Tolnai Népújság, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-28 / 253. szám

1995. október 28., szombat Sport 7. oldal SÍPSZÓ ELŐTT NB II. Paks-Nagykanizsa: 13.30 óra. V: Mező. Pusztai László: — Nem igazán tud­tunk mit kezdeni a Dunaferr letámadó taktikájával, ezért szinte törvényszerű volt a be­kapott gól. Hiányzott játé­kunkból az önbizalom, az át­ütőerő. Hasonló játékerejű csapattal találkozunk ezúttal is, hiszen az olajosok feljövő­ben vannak. Ősszel idegenben egyszer szenvedtek vereséget, s figyelemreméltó az is, hogy három döntetlen mellett két­szer győzni tudtak. Mindez azt támasztja alá, hogy vidé­ken sem állnak be védekezni, hanem bátor' támadójátékot produkálnak. Nálunk Neudl továbbra sem egészséges, de kisebb sérüléssel bajlódott Vayer és Dzsinovics is. Jói­ramú, színvonalas mérkőzést és feltétlen győzelmet várok. Mausz- Jenei, Dzsinovics vagy Eger, Barna, Kádár- Kiss M., Búzás, Kovács B., Orosz, Babati- Horváth Á. vagy Osztermajer. nb in. Balatonlelle-Gerjen: 13.30 óra. Teszler Vendel: — Esetünkben igaz a mon­dás, hogy a baj nem jár egye­dül. A szerencsétlen veresé­günket követően Gyenis egy­hetes eltiltása mellé egy több­hetes gipszkötést is kapott a kezére. Andi sem pihente még ki a mérkőzésen szerzett sérü­lését és Kern játéka is kétsé­ges. Van bőven adósságunk, minden pontra égetően szük­ségünk van, ezért Balatonlel- lén „vételezni” szeretnénk be­lőlük. Prantner- Kiss, Hos- nyánszki, Kern, Horváth G. vagy Farkas- Wiesner, Pusztai, Palásti vagy Kollár, Varga- Nagy Zs., Farsang. UFC Szekszárd-Bony- hádi SE: 13.30 óra. V: Poszt. Kniesz Mátyás: — Sajnálom, hogy a DD Gáz el­len a bíró nem hagyta, hogy a két csapat döntse el a három pont sorsát. Túltettük magun­kat a vereségen, amellyel a 7. hete tartó győzelmi soroza­tunk szakadt meg. Vasárnap a Bonyhád legyőzésével sze­retnénk egy újabb sorozatot kezdeni. Egymás ellen mindig kemény, szoros mérkőzéseket vívtunk, ezidáig nem tudtunk nyerni az egységes szom­szédváriak ellen. Mostani formánk alapján jó játékkal és győzelemmel akarjuk megör­vendeztetni egyre bővülő szurkolótáborunkat. Mészá­ros betegség, Cseke sérülés miatt várhatóan nem szerepel. Cziráki- Volár, Kara vagy Novák, Sztehló, Hor­váth- Nagy G., Bozsér, Cseke vagy Novák, Hanák- Nagy S., Vesztergombi vagy Galambos. Kiss János: —- Nagyon fontos pontokat szereztünk a Sellye ellen, de helyzeteink­nek csak a töredékét értékesí­tettük. Az őszi hajrához ér­kezve nehéz sorozat vár ránk: Szekszárdon és Pakson ven­dégeskedünk, idehaza pedig a DD Gáz és a PVSK csapatát fogadjuk. A négy találkozón 3^4 pont megszerzését ter­vezzük. Szekszárdon döntet­lenre törekszünk, amihez az kell, hogy belőjjük a gólhely­zeteinket. Csordás „besár­gult”, Babai és Guzorán edzésbe állt ugyan, de hogy melyikükre számíthatok, az csak vasárnap derül ki, csapa­tot is akkor hirdetek. Sellye-Paksi SE: 13.30 óra. V: dr. Csapó. Patkós István: — Balatonföldváron biztos győzelmet arattunk, kü­lön örvendetes volt középpá­lyásaink javuló játéka. Heti munkánkat munkahelyi elfog­laltságok és sérülések hátrál­tatták. Bízom benne, hogy va­sárnap a legjobb csapatunkkal tudunk pályára lépni