítatlan kézilabdás hangu­lat a csarnokban. Az első hazai mérkőzésen virágcsokorral- kö­szöntötték a szekszárdiak négy - Pádár, Károlyi, Mandzsics és Kovács - újoncát, akik az elkö­vetkező egy órában megszol­gálták a klubvezetés figyelmes­ségét, hiszen 16 találattal vették ki részüket a Lazúr SE győzel­méből. Czene révén a Derecske szerzett vezetést, Károlyi gyor­san egyenlített. Pádár után Mandics is feliratkozott a gól­lövők közé, és a szorosan, zár­tan védekező házigazdák foko­zatosan elhúztak. Sklar talála­tára a vendégek büntetőből vá­laszoltak, majd a hajdani 45- szörös válogatott Medgyesyné Mandzsics „testőrévé” szegő­dött. Szívós, rakkolós csapatot ismerhetett meg a publikum az ellenfélben. A félidő derekán 8^1-re nőtt a hazai előny, mi­közben Böcking bravúrjai ra­gadtatták tapsra az óriási lelke­sedéssel buzdító publikumot. A 17. percben, 9^4-nél Kesjár edző időt kért, csapata faragott a hátrányon, ám Pádár újfent kipókhálózta a bal felső sarkot. Kapust cseréltek a vendégek. Deákot Bálintné azon melegé­ben fel is avatta: 12-6. Ekkor Pánczél mester is úgy érezte, hogy él az időkérés lehetőségé­vel. Miközben a Derecske már öt büntetőnél járt, a hazaiak is „kicsikartak” egyet, azt azon­ban Mandzsics kapufára bom­bázta. Pádár „cipelte” a csapa­tot, derekasan gyártotta a gólo­kat. Fordulás után a Derecske ha­todik hétmétereséből Simics volt eredményes, a hazaiaknál pedig Dejtári betörésből: 16-10. Támadásban maradt a Szekszárd, két gyors találattal 18-10-re elhúzott. A vendégek dicséretére legyen mondva, to­vábbra sem adták fel egy pilla­natig sem. Sőt, gyors támadási variációkkal 19-13-ra felzár­kóztak. A Lazúr SE viszont nem engedte ki kezéből az irá­nyítást, a 41. percben 22-13-as állásnál ismét időt kért Kesjár edző. Aztán vastaps köszön­tötte Mandzsics újabb találatát, amivel „tíz közte”: 23-13. Vál­tozatlanul remekül védett Böc­king kapus, aki a folytatásban éppen büntetőt hárított. Kellett is, miután kissé megtorpant a hazai gárda, sőt emberhát­rányba került. Az eladott lab­dákat ugyanis a vendégek kí­méletlenül góllal büntették. Az 50. pereiben 23-15, majd nem sokkal ezután 26-16 volt az ál­lás. A végjáték jó iramú, válto­zatos küzdelmet hozott, s bár némileg csökkentette hátrányát a vendégcsapat, egy pillanatig sem fért kétség a Szekszárd megérdemelt, biztos győzel­méhez. A találkozó lefújása után a Népbolt Rt. különdíját, mint a hazai csapat legjobb já­tékosa, Bálintné kapta. Nagyszerű győzelemmel mu­tatkozott be hazai pályán a formálódó Ferropatent-Lazúr SE gárdája, ezzel együtt szép estét szerzett a nagyszámú kö­zönségnek. Jók: Böcking, Pá­dár, Bálintné, Mandzsics, il­letve Simics. — fekete ­Bálintné (középen) szépségdíjas gólokat lőtt fotó: gk Súlyemelő Országos Bajnokság Csizmazia arany, Kiss ezüst Forma 1. Schumacher újra győzött Totó A totó 39. