Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

1995. október 9., hétfő Sport 7. oldal Kézilabda NB I. Pedig Mandzsics volt a mezőny legjobbja... Caola SE-Ferropatent-La- zúr SE Szekszárd 19-18 (12-10). Zalaegerszeg, 300 néző. V: Balogh, Heitter. Caola SE: Sirina- Utasi 3 (1), Horváth Zs., Golovko 1, Köbli, Gyimesiné 3, Major B. 5. Csere: Bödör (kapus), Otus 3, Kiss, Major A. 4 (2). Edző: Horváth József. Szek­szárd: Böcking- Bálintné 1, Pádár 2, Dejtári 1, Sklar 2, Mandzsics 11 (4), Károlyi 1. Csere: Flick (kapus), Ro­zsos. Edző: Pánczél Bara­bás. Nagyon jól kezdett a Ca­ola, 4-1-re vezetett, Sirina többször bravúrosan védett, többek között Dejtári büntető­jét is a léc fölé ütötte. Gyor­san rendezte sorait a vendég­csapat, s a 15. percben 5-4-re felzárkózott, a 20. percben pedig már 7-7 volt az állás. Mandzsics egyre jobban ma­gára talált a vendégeknél, az egerszegi kapus ebben az idő­szakban csak elvétve találko­zott a labdával. A szekszár­diak aztán a folytatásban két­szer is eladták a labdát, Major B. gyors kontrából mindkét­szer góllal büntetett, így 9-7- re vezetett a Caola SE. A fél­idő hajrájában hármas ember- hátrányba került a Ferropa- tent-Lazúr gárdája, ám az utolsó pillanatban mégis gólt lőttek. Szünet után a Szekszárd ott folytatta, ahol az első játék­részt abbahagyta: ezúttal négy emberrel szereztek gólt, a 31. percben 12-11. A mezőny egyik legjobbja, Mandzsics vezérletével a vendégek tar­tani tudták a lépést a házigaz­dákkal. Major A. eredmé­nyességének köszönhetően azonban a 43. percben ismét három gólra nőtt a két csapat közötti különbség: 17-14. Az 50. percben 18-17-et mutatott az eredményjelző, s ez már előre vetítette, hogy rendkívül izgalmas hajrára van kilátás. A tolnaiak kapusa, Böcking kétszer is bravúrosan védett, Mandzsics pedig hétméteres­ből szerzett újabb vendéggólt, az 59. percben 19-18-ra mó­dosult a találkozó állása. Egy perccel később Utasi hétméte­resét tornászta ki Böcking. Mindkét oldalon 5-5 játékos kezdte az utolsó percet és a szekszárdiaknál volt a labda. Ziccerbe is kerültek, de Pádár hibázott: a kapus lába között ellőtt labda a gólvonal előtt megpattant és a léc fölé vágó­dott. így az utolsó másodper­cekben a Caola „eldugta” a labdát. Közepes színvonalú, küz­delmes találkozót láthatott az egerszegi publikum. Horváth József edző úgy vélekedett: ha Sirina a találkozó elején jól véd, s tartósítani tudja formá­ját, akkor simán nyerik az egyébként nehéznek ígérkező összecsapást. Kezdetben az edzőt igazolta a mérkőzés, de a játékrész közepén Sirina többször is betlizett. Ezután fej-fej melletti küzdelem folyt, amelyben mindkét csa­pat játékosai többször is alap­vető hibát vétettek. A vendé­geknél a legnagyobbat Pádár, amikor egyenlítési ziccert puskázott el. Jók: Gyimesiné, Major B., Major A., illetve Mandzsics (a mezőny leg­jobbja), Böcking, Sklar. Bóbics László Újabb dunaföldvári vereség az NB I/B-ben TFSE-Dunaföldvári VKSE 24-21 (10-12). Duna- földvár: Pálinkás- Dukai 1, Hegedűs 