Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

8. oldal Sport 1995. október 9., hétfő XV. Atom Kupa nemzetközi ökölvívóverseny, Paks Arany nélkül maradtak a paksiak Vasárnap a döntőkhöz jutott az Atom Kupa mezőnye és ha az utóbbi évek fináléjainak pár­harcát felelevenítjük, akkor szembetűnő, hogy kevés paksi jutott döntőbe, s hiányoztak a mindig jelentős előnyt képvi­selő litvánok, valamint a hazai rangsorban elöl álló Vasas ökölvívói is. A hazaiaknál a nagy nevek mint Bognár, Kalo­csai és Szabó befejezték amatőr pályafutásukat, pótolni pedig nem sikerült őket. A litvánok ezúttal kis létszámban és sze­rény képességű versenyzőkkel érkeztek. Nem jött viszont Paksra a Vasas, a piros-kékek anyagi okokra hivatkozva mondták le a részvételt.. Maradtak azért még jó bu­nyósok a mezőnyben, mint az eddig is remekül bokszoló Mi- zsei, Erdei, a szintén meggyőző Komjáti és ne feledjük a jelen egyik legjobb ökölvívóját Far­kast sem. Az ő szereplésük jó mérkőzéseket ígért az Atom Kupa zárónapján. 48 kg: 1. Kristóf (Katowice). A lengyel fiúnak nem volt el­lenfele. A katowiceiek éppen Kristóf elsőségével nyerték meg a pontversenyt. 51 kg: Farkas-Tóth. A má­sodik menettől Farkas egyre inkább fölénybe került. Tóth többször is menekülni kénysze­rült, így nem volt meglepetés a tájfunos egyhangú győzelme. L Farkas (Tájfun), 2. Tóth (Szolnoki MTE), 3. Moldován (Kolozsvár), 54 kg: Kuzmin-Fagaras. A két izomember -pattogott, és sok-sok ütéssel jó kis meccset hozott össze. A harmadik me­netben Fagarast intették, de nem ez döntött, ellenfele lénye­gesen jobb volt. 1. Kuzmin (Katowice), 2. Fagaras (Kolozsvár), 3. Koczák (UTE). 57 kg: Nagy János-Maczik. Nagy láthatóan gyorsan dön­tésre akarta vinni a dolgot, de Maczik átvészelte a heves ro­hamokat, és végig állta az ütés- zuhatagot. A pontozás igazából már csak formaság maradt. 1. Nagy János (PVSK), 2. Maczik (Kecskeméti SC), 3. Gedó (UTE) és Ocnean (Arad). 60 kg: Komjáti-Pintér. Kom­játi ellentmondást nem tűrő ütésekkel esett ellenfelének, akinek edzője egy perc után feladta a mérkőzést. 1. Komjáti (Hajdúhadháza), 2. Pintér (Benedetti Győr), 3. Árvái (Arad) és Körösi (Szol­noki MTE). 63.5 kg, A-csoport: Ba­logh-Tamás. Tamás csak ritkán tudott ütőtávolságba kerülni a hosszabbkezű újpesti „kiszur- kálta” őt. Sőt, helyenként a ki- kényszerített adok-kapokban is jobbnak bizonyult. 1. Balogh (UTE), 2. Tamás (Paksi SE), 3. Buka (Kaunas) és Stanis (Arad). 63.5 kg, B-csoport: Her- peg-Noje. Könnyen felejthető mérkőzésen csak a véghajrá hozott némi izgalmat, s végülis a kolozsvári bunyós kezét emelték a magasba. 1. Herpeg (Kolozsvár), 2. Nője (Temesvár), 3. Petrovics (Paksi SE) és Mészáros (PVSK). 67 kg: Nagy József-Zad- womy. A magyar öklöző végig irányított, s bár sok volt az ér­tékelhetetlen ütése is, egyhangú pontozással nyert. 