az utóbbi hetekben gyengélkedő Sellye otthonában, hiszen na­gyon hiányzik még tarso­lyunkból egy idegenbeli győ­zelem. Heizler- Prantner, Erdé­lyi, Somogyi, Wolf- Borsi J., Kovács, Kródi, Ács vagy Feer- Benedeczki, Kulcsár. Szombaton játsszák Dunaszentgyörgy Limex SE-Bátaszéki SE: 13 óra. V: Berki. Horváth Péter: — Komlón célunkat elértük, ha nem is látványos játékkal, de pontot szereztünk. Nem a leg­jobb „ütemben” kapjuk soros ellenfeleinket. A Gerjen után a Bátaszék is gólzáporos, ön­bizalom növelő győzelemmel a tarsolyában látogat hozzánk. Minden játékosunknak át kell éreznie a mérkőzés fontossá­gát. A három utolsó hazai ta­lálkozón egy szerény döntet­lenre futotta, tehát itt az ideje, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Csapatot csak kezdés előtt hirdetek. Topor István: — Az el­múlt fordulóban egy félidő eredményessége is elég volt a biztos győzelemhez. A Limex SE ellen viszont 90 percen át tartó jó és eredményes játékra lesz szükség a pontszerzés­hez. Szeretnénk szoros mér­kőzést játszani a jó képességű házigazdákkal. Kocsis- Hauwasser, Po- zsár, Bojás, Kőkuti- Izsák, Brecska vagy Onódi, Sza­bados, Zalai vagy Pap- Szentmártoni, Pankovics. Kézilabda NB I. A Szekszárd első vidéki győzelme Ferropatent-Lazúr SE Szek- szárd-Bp. Spartacus 21-20 (11-11). Kőér utca, 200 néző. V: Gyúró, Láda. Szekszárd: BÖcking- Bálintné 1, Pádár 3, Mandzsics 13/7, Sklar 1, Ká­rolyi 1, Dejtári 2. Edző: Pánczél Barabás. Spartacus: Pál- Bődé 1, Minárovicsné 1, Rottné 5/2, Halmai, Viglási 12/8, Mankova. Csere: Bán (kapus), Kovács V. 1, Ku- lánda. Edző: Berzsenyi Má­ria. A szekszárdiak a Gemenc Volán autóbuszával érkeztek a fővárosba, ahol Mandzsics gól­jainak köszönhetően 2-2-ig együtt haladtak ellenfelükkel a találkozó elején. A 6. percben Rottné büntetőjével 2-4-es ve­zetéshez jutottak a házigazdák. Két perccel később már a har­madik hétméteresét értékesí­tette eredményesen a Spartacus, így 2-5-re változott az ered­mény. Ezután egy-két góllal a fővárosiak vezettek, egészen a 14. percig, amikor a szekszár­diak „ügyeletes” gólfelelőse, Mandzsics egyenlített. (6-6). A szpari találataira szorgalmasan válaszolgattak a vendégek, a 23. percben emberhátrányból Pádár remek góllal egyenlített 9-9-re. A kétperces kiállításból visszatérő Mandzsics két perc­cel később vezetéshez juttatta a Szekszárdot. A félidő hajrájá­ban hiába igyekezett elhúzni a Szekszárd, ha nehezen is, de egyenlített a Spartacus. Fordulás után Böde ember- hátrányból lőtt góljával 12-13- ra a Spartacus vette át a veze­tést. A 39. percben azonban Bá- lintné találatával már ismét a Ferropatent-Lazúmál volt az előny: 14—13. Három perccel később Halmait állították ki a játékvezetők, s végül hosszú gólszünet után Mandzsics hét­méteresből kétgólosra növelte a vendégek előnyét: 15-13. Az 51. percben páros kiállítással Mandzsics és Viglási kénysze­rült két percre a kispadra, ekkor egy gólra felzárkózott a Sparta­cus: 17-16. Az 54. percben 18-17-es állásnál Bálintné lö­vése a kapufáról vágódott a mezőnybe. Ezt követően immár a sokadik büntetőjükhöz és egyben egyenlítési lehetőség­hez jutottak a házigazdák. Pánczél edző időkérése