1, Pesei 9, Princz, Györkő 4, Orova 4. Csere: Polgár 2. Edző: Orova Ta­más. Jobban nem is kezdhe­tett volna a Dunaföldvár, hi­szen a 20. percben már 10-5- re vezettek Oröváék. Ez az előny szemlátomást túlságo­san is megnyugtatta a vendé­geket, ennek következtében a TFSE szünetig két gólra fel­zárkózott. Amilyen jól kezdődött az első játékrész, olyan rosszul indult a második. A földvá­riak ugyanis tíz percen át kép­telenek voltak gólt szerezni, miközben az egyetemisták négyszer is eredményesek voltak. Ezután megpróbálta a felzárkózást a vendégcsapat, többször is sikerült egyenlíte­nie, de a vezetést egyetlen al­kalommal sem tudták átvenni. A hajrában még két bosszantó hiba is becsúszott a földváriak játékába, azokat a TFSE új­fent kihasználta és bebiztosí­totta győzelmét. Küzdelmes mérkőzés két ellentétes fél­idővel, s azzal a tanulsággal, hogy ebben az osztályban tíz­perces gólképtelenség jóváte­hetetlen luxusnak számít. Jók: Pesei, Györkő. Ifjúsági bajnokságok NB III-Dráva csoport: UFC Szekszárd-Sellye 8-0, Paksi SE-Pécsi Postás 0-7, Bony- hád-Balatonlelle 13-0, PVSK-Bátaszék 7-0, Mar- cali-Dunaszentgyörgy 5-0, Gerjen-Balatonkeresztúr 5-0, Megyei ifjúsági bajnok­ság: Fadd-Hőgyész 2-1, Ta­mási-Aparhant 4—1, Döbrö- köz-Dombóvár 0-10, Ka- kasd-Decs 1-2, Györ- köny-UFC Szekszárd 2-8, Tolna-Tevel 1-0, Nagymá- nyok-Nagydorog 3-1, Kaj- dacs-Simontomya 0-1. Labdarúgó NB II. Két góllal is vezetett a Paks Kropkó vállát törte! Hawaiin rendezték meg a triatlonsport „Ironman” világbajnokságát. A rendkívül hatékony felkészülés után Kropkó Péter az első öt közé várta magát. Jól is állt, de a kerékpáros „tusa” során egy kutya került a kerekei közé. A magyar versenyző bukott, kulcscsont-törést szenvedett. BKV Előre-Paks 2-2 (0-1). Sport utca, 800 néző. V: Hosszú. BKV Előre: Sár­kány- Tóth Zs. (Erdélyi a szünetben), Wohl, Tóth J., Arató- Szántó, Erős, Soós, Mersich (Molnár a 63. perc­ben)- Tikosi (Nagy S. a 63. percben), Szeitl. Edző: Sárosi László. Paks: Mausz- Jenei, Dzsinovics, Eger (Kiss M. a 60. percben), Nagyfalusi- Kádár, Kovács B., Orosz, Barna- Babati (Osztermajer az 50. percben), Búzás (Fejes a 77. percben). Edző: Pusztai László. A 4. percben Szeitl ug­ratta ki Tikosit, aki rávezette a labdát Mauszra, a kapus bra­vúrral mentett. A 10. percben gyönyörű paksi kombináció után Orosz gurított Kovács B. elé, akinek 16 méteres lövését szép mozdulattal hárította Sár­kány. A 20. percben Mersich buktatta a 16-oson belül Ko­vács B.-t, a játékvezető továb- bot intett. A 31. percben Eger fölött szállt át a labda, Erős maga elé tette, 10 méteres lövé­sébe Barna önfeláldozóan bele­Tolna-Tevel 0-0. Tolna, 300 néző. V: Lerch. Tolna: Bla- zsó- Fodor, Töttösi, Horváth, Pető- Kalmár (Márton A.), Szabó, Szilágyi (Fekete), Márkus (Verbászi)- Földesi, Márkvárt. Edző: Kormos Mihály. Tevel: Szabó- Sebes­tyén, Éppel, Nagyfalusi, Bor- bandi- Illés, Miszler, Gergely J., Gergely Cs. (Dallos)- Fe- rencz, Hodász (Kovács). Edző: Schlapp János. A ven­dégek