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Győr-Zalaegerszeg 2-2 x 2. Parmalat-Stadler 0-0 x 3. Vác-BVSC 2-3 2 4. Karlsruhe-Rostock 0-2 2 5. Leverkusen-Bremen 2-2 x 6. München-Düsseldorf 2-1 1 7. Atalanta-Piacenza 2-0 1 8. Bari-Milan 1-0 1 9. Fiorentina-Cremonese 3-2 1 10. Inter-Torino 4-0 1 11. Juventus-Napoli 1-1 X 12. Padova-Parma 1-3 2 13. Sampdoria-Cagliari 1-2 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Udinese-Vicenza 1-1 X A hétvégén Tatabányán rendez­ték a súlyemelő országos baj­nokságot. Az első versenyna­pon tíz súlycsoportban hirdet­tek győztest. A válogatott ver­senyzők nem léptek szombaton pódiumra, mert Zsuga Imre szövetségi kapitány úgy ítélte meg, hogy az OB nem illeszt­hető be a novemberben esedé­kes kínai világbajnokságra való felkészülésbe, így a szekszár­diak közül a 70 kg-os Czanka Attila és az 59 kg-os Farkas Zoltán is kihagyta az idei or­szágos viadalt. Ä Húsipari SE súlyemelői ennek ellenére a klub hagyo­mányaihoz méltóan szerepel­tek. Kovács Vilmos edző fiai közül Czizmazia Gábor az 59 kg-osok mezőnyében szerzett bajnoki aranyérmet. Korábbi junior VB-bronzérmesünk szo­ros összesített eredménnyel, két és fél kilóval bizonyult jobbnak a zalaegerszegi Pappnál. Kiss Ferenc a 76 kilósok kö­zött „vitézkedett”, bajnoki ezüstéremmel gyarapította éremkollekcióját. Kisst a VB- kiküldetésre is esélyes fővárosi Molnár előzte meg. Eredmények. Férfiak: 54 kg: 1, Landeszmann Tibor (Testvériség) 237.5 (107.5, 130) kg, 2. Sárközi László (Körmend) 200 (90, 110), 3. Vincze Szabolcs (HVSE) 185 (82.5, 102.5). 59 kg: 1. Csiz­mazia Gábor (Húsipari SE Szekszárd) 247.5 (112.5, 130) kg, 2. Papp Péter (ZTE) 245 (110, 135), 3. Ocskó Attila (Szeged TE) 230 (100, 130). 64 kg: 1. Dejcsics Zoltán (ZTE) 255 (115, 140) kg, 2. Soóky Zoltán (Rekard SE) 230 (97.5, 132.5), 3. Juhász Gábor (MTK) 202.5 (95, 107.5). 70 kg: 1. Kecskés Zoltán (DVSC) 310 (140, 170) kg, 2. Mészáros András (KSC) 255 (115, 140), 3. Horváth Róbert (HVSE) 230 (105, 125). 76 kg: 1. Molnár Gábor (BKV Előre) 310 (145, 165) kg, 2. Kiss Ferenc (Hús­ipari SE Székszárd) 295 (140, 155), 3. Kalamár István (DVSC) 287.5 (125, 162.5), 4. Erlich György (DSC) 287.5. 83 kg: 1. Barsi László (DSC) 337.5 (157.5, 180) kg, 2. Mer- nyó János (BKV Előre) 322.5 (142.5, 180), 3. Berecz Csaba (Pécsi SE) 300(135, 165). Michael Schumacher nyerte a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Európa Nagydí­ját. A német pilóta ezzel igen közel került világbajnoki címe megvédéséhez, hiszen az össze­tett pontversenyben 27 ponttal vezet Damon Hill előtt. Áz idei vb-sorozatból még három fu­tam van hátra. Az érdeklődés kereszttüzében természetesen ezúttal is Schumacher és Hill párharca állt. A késleltetett rajt után Coulthard, Schumacher, Hill volt az első három sor­rendje. A német és az angol versenyző egyszerre hajtott be a bokszutcába, de a kerékcserét a Williams-csapat 3 másod­perccel lassabban hajtotta végre. A 16. körben ugyan Hill leelőzte a Benetton-Renault pi­lótáját, de Schumacher gyorsan „kontrázott”. Egy körrel később Hill újra előzni próbált és a Williams-Renault egy pilla­natra megérintette a világbaj­nok autóját, de baleset nem tör­tént. Az idegek harcát ezúttal is Hill vesztette el. Az 58. körben a brit újra hibázott, megpördült, a gumifalnak ütközött és fel­adni kényszerült a versenyt. Schumacher a vezető Alesi után eredt, és egy fantasztikus előzési manőverrel, három kör­rel a futam vége előtt a Ferrari- pilóta elé került. A végeredmény: 1. Michael Schumacher (Benetton-Rena­ult), 2. Jean Alesi (Ferrari), 3. David Coulthard (Williams- Renault), 4. Rubens Barrichello (Jordan-Peugeot), 5. Johnny Herbert (Benetton-Renault), 6. Eddie Irvine (Jordan-Peugeot).