után Viglási élt is a lehetőséggel. A hajrában Mandzsics és Viglási hétméteres párbaját láthattuk, majd 20-19-nél a szekszárdiak bebiztosíthatták volna a győ­zelmüket, de kétszer is rosszul indítottak. Viglási az 57. perc­ben 20-20-ra egyenlített bünte­tőből. Az utolsó két percet em­berelőnyben támadta végig a Szekszárd, és húsz másodperc­cel a lefújás előtt Mandzsics tette fel az „i”-re a pontot bün­tetőből. Az első félidő végétől érez­hetően kezdett felülkerekedni a Szekszárd. A hazaiak erőszako­san, időnként túl keményen egy ideig tartották a lépést, végül a fegyelmezetten játszó szekszár­diak örülhettek a győzelemnek a hétméteresek mérkőzésén. Jók: Mandzsics, Pádár, Böc­king, Sklar, illetve Viglási, Rottné. A szekszárdi kick-boxos időnként Pécsre jár át edzésre Dékány a junior EB-re készül Nemrégiben ért véget Stuttgartban a kick-box világbajnokság, amely fantasztikus magyar sikerrel zárult. A mieink hat arany-, két ezüst- és három bronzérmükkel az éremtáblázat élén végeztek. Egy szekszárdi versenyző is indult a vb-váloga- tón, ott azonban „elvérzett”. Dékány Roland hamarosan mégis lehetőséget kap a nemzetközi szereplésre. November 3-5. kö­zött a lengyelországi junior Európa-bajnokságon vesz részt. — Hol és mikor kezelted a kick-boxot? - kérdeztük Rolan- dot. — Három éve a szekszárdi Gyermekek Házában Hegedűs Gábornál. Hamar jöttek a sike­rek, a -60 kilósok között egy­más után nyertem a megyei és területi versenyeket a full-con­tact és low-kick kategóriában. Ezekben a számokban teljes erővel lehet küzdeni, s az utób­biban a combot is lehet tá­madni. Az idén áprilisban nyer­tem meg az első országos ver­senyemet. A hétvégén már az országos bajnoki címért szállók harcba Szolnokon. A világbaj­nokságra sajnos nem jutottam ki, miután a válogatón veresé­get szenvedtem. — Ennek ellenére hamaro­san bemutatkozhatsz a nemzet­közi porondon. — Igen, a junior EB-re a pé­csi Dozsó Klub segítségével juthatok el. Időnként a pécsiek­hez járok át edzésre, ahol a fog­lalkozásokat egy harmadik dá­nos edzőt vezeti. — Úgy tudom, 21 éves lé­tedre már edzó'sködsz is, — Hegedűs Gábor Tolnára való távozása után tavaly má­jusban Szekszárdon Dozsó Kick Box Club néven új egye­sületet alakítottunk. Letettem a segédedzői vizsgát, s most én irányítom az edzéseket a 4-es iskolában. Népszerűek a fog­lalkozások, harminc gyerek jár hozzám. A szponzorok egy­előre nem tolonganak, csak a Dienes Valéria Általános Iskola segít „ingyen teremmel” heti két alkalommal. — Egy ilyen kisvárosból, mint Szekszárd sikerül majd bekerülnöd a felnőtt váloga­tottba ? — Az országos versenyeken már a felnőtteknél indulok. Na­gyon keményen készülök, s a megfelelő edzőpartnerek is adottak. Ha úgy folytatom, mint eddig, akkor két évet adok magamnak a válogatottba kerü­lésre.