közelebb álltak a győze­lemhez. Jók: Blazsó, Töttösi, Földesi, illetve Miszler, Nagy­falusi, Gergely Cs„ Ferencz. Saramó Sándor Tamási-Aparhant 2-1 (0-0). Tamási, 300 néző. V: Lehel. Tamási: Száka- Vá­mosi, Schneider, Béres, Ko­vács- Illés (Gulyás), Nagy A. (Szemes), Gyenei, Szakács- Nagy Zs., Tóth A. (Bérdi). Edző: Lanczki Gusztáv. Aparhant: Bagoly- Heideck- er, Selyem, Lovász, Palkó- Juhász, FUlöp, Minker, Ko­lompár- Fábián (Sebestyén), Farkas Zs. Edző: Wáger Pál. A hazaiak csak a 85. percben biztosították be győzelmüket a jól játszó Aparhant ellen. G: Bérdi (11-esből), Schneider, il­letve Kolompár. Jók: Schnei­der, Béres, Vámosi, Bérdi, il­letve Bagoly, Selyem, Lovász. Vaszari Gábor Döbrököz-Dombóvári FC 1-1 (1-1). Döbrököz, 600 néző. V: Fazekas. Döbrököz: Bien- Apáti, Horváth, Ka­tona, Varga L.- Szűcs, Kosz- ticza (Bocsi), Román (Fan­dák), Bodor- Babulják, Varga I. (Mágocsi). Edző: Álló Tibor. Dombóvár: Bon- tovics- Hopp, Savanyú N., Steiger, Pólyák- Studer (Ká- rosi), Kiss, Szabotin (Szie- ber)- Savanyú Z., Jakab, Varga (Koch). Edző: Szieber József. A két szomszédvár ran­gadóján két ellentétes félidő vetődött. Az ellentámadásnál Búzás játszotta tisztára magát a bal szélen, pontosan tálalt Ba­bati elé, aki hat méterről a kapu közepébe fejelt. 0-1. A 35. percben Szeitl keverte meg a védőket, Erős elé gurított, aki 11 méterről mellélőtt. Fordulás után a 49. percben Szeitl szöktette a mélyről ér­kező Szántót, akinek 8 méteres lövését kitűnő érzékkel ütötte szögletre Mausz. A 68. percben Bufcás lódult meg a jobb szélen, egy csel után Osztermajer fe­jére emelte a labdát, aki mint­egy 10 méterről a kimozduló kapus fölött fejelt a hálóba. 0-2. A 75. percben Szeitl át­adásával Szántó lépett ki közé­pen, majd a 11-es pontról a há­lóba helyezett. 1-2. Kevéssel ezután Molnár már csak Ma- usszal állt szemben, de a paksi kapus kitűnő érzékkel tisztá­zott. A 81. percben Szeitl ütkö­zött Dzsinoviccsal a 16-oson belül, s a hazai csatár alakítását a játékvezető büntetővel dí­jazta, melyet a sértett a bal alsó sarokba lőtt: 2-2. után a vendégek álltak köze­lebb a győzelemhez. G: Ro­mán, illetve Savanyú Z. Jók: Katona, Bien, Bodor, Szűcs, il­letve Hopp, Kiss, Jakab. Kovács Vendel Györköny-Harci KSC 6-2 (2-2). Nagydorog, 300 néző. V: Garajszki. Györköny: Al- mási- Kindl, Blatt, Kiss, Bíró (Hauzmann)- Török (Hor­váth), Somogyi, Walter, Vö­rös (Krausz)- Balogh, Porga. Edző: Lauer József. Harc: Hujber- Gál, Kvanduk, Ba­jusz, Bartal (Sztojka)- Föl­desi, Herczeg, Rupa, Fe- renczi- Kálmán, Kolompár. Edző: Kovács Ferenc. A két csapat közötti erőnléti és tech­nikai különbség szünet után a gólokban is megmutatkozott. G: Balogh 3, Horváth, Walter, Blatt (1 l-esből), illetve Kálmán (11-esből), Földesi. Jók: Ba­logh (a mezőny legjobbja), Kindl, Kiss, Horváth, illetve Kvanduk, Földesi. Lenhardt János Decs-Kakasd 3-0 (3-0). Kakasd, 300 néző. V: Bíró. Decs. Komiáti- Tóth, Osz­termajer, Száraz, Lubastyik- Végh, Jelusics I (Jelusics II), Szabó, Újvári (Gulyás)- Demkó (Bartos), Kocsis. Edző: Laki Zoltán. Kakasd: Bogos Cs.