1. Nagy József (Hajdúhad­háza), 2. Zadwomy (Katowice), 3. Zsilák (Békési SE) és Ramo- csa (Kiskunfélegyháza). 71 kg: Kuczeruk-Mizsei. Két hasonló stílusú versenyző összecsapásán a korábban szi­porkázó Mizsei csalódást oko­zott. Alig-alig akadt tiszta ütése, a lengyel végig jobbnak bizonyult és simán nyert. 1. Kuczeruk (Katowice). 2. Mizsei (Kiskunfélegyháza), 3. Kozák László (Paksi SE) és Margienan (Kolozsvár). 75 kg: Erdei-Balta. A ko­rábbi junior Eb-győztes Erdei­nek csupán egy menetre volt szüksége, hogy felőrölje ellen­fele ellenállását, és feladásra késztesse. 1. Erdei (Tájfun), 2. Balta (Temesvár), 3. Holler (Paksi SE) és Sáfrányos (Sárospatak). 81 kg: Chlebik-Kozák Ist­ván. A kérdés az volt, lesz-e paksi elsőség. Nem lett, mert bár nagyon kevés ütés esett a mérkőzésen, ezek többségét az újpesti fiú érte el és 4—1 arány­ban győzött. 1. Chlebik (UTE), 2. Kozák István (Paksi SE), 3. Németh (Paksi SE) és Zsilák (Békési SE). 91 kg: Tóth-Kiss. Alacsony színvonalú találkozón Tóth örülhetett a győzelemnek. 1. Tóth (Contes), 2. Kiss (Ba- latonfüred), 3. Vénig (Debre­ceni VSC) és Sheshtokuskas (Kaunas). +91 kg: Hort-Csiba. A jóval alacsonyabb Csibára már 13 másodperc után rászámoltak és kizárólag Hort jóindulatának köszönheti, hogy a harmadik menetre is kijöhetett. A mérkő­zés vége előtt egy perccel edzője megszánta és bedobta a törölközőt. 1. Hort (PVSK), 2. Csiba (Benedetti Győr). A pontverseny végeredmé­nye: 1. Katowice 18, 2. Újpesti TE 12, 3. Pécsi VSK 11 ponttal. Különdíjak: a legjobb kül­földinek Ivan Kuczeruk (Kato­wice) bizonyult, míg a legjobb honi öklözőnek Erdei Zsoltot (Tájfun) választották. Medgyesy Ferenc A paksi Kozák István (szemben) a 81 kg-ban ezüstérmet szerzett FOTÓ: BAKÓ Bonyhádi SE-Balatonlelle 1-1 (1—0). Bonyhád, 200 néző. V: Tamás. Bonyhád: Boga­ras- Szabó, Stumpf, Kiss, Da­rabos, Máté (Töpfner)- Ba­umann, Palkó, Szlama, Ba­bai- Pfeifer (Papp). Edző: Kiss János. Balatonlelle: Fe­renc- Kenéz, Andrasics (Szi­lágyi), Csirpák, Bene, Ho- checker, Czubelák, Himics, Vida- Somogyi (Pusztai), Tet- tamanti (Koródi). Edző: Ke­néz István. A 10. percben Da­rabos 18 méteres lövésébe Andrasics kézzel belenyúlt a 16-oson belül, a 11-est Kiss ér­tékesítette. 1-0. Az 53. percben szintén büntetőből egyenlített a vendégcsapat: Palkó szabályta­lankodott a 16-oson belül, a megítélt 11-est Csirpák értéke­sítette. 1-1. A 90. percben Ba­bai lábában volt a lehetőség, de öt méterről a felső kapufát ta­lálta el. Alacsony színvonalú mérkő­zésen nem tudta rivális ellenfe­lét két vállra fektetni a hazai csapat. Jók: Bogaras, Stumpf, Baumann, illetve Kenéz, Tet- tamanti, Vida. Kiszler Ferenc Paksi SE-Pécsi PTSE 0-0. Paks, 700 néző. V: Barna. Paks: Heizler- Prantner, Er­délyi, Somogyi- Borsi, Sánta (Magyar), Kródi (Radios), Benedeczki, Ács- Feer (Öt­vös), Kulcsár. Edző: Patkós István. Pécsi PTSE: Horváth- Koronics, Kaufmann, Soós, dr. Gelencsér- Schweiger, Berta, Kovács (Hüber), Jor- danov- Balázs (Hadnagy), Stern (Amigya). Edző: Csor­dás István. Áz első játékrész­ben a paksiak szinte levegőhöz sem engedték jutni a pécsieket, de a 16-osnál elfogyott a tudo­mányuk. Szünet után a vendé­gek léptek fel támadólag, melynek eredményeként a 48. percben Kaufmann tíz méterről a kapufát találta telibe. A 65. percben Hadnagy kiugrott a paksi védők közül, de hat mé­terről nagy helyzetben kapu fölé emelt. A 78. percben játé­kon kívül volt a labda,, amikor Amigya fellökte Erdélyit. A já­tékvezető nagy meglepetésre mindkét játékost kiállította. A paksiak nem tudtak mit kezdeni a mérkőzés nagy ré­szében kilenc-tíz emberrel vé­dekező pécsiekkel. Jók: Somo­gyi, Ács, illetve Horváth, Ka­ufmann, Berta. Zerza József Gerjen-Balatonkeresztúr 6-1 (3-1). Gerjen, 200 néző. V: Berki. Gerjen: Prantner- Hosnyánszki- Wiesner, Kiss, Kern (Tóth), Palásti (Kollár)- Gyenis, Farsang, Andi (Beda)- Nagy Zs., Pusztai. Edző: Teszler Vendel. Bala- tonkeresztúr: Matuza­Kozma P., Berta, Fiilöp, Kozma L.- Balogh, Skoda (Horváth L.), Horváth T., Bakos- Horváth G., Horváth Cs. Edző: Horváth Csaba. A 11. percben Pusztai cselezgetett a 16-oson belül, labdája Andi- hoz került, aki a 11-es pontról a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0. A 21. percben Horváth G. 17 mé­teres szabadrúgása a bal sa­rokba vágódott. 1-1. A 31. percben Farsang a 16 méteres baloldali szabadrúgása a bal felsőben kötött ki. 2-1. Egy perccel később Andi baloldali beadását Nagy Zs. egy csel után a hosszú sarokba lőtte. 3-1. Az 55. percben Farsang beadását Pusztai 8 méterről lőtte a kapu bal oldalába. 4-1. A 75. perc­ben Farsang lépett ki a védők gyűrűjéből, a kifutó kapus mel­lett is elhúzta a labdát és az üres kapuba gurított. 5-1. A 88. percben Nagy Zs. remek ke­resztlabdáját Pusztai emelte a hosszú sarokba. 6-1. Ezúttal nemcsak kialakítot­ták, hanem megfelelő számban értékesítették is helyzeteiket a hazaiak, így ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Farsang, Wiesner, Kiss, Pusz­tai, illetve Fülöp. Szebényi Béla PVSK-Bátaszék 0-0. Pécs, 400 néző. V: Král. PVSK: Ti- hanyvári- Somogyvári, Tö­rök (Balogh), Tóth, Papes- Bruder, Sipos, Mészáros, Li­eber- Géezy (Kobelák), Fü­löp. Edző: Rónai István. Bá- taszék: Kocsis- Izsák, Kova- csics, Szabados- Brecska, Bo- jás, Pozsár, Kőkúti, Szent- mártoni (Keller)- Zalai (Pap), Pankovics. Edző: To- por István. Túlságosan is szer­vezett és fegyelmezett volt a jól védekező Bátaszék az ezúttal gyengén játszó vasutasok szá­mára ahhoz, hogy nyerjen a ha­zai csapat. Jók: Tóth, Sipos, il­letve Kocsis, Izsáki, Szabados. Marcali-Dunaszentgyörgy Limex SE 6-1 (4-0). Marcali, 400 néző. V: Poszt. Marcali: Dániel- Bozsó, Mészáros J., Borbély- Tóth P., Virág I, Rózsa, Virág II, Becsei- Tóth Cs. (Kolompár), Szántó (Andricz). Edző: Mészáros József. Dunaszentgyörgy: Gróf- Sörös (Hajpál), Varga, Aradi, Debreceni- Drubits (Káldi), Gyöngyösi (Lakatos), Dienes, Bíró- Boros, Vecsei. Edző: Horváth Péter. Bátran és eredményesen támadott a hazai csapat. G: Szántó 2, Vi­rág I, Becsei, Tóth Cs, Virág II, illetve Boros. Móczán Zoltán UFC Szekszárd-Sellye 4-0 (2-0). Szekszárd, 500 néző. V: Böröczi. Szekszárd: Cziráki- Volár (Kárpáti), Kara, Sztehló, Horváth- Nagy G. (Kovács), Bozsér, Cseke, Mé­száros- Nagy S., Galambos (Vesztergombi). Edző: Kniesz Mátyás. Sellye: Regős- Kné- zics- Kapusi, Hirth- Varga G. (Csorba), Bodor, Bajor, Becker, Vásáros- Varga Z., Belvári (Hohner). Edző: Lő- rincz Sándor. A 17. percben Nagy G. beadását az érkező Nagy S. 8 méterről a jobb sa­rokba vágta. 1-0. A 44. percben Nagy S. mintaszerű átadását Mészáros lekezelte, majd futtá­ból a bal alsó sarokba emelte. 2-0. Az 50. percben Nagy S. ugratta ki Csekét, aki a kapust is kicselezve helyezett a bal sa­rokba. 3-0. A 85. percben Cseke vezette fel a labdát, ügyesen adott középre és Nagy S. közelről nem hibázott. 4-0. A gyakorta felcsattanó nyílt­színi taps is arról árulkodott, hogy közönségszórakoztató, ügyes játékkal szerzett biztos győzelmet az UFC. Jók: Mé­száros, Cseke, Nagy S., Bozsér, Sztehló, illetve Regős, Becker. (fekete) Az NB III. további ered­ményei: Komló-Beremend 2- 0, DD Gáz-Balatonföldvár 3- 0. Maradona ismét visszatért Diego Maradona kétségkívül a világ futballtörténetének egyik legnagyszerűbb alakja. A 35. életévét hamarost betöltő ar­gentin játékos pályafutása so­rán kétszer 15 hónapos „kény­szerpihenőre” utaltatott. Elő­ször az SSC Napoli színeit vi­selve - kokainhasználat okán ­került „várólistára”, majd az 1994-es, Egyesült Államokban rendezett vb-döntő egyik mér­kőzését követően kapták rajta doppingoláson. Az összesen 30 hónapnyi ki­hagyás ellenére Maradonában még mindig van erő. Erre jel­zés: az argentin bajnokság ki­lencedik fordulójában eltiltása lejárta után pályára lépett új klubjában, a Boca Juniorsban. A BJ Dario Scottónak a 90. percben szerzett góljával 1-0- ra verte a Colon Santa Fé együt­tesét. A 65 ezer néző nagy ün­neplésben részeltette Diego Maradonát. Kosárlabda NB I. Tisztes helytállás a BSE ellen Totó A totó 40. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Eger-III.Ker.TVE 0-2 2 2. Kecskemét-Tiszakécske 2-1 1 3. Tatabánya-Százhalom. 1-1 X 4. Andria-Foggia 2-1 1 5. Avellino-Salernitana 1-0 1 6. Brescia-Venezia 1-1 X 7. Cesena-Chievo 4-2 1 8. Cosenza-Ancona 2-0 1 9. Genoa-Lucchese 2-1 1 10. Peruggia-Palermo 0-0 x 11. Pescara-Reggiana 4-1 1 12. Pistoiese-Bologna 1-1 X 13. Verona-Reggina 1-1 X Plusz 1 mérkőzés: 14. Kaposvár-Siófok 3-3 x BSE-KSC Szekszárd 88-70 (47—40). Városmajor, 200 néző. V: Král, Kékesi. BSE: Németh (32), Bagoly (16), Be­senyői (4), Nagy D. (28), Fű­rész (8). Csere: Jäger (-), Farkas (-), Kriksciukaite (-), Andó (-). Edző: Glatz Árpád. Szekszárd: Berkó (-), Csák (30), Kranyecz (6), Kiefer (24/6), Badics (7). Csere: Bi­hari (-), Nagy R. (-), Mada­ras (2), Nagy A. (-). Edző: Guóth Iván. A három váloga­tott játékost felvonultató, baj­nokesélyes hazaiak ellen az esélytelenek nyugalmával kezdő KSC Kiefer gyors kosa­raival 2-6-os vezetést szerzett. Hamar jött a válasz, a BSE a 4. percben 11-11-re egyenlített, sőt, a félidő közepére már 12 pontos előnyt (31-19) szerzett. A 15. percben 43-27 volt az eredmény. Németh és Nagy szórta a kosarakat, saját palánk- juk alatt uralták a légteret, a kö­zeli dobási kísérleteket is rendre blokkolták. A szekszár­diak időkérése után a rendkívül sokat vállaló Csák vezérletével nemcsak kiegyenlítetté vált a játék, hanem sikerült a hátrányt is jelentősen csökkenteni. Fordulás után az első tíz percben a BSE igazolva klasz- szisát ismét jelentős előny bir­tokába jutott (72-50). Á 34. percben már 78-54-re vezettek a hazaiak, a közönség a „szá­zast” követelte. Ez szerencsére a szekszárdiakat paprikázta fel, védekezésük feljavult, és a BSE akcióból már csak két kosarat tudott szerezni. A csereként újra beállt Badics is felnőtt a feladathoz, egymás után hét pontot szerzett. A végjáték is­mét Csákóknak sikerült jobban, így a mérkőzés utáni taps nekik is szólt. Jók: Németh, Bagoly, Nagy, illetve Csák, Kiefer. Glatz Árpád: - Csapatom teljesítményével nem vagyok megelégedve. Sokkal simább győzelemre számítottam. Guóth Iván: - Ez a játék még nem az igazi, de remélem, a jövőre nézve a csapat is hasz­nos tanulságokkal gyarapodott. Killik László szövetségi kapitány: - Csak egy félidőt volt szándékomban megtekin­teni, de a szekszárdiak és Csák miatt a mérkőzés végéig marad­tam. Földesi József Kerékpáros világbajnokság Szekeres Csaba duplázott: két olimpiai kvóta Nagyszerűen szerepelt Szeke­res Csaba, a KSI-Snowfox- Schwinn Csepel versenyzője a kolumbiai kerékpáros vi­lágbajnokságon! A 18 éves sportoló az ama­tőrök 177 kilométeres or­szágúti viadalán (összesen 224-eri álltak rajthoz, de kö­zülük csak 125 versenyző ért célba a rendkívül nehéz tere­pen) a hatvannegyedik helyet szerezte meg. Szekeres Csaba ezzel kva­lifikációs helyet szerzett Ma­gyarországnak. Az 1996. évi atlantai nyári olimpián rajta kívül további négy magyar kerékpáros is nyeregbe pat­tanhat az országúti erőfelmé­rőn az ő hatvannegyedik he­lyezése jóvoltából! Egyébként a tinédzser kor­osztályú Szekeres duplázott, hiszen korábban az egyen­kénti indításos országúti vi­lágbajnoki versenyszámban is kiharcolta a jövő évi atlantai szereplés jogát. Ami pedig a 177 kilométe­res országúti verseny esemé­nyét teljessé teszi: a másik magyar kerekes, Bodrogi László, ugyancsak a Schwinn Csepel-FTC sportolója, a 124. helyen érkezett a célba. Á két magyar fiatal kerék­páros saját költségén vett részt a Dél-Amerikában meg­rendezett világbajnokságon. Labdarúgó NB III. A gerjeniek első őszi győzelme