-teszi­Tízezer fáklyavivő Atlantában Nyilvánosságra hozta grandió­zus tervét az atlantai olimpia szervezőbizottsága (ACOG). A tervek szerint tízezren viszik majd az olimpiai lángot a beér­kezési helytől, Los Angelesből Atlantába, az 1996-os ötkarikás versenyek helyszínére. Billy Payne, az ACOG el­nöke elmondta, hogy a csak­nem 24 ezer kilométeres távnak április 27-én vágnak neki, s Georgia állam fővárosába, a 26. nyári olimpia otthonába a meg­nyitó napján, július 19-én ér­keznek meg. Az út alatt a fák­lyavivők az Egyesült Államok 42 tagállamát érintik. Minden 12 évesnél idősebb állampolgár jelentkezhet, ha szeretné vinni a fáklyát, a résztvevőket tesztek alapján válogatják ki. Előrelát­hatóan gyalog, lóháton, vona­ton, kenuban, gőzhajón és ke­rekesszékben fogják eljuttatni a lángot Atlantába. A tízezres tömegből az ACOG 5500-at, a Coca-Cola cég (az esemény főszponzora) 2500 személyt választ ki, míg a további 2000-et az Egyesült Ál­lamok Olimpiai Bizottsága je­löl ki. A hétvége sportműsora Szombat Asztalitenisz: A szek­szárdi 5-ös iskolában 9 órá­tól Diák Kupa. Karate: Bátaszéken 10 órától megyei bajnokság. Kézilabda: NB II: Dá- vod-Simontomya 15, Mo­hács-Tamási 15.30, Tolna-Simontomya 17 óra, Iregszemcse-Harkány 15. Kosárlabda: NB I: Kör- mend-Atomerőmű SE 17.45, G Y SE V-Sopron­Szekszárd 17.30, Dombó- vár-MAFC 17 óra. NB II: Bonyhád-Várpalota 11, Tata-Szekszárd 15 óra. Labdarúgás: NB III: Dunaszentgyörgy-Bátaszék 13 óra. NB Il-es ifibajnok­ság: Nagykanizsa-ASE 11.30-13.30 óra. Öregfiúk mérkőzés: Hidas-Bonyhád 14.30. Úszás: Szekszárdon Si­pos Márton nemzetközi em­lékverseny 15 órától. Vasárnap Kézilabda: NB I/B: Du- naföldvár-Pestszentlőrinc (Tolnán) 18 óra. NB II: Keszthely-Tolnatej SE 10.30 óra. Kosárlabda: NB II: Atomerőmű SE-Egis-OSC 11 óra. Úszás: Szekszárdon Si­pos Márton nemzetközi em­lékverseny 9 órától. Labdarúgás NB II: Paks-Nagykanizsa 13.30 óra. NB III: Szekszárd-Bony- hád, Sellye-Paks, Balaton­lelle-Gerjen 13.30 óra. Megyei bajnokság: Dombóvár-Tolna, Hő- gyész-Tamási, Nagydo- rog-Tevel, Györköny-Ka- kasd (Pakson), Harc-Döb- rököz, Simontomya-Fadd, Decs-Nagymányok, Apar- hant-Kajdacs 13.30 óra. Körzeti bajnokság: Ma- jos-Sióagárd, Szálka- Zomba, Bonyhádbörzsöny- Cikó, Harc-Alsónána, Bonyhádvarasd-őcsény, Szedres-Kisdorog 13 óra. Izmény-Závod, Nak-Ko- csola, Kurd-Csikóstöttős, Györe-Magyarkeszi, Ireg- szemcsé-Szakály, Lengyel- Mucsfa, Váralja-Szakcs, Pincehely-Kölesd, Puszta- hencse-Ozora, Tengelic- BogyiSzló, Dunaföldvár- Németkér, Középhidvég- Madocsa, Gyönk-Bölcske, Tolnanémedi-Pálfa 13.30 óra. Bátaapáti-Kéty elma­rad! Női labdarúgás: Dom­bóváron 9 órától megyei kispályás bajnokság. Úszás Öt aranyérem Fehérvárról Harmadik alkalommal adott otthont a csodálatos székesfe­hérvári sportuszoda a „Köztár­saság Napja” úszóversenynek, melyen 25 hazai és négy kül­földi klub indította 7-16 év kö­zötti sportolóit. A rangos me­zőnyben megyénket a Szek­szárdi Vízmű SE, valamint a Bonyhádi Perczel Mór DSE és a Bonyhádi SE fiataljai képvi­selték igen eredményesen. A bonyhádi sportolók négy ver­senyszámban bizonyultak a leg­jobbnak, míg a Vízmű SE Szekszárd fiataljai egy arany­éremmel térhettek haza Székes- fehérvárról. Eredmények. Lányok: 50 m hát, 8 évesek: 1. Popp Edina (Bonyhádi SE). 10 évesek: Bändel Barbara (Bonyhádi SE). 50 m gyors, 8 évesek: 1. Popp Edina. 12 évesek: 7. Tóth Blanka (Bonyhádi SE). 50 m pillangó, 10 évesek: 5. Bändel Barbara. 13 évesek: 5. Szösz Klaudia (Bonyhádi SE). 100 m gyors, 12 évesek: 6. Tóth Blanka. 