- Fábián (Eisen­sehr), László, Kvanduk E., Schell- Takács, Bogos R., Za- lavári, Kvanduk J.- Hucker, Sebestyén. Edző: László Jó­zsef. Megérdemelten nyert a lelkesebb decsi együttes a fá­sult házigazdák ellen. G: Újvári 2, Szabó. Jók: Komiáti, Tóth, Osztermajer, Száraz, illetve Schell, Hucker, Sebestyén. László József Kajdacs-Simontornya 2-0 (0-0). Kajdacs, 300 néző. V: Molnár. Kajdacs: Szla- nyinka- Lengyel J., Horváth, Lacza J., Gerezsdi (Márkus)- Kapás (Major), Kiss, Lengyel Tapogatódzó játékkal in­dult a találkozó. Keresték a játékosok a helyüket, s egyik csapat sem akart kinyílni. Babati gólja után kitámadott a hazai együttes, mégis a ven­dégek növelték előnyüket. Az előrések nem adták föl, s egy szép akció gólt követően vi­tatható büntetőből egyenlítet­tek. Jók: Szeitl, Erős, Wohl, illetve Jenei, Búzás, Mausz. Sárosi László: - Hihetetlen balszerencsés mérkőzést vív­tunk. Gólokkal nyerhettünk volna, a végén azonban örül­nünk kellett a döntetlennek. Pusztai László: - Rutinos já­tékosainkkal meg kellett volna őrizni a kétgólos előnyt. Ennek ellenére értékesnek tartom a pontszerzést. Klement Tibor Az NB II. további eredmé­nyei: Érd-Keszthely 4-0, Ma­táv Sopron-Nagykanizsa 1-2, Veszprém-Budafok 1-3, Ka- posvár-Siófok 3-3, Duna- ferr-Mohács 5-1, Balatonfü- red-Soproni LC 1-3, Tatabá- nya-Százhalombatta 1-1. M., Lacza I. (Deák)- Borza, Bredák. Edző: Haraszti Zsolt. Simontornya: Tóth- Molnár L. , Horváth, Molnár A. (Bor- bás J.), Varga- Molnár L, Pekli, Zsolnai (Király)- Pa­jor, Dölles (Vass), Borbás B. Edző: Szelei Ferenc. A végig többet kezdeményező hazaiak a helyzeteik alapján akár na­gyobb különbséggel is nyerhet­tek volna. G: Lacza I., Lengyel M. Jók: Gerezsdi, Lengyel M., Lengyel J„ Lacza I., illetve Tóth, Pekli. Király Tamás Nagymányok-Nagydorog 2-2 (2-0). Nagymányok, 150 néző. V: Krekó. Nagymá­nyok: Hajc- Borbély, Énekes, Bíró, Domokos- Óber, Laka­tos (Oláh), Guth- Feik, Vizin, Klem (Bacsó). Edző: Czárth János. Nagydorog: Molnár- Portikhegyi, Fodor (Lázár), Deres, Varga (Kovács)- Incze (Vámosi), Mókus, Kuti- Ró­zsavölgyi, Vida, Bóka. Edző: Kollár László. A rengeteg gól­helyzetet kihagyó hazai csapat­nak meg kellett elégednie a döntetlennel. G: Feik, Guth, il­letve Vida 2. Jók: Hajc, Feik, il­letve Vida, Mókus, Vámosi. Zwick Jakab Fadd-Hőgyész 2-2 (0-0). Fadd, 200 néző. V: Dárdai. Fadd: Lampek- Hajnes, Újj, Rém, Pesti- Szász, Ádám, Szabó (Szakállas), Kirtyán- Illés, Orsós (Kovács). Edző: Márkus József. Hőgyész: Nándor- Makrai (Kuti), We- itner, Bús, Topánka- Király­házi, Papp, Kurcz, Bősz R.- Bősz J. (Maczik), Erdős (Máté). Edző: Weitner Ádám. A fegyelmezetlen hazaiak az utolsó öt percben lőtt két góllal tartottak otthon egy pontot a jól játszó vendégek ellen. Kiál­lítva: Újj. G: Illés, Pesti, illetve Kuti, Bősz J. Jók: Királyházi, Kuti, Bús, illetve Ádám. Bráz Ferenc Bajnoki táblázatok NB I • 1. BVSC 9 7 1 1 17- 6 22 2. Ferencváros 8 6­2 15- 7 18 3. Csepel 9 5 3 1 17-10 18 4. Újpesti TE 8 5 1 2 16- 8 16 5. Debrecen 9 4 3 2 9-10 15 6. MTK 8 4 2 2 15- 9 14 7. Vasas 9 4 2 3 13-12 14 8. Vác 9 4 1 4 19-16 13 9. Kispest 8 3 3 2 9- 7 12 10. Stadler FC 9 2 5 2 12-11 11 11. Győri FC 9 2 4 3 13-13 10 12. ZTE 9 2 2 5 11-17 8 13. Parmalat FC 9 2 1 6 9-20 7 14. Haladás VSE 9 1 2 6 8-22 5 15. PMFC* 9 2 1 6 9-14 4 16. Békéscsaba 9 1 1 7 10-20 4 NB II. Nyugati csoport 1. Siófok 9 7 1 1 22- 9 22 2. Kaposvár 9 6 2 1 17- 6 20 3. Dunaferr 9 5 4 — 19- 6 19 4. Nagykanizsa 9 5 2 2 15-12 17 5. Soproni LC 9 5 1 3 16- 8 16 6. Soproni Táv. 9 5 1 3 13-12 16 7. Paks 9 4 2 3 11-11 14 8. BKV Előre 9 3 3 3 14-12 12 9. Sz.halombatta 9 3 3 3 11-10 12 10. Keszthely 9 3 1 5 6-11 10 11. Budafok 9 3­6 11-18 9 12. Érd 9 2 2 5 10-12 8 13. Mohács 9 2 1 6 9-21 7 14. Balatonfüred 9 1 3 5 7-13 6 15. Veszprém 9 1 3 5 7-17 6 16. Tatabánya 9 ” 5 4 9-19 5 NB III. Dráva-csoport 1. DD Gáz 9 8 _ 1 27- 3 24 2. PVSK 9 7 1 1 19- 3 22 3. Szekszárd 4 j 1 1 29-13 20 4. Komló 9 4 1 14-10 16 5. Paksi SE 9 4 3 2 14-12 15 6. Sellye 9 4­5 10-19 12 7. Beremend 9 3 2 4 13-10 11 8. Marcali 9 3 2 4 18-19 11 9. Dsztgyörgy 10. Balatonlelle 9 9 3 3 2 1 4 5 12-15 15-13 11 10 11. Bátaszék 9 2 4 3 10-13 10 12. B.földvár 9 3­6 5-17 9 13. Bonyhád 9 1 5 3 8-11 8 14. Pécsi PTSE 9 2 2 5 9-20 8 15. B.keresztúr 9 2 1 6 13-30 7 16. Gerjen 9 1 3 5 10-18 6 Megyei bajnokság Felnőttek j j 1. Györköny 8 7 1­30- 7 22 2. Döbrököz 8 6 2­20- 5 20 3. Kajdacs 8 5 2 1 15- 6 17 4. Tolna 8 4 3 1 12- 4 15 5. Tamási 8 4 2 2 13-12 14 6. Dombóvár FC 8 3 3 2 15-12 12 7. Harc KSC 8 3 3 2 12-11 12 8. Kakasd 8 3­5 15-18 9 9. Simontornya 8 2 3 3 12-15 9 10. Hőgyész 8 1 4 3 7-14 7 11. Decs 8 1 3 4 5- 8 6 12. Tevel 8 1 3 4 6-13 6 13. Nagydorog 14. Fadd 8 8 1 1 3 3 4 4 12-20 6-19 6 6 15. Aparhant 8­4 4 8-16 4 16. Nagymányok* 8 1 3 4 14-22 3 Ifjúságiak 1. Dombóvár FC 8 7 1 _ 51- 1 22 2. Tamási 8 7­1 42- 6 21 3. Simontornya 8 7­1 26- 8 21 4. Tevel 8 5 2 1 24-11 17 5. Fadd 8 5 1 2 18-12 16 6. Kajdacs 8 4 3 1 12- 7 15 7. Szekszárd 8 4 1 3 18-23 13 8. Tolna 8 4­4 14-13 12 9. Nagymányok 8 4­4 21-24 12 10. Decs 8 3 1 4 18-20 10 11. Nagydorog 8 2 3 3 18-15 9 12. Hőgyész 8 2 2 4 15-16 8 13. Kakasd 8 1 2 5 15-21 5 14. Döbrököz 8­2 6 4-34 2 15. Aparhant 8­­8 9-35­16. Györköny 8­­8 4-63­Megjegyzés: *=3 büntetőpont levonva Lewis győzött A brit Lennox Lewis, az egy­kori profi (WBC) nehézsúlyú ökölvívó világbajnok Atlantic Cityben az amerikai Tommy Morrison ellen lépett szorítóba. Morrisont a hatodik menetben leléptette a bíró, mivel a brit bokszoló már többször majd­nem kiütötte őt. A megyei labdarúgó bajnokságért Már csak az Aparhant nyeretlen ...ők LAING keringtető szivattyút vásároltak, amely • fűtési szezon kezdetekor is simán indul ■ teljes élettartama alatt halk üzemű • rendkívül kedvező árú • két év garancia ■ országos szervízhálózat Japán és az Egyesült Államok után a jobb szakboltokban LAING Szivattyú Kft. már itthon is kapható az új generációjú LAING szivattyú! Cegléd 53/311-754