100 m hát: 1. Nagy Veronika (Vízmű SE Szek­szárd). 12 évesek: 5. Tóth Di­ána (Bonyhádi SE). 10 évesek: 6. Bändel Barbara. Fiúk, 50 m gyors: 3. Hor­váth Gergő (Perczel DSE). 50 m hát: 1. Kovács Krisztián (Perczel DSE), 2. Horváth Gergő. 11 évesek: 4. Szőts Bá­lint (Bonyhádi SE). 100 m hát: 1. Kovács Krisztián. 11 évesek: 4. Szőts Bálint. 50 m pillangó: 5. Szőts Bálint. 4x50 m vp- gyesváltó: 3. Perczel DSE (Kovács, Fridrich, Horváth, Kiszler). Röviden Teke NB II. Ajkai Kris­tály SE-Dombóvári Spar­tacus 5:3 (2917:2914). Nagy küzdelemben maradt alul a dombóvári együttes. A Spartacus pontszerzői: Bán 514, Lehmann 513, Csuka 500 fával. Bronzérmes házigaz­dák. A Paksi RK és a Marie Curie DSK nagyszabású le­ány röplabdatomát rende­zett a „Tízéves a paksi röp­labda” akció keretében. A meghívást 10 csapat fogadta el, közülük hat tavaly orszá­gos diákolimpiái döntős volt. A torna végeredménye: 1. Nyíregyháza Hunyadi isk., 2. Debrecen, 3. Paks, 4. Nagybajom, 5. Nyíregyháza Bem isk., 6. Veszprém, 7. Kalocsa I., 8. Vasas SC, 9. Alap, 10. Kalocsa II. Labdarúgás NB III-as ifibajnokság 1. Komló 11 10 1 55- 9 30 2. Szekszárd 11 9 2­56-11 29 3. Bonyhád 11 9 2­56-11 29 4. Marcali 11 7 2 2 46-11 23 5. Pécsi FC 11 7 2 2 35-21 23 6. Pécsi PTSE 11 6 2 3 36-17 20 7. Pécsi VSK 11 6 2 3 30-11 20 8. Gerjen 11 5 2 4 26-13 17 9. Beremend 11 5 1 5 32-23 16 10. Bátaszék 11 4 1 6 30-29 13 11. Dsztgyörgy 11 4­7 28-49 12 12. B.keresztúr 11 3­8 23-47 9 13. Balatonföldvár 11 2­9 9-48 6 14. Balatonlelle 11 1 2 8 12-60 5 15. Sellye 11 1 1 9 11-51 4 16. Paksi SE 11­1 10 7-76 1 Tegnap ülésezett a Soproni Ászok KC elnöksége. A testület szabadlistára tette Farkast, Ra- kolczait és a szerb Drágán Zi- vanovicot. A klub vezetői azért döntöttek így, mert elégedetle­nek voltak a három játékos tel­jesítményével, másrészt pedig elhatározták, hogy helyükre fia­talokat építenek be a csapatba. Súlyemelés Fenyő Dénes országos bajnok Két utánpótlás súlyemelő or­szágos bajnokságot is rendez­tek nemrégiben. A legjobb if­júságiak Oroszlányban, míg a juniorok Budapesten „rande­vúztak”. A Húsipari SE Szek­szárd súlyemelői mindkét korosztályban érdekeltek vol­tak, s három éremmel tértek haza a versenyekről. A legfényesebben csillogó medált az ifjúsági Fenyő Dé­nes szállította, aki a 64 kg- osok között nyert országos bajnokságot. A szekszárdi fia­talnak négy héten belül ez volt a harmadik versenye, győzelmét e tény még értéke­sebbé teszi. Kiss Ferenc edző tanítványai ezenkívül egy ezüstöt és egy bronzot szerez­tek, melyeket a juniorok me­zőnyében sikerült begyűjteni. A még csak elsőéves Csíki Róbert második helyen vég­zett az 54 kg-osok között. Fü- zék Árpád pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel a 99 kilósok eredményhirdeté­sekor. A szekszárdiak eredmé­nyei: Ifjúsági OB, 64 kg: 1. Fenyő Dénes 220 (100, 120). Junior OB: 54 kg: 2. Csíki Róbert 130 (55, 75). 99 kg: 3. Füzék Árpád 217,5 (97,5, 120). * A Húsipari SE Szekszárd súlyemelő szakosztálya a sportág iránt érdeklődő 12-14 éves fiatalok jelentkezését várja. Az edzésekre jelent­kezni hétfőtől péntekig 14 órától a városi sportcsarnok edzőtermében lehet.